Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic

Hozzászólások

(#1401) Menthirist válasza Yllgrim (#1400) üzenetére


Menthirist
veterán

jó persze, valójában semmi sem valóság, te pedig egy húsos fagyi vagy... minden linux hibát elismernek (sőt még többet is mint a valóság), míg csak minden százezredik windowsost, mi? A Shellshock is csak véletlenül tett sebezhetővé unix/linux/osx rendszereket. bármit amin bash volt.

Inkább azt mondanám emiatt hogy akkor hiszel a mikulásban, ha azt hiszed, azért mert linuxot használsz, védett vagy, míg aki windowst, az nem.

észre kell venni hogy a windows iszonyat sokat javult biztonság terén az elmúlt 2-3 évben, ehhez bármelyik biztonságtechnikai oldalt elég felcsapnod. Persze akik lemaradtak az XP-s időkben, azokkal nem lehet sokat tenni. Az NVD pedig nem kispályás adatbázis. WP-n gyakorlatilag zéró a malware, míg androidon és ios-en van bőven.

Rendszeresen patchelt operációs rendszerek között user szinten nincs releváns különbség biztonság téren, ugyanakkor maga a user nyithatja ki a legtöbb kaput bármelyik os-en (egyik sem véd meg a user ellen). Vannak olyan oprendszerek, amiket csak és kizárólag a biztonságot mint fő szempontot figyelembe véve alakították ki (atomerőművek, kormányzati rendszerek, légiirányítás, stb), de kétlem hogy otthon ilyet használnál. Főként mert szinte alig fut rajta bármi amit nem rá terveztek. Minden más egy kaptafa, ha rendszeresen karban van tartva, frissítések telepítve vannak és nincs minden szemét rá telepítve, akkor biztonságos, ellenkező esetben nem.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1402) dimre70


dimre70
tag

Segítséget véleményt szeretnék kérni, eladtam a négy éves konfigomat, most is legalább négy évre előre terveznék. Reménykedem, ez elég lenne az SC-hez.
Ezeket szemeltem ki szemem fényének:konfig
Vagy várjak az új Skylake procira, és a hozzávaló deszkákra ?

Lesz sör, diszkó, lámpa, meg csaj !

(#1403) Menthirist válasza dimre70 (#1402) üzenetére


Menthirist
veterán

pc ágon stabilan négy évre előre tervezni szvsz nem lehet :) Az alaplapból megspórolt kb 15-20k-ból pedig inkább akkor már egy 980-asat céloznék meg. Bár így is úgy is szerintem célszerű lesz egy vga csere valamikor 3 év körül, és akkor több ideig húzhatja ki mint 4 év.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1404) mrfire válasza Menthirist (#1403) üzenetére


mrfire
őstag

Senki nem várhatja el, hogy ultrán futtasson egy játékot egy 4 éves géppel (normál esetben nem a 4 éve vásárolt 4x SLI csúcs VGA-s masinával :D ). De nálam a három éve vásárolt 3550k-vak egy percig nem volt bajom, nem hiszem hogy cserére szorulna mostanában. VGA-t újítok majd és szerintem megint 3 évig elleszek, és ebből 1-2 évigmindenre mehet majd a high-ultra beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#1405) Menthirist válasza mrfire (#1404) üzenetére


Menthirist
veterán

ezért írtam csak a vga-ról. Attól én sem tartok hogy hirtelen elavultá válna a 4790k-m. Viszont mivel rendszer vásárlásról volt szó, így én is azt mondom, vga csere kellhet (szvsz kelleni fog), pláne a 970-ről van szó, tehát a leírt gép 4 évre nem gondolnám hogy fenejó lenne (a vga miatt). Az tény hogy ha az ember vesz egy jó procit, akkor ha csak nem viszi el a villám, azzal lehet a legtovább húzni.

Amúgy én sem gondolom úgy hogy a gépem 4 évet kibírna akár még egy 980 Ti vásárlásával sem. Mármint biztosan szép és jó lenne, de sok az a 4 év, sok dolog történhet, sok technológia teret nyerhet, pláne most a dx12/vulkan hajnalán illetve VR esetén. Aztán meg persze lehet hogy semmi sem fog már különösebben változni a következő 5-10 évben :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1406) mrfire válasza mrfire (#1404) üzenetére


mrfire
őstag

3570k

(#1405) Menthirist
Lowon azért bármit elfuttathat még 5 év múlva is azt azért biztosra veheti. :D Na jó, 90%-mert tényleg bármi történhet, de persze nem ez a cél.

[ Szerkesztve ]

(#1407) Menthirist válasza mrfire (#1406) üzenetére


Menthirist
veterán

felteszem nem az a célja hogy a 3-400k-ért vett gépén low-on toljon bármit is évek múlva :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1408) Yllgrim


Yllgrim
őstag

VGA-t jovore le kell cserelni egy ujra, 14/16nm-esre, az mar jo esellyel ki fog birni 1-2 evet meg, esetleg veszel hozza meg egyet kesobb.

Ha odaerunk akkor lehet latni.

En elgondolkodtam a Skylake-n, nem tunik rossz vonalnak, foleg hogy megkapja a DX12 es a 4K supportjat, az nekem eleg jonak tunik mar alapbol is, a dVGA meg johet a jatekra, kivarok egy kicsit, aztan meglassuk, lehet osszel/telen ramozdulok, foleg hogy most egy darabig nem lesz valtas gyartastechnologiaban Intel reszerol.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1409) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Na, ha valakit erdekel Fiji teszt elesben, akkor jelezze itt, amint lesz valahol elerheto, veszek egyet, addig is visszazavarom a Ti-t.

Nem kell felreerteni, a Ti nagyon jo kartya, le a kalappal elottuk, foleg ez ami nalam van, de kertem ra egy RMA-t mint unwanted item es hozok egy AMD kartyat.

Gyozott a par FPS felett a pirosakhoz valo ragaszkodasom, illetve belekezdtem meg anno valamibe amihez AMD jobban fekszik na meg tamadt egy remek otletem, ahhoz is AMD kell :)

Nem szaporitom a szot, ha minden jol megy hamarosan lesz egy Fiji teszt itt, SC csapatnak exkluziv, aztan majd a Fiji rovatban is. Kesobb lesz majd meg egy, tap elbirja.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1410) Menthirist válasza Yllgrim (#1409) üzenetére


Menthirist
veterán

szvsz felesleges, már írtak pár tesztet unlockolt tuning alatt is, úgy sem lehetett sokkal többet kihozni belőle. Szóval részemről a Fiji felejtős, meglátjuk a Nano-t, de a sima fiji nincs a 980 Ti környékén semmiben.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1411) Bibgr0 válasza Yllgrim (#1409) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Pedig pont akartam kérdezni, hogy miként muzsikál a Palit.

Mesélj majd a Fury-ról. Ár-érték alapján a 980ti jobb vételnek tűnik.

(#1412) Yllgrim válasza Bibgr0 (#1411) üzenetére


Yllgrim
őstag

A Palit kurva jo kartya, csendes, gyors, "olcso", jol lehet OC-ni, feloldod a TDP limitet 1550-re siman felboostol, memoria 8000-en hasit... ami kell. 83.-es ASICja van ennek a lapnak.

3 slotnyi helyet foglal, de konnyu kartya, szerintem a legjobb 980Ti azok kozul ami eddig nalam volt.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1413) Menthirist válasza Bibgr0 (#1411) üzenetére


Menthirist
veterán

ár/teljesítményben mindenképp jobb a 980 Ti mint a Fury X sajna. A léghűtéses Fury már vonzóbb cucc, néha nincs sokkal lemaradva (többségében egészségesen a 980 előtt van, de nem tudom mennyibe kerülne, valahol a 980 és a ti között.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1414) Bibgr0 válasza Yllgrim (#1412) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

A halksága miatt néztem én is a Palitot, de itthon csak 2 év garancia van rá, ill. a 980ti-t még nem láttam a boltokban.
Bár, lehet, hogy a komolyabb kártyával érdemes várni 1 évet és addig max egy átmeneti 970-et vagy Nano-t szerzek a 6950 helyett.

(#1415) Yllgrim válasza Bibgr0 (#1414) üzenetére


Yllgrim
őstag

A gondom az hogy amikor jatszom akkor 4K-ban tolom, es ott kell hogy ki tudja tolni a kello FPS-t szoval akkor is kellene vagy lejjeb venni a csuszkakat neha vagy venni kettot.

Igazabol a terv az hogy ezt visszakuldom, veszek olcsobban egy sima Fury-t, Sapphire-t, aztan egy oculust, es majd emg egy Fury-t :) Igy meglesz most 4K-ra a kartya, meg az OR, aztan meg egy kartya :)

OR miatt kell kontaklencset is beszereznem, mert szemuveggel elegge szar lenne :)

Sosem kell varni, ha most megteheted, akkor vedd meg, ki tudja mit hoz a jovo, Carpe Diem :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1416) Bibgr0 válasza Menthirist (#1413) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Elég érzékeny vagyok a gép hangjára, mert a nappaliban tartom és nem szeretem ha zakatol. Néztem amit linkeltél és nagyon pozitívan csalódtam a Sapphire Tri-X Fury-ban. 38 dB terhelés alatt nagyon alacsony. És ha lehetne itthon kapni, kb 200k bruttó lenne.
Valamikor szeptemberben venném, addig látunk még valamit a dx12-ből is. Bár, ha jól sejtem nagy változásokat azonnal nem hoz majd, mert mindenki a piac nagyobb részére fejleszt és ott még az 50-80k közötti kártyák pörögnek.

(#1417) Bibgr0 válasza Yllgrim (#1415) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Ja, ne is mondd. Cilinderes és minuszos a szemem. Kontaktlencsét is nehéz volt találni rá és gondolom vlm dioptriaállítás lesz az OR-en is, de jó eséllyel nem cilinder korrekció.

szerk: Csak sikerült beduplázni, sry.

[ Szerkesztve ]

(#1418) Yllgrim válasza Bibgr0 (#1417) üzenetére


Yllgrim
őstag

Plusszos, 8 es fel honapra szulettem, oxigenhiany, allitolag az agyamra nem ment ra, szerintem is normalis vagyok, a hangok is mindig ezt mondjak :))

9 dioptria volt, most 3-on megalltam, de a bal szemem lusta, azon tervezek javitani ha meg menni fog.

Nem olyan veszes a teljesitmeny kulonbseg ref Ti-hez merve, a hangjarol meg nem tudok nyilatkozni, Palit az nagyon csendes, remelem a Fury is az lesz. Ugyis eladom amint jon a kovetkezo generacio.

Meg meglatom ezt a dolgot.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1419) Menthirist válasza Bibgr0 (#1416) üzenetére


Menthirist
veterán

a dx12 mélyebb kihasználása még odébb van, csak akkor jöhet amikor már nem akarnak annyira dx11-re is fejleszteni (mert amíg ugyanúgy kis batch countra tervezik a motort, addig elképesztő előny nem lesz).

A 290X Tri-X-emet is csípem, bár nem vagyok egy vájtfülű, azoknak az nv jobb szokott lenni.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1420) Yllgrim


Yllgrim
őstag

A budos pics@ba :) Ilyenkor nincs szabad eroforrasom . 9 van nekik raktaron....:(

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1421) mrfire válasza Yllgrim (#1420) üzenetére


mrfire
őstag

Egy Furyt már visszaküldtél mert túl nehéz volt, nem?

(#1422) Yllgrim válasza mrfire (#1421) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem, mert akkor nagyon lehuztak az elso tesztek :) Azt at sem vettem :W

Tobbet nem csinalok ilyet, megjon, kibontom, kiprobalom es eldontom kell-e :) 14 nap eleg mindenre.

Nem gond, legalabb lehet vegre kapni, ez mar jo.

(nehez kovetni mivel mit csinaltam, mi? :) )

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1423) Bibgr0 válasza Yllgrim (#1422) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Szerintem az oc.uk már vezet rólad egy táblázatot :-)

(#1424) ttamashu


ttamashu
aktív tag

Most nézegettem intel lapokat&procikat egy cctv rögzítőhöz és az árgrafikonok (dollárárfolyam) ha továbbra is így alakulnak jobban megérné most vásárolni, mint várni.

Lehet a mb+cpu kombót meg kéne venni, csak ddr4-et szeretnék :B Remélem az még lefelé mozdul.

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#1425) Bibgr0 válasza ttamashu (#1424) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Vagy ha ennyire arra számítasz, hogy a dollár tovább erősödik, akkor váltsd át a forintot dollárra amig el nem jön a vásárlás pillanata.

(#1426) ttamashu válasza Bibgr0 (#1425) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Az sem rossz, bár most az jutott eszembe elkezdem hirdetni a félkonfigom, aztán ha viszik vásárolok, ez is lesz.

Tea az élet!

(#1427) Yllgrim válasza ttamashu (#1426) üzenetére


Yllgrim
őstag

Hat nem tudom hogy direkt huztak le a tesztek sok helyen a Fury-kat, ennel a sracnal teljesen normalis ertekek jottek ki es o nem arrol hires hogy barmelyik oldalra. Mas oldalakon is hasonlo eredmenyek jottek ki nagyjabol.

Max kisse megnyujtjak a grafikonokat hogy nagyobbnak tunjon a kulonbseg. Nincs a sima Fury-val sem semmi gond.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1428) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Vegre GamesCom :)

Homefront indulasnak, nyami :) Halo Wars 2 PC-re is :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1429) Menthirist válasza Yllgrim (#1428) üzenetére


Menthirist
veterán

A homefront videója bíztató volt, hangulatos, de az első homefrontért nem voltam oda.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1430) Bibgr0 válasza Yllgrim (#1427) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Pont most jött egy hír a Nanóról. Picike lesz.

(#1431) Drenadar


Drenadar
Topikgazda

Ha lenne pénzem egy R9 280-ra akkor megérné egy ideiglenes középkategóriás kártyának beszerezni, leváltani vele a hd7770-et?

(#1432) Menthirist válasza Drenadar (#1431) üzenetére


Menthirist
veterán

én 7750-ről váltottam 7950-re (ami ugyanaz mint a 280), hozott bőven gyorsulást (két szinttel feljebbi a kártya), de azért értelemszerűen csodákat nem kell már manapság várni tőle. Attól függ mibe kerülne :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1433) Drenadar válasza Menthirist (#1432) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

inkább várok még, hogy lejjebb menjenek az árak, használtat nem akarnék, és a másikat se tudnám eladni, mert már eligértem nagybátyámnak akinek a gépében csak integrált van, és bakker akad a red alert 2 rajta :| azért nem hittem hogy egy korszerű IGP nem tud egy 10 éves játékot kiszolgálni...

(#1434) Menthirist válasza Drenadar (#1433) üzenetére


Menthirist
veterán

érdekes, én Civ 5-öztem a macbookomon, és ebben is csak Intel HD 4000 van.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1435) Drenadar válasza Menthirist (#1434) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

hát én is furcsáltam... :|

(#1436) ttamashu válasza Menthirist (#1434) üzenetére


ttamashu
aktív tag

HD4x00 szériára frankón optimalizálnak mostanság mindent. Néha engem is meglep a laposban a HD4400. Nem hiába, hatalmas a market share, megéri vele bajlódniuk.

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#1437) TESCO-Zsömle válasza Drenadar (#1433) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem a kor számít, hanem a motor. Nekem az ION-on a Diablo2 akadt, miközben a Ballistics hasított, mint állat, pedig több évvel későbbi cucc...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1438) Menthirist válasza TESCO-Zsömle (#1437) üzenetére


Menthirist
veterán

Nálam a GTA 4 szaggatott nem is tudom hány generációval későbbi diszkrét vga-n :) Ezért van az hogy teljesen kihagytam az életemből a negyedik részt, sosem voltunk jóban :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1439) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#1438) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na, az legendásan szar port... Nem véletlen, hogy az V-nél így odatették magukat. Nagy csorbát kellett köszörülni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1440) Diopapa válasza TESCO-Zsömle (#1439) üzenetére


Diopapa
addikt

4 magos gépen néhány patch után gyönyörűen futott nálam 8800GTX-en, sosem GPU kellett neki, hanem CPU.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1441) TESCO-Zsömle válasza Diopapa (#1440) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Miért van az a gyanúm, hogy a 8800GTX-szel szerelt 4-magos gép semmilyen téren sem egy súlycsoport az ION-nal? :U :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1442) Menthirist


Menthirist
veterán

nálam éppúgy szarul ment 8600GT és X2 3200+ párosával mint 7950 és FX8320-en.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1443) Diopapa válasza TESCO-Zsömle (#1441) üzenetére


Diopapa
addikt

"Nálam a GTA 4 szaggatott nem is tudom hány generációval későbbi diszkrét vga-n"

Erre írtam,csak nem volt kedvem széttördelni. Egyébként Q9550 volt ;) Szerettem volna eloszlatni a homályt, hogy a "diszkrét vga"-val volt a gond.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1444) Drenadar válasza Diopapa (#1443) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

nálam a Q9450-el is simán ment az a szar, 8800GT512 -vel...

(#1445) TESCO-Zsömle válasza Diopapa (#1443) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szorri, én néztem el. Nem sokat aludtam az éjjel ebbe a dögmelegbe...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1446) Diopapa válasza TESCO-Zsömle (#1445) üzenetére


Diopapa
addikt

Np ;) Amikor eladtam a 8800gtx-et, a GTA4-el demóztam, hogy lám, még ezt is ilyen jól viszi.. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1447) Menthirist válasza Diopapa (#1443) üzenetére


Menthirist
veterán

Azért na, FX8320@4.2ghz nem gondolnám hogy kevés lenne a gta 4-nek, amikor még az i intelek előtti procikra volt tervezve.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1448) Diopapa válasza Menthirist (#1447) üzenetére


Diopapa
addikt

Szerintem sem szar, egy havernak megy levegővel 5.1-en és elég állat ... :D De csak a saját tapasztalataimról tudok beszélni... Régi 5.6+-os AMD-ről váltottam (azon botrány volt a gta4) q9550-re (8800gtx maradt) és a 10 fps-ből lett folyamatos játékmenet. OFC a patchek is nagyon sokat javítottak.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1449) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Utalok futni, inkabb vettem meg egy golyot :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1450) vaakuum válasza Yllgrim (#1449) üzenetére


vaakuum
addikt

jó dolog az, kár, hogy lassan hónapok óta mellőznöm kell a használatát :O ...így nekem most otthon a [fekvőtámaszos burpee] a menő...meg azért ma egy kis guggolás néhány óra múlva a kondiban, némi ellipszistrénnerrel.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.