Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5281) Frankie50 válasza pjtr (#5270) üzenetére


Frankie50
tag

Üdv!
Hasonló cipőben jártam//járok én is. Fűtés, hmv, főzés gázról, utolsó teljes év 2815 m3, augusztus 1.-ig 24800-. átalány. Augusztus elején nem egész 3 éves hajdú 120 L gázbojler le a falról, mind a két fürdőben a calor 2 gázkonvektorok megszüntetve. Vettem egy hőszivattyús villanybojlert, sajnos csak 80 L sikerült, mert a 100-s nem volt elérhető. Kisebb kompromisszummal működik a dolog. 3 felnőttet simán kiszolgál, de de mikor 4 en vagyunk, néha kell a cekász is. Egy hétig mértem, hozta a 2-2,5 kWh-t naponta. Eddig hozza a tervezett gáz megtakarítást is. A fűtést egy infrapanellal oldom meg, de ez a nejemnek nem jön be. úgyhogy más megoldás lesz. Szeptemberben 3 m3 gázt használtunk el, az eddigi 40-45 m3 helyett :DD Egyenlőre fűtés csak egy szobában megy, idős anyósomnak, de most a jó időkben csak gyújtóláng van, így most fél hónap alatt 4 m3 fogyott :C
A jövő héten van a leolvasás, elszámolás. Az utolsó két számla 100 K fölött volt kicsivel :W
A villanynál a túltermelésem fedezi az eddigi növekedést, így talán kibírható lesz az egyenleg :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.