Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) bigdady


bigdady
nagyúr

Hát nem kapkodnak hogy kiadják végre az ics-t 8.9-re :(((

(#3302) Saua válasza Dayco (#3300) üzenetére


Saua
tag

A Hide Bar talán jó lesz:
https://play.google.com/store/apps/details?id=be.ppareit.hidebar&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImJlLnBwYXJlaXQuaGlkZWJhciJd

(#3303) Devilhun_HUN válasza bigdady (#3301) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Hát nem :(

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#3304) Dayco válasza Saua (#3302) üzenetére


Dayco
tag

Kipróbáltam a demót, de nem valami jó. Egy az, hogy nehézkes aktiválni, a status barból kell és ott háttérfolyamatként kéne futnia állandóan, elég béna, és zavaró, ahhoz képest mennyit lenne használva... Honeybarnal ez egy érintés volt egy adott helyen.
Ami viszont még rosszabb, hogy aktiválás után eltünteti a háttérképemet... aztán meg a gyárira áll vissza, vagy semmire. Szóval kuka. :(

A kérdés tehát adott továbbra is.

(#3305) Titi76 válasza s4tch (#3297) üzenetére


Titi76
aktív tag

Azzal én is szemeztem. Az a típus amit tokként felpattintasz rá? Tudsz majd írni pár sort a tapasztalatodról? (Milyen nehéz, milyen precíz, nem karcolja, veri le a sarkait a tabnak...stb)
Köszi. Ja és mennyi, hol?

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#3306) paulovitsd


paulovitsd
tag

Sziasztok
Gyári ics van a tab-emen gyors meg minden, de nagyon gyorsan lemerül. Nincs rá valami megoldás? ja és a gyári youtube player-ben akadoznak néha videó, 3.2 ezzel a hibával nem találkoztam ez vajon miért van? :F

(#3307) Titi76 válasza paulovitsd (#3306) üzenetére


Titi76
aktív tag

Pár hozzászólással hamarabb volt egy kernel. Én lecseréltem, s meghozta a várt eredményt:
Én úgy néztem az akku fogyasztást hogy offline módban nem piszkálva éjjel, a régi Honeycomb Overcome ROM-nál egy éjjel 1-2% akku esés volt tapasztalható. Gyári ICS-nél ez 10-15%! :Y
Hát lecseréltem az említett kernelt és éjjelente max 2% a készenléti akku esés.
Éles használat alatt nem tudom igazán mérni mert mindig máshogy használom (van mikor csak filmezek, van hogy webezek)
Cseréld le és nem fogsz csalódni, nem beszélve arról hogy lehet húzni a procit így. Én 1.2GHz-re emeltem a max. sebességet de tovább is emelhető!

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#3308) paulovitsd válasza Titi76 (#3307) üzenetére


paulovitsd
tag

Köszi, és a kernelt hogy kell cserélni?

(#3309) Titi76 válasza paulovitsd (#3308) üzenetére


Titi76
aktív tag

Én recovery-ből csináltam ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#3310) paulovitsd válasza Titi76 (#3309) üzenetére


paulovitsd
tag

Bocsi, uj vagyok itt es nekem ez kinai:D. Akkor root nem kell hozzá? Mi pontosan a recovery?
elnézést a tudatlanságom ért :R

(#3311) Titi76 válasza paulovitsd (#3310) üzenetére


Titi76
aktív tag

Az első hsz. -ben minden le van írva.

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#3312) Humbert90 válasza Titi76 (#3307) üzenetére


Humbert90
csendes tag

Hogyan tudtad fel húzni a processzor órajelét?

(#3313) Humbert90


Humbert90
csendes tag

Tényleg nagyon érdekelne mert már én is régóta akarom.

[ Szerkesztve ]

(#3314) Titi76 válasza Humbert90 (#3313) üzenetére


Titi76
aktív tag

Neked is: Az első hsz. -ben minden le van írva.

És [ezt] a kernelt használtam az ICS-hez.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#3315) Humbert90 válasza Titi76 (#3314) üzenetére


Humbert90
csendes tag

Köszi és lehet érezni hogy gyorsult a tab?

(#3316) Humbert90


Humbert90
csendes tag

Sziasztok ma próbáltam rootolni a tabletem és vmi elromlott , amikor recovery módba akartam tenni akkor a képenyő elkezdett villogni és azóta villog mi lehet a probléma?

(#3317) duli válasza s4tch (#3240) üzenetére


duli
tag

Köszi a linket , kipróbáltam stock alatt remekül megy a telefonálás (P7500) . Eddig evett a fene mivel nem akartam külön kártyát venni és ha a telefonomból át tettem a kártyát akkor nem tudtam fogadni a bejövő hívásokat , csak átirányítási procedúrával ment . Na most ennek vége :)

(#3318) Petrola


Petrola
csendes tag

Szerintetek mi lehet a gond akkor ha az olasz ics alatt nem megy a 3g és a EFS mappa EFS_Pro_1.9.12-vel már vissza van állítva. A tab 7500-as, független, magyar 3.2-alatt van 3g. Nagyon fontos lenne.

Akinek vagyon annak nagyon

(#3319) s4tch válasza Titi76 (#3305) üzenetére


s4tch
veterán

Ja, szerintem ugyanarra gondolunk: [link]. Az ékezetes karaktereket egyelőre nem tudtam előhalászni, pedig qwerty-ről qwertz-re át tudom állítani. Sem a gyári ICS billentyűzettel, sem más szoftveres keyboarddal nem működött, de nem adom fel. Az xda-n van egy svájci programozó, aki írt erre egy programot, szerintem az megold dolgokat, este kipróbálom. (Nem voltam otthon hétvégén, sűrű volt a menetrend, úgyhogy eddig kb. 40 percem volt szórakozni vele.)

Amúgy az ékezetek hiányát leszámítva fajin. Tokként nagyon könnyű és kimondottan mereven tartja a tabletet, fejre állítva és rázogatva sem pottyan ki belőle a kütyü. Tök jól néz ki, tokként és billentyűzetként is. A gombok nyomáspontja elmegy, kicsit lötyögős műanyag érzete van a dolgoknak, egy teljes méretű vezetékes OEM Logitech billentyűzet (ilyen van előttem) sokkal jobb, de hordozható eszköznek lazán elmegy. A kapcsolódás egyértelmű: bekapcsolod a billentyűzetet, tableten bekapcsolod a BT-t, rákeresel az eszközökre, kapcsolódsz, kiír a tablet egy négyjegyű kódot, beütöd a billentyűzet numerikus részén, és használod. A tablet szépen belefekszik a gumírozott vájatba, picit még dönteni is lehet, fekve, ölbe véve is használható. A droid "vissza", "home", "search", "menü" gombjai betöltik a funkciójukat. Pageup-pagedown lehetne rajta, de böngészőn belül a space-shiftspace ugyanígy működik, szóval lehet élni nélküle. A töltés sem lesz lassú, PC-re dugva kb. 20 perc alatt fullra töltött; gondolom, gyárilag max. félig töltik. Van ki-bekapcs gombja, így nem merül fölöslegesen. Amúgy más droidos eszközzel is működik, a telefonom (Xperia P) is simán felismerte.

Mennyi, hol: ebayről lőttem, újonnan, de annál az eladónál, akitől én vettem, már elfogyott. Általában 45-50 dollár körül adják az olcsóbb eladók, sajnos csak kevés szállít Európába, kell némi kutatómunka és türelem hozzá.

(#3320) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Heh, pont tegnap nézegettem, miközben tokokat vadásztam ebay-en.
http://viewitem.eim.ebay.hu/Bluetooth-keyboard-Aluminum-Case-for-Samsung-Galaxy-Tab-101-P7500-P7510-IP22/170898561750/item#MRLOCATE
Nem olcsó, de annyira azért nem is drága mint amiket a samsung bolt akar az emberekre sózni... Bár azt nehezen hiszem hogy tényleg fém lenne, ennyiért :D

[ Szerkesztve ]

(#3321) _Mario_ válasza Petrola (#3318) üzenetére


_Mario_
tag

Nekem szervizben meg csinaltak csak nekem bill zaram se volt most minden jo efs mapa volt a ludas nalam

(#3322) Petrola válasza _Mario_ (#3321) üzenetére


Petrola
csendes tag

Jó hallani hogy van megoldás. Milyen szervízbe vitted? Samsungba vagy szolgáltatóhoz?

Akinek vagyon annak nagyon

(#3323) _Mario_ válasza Petrola (#3322) üzenetére


_Mario_
tag

Samsung gariba csinaltak meg

(#3324) Petrola válasza _Mario_ (#3323) üzenetére


Petrola
csendes tag

Nekem sajna root meg minden van rajta. Igazából valami házilag is megoldható dolog érdekelne, de ha nem lesz más megoldás ezt kell választanom

Akinek vagyon annak nagyon

(#3325) _Mario_ válasza Petrola (#3324) üzenetére


_Mario_
tag

Felraktam szuz szoftvert es ugy vitem be utolso hivatalosal meg az imei szamom is el volt menve

(#3326) _Mario_ válasza Petrola (#3324) üzenetére


_Mario_
tag

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#3327) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Lesz jelly sgt 8.9-re?
A kernel cserét szivesen megcsinálnàm, de nem tudom hogyan kell.
Mert ha a fogyasztás tényleg kevesebb akkor megèrnè.
Ez milyen kockázatokkal jár, ime szàm vagy más kockázat?
Melyik kernel kell a sgt8.9 3g-hez?

Egyelőre ennyi.
Segítséget Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#3328) Novver


Novver
senior tag

Egy 10.1 Olasz ICS-es kernelcsere pontos menetére én is kíváncsi volnék ha valaki venné a fáradtságot és leírná pontról pontra. Előre is köszönöm :)

Life is a game... The game is my life!

(#3329) s4tch válasza Novver (#3328) üzenetére


s4tch
veterán

- letöltöd a kernelt
- flasheled cwm-ből

Ennyi.

----------------

Van battery circle mod CM10-re, zsír.

[ Szerkesztve ]

(#3330) Titi76 válasza s4tch (#3329) üzenetére


Titi76
aktív tag

Like :-)

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#3331) Novver válasza s4tch (#3329) üzenetére


Novver
senior tag

Ez eddig roppant egyszerű, kérdés, melyik a legjobb kernel?
Már ha van ilyen persze. Láttam itt páran istenítettek egy kevésbé fogyasztó kernelt. Csak azt nem tudom hogy van-e több.
Illetve tudatlan személyemnek egy linket dobnál-e ha szépen pislogok párat? :)

Life is a game... The game is my life!

(#3332) quino válasza Novver (#3331) üzenetére


quino
tag

Én nem tudok más működő ICS alternatív kernelről, csak ezt: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1833136

(#3333) Titi76 válasza quino (#3332) üzenetére


Titi76
aktív tag

Én sem láttam mást. Fel is tettem előbb a "A1-p4-1.7-3G" verziót. Az előző 2.2.2-es néha beragadt és napi offline üzemmódban 2-3% helyett 30%-ot is lenyalt. (Újraindítással mindig rendbe jött) Most figyelem a ezt a 1.7-est hogy minden jól működik-e.

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#3334) Novver válasza quino (#3332) üzenetére


Novver
senior tag

Akkor nekem a 3g tabhoz gondolom a A1-p4-1.7-3G.zip kell

Life is a game... The game is my life!

(#3335) Petrola


Petrola
csendes tag

Mit gondoltok mi lehet a gond akkor ha az olasz ics alatt nem megy a 3g és a EFS mappa EFS_Pro_1.9.12-vel már vissza van állítva. A tab 7500-as, független, magyar 3.2-alatt van 3g.

Akinek vagyon annak nagyon

(#3336) Syl válasza Petrola (#3335) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem megfelelő rom-ot szedtél le (pl. P7510) vagy nem végeztél teljes törlést a telepítés előtt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3337) Titi76 válasza Novver (#3334) üzenetére


Titi76
aktív tag

Én azt használom reggel óta és eddig simán siklik.

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#3338) quino válasza Novver (#3334) üzenetére


quino
tag

Igen, legalábbis nekem az van fent és minden megy

(#3339) Novver válasza quino (#3338) üzenetére


Novver
senior tag

Most már én is azt nyúzom, remélem kevésbé fog merülni idle állapotban :)

BTW ezzel akkor ugye nem jöttek új beállítások a tabra, legalábbis én nem láttam új opciókat :)

Life is a game... The game is my life!

(#3340) mycso válasza Petrola (#3335) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem lehet, hogy csak az APN beállításaid nincsenek rendben?

Nekem is ez a rom van és működik normálisan.

Az EFS mappát miért kellett visszaállítani?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3341) Syl


Syl
nagyúr

Ki szeretném próbálni a "A1 Kernel V1.7.1"-t, de sehol nem találok leírást a kernelcsere menetéről.
Odin vagy CWM?
Ha CWM, akkor install zip?
Kell valamilyen wipe?
ROM-ot nem akarok cserélni, és az adataimat sem szeretném elveszíteni (stock ics van most a gépen).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3342) Petrola válasza mycso (#3340) üzenetére


Petrola
csendes tag

Miután felraktam az olasz ics-et egyetlen megtalált belföldi mobilhálózatra sem enged felcsatlakozni, az apn beállításoknál nem jelenik meg semmi sőt újat létre hozni sem tudok.
Az ICS telepítésekor valószínűleg elveszíti a tábla az imei számát ami a korábban elmentett EFS mappa tatalmából vissza állítható. Sajnos nálam ez sem vezet eredményre, ezért kellene valami okosság.

Akinek vagyon annak nagyon

(#3343) s4tch válasza Syl (#3341) üzenetére


s4tch
veterán

3329-ben írtam, tök egyszerű: cwm-en keresztül flashelni. Nincs adatvesztés, csináld nyugodtan. Mondjuk mint minden frissítés előtt, itt is javasolt menteni egyet (ha már úgyis ott vagy, cwm megcsinálja), de ez egy kevéssé kockázatos művelet.

(#3344) Novver válasza Syl (#3341) üzenetére


Novver
senior tag

Nekem is új volt, egészen ma délutánig,

Leszeded a kívánt kernelt ( ez nekem a 3.1.10_A1V1.73G lett ugye a 3g miatt)
Felrakod a tabra, lehetőleg a root mappába.
Restart CWM-be
Install from zip
Restart
Profit :D

Érezhetően alig merül a tab használaton kívül és használat közben is.
Én csak ajánlani tudom :)

Life is a game... The game is my life!

(#3345) Syl


Syl
nagyúr

(#3343) s4tch és (#3344) Novver

:R
Feltöltődik a gép és már nyomom is rá. A zip már ott figyel a tabon.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3346) Novver válasza Syl (#3345) üzenetére


Novver
senior tag

3 percet nem vesz igénybe a dolog, tényleg pofonegyszerű, én meg irtóztam és fostam az ötlettől hogy kernelbe belepiszkáljak. :)) Viszont tény hogy egyre jobban megismerem az androidot és a tabletemet ezek alatt az "akciók" alatt :D

Life is a game... The game is my life!

(#3347) Syl válasza Novver (#3346) üzenetére


Syl
nagyúr

ROM-ot már csukott szemmel cserélek :D kernelből ez lesz az első. És mivel törölni akarom a battery státuszt, nem árt ha teljesen fel van töltve.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3348) Dayco válasza Novver (#3344) üzenetére


Dayco
tag

Nem értem ezt a számozást, most nem a v2.2 ebből a kernelből a legújabb? De akkor miért van itt az xda-n is az 1.7, mint letölthető, meg ti is azt pakolásszátok fel?

Egyébként cwm-ből lehet cwm-et telepíteni?

(#3349) Dayco válasza Syl (#3347) üzenetére


Dayco
tag

Annak milyen előnye van, ha törlöd az battery státuszt? Érdemes romcserénél?
Már csak amiatt is érdekel, mert az SGS-emhez két akksit is használok... Meg tudja különböztetni egymástól a kettőt?

(#3350) Syl válasza Dayco (#3349) üzenetére


Syl
nagyúr

Romcserénél én teljes törlést szoktam csinálni, azaz minden létező vackot törlök. És ha ilyenkor nincs teljesen feltöltve az aksi, akkor úgy tűnik gyorsabban merül.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.