Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) allando válasza golya32 (#16800) üzenetére


allando
tag

Ok. KK. csak az 28-30 között van ami makulátlan...Legalábbis vaterán.
Vagy esetleg tudsz egy olcsóbb oldalt?

[ Szerkesztve ]

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#16802) draco31


draco31
veterán

Ami nálam van Nokia 5610, annak az akku alatti matricán az áll, ahogy 5610d-1.
Ebay-en 5610S változat van jelölve szinte mindegyiknél. Van valami különbség? Szalagkábel cserés.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16803) #43960832


#43960832
törölt tag

Tudtok ajánlani olyan telót ami zenére és netezésre alkalmas, retró és 15K alatt van? Dilemma...

(#16804) golya32


golya32
aktív tag

6650 nokia?
V8 motorola?

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#16805) #43960832 válasza golya32 (#16804) üzenetére


#43960832
törölt tag

Nem kinyitósat. :N

Meg ugye a V8 nem bővíthető.

[ Szerkesztve ]

(#16806) KSparrow válasza #43960832 (#16805) üzenetére


KSparrow
senior tag

N95 (esetleg 8giga) ha a csúszka se megy, akkor N82. kicsik a gombik, tény, de a 8850-é is ekkora, mégis megsuokható. zenében ott van, netre meg wlan.
Mondanám E90/E61-et, de az zenében nem erős.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#16807) arkades válasza KSparrow (#16806) üzenetére


arkades
aktív tag

Az E90-et milyen használni? Írhatnál róla pár mondatot, nagyon tetszik az a telefon.

Каждый дрочит как он хочет.

(#16808) kaller1 válasza #43960832 (#16803) üzenetére


kaller1
veterán

Zenében az N91 a best.

.::> <::.

(#16809) KSparrow válasza arkades (#16807) üzenetére


KSparrow
senior tag

nagyon jó, nagyon tetszik, de megvannak a hátrányai.
Sokkal kényelmesebb kinyitva gépelni rajta, ez persze egyrészt lehet az E61 nyoma bennem, de szerintem az is közre játszik benne, amit írtak a mobiléarénás teszten is: kint tök gölösleges a * - 0 - # gombok alatti panel, én ius azt nyomkodom amikor le akarom zárni. a funkciógombok (opciók-vissza) is kicsik, a többi úgy renben van.
bent: Én bal oldalt a ctrl és chr gombokat mgcseréltem volna, de ez is csak vélemény. :D ami nekem hiányzik: az oldalán a hangerőszabályzók (e61-en volt), ugyanakkor a hangfelvevő gombját fölöslegesnek tartom.
Ezeken kívül talán az akkura lehet panasz, de az utángyártott is, használt is, szóval az a 3/4-1 nap nem is rossz.
ami jó: jó szórakozni a GPS-szel, de úgy kb 2 óra amit bír, full töltésről, 2 óra után nyavalyog. Meglepően pontos egyébként- bringával kacsáztam kicsit, és vette azt is, kb fél méter a pontosság. (N82-ben van GPS, de nem játszadoztam vele, mert 2 gigás kártyán van telepítve a Garmin, így most pont ideális az E90-be)
Sokszor kényelmesebb kinyitva használni, és jó, hogy nem áll fenn az, mint az előbbi Commmunicatoroknál: teljes szinkronban van a két oldal. elkezdem kint írni az SMS-t, kinyitom, és csak gépelek tovább. ha bent megnyitom a galériát, majd becsukom, a háttérben fut kint is.
Kinyitásnál tényleg nagyon rossz a köztes állás, 95°körül van, asztalra pont nem lehet letenni, illetve a funkciógombok is fent vannak, és ha nem stabil a telefon, meg kell fogni hátulról, ez kicsit lassítja a kezelést.
Anyaghasználat, minőség rendben, bár lehet hasogatni a szőrszálat: kopik a fém házról a festék, a krómozás a navigyűrűn ha lekopik, vörösréz színe van, ami nem a legszebb, és ha 180 °-ba kinyitod majd leteszed, akkor az előlap lenn van.
Még mi van a telefonban?
Wlan. jó, bár fura, hogy hiába van pl Wlan varázsló, a jelszót nem tudja megjegyezni (N82-nek sikerült)
Kamera: az valami állat. 3,2-es, és sajnos nem Zeiss, de megban benne az AF, a LED vaku, olyan képe van, amikor megnéztem gépen, kapkodtam a levegőt, olyan szép.
Ha már ott tartok, hogy kamera, mellette van a 2 hangszóró is, sztereó, szépen szól, hangos és tiszta is.
Ha meg már hangerŐ: ez a másik bajom vele, a beszédhangszóró hangereje. Felszálltam buszra, és kb semmit se hallottam, pedig maximumon volt. E61-gyel sose volt ilyen, mindig kristálytiszta volt.

Mindent összevetve ha a kinyitáskor a stabil pont más lenne, hangosabb lenne a beszédhangszóró és tovább bírná az akku, tuti befutó lenne. így, bár tetszik és szeretem, elképzelhető, hogy vissza fogok váltani az E61-re(leginkább a hangerő zavar).
Érdemes elolvasni a tesztet is. [link]
Ha a 40 körül nem is ér, de egy 25-30 mindenképp, mert tudja azt, amit kell neki, még többet is. és minden igénynek megfelel.
Remélem elég részletes voltam. :DD

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#16810) KSparrow válasza kaller1 (#16808) üzenetére


KSparrow
senior tag

hát ja. N91.. :U :U de szerettem a basszust :D N82 hasonló, de nem az igazi..

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#16811) kaller1 válasza KSparrow (#16810) üzenetére


kaller1
veterán

Azt még hozzátenném, hogy a mai telefonok között sincs vetélytársa, olyat szól.

.::> <::.

(#16812) golya32 válasza kaller1 (#16811) üzenetére


golya32
aktív tag

Azért a 6290 se szól rosszul.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#16813) arkades válasza KSparrow (#16809) üzenetére


arkades
aktív tag

Köszi szépen, elég részletes volt :K Egyébként olvastam a tesztet csak kíváncsi voltam a véleményedre. Az a beszéd hangszóró egy kicsit aggaszt.

Каждый дрочит как он хочет.

(#16814) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Hirdetéseim közt van egy eladó full dobozos 6290, ha valakit érdekel. :)

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#16815) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

jó estét. bocsi hogy ide írom de hátha:
nincs valamelyikőtöknek eladó laptopja?
min 1.4 Ghz
Wifi
DVD író a feltétel.
és normál vagy szép állapot.
köszi előre is!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#16816) kaller1 válasza LaciGSM (#16815) üzenetére


kaller1
veterán

(#16817) sannnya válasza KSparrow (#16809) üzenetére


sannnya
csendes tag

Ha a 40 körül nem is ér, de egy 25-30 mindenképp, mert tudja azt, amit kell neki, még többet is. és minden igénynek megfelel.

a hasznaltgsm.hu-n 19-25kozott van fent,a faluban ket helyen is lattam 20 petakert...

(#16818) orion1025 válasza arkades (#16807) üzenetére


orion1025
őstag

Nekem a mai napig E90 van, és jó kis telefon.Amire egy átlag embernek kell arra bőven elég, igaz a mérete egyben a hátránya számomra, de megszoktam, mert volt 9500-m is előtte.Strapabíró is, relatíve jól bírja az aksi ha nincs agyon nyüstölve.Fényképezésre, rádió/MP3 hallgatásra is tökéletes.Netezésre én még most is Opera Mobil 10-t használok, mert a frissebbekkel kegyetlen lassú a betöltés.
Számomra ennél jobb telefon nem kell, persze vannak hibái, de megbízható kütyü.Amíg működik addig biztos ez lesz.Ha megadja magát, akkor keresek használtan másikat :)

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#16819) orion1025 válasza KSparrow (#16809) üzenetére


orion1025
őstag

A Wifi jelszót meg tudja jegyezni az E90, utána be lehet állítani a böngészőben, hogy automatikusan egy megadott hálózathoz csatlakozzon.Sosem volt jelszó gondom ezzel a telefonnal.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#16820) arkades válasza orion1025 (#16818) üzenetére


arkades
aktív tag

Köszi. Csak az a beszéd hangszóró nem tetszik. Én elég sokat dolgozok zajos helyen.

Каждый дрочит как он хочет.

(#16821) KSparrow válasza sannnya (#16817) üzenetére


KSparrow
senior tag

vaterán asszem 25 az alja. És 35-ért is van.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#16822) golya32


golya32
aktív tag

se w910i független kopott alsó résszel érdekel valakit?

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#16823) susu88 válasza arkades (#16820) üzenetére


susu88
csendes tag

Én szintén E90-t használok még mindig, és semmi gondom a beszédhangszóróval. Buszon, metrón, bárhol jól hallatszik, szóval szerintem elképzelhető, hogy ez csak egyedi hiba a kollégánál. Amúgy valóban kopik a fémről a festék, meg a króm is a navigombokról, és így szépnek nem szép. Amit még megjegyeznék, hogy a GPS elég lassan talál jelet. Talán AGPS-t használva jobban működik, de azt az adatforgalom miatt sosem kapcsoltam be.
Jó akkuval nekem 4-5 nap standby is megvan, sok videónézéssel meg netezéssel tényleg lemerül 1 nap alatt.
Szóval remek kis telefon, még ma is sokszor megnézik, rácsodálkoznak. A gombok miatt sokkal jobban használható, mint az új simogatós androidos csodák.

(#16824) zorzy4 válasza KSparrow (#16809) üzenetére


zorzy4
őstag

A beszédhangszórót ki kell cserélni és nem lesz halk.
Orion A mostani opera már nem nem töltődik be lassan.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#16825) orion1025 válasza zorzy4 (#16824) üzenetére


orion1025
őstag

A legfrissebb 12-s kegyetlen lassú.A menüben navigálás is lassabb érezhetően, az oldalak betöltése meg kritikán aluli.A 11.1-s még relatíve gyors volt így azt használtam sokáig, de meguntam annak is a lassúságát.Előző héten álltam neki Opera Mobile régebbi verziókat letölteni (szerintem az összeset felkutattam), és a 10.10-s lett a nyerő tempóban, na meg ez volt ami minden gombot tudott kezelni rendesen.Már régóta E90 tulaj vagyok, szóval ismerem a készülék képességeit, és hát nincs hatalmas ram/proci kombóval megáldva, így kompromisszumokat kell kötni :)

Ha meg már retro telefon topic, akkor ha valakinek van vagy lesz elfekvőben 6510-s csodamasinája az ne kíméljen és ossza meg velem! :)

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#16826) sannnya válasza KSparrow (#16821) üzenetére


sannnya
csendes tag

na jah,vatera...
:O
lattam olyan bohocot,aki a bolti ar felett 40%al akart eladni valamit,aztan huppogott,hogy nem megy el...
:))

bar teny,hogy az itteni aprok kozott is vannak viccek...
:Y

[ Szerkesztve ]

(#16827) zorzy4 válasza orion1025 (#16825) üzenetére


zorzy4
őstag

Ja én keverem az opera minivel. Azzal nincs gond. Nekem az opera mobile nem jött be.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#16828) #43960832


#43960832
törölt tag

Bezzeg mikor itt tukmáltam rátok a makulátlan dobozos 6510-et nem kellett senkinek...most több embernek is ez a vágya.

(#16829) GabeCivic válasza #43960832 (#16828) üzenetére


GabeCivic
csendes tag

Akkor is es most is kellene:) De az elet nem ilyen egyszeru...

Elnézést ha nem válaszolok vagy nem reagálok, ritkán vagyok aktív.

(#16830) orion1025 válasza #43960832 (#16828) üzenetére


orion1025
őstag

Egyszer már adtam is fel hirdetést itt, de sehol semmi nem volt.Expresszen találtam egy pezsgő színűt még anno, de azt elvitték mikor telefonáltam.Aztán azóta felhagytam ezzel a hajkurászással, pedig közbe-közbe felhívtam pár helyi használt telefonost is hátha akad.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#16831) #43960832 válasza orion1025 (#16830) üzenetére


#43960832
törölt tag

Az enyém ráadásul fekete volt fekete billentyűkkel. (!) Elég ritka darab.

(#16832) arkades válasza susu88 (#16823) üzenetére


arkades
aktív tag

Igen, akkor lehet, hogy csak egyedi hiba. Ha találok valami elfogadható árút, majd kipróbálom a helyszínen.

Каждый дрочит как он хочет.

(#16833) arkades válasza #43960832 (#16831) üzenetére


arkades
aktív tag

Ne fájdítsd tovább a szívüket :N

Каждый дрочит как он хочет.

(#16834) Don Pityu


Don Pityu
csendes tag

Nem indul a 8210-em,de valami gyanús.Nem hiányzik innen valami? :R

[ Szerkesztve ]

(#16835) KSparrow válasza Don Pityu (#16834) üzenetére


KSparrow
senior tag

nem.

Arkades: megtisztítottam kicsit, és már jó!! Nem tűnt koszosnak, de a rács az volt belül.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#16836) fúggö


fúggö
tag

Sziasztok,nekem van egy Nokia 6233-s telom,nagyon szeretem,semmi pénzért el nem adnám.Valaki használ ilyen telefont még?

(#16837) arkades válasza KSparrow (#16835) üzenetére


arkades
aktív tag

Ez jó hír, akkor elkezdek keresgélni egyet.

Каждый дрочит как он хочет.

(#16838) zorzy4 válasza fúggö (#16836) üzenetére


zorzy4
őstag

Nekem volt, tényleg király telefon. Ha még wifi is lett volna benne....

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#16839) meroly válasza fúggö (#16836) üzenetére


meroly
veterán

Használtam anno én is, igaz csak pár napig átmeneti telefonként, most a gyűjteményben van, egész jó konstrukció volt szerintem is ;)

Impossible is nothing

(#16840) KSparrow válasza fúggö (#16836) üzenetére


KSparrow
senior tag

Én a 6234-est használtam, ami végülis ugyanaz :) valóban, jó telefon, kényelmes használni.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#16841) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Alig használt 6230i. :)

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#16842) meroly válasza Mulderpapa (#16841) üzenetére


meroly
veterán

Azállat.... ez kemény, kíváncsi vagyok mennyi idő alatt tették bele.

Impossible is nothing

(#16843) Mulderpapa válasza meroly (#16842) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

A múltkor vaterán vettem egy alig használtnak hirdetett Nokia E66-ot. 1536 óra beszélgetés volt benne...

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#16844) meroly válasza Mulderpapa (#16843) üzenetére


meroly
veterán

Vajon a gyártó mennyi időre tervezheti ezeket? A végfok csere nem túl gazdaságos, tehát gondolom még nem volt cserélve bennük. Kíváncsi lennék a 3720-am kihúzna-e ennyi időt...

Impossible is nothing

(#16845) KSparrow válasza meroly (#16844) üzenetére


KSparrow
senior tag

nagyon erősen kell nyúzni ezeket, hogy megpurcanjanak. (kivéve pl ericsson t39)
most ezt is oszdd el hogy hány nap folyamatos használat, és hány napja jelent meg a telefon :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#16846) sannnya válasza KSparrow (#16845) üzenetére


sannnya
csendes tag

nekem t28assal voltak vegfok problemaim...
aztan belement a 628as vegfokja,ami igaz csak 900on ment,de olyan terereje volt,hogy kiverte a kijelzot...
:D
igaz,mikor odaadtam vodas kolleganak kolcsonbe nem ertette,hogy miert koszon el tole a telefon budaorsnel...

ehhh,regi,szep idok...

[ Szerkesztve ]

(#16847) golya32


golya32
aktív tag

panasonic x300 valakit érdekel?

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#16848) draco31


draco31
veterán

Vett már valaki ebay-en kínából akkut telefoba? SE X8-ba akarok újat venni hamarosan. Vagy ezen nem éri meg spórolni?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16849) Don Pityu


Don Pityu
csendes tag

Gyűjt valaki Alcatelt ? :B

(#16850) golya32 válasza Don Pityu (#16849) üzenetére


golya32
aktív tag

Én úgy tudom te gyűjtöd az ilyen telókat.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.