Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) bigdady


bigdady
nagyúr

Vezérelt óra helyett H tarifa fizetős ha ugyanannyi ág amper? Szekrény szabványosítva van már

(#5252) Pharaoh válasza bigdady (#5251) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Elvileg nem, úgyis van a szabályzatban hogy a lemondott amper talán 3 honapig visszaigényelhető. Egyszerre lemondod a vezéreltet és igényled a H tarifát akkor nem kell fizetni ha nem több az össz amper

(#5253) N.otorious válasza Calogero (#5244) üzenetére


N.otorious
senior tag

Én sejtem...ugyan így átálltam augusztusba, de az mvm programban csináltam, és ott amikor átálltam, az éves fogyasztás 1690-ről hirtelen 2100-ra felugrott, holott minden alkalommal, mikor megnyitom a programot, az fogad, hogy az éves fogyasztásom 1690. Csak mikor ezt megláttam, egy skálán lejjebb vittem amennyire tudtam az átalányt, de így is meghaladom vagy 4-5 m3-el..kifizettem a meglévő számlám, meg hozzácsapott vagy 4 ezret, de azóta számlát nem kaptam, így most én is izgulok...

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#5254) UberMutant


UberMutant
őstag

valamivel fel kell tölteni a rezsialapot.
nekem szeptemberre nyomtak be egy 90m3-es hasraütést, mert nem tudtam diktálni óracsere miatt. a valós fogyasztás meg 15m3 volt.
szerintem így gyűjtik a pénzt

(#5255) bigdady válasza UberMutant (#5254) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem 16ezer az átalány évek óta semmi nem változik és most sem változott

(#5256) Lauda válasza Calogero (#5244) üzenetére


Lauda
félisten

Én a fogyasztási profilról írtam, nem a számlázási módról. Lineáris profillal most nem fizettél volna versenypiaci áron gázt. :)

(#5257) Calogero válasza Lauda (#5256) üzenetére


Calogero
addikt

Vegyes profilba vagyok

A vegyes profil azt jelenti, hogy az ügyfél a szerződése alapján a gázt vegyesen használja fűtésre, főzéshez és vízmelegítéshez.
A fűtési profilt pedig akkor alkalmazza a szolgáltató, ha a szerződés szerint a gázt az ügyfél csak fűtéshez használja.
A lineáris gázfelhasználásnál csak főzés van, egyenletes felhasználással az év során.

Miért legyek Lineáris ha fűtök is vele meg a meleg viz is a gázzal megy?

(#5258) Calogero


Calogero
addikt

Sikerült elérnem Őket telefonon.

Átállás után hiába állítottam be az applikációban vagy online felületen a 143m3, azt a rendszerük nem érzékeli, és hasra csapásra beálította a rendszer 219m3-t. Most beállították a jó m3-t, de szóltak, hogy decemberben a rendszer újra átfogja állítani, de akkor már elvileg én is vissza tudom majd állítani a jóra.

A számlát rontották, majd készül az új ami 17 000 Ft lesz nem, majdnem 70 000 Ft.

Jah és most nézték a 09.05. napon írt e-mailt is, amiben a profil ellenőrzést kértem és meg erősítették, hogy vegyesben vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#5259) Gézengúz válasza Calogero (#5258) üzenetére


Gézengúz
addikt

A lesz után kéne a vessző, mert így kicsit bajos volt megérteni mit szerettél volna.

(#5260) BlackJack21 válasza Calogero (#5258) üzenetére


BlackJack21
tag

Pedig jó helyen kapisgáltál, ahogy én számolgattam, az éves fogyasztásból levonták az eddig leolvasott, becsült, diktált, stb. fogyasztást, majd a maradékot elosztották a hártalévő napok számával és felszorozták 30 vagy 31-el. így lett nekünk is az egyébként 1200 m3 éves fogyasztásra 44ezres szeptemberi számla.

(#5261) Lauda válasza Calogero (#5257) üzenetére


Lauda
félisten

Hát van itt kavarodás, készült erről cikk és riport is. Az a lényeg, hogy rendben lesz a számlád.

(#5262) Pharaoh válasza Calogero (#5258) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Nálam is ez volt, hiába állítottam be én a mennyiséget az ügyintéző 230t látott beállítva. A számlát stornozta és átállította a mennyiséget 140re.

(#5263) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ilyenkor azért jó diktálósnak lenni, nincs kavarodás se m3-e, se számlával.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5264) Pharaoh válasza leslieke (#5263) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Eddig az voltam, de úgy tűnt ezzel a jelgorbe dologgal az sem egyszerűbb.

(#5265) pjtr


pjtr
aktív tag

Sziasztok,

kaptam számlát a bediktált 26 m3-ről:

csak I.-es kategóriát számolt, most nincs II.-es benne.

Az átfolyós gázmelegítőm, ahogy számolom kb 40-50 m3 gázt eszik meg, a jelentős részét ki tudnám váltani napkollektorral.
Ha márciustól-szeptemberig működik, akkor már sokkal beljebb vagyok.
Melyik cégtől érdemes venni és milyen típust? Valakinek van ilyen tapasztalata? 4 főre kellene megoldanom a HMV-t, és nálunk szeret mindenki áztatni :)) A nyári "felesleges" termelést beletolom a medencébe, legalábbis ez a terv.
Ha idén megveszem akkor az otthontámogatással olcsóbb lenne.

Éjszakai áramom, bojlerem nincsen.

köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#5266) pjtr válasza pjtr (#5265) üzenetére


pjtr
aktív tag


kifutottam a szerkesztési időből.

(#5267) leslieke válasza pjtr (#5266) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most már tudom, hogy mennyit fogok diktálni én is. :DDD

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5268) Lauda válasza pjtr (#5265) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Egy gázbojler körülbelül 25-30 m3 gázból kiszolgálna.

(#5269) mekker


mekker
őstag

Ritkán látok villanyszámlát, mert valamiért az MVM nem ikszelte be ezt az opciót aszerződéskötéskor. Most nézek egy fizetési hátralékos borítékot, amit küldtek, és több lett a rendszerhasználati díj júliusban (az áram ára és a fix alapdíj ugyanannyi). Ez pontosan miért jó?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#5270) pjtr válasza Lauda (#5268) üzenetére


pjtr
aktív tag

Igen az van most, régi (kb 15 éves) parapetes FÉG átfolyós gázmelegító. KB 50 m3 lehet a fogyasztásunk, télen lehet több. Gázzal főzünk, az nem tudom mennyi lehet +10-20 m3 (ezek nyári adatok, rendszeresen főzünk, nem dobozból eszünk. ezt lecserélni egy modernebb gázos cuccra már nem érné meg. (gondolom új gázterv, kémény, készülék..)

Szeretünk pancsolni, télen a jégpálya mellett heti 10-12 óra azért az csontig hatol., és jó átmelegedni. Erre kellene vmi megoldás, azért kezdtem el nézegetni a kollektorokat.
Napelem volt tervben, de a roham miatt nem sikerült volna idén, most meg ugye hogy beleszartak a tányérba, tárgytalan lett.

Az éves fogyasztásunk kb 2500 m3 fűtés, főzés, HMV. Ezt szeretném letornázni. Ha ebből lejön 300-400-500 m3, akkor már beférünk az "átlagfogyasztásba"
A födém szigetelést már elkezdtem, 15 cm kőzetgyapotot rakok fel, a ház körbe van szigetelve 10 cm hungival.

Két Klímát szerelnek majd fel, ezzel is tudom majd fogyasztást csökkenteni.

Ebben az a szép, hogy hirtelen rá kell dobnom a rezsi miatt 1,5-2 millió forintot a fűtési rendszeremre, és a HMV-re, amiből le akartam cserélni a cserepet a tetőn, és egyéb mást megcsinálni a ház körül, de ez most csúszni fog :(

Az éves fogyasztásom a mai áron kb 780.000 ft lenne csak gázból, ez elől menekülök előre.
Ebben az a szomorú, hogy a teljes bizonytalanságra költök el rengetek pénzt. Eddig a számláimat ki tudtam fizetni, nem volt igényem légkondira, sem másra. (tudom szar hozzáállás, de mivel nem éreztem a golyeszon szorítást, ezért ez nem volt hangsúlyos.... Eddig )

(#5271) Lauda válasza pjtr (#5270) üzenetére


Lauda
félisten

Neked átfolyós vízmelegítőd van, én gázbojlert írtam. A kettő között nincs összefüggés. A gázbojler jóval takarékosabb. Szerintem felesleges milliókat költeni napkollektorra, mert nem a melegvíz miatt fogyasztasz gázt az átlag felett. Inkább a fűtés oldalával érné meg foglalkozni.

(#5272) Syl válasza Lauda (#5271) üzenetére


Syl
nagyúr

120 literes gázbojler 50 m3 havonta.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5273) Lauda válasza Syl (#5272) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs ellentmondás a kettőnk mondandója között.

(#5274) Pharaoh válasza mekker (#5269) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Mert Mészáros bevárárolta magát a hálózatba és ő nem lehet veszteséges.

(#5275) pjen válasza Lauda (#5271) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk ezelőtt egy Bosch átfolyós volt+Főzés 28-30köbméter/hó. Ez olyan melegvíz fogyasztással, hogy előtte a 80 literes villany 80 fokon naponta kétszer kifogyott. Nem tudom, a bojler kijön ennyiből?

(#5276) Syl válasza Lauda (#5273) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem ellentmondásnak, pontosításnak szántam. (Igaz a #5268 hsz-edre kellett volna írnom a választ.)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5277) pjtr


pjtr
aktív tag

Akkor kb felesleges cserélni a szart a fosra, ellenben kiszorok az ablakon egy valag penzt..,
Szerk.:
A gázkazánomat mér csak kondenzáciosra lehetne cserélni, és akkor kell kémény, gázterv stb. Ez sem állna meg 2 millió alatt már. És akkor még nem tudjuk, hogy hány forintos gázzal etetjuk majd.

[ Szerkesztve ]

(#5278) Lauda válasza pjen (#5275) üzenetére


Lauda
félisten

Erre nem tudok válaszolni. Almát hasonlítasz körtével. Az átfolyós melegítőd eleve nem is adott 80 fokos vizet.

Syl: :R

[ Szerkesztve ]

(#5279) pjen válasza Lauda (#5278) üzenetére


pjen
félisten

Így van és mégis megúsztam 3K ból, a villannyal ugyanúgy használva 15K. Nem összehasonlítás, csak azt akartam jelezni, hogy nem spóroltam.

(#5280) mekker válasza Pharaoh (#5274) üzenetére


mekker
őstag

De a cech ugyanannyi marad

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#5281) Frankie50 válasza pjtr (#5270) üzenetére


Frankie50
tag

Üdv!
Hasonló cipőben jártam//járok én is. Fűtés, hmv, főzés gázról, utolsó teljes év 2815 m3, augusztus 1.-ig 24800-. átalány. Augusztus elején nem egész 3 éves hajdú 120 L gázbojler le a falról, mind a két fürdőben a calor 2 gázkonvektorok megszüntetve. Vettem egy hőszivattyús villanybojlert, sajnos csak 80 L sikerült, mert a 100-s nem volt elérhető. Kisebb kompromisszummal működik a dolog. 3 felnőttet simán kiszolgál, de de mikor 4 en vagyunk, néha kell a cekász is. Egy hétig mértem, hozta a 2-2,5 kWh-t naponta. Eddig hozza a tervezett gáz megtakarítást is. A fűtést egy infrapanellal oldom meg, de ez a nejemnek nem jön be. úgyhogy más megoldás lesz. Szeptemberben 3 m3 gázt használtunk el, az eddigi 40-45 m3 helyett :DD Egyenlőre fűtés csak egy szobában megy, idős anyósomnak, de most a jó időkben csak gyújtóláng van, így most fél hónap alatt 4 m3 fogyott :C
A jövő héten van a leolvasás, elszámolás. Az utolsó két számla 100 K fölött volt kicsivel :W
A villanynál a túltermelésem fedezi az eddigi növekedést, így talán kibírható lesz az egyenleg :R

[ Szerkesztve ]

(#5282) Frankie50 válasza pjen (#5279) üzenetére


Frankie50
tag

Ha minden + m3 a "picaci" áron jön, akkor az én cca 40 m3-m havi 30 K :Y Így már barátibb a 250e-s bojler megtérülése is :) Elfogy 80-100 kWh havonta a termelésből, belefér talán :K

(#5283) Gézengúz válasza Frankie50 (#5282) üzenetére


Gézengúz
addikt

Te az indexes Frankie64 vagy?
Akinek MekkElek sem tudta megmagyarázni, hogy a hőszivattyús bojler a fürdő meleg levegőjét fogja elszívni?

(#5284) 313313 válasza pjtr (#5277) üzenetére


313313
addikt

Egyszerűsített gázterv+kémény terv, régi kazán le, új kazán 3 emelettel lejebb... Középkategóriás kazán + középkategóriás HMV, kémenyem bélelt volt, csak műanyag füst cső ment bele 2,2 millió lett a vége minden számlásan (OFT), ebbe nincs benne a villanyszerelő és az EPH nyikatkozat(azt megoldottam én). Kazánt/hmv-t megvettem kb 3 hónapja, ha mosz kéne majd 300k plusz kett volna..

Szerk: legyen valami érdemi infó is, 3 gyerek + 2 felnőtt, gépi mosogatás kb 20-30m3/hó lesz a 120 literes indirekt tárolót 50 fokon tartani.

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5285) Frankie50 válasza Gézengúz (#5283) üzenetére


Frankie50
tag

Üdv!
Igen, nekem nem kell minden fórumos más, és több identitás :) És igen ő így gondolja, de nem is jelent problémát nekünk :) Két fürdő van, eben csak a mosó és szárítógép lakik, csak az unokák fürdenek ott, ha nálunk vannak, akkor meg be van fűtve :) Egyébként szabályozható, hogy milyen minimum külső hőmérsékletnél kapcsolja le a hőszivattyút, és váltson cekászra. Nekem a lényeg a gáz megtakarítás volt amikor megvettem, és eddig hozza az elvártat. A tetőszigetelést sem tartotta megfelelőnek, nem hajlandó elfogadni, hogy kell a padlás, és bizony bármilyen járható, terhelhető megoldás több pénz, és idő. Nem kétlem, hogy ért a dologhoz, és nem gondolnám, hogy rosszat akar.

[ Szerkesztve ]

(#5286) Alex91


Alex91
félisten

[link] , na, szopatjuk megint a nepet rendesen…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5287) hitchins


hitchins
őstag

Sziasztok,

az alábbi helyzethez kérnék egy kis segítséget, tanácsot. (nem saját részre)

Adott egy régi rosszul szigetelt 110nm körüli kádár kocka. Éves gázfogyasztás 2900m3 körül alakult eddig.
Ez hasonló mértékű fogyasztás mellett elég brutális gázszámlát jelentene a jövőben az ott élő nyugdíjas házaspárnak, (MVM szerint kb 1,1M ft/ év) ezért ahhoz szeretnék ötleteket kérni mivel tudnák a fogyasztást csökkenteni.

Ami adott, az egy vízmelegítős gázkazán eddig ez volt használatban, illetve van még egy régről maradt fa/szén tüzelésére alkalmas kazán (tesztelték már és működőképes) (fogalmam sincs milyen fajták én nem is értek hozzá).

Sajnos nagyobb felújításra nincs keret, ezért arra gondoltak, hogy egyelőre úgy próbálnak csökkenteni a számlán, hogy a nem használt szobákban minimumra tekerik a radiátort, illetve próbálnak részben fával tüzelni amikor lehet.
Kiegészítőként szóba jött még, hogy a leggyakrabban használt helyiségbe (kb 16nm) betesznek valamilyen elektromos radiátort konvektort, esetleg infrapanelt. Nem tudom ezeknek mennyi értelme van, mennyire érné meg, illetve melyik lenne közülük a legjobb megoldás. Ha van tapasztalat akkor esetleg típus ajánlást is szívesen fogadok.

Vagy ha leírtak alapján esetleg van más jó tanács/praktika amit kipróbálhatnának azt is köszönöm.

(#5288) Gézengúz válasza hitchins (#5287) üzenetére


Gézengúz
addikt

Padlás szigetelés esetleg nem játszik?
Még ha nem is minden helység felett. 2*10cm tekercses üveggyapot.

(#5289) Donki Hóte válasza Alex91 (#5286) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Tudom, hogy nem leszek népszerű, de kicsit örülök ennek a kormándöntésnek, mert a mi környékünkön elég sok gond van a hálózattal a sok napelemes háztartás miatt, rengeteg párperces áramszünet van.

Nem értek a dologhoz, csak a kijáró villanyszerelőktől hallom, hogy a Magyarországon elterjedt olcsóbb inverterek nem jól kezelik a túlfeszültséget, túl magas feszültséget engednek rá a hálózatra, ami ha nincs a környéken elég fogyasztó, amelyek terhelnék a hálózatot (és felénk ugye nincs, mert minden második házon napelem van), akkor felszalad a hálózati feszültség és leáll a hálózat.

Nem tudom, hogy mi igaz ebből, de ha a fele igaz, akkor a napelemesek is hibásak a rendszer módosítása miatt.

Ez egy ördögi kör, a hálózatot fejleszteni kellene, hogy bírja a rákötött napelemeket, de pont a napelemesek nemigen fizetnek villanyszámlát, így tőlük már nem jön pénz, amit a hálózat fejlesztésére lehetne fordítani.

Szerintem jó döntés volt a szaldóelszámolás korlátozása, most kicsit leáll a kereslet a napelemek után, lesz idő kitalálni, hogy mi legyen

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5290) Dorian válasza Donki Hóte (#5289) üzenetére


Dorian
félisten

Én is egyetértek. Ők eddig ingyen használták akksinak a hálózatot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5291) Stynki válasza Donki Hóte (#5289) üzenetére


Stynki
lelkes újonc

Vitatkoznék veled:
1.A napelemes rendszer inverterének max.kimenő feszültségét a szolgáltató bekorlátozhatta volna, vagy rendeletileg megoldhatták volna. Így sokkal kevesebb probléma lenne. Ezt meg most is megtehették volna!!
2.Sok helyen nincs " túltelített" napelemes HMKE és emiatt mindenkit " megszívatni" nem korrekt dolog. Ezt az engedélyezem vagy sem dolgot nyugodtan lehet a hálózat üzemeltetőre/fenntartóra bízni. A rendszerhasználati díjat is részben/teljesen ő kapja és ő tudja, hogy hol lehet hol nem.
3.A hálózat fenntartó(EON, stb.) a rendszerhasználati díjat nem azért kapja, hogy " kaszáljon"💲💲💲, hanem fejlesszen is. Az elmúlt 10 évben a kormány tartotta alacsonyan ezt a díjat, és most hirtelen ( talán a Lölö miatt) megemelte?!
4.Az utolsó mondatodat folytatva: ha egy napelemes beruházas 7-8 év alatt megtérül, akkor utána a HMKE tulajdonosa nem függ az MVM-től és az energia lobbitól. És az államnak sem fizet be 27%-os ÁFA adót.
És ez a lényeg...mindig fűggjél (pedig te vagy a fizető és ő a SZOLGÁLTATÓ) és fizessél, fizessél ...sok sok ÁFA-t is.
5.Az egészben a fő mocsokság (finoman fogalmazva) a polgár a saját leadózott jövedelmét kockáztatja és próbál energiát megtakarítani... és az állam meggátolja ebben.
6.Épülhet Paks2,Paks3...Paksn...Előre megyünk nem hátra... :W

(#5292) Ringman válasza Stynki (#5291) üzenetére


Ringman
nagyúr

szokásos fűnyíróelv, mint minden másban

(#5293) Alex91 válasza Donki Hóte (#5289) üzenetére


Alex91
félisten

Jo par eve lattam a Tv-ben egy eloadast, azt hiszem a Minden tudas egyeteme sorozat volt, ahol a zoldek es az energetikai szakember feszult egymasnak.
Es ott mondta a szakember, hogy a megujulo energia tobbsegevel pont a kiszamithatatlansag a gond. Ezt nem tudjak kezelni a halozatok.
Es magyar vonatkozasban a Bos-Nagymarosi vizeromu meg nem epiteset is hibanak titulalta.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5294) Donki Hóte válasza Alex91 (#5293) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Es magyar vonatkozasban a Bos-Nagymarosi vizeromu meg nem epiteset is hibanak titulalta.

Ezzel tízezer százalékban egyetértek, de ez nagyon nem ide tartozik :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5295) Donki Hóte válasza Stynki (#5291) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az utolsó mondatodat folytatva: ha egy napelemes beruházas 7-8 év alatt megtérül, akkor utána a HMKE tulajdonosa nem függ az MVM-től és az energia lobbitól. És az államnak sem fizet be 27%-os ÁFA adót.

Ez a 7-8 éves megtérülés ugye úgy jön ki, hogy a beruházásban csak a napelemek, meg az inverter ára és telepítési költsége van benne, a megtermelt áram tárolását elegánsan a szolgáltatóra hárították (mert a napelem délben termel áramot, az elektromos autót meg éjszaka kell tölteni, a két időpont közötti energiatárolást - eddig - ingyen végezte el az áramszolgáltató).

Mostmár nem fogja a tárolást ingyen végezni, hanem ezt is a napelemek tulajdonosának kell elvégezni.

Így aztán, vagy elfogadja hogy ő éjszaka (amikor mindenki tölti a villanyautóját) a piaci áron kapja az áramot, viszont a nappal megtermelt áramot (amit sajna kevesen használnak fel) nagyon nyomott áron vásárolja meg a szolgáltató, vagyis a megtrülés nem 7-8 év lesz, hanem a többszöröse.

A másik lehetőség, hogy a napelem rendszer mellé telepít magának energiatárolót. Csakhogy a fent linkelt cikk szerint ebben az esetben lehet, hogy sosem térül meg a rendszer.

Namost akkor a valóságban érdemes napelemes rendszert telepíteni vagy sem :F

Ha a kedvező megtérülés csak azért adódott, mert a szolgáltató ingyen tárolta az energiát, akkor lehet, hogy nem is annyira kedvező a napelem?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5296) Lauda válasza pjen (#5279) üzenetére


Lauda
félisten

:R

(#5297) Lauda válasza Donki Hóte (#5289) üzenetére


Lauda
félisten

Ha úgy van, ahogy a hozzászólásodban körülírtad, akkor nem a napelemesek (ők nem tehetnek a kivitelezési hanyagságról) hibásak a hálózati problémák miatt, hanem azok, akik az olcsóbb, a túlfeszültséget nem jól kezelő invertereket felszerelik. Ettől egyébként nálad semmit sem fog javulni a helyzet, mert a meglévő rendszerek ezután is visszatáplálhatnak, tehát a kimaradások nem fognak megszűnni.

[ Szerkesztve ]

(#5298) Lauda válasza Frankie50 (#5285) üzenetére


Lauda
félisten

És igen ő így gondolja, de nem is jelent problémát nekünk

Mindegy, ki hogy gondolja, a fizika attól nem változik. A fizika szerint pedig a hőt máshonnan vonja el a bojler, ami a te esetedbe a lakásod levegője.

(#5299) BlackJack21 válasza Lauda (#5297) üzenetére


BlackJack21
tag

Ez a " rossz, csúnya" inverter mese ott hibázik, hogy mindet engedélyeztetni kell, mielőtt az elsőt felraknák, erről van egy szép hosszú lista a szolgáltató oldalán. Ebből lehet válogatni. A többit vagy szigetüzeműt meg nem engedik a hálózatra, így irreleváns a problémát tekintve.
Tehát, ha nem nézték meg, hogy mit is engedtek, akkor ne sírjanak, illetve miért ülnek ezesetben hónapokat, éveket egy-egy inverter engedélyezésén.

(#5300) Donki Hóte válasza Lauda (#5297) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ettől egyébként nálad semmit sem fog javulni a helyzet

De, egy kicsit fog :K Két utcabeli is erősen morog most, mert ők akartak még bővíteni, de azzal elbuknák a meglévő szaldóelszámolásukat, viszont a hőszivattyút már megvették, a beszerelés folyamatban van.

Így bővítés nuku, de két nagyfogyasztót rátesznek a hálózatra :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.