Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) eventus válasza Xaels (#1050) üzenetére


eventus
veterán

Ha bírom idegekkel, akkor nekem is csak a 7 jön.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1052) Szena67 válasza eventus (#1051) üzenetére


Szena67
csendes tag

Feltéve ha még jön VII. Más gyártó is így szállt ki, hogy az új modell picit kevesebbet adott, mint az előző csúcsmodell, azután pedig már nem jött több. Ha az 1 VI és a 10 VI eladási mutatói hasonlóan rosszak lesznek, akkor lehet, hogy ezek egyben az utolsók is lesznek a Sonytól. Kár lenne érte.

[ Szerkesztve ]

(#1053) otto14 válasza Szena67 (#1052) üzenetére


otto14
senior tag

De erről van hivatalos leak? Múltkor még azt olvastam, hogy több évre kötött a Sony szerzödést a Snapdragonnal, és hogy a Sony -nak a teljes vállalati képében fontos a telefonos technológia, mert más területeken is használják. Én nem akarom megidézni azt a rosszat, hogy kiszálljanak.

asd

(#1054) Xaels válasza eventus (#1051) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem sajnos muszáj bírni, kényszerű lakásvásárlásban vagyunk és hihetetlen, hogy mennyi bőrt rántanak le az emberről. Csak 2M-ba fáj az adó, az ügyvéd meg a többi bürokrata... Utána meg...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1055) Szena67 válasza otto14 (#1053) üzenetére


Szena67
csendes tag

htc is kötött ilyen szerződést a qualcomm-al mégsincs már igazán jelen a piacon. Elvileg kiad még évi két középkategóriás telefont, de ez már az eltűnés. Sony pedig már Japánban is visszaszorul az eladásokkal sajnos, látszik, hogy szenved. Nagyon kegyetlen a verseny, sampon igyekszik más szereplőket kiszorítani azzal, hogy mindekit mindenhol lefizet, hogy előnyös képben tűnjenek fel a készülékei. Komponens gyártóként ráadásul megkerülhetetlenné tette magát a piacon. Sony is tőle veszi a kijelzőt a memória chipeket, etc, mert maga csak kameramodulokat gyárt meg talán akukkat. Sampon rengeteget költ marketingre, hogy minden fizetett infuencer és önjelölt "újságíró", fanatizált userek serege az egekbe magasztalja az ipari hulladékait. Az összes kereső a milyen telefont vegyek kérdésre és minden összehasonlító teszt galaxyban végződik. Ezen kívül ott vannak a kínai feltörekvő gyártók, akik aggresszív árazással igyekeznek maguknak minél nagyobb piacot szerezni. Azután pedig már nem is lesz olyan baráti az az árazás és a telefonjaik sem feltétlenül jobbak a Sonynál (sőt).

(#1056) otto14 válasza Szena67 (#1055) üzenetére


otto14
senior tag

Fel is tűnt valamelyik héten, hogy a telefon szolgáltatók nincsenek agyon plakátozva a Galaxy márkával, mint az Android megjelenése idején. Akkor a marketing költségvetés továbbra is megvan, csak máshol..

asd

(#1057) Szena67


Szena67
csendes tag

Ha valaki esetleg el bírja viselni a borzalmas tikkelését :Y
[link]

Egy másik a kamerákra fokuszáló review:
[link]

Egy további összehasonlítás:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1058) melodie


melodie
tag

Xperia I V (XQ-DQ54) 67.1.A.2.242 Május 1.security patch...

(#1059) eventus válasza melodie (#1058) üzenetére


eventus
veterán

Kernel változott. Hozhat javulásokat?

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1060) melodie válasza eventus (#1059) üzenetére


melodie
tag

Nálam eddig is hibátlan volt, gyors, zseniália UI imádom...

(#1061) melodie


melodie
tag

Használja valaki 2 Sim kártyával esetleg? Üzemidőt mennyire csökkenti? Nano-SIM:Yettel eSIM :Vodafone

(#1062) Szena67 válasza melodie (#1060) üzenetére


Szena67
csendes tag

A kernel reszelgetése érződik. Találtak még pár lóerőt. :)

(#1063) eventus


eventus
veterán

Frissítés után mindig gördülékenyen fut, aztán kezdi a hülyeségeket.
Redditen több javulásról is írnak.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1064) Szena67


Szena67
csendes tag

Kemény 610 pénzért előrendelhető a VI-os kezdetben fülessel. Ezt most inkább kihagyom, maradok a 21:9 4k-nál. Ha a képernyőarány ennyire megosztó, akkor pl. gyártsák 2-féle méretben. :)

(#1065) JohnnyWins69


JohnnyWins69
újonc

Arról esetleg van valami infó, hogy az 1 V is meg fogja-e kapni az új kamera appot egy jövőbeni frissítéssel?

(#1066) Szena67 válasza JohnnyWins69 (#1065) üzenetére


Szena67
csendes tag

Ennek kapcsán egy érdekes hír:
[link]
Meg egy pletyka, hogy akár ezek lehetnek az utolsó xperiák (reméljük csak pletyka marad):
[link]
A kijelző a VI-ban nem egy szemkímélő fajta, ezen mérések alapján visszalépés:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1067) Elit3Zotya válasza Szena67 (#1066) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nem is értem miért nem kapta már meg, hardveresen képes rá.

S24 Ultra Titanium Gray - Xperia 1 Mark V Khaki Green

(#1068) Xaels


Xaels
félisten

gsmarena - V vs VI

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1069) Szena67 válasza Elit3Zotya (#1067) üzenetére


Szena67
csendes tag

Valószínűleg a készülékeiket bizonyos képességekkel pozícionálják, a többi pedig azért nem kapja meg, mert azt gondolják, hogy akinek erre van szüksége az vegye meg az 5V-t vagy az 1VI-ot.

(#1070) eventus


eventus
veterán

Lineageos, 1V támogatott lett: [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1071) otto14 válasza eventus (#1070) üzenetére


otto14
senior tag

Én ennek nagyon örülök. Használtam még LineageOs -t Xiaomi telefonon, de ott fő előnye volt a gyári android kezelőfelület. Itt Xperián már ez megvan. Ahogy olvastam hiányzik belőle egy-két funkció, mint a Dolby Sound..

XDA topik.

Ti milyen TWS fülhallgatót használtok? És milyen a Bluetooth kapcsolat, stabil? Hangminőséget tartja?

asd

(#1072) Xaels válasza otto14 (#1071) üzenetére


Xaels
félisten

Én egy WF-1000XM4-et vettem 1,5 éve kb., azzal semmi bajom nincs, igaz ha használom akkor a telefon a zsebemben van a legtávolabb tőle. Az autó rádiója viszont hamar eldobja a BT kapcsolatot, max 3m és szakadozik.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1073) eventus válasza otto14 (#1071) üzenetére


eventus
veterán

Dolby nélkül tudnék élni, de a kijelző frissítés ugrálás brutál 🤬
Nem hiszem, hogy egy teljes wipe javítaná.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1074) Szena67 válasza otto14 (#1071) üzenetére


Szena67
csendes tag

LinageOS-t régen használtam htc-n, jó kis fürge és stabil ROM-ok voltak, de az 1V-nél sajnos még alapvető dolgok hiányoznak belőle, értd a magasabb minőségű BT codec-ek, mint LDAP, aptX, melyek nélkül jó minőségű BT zenehallgatás esélytelen.

Egy apple AirPods-ot próbáltam vele, amit egy rokonnak kellett javítani, de nem volt vele gond házon belül 6-8 m távolságon. Pedig az apple cuccok nem a minőségükről híresek :DDD Azt vedd figyelembe, hogy ott max. AAC codecről lehetett szó Alma olyat nem ismer, hogy aptX vagy LDAP :DDD

LDAP kapcsolattal egy topping G5 portable DAC-al stabil, akár 10m-en is elmegy, két helyiség között, de a köztes fal miatt ezen a távolságon már lehetnek leárnyékolt sarkok. Egy TWS-nél a magasabb minőségű (nagyobb átvitelis sebességű) codec-eket ismerő példányok biztosan jobb minőségűek nem csak hang, de vétel szempontjából is. Igazából a TWS BT vevőjének a minősége lesz a döntő nem a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#1075) otto14


otto14
senior tag

Köszi a válaszokat! Nekem egy Freebuds 4 van. Teljesen jó is lenne, csak ez a Sony folyton eldobja a minőséget AAC módban. SBC -ben még nem próbáltam, ahogy itt írja a kolléga. Úgy leesik a bitrate, hogy utána daruval kell felemelni. :(((

asd

(#1076) Szena67 válasza Xaels (#1072) üzenetére


Szena67
csendes tag

Autó fém karosszéria árnyékol, mint a Faraday kalicka.

(#1077) Szena67 válasza Szena67 (#1076) üzenetére


Szena67
csendes tag

*kalitka

(#1078) otto14


otto14
senior tag

Android Authority cikkéből.
Redditen valaki írta, hogy sok Sony telefonon volt gondja ezzel, míg mással nem. A régi Xiaomi sosem problémázott, nem tudom mi lehet.

Eventust a képfrissítési frekvencia egyenetlensége borítja ki, engem meg a megbízhatatlan hangminőség bluetoothon AAC codecen.

[ Szerkesztve ]

asd

(#1079) Szena67 válasza otto14 (#1078) üzenetére


Szena67
csendes tag

Fejlesztői módban át lehet állítani manuálisan a codec-et, ezt esetleg meg lehet próbálni, de emlékezetem szerint az Android visszaállítja arra, amit a két kapcsolódó eszköz preferál. Meg ha jól emlékszem a Sonynak van az a bizonyos Sony Headphone Connect app-ja, ami az xperián is rajta van, az ami "készíts a füledről fotót" és az alapján belövöm a hangképet. Ezzel is érdemes próbálkozni. Ez a Sony TWS-ekkel jól működik, de más gyártóknál lehet, hogy bezavar, ki kell próbálni, hogy be- vagy kikapcsolva van -e javulás. Első körben mindenféle hangszín opciót (Dolby, meg a másik, ami feljavítja a low bitrate hangot) is tiltanék, kikapcsolnék, mert ezek újramintavételezés, stb. okból csak növelik a késleltetést. Ha ezek után stabil a lejástzás utána lehet a finomságokat kapcsolgatni, hogy kiderüljön mi okozza a problémát. Amit én használok PowerAmp zenelejátszó többféle telefonone az egy nagyon jó lejátszó, talán a legjobb ebben a témáben, abban is sok beállítási lehetőség van. Érdemes próbálkozni, mielőtt az ember feladja. Persze végül simán kiderülhet az is, hogy a TWS BT chip-je silány low end. A qualcom chipjeivel nem szokott gond lenni.

[ Szerkesztve ]

(#1080) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok. Lenne két kérdésem, lehet volt már róla szó.
A lezárási kijelzőnél a google voice gyorsparancsot hogy lehet kivenni ? Oda akarnám betenni a zseblámpát amit enged is csak berakja a másik ikon fölé ami így hülyén néz ki.

Másik, hogy valamivel lehet csökkenteni a haptikus visszajelzés rezgésének az erősségét ?

Köszi

(#1081) otto14 válasza Szena67 (#1079) üzenetére


otto14
senior tag

Ki vannak kapcsolva a hangszín opciók..

A PowerAmp tényleg nagyon jó zene lejátszó, már 2013 -tól ismerem.

@mrThom: én most a zseblámpa kapcsolóját sem találom, ahonnan rá lehet tenni a zárképernyőre, pedig annó én is beállítottam..

asd

(#1082) mrThomi válasza otto14 (#1081) üzenetére


mrThomi
addikt

Ezekre gondolok [kép] [kép]

(#1083) Szena67 válasza mrThomi (#1082) üzenetére


Szena67
csendes tag

Ha a gyorsparancsok beállítógombra bökve az első ikon választod (áthúzott link), akkor el tudod tűntetni jobb és bal oldalról is a korábbiakat, majd elmented. Utána fel tud venni az újakat. Elvileg így kéne működnie.

[ Szerkesztve ]

(#1084) otto14 válasza mrThomi (#1082) üzenetére


otto14
senior tag

Igen, csak elfelejtettem, hogy a témáknál lehet ezeket állítani.
Nem találtam semmit a google -n, ez a stock android témája, és a Sony nem írt bele testreszabást. Esetleg root hozzáféréssel, vagy ADB -vel, de nem értek ilyen mélyen hozzá. Van egy témázós topik a fórumon, talán ott tudnak segíteni. [link]

asd

(#1085) mrThomi válasza Szena67 (#1083) üzenetére


mrThomi
addikt

Értem mit mondasz, próbáltam úgy is hogy mindkettőt kiveszem, majd beállitok valamit, de így se sikerül :F [kép] [kép] [kép] [kép]

(#1086) Szena67 válasza mrThomi (#1085) üzenetére


Szena67
csendes tag

Akkor csak a google app letiltásával lehet, nálam meg sem jelenik, de én kivettem, mert nem használom és nem kell, hogy a gogli a mikrofonon keresztül szaglásszon :) Vagy rakd be helyére a telefon applikációt. Sajnos ahogy fölöttem írták vannak stock android megkötések. Nálam alul jobb telefon bal kamera, ezeket nem lehet kivenni, bármi pluszt ezek fölé helyez el.

[ Szerkesztve ]

(#1087) Knight666 válasza mrThomi (#1085) üzenetére


Knight666
aktív tag

Megerősítem: Nekem is sikerült kiszedni a Google asszisztenst, de bekerült a helyére a tárcsázó. Nem lenne szükségem rá, sem a fényképezőgép indítóra, de úgy tűnik, ezeket már nem lehet eltüntetni.

(#1088) mrThomi válasza Szena67 (#1086) üzenetére


mrThomi
addikt

És tényleg. Ha a google-t letiltom akkor a tárcsázó marad ott, de akkor meg afölé teszi be az elemlápát :DDD Sajna a Segéd(voice), beszédfelismerés vagy az assistant letiltására nem tűnt el, azokat nem használom én sem, teljes google-t ezért nem akarom teljesen letiltani. Nekem már az is elég lett volna, hogy ne olyan gyorsparancs legyen ott amit az életbe nem használok. Viszont ha jól emlékszem A 13 alatt nem így volt, szal szerintem ez egy bug lesz. Mindegy akkor marad így.

Köszi mindenkinek a segítséget.

(#1089) mrThomi válasza Knight666 (#1087) üzenetére


mrThomi
addikt

Sikerült a google app letiltása nélkül is kiszedni ? Én azért a keresőt használom sokszor

otto14: köszi neked is, de mókolni nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#1090) Knight666 válasza mrThomi (#1089) üzenetére


Knight666
aktív tag

Már nem emlékszem, hogy a sok beállítás közül melyik tüntette el (úgy rémlik, legalább 4 helyen kapcsoltam ki valamilyen formában :D ). Az első tippem: Alkalmazások / Alapértelmezett alkalmazások menüpontban a digitális asszisztens app-nál állítsd be, hogy "nincs".

(#1091) mrThomi válasza Knight666 (#1090) üzenetére


mrThomi
addikt

Sir Knight nagyuram ezennel lovaggá ütlek :R

(#1092) eventus


eventus
veterán

Fotósok által kérlelt 48 mp/ zoom funkciók a Sony felé: [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1093) eventus


eventus
veterán

Igen érdekes jelenséget vettem észre... Opera böngészőt használtam hosszú évek óta, de két napja Róka fut. Éppen, hogy nagyon ritkán akadt meg a rendszer, droppolt a kijelző frissítés. Opera így bezavar a háttérben? Mondjuk az tele AI meg társai.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1094) otto14 válasza eventus (#1093) üzenetére


otto14
senior tag

Ki is törölted az Opera böngészőt? Vagy csak másikat használsz és ez is a rendszerben van még?

asd

(#1095) Szena67 válasza eventus (#1093) üzenetére


Szena67
csendes tag

Ez végre jól hangzik. Erre jöttem rá én is korábban, ezért mondtam, hogy a többi böngésző kuka és ez igaz PC-n is. Youtube szintén zenész, arra is az alternatívákat kell használni. Nem AI az, hanem mindenféle felhasználói szokásokat követő gyanús izé. Foxiba is ajánlott egy pár privát szférát védő kiegészítőt feltenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1096) eventus válasza otto14 (#1094) üzenetére


eventus
veterán

Csak kiléptem belőle és kényszerítet bezárást nyomtam. Ha tartós a megoldás, akkor törlés.

Szena67: Igen, csajnos az Opera már nem a régi, gépen sem.
Youtube helyett Newpipe használom, letoltes miatt is.

1VI alatt is laggol a kijelző????? [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1097) Szena67 válasza eventus (#1096) üzenetére


Szena67
csendes tag

Szerintem azt is egy felhasználói app okozhatja. A VI kapott egy kamera frissítést ezt láttam, de ez szokványos minden gyártónál, hogy kiadás után még optimalizálják a szoftvert. Sőt szokásos, hogy Hong Kong ill. Taiwan az elsők és az ottani tapasztalatok alapján tovább reszelgetett készterméket kapja EU ill. Usákok.

(#1098) eventus


eventus
veterán

Új 1VI kamera app: [link]

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1099) otto14 válasza eventus (#1098) üzenetére


otto14
senior tag

Most nekem is elkezdett szaggatni az alkalmazás választóban a kijelző. Gyorsan nyomtam egy kényszerített bezárást az Operára, és máris rendbe jött :U

[ Szerkesztve ]

asd

(#1100) eventus válasza otto14 (#1099) üzenetére


eventus
veterán

Köszi a megerősítést :) Én már töröltem is.

1VI kamera app: nagyon kattog tőle a lencse, továbbra is fura a felület. Mókásak a rövidítések.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.