Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16101) bringasisti válasza mcfly72 (#16099) üzenetére


bringasisti
Topikgazda


Két piros nyíl közti távolságot mérd le és nézd meg hogy a felfekvő felülettől hol kezdődik a fogasléc. Ha nincs lelazulva a lendkeréken nem szokott gond lenni vele

BENEFON DELTA--------N8

(#16102) mcfly72 válasza bringasisti (#16100) üzenetére


mcfly72
tag

Tuti ez a baja! Elforog a fogaskerék a léc mellett, gyakorlatilag nem,hogy nem éri el, túlmegy rajta, mivel kopott hiányzik a fele, túlmegy rajta és ott forog magába üresen!

[ Szerkesztve ]

a csoda csak a skoda

(#16103) mcfly72 válasza bringasisti (#16101) üzenetére


mcfly72
tag

Milyen vastag a fogazás a lécen?
Ez favorit önindító.? Hány foga van?

[ Szerkesztve ]

a csoda csak a skoda

(#16104) bringasisti válasza mcfly72 (#16103) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Mint a kerék. Mérd ki a helyzetet colostok segítségével

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#16105) mcfly72 válasza bringasisti (#16104) üzenetére


mcfly72
tag

Láttam képeket a neten! Nos lehet,hogy nem körbe, de ott ahol áll a kerék, és még elérem újjal, ott bizony hiányzik a jó felé a vastagságából, gyakorlatilag beszoptam!!!
Ezt nehéz kicserélni? Gondolom Da!

a csoda csak a skoda

(#16106) bringasisti válasza mcfly72 (#16105) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Akkor ott komoly forgácsolási nyomoknak kéne lenni . Mérd ki centivel a pozíciót mert ha valóban a fogaskoszorú a gond az nagy probléma,de szerintem ha nem tudod csavarhúzó segítségével a lendkeréken elmozdítani akkor nem itt van gond.

BENEFON DELTA--------N8

(#16107) bringasisti válasza mcfly72 (#16105) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

BENEFON DELTA--------N8

(#16108) mcfly72 válasza bringasisti (#16107) üzenetére


mcfly72
tag

Elforgadtam csvarhúzóval, de ugyanazt tudom leírni, hiányzik a fogazás vastagsági fele, arra gondoltam kimérem a távot, kihézagolom annyira, hogy az öni. annyira kerüljön hátrébb ,hogy elérje a még épp fogazást, aztán majd csere, de járni kell vele, nem tudok mit csinálni!

a csoda csak a skoda

(#16109) bringasisti válasza mcfly72 (#16108) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Mármint a lendkeréken a fogaskoszorút forgatták el?

BENEFON DELTA--------N8

(#16110) mcfly72 válasza bringasisti (#16109) üzenetére


mcfly72
tag

Igen!

a csoda csak a skoda

(#16111) bringasisti válasza mcfly72 (#16110) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Ha a két alkatrész egymástól függetlenül elmozog akkor hiába hézagosz bármit a fogaskoszorú nem adja át a forgást a lendkerék > motornak.

BENEFON DELTA--------N8

(#16112) mcfly72 válasza bringasisti (#16111) üzenetére


mcfly72
tag

Meglátom! De már csak holnap! Elkezdett szemelni az eső
,Ha van kedved nézz vissza légyszíves holnap! Előre is köszi, meg most is köszi!
Agyalok addig is!
Apropó! Ha valaki tud valami olcsó kis szgk.,-t. Kérem jelezze! Max 100e! Köszi!

a csoda csak a skoda

(#16113) bringasisti válasza mcfly72 (#16112) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Küldtem privát üzenet

BENEFON DELTA--------N8

(#16114) mcfly72 válasza bringasisti (#16113) üzenetére


mcfly72
tag

Van benne valami igazság!
Nyilván látszik az új!

[ Szerkesztve ]

a csoda csak a skoda

(#16115) bringasisti válasza mcfly72 (#16114) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Bal oldali a 120 as farmotoros a jobb oldali a Favorit alkatrész. Nem csereszabatos. Nem csak a fogaskerék de a tengely a csavart hornyolás nem hasonlít egymásra. Amit én beszélgetés közben beraktam a 120 as alkatrész

BENEFON DELTA--------N8

(#16116) mcfly72 válasza bringasisti (#16115) üzenetére


mcfly72
tag

Ugye nem szemből jobb+ bal?

a csoda csak a skoda

(#16117) bringasisti válasza mcfly72 (#16116) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

BENEFON DELTA--------N8

(#16118) mcfly72 válasza bringasisti (#16117) üzenetére


mcfly72
tag

Na pont ,hogy fordítva! Ahol vettem csak favorit cuccokat árul a csávó! Nem tévedett eddig soha! 35 éve skodás!

a csoda csak a skoda

(#16119) bringasisti válasza mcfly72 (#16118) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Akkor már meg is oldódott a problémád! 120- as önindító van berakva és mivel a tengelytáv adott viszont a nagyobb modul miatt nagyobb a fogaskerék átmérője nem tud a helyére csúszni a kisebb modul így nagyobb átmérőjű lendkerék fogaskoszorúba! Mikor S 100 és 120 kocsim volt nem tudtam megérteni hogy miért nem térnek át kisebb modul és kevesebb fogszamú fogaskerékre mert akkor megváltozik a nyomaték és az említett két típussal sem kellett volna szenvedni hogy nem forgatja a motort rendesen az önindító

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#16120) bringasisti válasza mcfly72 (#16118) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Van egy bringád. A pedálnál ha kis tányéron tekersz felmész az emelkedő tetejére. Nagy tányéron sík úton is erölködsz!

BENEFON DELTA--------N8

(#16121) mcfly72 válasza bringasisti (#16119) üzenetére


mcfly72
tag

Eső után köpönyeg! A lendkerék fogaskoszorúja ettől még félig halott! Ki kell cserélném!
Nem tudom mikor, nem tudom hogy!
Ko vagyok!

a csoda csak a skoda

(#16122) bringasisti válasza mcfly72 (#16121) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Holnap déltől ahogy írtam próbálj meg kapcsolatba lépni mert így irogatva nehéz. Ehhez kell 15 perc hogy átbeszéljük.

BENEFON DELTA--------N8

(#16123) mcfly72 válasza bringasisti (#16122) üzenetére


mcfly72
tag

Rendben!

a csoda csak a skoda

(#16124) Mágus2 válasza mcfly72 (#16121) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Váltó le, veszel egy bontott lendkerekt és kicseréled, én a kuplungot is cserélném már, ha szét van borítva.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16125) vil59


vil59
tag

Halló !
Nagyon érdekes dolgok hangzottak el az önindító témában.
Engedjétek meg, hogy közbeszóljon a csapos...
Mint előtte írtam,a favoritomban az a kisméretű felícia önindító van bent. Tehát azonnal pőrget,a motorjának szép a hangja.
Viszont,néha kulcsfordításra recsegő hangot ad,de ezen kívül teljesen üzembiztos.
Valamiért, nem tólja be a fogaskoszorúba a kis fogaskereket, le vannak már nyalva a becsúszó fogak élei.
Most,hogy szó került róla,tegnap megbontottam, a képen lévőt kicseréltem ugyanilyen újra. De ez is reccsen.Úgyhogy,akkor most lett két könnyített bendixem.
Az vajon lehetséges, hogy a fogaskoszorú fogazásának azon része,ahol becsúszik a kisfogaskerék, ott is le van már nyalva a fogadó profilja és emiatt nem talál bele? És azonnal kinyírta a most betett vadi újat is.
Olyan irányból fényképeztem le,ahogy a motorral szemben állva látszik, az az, jobbról,bal irányban tolódik be a koszorúba.

(#16126) vil59


vil59
tag

(#16127) bringasisti válasza vil59 (#16125) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Mondtad hogy cserélted a rugót. Gond lehet

BENEFON DELTA--------N8

(#16128) Mágus2 válasza vil59 (#16125) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vedd ki az indítómotort és forgasd körbe a lendkereket, ellenőrizd a fogaskoszorút az indítómotor nyílásán keresztül. Teóriám szerint valahol meg van sérülve és ha úgy áll meg a motor, hogy a sérült rész kerül az indítómotorhoz, akkor recseg.

[ Szerkesztve ]

(#16129) vil59 válasza bringasisti (#16127) üzenetére


vil59
tag

Igen,kicseréltem a rugót,de nem azt, ami a képen látható egységen van,ha erre gondoltál,hanem azt, ami itt most nem látszik. A villánál lévőt cseréltem le egy ugyanolyanra, csak az könnyebben összenyomható,kisebb az ellenfeszítése. Mint írtam,ha valamennyire le volt merűlve az akksi, akkor ez a rugó nem engedte a beemelő villát ütkőzésig elmozdúlni, ezáltal a kisfogaskerék csak kb. félállásig tudott kimozdúlni a koszorú felé. Olyan szinten, hogy 11voltos akksi fesznél, kúlcsfordítás, halk kattanás az önindító felől,vissza jelző lámpák világítanak,de teljes csönd. Gondolom,a kattanás az volt, hogy megkapta az áramot,de a villa nem tudta betólni a rugó nagy ellenállása miatt a fogaskereket a koszorúba,csak kimozdúlt a helyéről,majd kikúlcsoláskor, mikor lement róla a fesz, újabb kattanás, ahogy a kicsit kitolódott fogaskereket a a képen látható visszanyomó rugó alaphelyzetbe lökte.

(#16130) vil59


vil59
tag

(#16131) vil59 válasza Mágus2 (#16128) üzenetére


vil59
tag

Igen és amikor recseg, gondolom akkor darálja le a kis fogaskerék becsatlakozó élét. Amint lehetőségem lesz,megnézem a koszorút.Azt a felületet csiszolta le, ami bevezeti a koszorú fogasba. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#16132) mcfly72


mcfly72
tag

Na annyira összerakta M,hogy indul, de ez csak átmeneti megoldás. Kihézagoltam az önindító tengejét, a kis C" gyűrű alatt,így nem tud teljesen kimenni a fogaskerék, és eléri a még épp részét a fogaskoszorúnak, így tudja forgatni.

[ Szerkesztve ]

a csoda csak a skoda

(#16133) AsUsLaptop01


AsUsLaptop01
csendes tag

Sziaztok!

A generátorra menő töltésvisszajelző lámpa kábele letestelt, azóta nem tölt. (Favi) A fesszabot nyírhatta ki, vagy a diódahidat?

Ki tudom valahogy mérni?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16134) mcfly72 válasza AsUsLaptop01 (#16133) üzenetére


mcfly72
tag

Lehet,hogy csak a regulátort kell kicserélni.

a csoda csak a skoda

(#16135) bringasisti válasza AsUsLaptop01 (#16133) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Ha gyújtás van a kocsin és a töltés visszajelző kábelt lehúzod a generátorról a műszerfalon ég a töltés visszajelző lámpa?

BENEFON DELTA--------N8

(#16136) bringasisti válasza bringasisti (#16135) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Még jó hogy megnéztem! A lehúzott kábelt testelni kell és akkor ég a lámpa?

BENEFON DELTA--------N8

(#16137) AsUsLaptop01 válasza bringasisti (#16136) üzenetére


AsUsLaptop01
csendes tag

Igen, a lámpa működik és nem alszik el beindított motorral sem.

(#16138) AsUsLaptop01 válasza mcfly72 (#16134) üzenetére


AsUsLaptop01
csendes tag

Sajnos ezzel nem vagyok kisegítve, egy regulátor 4000Ft ha nem jön be, vettem egyet feleslegesen.

(#16139) mcfly72 válasza AsUsLaptop01 (#16138) üzenetére


mcfly72
tag

Ha kövérebb gázadásnál elalszik, venned kell!

a csoda csak a skoda

(#16140) bringasisti válasza AsUsLaptop01 (#16137) üzenetére


bringasisti
Topikgazda


A töltő kábel marad a helyén a műszerfal kábelt lehúzod és csinálsz egy ilyen áthidalást. Forgatod a motort 2 ezres fordulaton fél percig. Megnézed műszer vagy a lámpák fényével hogy van e töltés. Írd meg milyen lehetőségek vannak: kontrollámpa multiméter? A feszültség szabályzó 2 ezer forint,de kicsi a valószínűsége hogy ott a gond ha zárlat okozta a problémát. Tudsz diodát kimérni?

BENEFON DELTA--------N8

(#16141) AsUsLaptop01 válasza bringasisti (#16140) üzenetére


AsUsLaptop01
csendes tag

Tudok diódát mérni, igen, a generátort még nem szedtem szét. A lámpa nem alszik ki. egyáltalán. Multiméter is van meg lámpa is. Vika fesszabtól isten ments, egy lengyel jezpol a minimum. Ezt az átkötést még nem néztem, de sima gáadásra a fesz alapból nem mozdul.

(#16142) bringasisti válasza AsUsLaptop01 (#16141) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Nekem VIKA van bár sok tekintetben sokk a márka de ez működik. Próbáld ki amit írtam mert már sejtem a megoldast

BENEFON DELTA--------N8

(#16143) AsUsLaptop01 válasza bringasisti (#16142) üzenetére


AsUsLaptop01
csendes tag

Szia!

Nem ad ki semmit, megmértem átkötve, majd szétszedtem, a 3db dióda rendben van. (Nem 4dbnak kéne lenni egy egyenirányítóban??)

Merre tovább?

[ Szerkesztve ]

(#16144) bringasisti válasza AsUsLaptop01 (#16143) üzenetére


bringasisti
Topikgazda


Kicsit meg vagyok lőve mert ha jó a feszültség szabályzó akkor tölteni kellett volna a generátornak. A zöld nyíl a 6 darab teljesítmény dióda ( 3- és 3+ ) a piros nyíl a feszültség szabályzó áram ellátó dióda. Ha a feszültség szabályzó kábel csatlakozásra áramot teszel és testeled a házat akkor a szénkefén áram jelenik meg így tudod a feszültség szabályzót ellenőrizni. Én ezzel kezdeném.

BENEFON DELTA--------N8

(#16145) bringasisti válasza bringasisti (#16144) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Késő van és kicsit hülye vagyok a színeket felcsereltem.

BENEFON DELTA--------N8

(#16146) mcfly72


mcfly72
tag

Helló! Tudja- e valaki,hogy van e különbség fogaskoszorú és fogaskoszorú között ami a favorit/formanba kell?

a csoda csak a skoda

(#16147) bringasisti válasza mcfly72 (#16146) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Igen van a 120 as koszorú hasonlít ahhoz ami neked kell.

BENEFON DELTA--------N8

(#16148) mcfly72 válasza bringasisti (#16147) üzenetére


mcfly72
tag

Akkor honnan tudom melyik kell nekem?
Fogazása több/kevesebb, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

a csoda csak a skoda

(#16149) mcfly72 válasza mcfly72 (#16148) üzenetére


mcfly72
tag

Skoda boltos asszonta: elvileg egyforma, de nem tudja pontosan melyik van neki! Régen nem adott el ilyet. Amùgy 2900 pénz!

a csoda csak a skoda

(#16150) bringasisti válasza mcfly72 (#16149) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

#16114 kell megnézni és látszik amit beszéltünk hogy mivel a főtengely és az önindító tengelytáv adott ezért a nagyobb fogaskerekhez vékonyabb koszorú jár és a kisebb fogaskerekhez vastagabb koszorú jár. A boltba egy 120 as és egy Favorit önindítót össze kell hasonlítani és megnézni melyikhez stimmel a koszorú. Ha 120 as koszorút használsz 120 as önindítóval az passzol egymáshoz de a nyomaték miatt nem forgatja rendesen a motort.

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.