Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) Lami66 válasza PedroPascal (#5950) üzenetére


Lami66
őstag

"kimondottan oleofób bevonatos fólát keresnék (tehát nem üveglapot)"
Köszönöm, de mindhárom cucc tempered glass, azaz egy viszonylag vastag (0,3 mm) merev üveglap. Az a bajom vele, hogy a vastagsága miatt zavar a széle. Ahogy a most rajta levő védőnek is zavar a széle. A fólát viszont észre se veszi az ujjam.

(#5952) PedroPascal válasza Lami66 (#5951) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Szerintem meg nem zavaró tok nélkül sem ezek amiket bemutattam. Az első és harmadik kifejezetten az amit te keresel szerintem méretben és vastagságban is. Attól amit most van neked ezek sokkal jobban állnak a kijelzőn, szinte észre sem veszed. De ha tudod mit keresel akkor vedd azt.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#5953) jeni válasza PedroPascal (#5952) üzenetére


jeni
félisten

Az általad bemutatót fóliák annak ellenére,hogy azok az S23 sima és S23 Plus telókra mutat rá azokhoz is van gyári Samsung Smart Wallet flipes tokok. Azzal is együtt felhelyezhetőek,használhatóak? Leginkább a 3. a géles verzióra lennék kíváncsi?
Az olyan 10-13000Ft kategóriás. Ennél igazán két dolog az ami elgondolkodtató:
1. Ha meghibásodik a teló és LCD csere esetén akkor az ugrott a felrakott géles fólia.
2. Ha nem sikerült rendesen felrakni,levegős lett vagy nem méret pontos akkor azért bosszús a tulaj. Gondolom azt már nem lehet menet közben javítani ,ismét felrakni.

(#5954) PedroPascal válasza jeni (#5953) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Ne haragudj, de elég katyvasz amit írtál. :K
Géles fólia alatt szerintem te ezt érted. Amit emlegetsz az nem géles hanem UV ragasztós. Én pedig erről beszéltem. Használtam már olyan UV ragasztós fóliát S20+ telefonhoz és levegő buborék esélytelen, hogy alatta maradjon. Mondjuk az általam említett 3 fóliánál sem marad, felrakáskor szépen ki lehet nyomni és utána soha nem lesz rajta. Ezem mind méret pontosak és szinte lehetetlen rosszul felrakni és 99% hogy minden tokhoz jók. Ha meg összetör vagy kijelző meghal és utána mi lesz a fóliával szerinted értelmes kérdés? :D

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#5955) jeni válasza PedroPascal (#5954) üzenetére


jeni
félisten

igen nem gél hanem folyadékosra értendő.
nincs rosszabb érzés,mikor a drága pénzen felhelyezett üvegfólia (egyesek ezt a szót nem szeretik használni) 2 hónap múlva kukázni kell a teló LCD meghibásodása miatt.

(#5956) qltsar válasza PedroPascal (#5954) üzenetére


qltsar
addikt

Nem csak tores letezik, es szinte 100%-ban boritekolhatod, hogy pl. egy akksicserenel, kameracserenel, vagy barmi ami nem kijelzot erinto hiba, hogy bukod a foliadat, mert leszedik a szervizben a teszteles miatt, miutan osszerakjak a telefont.

Script szerint vegigtesztelik, hogy minden mukodik e, es nem kockaztatnak egy kijelzo felreerzekelest, ujjlenyomatolvasast, fenyerzekelesi pontossagot, kozelsegerzekelesi ertekeket azert, hogy egy esetlegesen rajtahagyott folia bezavarjon a meresekbe.

Az elso dolog, hogy a teszt elott leszedik rola a foliat, de meg azt is el tudom kepzelni, hogy a dbrandes hatlapit is leszedik (NFC, Wireless Charging es esetlegesen modem meresek vegett) ha szervizbe kerul a telefon.

(#5957) PedroPascal válasza qltsar (#5956) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Ez evidens de nem én problémázok ezen, hogy mi lesz a fóliával ha a telefon esetleg szervizbe kerül. Konkrétan amit én korábban ajánlottam 5-6k és 3db van a csomagban tehát ha ez valakinek egy fontos szempont hogy mi lesz szerviz után a fólia sorsa akkor ez is plusz egy érv emellett. De ahogy korábban is írtam ez a téma butaság finoman fogalmazva.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#5958) qltsar válasza PedroPascal (#5957) üzenetére


qltsar
addikt

Akar jo is lehet, de tobb problema is lehet vele:

1. Nem azonnal beszerezheto ellentetben a Spigennel / MM-es foliaval
2. Kulfoldi rendeles, nalam, sima 23-ra 14.95$ + 28.16$ szallitas, ami joindulattal is 15.500 Ft, az, ha 3 foliara osztjuk akkor 5170 Ft/db, ha kettore akkor 7750 Ft/db, meg, ha tudod is ervenyesiteni a 10%-os kupont akkor is joval dragabb, mint itthon az azonnal megveheto Spigen EZ Fit, ami 3000-4000 Ft/db.
3. Red flag a leirasban, nalam ez mar instant nem rendelek kategoria:

(#5959) PedroPascal válasza qltsar (#5958) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Aki keres az talál: [link]

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#5960) migabi24 válasza PedroPascal (#5959) üzenetére


migabi24
nagyúr

K.O. :D

(#5961) qltsar válasza PedroPascal (#5959) üzenetére


qltsar
addikt

A linkedet hasznaltam #5954. Ettol meg megteveszto a hivatalos leirasuk, tovabbra is red flag, de legalabb 8000-ert valoban alternativa - ha tenyleg mukodik, es 3db - , de meg mindig rendelgetni kell, ez tovabbra is negativum az emlitettekhez kepest, amik azonnal beszerezhetok MM, Alza, Speedshop boltokbol.

[ Szerkesztve ]

(#5962) PedroPascal válasza qltsar (#5961) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Az biztos hogy nem vagy egy egyszerű eset. :N Rendeltem ilyen fóliát és 3db van a csomagban de a felhelyező keretből csak 1db, lehet ez is gondot okozhat valakinek ezért inkább leírom nehogy ebben is téves infó legyen a gyártó oldalán. A gyártónak meg minél hamarabb jelezni kell, hogy elírás található a termék oldalon. Továbbá megkérem őket hogy minden Magyarországon található üzletlánccal vegyék fel a kapcsolatot minél hamarabb, hogy a polcokon legyen a termékük. Lehet az lenne a legjobb ha Szijjártót is bevennénk a buliba mert lehet szükség lenne Magyarországra egy gyártócsarnok is a cégnek a zökkenőmentes folyamatos ellátáshoz. :DDD

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#5963) qltsar válasza PedroPascal (#5962) üzenetére


qltsar
addikt

Vegre egy jo otlet :))!

(#5966) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Whitestone Dome-ról videó akit érdekel.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#5967) G4RWIN


G4RWIN
tag

Sziasztok!

Találtam Aqua webáruházban S23 256GB -os bontott telót kuponnal 220k-ért. Gyors be is húztam, mert ennyiért nagyon jó vételnek tűnik.

A lassan 3 éves S21 telómról váltanék, amellyel alapból semmi bajom, leszámítva, hogy azért alkalomadtán be tud lassulni, illetve nem valami combos az akksija.

Kérdésem, hogy mekkora előrelépés az S23 snapi proci miatt, illetve várható-e leárazás a "nagy" black friday-ek felé haladva? Mik a tapasztalaitok?
Megjelenéskor nagyon pozitív hangvételű teszteket olvastam róla.

(Régóta gondolkodom egy iphone kipróbálásán, de ha váltanék akkor az 15 pro lenne. 500 ezret viszont sehogy se érné meg nekem, bárhogy is számolom, úgyhogy inkább gyors vennék újra egy jóárasított samsungot, nehogy elgyengüljek :D )

[ Szerkesztve ]

(#5968) PedroPascal válasza G4RWIN (#5967) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Ettől olcsóbban? Szerintem kivezetéskor sem lesz...

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#5969) autotaxmo válasza PedroPascal (#5959) üzenetére


autotaxmo
őstag

Szaraz ujjal is mukodik?

(#5970) PedroPascal válasza autotaxmo (#5969) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Nekem sokkal jobban minden körülmények között mint az előző kettő. De ha megnézted a videót ott is lehet látni a tesztben. UV-s valószínűleg még jobb de az drága.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#5971) csapoze válasza Oldman2 (#5922) üzenetére


csapoze
csendes tag

Szia, igen 23+-hoz, Nillkin Nature Pro Samsung Galaxy S23+ és Tpye Gorilla Car Magnetic MagSafe Autós Töltő és Mágneses Tartó, nagyon rendben van mindkettő.

(#5972) Oldman2 válasza csapoze (#5971) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!
:R

(#5973) G@ben


G@ben
addikt

Két beállítást nem találok egyelőre:
- két üzemmódot használok, amikor van csengőhang, meg amikor rezeg, a harmadik, teljes némítás nem kell, de az üzemmódválasztóból nem tudom, hogy ki lehet-e szedni, hogy csak a kettő használt maradjon
- amikor megnyomom a bekapcsológombot, feljön a zárolt képernyő. Annak a bekapcsolva tartott idejét lehet valahol változtatni?
Ezekben tudtok segíteni?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#5976) G@ben válasza G@ben (#5973) üzenetére


G@ben
addikt

A második kérdés valószínű nem állítható, de az első még mindig aktuális!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#5977) dnelb válasza G@ben (#5976) üzenetére


dnelb
veterán

nem lehet

(#5978) G@ben válasza dnelb (#5977) üzenetére


G@ben
addikt

Ez kár. Volt, hogy vissza akartam tenni normálra, ehelyett teljesen lenémítottam...

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#5979) ruhk válasza G@ben (#5973) üzenetére


ruhk
tag

Másodikra: GoodLock / LockStar / Lock screen timeout: 15mp - 2perc

(#5980) TODI1111 válasza G@ben (#5973) üzenetére


TODI1111
addikt

Az nem jó esetleg ha az üzemmódok és rutinoknál csinálsz 2 kézzel indítható rutint? Az egyik "hangos" a másik "rezgő." Olyanra állítod amilyenre akarod és widgetből indíthatod.


(#5981) Klusi86 válasza TODI1111 (#5980) üzenetére


Klusi86
tag

Ha beállitja a rutin végén, hogy műveletek visszavonása, akkor megoldható 1 rutinnal is :R

(#5982) Klusi86 válasza G@ben (#5976) üzenetére


Klusi86
tag

Az elsőre még: TODI1111 rutin javaslátán kívül még lehet ugyanott üzemmódot is csinálni rá és akkor lehet kapcsolgatni a gyorspanelről:

(#5983) G@ben válasza TODI1111 (#5980) üzenetére


G@ben
addikt

Ez annyira nem szimpi, nem akarok neki külön ikont kirakni, jó lenne az eredeti helyén. De köszönöm a javaslatot!

Klusi86: ez elsőre nem tűnik rossznak, ki fogom próbálni! :R

Illetve töltő és kábel téma: ezek a töltők közül melyik az, ami maximálisan támogatja a teljes gyorstöltés? Lassabb töltőm van otthon, de a cél a tényleg gyors töltés lenne.
[link]
Kábelben ezt néztem ki: [link]
Autós töltőben meg ezek közül valamelyiket: [link] [link]
Ezek közül ti melyiket választanátok?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#5984) scavy


scavy
tag

Sziasztok!

A kommenteket visszaolvasva én is a Spigen EZ Fit fólia mellett döntöttem, most rendeltem is egy 2 darabos pakkot. (Ha véletlen valaki hasonló butaságra adná a fejét, a Telekomnál ez az új "privacy" matt fólia egy nagy öngól, fel ne rakassátok, olyan mintha szemcsés lenne a kép, nem is tudom hogy tudtam magam rábeszéltetni.)

Kérdésem volna viszont a kamera lencse védőfóliákkal kapcsolatban, mert ilyen is van a Spigennek: [link]
Ezzel, vagy hasonlóval van valakinek tapasztalata? A fotók minőségén gondolom torzít, bármilyen jól is csűrik csavarják a marketing szöveget, nem? Mennyi az esély rá, hogy pont úgy ejti le (vagy valamire rá) a telefont az ember, hogy a kamera lencse sérül, törik, vagy karcolódik?

(#5985) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Nagyon írják h közel a stabil a14. De én úgy tudom h a Google még ki se adta a stabil a14et. Akkor a Samu h adhatná ki? Vagy lemaradtam vmiről?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#5986) PedroPascal válasza MikeWazowski (#5985) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Honnan szedted ezt?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#5987) xrvman válasza G@ben (#5983) üzenetére


xrvman
őstag

Samsung töltőt, dobozosan, 1.8 m kábellel kapod, benne van a leírásban.
Autós töltőből a 4.8A választanám, mert az egyenként tud maximálisan 2.4A, a másik meg csak 2.1A / USB.
Ám ha autóban is kell a gyors töltés akkor esetleg ez: [link], (Specifikáció a Baseus oldalán [link]) igaz ebben csak 1 m a kábel.
Megfontolandó, hogy kocsiban elegendő csak sima töltés, főleg nyáron. De olyan opció is van, hogy ki tudod kapcsolni a gyors töltést a telefonodon.

[ Szerkesztve ]

(#5989) G@ben válasza xrvman (#5987) üzenetére


G@ben
addikt

Igen, csak ez C-s, azt a kábelt viszont nem tudom rádugni a számítógépre, mert az USB-A. Több kábelt nem akarok cipelni magammal, illetve ez az 1,2 méteres pont ideális méret nekem, szóval a kábel elég biztos. Autós töltőben én is a 4,8-ast néztem, kellően olcsó, meg elég a sebessége is. Illetve az egyik szellőzőre van felfogatva a tartó, szóval nyáron kapja a hűtést rendesen. :D Télen meg a szélvédőre megy a fűtés, szóval azzal sem melegítem.
A töltőfej a kérdéses, bár most épp a 10W-os Xiaomi töltőmmel töltöm, 85%-ot tett bele 1 óra 40 perc alatt. 1 óra alatt 51%-ot. Nem is annyira lassú, mint gondoltam.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#5990) G@ben válasza G@ben (#5989) üzenetére


G@ben
addikt

3%-ról 100-ra 2 óra 1 perc alatt töltött fel a 10W-ossal. Nem rossz. De azért egy jó 25W-os USB-A érdekelne olcsón. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#5991) xrvman válasza G@ben (#5989) üzenetére


xrvman
őstag

Igen, itt is kvázi a régiről megy a töltés, nem tudom ismerős-e, allocacoc powercube. Ám jövőre nézve a köv PC háznak már C-s USB-je lesz tuti. Kocsiba meg úgyis benne marad az A-s oszt csók. Ami meg van 45W gyorstőltő az meg jó lesz útra, illetve, ha valamiért gyorsba kell éppen. Ám kipróbáltam, nem is melegszik azzal se.

(#5992) ttt1 válasza G@ben (#5989) üzenetére


ttt1
őstag

Nekem volt 55 w- usb kábelem amivel nem töltött gyorsan sajnos, meg kellett vennem a samu 25W töltőjét igaz 3,5 e volt csak.

(#5993) Luigi962


Luigi962
őstag

Uraim! Az mitől lehet, hogy Samu gyári töltőfej/dual/, gyári kábel és pár napig tölt rendesen majd bedugom tölt-nem tölt-tölt. Kihúzom a töltőfejet és megfordítom a konnektorban akkor megint jó 1 hétig.

(#5994) PedroPascal válasza Luigi962 (#5993) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Lehet a konnektor nem jó. Mérd meg mennyi ott a feszültség. De a töltő is lehet hibás vagy a kábel, vagy a csati a telefonban. Egyenként próbáld beazonosítani hol lehet a gond.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#5995) qltsar válasza ttt1 (#5992) üzenetére


qltsar
addikt

Valószínűleg nem teljesülnek a feltételek ami kell az SFC-hez, 2.0-nak ezek az előfeltételei: [link]

Tehát használhatsz bármilyen kábelt, vagy akár 100W töltőfejet, ha nem tudja a 9V/5A szabványt, akkor nem fog működni. SFC 1.0-t már könnyebb kicsikarni nem Samsung töltőkből.

(#5996) G@ben válasza qltsar (#5995) üzenetére


G@ben
addikt

És milyen feltétel kell ahhoz, hogy mondjuk olyan 20W-tal tudjon tölteni? 20W-os kb bármilyen töltő, egy 20W-ot tudó kábel és kész? Vagy itt is kell egyéb kompatibilitás?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#5997) alex devil


alex devil
senior tag

Be lehet állítani, hogy lezárt képernyőnél ne lehessen kikapcsolni a telefont?

S23

(#5998) Addel válasza alex devil (#5997) üzenetére


Addel
senior tag

Az enyémet nem lehet, ha ki akarom kapcsolni, kéri az újlenyomatot, vagy pin kódot.

(#5999) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Minek kell hozzá új lenyomat? A régi nem jó? ;]

read-only mode on the forum

(#6000) Addel válasza AtHoS (#5999) üzenetére


Addel
senior tag

Köszi, nagyon hasznos hozzászólás, itt folytathatod is. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.