Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#3801) #59532544 válasza tome.jr (#3800) üzenetére


#59532544
törölt tag

Oké köszi. Keresek egy ilyen lapot, AMD.-s AM2/+ vagy AM3 ast. Kari lenne 2db.
Ha hallasz ilyen lapról," ocsón" gondolj rám

köszi stepi :R :R :R

(#3802) Horney


Horney
csendes tag

Sziasztok!

El vagyok kámpicsorodva...:) Készen lett az SLI rendszerem, két és fél évvel az első 6600GT megvásárlása után úgy döntöttem, hogy megnézem, hogy mit tud kettő. S lőn. A szóban forgó kártyák Inno3D 6600GT-k PCI-E csatolófelülettel, 128bit, 128MB GDDR3. Mind a két kártyán Arctic Cooling NV6 Silencer van. A BIOS-ukban nem nagyon különböznek egymástól, az egyik 5.43.02.80.00, a másik 5.43.02.61.00 verziószámú biosszal megy.
Tudnátok segíteni, hogy milyen tuningba fogjak, hol kezdjem, satöbbi. Jelenleg a forceware 191.07 van fenn, a rivatuner 15.8 RC fenn van a gépemen, coolbits regkey-t hozzáadtam, de lehet, hogy picit túlkomplikáltam a dolgot, mielőtt szakértőhöz fordultam...:) Úgy érzem semmivel nincs több FPS a játékaimban, mint egy kártyával.

Szóval szeretnék egy stabil, de komolyabb FPS-t előállító rendszert, ha valakinek van türelme egy SLI-s zöldfülűhöz, kérem segítsen! Azt hiszem a technikai eszközeim megvannak a tuninghoz, csak a szakértelmem nem.

Előre is köszi,
Üdv!

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#3803) redXIII


redXIII
senior tag

Sziasztok.
Lenne értelme szerintetek egy 8800GT Sli-nek 1280-as felbontásban?

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#3804) tome.jr válasza Horney (#3802) üzenetére


tome.jr
addikt

Kösd össze az SLI híddal a kártyákat, az nvidia vezérlőpultban pedig engedélyezd az SLI-t. Ennyi. Nem kell ezt túlvariálni.

Az úgy érzem nincs több fps kijelentéssel szerintem gondok vannak. FRAPS-szal nézzed hogy van-e gyorsulás.

redXIII: Ha van olyan játék ahol kevésnek érzed az 1 db 8800 GT-t akkor mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#3805) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Sziasztok!

Van egy bfg 8800 gts 512 oc m, sli be szeretném kötni pontosan ilyen típus kell mellé vagy jó más gyátó esetleg nem oc-s verzsönökkel is slibe tudom kötni :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#3806) Horney válasza tome.jr (#3804) üzenetére


Horney
csendes tag

Na hello!

Azért ennyire nem vagyok zöldfülű, de köszönöm, a gyors választ. Természetesen be vannak kötve, nem csak az asztalomon vannak. :) A kérdésem elsősorban arra irányult, hogy érdemes-e ezek után bármilyen tuningba belefogni, és ha igen, akkor mi legyen az első lépés, milyen szoftvereket használjak.

http://vganfo.uw.hu/zsul_6600sli.html

Ezen az oldalon leltem rá egy komolyabb tesztre, de a két kártyám a közelében sincs a megadott 3Dmark03 értékeknek. Zsulboj értékei alapjáraton 14ezer körül vannak, az én tesztem 12ezer pontos lett - szintén mindenfajta tuning nélkül. Betudható ez annak, hogy a kártyák már nem mai csirkék? Ha igen, akkor nem is erőltetem őket tovább, megelégszem ezzel az értékkel. AZ FPS méréseket megcsináltam, tényleg nem fedi a valóságot, hogy nem nő az FPS, csak NFS:MW-ben, de a probléma továbbra is fennáll, mivel anisztropikus szűrés, és antialiasing bekapcsolásakor a rendszer bődületeset lassul Half-Life 2-ben, Hitman 4-ben is. A baj az, hogy nem tudom, hogy szabad lenne-e neki ezt csinálnia, vagy nem.

Köszi a választ!

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#3807) tome.jr válasza Horney (#3806) üzenetére


tome.jr
addikt

Tuningra én EVGA Precision-t használok. Egyszerű, jól átlátható és SLI-hez meg különösen ajánlott mivel együtt húzható benne mindkét kártya.

Nem azért lett 2000 ponttal kevesebb az eredményed mert nem mai csirkék a kártyák, őneki is ugyanezek mentek a gépben. Máshol lesz a gond. Próbáld ki pl a legújabb drivert, amit írtál attól van már frissebb.

AA és AF ráadásakor pedig természetes hogy kevesebb fps-t kapsz, ezeket a látványbeli javulásokat nem adják ingyen.

Norb3rto: A lényeg hogy 512 Mb legyen. A gyártó és az OC nem számít, az lehet eltérő is.

(#3808) Norb3rto válasza tome.jr (#3807) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Köszi a választ :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#3809) #59532544 válasza tome.jr (#3807) üzenetére


#59532544
törölt tag

Szia
Kérdésem a következő lenne. Gainward 9500GT 512MB-os kártyám van, de nincs a kártya tetején semmi látható hely, ahová a hidat tenném. Képes ez a kártya SLI.-re?
Előre is köszi a válaszod.

(#3810) tome.jr válasza #59532544 (#3809) üzenetére


tome.jr
addikt

Elviekben minden 9500 GT tudja az SLI-t.

[link]

Itt is azt írják. Lehet ehhez a modellhez nem kell a híd. Viszont lehet hogy akkor ugyanilyet kellene beszerezni hozzá

(#3811) #59532544 válasza tome.jr (#3810) üzenetére


#59532544
törölt tag

Oké, és hogy kötöm össze őket?

(#3812) #59532544 válasza tome.jr (#3810) üzenetére


#59532544
törölt tag

Nekem ez a Karim van.
[link]

(#3813) #59532544 válasza #59532544 (#3812) üzenetére


#59532544
törölt tag

Itt nem szerepel, de a PDf.-jében igen.

(#3814) tome.jr válasza #59532544 (#3812) üzenetére


tome.jr
addikt

Ezt egész konkrétan sehogy, mivel nincs rajta SLI csatlakozó.Mondom lehet hogy ehhez a fajtához nem is kell.

(#3815) #59532544 válasza tome.jr (#3814) üzenetére


#59532544
törölt tag

DVI vel azért össze kell kötni nem?

(#3816) tome.jr válasza #59532544 (#3815) üzenetére


tome.jr
addikt

Az egyik kártyára kell csak rádugni a DVI csatlakozót amivel összekötöd a monitorral.

(#3817) #59532544 válasza tome.jr (#3816) üzenetére


#59532544
törölt tag

Oké köszi

(#3818) Horney válasza tome.jr (#3807) üzenetére


Horney
csendes tag

Köszönöm szépen, utánanézek ennek a programnak. :R

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#3819) Horney


Horney
csendes tag

Következő a helyzet: letöltöttem a 195.62-es drivert (lehet, hogy van ennél is újabb, sőt biztos, most jelent meg a 197-es asszem, de ezt találtam az EVGA oldalán, mint ajánlott driver) és a program legfrissebb verzióját (1.8.1), amit írtál. A kijelzőn a Core clock grafikon folyamatosan 301MHz-et mutat, holott a kártya 500MHz-en kellene, hogy működjön. Kipróbáltam egy kártyával is, ott is. Akár mit csinálok, ha pár MHz-cel emelem is, semmi nem történik, az órajel marad, ha a teszt gombra megyek azt írja ki, hogy a driver már tesztelte az órajelet. Gondolom ez azt jelenti, hogy rendben van, ennek ellenére az apply után nem történik semmi, újraindítás után sem. Startupba is betettem a programot, hátha megjegyzi, vagy valami, de nem. Úgy tűnik, mintha valami mesterségesen 301MHz-en tartaná az órajelet. Egyébként ezt érzékeltem korábban a Rivatuner grafikonjain is. A program egyébként látja a kártya eredeti feszültségét, a csúszka automatikusan 500MHz-nél áll. Ennek ellenére nem tudom szabályozni a feszültséget. Ja, és az Nvidia Control Panelben a system információk között is 500MHz-et jelöl. Létezik, hogy a BIOS-ban nincs valami rendben? Mármint az alaplapéban. Az alaplapom egy Gigabyte GA-M57SLI-S4, későbbi, mint a kártyák, és azóta frissítettem a biosát is, egészen pontosan 2008 február 12-i a BIOS-a. Van valami ötleted?

ui.: az új forceware-rel természetesen kicsit jobb pontokat kaptam 3dMark03-ban, a 12174 helyett 12796 pontot zsebeltem be. :)

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#3820) redXIII válasza tome.jr (#3804) üzenetére


redXIII
senior tag

Köszi)
Akkor lehet belevágok.Hajt a kiváncsiság :D

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#3821) tome.jr válasza Horney (#3819) üzenetére


tome.jr
addikt

Az 500 Mhz az nem feszültség hanem a GPU órajele. :B

A 301 Mhz az szerintem a 2D üzemmódban mért órajel, ilyenkor visszaveszi 500-ról ami a 3D alap értéke. Egyébként teljesen normális, hogy ha 2D üzemmódban van a káryta (pl az asztalon dolgozol, nvc panelban nézelődsz) akkor az aktuális órajel soha nem az lesz amire tuningoltál, mivel arra csak 3D módban vált fel a kártya.

EVGA precisisonban mindig az első kártyának kell szabályozni az órajeleit syncronized módban (erre van egy kis ikon középen alul "sync"), így tudod húzni a második kártya órajeleit is.

Monitorozd GPU-Z-val (sensors fül felső két sor) és CPU-Z 1.53-mal (graphics fül alatt) hogy éppen mennyi az órajel. Indíts el valami videót egy ablakban és közben figyeld az említett progikkal hogy vált le föl az órajel.

(#3822) Horney válasza tome.jr (#3821) üzenetére


Horney
csendes tag

Igen, bocs, picit belezavarodtam...:)

De sikerült megoldást találnom. Az alaplapom BIOS-ában lehet állítani a GPU órajelét.:) Egészen pontosan három állása van a videokártyának; auto, fast és turbo. Ezt kapd ki. Fast-re állítottam, és mostmár tudom szabályozni az órajelet. 2D üzemmódban így már 315MHz-en megy az egyik kártya. A másik továbbra is 301-en, de ha 3D üzemmódban vannak, akkor mind a kettő ugyan annyin megy. Nem egészen értem a dolgot, de mondjuk, hogy ezt megoldottam. :D
A 301MHz-et pedig időközben megtaláltam, mármint az okát, egy másik fórumon, de nem akartam telerakni ezt a fórumot a fájásaimmal... Így is túlmentem minden határon. :) Most csináltam egy 527MHz-es 3DMark03-at, törünk fel, mint a talajvíz, 200 pontot megint hoztam rajta, így majdnem 800 ponttal többet kaptam, mint régi forceware-rel és alap beállításokkal. Kártyák elérték a 60 fokot amúgy a teszt alatt, de nem nőtt tovább.

De továbbra sem értem, hogy a korábban említett videokari teszthez képest miért maradok el ennyire. Van egy elég régi 6600GT oldal, ahol azt írják, hogy a 81.95-ös driver a leggyorsabb. [link] - a letöltések fülnél van egy gyűjtemény.
De nem vagyok meggyőződve róla, hogy sok értelme lenne azt felrakni. Abban is biztos vagyok, hogy a jelenlegi (három éve középkategóriás) konfig, amiben a két kártyám van, jobb, mint az övé (ami akkor nyilván csúcsgépnek számított). Szóval tanácstalanul állok a helyzet fölött.

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#3823) tome.jr válasza Horney (#3822) üzenetére


tome.jr
addikt

Az eltérő 2D órajelek attól lehetnek hogy két különböző kártyát raktál össze, aminek eltérő a BIOS beállítása. Más 2D értékek vannak beállítva.

Az nem lehet hogy esetleg ő valamit piszkált a rendszeren azért lett több pontja? Pl tuningolta a procit.

Most nézem a konfigodat. A 2x512 Mb rendszermemória is megfoghatja ám a teljesítményt. Viszont a másik srácnak is ennyi volt. :F

[ Szerkesztve ]

(#3824) Horney válasza tome.jr (#3823) üzenetére


Horney
csendes tag

Van hozzá 2*1GB Corsair RAM, azért vettem őket, hogy ne haljon meg szegény gépem, ha Source-ozni szeretnék néhanapján. De lehet, hogy tévedek, és neki eleve jobb gépe volt akkor, mint most nekem. :) Mindegy. Stabilan fut 554/551-en is, úgyhogy teljesen elégedett vagyok az eddigiekkel. Half-Life 2 Lost Coast Video Stress testen 61 körüli átlag FPS-t kaptam, legyen elég. Aztán egyszer csak eldurran az agyam és veszek két darab 9800GT-t oszt bekötöm őket SLI-be. Csak az isten pénze nem elég, ha videokártyáról van szó. :D

Azon csodálkozom, hogy míg a 6600GT néhány elődjének (van itthon egy GeF5900XT, annak kell) már kellett plusz egy tápkábel, ennek nincs tizenkét voltos csatlakozója.

Mindegy. A múltkor azon vitáztunk egy haverommal, hogy az SLI sima parasztvakítás, mármint tisztán marketingfogás. Mint a Super Size. Ezt mondta ő. Nem adtam neki igazat, de azért ott van a fejemben ez a verzió is.

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#3825) tome.jr válasza Horney (#3824) üzenetére


tome.jr
addikt

Miért lenne parasztvakítás? Fps-ben mérhető a gyorsulás a második kártyánál.

(#3826) Horney válasza tome.jr (#3825) üzenetére


Horney
csendes tag

Igen, persze, ezt mondtam én is neki. Csak az ár-érték arány szerintem nem annyira jó. Az SLI rendszernek számos előnye mellett szerintem az a marketing célja lehetett, hogy egyből két kártyát vegyen a kedves júzer. Ami abból a szempontból lehúzás, hogy a következő rendszerednél is meg fogod gondolni, hogy két kártyát vegyél, és így tovább. Persze nem akarok egyből rosszat feltételezni, nyilván egy videokártyának számos funkciója lehet, nem csak a geek-ek (mint mi itt sokan a PH!-n :D) FPS hajhászásának kiszolgálása. Nem tudom pontosan, hogy milyen előnyei lehetnek például 3D tervezésben, egyéb ipari tevékenységekben.

Igazából azon méláztam el, hogy ilyen mértékű technológiai fejlődés mellett van-e értelme egy olyan felhasználó számára, mint én. (Most nyilván nem az 5 éves 6600GT SLI rendszerről beszélek :) , hanem gamer kategóriájú aktuális rendszerekről) Én a gépemet elsősorban internetezésre, szövegszerkesztésre, táblázatszerkesztésre, statisztikai programok futtatására használom, és amikor időm engedi, vagy éppen nem akarok tanulni (mint most), akkor kezdek el vele játszani. Viszont gyűlölöm, ha vetít, ha ronda, a játékot nem azért csinálták szépre, hogy 800*600-on játszak vele low texturákkal, satöbbi. Ezért - ha pénzt és időt szánok rá - jó kártyára lenne szükségem. A játékipar húzza a hardveripart, s az ugyan így tesz viszont. Így ha veszek 2004 augusztusában egy 6600GT-t, akkor 2006 márciusában a megjelenő 7600GT sok szempontból jobb vásár, az előző beszámításával, mintha másfél évvel azelőtt két 6600GT-t vettem volna. Persze ehhez az kell, hogy kijöjjön a következő generáció. De ahogy nézem, nem kell félni az ellenkezőjétől, sőt, egyre gyorsul a következő generációk megjelenése.

Erre gondolok akkor, amikor McDonald's SuperSize-nak gondolom az SLI-t. Nem magam ellen akarok beszélni, elégedett vagyok ezzel a megoldással, ami most van, de az én esetem ebből a szempontból nem is mérvadó, mert a kártya megjelenése után majdnem öt évvel csináltam meg az SLI rendszert. Hozzátenném, a piaci ára nem éri el azt, amennyivel a költségvetésemet terhelte. (azok után, hogy itt beszámolok a tuningjáról, pláne nem :B )

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#3827) tome.jr válasza Horney (#3826) üzenetére


tome.jr
addikt

SLI-nél soha nem lesz jó ár/érték arány. Alsóbb régiókban meg nem is igazán ésszerű alternatíva mivel a két kártya áráért olcsóbban kapsz egy olyat ami gyorsabb lesz mint a másik kettő SLI-ben.

Az SLI soha nem volt kényszer. A júzer eldöntheti hogy akarja-e vagy sem. Emiatt nem is lehúzás. Ha kell a nagyobb teljesítmény, fizess. De ez mindehol így van.

Abból amire használod a géped, neked egyáltalán nem éri meg komolyabb VGA-t pakolni bele, főleg nem SLI-t építeni belőle.

Persze ez is relatív, hogy megéri-e vagy sem, nyilván azon is múlik mennyi fölös pénzed van a dologra.

Viszont gyűlölöm, ha vetít, ha ronda, a játékot nem azért csinálták szépre, hogy 800*600-on játszak vele low texturákkal, satöbbi. Ezért - ha pénzt és időt szánok rá - jó kártyára lenne szükségem.

Ha viszont az említett szempontok kapnak prioritást akkor megint más a helyzet. De ugye megint előjön az anyagi rész. Azt gondolom Te is belátod, ingyen semmit nem adnak, fáőleg a minőségi szórakoztatást. Ha full hd-ban akarsz a legújabb játékokkal max szűrőkkel esetleg 3D-ben játszani az zsebbenyúlós projekt lesz.

Egyébként van egy olyan érzésem ha mondjuk full-full 3D minőségben tudnál játszani valószínű nem csak kiegészítő szerepe lenne a játékoknak a géped életében.

[ Szerkesztve ]

(#3828) Horney válasza tome.jr (#3827) üzenetére


Horney
csendes tag

Nem, persze, sohasem volt kényszer. Ebben igazad van. Én csak a vásárlóra gyakorolt marketing hatáson lovagoltam, de ez csak egy szempont, van még ezer másik, ahogy Te is írsz éppen egy-kettőt. Ahhoz meg sajnos nem vagyok elég erős, hogy szembe menjek a fogyasztói társadalommal, és előbb utóbb ne szánjam el magam a zsebbenyúlós projektre. :O :) Semmi sincs ingyen, az tuti. A panaszkodásom a videokártyák árairól csak gyomorszellőztetés, 386-ossal kezdtem autóversenyezni, még EGA monitoron, mire lett saját keresetem, a legdrágább alkatrész egy magamfajta felhasználónak a videokártya lett. :D

Az SLI-re tényleg kíváncsi voltam, hajdanában, amikor megvettem a lapot, rábeszéltem magam az SLI-re és tényleg nem vagyok elégedetlen vele, csak kicsit fel kellett újítanom a tudásomat ilyen téren. Tetszik ez a topic, meg az is, hogy készségesen válaszolsz a legelképesztőbb baromságokra is, amiket írok... :))

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#3829) tome.jr válasza Horney (#3828) üzenetére


tome.jr
addikt

Próbálom életben tartani a topicot, sajnos rajtam kívül nem nagyon van olyan SLI power júzer aki rendszeresen látogatna ide. Főleg most a nagy ATI hype idején örömteli ha valaki betéved és saját SLI rendszerről számol be :C

(#3830) Horney válasza tome.jr (#3829) üzenetére


Horney
csendes tag

Nah, akkor itt egy friss, és mára utolsó mérési eredmény:

3DMark03 3.6.0 patch

13222 pont!
Core clock 554/551
Memory Clock 1032

Asszem nem éltünk hiába, több, mint ezer pontot hoztam az alapjárathoz képest. Elképesztő. :)) Letöltöttem a CPU-Z-t is, és utánamegyek ennek az aprócska (2000 pontos) eltérésnek a két rendszer között. Mostmár nem hagy nyugodni. Egyébként úgy nézem a gépe tuningolva volt, különösen a procija. A mérések alatt a CPU teszteknél nagyon alacsony az FPS-em különösen az trollbarlangban (ha előtted van a kép), lemegy 5 FPS-ig.
Úgy érzem a RAM frekvencia, és a proci szorzója és FSB-je lesznek a ludasok. Valahogy nem kóser nekem a dolog, majd utánamegyek ennek is.

De nem ma. :)
Jóéjszakát.

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#3831) tome.jr válasza Horney (#3830) üzenetére


tome.jr
addikt

Látod mondtam én hogy volt ott proci tuning is. A 3D Mark 03-ban nem tudom a ram freki menniyre lényeges a végeredmény szempontjából.

(#3832) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne, hogy 9800gx2 és 8800gts g92-es nem-e köthető sli-be ?
Úgye ugyanaz a G92 mag meg minden, ezért érdekelne.

(#3833) tome.jr válasza ADAM1337 (#3832) üzenetére


tome.jr
addikt

Nem köthető. Mint ahogy például egy GTX 285 sem köthető SLI-be egy GTX 295-tel annak ellenére hogy mindkettő GT200b alapokon nyugszik.

(#3834) ADAM1337 válasza tome.jr (#3833) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Pont az előbb néztem meg. :)
Amúgy azon agyalok hogy van-e értelme flashelni a 8800gts-t 9800gtx-é mert a 9-es szériában van a tri sli támogatás és úgy megnézni.

(#3835) tome.jr válasza ADAM1337 (#3834) üzenetére


tome.jr
addikt

Szerintem úgy se fog működni. Nv-nél nem működnek ezek a 2 gpu + 1 gpu felállások. Pl. GTX 295 sem megy SLI-ben 55 nm-es GTX 260-nal.

(#3836) ADAM1337 válasza tome.jr (#3835) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Rendben, akkor nem erőltettem a dolgot.
Megnéztem volna vantage-t. :)

(#3837) tome.jr válasza ADAM1337 (#3836) üzenetére


tome.jr
addikt

Tegyél mellé egy másik GX2-t

(#3838) ADAM1337 válasza tome.jr (#3837) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Tennék szívesen ha lenne, meg kéne még tápcsati a tx650-en csak 2db 6+2pin-es van. (Pedig elbírná a 2db-t is).
Mellesleg így festet a próbálkozás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3839) Navaze válasza tome.jr (#3829) üzenetére


Navaze
tag

Én mindig itt vagyok, olvasgatok. Ki tartok a végsőkig. :(( :D

(............(o)...............(o)..............)

(#3840) tome.jr válasza Navaze (#3839) üzenetére


tome.jr
addikt

Nagyon helyes :C Hogy mennek a 260-asok?

[ Szerkesztve ]

(#3841) Navaze válasza tome.jr (#3840) üzenetére


Navaze
tag

Majd nézek egy „vántázst” de ránc ki simító hatással bírnak ketten együtt, teszt programok nélkül is. Egy két játékot leszámítva, ( Warhead és társai ) gyakorlatilag azt kapcsolok, amit akarok. Olyan marhaságokon bánkódom, hogy nincs 132xAA, meg hogy csak 1600-as felbontásig bír a moncsim. Amióta meg vannak, semmi indíttatásom nincs gépfejlesztésre, csak ténfergek itt P.h-n mint valami zombi. Szóval nálam bejött. :) Az a véleményem, hogy akinek gépében már van egy Gtx260-as, annak a legjobb, ha vesz mellé még egyet. Már feltéve, ha valamilyen szinten, a Dx11-et leszámítva, versenyben akar maradni az új Ati-kal. Ezzel időt nyerünk addig, míg emberi áron kezdik árulni a Fermit. Évvégére még mindig jobban eladhatóbb lesz 1db Gtx260 mint 1 db Gtx295 vagy 285. Az ára végett, és ugyan ez végett nekünk már nem kell a 0-ból Fermit csinálni, relatíve jól járunk még akkor is, ha 20-25k ért tudjuk értékesíteni. Tehát már szövögetem a terveket, de hogy, hogy fogok ebből 2db „kis” Fermit csinálni a nélkül hogy, eladnám magam az ördögnek, azt még nem tudom. Márpedig most már kettő kell és kész. :DDD

(............(o)...............(o)..............)

(#3842) tome.jr válasza Navaze (#3841) üzenetére


tome.jr
addikt

:C :))

Egy elégedett SLI tulaj. Bele lehet ám szeretni az biztos. Teljesítményben és látványban is büntet. Megértem, hogy ezek után már csak 2 kártyában tudsz gondolkodni.

Sajnos Crysis-t még 2 év eltelétével sem viszi egy VGA sem maxon. Még SLI-ben sem. Na majd talán a Fermi. Én GTX 380 SLI-t tervezek, főleg mivel 3D-re vagyok most rákattanva igen erősen, oda meg nem árt a kakaó. A DX11 engem teljesen hidegen hagy, DX11-es Crysis 2-nél majd én is csápolok, de az úgyis csak 2011-ben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3843) ADAM1337 válasza tome.jr (#3842) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én is úgy vagyok a vga-akkal hogy vagy 2gpu vagy sli/cf, 1gpu-t nem tartok semmire...
hd3870x2-ről cseréltem 9800gx2-re.
Eddig csak előnyét éreztem a cserének. (játékok kb 60%-a nv-s).
Jó hogy nem csak fizikailag van sli hanem driverben is tudom ki és be kapcsolni.
1 dolog ami érdekelt volna az a tri sli, kár hogy az nv-nél korlátozottabbak a lehetőségek mint az atinál.

Eddig egész jó a kártya megvagyok vele elégedve, amúgy a 3870x2-vel se volt bajom csak a kíváncsiság. :)
Azzal is ment minden 1920*1080-ba high közeli beállításokkal.

(#3844) tome.jr válasza ADAM1337 (#3843) üzenetére


tome.jr
addikt

Valahogy olyan árvának tűnik 1 db VGA az alaplapon, kívánja hogy az ember rakjon mellé még egyet. Elvileg arra van kitalálva az a sok slot. :DDD

Nálam volt GTX 260 és GTX 280 is 3 way SLI-ben. Élménynek jó volt, de legközelebb már "csak" 2 db 380-ast pakolok SLI-be.

(#3845) ADAM1337 válasza tome.jr (#3844) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Kitudja mi lesz a jövő bár a quad sli-t itthonra sokallom.

(#3846) tome.jr válasza ADAM1337 (#3845) üzenetére


tome.jr
addikt

Nincs ami kihajcsa :DDD

(#3847) Bazsó


Bazsó
tag

hello
itt lenne a konfigom:
● Asus p5kc ● Intel Core2Duo E6750 ● Gainward Golden Sample 8800GT 1024MB ● GEIL EVO 2x2GB 800Mhz ● FSP BlueStorm II. 500W ● WD 320GB ●

kérdésem az lenne,hogy
1,SLI-ben +1 ilyennel Gainward Golden Sample 8800GT 1024MB ?
2,vagy max.40.000 Ftig 1kártya?

melyik lenne gazdaságosabb?

köszi

üdw: Bazsó

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#3848) Navaze válasza tome.jr (#3842) üzenetére


Navaze
tag

Én meg várom még, hogy az Nv menyire nyirbálja meg a Gtx360-at. Ha a G200-hoz hasonló felállás várható az új generációs kártyák között is, akkor nekem elég lesz 2db Gtx360 is. Hátha még a Physx+Sli-t is megoldják végre, "akkor hátra dőlök és sodrok magamnak egyet". :DDD
Nem kezdek el én sem vga-ról vga-ra járni, Sli már az elején aztán kész. Aztán ki tudja milyen gyilkos játékokat adnak ki, lehet még a 360-asok is kevesek lesznek.

(............(o)...............(o)..............)

(#3849) tome.jr válasza Bazsó (#3847) üzenetére


tome.jr
addikt

P35-ös lapban nem igazán fog menni az SLI :N

Szerintem tartsd meg a lapodat és vegyél a 8800 GT helyett egy GTX 260 216 sp változatot vagy egy 9800 GX2-t.

Navaze: Biztos ugyanaz lesz a felállás mint GTX 260/280 esetén. Valóban nem érdemes bohóckodni a VGA csere-berével főleg ha úgyis tudod mit akarsz. Én ahogy kijön a Fermi már veszem is meg őket. Persze nem az első héten amikor a kereskedők még a madarakat fogják be, hanem amikor már árgépen is lesz legalább 3-4 helyen 1 napos szállítási határidővel nem horror haszonkulccsal.

[ Szerkesztve ]

(#3850) Bazsó válasza tome.jr (#3849) üzenetére


Bazsó
tag

köszönöm szépen a választ :R :R :R

[ Szerkesztve ]

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.