Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) Titi76 válasza zazahoho (#3249) üzenetére


Titi76
aktív tag

Próbáltad pl. a telefonoddal összehozni? Azzal megy rendesen?

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#3252) zazahoho válasza Titi76 (#3251) üzenetére


zazahoho
őstag

Igen, minden telefont felismert adatokat lehetett küldeni ill. fogadni is.
Holnapra megoldódik mert kicserélik, azt mondták néha előfordult ilyen hiba.Én voltam a ritka kivétel.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#3253) Dayco válasza HIJ (#3217) üzenetére


Dayco
tag

Lehet hülye kérdés, de ugye magyar nyelv van benne? És azóta is minden oké vele, semmi bug?

(#3254) HIJ válasza Dayco (#3253) üzenetére


HIJ
őstag

Persze, van. Buggal egyenlőre nem találkoztam. Eddig ez a legjobb ICS, ami felkerült...

(#3255) engine88


engine88
aktív tag

Ma megjött a 10.1 Tab 2-es. Szóval hivatalosan is csatlakoznék a topichoz. :)
Eddig szuper, gyári ICS-t hagyom még rajta.

Hangszóró az nagyon jól szól, még kis basszust is hallani beszarok :D

[ Szerkesztve ]

(#3256) Dayco válasza HIJ (#3254) üzenetére


Dayco
tag

Hogy kell ezt a zipet felrakni odinból?

(#3257) s4tch válasza Dayco (#3256) üzenetére


s4tch
veterán

Sehogy. CWM kell neki.

(#3258) delbarta válasza engine88 (#3255) üzenetére


delbarta
senior tag

Szia. Miért ehhez, miért nem a Tab2 topikhoz? Azért haldoklik az, mert minden tab2 tulaj ide jár. :)

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#3259) Dayco válasza s4tch (#3257) üzenetére


Dayco
tag

Köszi szépen, így már minden oké!
Felraktam én is ezt a romot, remélem beválik, tesztelése folyamatban :)

Mondjuk érdekes, azt írja ki alapsávnál, hogy XXLQ8, pedig az XWLP5-öt raktam fel, ez oké így? Buildnál az van, hogy v6, szóval okénak kéne lennie...

(#3260) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Ha most vennétek tabot ki mit választana?

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#3261) #12366592 válasza Devilhun_HUN (#3260) üzenetére


#12366592
törölt tag

Huawei Mediapad 10.1 - igazi vérgép!

(#3262) Syl válasza Devilhun_HUN (#3260) üzenetére


Syl
nagyúr

Note 10.1 :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3263) MAGUS7 válasza Devilhun_HUN (#3260) üzenetére


MAGUS7
tag

IPad 2

iPhone4>Lumia 920>Lumia 930>Note7>S7Edge>HTC U11

(#3264) zazahoho válasza MAGUS7 (#3263) üzenetére


zazahoho
őstag

Ez csúnya volt samsung topikban ;]

Billentyűzet problémám megoldódott, gyári hibás volt.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#3265) LSL1337 válasza zazahoho (#3264) üzenetére


LSL1337
őstag

kicsit több pénzem lenne, lehet a tf300G-t (transformer prime 3G), de mivel nincs szolgáltatónál, ezért drága, egy gt 10.1-hez képest

note-t venném ha nem tollas hülyeséggel lenne tele, mert az az exynos nagyon jó cucc

[ Szerkesztve ]

(#3266) s4tch válasza Devilhun_HUN (#3260) üzenetére


s4tch
veterán

Az attól függ, mire kéne.

- Ha noti/netbook helyett, akkor valami 3G-s Asus Transformer. Valószínű ez lenne a nyerő verzió: a Tab 10.1-ről hiányzó dolgok (USB, kártyaolvasó, HDMI, billentyűzet) mind megvannak egy Transformeren.
- Ha telefoncsere előtt is állnék, akkor Padfone.
- Ha meg se a notit, se a telefont nem kéne kiváltania, akkor valami 7 collos, 3G-s, könnyű cucc kellene; alighanem megvárnám a Nexus 7 állítólagosan érkező SIM-foglalatos verzióját.

(#3267) quino válasza s4tch (#3266) üzenetére


quino
tag

szívemből szóltál :)

(#3268) Meglivorn válasza Devilhun_HUN (#3260) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Megnézném a Nexus7-et. Ha a 7" nem elég (és erre komoly az esély) akkor körülnéznék a tegra3 tabletek között... Az új sony pl kifejezetten szimpatikus.

Tulajdnoképpen egyetlen terület van, ahol nem vagyok 100%ig elégedett azzal, amit a tab nyújt, ez a videolejátszás (a high-profile h264 probléma). Meg persze kezelhetne jobban hatalmas, A4-es szines PDFeket, de azokba az asztali gépem bele tud röccenni, szóval ne legyünk telhetetlenek :D

[ Szerkesztve ]

(#3269) Saua


Saua
tag

Tegyük fel másképp a kérdést. Melyik az az app ami az említett tabokon símán fut és a galaxy tab 10.1 nem boldogul vele?

(#3270) LSL1337 válasza Saua (#3269) üzenetére


LSL1337
őstag

egy index cimlapra is elkerne kicsit tobb ero a desktop modban

erosebb sose rosszabb, es nem dragabb, vagy alig

ami miatt aggodom, csak a samsung tabok sztereok, es sztem a 10.1 is viszonylag jol szol

(#3271) s4tch válasza Saua (#3269) üzenetére


s4tch
veterán

A 10.1 erejével szerintem semmi baj, megfelelően kipucolt gyári szoftverrel korrektül futtatja a szoftvereket. Nekem inkább a billentyűzet és a csatlakozók hiányoznak róla, ill. ha nem netbook helyett használnám, akkor el tudnék helyette képzelni egy kisebb, könnyebb kütyüt. Meg ugye ott vannak a frissebb tabletek nagyobb felbontású kijelzőkkel.

Nem tudom, más hogy van vele; önmagában a nyers erőért egy fillért nem adnék. A Note 10.1 pl. szerintem pocsékul sikerült, annak ellenére, hogy ennél combosabb tablet gyakorlatilag nincs. Ezen meg gyenge minőségű a ház és a toll, 2 éves nívó a kijelző, nincs rajta egy HDMI-, egy USB-csati, és a durva hardvert is megfogja a touchwiz, ráadásul mocsok drága. Szőrén sem cserélném el a P7500-ra, csak azért, mert erősebb a processzora, nemhogy még fizessek is érte.

(#3272) LSL1337 válasza s4tch (#3271) üzenetére


LSL1337
őstag

kijelzot nem bantanam, csak mert az ipad retina, attol nem erzem ezt kevesnek...

mobil kompromisszumrol szol, a retina nem az, akksi es meret no, egy majdnem felesleges dolog miatt
szerintem szuper kijelzo

hdmi minek? sose kotnem tvre, plane csak 720pt ad, usb neha pendrive miatt, esetleg, de inkabb sd kartya, az meg mindig fajo pont, bill meg van 10.1 hez is, van nekem is,
sosem hasznalom D

(#3273) Saua válasza LSL1337 (#3272) üzenetére


Saua
tag

SD kártyának meg pendrive-nak vannak adapterek, igaz beépíthették volna

(#3274) s4tch válasza LSL1337 (#3272) üzenetére


s4tch
veterán

Na ja, egyéni igényekről beszélgetünk. Nekem a csatlakozók kimondottan hiányoznak:
- USB-t nem kell magyarázni, munkában napi szinten szükség van rá (ezért is vettem egy adaptert, nem volt drága, de külön macera használni)
- SD/microSD a DSLR-ből kivett kártyán lévő fotók visszanézésére (még jó, hogy az USB adapter fogad SD-kártyát is)
- HDMI: van 2 tévém, 1 médialejátszóm. Hogy utóbbit ne kelljen esetenként áttelepíteni, néha jól jönne egy HDMI csati a tabra. Szépen játssza wifin keresztül a hálózati eszközökön (PC, NAS) lévő filmeket a tablet, egy mozdulat lenne belenyomni a kábelt, és máris médialejátszó lenne belőle.

Ja, és a billentyűzet: netbookot cseréltem a tabletre, és bár alakítja a szokásaimat az eszköz, bő fél év után még mindig kimondottan hiányzik egy-egy mail megírásánál a fizikai billentyűzet. Az érintőkijelzős képernyő tartalomfogyasztásra kiváló, tartalom előállítására nem annyira.

Valószínűleg a Transformer valamelyik 3G-s verziója az ideális tablet, az én szokásaimhoz mindenesetre az illeszkedne a legjobban.

(#3275) LSL1337 válasza s4tch (#3274) üzenetére


LSL1337
őstag

ha van médialejátszód, akkor a tartalmat miért pont a tablettel akarod lejátszani?, és mint írtam, csak 720p-t ad, USB adapterem van, 2 havonta 1x használom
tudok SD adapterről is persze, de dongle-t ne hasonlítsuk, pláne akkor amikor egy micro sd kártya félköröm méretű

(#3276) s4tch válasza LSL1337 (#3275) üzenetére


s4tch
veterán

Még egyszer: van két tévém, egy médialejátszóm. Bővebben: a nappaliba telepítettem a médialejátszót, de néhanapján megnéznék 1-1 filmet a hálóban is, ehhez jól jönne egy HDMI-csatlakozó a tableten.

Az adapter nyilván kényszermegoldás, amire a Samu spúrsága miatt kényszerül az ember.

(#3277) Saua


Saua
tag

A Polaris Office -ban a nem nyomtatható karaktereket, például a sortörést, hogy lehet eltüntetni?

(#3278) quino válasza s4tch (#3274) üzenetére


quino
tag

Én szintén a notebookot kiváltani vettem, amire bevált, de a Transformer a saját felcsatolható hw bill-ével azért jobb lenne.
USB meg SD helyett nekem dropbox, drive, stb :)

(#3279) konyi79 válasza s4tch (#3276) üzenetére


konyi79
addikt

úgyis kell a tv-be a kábel, hát hagyd rajta, lógjon ott az adapter. Olyan lesz mintha lenne hdmi a tabon. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3280) zazahoho válasza LSL1337 (#3265) üzenetére


zazahoho
őstag

Asus-t én is néztem, de nagyon drága,1-2 év és rengeteg hasonló készülék jön ki.Remélhetőleg samu is készít majd jól árasítva :K

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#3281) LSL1337 válasza zazahoho (#3280) üzenetére


LSL1337
őstag

még kb most se hiszem hogy hogy a tab2 nem a note belsejét kapta meg...
ennek a lépésnek mi értelme volt?
mind1, jövőre pont lejár 2 év hűség, remélem addigra kijönnek vmi ütőssel, fejlesztett exynos-sal

(#3282) rob72


rob72
tag

Üdv nekem van most egy ilyenem. Az lenne a problémám hogy a market kilép hibával. Újra is volt már indítva a tab de semmi nem javult. A gyári visszaállítás se segített.

Android 3.1 van rajta ez most gyári?
Újra kéne rakni a rendszert hogy csináljam?

(#3283) LSL1337 válasza rob72 (#3282) üzenetére


LSL1337
őstag

custom ROMoknál szokott ilyen lenni, ott olyasmit szoktak tanácsolni hogy töröld le a google profilod a tab-ról, és ürítsd ki a market cache-t
amúg szerintem mindenképp frissís 3.2-re, de inkább 4.0-ra, ég és föld lesz :)

(#3284) rob72 válasza LSL1337 (#3283) üzenetére


rob72
tag

Oké és hogyan meg mivel?

(#3285) Dayco válasza rob72 (#3282) üzenetére


Dayco
tag

A 3.1-en a gyári az ilyen "tabos" market, az nem jó, tegyél fel egy normálisat, 3.8.17 elvileg a legfrissebb. Androidból meg minimum a 3.2 a gyári legfrissebb, de elvileg hamarosan lesz 4.0 is, kiessel.

(#3286) rob72 válasza Dayco (#3285) üzenetére


rob72
tag

Oké de még mindig nem tudom mivel is? :))

3.8.17-ezt kiessel lehet?

(#3287) Dayco válasza rob72 (#3286) üzenetére


Dayco
tag

Nem, azt a google play (market) verziójára írtam.
Egy apk telepítéséről csak hallottál már letöltés

(#3288) bucsupeti válasza rob72 (#3286) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Szegény srácot jól összekevertétek. Őt nem érdekli a market jelenleg. Fel szeretné frissíteni a rendszert 3.2-re.

Tedd a következőt:
1, Töltsd fel az aksit
2, Csatlakozz egy wifi-re.
3, Beállításokat hozd elő (alkalmazások között megtalálod)
4, Eszköz névjegye (legalsó menü)
5, Szoftver frissítése menüpontot válaszd.

Azt hiszem a 3.1-ben is a Névjegyben volt a szoftverfrissítés. Ha nem ott lenne akkor keresd meg a Beállítások menüben.

Ez az OTA frissítésnek nevezett módszer.

El fog tartani egy darabig és lesz egy pont amikor úgy fog tűnni a frissítés hogy megállt. Valamelyik százaléknál beáll, de várni kell türelmesen és tovább fog menni.

[ Szerkesztve ]

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#3289) rob72 válasza bucsupeti (#3288) üzenetére


rob72
tag

Kösz és kiessel nem lehet?

(#3290) bucsupeti válasza rob72 (#3289) üzenetére


bucsupeti
senior tag

De lehet azzal is, de én nem azzal csináltam. A Galaxy S-emet KIES-el frissítettem anno, de a tabot OTA-val (Over The Air)

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#3291) rob72 válasza bucsupeti (#3290) üzenetére


rob72
tag

Ez micsoda? Over The Air

(#3292) bigdady válasza rob72 (#3291) üzenetére


bigdady
nagyúr

beállitások, táblagép, szoftverfrissités, keresés

(#3293) rob72 válasza bigdady (#3292) üzenetére


rob72
tag

Jaja értem. Akkor marad a kies-es módszer csak előbb felöltöm mert lemerült. :D
Kösz a segítséged.

(#3294) bucsupeti válasza rob72 (#3291) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Annyit akar jelenteni hogy nem kell USB kapcsolaton keresztül PC-re tenni a tabot, hanem lehet a "levegőn keresztül" is. Szóval önmaga tud frissülni mindenféle egyéb eszköz nélkül.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#3295) rob72 válasza bucsupeti (#3294) üzenetére


rob72
tag

Oké értem. Eddig is értettem. :DD
Jobban szeretem gépen csinálni. :))

(#3296) Varszegig válasza rob72 (#3295) üzenetére


Varszegig
veterán

Szeretsz veszélyesen élni? Ugyanis az OTA frissítés 100%-os biztonságú, a KIES meg ha a legkisebb USB csati, kábel hiba van, vagy épp csak olyanja van simán hazavágja a tabot. De ha akarod, csináld kies-sel:)

[ Szerkesztve ]

(#3297) s4tch


s4tch
veterán

Megjott a logitech bt billlentyuzet, ezt most azzal irom. Ekezetes karakterekre egyelore nem bukkantam, amugy fajin: egybol csatlakozott, mukodik menun belul is a navigacio, teljesen hasznalhatonak tunik. Hosszabb tapasztalat hijan egyelore ennyi. z-y karakterekre figyelni kell, qwerty a kiosztas :)

(#3298) Humbert90


Humbert90
csendes tag

van már jelly bean rom Tab10.1-re?

(#3299) zazahoho válasza s4tch (#3297) üzenetére


zazahoho
őstag

Próbáld meg a magánhangzó billentyűt hosszabban nyomva tartani.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#3300) Dayco válasza s4tch (#3297) üzenetére


Dayco
tag

Gyári billentyűzet dokkolóval csak akkor van ékezet, ha Samsung billentyűzetre állítod.
A többinél sajna nincs :(

Egyébként azt hittem erre ICS-ben lesz valami megoldás: az lenne a jó, ha a dokkoló levételénél visszaállna a kedvenc billentyűzetemre, meg az, ha időnként nem jönne fel a Samsung bill ha dokkoló csatlakoztatva van.

Aztán, olyan progi kéne nekem, mint ami HC-nél még működött, a Honeybar; tehát ha teljes képernyős alkalmazás futott, akkor el lehetett tüntetni a tálcát. Valakinek erre ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.