Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Perjel válasza _Volkovy_ (#148) üzenetére


Perjel
tag

Van olyan, hogy nem igazán esik jól, de kell :( Pl. amikor reggel elszívom az elsőt, akkor utána érzem, hogy ez bizony káros... rosszabbul érzem magam fizikailag (nem lelkileg, úgy megnyugtat), de aztán elmegy a napi 1 doboz... Lehet, hogy menthetetlen vagyok:) Ja és 2 hétre már nekem is sikerült leállni, amikor külföldön nyaraltam (2x is volt ilyen), de aztán folytattam (mondjuk nem is határoztam el egyik alkalommal sem, hogy soha többet)

(#152) Szőrös 


Szőrös 
veterán

cigiről nem lehet leszokni...csak abbahagyni. saját tapasztalat.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#153) #57764352 válasza Szőrös  (#152) üzenetére


#57764352
törölt tag

iiigaz!

(#154) ptiboy válasza Szőrös  (#152) üzenetére


ptiboy
senior tag

buli-bagózásról mi a véleményed?
elfajulhat a dolog és rászokás lehet belőle?
(saját tapasztalat: 3éve szivogatok, de csak bulikon, ha nemmegyünk 3 hétig sehova akkor 3 hétig semmi, ezalól csak a matak szigorlat elötti hét volt kivétel :DDD, szal egybként nem hiányzik de ha van jól esik)

:)

(#155) Dufresne válasza ptiboy (#154) üzenetére


Dufresne
addikt

Akkor már te is függő vagy:(

(#156) Szőrös  válasza ptiboy (#154) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ha 3 évig nem szoktál rá akkor szvsz már nem is fogsz. Nekem is van olyan cimbim aki csak akkor gyújt rá ha bullerkodunk ( gyk. piálunk mint atom ).

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#157) ptiboy válasza Szőrös  (#156) üzenetére


ptiboy
senior tag

ez biztató,
mostanába van olyan h. tök nem kívánom/nincs hangulatom hozzá. Pl: sterbi AXE-tázis a p*laccban, hát az akkora egy szar buli volt h. alig gyujtottam rá :D

:)

(#158) Speccy válasza Dufresne (#155) üzenetére


Speccy
senior tag

már mér lenne az?

There is hope!

(#159) Lala bácsi válasza #57764352 (#1) üzenetére


Lala bácsi
csendes tag

A cigiről egyetlen egy féle képpen lehet leszokni: elhatározod hogy soha többet nem gyújtasz rá. Én is meg a nejem is így szoktunk le. (mondjuk leszokni csak a nejem szokott le, én csak egy bagós vagyok aki nem gyújtott rá idestova másfél éve) Én ráadásul nem is vertem nagydobra, úgyhogy mikor a barátaim és a kollégáim észrevették ők is máshogy álltak hozzá. (az a szomorú tapasztalatom hogy az embert a tizenhuszadik bejelentés után nem igazán veszik komolyan. mondjuk ez érthető)

(#160) #57764352


#57764352
törölt tag

Jelentem, 1 hét. Tudom kis idő, de egy dohányosnak már cigi nélkül elég sok...

Elég jól bírom, elfoglalom magam :))

(#161) TrollBalint válasza #57764352 (#160) üzenetére


TrollBalint
addikt

csak így tovább! :C

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#162) #57764352 válasza TrollBalint (#161) üzenetére


#57764352
törölt tag

THX

(#163) buci_


buci_
tag

asszem noverem meg a 'fokozatos' modot valasztotta, es mar 2 napja nem gyujtott ra. yeah. kivancsi vagyok meddig birja.
hajra mindenki!!!!!

Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot!

(#164) gro0ms


gro0ms
aktív tag

Két barátom úgy hagyta abba hogy megnézték a Passiót, kijöttek a moziból és azt mondta az egyik: - Te szokjunk le a cigiről. A másik: Ok. Azóta sem szívtak.

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#165) Arpika


Arpika
csendes tag

Hell

Szal szerintem ha rá szoktál a cigire akkor majd együt döglünk mert én kb 2hónapig próbáltam leszokni de nem ment :)
Én 9éve cigizek és még semmi bajom nincs nem köhögök meg semmi ilyesmi szal cigiz csak nyugotan ;].
bye

[Szerkesztve]

(#166) Notes


Notes
senior tag

''Segítsetek leszokni a dohányzásról''

Látod ez az ami nem fog menni. Senki nem tud neked segíteni _csak_ Te magad tudod ezt megoldani. A dolog rendkívül egyszerű és rendkívül nehéz. Nem szabad többé rágyújtani.
Az ilyen ''minden nap egy kicsit kevesebbet'' c. megoldások szvsz nem működnek olyan jól. Én az azonnali leállásban hiszek. Az én édesapám napi három(!) dobozzal szívott évekig, mire rájött, hogy ez nem normális. Eldobta az utolsót és azóta (2 éve) semmi. Szóval ne mondja nekem senki, hogy nem lehet megcsinálni. Legfeljebb nem tudod, mert gyenge vagy.

Romanes eunt domus!

(#167) gabranek


gabranek
aktív tag

üdv sorstársak!

15 év massziv dohányzás után ma ugy keltem fel, hogy abba kéne hagyni. eddig még kitartok, bár iszonyat hiányzik a bagó. hogy lefoglaljam magam szinte folyamatosan eszek :)
kiváncsi vagyok meddig birom.

田中れいな

(#168) rATdrAgOn válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Dobod el!
Most szokjal le rola, amig meg nem kotodsz hozza annyira...
En ~5 eve szoktam vissza ra, azota nem birok leszokni rola... jo, ~2 eve mar egesz lajtosan nyomom, egy doboz 2-3 napig eleg, de akkoris le kene mar rakni - csak nem megy. :(((

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#169) occsi


occsi
csendes tag

mond el tizszer egymasutan hogy ich habe eine kleine hausaufgabe
es azon veszed eszre magad hogy le vagy szokva
egyebkent en masik veglet vagyok ugyanis most szokok raa

(#170) Tarka válasza occsi (#169) üzenetére


Tarka
tag

Mi?:F

Rá akarsz szokni? Mi a francnak?
Egyébként ha tippet adhatok: leszokni úgy fogsz h azt mondod, h többet akkor nem! Semmiféle fokozatosságban ebben az esetben nem hiszek, ez amolyan önáltatás. Akarj leszokni és kész....
Egyébként még vmi: ezt a leszokás dolgot sztem max 3szor játszhatja el az ember, nekem is van olyan haverom, ismerősöm nem is egy amelyik már 100adszorra mondja:na akkor most már nem, de már csak nevetek rajtuk, pedig az elején még bíztattam őket, de ma már inkább szánalmasnak tartom azt a színjátékot amit saját magukkal játszanak.

''...avégből születtünk erre a világra, hogy lopjuk a napot....nehogy elhigyjék az ellenkezőjét....'' [I] Kurt Vonnegut [/I]

(#171) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Nyáron nem mérgezem magam annyira.:D
De amikor suli van,mit tehet az ember?Valamivel el kell terelni a figyelmed a mindennapi szarságokról,különben belehülyülsz.

(#172) gabranek


gabranek
aktív tag

dobok egy gyors állapotjelentést :)

szal ez a 4-ik napom, hogy nem gyujtottam rá. ugye vasárnap kezdtem el a leszokást és én marha, egész napos szenvedés után, este elszivtam 4 szálat :(
azóta viszont semmi. a reggeli adagtól féltem a legjobban (ugye kávé mellé mindig kellett a cigi) viszont ekkor hiányzik a legkevésbé. ma már észre sem vettem, hogy nem cigivel ébredek.
napközben szintén nem vészes, talán ebéd után gyujtanék rá leginkább, de ki lehet bírni.
este viszont rémes, akkor nekem minden bajom van. ölni tudnék egy deck-ért :)
de azért tartom magam, ha már eddig eljutottam, nem szeretnék visszaesni.

ja és elkezdtem biciklivel járni meloba, legalább míg kiköpöm a tüdőmet, addig sem kivánom :))


田中れいな

(#173) buci_


buci_
tag

big up
mi a helyzet veletek? azert punnyad a topic mert nem igaz jott ossze? :F
sajnos nekem edzotaborban 1-2 pöffenés ott volt estenkent, de legalabb nem voltunk rosszak napkozben.. :)
es ti?

yah, noverkemmel nemtalalkzotam 2 hete ugyhogy o nemtom hogy van :P

Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot!

(#174) Spirit


Spirit
őstag

Sziaztok!
Én csak 19 vagyok, egy szakítás után 2 éve kezdtem cigizni,többhónapos bánkódás után.Ültem a gép előtt, zenéltem,egyszercsak jött a gondolta,hogy miért ne?
Apámtól kértem pár szál barna szofit,elszívtam, már elsőre sem volt semmi szédülés,semmi, szinte mintha már passzív dohányosként hozzászoktam volna.
Valami őrületes tempóval kezdtem rászokni,először tudatosan(amíg nem cigiztem, abban a szakítás utáni fél évben vagdostam magam,stb,utána ez lett a pótcselekvésem), később ''muszájból''.Ez fél év alatt elérte az egy dobozt, majd, a másfelet,mostanra,ha nem adagolom magamnak előre,néha 3 fölött is elszívok.
Az igazsághoz hozzátartozik,hogy nem járok bulizni,gépezek szinte egész nap, és tökéletes pótcselekvésnek, kellemesnek érzem a dohányzást....
tegnap este 11-kor jött a felismerés....már 1 órája nem szívtam(épp filmeztem), na mondom, most akkor se....már egy fél éve próbálgattam többször is leállni sikertelenül, most nem is igazán a leszokás miatt,inkább dacból akarnék,mi az,hogy nekem nem sikerül:)

MOST MÁR 9 óra 20 perce nem szívtam, ami nálam HATALMAS eredmény,mert még éjszakánként is fel szoktam ébredni rá.
Egész éjszaka nem aludtam, dühöngök, magamra zártam az ajtót, összezúztam az összes cigit, és verem a fejem a falba...
Nem értem 2 év alatt hogy lehet ennyire rászokni....
Akaraterőm van, csak motivációm nincs...jelenleg..na mind1, mostmár megpróbálom végigcsinálni!

Bocs,ha hosszú voltam,de cseppet ideges vagyok....brrr:))

(#175) bim


bim
veterán

hali minden leszokni vágyonak!én több mint 10 év (napi 1 doboz sima shopie)után szoktam le.és nem ugy hogy letettem és kész hanem nikotin tapasszal,3 honap alatt.ennek már több mint két éve és azota kifejezetten iritál a dohányfüst!
ezzel nem azt mondom hogy nem kell akaraterő,de a nikotinéhséget nagyon csökkentette a tapasz.reggel felragasztottam és 5 perc után már érezni lehetett a hatását.na kb. ennyit az én leszokásomrol.

(#176) Sanya


Sanya
nagyúr

ne vegyél cigit, és egy idő után nem lesz pofád tarhálni

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#177) szucsi


szucsi
őstag

Előző hétvégén végstádiumos tüdőrák tüneteket produkáltam: vért köhögtem.

Azóta kb. 15 kivizsgáláson, röntgenen, laboron, egyéb szarságon vagyok túl. Életem kb. legstresszesebb egy hete volt, főleg, miután a google-n rákerestem a tünetre. Leszokni nem tudók, érdemes a google-t használni önriogatásra.

Hál istennek minden komoly betegség negatív, érfalerősítőt szedek + erős antibiotikumot.


Úgy veszem ezt, mint a szervezetem utolsó figyelmeztetését.

Jó dohányzást mindenkinek, én végleg kiszálltam a buliból.

(#178) Skylark válasza Sanya (#176) üzenetére


Skylark
tag

Sajna több kollégám is akadt akinek hónapokig volt pofája hozzá.... :(((
A megoldás az lett, hogy vettem vmi talpas koporsószeget és azzal kínáltam őket, ha kértek. Két nap alatt leszoktak..... Rólam. ;]

(#179) Skylark válasza szucsi (#177) üzenetére


Skylark
tag

Nagyon durva...
10 év dohányzás után súlyosan megbetegedtem - nem volt összefüggésben a dohányzással - akkor detto leszoktam egy pillanat alatt. Ilyenkor az emberben annyira átértékelődik minden, hogy még csak nem is hiányzott nagyon.
Másfél év múlva - egy csajszi közreműködésével - 2nap alatt visszaszoktam rá. Én marha. Ennek hét éve, azóta megint szívom, igaz csak 1 mg-osat.
Hála ennek a topicnak, kezd érlelődni bennem az elhatározás ismét.
Pár indokom van :
- A kisfiamnak apa kell.
- Havi 20 rugót talán másra is el tudnék költeni.
- Imádok nyílt vizen úszni, de a pillangó, gyors már hosszú távon nem megy.
- Büdös bagószagom van. (persze ezt én nem érzem)
- stb

(#180) Skylark válasza #57764352 (#160) üzenetére


Skylark
tag

Kisqpi hogy állsz?

(#181) gro0ms válasza Skylark (#180) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Havi 20k a rohadt cigire??? :Y:Y:Y Az marhasok.
Azt nyugodtan félreteheted és mehet a fiadnak karácsonyra :) (mert megérdemli) Az én szüleim pl. sosem cigiztek, és én sem. Nem is érzek rá késztetést hogy elszívjak 1 szálat. Lehet, hogy ha úgy neveled a ''büdös kölköt'', akkor nemfog rászokni :D Álatlában ahol dohányzik apuka/anyuka ott a kisfiú/kislány is fog. Szomorú. :(

Én sokat futok, és még ezért sem engedhatném meg magamnak a cigarettát. :DDD

OFF2: büdös kölökért bocs, de ez annyira teccik az a szó :DDD sry.It was a joke, it was a joke. But no problem...

Skandar Graun annyira elérzékenyült erre a képre, hogy már látta magát, ahogy nyolc-tíz poronty ugrándozik és verekszik körülötte, amiket ez a csodálatos ork anya szült, és boldogan, békében élnek. Közben kioszt pár atyai pofont a büdös kölköknek :DDD




[Szerkesztve]

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#182) Skylark válasza gro0ms (#181) üzenetére


Skylark
tag

Na igen, az én szüleim is cigiztek... 18-ig a legnagyobb antidohányos voltam. Aztán jött a haverok, buli....

Büdös kölke...naponta mondom neki :D

(#183) gabranek


gabranek
aktív tag

haliho!

holnap lesz 3 hete hogy nem gyujtottam rá! király :) azért ezt nem gondoltam volna, hogy eddig birom. sőt most már egyáltalán nem is kivánom a bagzast, néha még megszokásbol rágyujtanék, de 1-2 mp után elmulik. ja és semmi tapasz meg ilyen hülyeség nem volt nálam. egyik reggel nem gyujtottam rá és azota tart :)
és még egy ccsomó pénzem is megmarad, de komolyan :) el is szoktam csodálkozni rajta.

mennyi idő után mondhatja azt az ember, hogy leszokott?

na kitartás mindenkinek

田中れいな

(#184) Skylark válasza gabranek (#183) üzenetére


Skylark
tag

Ha többé nem gyújtasz rá, akkor már mondhatod... :DDD
Grat!

(#185) gro0ms


gro0ms
aktív tag

Hát Sky én szurkolok neked, én sokmindenről le tudtam mondani 1 nap alatt, de a dohányzásról nemtom h sikerülne-e. Mindenestre sok szerencsét, estébé :D

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#186) szucsi


szucsi
őstag

Ma este 2 hét.

Nehéz lesz.

(#187) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Egyik haverom tegnap reggel vittük be a kórházba,véreset hányt,és alig kap levegőt.
Ő is napi kb 3 doboz pirosmarborót tol el,ezek után elgondolkozom,hogy meg akarok-e dögleni,mindezt egy vagon pízért.

[Szerkesztve]

(#188) szucsi válasza _Volkovy_ (#187) üzenetére


szucsi
őstag

Guszta.

Beteg dolog, de irigylem azokat az arcokat akiknek semmilyen tünetet nem okoz a cigizés.

Van 2 ilyen haverom is: egy kuccantást sem köhögnek, soha nem gyulladt a torkuk, nem kapar a torkuk, stb. Nyomatják a Gauloisest meg a Malbit, én meg már 2 éve 1mg-osat tudok csak elszívni vagy max egyel erősebbet.

Most, 2 hét kihagyás után is köhögök mint egy kib*szott TBC-s, és már a passzív füsttől is fájni kezd a torkom.

Tiszta gáz ez így.

(#189) _Volkovy_ válasza szucsi (#188) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Én abszolúte nem köhögök,hogy van ez?Vasból vagyok?

(#190) szucsi válasza _Volkovy_ (#189) üzenetére


szucsi
őstag

12 éve nyomom. :(

(#191) Zoltán válasza #57764352 (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Én sikeresen leszoktam, tapaszok, meg minden egyéb trükk nélkül. Egyszerűen csak eldöntöd magadban, hogy többet nem gyújtasz rá és kész. De úgy nem megy, hogy lelkesedésből, mással együtt, meg úgy se, hogy fokozatosan. Előre el kell magadban dönteni, hogy sikerülni fog, úgy nem lehet, hogy megpróbáljuk, azt' lesz ami lesz. Meg egy táblázat is segített nekem, amiben benne volt, hogy a szervezetemben milyen betegségek esélye mennyi idő után (utolsó elszívott cigi után) csökken mennyi százalékkal. Naponta vagy havonta ki lehetett pipálni egy ''gyógyulást''

(#192) divot válasza Zoltán (#191) üzenetére


divot
veterán

Nálam is ez a recept vált be: egy reggel fölébredtem, és úgy döntöttem, hogy soha többé. És lőn... Pedig előtte napi két dobozzal pöffentettem el.

(#193) szucsi válasza Zoltán (#191) üzenetére


szucsi
őstag

''egy táblázat is segített nekem''

linket léccilécci! :C

(#194) Zoltán válasza gabranek (#183) üzenetére


Zoltán
őstag

''mennyi idő után mondhatja azt az ember, hogy leszokott?'' -hát a nikotint már egy -két hét, max hónap múlva már nem igényled, tehát nem vagy fizikailag függő, nem kínoz a nikotinéhség, de az agyaddal mindig emlékezni fogsz rá (100 évesen is), hogy milyen jó dohányozni, tehát pszihésen örökké függő maradsz. De ezt sokkal könnyebb legyűrni, mint a fizikai függőséget, elég csak elterelni valamivel a figyelmed néhány másodpercre.

(#195) szucsi válasza divot (#192) üzenetére


szucsi
őstag

Igen, egy darabig O.K.

de amikor a tudatosság (ugyanaz, amivel ráveszed magad, hogy ne gyújts rá) elkezdi elveszteni a kontúrjait és a koherenciát egy pár korsó Pilsner Urquell mellett + a társaságban kéjesen szippantják a legfinomabb cigiket.

Uhh.

Csak szociális deprivációval menne (nem megyek szórakozni). Az meg ugye savanyú lét...

(#196) Zoltán válasza szucsi (#193) üzenetére


Zoltán
őstag

Linket sajnos nem tudok, egy régebbi Mens Healt, vagy ilyesmi gyúrós/vagy életmód magazinban volt (férfiaknak valóban). De hiteles, mert egy orvostanhallgató ismerősön is ismerte ezt a táblázatot. 2 éve nem dohányzom ,de még mindig van a táblázat alján egy-két még ki nem pipált betegség. :)
(Tehát azt mutatja meg a táblázat, hogy mennyi dohányzás nélkül töltött idő után csökken vissza a normál szintre az esélyed az adott betegségre)

(#197) divot válasza szucsi (#195) üzenetére


divot
veterán

Nekem is voltak kisebb megingásaim egy-egy buliban, de aztán valahogy elszállt az inger.
És az volt még nagyon rossz, amikor anyukám töltött káposztája után nem dülhettem hátra egy korsó sörrel meg egy cigivel.
Két év után megint valami buliban rágyújtottam brahiból, de rosszabb volt, mint az első, talán még okádtam is. Azóta nem próbálkozom. :)

(#198) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

szerintem akaraterő kérdése az egész. mondjuk én egy szálat se szívtam még el - de mostanság ehhez is akaraterő kell mivel az utcán járva csak füstölgő embereket látni.


tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#199) Integra


Integra
titán

én soha se voltam nagy bagós, inkább alkalmi, igaz voltak korszakaim mikor hajnali 4kor nem érdekelt hogy mit szívok, a piros malbi is úgy csúszott mint a szűretlen paulaner citromkarikákkal.... aki érti, tudja mire gondolok:)
én utcán, otthon soha nem cigiztem, és egyik napról a másikra olyan szinten megundorodtam a cigitől, hogy ihajj...
néha sörözésnél haverokkal egy-két legenyhébb szál, de egyre kevsébé.
én nem is igazán értem hogyan nem lehet leszokni, fejbeli kérdés az egész, akaraterő és kész

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#200) _Volkovy_ válasza Integra (#199) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

állat :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.