Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Sipi16 válasza Baboon (#500) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nem is a pénz hajt hanem az, hogy nagyon sovány vagyok. És bízok benne, hogy ha leszokok még hízok is. :DD

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#502) Kicker válasza Jarod1 (#496) üzenetére


Kicker
senior tag

pótcselekvés... kb olyan mint hogy miért ph-zik az ember? vagy miért kávézol? hmm? szvsz azért nehéz suliba leszokni, egyrészt mert idegesítő az oktatás, illetve a szünetbe ugyis 20ból 10-en egyből mennek gyújtani...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#503) Sipi16 válasza Kicker (#502) üzenetére


Sipi16
senior tag

Rátapintottál a lényegre. Kimegy a 15hawer és az 5 gyökér meg benntmarad a terembe. Nah itt szakad el a cérna. Kimegyek és mindenki rámfújja a füstöt. :( Most megpróbálkozok még külső beavatkozás nélkül. Pl.: Voltam nagymamámnál. Ő erősen dohányzik. Előttem is 3-4 szálat elszívott, de megálltam. Bízom benne most már mindenhol sikerülni fog.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#504) Baboon válasza Sipi16 (#501) üzenetére


Baboon
senior tag

Azt fogsz ne aggódj :D
Ha az ember nem cigizik akkor eszik. Minden sokkal finomabb lesz és intenzívebb lesz az ízük, jó buli :D
én 67ről 74-re híztam, mondjuk nem akartam, jártam futni is pl, de nem segített :D
Nem baj 177 centihez elmegy a 74 ;)

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#505) Baboon válasza Kicker (#502) üzenetére


Baboon
senior tag

Szerintem meg nem tapintottál rá a lényegre :D
Nem pótcselekvés hisz az emberek a legizgalmasabb dolog közben is szívesen rágyújtanának, szex után is lenne mit csinálniuk mégis elszívnak egy cigit... nem pótcselekvésből...

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#506) Kicker válasza Baboon (#505) üzenetére


Kicker
senior tag

ha nem pótcselekvés akkor még nehezebb leszokni, szvsz.... két féle dohányos van, aki élvezi, és aki csak szívja...

én pl a klasszikus pótcselekvő vagyok, melo közbe rá se gyújtok, de pl horgászat közbe, vagy sörözés közbe igen, egykét haverral akivel mindig cigizni szoktunk stb...

de ellenpélda tesóm meg apám, akik nem tudnak leszokni ...
nyitás: reggel étgyomorra cigi... végig egésznap szívják ha kell ha nem és soha nem tudnának lemondani egy szálról/heccből apám félcigiit elszoktam nyomni, majdnem megesz érte... :( /

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#507) Spirit válasza rien (#490) üzenetére


Spirit
őstag

Hajrá Rien, Gratulálok! Csak ügyesen a 2. hónapban is. Sok erőt, és kitartást! :C

(#508) concret_hp válasza Kicker (#506) üzenetére


concret_hp
addikt

inkább a hamutálban kössön ki, mint a tüdődben :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#509) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!

Elérkezett az ideje (több mint 10 év cigizés után), hogy én is írjak ebbe a topikba. Mai nappal megpróbálom abbahagyni a dohányzást, este voltam ezen a biorezonanciás kezelésen, hátha ér valamit.

Asszem kemény napok elé nézek...

Üdv mindenkinek és kitartás!

(#510) Sipi16 válasza Matthew (#509) üzenetére


Sipi16
senior tag

Kitartás! Bízom benne, hogy sikerülni fog. Erről a biorezonanciás dologról majd írj egy véleményt is. A baráti körömbe van akinek bejött és van akinek nem. :(
Riennek ahogy írja jól hatott ez a kezelés. Kíváncsi vagyok rád mennyire hatott.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#511) KVamikaze


KVamikaze
tag

5 éve nem dohányzom 12-év kemény füstölés után, nekem segitség volt egy mellhártya gyulladás, na meg évek óta tartó elszántság. Na meg egy jó tanács, csinálj gyereket, mert a kettö együtt nem megy,:) nekem a 2. után sikerült.:) Cigaretta roszabb mindha meggyújtanád a pénzed, mert még ártalmas is. Ha kiszámolom egy új atuó árát elfüstöltem. Lelehetszokni a dohányzásról, csak kitartás. És sok sikert mindenkinek.

(#512) nemcso válasza KVamikaze (#511) üzenetére


nemcso
senior tag

Tegnap valamelyik adón levezették, hogyha 18.életévétől napi egy doboz/400 Ft -ot elfüstöl valaki, akkor ez évente 146.000Ft, nyugdíjas korára (persze, ha megéri) pedíg egy ház/lakás ára.

A riport lényege a kiskoruak cigivel való kiszólgálása volt, ami ugyan törvényileg tíltott, de a riportban nem volt olyan bolt, benzinkút, ahol ne tudtak volna venni füstőlnivalót a srácok.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#513) Vandit.


Vandit.
addikt

kis adalék a leszokáshoz:
több,mint 4 ezer káros anyag jut be a szervezetbe.
évi kb 150 k spórolsz meg ha lerakod.
a passzív dohányosok 20-30%al nagyobb eséllyel lesznek tüdőrákosok.
a munkáltatók sem szeretik a cigiszünetet :DDD
évi 17 milliárdba kerül a tüdőrákosok kezelése.
érszűkületet okoz,öregíti a bőrt stb.
De gondolom itt ezeket mindenki tudja és mégsem szokik le. :(

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#514) N1


N1
tag

Aki egyszer rászokott, sose tud tényleg leszokni. Maximum álltathatjuk magunkat, hogy leszoktam, de nem, a vágy az megmarad. És elég egy rosszabb időszak a visszaszokásra.

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#515) Vandit. válasza N1 (#514) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez abszolút nem helytálló szerintem.Én 10 év után szoktam le és egyáltalán semmi kedvem visszaszokni. :(

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#516) Matthew válasza Sipi16 (#510) üzenetére


Matthew
senior tag

Köszi!
Az az igazság, hogy se jót se rosszat nem tudok mondani erről a kezelésről. Nincs összehasonlítási alapom, hogy milyen lenne nélküle, de mintha tényleg nem kívánnám annyira a nikotint. Viszont a megszokásból végzett mozdulatok hiányoznak nagyon, az ellen meg nem ér semmit a terápia. Tegnap este tévénézés közben, minden reklámblokknál felugrottam az ágyról, hogy akkkor most menni kéne cigizni, marha szar volt nem kimenni.
Ma meg melóhelyre jövet (séta közben, buszra várva), és itt bent is gáz, hogy nem megyek ki kollégával.
Ami nem volt viszont hülyeség: a kávét én letettem kb 2 hónapja, gondolván arra, hogy a kettő együtt nem fog menni és akkor először inkább attól szabadultam meg. Nem is bántam meg, anélkül is megvagyok.
Nyomom befele a kojak nyalókát meg a gumicukrot. :)

ui.: a kezelésről még annyit, hogy sok vesztenivaló nincs vele, 5k-t azaz 10 doboz cigit megér, valamit biztos használ, főleg akkor ha te magad tényleg le akarsz szokni, nem csak elrángatott vki

[Szerkesztve]

(#517) Horbal válasza N1 (#514) üzenetére


Horbal
őstag

Hát ez aztán naon nem így van...
Apám 25 évig nyomta (2dob/nap vagy több, ahogy jött) - lerakta kb 30 éve egy szálat se nyomott el...
Anyám ugyanez...
Én most tettem le 9 év után 1-1,5/nap kb 1 hétig volt rohadt szar, majd megvesztem főleg a haverok között, sörözés közben...most a 2. hónap végén már minden OK...lejárok darts-ozni-nincs cigi, bejárok melózni-ua kimegyek a kollégákkal a teraszra dumálni-ők pippantanak, én nem...otthon, utcán stb, sem...szal szvsz simán le lehet tenni, el kell határozni és kész. Ja azóta mindig van 4-5 rongyom ami csak úgy megmarad...hónap végén is igen jól jön az a +20-25k...:)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#518) tildy


tildy
nagyúr

Sosem értettem , hogy lehet rászokni a cigire. Mondjuk nekem igazán még semmire sem sikerült rászoknom, amellett, hogy rengeteg mindent kipróbáltam(egyike volt a cigi, 1 nehéz hónapomban heti 3 szálat elszívtam, de ennyi ). Egyszerűen nem érzem azt , hogy hiányzik, nem érzem hogy ha nem tehetem meg, akkor jaj mi lesz velem.
Szóval nehezen látom át, hogy miért is vagytok rákattanva :F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#519) Woodslave válasza tildy (#518) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Szóval nehezen látom át, hogy miért is vagytok rákattanva - hát sztem pont ez a lényege a függőségnek. Én nem értem miért vannak rákattanva drogra, alkoholra ,szerencsejátékra stb.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#520) Horbal válasza tildy (#518) üzenetére


Horbal
őstag

Én baromi 1szerűen szoktam rá - felvettek fősuliba és balga fejemmel elkezdtem bejárni a hétfő reggeli dupla matek előadásokra+utána dupla matek gyakszira - ne az úgy hazavágott, hogy onnantól nem volt megállás:)...
5 baromi stresszes év és már le sem tudtam tenni...mostanáig...

A cigizésnek nálam volt egyfajta kis öröm is öröm hatása...kb úgy voltam vele, hogy ez tuti, ez jár, ezt megtehetem, megvehetem, klassz öngyújtók, szivarok, mindenféle ''kegytárgyak''...közben duma és minden elfelejtve 5-10 percre...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#521) Vandit. válasza tildy (#518) üzenetére


Vandit.
addikt

Ha belegondolsz annyit nem szívtál,hogy rászokhattál volna.Ez pusztán kémia,mint minden.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#522) Kicker válasza Woodslave (#519) üzenetére


Kicker
senior tag

te miért vagy rákattanva a netre, PH-ra? vagy mondjuk a túrórudira? :F vagy monjduk bázisugró miért szeret ugrani? :F

szerk: tildy-től is kérdezem...




[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#523) tildy válasza Vandit. (#521) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem ez nem , vagyis nemcsak mennyiségtől függ. mert kell lennie valami indítéknak, hogy megitn rágyújts, és megint, és megint.
Nekem annyi volt, hogy egy eléggé nagy mélypontban , kiütött, megszédített. Olyan volt, mintha be lettem volna rúgva, vagy mintha bedrogoztam volna. Kikapcsolta ott és akkor az agyamat. De különösebben nem volt rá igényem. Votl , hogy nem is jutott eszembe 1 hétig sem, aztán megint volt heti pár szál, majd megint nem, legutoljára kb 1 éve szívtam el egy szálat.

nos a ph az jó kérdés :o :B Megfogtál. Csakhogy nem a ph-ra van rákkatanva itt az ember, az csak transzmitter , hanem a társasági kapcsolatra. :U Tehát nagyonis élő ember/ek a ''szenvedély''.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#524) Kicker válasza tildy (#523) üzenetére


Kicker
senior tag

élő emberek? egy gép előtt ülünk és püföljük... hagyjad már... kis különbség van a hobbi és a szenvedély között... egy a lényeg: az egyensúly!! tehát ha valaki x cigit elbír naponta az szívja... ha napi 10 órát PH-zol hát ph-ázz, ha ez kell az egyensúlyhoz...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#525) tildy válasza Kicker (#524) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyelőre még nem robot ül a másik oldalon, és nem mesterséges intelligencia válaszolgat a kérdéseinkre :DDD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#526) Horbal válasza Kicker (#524) üzenetére


Horbal
őstag

Azért a PH-tól max inhüvelygyulladást kaphat az ember ha xar a billencs...de a bele valszeg nem rohad ki...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#527) Kicker válasza Horbal (#526) üzenetére


Kicker
senior tag

a bele nem, de a hátad, szemed, kezed meg egyáltalán a tény hogy csak püfölsz egy gépet, vigyorogsz rajta stb... nem egészséges dolog...

de a dohányzásea visszatérve. összeségében azt kell viszgálni hogy hogy tudunk harmonikusan létezni, a bizonyos arany középúton... :))

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#528) Horbal válasza Kicker (#527) üzenetére


Horbal
őstag

Persze, hogy nem - napi 16 órákat gép előtt ülni nem az...de napi 1,5 dob cigit elszívni még rosszabb...a kettő kombinálva meg aztán a csúcs...

Kellemes dolgok leszokás után:
-érezni az illatokat (sajna a szagokat is)
-ugyanez az ízekkel...
-kb egy hét után már nő a vitálkapacitás
-nincs reggeli harákolás
-nem büdös a szerkó sem a szoba sem semmi...
-nem sárgák az ujjak
-nem kell állandóan hamutartókat üríteni
-nem hagyom otthon, melóban a cigit, nem kell visszamenni érte
-nem kell éjfélkor non-stopba mászni mert elfogyott

Szóval jó abbahagyni:)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#529) Vandit. válasza Horbal (#528) üzenetére


Vandit.
addikt

jaja.De még milyen jó. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#530) Woodslave válasza Horbal (#528) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mondjuk én heti 2 dobozzal szívok, ezek közül egyedül a vitálkapacitás meg a szagok érintenek.
De egyébként nekem az a probléma a cigivel, hogy általában valami jó érzet kapcsolódik hozzá, reggeli kávé egy teraszon, este szabadulás a melóból stb. Pedig tudom hogy jobb amikor napokig nem szívom, de valahogy most nem érdekel..

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#531) Horbal válasza Woodslave (#530) üzenetére


Horbal
őstag

Mondom nekem is ez volt - cigi=van minek örülni...de rájöttem, hogy kávénak magában is tudok, teraszon ücsörgésnek szintén, meló végének meg pláne...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#532) N1


N1
tag

Egy idő után kívánja a szervezet..
Azon túl, hogy pár perc leállás a rohanásban, relax, gondolatok összeszedése, ilyesmi.
Nem azt mondom, hogy nem lehet megállni a dohányzást, hanem azt, hogy egy hajszálon függ, mikor szoksz vissza.
Amilyen idióta világban élünk, van stressz, van kipufogófüst, mobiltelefon, mindenféle dolgok repkednek a levegőben, elkaphatunk akármi nyavalyát, na ezekbe ugyanakkora eséllyel halsz bele mint hetente 2 doboz cigarettába..
És feldob.. Igenis feldob. Főleg, mert alacsony vérnyomásom van. Ettől legalább egy ideig utána jól vagyok.

[Szerkesztve]

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#533) N1 válasza Horbal (#526) üzenetére


N1
tag

borzasztó dolgokat okoz a sok gép előtt ülés. gerincferdüléstől a megvakuláson át az elhízásig.
én inkább rohangálok egész nap, néha meg rátolok pár szálat.

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#534) eddie17


eddie17
addikt

[kép]
Ne dohányozzatok:)

(#535) kraftxld


kraftxld
nagyúr

[link]
Ezen jót röhögtem :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#536) Matthew


Matthew
senior tag

25. nap. :) Eddig még bírom, az egyik italos hétvégén kb 3 óra alatt kunyiztam 3 slukkot de megálltam, nem könnyű...

(#537) concret_hp válasza Matthew (#536) üzenetére


concret_hp
addikt

csak így tovább !! :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#538) bandiras2


bandiras2
senior tag

[link]
Semmi személyeskedés, csak találtam a neten két hete, mikor Grafit mester fellőtte, és ideillik :C

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#539) Sipi16


Sipi16
senior tag

Túl vagyok az első héten. Voltam dolgozni is ahol sokat cigiztünk és nem is kívántam. Nagymutternál is pedig ő napi 2 dobozzal szív. Rágyújtott de nem éreztem semmit. Bízom benne, hogy sikerülni fog.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#540) rien


rien
senior tag

130 napnál járok :))

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#541) gabranek válasza gabranek (#172) üzenetére


gabranek
aktív tag

hogy a rák állna belém...pont 3 évig bírtam bagó nélkül, de sajnos kb 1 hónapja megint cigizek. ekkora barom hogy lehetek :(((

田中れいな

(#542) vágányzár


vágányzár
tag

38,4 perc és mán egy órája sört sem ittam...........

felsővezeték

(#543) #27070592


#27070592
törölt tag

Hétfőtől megpróbálok lemondani én is a kicsi papírcsőbe töltött száraz kóró tökéletlen elégetéséről és füstjének tüdőbe történő groteszk beszívásáról. Eldöntöttem, hogy a napi 1 doboz árát (havi 15k) áruhiteltörlesztésre költöm, elkerülve az 'úgyiselmegymásra' csapdáját. Tényleg elmegy másra... :DDD de az legalább adjon egy kis motivációt...

(#544) hanee válasza #27070592 (#543) üzenetére


hanee
senior tag

Kitartást kívánok hozzá! :))

(#545) hossszú válasza vágányzár (#542) üzenetére


hossszú
őstag

A sörröl soha, a cigiről már 10 éve :DDD

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#546) szasanyi


szasanyi
félisten

A dohányzásról egy módon helet lemondani: nem kell rágyújtani! :K
Ez nem vicc,ez az egyetlen módszer. Igaz, az önuralom és kitartás nélkülözhetetlen kb. 3-4 hónapig. Aki addig kitart, nem fog dohányozni. Aki meg mégis, az nem is akart leszokni, csak átmenetileg nem dohányzott. Nagy különbség!
Persze kifogást és magyarázatot találni egyszerűbb, mint bevallani, hogy nincs elég önuralmunk (vagy elszántságunk) a leszokáshoz. ;]
Én 1990 január 1-től nem dohányzom, mert 12Ft-ról 18 Ft-ra emeltésk a "szofi" árát. :D Na jó, 3 km tesztfutás után kicsit lihegtem is már... piros nyakkendő effektus. Pedig nagyon szerettem dohányozni, és szívtam is naponta egy doboznyit (néha még többet is). :W
Ráadásul a fősulin (mert akkor még oda jártam) vizsgaidőszak volt, na meg az évfolyamtársak sem könnyítettek helyzeten. Ezért mondom, hogy aki komolyan gondolja - mind1 mely okból - az nem kifogást keres. :(
Sok sikert mindannyiótoknak - és a saját tapasztalatom alapján mondhatom - nem fogjátok megbánni! ;)

(#547) concret_hp válasza szasanyi (#546) üzenetére


concret_hp
addikt

:R

minden dohányosnak azt javaslom próbálja követni a példát :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#548) #27070592 válasza hanee (#544) üzenetére


#27070592
törölt tag

Köszike.!

Az a durva, hogy tényleg csak a döntésen múlik. Szükségem van rá, vagy nincs? Nincs ;)

(#549) rien válasza #27070592 (#548) üzenetére


rien
senior tag

Hát szerintem azért ez ennyire nem egyszerű, de hajrá :)
Minden elismerésem azoké, akik egyik napról a másikra leteszik.
.........................................................................................................
Korábban írtam, hogy mágneses biorezonanciás kezeléssel szoktam le.
Vágányzár nagyon poénos posztja előtt pár perccel gyújtottam rá, nem lett meg a fél év :( Azóta cigizek megint, ugyanannyit mint előtte.
Csak érdekességként írnám, hogy mikor visszaszoktam iszonyat szarul voltam, hányingerem volt folyamatosan, hánytam is, fájt a fejem egész nap, rossz volt a közérzetem, nem tudtam mi bajom. Rossz íze volt a ciginek, zavart és mégis kellett. Úgy két hét múlva leesett, hogy a nő aki a kezelést csinálta mondta, hogyha netán rágyújtanék a szervezetem tiltakozhat ellene, rosszul lehetek. Hát bejött, frankó tudathasadásos állapot volt, én voltam a dohányzó nem dohányzó. Ez már elmúlt, de nem akarok cigizni, de én nem tudom lerakni magamtól.
Megyek majd egy újabb kezelésre :U

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#550) Lenry


Lenry
félisten

valahogy sosem tudtam megérteni a dohányosokat... miért jó?
de most komolyan... ne jöjjön senki azzal, h "hát igazából nem jó meg tudom is h rossz, de nem tudom abbahagyni"... na ez egy baromság.... tudom... legjobb barátom dohányzik és amikor megkérdezem tőle, mindig ezt (vagy ennek vmilyen módosított változatát) szokta válaszolni... sablonduma, ami tudom h csak arra jó h egy ideig ne kérdezzük meg tőle újra...(ilyenkor általában közlöm vele h "bele fogsz halni! - de egy idő után már nem hat rá) és a többi dohányos is nagy valószínűséggel ezért mondja...
aki nem akarja az nem csinálja... én soha nem akartam... még kíváncsiságból se...
meggyújtatlanul sem volt soha semmilyen dohánytermék a számban...

amit a legkevésbé tolerálok, ha közvetlen környezetemben gyújt rá valaki anélkül h megkérdezné... ha meg akar halni hát hajrá: ugorjon le egy hídról, de ne rántson engem is magával.

szóval ez tényleg (szerintem) pusztán akarat kérdése. ahogy pár hsz-el feljebb írták: nem akarsz dohányozni? ne gyújts rá.

lehet csúnyán nézni és csúnyákat írni, a véleményem ez.
uff, én beszéltem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.