Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic

Hozzászólások

(#1251) mrfire válasza Menthirist (#1250) üzenetére


mrfire
őstag

Ez igaz, bár anno és is 2x4 gigát vettem 3 éve, de fél év múlva szükségem volt a 16-ra, és akkor eladtam egy ismerősnek a 2x4-et és vettem 2x8-at, mert azt sem hittem volna, hogy a 8 nem lesz elég, így gondoltam biztosra megyek, de valószínűleg fölöslegesen aggódtam. Pár év múlva nekem is kell majd mindent újítanom, valószínűleg akkor, ha emberi áron lehet DDR4-et venni, és addig tuti elég lesz a 16.

(#1252) vaakuum válasza mrfire (#1251) üzenetére


vaakuum
addikt

A 2*8 azért lett, mert nem volt több slotod? Mert most nekem is csak 2*4 van... :F

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1253) Menthirist válasza mrfire (#1251) üzenetére


Menthirist
veterán

de itt duplázások vannak :) Értem ez alatt, hogy az egy dolog hogy valakinek volt mondjuk 2x2, gyorsan rájött hogy kell a 8 giga, és még ezt is be lehet tölteni, ha az ember dolgozgat. De egyre nehezebb "ráeszmélni" arra hogy nem elég és ismét kétszerezni kell. Tehát ha 2x4 gigája van, és ráeszmél hogy nem elég, vesz még 2x4 gigát, lesz 16. De azt valahogy kétlem hogy arra eszmélne hirtelen, hogy ejj de kevés a 16 giga ram, kellene az a 32... Ezért írtam hogy 4x4 giga szerintem elég kell hogy legyen, ha az embernek nem olyan a munkája, ami nagyon indokolttá tenné a többet. Jelenleg meg sem közelítjük a 16 giga szükségességét, ami játékokat illeti.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1254) mrfire válasza vaakuum (#1252) üzenetére


mrfire
őstag

Nem azért kellett, hanem azért mert mikor megvettem a gépet azt gondoltam 8 giga mindenre elég lesz, és fél éven belül bővíteni kellett, én meg nem akartam elveszíteni a későbbi bővítés lehetőségét mindjárt az elején, mert egyáltalán nem gondoltam volna, hogy kelleni fog 8-nál több aztán mégis tévedtem. Gondoltam, lehet azt hiszem a 16-nál sem kell soha több, de ebben is tévedhetek később, ezért vettem úgy, hogy még lehessen bővíteni ezen felül is.

Akkor 2 ezer forintom bánta, hogy ne négy hanem két modulból legyen ugyanannyi, gondoltam annyit megér.
A sok memória anno azért kellett mert 3 diobalo 3 mellett futtattam egy Skyrimet, de mostanában azon gondolkodom, hogy érdemes lenne belevágni valami hasznos dologba, ha már úgy is annyi szabadidőm van, és egy komolyabb program megehet 16 gigánál többet, sz'al ha nem is tervezem, hogy bővítek rajta, még alakulhat úgy, hogy szükség lenne rá. Játékokhoz biztos elég a 16, ahogy Menthirist mondja, csak azért vettem meg így, mert árban nem volt különbség, vesztettem valamennyit, mert el kellett adnom a meglévőket.

(#1255) GypsFulvus2 válasza Menthirist (#1253) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

"...amire már a 16 giga is kevés lesz, addigra a ddr3-at már el fogjuk felejteni."

Épp ezért javasoltam, mivel ha most beleteszi a 16-ot, akkor 2-3 évre letudja a memóriát, a DDR4-es platformváltásig nem kell vele törődnie. Nekem most 2x4-van és néha kevés. Mondjuk ez akkor van, amikor polarizációs mikroszkóphoz való képelemző szoftvert meg Corel-t egyszerre futtatok. "Normál" működés során, pl. játékok alatt valóban nem láttam hogy 6.5 gigánál többet evett volna a rendszer (ez utóbbit Witcher 3 alatt).

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1256) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Na ilyen lett, most kezdem tesztelni, bika cucc! :Y

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1257) Nathan Boggs válasza dimre70 (#1233) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Köszi az összeállítást :) Még gimis koromban nagyjából tudtam, hogy mi kell egy jó gépbe, de azóta teljesen kiestem ebből, nem is értem, hogy miről beszéltek azóta :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#1258) Menthirist válasza GypsFulvus2 (#1255) üzenetére


Menthirist
veterán

de nem értem miért kellene most mástól megvonni a pénzt, csak azért hogy egyből 16 gigával nyisson, mikor a ram tipikusan olyan dolog, amit 1-1,5 év múlva is bármikor bele lehet pattintani. Ugyanakkor az a 15k beleszólhat hogy milyen vga-t vagy procit vesz az ember, ami meg nem alakítható ilyen könnyen. Jelenleg nem indokolt játékra 16 giga ram. Amint indokolt lesz, még mindig bele lehet tenni.

"Mondjuk ez akkor van, amikor polarizációs mikroszkóphoz való képelemző szoftvert meg Corel-t egyszerre futtatok."
Kérdés fog-e polarizációs mikroszkóphoz képelemző szoftvert és corelt egyszerre futtatni. Vagy épp fog-e több virtuális gépen egyszerre fejleszteni, vagy épp nagy adatbázisokkal vagy 3d modeller appokkal dolgozni. De ugye alapvetően játékról volt szó.

Szerintem a 2x8 giga csak akkor lenne indokolt, amennyiben fenn akarjuk tartani hogy a másik két slotba is kerülni fog ram, ergo több mint 16 giga ramban gondolkodik az ember. Arra meg végképp nem lesz szüksége. Ha meg 2x4 gigát választ, még mindig betehet mellé még 2x4 gigát, ha kevés lenne.

mfire: azért én még mindig feltételezem hogy nem fog belefutni abba hogy "basszus, bár 32 giga ramom lenne, mert sosem gondoltam volna hogy kevés lesz a 16. Ezt olyannyira feltételezem hogy nálam is 4x4 giga van. Elindult minden programom (böngésző perpill 11 tabbal, raptor, ai suite, vmware keretprogram, dropbox, hangvezérlő progik, stb), és 3 giga ram a fogyasztás a 16-ból. Ha most indítanék mellé egy játékot (bármelyiket), gyanítom azzal is benne maradnék a 8-ban. Gyanítom az idő jelentős részében a ramom 50% alatt van. DE ha mégis kellene, akkor bele lehet neki is pattintani még 8-at, nem hinném hogy fel kell arra készülni hogy mi lesz ha a 16 giga is kevés lesz. Ha munkára kell neki, vagy tudja hogy borzasztó memóriaigényes dolgokat fog csinálni, amihez minden százaléknyi erőforrásra szüksége van, akkor már egyből vegyen 4x8 gigát, mert hát a 32 giga biztos kelleni fog :D

Most megnézve, úgy sikerült 9.5 gigára feltornászni a ramfogyasztást, hogy egy teljes virtuális OSX Yosemite-et futtatva, benne egy XCode-ban buildelés közben indítottam egy gta 5-öt és játszottam, miközben még futott a 11 tab a chrome-ban és minden egyéb programom :D. Azt hiszem ez kimeríti a felesdleges túlmunka definícióját :) De ha mégis ilyet akarna csinálni, belepattint még 2x4 gigát.

Komoly munka mellett pedig szerintem úgysem játszik az ember, mert minden csepp erőforrást oda szoktak adni a munkának. Max valami kis indie játékot tolnak, ami annyit eszik mint egy kismadár :)

Szóval részemről szerintem köszönöm, én is jól elleszek a 16 giga rammal, nem készülök arra hogy mi lesz ha nem lesz elég. Eladni meg még mindig könnyebb a 4 gigás modulokat.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1259) mrfire válasza Menthirist (#1258) üzenetére


mrfire
őstag

Na de majd 10-15 év múlva mikor ugyanaz lesz, mint most a P4-es gépekkel, hogy a 256MB-os modulokkat cserélgetem, és azokat mind megeszi a windows, akkor nem árt majd az a pár plusz slot, hogy jól fusson a nagyinak ajándékozott masina, és még az alaprendszernek sem lesz elég a 16 giga. :D

[ Szerkesztve ]

(#1260) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Na meghalt a nagkartya, uh alaplapival tolom, ramentem egy csomo idom... :((( Megy vissza Amazonhoz, leboltolom veluk hogy vagy adnak vissza penzt vagy kerem az STX II-t, a kulonbozotet kifizetem :)

Elment az ereje, az erosito gondolom megadta magat benne...

Most rakotottem az alaplapra egy plusz molex-et a PCI-E-nek, a VGA eleg ehes fajta... :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1261) Menthirist válasza Yllgrim (#1260) üzenetére


Menthirist
veterán

mármint tarkón is vágtad a zotac-ot?
jah hogy a hangkártya... a nagykártyát értettem, tehát a vga-t.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1262) Yllgrim válasza Menthirist (#1261) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ja, hangkartya :) Mostanaban egyre tobbet gepelek hulyeseget, nincs disgrafiam, de azert erdekes, haldoklik az agyam :) Helyes, akkor meg van par szep evem azt annyi, CR-ek bele huzhatnanak :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1263) Yllgrim válasza Yllgrim (#1262) üzenetére


Yllgrim
őstag

Azert nem lettem volna a csoka helyeben... Ezek a japcsik nem egyszeru nepek, imadom oket :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1264) Nathan Boggs válasza Yllgrim (#1263) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Nagy arc ez a csávó, már régóta az egyik kedvencem "hősöm" :)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#1265) vaakuum válasza Yllgrim (#1262) üzenetére


vaakuum
addikt

hanéisteösszebetűtekverkered? :U :DDD

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1266) Yllgrim válasza vaakuum (#1265) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ne idegelj, igy is kuldom vissza a masodik 980Ti-t is, megolte a hangkartyat is, meg valoszinuleg a gyari tulfeszeles/OC miatt elegge erdekesen viselkedett a gepemben.

Most mar varom a Fury X-et hogy legyen kaphato... Ha elobb lesz kaphato mint az EVGA Classified akkor jon.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1267) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

Nagyon nagyon OFF, bocsánat, de nem találtam élő win phone 8.1-es témát. Van itt valaki, aki vágja ezt, főleg a benne lévő régiókat? Term. priviben kérdeznék tovább, hogy ne rontsam ezzel tovább a topicot :)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#1268) Yllgrim válasza Nathan Boggs (#1267) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem rontod :) Bar nem tudom ki hasznal meg itt WP-t :) En is csak poenbol hordom a modolt Nexus-omat :)

Ami tuti, lassan leszokok a gepszerelesrol... Tapcsere, hozza szines kabelkek, ujrakabelezni mindent -3 ora az eletembol :) De most legalabb nem lesz gond egy darabig... Na meg vegre szep tiszta rend van a gepben, majd fellovok par kepet mi is a kabel menedzsment :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1269) Nathan Boggs válasza Yllgrim (#1268) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Igaziból csak annyi érdekelne - hátha valaki tudja - hogy a régió beállítása miben számít, tehát gond-e, ha én pl. Egyesült Királyságra állítom át a régiót a telefonomban (Igen, a Cortana miatt fontos :D)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#1270) ttamashu válasza Nathan Boggs (#1267) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Én WP-zek, de őszintén azt sem tudom miről beszélsz :D

Azért vettem WP-t, hogy bekapcsoljam és működjön, ne legyen az androidos szenvedés. Ehhez mérten nem is csináltam vele sok mindent, néhány appot felpattintottam és most vígan telefonálok (mikor a tré-mobil térerő is engedi) meg néha megnézem a gps-t, esetleg böngészek, bár nem a virsli ujjaimhoz készült a touchscreen :DDD

Tea az élet!

(#1271) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Erre valasz:

:R

Tobb okbol kifolyolag is gyerekkoromtol kezdve azzal jott a kornyezetem egy resze, hogy nem is vagyok magyar mert az anyam orosz :) Volt is belole par verekedes, de hat igy erosodik az ember jelleme es fizikuma :) Arrol nem beszelve hogy azok a sracok a mai napig segedmunkaval vagy bunozessel tartjak fent magukat, szarmazasilag magyarok, de fingjuk sincs a magyar tortenelemrol, kulturarol, ertekekrol, szoval nem igazan relevans a velemenyuk a szamomra :)

1. Igazad van, nem akarok "hazamenni", nem is terveztem, nem is fogok ha rajtam mulik.

2. Masokban keresni a hibat tipikus, erre nem mondok semmit.

3. Az hogy butul az orszag az nem csak Magyarorszagra ervenyes, az angolok ugyanigy vannak vele, nagy altalanossagban az emberiseg butul es van egy x% akik kilognak a sorbol mert vagy tobb eszuk volt, jobb iskolakba jartak, tobb lehetoseguk volt vagy eltek a lehetosegeikkel (biztos vannak meg mas okok is, valassz egyet) Amit az orszagtol kaptam azt visszafizettem, meg a diakhitelem hatra van, dolgozok rajta, mert hat nem hagyjuk a szarunkat hatra.

4. Ha nem olyan lenne az orszag amilyen, tarsadalmilag, gazdasagilag, politikailag... akkor lehet nem indultam volna el, de hat igy alakult es teljesen mindegy minek tartom magam, a gyerekeimmel nem cseszhetek ki azert mert adott esetben magyar vagyok es egy olyan orszagban elem az eletem ahol nem tudom megadni azt az eletszinvonalat, mentalitast, tudast, tamogatast amit en elvarok magamtol hogy megadjam nekik... Nem-nem, az hogy ki mit miert tesz az o szive joga, engem hagyjon ki mindenki a sajat ideologiai megkozelitesebol, en sem szolok bele mas mit csinal :) Amugy az hogy sokan elmennek masoknak ad lehetoseget. Raadasul anyam mindig azt mondta, menj fiam, lass vilagot, talald meg a helyed az eletben, a lenyeg hogy boldo legyel. Pont. Neki volt igaza.

Onzo nem onzo en sokkal jobban erzem magam, boldogabb vagyok, meg tudtam adni a lehetoseget az ocsemnek 19 evesen hogy kijojjon, tanuljon, uj embereket, kulturakat ismerjen meg. Otthon ajanlottak neki bolti arufeltolto munkat napi 4ezerert, itt meg IT-ban dolgozik, jelentkezik egyetemre (o megkeresi ra maganak a penzt!) tanul robotikat meg ami erdekli es mar most latom rajta, nem fog visszamenni.

Csokit tudnam idezni, de minek.

Igen, nagyon maskepp latom mar az orszagot, nem tudnek vissza illeszkedni, nem is akarok, es ha az onzoseg hogy szeretnek egy normalis elete magamnak meg a csaladomnak akkor onzo vagyok, usse kavics.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1272) mrfire


mrfire
őstag

(#28787) 77.PX_Drebil

Önzőségnek is lehet hívni, de én azt mondom, azért mert valahova születtem, valamekkora ésszel amiről nem tehetek, az nem ruház fel engem felelősséggel. Ha valaki nem érzi itt jól magát, arról nem ő tehet, és nyugodtan menjen el oda élni, ahol úgy érzi olyan társadalomban van, ahol hozzá hasonlóbb emberek közt lehet. Én azt mondom, első sorban a saját életünkért vagyunk felelősek, gondoljunk magunkra, mielőtt másokra gondolnánk, és ne áldozzuk fel magunkat más emberekért, majd ez után lehet megváltani az emberiséget. Abban is van igazság, amit te mondasz, és kellő összefogással bárhol csodákat lehet végrehajtani, ezzel is együtt tudok érezni, de van bennem egy erősebb függetlenség és szabadság tudat is, ami az ilyesmik ellen szól.

[ Szerkesztve ]

(#1273) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Egy apro adalek a "tarsadalmi szerepvallalasrol, nagyapam amikor betoltotte a 18-at '43-ban onkentesen ment katonanak (akkor mar lehetett latni hogy nagy szopas lesz a vege) es onkent kert frontszolgalatot, a deli hatarnal volt legvedelmis jo par "trofeaval", hadifogsagra igy nyugatra kerult par honapra ausztriaba aztan hazakuldtek. En is onkent mentem katonanak amikor '99-ben eljott az en idom, ott onkent kertem maga ugyeletes alegysegbe a deli hataron levo helyzet miatt, amolyan gyorsreagalasu egysegkent, ha barmi van elsokent doglunk meg... :) Szoval ennyit arrol minek is tekintettem magam jo sokaig :)

Iskolaimat rendben elvegeztem, technikumot szonjelessel vegezte, egyetemet 4.5-os allamvizsga atlaggal, nem sok ertelme volt. Ott.

Nem igazan erzem ugy hogy tartoznek barmivel is es nem is rajtam mulott hogy nem maradtam vegul.

Szoval minden tiszteletem azoknak akik ugy dontenek hogy maradnak, en a mai fejemmel csak azt banom hogy nem leptem hamarabb...:R

Most mar siman vilagpolgar-nak tartom magam es koszonom jo ez igy nekem :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1274) 77.PX_Drebil válasza Yllgrim (#1271) üzenetére


77.PX_Drebil
aktív tag

Én abból a szempontból vizsgálom ezeket a kérdéseket, hogy hogyan lehetne élhetőbbé tenni ezt a nyomorult országot. Ha csak a magam és a családom szemszögéből nézném a dolgokat, valószínűleg a Boeing nél gyűrném az ipart. Az a baj, hogy sokan, akik vezetőkként, tanárként hazatérve meghonosíthatnák a nyugati szemléletet és stílust azok nem jönnek haza, és így a probléma az élhetetlenség gördül tovább a következő generációra. Én és a nejem is jól keresünk a gyerekeim megkapják az induló csomagot, egyetem, nyelv, jogosítvány, sok utazás, nyílt neveltetés, munka "becsülete" (diákmunkára jár mind a kettő). Itthon is meg lehet oldani ezeket csak nem egyszerűen, körülbelül az ország egynegyede képes erre. Holott a háromnegyedének kellene képesnek lennie erre.

Egyébként félre ne érts nem ítéllek el, ha most lennék pályakezdő szinte biztos, hogy úgy gondolkoznék mint te.

"A természet míndíg a rejtett hibák pártján áll!" folyomány: Természet ősanyánk egy ócska KxxxA! (Murphy)

(#1275) Yllgrim válasza 77.PX_Drebil (#1274) üzenetére


Yllgrim
őstag

Oreg vagyok mar, 36 evemmel atmentem sok mindenen. Ertelek en teged is, volt ido amikor nagyon romantikusan tekintettem az orszagra, A Nagy O partciumi leanykakent meglattatott velem sok uj dolgot, helyet, embereket, akkor kezdtem egy kicsit nyitottabba valni, nem csak a nagy magyar valosagnak elni.

Aztan az a pillanat elmult es most van ez a realitas :) Ram nagyon jo hatassal volt ez a valtozas mar csak az A Nagy O hianyzik az eletembol :( De hat semmi sem lehet tokeletes, majd next life (ha van olyan).

Az orszag mereteibol es befolyasanak mertekebol sok valtozast tudsz gyakorolni az orszagra, akik elmentek azok sem veletlen mentek el... Az utolso mohikanokkal az a gond, hogy ok az utolsok... :)

Ez most igy alakult, en nem bankodok, te sem bankodsz tehat minden a helyen van :) Oruljunk :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1276) mrfire válasza 77.PX_Drebil (#1274) üzenetére


mrfire
őstag

Ha ez így folytatódik, akkor a jövőben a világban még nagyobb lesz a különbség a fejlett és fejlődő országok között. Lassan Magyarország is harmadik világnak számít (láttam már elbénázott térképeket, ahol oda soroltak minket). Lehet az országnak nem lesz jó, de ez emberiségnek hasznos, ha az emberek egy része nem húzza vissza a többit. Akik meg elhagyják a bolygót nem onnan fognak kikerülni, ahol túlnépesedés és vagy megélhetési gondok vannak. Persze ennek az egésznek ellent mond, hogy nem mindenhol lehet elmenni bárhova, és az emberek nagy része még mindig a hazájában marad, akkor is ha lenne lehetősége kimenni. Oké, hogy nő a kivándorlók száma, de ha az okosabb/tanult embereket vesszük, akkor biztos nem mondhatjuk még, hogy akár az 50%-uk is elhagyná az országot. Az én apámat is hívták külföldre úgy húsz éve, de nem ment el, és nem azért mert úgy gondolta, hogy dolga lenne itt, egyszerűen nem vállalta be azt a változást.

(#1277) 77.PX_Drebil válasza mrfire (#1272) üzenetére


77.PX_Drebil
aktív tag

Látod pontosan leírtad hogy mitől beteg a magyar társadalom, ha ezt leírod egy osztráknak elküld a fenébe, mert ott van "társadalmi tőke"( ennek a fogalomnak nézzetek utána javaslom). Hogy változhatna meg ez az egész helyzet ha mindenki csak magáért tesz másért meg nem, milyen cinikus önző társadalom az? Nyugaton nem mennek el melletted hanem megnézik jól vagy e. Bocs majd este otthonról folytatom.

"A természet míndíg a rejtett hibák pártján áll!" folyomány: Természet ősanyánk egy ócska KxxxA! (Murphy)

(#1278) mrfire válasza 77.PX_Drebil (#1277) üzenetére


mrfire
őstag

Na most csak így elolvastam egy mondatban, amit javasoltál. Ez tökéletesen rendben is lenne, mindenki boldog lenne és happy, ha ilyen kapcsolat erős lenne az emberek között. Úgy élnénk mint egy utópiában, mint a Star Trek föderációban, és ha tökélyre fejlesztenénk elfelejthetnénk a pénzalapú gazdaságot stb. de ennek ki kell alakulnia. Én nem hiszek benne, hogy egyénként változtathatok bármin is, és persze, ha mindenki így gondolkodna, akkor soha nem is lenne semmilyen változás, ezért olyan nehéz elérni az ilyen dolgokat, és ezért fognak évszázadok eltelni mire ide jutunk. Talán a technológia fejlődése könnyebbé teszi ennek az útnak a bejárást. Cinikus, önző társadalomban élünk igen, és egyedül annyit látok a jelenben, hogy ha önzetlenül szeretnék élni, akkor én leszek az első ember, akit mindenki kihasznál. Eleve egy olyan világban élünk, ahol azok, akiknek hatalma van változást elérni járnak az önzőség élén, és jelenleg nem az a jellemző, hogy az a cél, hogy jobb legyen az ország embereinek, hanem akinek van, az még többet akar, hatalmat, vagyont stb. És egy ilyen világban gondolkodjak pozitívan, és legyek úttörője a tökéletes társadalomnak. Engem darálnának be először, és a végén csak az maradna, hogy egy beteljesületlen álommal végzem és visszatekintve csak a céltalan erőlködést láthatom majd magam előtt. Inkább kimaradok mindebből, amíg engem nem zargat a világ, engem sem érdekel mi folyik benne. Ezért nem nézek híreket, tudni sem akarom, mi folyik körülöttem, mert csak magamat bosszantom fel vele, és én nyugodt békés életet szeretnék élni.

Talán kicsit túlzásba esten a megfogalmazással, de a lényeg egyértelmű...

(#1279) 77.PX_Drebil válasza mrfire (#1278) üzenetére


77.PX_Drebil
aktív tag

Ésszel kell csinálni persze, csak közhellyel tudom jól kifejezni a dolgot. "Minden nagy utazás egy lépéssel kezdődik." Nem vagyok naiv és nem osztogatom a pénzem a szegényeknek, de például tizennyolc éves korom óta nem mentem el senki mellett aki feküdt valahol az utcán, mindig megbizonyosodtam róla hogy nincs e komoly baja, ha volt segítettem.(volt belőle bajom elégszer) Az esetek nagy részében nem hagyom szó nélkül az igazságtalanságokat, pl. nekimentem a volánnak, a tisztiorvosi szolgálatnak, mások érdekében. Volt hogy sikerült, volt hogy nem. De nem is ez a lényeg, azt szűrtem le vizsgálódásaim során, hogy a magyar lakosságban nincs tulajdonosi szemlélet. El sem képzelitek ez mekkora gond, az emberek nem tekintik sajátjuknak az országot, pedig végső soron az övék. Meg kellene tanítani a középiskolákban a gyerekeknek egy fogalmat: "ADÓFIZETŐ ÁLLAMPOLGÁR". Én mint adófizető állampolgár nem csak a kötelességeimet, hanem a jogaimat is szeretném gyakorolni. Jogom van hozzá, hogy a rendőr ha hozzá fordulok, vagy ha megállít ellenőrizni akkor ne úgy viselkedjen mintha a seggéből rángatna elő. A hivatalokban ne úgy nézzenek rám, mint egy igen kellemetlen pörsenésre. Hiszen ezeket és még sokakat végső soron mi adófizető állampolgárok tartjuk el. Ha megkérdezel egy állami hivatalnokot itt azt mondja a kormánytól kapja a fizetését, egy határral arrébb azt hogy az állampolgároktól. Ez az alapvető nagy baj mert amíg tényleg birkán mindenki legyint " á ez csak egy rendőr mit vársz mást" Addig itt nem lesz változás valóban. De amikor az ezredik panasz érkezik azzal a felkiáltással "Hogy én mint adófizető állampolgár nem tartom elfogadhatónak az ilyen viselkedést...akkor talán elkezdődik valami.

Yllgrim talán megerősítheti ezt a teóriámat. Náluk milyen a helyzet ezen a téren?

[ Szerkesztve ]

"A természet míndíg a rejtett hibák pártján áll!" folyomány: Természet ősanyánk egy ócska KxxxA! (Murphy)

(#1280) mrfire válasza 77.PX_Drebil (#1279) üzenetére


mrfire
őstag

Ehelyett inkább azt teszik az emberek, hogy elcsalják az adót. Normál fogyasztói felállásban az is a megoldás, hogy ha nem kapod meg a pénzedért a megfelelő szolgáltatást, akkor nem fizetsz többet. Ebben is szép helyezést érünk el. De ehhez is hogy viszonyuljon az ember, ha évről évre fizeti mondjuk a TB-t, de mikor beteg volt a nagyapám az Újpesti Kórház földszintjén és a folyosóin nem égtek a lámpák, mert vagy nem cserélték az égőket, vagy pénz nem volt a világításra, de úgy éreztem magam, mint egy harmadik világbeli lebujban. Ilyenkor gondolok arra, hogy mennyivel jobb lenne, ha minden tisztán kapitalista alapon működne. Amerikában meg van oldva, hogy saját egészségügyi biztosításod legyen, de ha nem akarsz, akkor nem kell, de nem is kapsz olyan ellátást, mint mások. Ha minden így működne, akkor az emberek is szépen fizetnének, és nem csak a világításra lenne pénz, hanem másra is. Ehelyett meg kételkednem kell, hogy az a pénz, amit TB címen levonnak jó helyre megy-e. Mert ha teszem azt én X éve nem vagyok beteg, akkor talán kevesebbet kéne fizetnem, egy rendes biztosító ezt figyelembe veszi, aki meg évente háromszor elhúz két hétre betegállományba, mert egy lógós, akkor meg tőle be kéne vasalni a kemény összegeket a fokozott kockázat miatt. Megtörténik? Nem. Ergo én fizetem a naplopók vakációját. Minden közösbe berakott pénzzel ugyanez a helyzet, hogy vagy olyan dolgokra költik el, amiben felém nem kamatozik semmit, vagy elosztják a sumákolók között, és azért nem kapom meg a befizetéssel egyenértékű szolgáltatást. Amíg nem tartatják be a közösségi rendszerek felé az emberek kötelezettségeit teljes szigorral, vagy nem növünk fel magunktól olyan szintre, hogy elsősorban ne csak ki akarjunk venni a közösből, addig az egész rosszul működik.

[ Szerkesztve ]

(#1281) 77.PX_Drebil válasza mrfire (#1280) üzenetére


77.PX_Drebil
aktív tag

Ugyan arról beszélünk, amíg az emberek nem érzik magukénak az országot, addig úgy is fognak viszonyulni a dolgokhoz. Nincs adófegyelem nem vigyázunk a környezetre a tömegközlekedési eszközökre és a közterekre. Mert nincs tudatosítva az polgárban, hogy ezek mind végső soron az övék. Az ő "kényszerűségből" befizetett adójukból van fenntartva. Két irányból lehet elkezdeni változtatni ezen, felülről a kormány irányából, de arra egy darabig ne számítsunk. A másik irány ugye az, ha az egyénekben tudatosul az új/régi szemlélet, és tömegesen fellépő igény azért bizony változásokat hozhat. Nem egyszerű ezt elérni lehet az is, hogy reménytelen, de én nem vagyok az a feladós típus.

"A természet míndíg a rejtett hibák pártján áll!" folyomány: Természet ősanyánk egy ócska KxxxA! (Murphy)

(#1282) duvi


duvi
nagyúr

Tudom, hogy nem SC téma, de talán az off topicba belefér. Most tette fel ezt a fekete lyuk videót az ED-ből az egyik topiktársunk: Elite: Dangerous - Black Hole

(#1283) mrfire válasza duvi (#1282) üzenetére


mrfire
őstag

Köszi, jó kis videó volt. Ez az Elite nagyon hozza az űr hangulatát, főleg ezzel a remek kis aláfestő zenével. Nem egészen tiszták a távolságok, hogy az első verzióban milyen távol lehetett tőle a hajó. A második harmadikban már gondolom talán több száz/ezer fényévre lehettünk, ha csillagködök jelentek meg körülötte. Hiányoltam a Hawking sugárzást, bár biztos tudományosan alaposan alá van támasztva ez a játék, így a lehető legreálisabb képet adhatják benne vissza, de azt reméltem ettől látványosabb lenne, hasonlóan, mint ezen a képen, függetlenül attól, hogy ez egy ugrópont akar lenni, a tértorzulás és a gyűrő nagyon látványos rajta:

(#1284) Drenadar válasza duvi (#1282) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

SC-ben is remélem meglesz ez a hangulat mondjuk egy carrack-al vagy bármivel :)

+ ugye scben jobban néz majd ki egy hajó? :| itt az edben a hajó HUD-ját szépen megcsinálták, de a hajót?

(#1285) GypsFulvus2 válasza mrfire (#1283) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ja, meg egy fekete lyuk körül határozott akkréciós korongnak is kellene lennie. Azért nem rossz, a gravitációs lencse hatás látható, de remélem a SC-ben jobban néz majd ki.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1286) ttamashu válasza duvi (#1282) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Sokan játsszák ezt az ED-t?

Tea az élet!

(#1287) duvi válasza ttamashu (#1286) üzenetére


duvi
nagyúr

2014. December 16-án jelent meg a játék. 2015 áprilisi jelentés szerint, több mint 500.000 eladott példánynál tartanak. Ebbe még alig kerültek bele a Steames eladások, mivel ott április 2.-án kezdték el értékesíteni a játékot. Jelenleg tart az Xbox One verzió tesztelése, de már ott is sokan megvásárolták elővételben. Magyar játékoslista (ez persze csak töredéke a hazai játékosoknak), ahol lehet partitagokat keresni, illetve ITT a PH-s Téma összefoglalója, ha további információkat szeretnél.

(#1284) Drenadar
SC-ben szerintem is szebbek és részletesebben kidolgozottak a hajók. Cserébe jóval nagyobb a rendszerigénye. ITT megnézheted a legtöbb hajót. Kb. két-háromhavonta érkeznek az új hajótípusok + tartalmak a játékba.

[ Szerkesztve ]

(#1288) Yllgrim válasza 77.PX_Drebil (#1279) üzenetére


Yllgrim
őstag

Oszinte leszek, itt ossze-vissza egyszer voltam hivatalban, mikor megerkeztem az orszagba es mentem regisztralni a tarsadalom biztositasi szamert, az korrekt volt, rendesek, segitokeszek.

Amit meg lehet figyelni, a boltokban, uzletekben az eladok, buszokon a soforok, postan a postasok meg ugy altalaban az emberek mosoloyognak, jokedvuek, segitokeszek. Ahova jarunk etterembe ott nincs jatt, de mindig odajonnek a pioncerek tobbszor is hogy minden rendben van-e... Nagyon mas mint Mo.-on, osszehasonlithatatlan...

Rendorrel nem talalkoztam, lattam parat :)

Ez adofizeto dolog ez szamomra nem jott at, szoktam kerdezni a sracokat neha politika, meg ilyenek, de inkabb atsiklunk valami masra, itt nem ismerem a helyi viszonyokat oszinten :)

Az egeszrol en ugy tartom hogy vilag polgar vagyok. En elsosorban globalisan latom a dolgokat, abban hiszek hogy mint emberek kellene jo iranyba haldanunk, nem pedig torzsi, nepi, faji, vallasi... toresvonalak menten.

Nem volt egyszeru ezt felismerni es ehhez igazodni, de nekem mar tetszik. Ettol meg helyen kezelem a fent emlitett toresvonalakat es eleg jol tisztaban vagytok vele kitol mit varhatok :)

MAS: Ki motorozik? most elovettem egy regi almomat es szerintem most megcsinalom a nagymotorra a jogsit, ki is neztem mar egy lehetseges aldozatot, de egyelore valami kissebben gondolkodom, aztan majd kesobb johet az Indian vagy a Fatboy :)

Nagyon vagyok ilyen jo kis onfeledt motorozasokra mindenfele :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1289) Drenadar válasza Yllgrim (#1288) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Nagy motorra jogsit?
De hisz ha becserelted a magyar jogsid és megvolt 6 éve plusz elmúltal x éves akkor automatikusan oda adják a korlátlan motor kategóriát is :-D

(#1290) Yllgrim válasza Drenadar (#1289) üzenetére


Yllgrim
őstag

Azon a nyaron csinaltam ahogy kijottem :) Uh meg kell csinalni, majd utananezek mi kell a nagyjogsihoz :)
Valami tanfolyast kell csinalnom, basic training es ennyi.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1291) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

Win 10 × SC kapcsolatról van valakinek tapasztalata? :) Érdekelne főleg a win edge, meg a cortana :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#1292) vaakuum válasza duvi (#1282) üzenetére


vaakuum
addikt

Érdekes volt, megnéztem, de nekem, fura...nem így képzelném.
A gyűrű közepén tökéletesen átlátható, a háttér folyamatos, ami szerintem egy fekete lyuk vizuális megjelenítése esetében elég nagy hiba.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1293) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Valasz erre :)

Nincs hideg, sot, melegem van, csak eso ellen ezt hasznalom, itt nincsenek ilyen zaporok, raadasul nincs sapkam es most ezt huzom a fulemre hogy ne erje a szel, meg be van gyulladva. Vagyis, miota hazajottem elkezdtem a szokasos koromet: fokhagymat ragok (kitagitja az ereket, a termeszet egyik legerosebb antibiotikuma es gyulladascsokkento hatasa van) mezes kamilla tea inhalalni meg iszogatni ,meg most foztem voroshagymat teanak bele mez ugyanez, meg grapefruit (a magjanak olaja kellett volna, de nem volt magja :( ciki :) ) es miota ezt tolom 2-3 oraja eszmeletlen sokat javult a helyzet.

Asszony szerint iszonyatosan budos ez a katyvasz, de hat lesz'rom, egeszseg legyen, a tobbit megvesszuk :)
Amugy ha fokhagymat-hagymat esszelk, lefekveskor es masnap reggel betolsz 2-2 kiskanalnyi szaritott petrezselymet teljesen elviszi a szagat, uh meg randira is mehetsz, nem fognak rajonni :)

Windows 10: Nagyon hamar ki fogom probalni, Linux alol KVM-ben futtatva, gepre mar nem akarok tobbet direktbe Win-t pakolni, tobber eerdemel, na :) Meg igy biztonsagosabb. (tudom Win Bzitonsagosabbnak van emlite, meg minden, de nem az :) :Y

Filmezes: Aki nem latta, surgosen nezze meg, nagyon, ismetlen NAGYON jo film :)

Eli Konyve.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1294) Szőrös  válasza Yllgrim (#1293) üzenetére


Szőrös 
veterán

"most foztem voroshagymat teanak "

Mivan !?!? :Y

Há' még úgy nyersen oké, imádom no de teának ??? :D

Fukkhagyma is király cucc csak nem a szar vizezett csájníz vacak. Jó magyar az igazi.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1295) Menthirist válasza Yllgrim (#1293) üzenetére


Menthirist
veterán

nem tetszett az Eli könyve, és nálam kizárva az a nő aki nem szereti a fokhagyma illatát :D

Virtuális gépben meg csak osx-et tartok :) A windows direkt telepítéssel fut. Ennek ellenére azonnal ki lesz próbálva a 10, amint lehet.

torz on borz: tudod, vöröshagyma a hónod alá, pipa a szádba és körbefutni a portát párszor :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1296) GypsFulvus2 válasza Szőrös  (#1294) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Igen szar íze van a vöröshagyma teának (a hagymát magát imádom), de torok és más hasonló gyulladások ellen nagyon hatékony. Én is használom alkalomadtán.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1297) Yllgrim válasza GypsFulvus2 (#1296) üzenetére


Yllgrim
őstag

Tegyel bele mezet, ugy jobb :) Ma mar csak kamillazok :) Lassan kikuralom magam remelhetoleg, VGA is jon holnap, remelem ez mar az utolso :) UH most mar tenyleg fogok lovoldozni lassan :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1298) Szőrös  válasza GypsFulvus2 (#1296) üzenetére


Szőrös 
veterán

Én szimplán megeszem a hagymát :D Meg páleszt iszok :D mondjuk azt nem csak akkor ha beteg vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1299) Yllgrim válasza Szőrös  (#1298) üzenetére


Yllgrim
őstag

Paleszt kiontottem :) Szilva, hazi, de muanyag palackban taroltam es a maradek 2dl egyszeruen mar szar izu lett a palacktol, az uveges meg megvan :)

Amugy a hagyma leve jo inhalalni, belelegezni es ugy adni az elvezeteknek, a tobbit meg meginni :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1300) Szőrös  válasza Yllgrim (#1299) üzenetére


Szőrös 
veterán

Na igen ezt én is a saját káromon tanultam meg. Páleszt csak üvegben tartunk, műanyag palackban tilos. Főleg a jófajta háztáji kerítésszaggatót. :D

Na majd egyszer kipróbálom ez a hagyamtít. Méz úgyis van itthon mindig.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.