Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15901) mcfly72 válasza FeniX- (#15899) üzenetére


mcfly72
tag

Metált bírod....
Ezek már összerohadtak egy anyaggá!
Szétszedni is művészet!

[ Szerkesztve ]

a csoda csak a skoda

(#15902) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

hogyan lehet kivenni a vas hüvelyeket a blokkból? nem tud valaki egy jó ötletet! izumból belevan rohadva!
köszönöm.

(#15903) bringasisti válasza halhatatlan (#15902) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Kiütöd a főtengely felöl. Kalapács véső

BENEFON DELTA--------N8

(#15904) FeniX- válasza halhatatlan (#15902) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Fotódokumentációt légyszi! :)) páratlan lelet!
kiástad a dinoszauruszt.

(#15905) mcfly72 válasza halhatatlan (#15902) üzenetére


mcfly72
tag

Erről"beszéltem"!

a csoda csak a skoda

(#15906) bringasisti válasza mcfly72 (#15905) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Hüvely szoknyája 5 millimétert túl log az alu öntvényen. Danamid rudat ráteszek, megütöm egy fél kilós kalapáccsal és kint van. A kuplung felőli hüvely az kicsit be szokott ragadni mert a vízkő oda rakodik, ezért ott rézdorni + kalapács. Itt nem kell félni hogy sérül a blokk ezért tompa vassal meg kell indítani vigyázva hogy a hüvely ne legyen peremes, majd egy vésővel kikísérni.

BENEFON DELTA--------N8

(#15907) mcfly72 válasza bringasisti (#15906) üzenetére


mcfly72
tag

Ezt spec. tudom, szedtem már szét ilyet, volt egy 105 skodrim, cseréltem benne vagy 5x motort.

[ Szerkesztve ]

a csoda csak a skoda

(#15908) bringasisti válasza mcfly72 (#15907) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

A farost nagy gondja az öntöttvas hengerfej repedés volt

BENEFON DELTA--------N8

(#15909) mcfly72 válasza bringasisti (#15908) üzenetére


mcfly72
tag

Útszélén csináltunk motorgenerált, hengerfej parkolással jártunk, + hengerfej a csomiban, nem vicc!!!

a csoda csak a skoda

(#15910) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sziasztok!
Első ülések alatt a szőnyeg alatti hangcsillapító szőnyeg alatt nedves a padló és a hangcsillapító anyag is. Honnan jöhet ide a víz? Elképzelhető, hogy alulról valahogy? Az ajtó körül a tömítés nem teljesen folytonos, a küszöbnél olyan, mintha külön darabból lenne odarakva a tömítés. Elképzelhető, hogy itt befolyik valahogy a víz? A hangszigetelő anyagot hogy lehetne kiszárítani?
A csomagtartóban is állt a víz a pótkerék alatt. Ide honnan jöhet víz?
Köszi a válaszokat!

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#15911) bringasisti válasza Kisbatyu75 (#15910) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Zajszigetelő megy a kukába mert nedvesen tartja a lemezt és kirohad. Azért vizes a lábadnál mert a szőnyeg gimi taposó része kikopott a lábadnál és átereszti a vizet. Csomagtartó ajtó nem zár eléggé állítani kell rajta hogy jobban a kasznira simuljon a pereme, meg venni másik gumi tömítést. Száraz időben elmész mosatni a kocsit és mikor a zuhany alatt állsz nézed hol folyik a víz.

BENEFON DELTA--------N8

(#15912) Kisbatyu75 válasza bringasisti (#15911) üzenetére


Kisbatyu75
tag

A hátsó ajtót megnézem, ha lehet állítok még rajta.
Az első ülésnél használunk gumi szőnyeget, reményei szerint a lábbal behordott vizet az megfogná, és sajnos mindkét oldalon nedves. Én attól tartok, hogy vagy az ajtónál folyik be, és meg be a szőnyeg alá, vagy a szélvédő kédernél szivároghat át, még azt is olvastam valahol, hogy a fűtőradiátor is szivároghat. Igazából arra kérnék tippeket, hogy melyik hibalehetőséget hogy tudom kiszűrni?
Hangszigetelő szőnyeget lehet kapni? Nem lehet kiszárítani és visszatenni?
Ajtó szigetelésnek mi a neve, milyen néven kérjem a boltokban?

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#15913) bringasisti válasza Kisbatyu75 (#15912) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Zajszigetelöt fel kell tépni, sérülni fog, meg lehet szárítani, de minek. Egy ilyen kocsi mindig a beázással küzd, olyan lakatos munkát csinál amit nem gazdaságos megcsináltatni, ezért meg kell előzni. Csak a mosóban a zuhany alatt látod hol jön a víz, de előtte már nem árt néhány szigetelés eltávolítása. Ajtó gumi néven lehet méterben kapni a szigetelő profilt, de nem mindig, olyan 1 ezres métere.

BENEFON DELTA--------N8

(#15914) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Esetleg valami zártcellás szivacsot nem lehetne berakni a zajszigetelés helyett? Az nem szívja a vizet. Asszony leszedi a fejem, ha túl hangos lesz a kocsi.
Azt nem tudjátok véletlenül, hogy az a vízlehúzó gumi amibe az ajtó üvege belecsúszik kapható-e külön, ha igen hol, ha nem akkor hogy lehetne javítani. Sajnos egy öt centis darab be van repedve, biztos az se segít a beázás elleni küzdelemben.
Az ajtóknál a küszöbnél nektek hogy néz ki a szigetelés? sajnos nekem nem ér össze, van egy kivehető darab ami rövidebb, mint ami a körbe menő szigetelésből kimarad hely.

[ Szerkesztve ]

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#15915) vil59 válasza Kisbatyu75 (#15914) üzenetére


vil59
tag

Szia.
Most a te helyzetedben nem a zajszigetelés kérdése a legfontosabb.El kell felejteni a zártszelvényes szivacsot.Lehet,nem szívja be a becsorgó vizet,de mit érsz vele, ha alatta meg összegyűlik és kieszi a lemezt.
Meg kell állapítani,hol jön be a víz. Igen,átmész a mosón,de ha ez nem mutatja meg, mert mondjuk csak kicsit szivárog befelé, akkor az első szélvédő oszlopának belső takaró burkolatát leveszed.Majd egy hosszabb esőzés közben,vagy egyből utána,bevilágítasz a szélvédő két alsó sarkához.Nálam ott folyt be,ami eláztatta a zajvédő szivacsot és állt a víz tócsában a lemezen. De ha a műszerfal alá benyúlsz és végig tapogatod a szigetelő szivacsot, akkor úgyis adja magát,hogy merről jön a víz.//beszivárog a gumikéder alá.Nálam rozsdás volt ott az elvezető csatorna és így tudott a víz bejönni és lefolyni a szivacs mögött a láb alá.Nézd meg, nem sérült-e a kéder. //
Én alternatív módon megoldottam, azóta száraz a sarokba behajtogatott papírtörlőm..

[ Szerkesztve ]

(#15916) mcfly72 válasza Kisbatyu75 (#15912) üzenetére


mcfly72
tag

Ha pedig a radiàtorból szivárog akkor édes, ha nem akkor kinti víz. Én először ezt zárnàm ki.
Régen dolgoztam karoszériásnál, az esetek 90%- àban, a szélvédőnél volt a bibi!

[ Szerkesztve ]

a csoda csak a skoda

(#15917) petipeter


petipeter
újonc

sziasztok lennének kérdéseim. ;) van egy skoda favoritom 1991 es lassan már mindet kicseréltem rajta jol is megy egy valami megis nem tetszik. a hengerfej felől ciripelés hallani hidegen is melegen is. :( elvileg a szelephézag is be lett állitva.megnéztem elvileg jo. miért ciripel

(#15918) bringasisti válasza petipeter (#15917) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Hogy mi ciripel azt hallani kéne, de azt tudni kell hogy egy ilyen öreg motoron nem lehet szelepet állítani csak találomra.

BENEFON DELTA--------N8

(#15919) petipeter


petipeter
újonc

a szelepek felöl jön ugy hallom. :)) a 3 4 hengernéllehet

[ Szerkesztve ]

(#15920) bringasisti válasza petipeter (#15919) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Azért vagyok tanácstalan mert így nehéz. Amikor a szelepet állítják akkor a hézagmérő nem ott fekszik fel ahol a himba a szelepet bögdösi mert a kopás miatt a szelepszárba és a himba dolgozó felületébe kopás keletkezik és a mérőke ezt nem tudja érzékelni. Ha mindkét alkatrészben csak 0. 1 milliméter a kopás már akkor is 100% a mérés pontatlansága mivel a hézagmérő " légvonalba" mér nem ér a valójában dolgozó felülethez. Meg kéne nézni nem lazult le valamelyik állító csavar a himbán.

BENEFON DELTA--------N8

(#15921) petipeter


petipeter
újonc

értem. köszi a tanácsot :R :R :R

(#15922) mcfly72 válasza petipeter (#15921) üzenetére


mcfly72
tag

Biztos, hogy bentröl jön a zaj?

a csoda csak a skoda

(#15923) petipeter


petipeter
újonc

igen egész biztos. lehet hallani hogy mozognak szelephimbák.lehet hogy nem jo az olaj.elvileg 15w40 van benne.

(#15924) mcfly72 válasza petipeter (#15923) üzenetére


mcfly72
tag

Csak mert küszködtem hasonló bajjal, a hőterelő lemez ami a karbi mögött van a kipufogó csonk felett, egyik csavarja leesett, a lemez meg egy bizonyos ford.számon kicsit cirpegett, vagy hogy írjam, cincigott, az agyam kifolyt mire rájöttem mi az, már bontottam a kocsit majdnem szerteszét!

[ Szerkesztve ]

a csoda csak a skoda

(#15925) petipeter


petipeter
újonc

köszi a tanácsot majd megnézem lehet hogy igazad van. :K :K :K

(#15926) mcfly72


mcfly72
tag

https://youtu.be/abnbI1RJCOg
Na!

[ Szerkesztve ]

a csoda csak a skoda

(#15927) petipeter


petipeter
újonc

sziasztok. lenne még kérdésem.az önindito amikor inditok szépen forgat és behuz.de nem jön vissza a motor amikor beindul löki a helyére. mi lehet a baj.
rakjak vagy ne rakjak 3 polusu gyertyát a skodába. ;) ;) ;) ;)

(#15928) bringasisti válasza petipeter (#15927) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Pontosan nem értem a kérdést, de ott van egy szabadonfútó azt kéne az önindító fogaskerék mellett megnézni.3 pólusú gyertya 600 lóerő feletti motorba kell

BENEFON DELTA--------N8

(#15929) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok,
srácok, nem szoktam ilyen technikai részleteken fennakadni, de most mégis kérdeznék egyet.

Láttatok már olyat, hogy egy helyben állva, normálisan elindulva az autóval a kuplung rendeltetésszerűen működik, jó helyen fog, minden oké vele.
(216 ezer van a motorban, kuplung még nem volt cserélve)

De ha már egy picit is gurulok, és mondjuk úgy kell 1-esből elindulni, akkor szinte azonnal befog a kuplung és megindul az autó, nincs szinte semmi holtjáték.

Nem probléma, csak bosszantó.

U.i.: Kívánok mindenkinek balesetmentest erre a maradék pár havas napra!

(#15930) bringasisti válasza FeniX- (#15929) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Az nem lehet hogy azért más érzés mert mozgásban könnyebb a kuplung munkája hamarabb betapad?

BENEFON DELTA--------N8

(#15931) FeniX- válasza bringasisti (#15930) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Hmm, végülis lehet!

(#15932) zádori67


zádori67
újonc

Szevasztok érdeklődnék Skoda favorit 1.3 1993-as autómra rárakom a világítást és csak a helyzetjelző világítás világít ,tompított világítás egyik oldalt se világít reflektor van.Égő, relé, kapcsoló jó,biztosítékok jók.

(#15933) vil59 válasza zádori67 (#15932) üzenetére


vil59
tag

Heló.
A fő hibalehetőségek akkor így kizárva. Esetleg a drótokkal van valami gubanc.
Én azért jól megnézném azt a tompított kapcsolót..

(#15934) vil59 válasza vil59 (#15933) üzenetére


vil59
tag

Nálam volt hasonló hiba, át kellett forrasztanom a panelon a biztosíték tartók lábait, mert meg volt repedve a forrasztás néhány helyen és hol volt érintkezés,hol nem.

[ Szerkesztve ]

(#15935) bringasisti válasza vil59 (#15934) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

BENEFON DELTA--------N8

(#15936) vil59 válasza bringasisti (#15935) üzenetére


vil59
tag

Hát,igen. Komoly munka,de megéri. Így nem csak a lábak újraforrasztása van megoldva,hanem a nyomtatott átvezetők esetleges keresztrepedése is ki van iktatva,ami miatt elakad az áram.
Nálam,az előző tulaj,gondolom,mikor tette be, visszaerőltette a helyére a már egyszer begyógyúlt biztiket és a túlsó felén meg levált a nyákról a forrasztott pötty.Maga a láb meg ilyenkor már nem érintkezik a réz vezetővel.
Nekem olyan szinten el voltak válva a lábak,hogy szó szerint mozgott a helyén a biztosíték tartó sor.

(#15937) bringasisti válasza vil59 (#15936) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Nem elég merev a panel és ha relét cserél valaki akkor a mozgatás közben megsérülhet a nyákon a fólia

BENEFON DELTA--------N8

(#15938) vil59 válasza bringasisti (#15937) üzenetére


vil59
tag

Igen,épp ezt akartam írni, hogy igazán tehettek volna bele vastagabb nyáklapot, vagy biztosabban rögzíteni,behajlás ellen.
Mindenesetre köszi a képet.Olyan mint egy vizsgamunka.. Legeltettem rajta a szemem..
Amúgy meg érdemes a Favoritokban, 15 évente,ha mást nem, megelőzésképp,átforrasztani a lapot. :))::😁

[ Szerkesztve ]

(#15939) bringasisti válasza vil59 (#15938) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Nekem van 1 másik visszatérő problémám hogy az egyes számú biztosítékra kötötték a gyújtást és a ventilátort ezért nagy az áram és a szar minőségű biztosítékot melegíti műanyag megroggyan és nem vezeti a száll az áramot mert nem a fémszálon fekszik fel a biztosíték hanem a műanyagon

BENEFON DELTA--------N8

(#15940) vil59 válasza bringasisti (#15939) üzenetére


vil59
tag

Ezek szerint neked nem késes biztik vannak bennt, hanem a hengeres fajta? Most így látatlanban nem tudom melyik,de nekem is el van kicsit deformálódva a hőtől maga a biztitartó műa. foglalat valamelyiknél.Igazából ez nem is tartó,hanem csak egy rés,hogy könnyebben be lehessen találni a fogadó nyílásba és gondolom a légszigetelés miatt. De ez nálam nem jelent problémát, mert a biztosíték két kése egy-egy fém 'V' profilba illik bele és ennek a meghosszabbított lábai vannak a túlsó oldalon a fóliára forrasztva. Ezért, ha melegedne és torzulna ez a körülötte lévő műanyag ház, attól még a biztosíték érintkezésem fémes marad.

[ Szerkesztve ]

(#15941) bringasisti válasza vil59 (#15940) üzenetére


bringasisti
Topikgazda


Az én rendszerem ezt használja. Mikor az érintkező felület melegszik a műanyag felfekszik a biztosíték tábla érintkezőin és nem vezeti az áramot. Azt nem értem hogy a szellőző ventilátor miért a gyújtásra van kötve gyárilag.

BENEFON DELTA--------N8

(#15942) vil59 válasza bringasisti (#15941) üzenetére


vil59
tag

Így,a kép alapján már értem. Megolvad a piros műanyag a fém érintkező alatt,kitüremkedik és leszigetel.
A ventilátort /mindkettőt/ külön-külön biztire kellett volna tenni, mert nagyfogyasztók..

[ Szerkesztve ]

(#15943) mcfly72 válasza vil59 (#15942) üzenetére


mcfly72
tag

Ez nem hőálló műanyagból van, vagy csak annak mondják?

a csoda csak a skoda

(#15944) bringasisti válasza mcfly72 (#15943) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

A teflon ami 400 fokig bírja ezek a biztosítékok sajnos a meleg hatására megpuhulnak és nem a fém hanem a műanyag ér az érintkező felületére. Az über faszság hogy van egy szabad biztosíték és mégis a gyújtásra tették a ventilátort. Mikor egyszer leállt a motor és nem volt se szerszám se műszer csak azt láttam hogy a biztosíték nincs kiolvadva. Azt hogy nem vezeti az áramot alig böktem ki.

BENEFON DELTA--------N8

(#15945) mcfly72 válasza bringasisti (#15944) üzenetére


mcfly72
tag

Nem lehet késes biztisre cserélni a táblát? Az enyém már olyan, forman '94-es.

a csoda csak a skoda

(#15946) bringasisti válasza mcfly72 (#15945) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Ez 90- es és a csatlakozó stek más osztású. Mindent kéne variálni

BENEFON DELTA--------N8

(#15947) mcfly72 válasza bringasisti (#15946) üzenetére


mcfly72
tag

Javagyúgyáháá!
Értemén!

a csoda csak a skoda

(#15948) vil59 válasza bringasisti (#15946) üzenetére


vil59
tag

Nekem a Forman elött hat évig volt 120-asom.
83-as kiadású. Ott még hengeresek voltak a biztik és előfordult,hogy cserélni kellett. Az viszont feltűnt akkor is,-most, hogy szó került róla-, némelyik bizti lötyögött a két érintkező között. Akkor,ezek szerint ott is ez volt a baj. Mármint, hogy melegedtek és olvadoztak a biztik.Mivel a két érintkező tüskéje összenyomta,már nem volt meg a feszítő erő, emiatt szinte kiesett magától a helyéről.
Csak azt nem értem,miért nem hőre keményedő műa. - ból, vagy esetleg bakelitből készítették a bizti hengerét?

[ Szerkesztve ]

(#15949) bringasisti válasza vil59 (#15948) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Oxidálódik a rugóbronz. Valamikor kerámia volt a biztosíték váza, de fejlesztettek rajta..,)

BENEFON DELTA--------N8

(#15950) vil59 válasza bringasisti (#15949) üzenetére


vil59
tag

Igen,mint ahogy a régi villanyóra porcelán biztosíték is eltűnt, helyette kismegszakítók lettek..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.