Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#603) jedis


jedis
senior tag

Üdv mindenkinek
Új vagyok, és ezt a topicot akkor találtam, mikor a problémámra kerestem megoldást !
A következő lenne:

Vettem egy Plextor 810sa SATA DVD írót. Még sosem volt plextorom, és mindenki azt mondja a DVD írók mercédesze. Eddig kizárólag Pioneer-jeim voltak kezdődően a méltán híres A05-östől a 110-esig igaz ezek IDE-sek voltak. A gondom az, hogy vagy fel sem ismeri a Widows(XP), vagy ha felismeri, és látja, akármilyen lemezt teszek bele ( üres; írott) egyből kifagyassza az egész rendszert, és csak a reset gomb segít. Kipróbáltam már több SATA kábellal is, ugyan az. Van egy SATA-s vinyóm, azon van a rendszer, az mind a négy sata portról tökéletesen műxik. Felraktam már a legújabb chipset drivert( NVidia NForces 630A ) az sem segített. Még az alaplapi Bios frissítésén gondolkodom, de nem fűzök hozzá sok reményt hogy az is segítene. A másik viszont a, hogy elvittem a haveromhoz akinek egy régebbi AMD S462-es alaplapja van, ott meg működött :F. Arra is gondoltam ,hogy van egy PCI-os IDE vezérlő kártyám, lehet hogy az zavar be?? Nagyon dühös vagyok, hogy az ember vesz egy DVD írót 3-szoros áron mint az átlag, és még nem is működik, ettől fügetlenül már az elején, kiakadtam, mikor kerestem a dobozában a SATA kábelt, és nem találtam :(( !! Hát ez azért durva, hogy egy 15E Ft-os dobozos DVD író árába már nem fért bele egy 300 Ft-os kábel.

Ha valaki tudna segíteni megkösznném

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.