Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Dr.NX válasza Marianna69 (#800) üzenetére


Dr.NX
addikt

Egy firmware újrarakást megpróbálhatsz, de inkább valami kontakthibára vagy laza szalagkábelre gyanakszom.
https://matteverglade.com/cameras/nx-firmware/

Elfogadom a sütiket.

(#802) Marianna69 válasza Elektrosokk (#796) üzenetére


Marianna69
újonc

Köszi, de sajnos nem segített a leragasztás sem..

(#803) jankoboy74


jankoboy74
csendes tag

Sziasztok. Érdeklődnék hogy használ-e valaki Samsung SSA 85mm-es objektívet itt közöttetek. Lenne vele kapcsolatban egy kérdésem.

(#804) Dr.NX válasza jankoboy74 (#803) üzenetére


Dr.NX
addikt

Én nem, de kíváncsi vagyok a kérdésre. :)

(Pár napja volt aprón 135-ért, nagyon elgondolkodtam rajta.)

Elfogadom a sütiket.

(#805) Elektrosokk válasza jankoboy74 (#803) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szia

nekem volt egy darabig, mi a kérdés ? :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#806) Dr.NX válasza Elektrosokk (#805) üzenetére


Dr.NX
addikt

Szerintem már nem tudjuk meg, hogy mi lett volna a kérdés.

Elfogadom a sütiket.

(#807) Elektrosokk válasza Dr.NX (#806) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Lehet. :DD

Neked van még NX-ed ?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#808) Dr.NX válasza Elektrosokk (#807) üzenetére


Dr.NX
addikt

Igen, egy NX500 és köszöni jól van. :)

Elfogadom a sütiket.

(#809) Elektrosokk válasza Dr.NX (#808) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én most eladtam az egyik alap optikámat, és meghirdettem egyben a szettet. Csak az motivál hogy nem szeretnék 3 rendszert tartani a jövőben, de nagyon bizonytalan vagyok. Imádom használni az NX1-et, a Sony sokkal nehézkesebb hozzá képest. A7 megjelenése óta használok Sony Milcet és még mindig nehézkesnek találom a menü rendszert. Az EOS HD is kijött korábban egy cikkel ezzel kapcsolatban, hogy mennyire kezelhető kis masina az nx.

Szóval nem tudom mi lesz, ha nem veszik meg akkor sem leszek morcos :U

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#810) w.miki


w.miki
veterán

Samsung NX mini-hez nincs valami új, módosított fw, amivel menne a Wifi képfeltöltés?
Sajnos az 1.10 fw-vel sehogy nem boldogulok. Í Facebook/flickr/picasa/email képküldés nem működik. A Samsung Camera App nem kapcsolódik rá :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#811) Dr.NX válasza w.miki (#810) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nincs és nem is lesz újabb. :(
A képküldés már régóta nem működik, kár vele vesződni.
Aminek működnie kéne, az a mobilra áttöltés és mobillal vezérlés.
Hányas android van a telefonodon?

Elfogadom a sütiket.

(#812) w.miki válasza Dr.NX (#811) üzenetére


w.miki
veterán

Android 7.1.2 hackelt fw, egy Samsung S4 mini-n.
Bíztam benne, hogy a kamerára is van mod ROM :(
Sehogy nem sikerült képet átküldenem, a Samsung Camera APP sem csatlakozik rá.
Meglátja, kiválaszthatom a csatlakozást, de nem kapcsolódnak össze.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#814) kingabo válasza w.miki (#812) üzenetére


kingabo
őstag

Ki tudod próbálni másik telóval? Kiderülne, hogy a teló-e a hibás vagy a gép.

(#815) doomsnight


doomsnight
csendes tag

Sziasztok!

NX1000 fényképezőmhöz keresek 20-50mm-nél nagyobb objektívet (50-200?).
Ha valaki tud a témában segíteni előre is köszönöm!

Üdv

(#816) Dr.NX válasza doomsnight (#815) üzenetére


Dr.NX
addikt

Jófogáson is van meg index adok-veszeken is.

Elfogadom a sütiket.

(#817) L623


L623
csendes tag

Üdv!Van egy nx 3000 gépem, és tulajdonképpen megvagyok elégedve vele, egy pici gondom van csak, hogy rossz fényviszonyok között nagyon belassul a fókusz és olyankor nem is mindig találja. Arra gondoltam, hogy talán e-téren jobban teljesít az nx300-as, vagy az 500-as.Az lenne a kérdésem, hogy van-e számottevő különbség a 3000 és a 300(illetve 500),fókuszsebessége között? Érdemes lenne váltanom?

Isten megteremtette az embert, mert a majomban csalódott. Aztán inkább felhagyott a kísérletezéssel.(Mark Twain)

(#818) Dr.NX válasza L623 (#817) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az NX3000-ben nincs fáziskülönbség alapú fókusz, csak kontrasztalapú, persze hogy lassabb.
Az NX300 is gyorsabb elvileg, de az NX500 biztosan.
Milyen objektívvel használod?

Elfogadom a sütiket.

(#819) L623 válasza Dr.NX (#818) üzenetére


L623
csendes tag

16-50 pz az egyetlen jelenleg,és amit még tervezek,az az50-200-as lenne.A gond az,hogy elég sokat használom beltérben,és a gépen lévő AF segédfény hatásfoka nem a legjobb.Van hozzá egy kis Metz 26 AF-1 vaku ami nagyon jó szogálatot tesz de AF segédfény nincs rajta(vagy nekem nem múködik).A probléma persze nem egetverő,vígan elvagyok vele így is,de ha viszonylag olcsón megúsznám a váltást,belevágnák.

Isten megteremtette az embert, mert a majomban csalódott. Aztán inkább felhagyott a kísérletezéssel.(Mark Twain)

(#820) L623


L623
csendes tag

Üdv!
Az lehetséges-e,hogy az nx 3000 nem támogatja a külső vaku AF rásegítését?Ugyanis van egy Metz26 AF-1 vakum hozzá,de csak a saját led világít,azzal próbál meg fókuszt találni,éshát sajnos a hatékonysága felejthető.
Gondolkodtam hogy egy nagyobb Metz vakut teszek rá AF -eset,de borzasztó kellemetlen lenne ha kiderülne,hogy hiába.

Isten megteremtette az embert, mert a majomban csalódott. Aztán inkább felhagyott a kísérletezéssel.(Mark Twain)

(#821) L623


L623
csendes tag

Az nx 300-at használóktól szeretném megkérdezni,hogy külső vaku segédfényét lehet-e használni velük?

Isten megteremtette az embert, mert a majomban csalódott. Aztán inkább felhagyott a kísérletezéssel.(Mark Twain)

(#822) Dr.NX válasza L623 (#821) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem tudom mennyire segítség, de az NX500 tudja villogtatni a Metz 26 AF-1 LED-jét autófókuszhoz.
Szerintem az NX300 is tudhatja.

Elfogadom a sütiket.

(#823) L623 válasza Dr.NX (#822) üzenetére


L623
csendes tag

Köszönöm a választ, de az nx rendszeremet lecseréltem egy eos 40d-re

Isten megteremtette az embert, mert a majomban csalódott. Aztán inkább felhagyott a kísérletezéssel.(Mark Twain)

(#824) desigo


desigo
senior tag

Nekem is elkezdett a programválasztó vacakolni.
Nenm értem,hogy lehetne kontakt hibás amikor alig használom,szinte mindig csak a puha táskájában van.

(#825) vkrisz992


vkrisz992
újonc

Sziasztok!

Kezdő-/amatőrként hobbiból elkezdtem fotózni.
A kérdésem az volna, hogy Samsung NX30-hoz milyen vakut ajánlanátok (főként TTL) úgy kb. 30-40e forintig? Sokfélét látni, rengeteg típus van, úgy gondolom a hozzáértők tanácsaival le lehet szűkíteni a kört.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv:
vkrisz992

(#826) Dr.NX válasza vkrisz992 (#825) üzenetére


Dr.NX
addikt

TTL vakuból annyira azért nincs sok: vannak a Samsung saját vakui (SEF42A, SEF220A, SEF20A), meg a Metznek egy pár modellje (mecablitz 26 vagy 44). Újonnan szinte már sehol nem kapni, inkább csak ebay-en.
Arra figyelj, hogy a "Pentax/Samsung"-hoz valóakat felejtsd el, azok még az átcímkézett Pentax DSLR-ekhez készültek.

Elfogadom a sütiket.

(#827) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Samsung NX500 szerviz kézikönyv
https://www.dropbox.com/s/2741hlc3pa9p4z1/SM-NX500.pdf?dl=0
(Nem saját, így nem tudom meddig elérhető.)

Elfogadom a sütiket.

(#828) sphe


sphe
senior tag

Sziasztok! Vettem használtan egy Samsung nx3000 -et és usb-n keresztül nem csatlakozik normálisan a gépemmel.
- 3 féle usb kábelt és több usb porton is próbáltam
- a kamera behúzza az objektívet majd kiírja hogy usb connection, majd a kamera lefagy és ki sem lehet kapcsolni
- az eszközkezelő látja, a filekezelő nem
- a hardver események között annyi látható hogy "usb device failed to start"
- próbáltam mobiltelefonnal is csatlakoztatni, a helyzet hasonló
- nem lenne ez probléma, sőt a legjobb lenne, ha a Google play storeban letölthető Samsung alkalmazàsokkal továbbítanà a fájlokat a telefonomra, de a telefonjaim nem látják (automatikus wifi csatlakozás kikapcsolva, nfc-re rezeg a telefon, de ennyi)

(#829) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!
Samsung NX-eken szokott lenni developer menu, egy fájlt kell létrehozni a memóriakártyán, majd egy billentyűkombinációt alkalmazni a vázon.
Adott egy NX2000, amin nincsenek meg a szükséges gombok ehhez. :DDD Hogyan lehetne elérni a dev menüt?
Dev menü nélkül nem lehet bekapcsolni, hogy a gép tudjon fotózni úgy is, hogy nem érzékel optikát, ergo a manuálozás így meg van lőve.

(#830) sphe válasza FoxiestFox (#829) üzenetére


sphe
senior tag

Ennek utána jártam a neten és sehol semmi info, itt meg most eléggé pihen a topic. Amit olvastam valahol, az a ragasztó szalagos megoldás.

(#831) FoxiestFox válasza sphe (#830) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Rendeltem egy M42 adaptert, nemsoká kiderül, az lenyomja-e a pöcköt, amit le kell.
Ha nem, szétkapom a gépet, és egyszerűen csak permanensen rövidre zárom az áramkört, amit a pöcök zár.

Őszintén utána sem néztem ennek, annyira triviálisnak tűnt, hogyha egy gép cserélhető obis, akkor erre opció kell legyen a menüben mindenféle trükközés nélkül. :B

(#832) Dr.NX válasza FoxiestFox (#831) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem kell ilyen drasztikusan nekiesni, elég egy kis darab szigszalad az adapter megfelelő részére. Valamelyik régi gépemen én is megcsináltam.
https://www.dpreview.com/forums/thread/3688255

Elfogadom a sütiket.

(#833) FoxiestFox válasza Dr.NX (#832) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Közben lett adapterem, az lenyomja a pöcköt, így rendben vagyok. :D

(#834) Dr.NX válasza FoxiestFox (#833) üzenetére


Dr.NX
addikt

👍
:)

Elfogadom a sütiket.

(#835) vkrisz992


vkrisz992
újonc

Sziasztok!

Egy olyan dologról érdeklődnék, hogy van egy Samsung NX30-as fényképezőgépem, melyhez sikerült beújítanom egy Metz 44 AF-1-es vakut.
A kérdésem az volna, hogy van rá mód, hogy a gép használja a vaku saját autofókusz fényét? Jelenleg a vaku felhelyezése után ugyanúgy a gépi zöld fókuszfény működik.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv:
vkrisz992

(#836) Studi válasza vkrisz992 (#835) üzenetére


Studi
addikt

Nincs rá mód sajnos. Azt a vakut teljesen más típusú automatikus élességállításhoz tervezték.

(#837) vkrisz992


vkrisz992
újonc

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék most hozzátok, hogy arról érdeklődjek, hogy egy Samsung NX 50-200mm-es objektívre, lehet vajon kapni nem saját márkás, utángyártott, vagy más márkától napellenzőt? Nem tudom az a csatlakozás mennyire szabványos, gondolom nem megy rá akármi.

Előre is köszi a választ!

(#838) sphe válasza vkrisz992 (#837) üzenetére


sphe
senior tag

eBay-en nézz szét

(#839) vkrisz992 válasza sphe (#838) üzenetére


vkrisz992
újonc

Rövid határidővel volna rá szükség, hogy itthoni rendeléssel pár nap alatt kéznél legyen.
De köszönöm a tippet, szétnézek ott is.

(#840) #71562240 válasza vkrisz992 (#839) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az alalatfoto-t nézted már?
https://alalatfoto.5mp.eu/web.php?a=alalatfoto

(#841) vkrisz992 válasza #71562240 (#840) üzenetére


vkrisz992
újonc

Ránézek, köszönöm szépen a tippet!

(#842) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Halihó,

NX500-ra 1.12 firmwaret érdemes feltenni? Vagy módosított fw-ből melyik az ami igazán használható? Aprón találtam egy alig használt darabot és megvettem, most próbálom újra felfedezni a masinát :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#843) BITBOYS


BITBOYS
addikt

NX500
Nakérem, jönnek itt a problémák..
Próbálom csatlakoztatni a routerhez de nem látja a hálózatot a gép, wifi sehol semmi.. mintha nem is lenne router a közelben.
Másik, hogy távvezérlés sem megy a telefonnal, szintén nem csatlakozik, pedig összepárosodtak de nem csinál semmit a samsung app.
WTF :F
Valaki esetlegesen tudna segíteni a témában?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#844) Dr.NX válasza BITBOYS (#843) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem írtad, hogy milyen telefon, hányas Android, de hivatalosan 8-as Androidig volt támogatott a Samsung Camera Manager App.
9-esnél lehet kicsit mókolni kell, hogy működjön a csatlakozás.
A routerhez nem tudom miért szeretnél csatlakozni, de az szerintem sosem működött.
Nyugodtan tedd fel a legfrissebb FW-t, annál újabb már nem lesz. :)
Módosított firmware nincs, csak hack-ek, amivel a videó funkciókat lehet bővíteni, dpreview fórumban megtalálod ezeket.

Elfogadom a sütiket.

(#845) sphe válasza BITBOYS (#843) üzenetére


sphe
senior tag

Nem véletlenül olyan alacsony értékelésű a Samsung app. Elég bugos, én sem tudok kapcsolódni az nx2000-emmel, vagy ha néha sikerül, egy kép sem jön át.

(#846) BITBOYS válasza Dr.NX (#844) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszi a választ. Közben egy Note 4-es telefonnal sikerült áthidalnom problémát, a router annyira valóban nem fontos.
Fw felrakva, szépen teszi a dolgát, jó kis gép ez még most is :)

sphe
Kénytelen vagyok én is túllépni rajta :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#847) DasH_001


DasH_001
tag

Sziasztok,

Egy használt Samsung NX fényképezőgépet tervezek vásárolni.

Az expó számot úgy tudom, hogy nem lehet megnézni rejtett menüből vagy az elkészült fotók EXIF infói alapján.

Azt szeretném kérdezni, hogy a gép által létrehozott mappák nevéből meg lehet állapítani az expó számot?
Pl. az 504_0505 elnevezésű mappa esetén a 0505 a dátum, az első három szám lehet hogy az expo számra utal?

Köszönöm.

(#848) kingabo válasza DasH_001 (#847) üzenetére


kingabo
őstag

Szia!

Nem írtad melyik gépet vennéd. Ezzel a módszerrel a legtöbből kiolvasható úgy tudom:[link], a menü előhozása magyarul [link]

(#849) DasH_001 válasza kingabo (#848) üzenetére


DasH_001
tag

Szia!

Nagyon köszönöm.

NX1000 gépről lenne szó, egy fórumban annyit láttam, hogy ennél a típusnál csak az 1.00 firmware-rel rendelkező gépeken lehet előcsalni a fejlesztői menüt.
Ezért gondoltam, hogy talán a fájlok/mappák neve alapján meg lehetne állapítani, mint pl. a Panasonic gépek esetén.

(#850) Studi válasza DasH_001 (#847) üzenetére


Studi
addikt

Biztos akarsz ilyen gépet venni? Ez egy halott rendszerbe illeszkedő gép. :(

(#851) DasH_001 válasza Studi (#850) üzenetére


DasH_001
tag

Régebbi, M42 menetes manuális obival használnám, ilyenből van választék bőven. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.