Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) melega


melega
őstag

Na én is beszerzem a héten a játékot a Mavel 2018-as Spidermanre cserélem el ráfizetéssel.

Amúgy láttam a teszeteket és a bemutató videókat a játékról, tökéletesen elnyerték a tetszésemet.
Ideje volt a nulláról felújítani a játékot. A sorozat legjobb darabja a szemembe.

(#202) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Lassan, de biztosan haladok a Claire A Story-ban. :D Az elmúlt hét folyamán nem igen nyúztam úgy a játékot. Meg volt, hogy poén kedvéért toltam PS-en is. :D Kicsit túlreagáltam az irányítás dolgot, simán el lehet motoszkálni analóggal is, de azt még mindig tartom, hogy PC-n jóval kényelmesebb a célzás nekem. Ennek ellenére PS-en el fogom adni, mert tök felesleges 2 platformon a játék. Eredetileg is ez volt a terv, csak valahogy mindig feledésbe merült és volt hogy PS-en volt kedvem játszani vele. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#203) nesh_019


nesh_019
senior tag

[Egyből beleraktunk 5 órát ] :D

bocs ha egy kicsit nyersek vagyunk de hát ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#204) 30z.Samu válasza nesh_019 (#203) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is azt hiszem durván 3 órát tettem bele elsőre. Eléggé addiktív játék lett, akárcsak a 7. :D

Sic Parvis Magna

(#205) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Na szevasztok. Nem is tudtam hogy van topikja.
Én ps4en tolom megjelenés óta.
Van itt olyan (és most ne vegyétek magatokra) elmenemnormális elvetemült aki konzolon nekiment a Hc S+ rankoknak?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#206) melega válasza Kvelstadt (#205) üzenetére


melega
őstag

Én ps-4en megyek neki hétfőn adja fel a gyerek kedden vagy szerdán kezdem.

Kipróbálom úgyis a játékot hogy nekikmegyek.

(#207) Kvelstadt válasza melega (#206) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Azért előbb tolj le pár menetet hogy megismerd az útvonalat mert kapásból hc-n el se jutsz a végéig nem hogy S+ rankra.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#208) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Extra ruha!...akarom mondani, ruha nélkül! :DDD

[link]



[ Szerkesztve ]

(#209) 30z.Samu válasza ΞΔGLΞ (#208) üzenetére


30z.Samu
félisten

Van Adánál is Éva kosztüm. :D Elég lassan haladtam, de végigtoltam a Claire A story-t is. Nem tudom, amennyire tetszett az eleje, annyira fura volt számomra a vége. Vagyis maga a story összességében jó volt meg minden, de a látványvilágot mintha kicsit összecsapták volna a végére. De ezt Leon-nál is észrevettem már, először azt gondoltam PS-en lett butítva a grafika, de nem, PC-n is megvolt...Láttam 1-2 olyan elemet, amire azt mondtam hogy na ne már...Na mindegy, most hogy végére értem a két A kampánynak, visszagondolva nekem Leon szála valahogy jobban bejött. Viszont ha választani kellene hogy a 7 vagy a 2 Remake elé ülök le újra akkor szerintem az előbbit választanám. Nektek melyik jött be jobban? A 7 vagy a 2 Remake?

Sic Parvis Magna

(#210) melega válasza 30z.Samu (#209) üzenetére


melega
őstag

2 remake.
Amúgy én is végigjátszottam Leon, és Clair szemszögéből.

Most a 4th survivorrel próbálkozok eljutok odaáig hogy fel akarok jutni a rendőrség épületébe a lifttel, de mindig megölnek a zombik.

Amúgy néztem videót hogy állítólag a 8. rész is készül ami Ethan feleségéről fog szólni, és a 7. rész előzménye lesz.
A másik a Resident Evil 3 remakot várom még nagyon, de annak a fejlesztése a nagyon kezdeti fázisban van.

(#211) 30z.Samu válasza melega (#210) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az előzmény story nagyon bejönne a 8-nál. :D Elvileg párhuzamosan csinálják a 3 Remake-el, de remélem azért nem kapkodják el.

Sic Parvis Magna

(#212) ΞΔGLΞ válasza 30z.Samu (#209) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A 7 nekem igazi mestermű, a remake is kicseszett jó, de a 7 hangulatban, parában, a forgatókönyv, ahogy összehozták a szálakat az alap resident játékokkal, bár ettől függetlenül semmi köze hozzá, de mégis van, mozgásban meg úgy mindenben egyszerűen a mai napig top 1 game.

(#213) 30z.Samu válasza ΞΔGLΞ (#212) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem is nagyon bejött a 7, azt már kétszer is végigtoltam. De lehet lesz egy harmadik is, az nagyon bejött. De nagyon jó lett a 2 Remake is.

Sic Parvis Magna

(#214) ΞΔGLΞ válasza melega (#210) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Van erről valami link, vagy infó, hogy készül az előzmény?

(#215) melega válasza ΞΔGLΞ (#214) üzenetére


melega
őstag

Most nem tudtam neked elővenni, de az IGNnél arról beszéltek egy videójukon hogy pletykák vannak róla.
Amíg nemhivatalos pletykaként kell kezelni, de jó lenne.

Hátha a 2019-es vagy 2020-as E3-on bejelentenek egy Resident Evil 3 remakot, vagy REsident Evil 8-at.

Mondjuk a Resi 7-nek nem sok köze volt az előző részekhez, annyi hogy kiegészítőben berakták Chris Reddfildet.
A szereplők is tök mások voltak mint az előző részekben.

(#216) 30z.Samu válasza melega (#215) üzenetére


30z.Samu
félisten

"A szereplők is tök mások voltak mint az előző részekben."

Nekem pont ezért tetszett a 7, mert nem olyan volt, mint a többi. God of War-nál is ugyanez volt a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#217) melega válasza 30z.Samu (#216) üzenetére


melega
őstag

God of War is nagyon jó volt.

(#218) Kvelstadt válasza ΞΔGLΞ (#208) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Konzolon (sajnos) nincs ilyen mod, de én már ott is megjegyeztem hogy claire A storyba majdhogynem fel van dugva a seggébe a kamera mikor a redőny alatt kimászik.. :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#219) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Minden héten megdől egy speedrun világrekord. Jó kis Running gamma lett a RE2:Remake-ből. Kár hogy van aki minden centiméterét élvezni szeretné

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#220) Kvelstadt válasza Kupszi (#219) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Mi baj azzal hogy runolják? Te attól játszhatod úgy ahogy akarod.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#221) Kupszi válasza Kvelstadt (#220) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Egy szóval nem írtam hogy baj... :U

Én minden percét élvezem/élveztem :B

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#222) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Hú de meghalt a topic! :D Tény és való én is hanyagoltam a játékot (meg ánblokk a game-elés is), de aztán csak nekiálltam a second run-nak. Így egy fokkal érdekesebb, hogy le vannak korlátozva a lehetőségeim + gyakorlatilag az elejétől jön utánam Mr X. Megvan a három medál, lementem a lépcsőn. Azt kicsit sajnálom, hogy még mindig nem sikerült optimalizálni a játékot PC-n, viszont cseréltem megjelenítőt és azon folyamatosabb a játék a jobb képfrissítés végett.

Sic Parvis Magna

(#223) Pkc83


Pkc83
őstag

Hali!

Van elvileg a játékban egy olyan rejtett dolog vagy valami(én sem tudom) ,
hogy ha bizonyos sorrendbe kapcsolod fel a lámpákat a védett szobákban
akkor kinyitsz vagy kapsz valamit... :F
Tud esetleg erről valaki némi infót?

(#224) Pkc83


Pkc83
őstag

Senki nem jár erre vagy senki nem hallott erről?
Biztos nem disznek vannak azok a lámpa kapcsolók! :DD

(#225) Pkc83


Pkc83
őstag

Senki? :(
Biztos mindenki látta , sőt kapcsolgatta is azokat a
kapcsolókat és az is tuti , hogy nem véletlenül vannak ott! :N

(#226) Fitzgerald válasza Pkc83 (#225) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem tudom miről van szó igazából, Google sem talált semmit erre. Kétszer játszottam eddig végig a játékot még amikor megjelent.

Amúgy nekiállok most a B-run -nak mindkét karakterrel, február óta még mindig nem jutottam el idáig.
Sajnálom hogy nem jött egyébként más DLC a Ghost Survivors-ön kívül, igazán megérdemelt volna 2-3 komolyabb DLC-t ez a progi.

(#227) Pkc83 válasza Fitzgerald (#226) üzenetére


Pkc83
őstag

Én is keresgettem már összevissza de semmi! Pedig egyszer tuti , hogy
valahol olvastam vagy láttam videót róla! :D
Én már végig vittem mindenkivel oda vissza... Jah picit hamar lanyhult
a játék okozta izgalom! Pedig jó lett szerintem nagyon! :K

(#228) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Még csak nemrég jutottam hozzá a játékhoz és annak ellenére, hogy alapvetően nem vagyok nagy horror fan ez nagyon beszippantott.
Tegnap végeztem a Leon story-val és elkezdtem a Clarie-t, a first run-nál változik a story vagy a helyszínek?

(#229) Pkc83 válasza RazoR (#228) üzenetére


Pkc83
őstag

Szia!

A Story ugyanaz csak másik szemszögből van egy része de nagyon
sok helyszin Clarievel is ugyanaz! De jó kis game! :D

(#230) RazoR


RazoR
veterán

Elkészült a magyarítás. :)

(#231) shotika válasza RazoR (#230) üzenetére


shotika
őstag

Thxx!

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#232) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok 1080 vga n DX12 alatt olyan sötét homályos a kép, erre van valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#233) Nimda válasza RazoR (#230) üzenetére


Nimda
addikt

Egy új patch hazavágta, reméljük jön a frissítése hamarosan :)

(#234) Nimda válasza Nimda (#233) üzenetére


Nimda
addikt

Egy újratelepítés megoldotta.

(#235) Vadernagyúr


Vadernagyúr
senior tag

Nekem annyira bejön, hogy most harmadjára is kifogom játszani :D

PSN: joskovagyok199

(#236) RazoR


RazoR
veterán

Alaplapot cseréltem (nem tudom van-e összefüggés) és azóta nem indul a játék. Feljön a fekete ablak, majd egy pillanatra felvillan az induló kép és crashel. Próbáltam a config fájlban átírni dx12-re de nem segített. Ötlet?

u.i.: olvastam valahol, hogy a felbontással lehet baja (3440x1440) és hogy alapból ablakos módban indulna de ezeket nem lehet átírni a config.ini-ben

(#237) 30z.Samu válasza RazoR (#236) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nálam is ez volt a Resident Evil 7-nél anno, gyakorlatilag nem tudtam játszani a játékkal. Nem volt egyedi eset és nem is feltétlen a gagyi alkatrészek miatt volt ez, olvastam olyat is, hogy valakinek i7+1080Ti mellett produkálta ezt és nem volt hajlandó elindulni a játék. Többek között emiatt és hasonló szarságok miatt vettem egy konzolt, elég nonszensz hogy az ember fizet a hardverért, meg a szoftverért és egy ilyen gixert nem képesek megcsinálni. Egyszerűen nincs rá "ellenszer" a kiadótól.

Sic Parvis Magna

(#238) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Kipróbáltam PC-n Steam-en keresztük a játék DEMO-ját, viszont olyan problémám lenne, hogy játék közben nem működnek a hangerőszabályzó gombjaim a billentyűzeten. Ez a hiba a harmadik rész DEMO-ban is ugyan úgy jelen van.
A teljes játékkal mi a helyzet?

(#239) Yodamest válasza Dzsuri89 (#238) üzenetére


Yodamest
addikt

a teljes játékban sem mennek a hangerőszabályzók és a makrógombok sem, mindig alt tabolnom kellett ha akartam állítani a hangerőt

(#240) Yodamest


Yodamest
addikt

Egyébként én most kicsit megkésve szereztem be a játékot (18 juró volt csak, mindig kivárom az áresést) és a hétvége alatt végig is pörgettem Claire-el. Ő szimpibb volt azért kezdtem vele és tényleg én is csak azt tudom mondani, hogy nagyon király lett a játék, kár hogy a Resi 3-ról ez már nem mondható el, pedig gyerekkorom nagy kedvence az a rész volt.

Viszont az ok amiért már ki is halt a topik, szerintem az, hogy ez lényegében egy ilyen egyszer végigpörgetős gém szerintem, én legalábbis már nem esnék neki újra még másik karakterrel sem. Elsőre jó ezt megélni, (nem játszottam az eredetivel sem anno) és kész passz kifújt. Lehet utána még hardcore fanoknak 4-5X végigmenni a játékon, de valljátok be az csak grind és maxolás nem pure élvezet mint a legelső "kör". Videókon megnéztem utólag Leonnal mik a főbb különbségek a végigjátszás során, illetve a true endinget, nekem így is teljes volt az élmény. Majd ha a Nemesist is belehet húzni 20 euró alatt, arra is rárepülök egy végigvitelre.

Szóval fasza volt, de nem egy dark souls, amit az ember végigvisz többször is, nálam legalábbis. De ez nem hiba, ilyen játékból van a legtöbb, pl. nálam az új God of War is ilyen egyszeri élmény vagy az Uncharted epizódok is stb.

(#241) Dzsuri89 válasza Yodamest (#239) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Köszi, még jó, hogy tegnap inkább XBOX ONE X-re vettem meg akcióban 6000 Ft-ért.
Valahogy az irányítás meg a képhatások jobban bejönnek Boxon. :)

(#242) shotika válasza Yodamest (#240) üzenetére


shotika
őstag

Hát ezek a játékok valóban nem generálnak többezernyi hsz-t, inkább filmszerűek, adnak egy egyszeri, utánozhatatlan élményt - később meg ismét elő lehet venni, ha kopna az emlék :)
De ettől még kellenek.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#243) razorka777


razorka777
veterán

Nagy Resi fanként most én is letoltam a játékot(A-B)
Szerintem is fantasztikus lett a remake.
Az eredeti verziót vagy 100x végigjátszottam, így egyes részek különösen megdobogtatták a szívem. :)

Egy dolog ami csalódást okozott, az az eredetihez képest kevésbé csavaros B sztori.
Az eredetiben rendesen megkutyulták, itt meg csak a true ending ami pluszt hozott.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#245) mufflika


mufflika
tag

[link] magyar live stream, egy kicsit másként.
Kövesd. :R

(#246) Redneck


Redneck
veterán

Most fejeztem be Claire-rel a második menetet, normal módban. Jó kis game volt, bár Leonnal könnyebbnek éreztem. Clairenél mintha kevesebb élet lenne és kevesebb ütést bírna, cserébe erősebbek a fegyverei.
Elsőre, sok kóricálással 8 óra volt, másodikra kicsit tempósabban 6.
X360 controllerrel toltam, amivel elég jó vagyok, de Clairenél annyira felhúzott a vége, hogy átültem monitor elé, egerezni. Ezek a scriptelt idióta boss-fightok, így dodge nélkül, kiábrándítóak. Az első szakasz, a túlélőhorror rész jó volt, de ezek a hentelős faszkodások, a gyenge és lassú mozgáskultúrával, szerintem botrányosan rosszak és erőltetettek. Claire-rel ráadásul egymás után háromszor is, minigunnal meg minden. Na hagyjuk már... Mondjuk ezekért a nagy torz izékért és erőltetett boss-harcokért sosem voltam oda, talán ezért sem volt kedvencem a Resident Evil játéksorozat. :U

Hiába tetszett nagyon a game, a vége mindkét karakternél felhúzott, így nem látok esélyt rá, hogy valaha is újra felrakjam, pedig jól sikerült remake lett, látszik hogy sokat dolgoztak rajta!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#247) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ennek így kellett volna megjelennie !!!
Sok meló van benne: Resident Evil 2 - 8 perc magyar szinkronnal
:C

(#248) 30z.Samu válasza ScomComputer (#247) üzenetére


30z.Samu
félisten

És mostantól letölthető ingyenesen! Azt hiszem megvan mit fogok majd először végigjátszani a Deck-en, ha megjön. :C

Sic Parvis Magna

(#249) ScomComputer válasza 30z.Samu (#248) üzenetére


ScomComputer
veterán

Feltétlenül próbáld ki magyar szinkronnal...hatalmas minőség !!!! :K :K

[ Szerkesztve ]

(#250) 30z.Samu válasza ScomComputer (#249) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, láttam a videókat, nagyon minőségi lett. :D

Sic Parvis Magna

(#251) wednesday válasza ScomComputer (#249) üzenetére


wednesday
őstag

El kell ismerni kiváló lett a szinkron, minőségi munka.

Főleg akkor érzi az ember, mikor túl van a kezdeti "meglepettségen", hogy jéé ez magyarul beszél, olyan....kicsit... fura. :D

Mikor már a játék köt le és belemerül az ember....na akkor érezni, ezt a szinkronizált film hangulatot. Sokat dobott rajta.

[ Szerkesztve ]

(#252) 30z.Samu válasza wednesday (#251) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én este kezdtem el Steam Deck-en. Eddig nagyon tetszik, a gépen is nagyon jól fut és a szinkron is minőségi. Jó lesz így újra végigtolni.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#253) zolka95


zolka95
őstag

Feloldottam a 4th survivor módot, megpróbáltam de néhány nekifutás után feladtam úgy felidegesített. Ez valami elmebeteg nehéz. Mint egy Cat mario. A többi extra módtól is elvette a kedvem.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#254) eL Geri


eL Geri
őstag

Sziasztok... ha még van itt valaki!

Most fogom lassan befejezni elöszört a játékot, Claire karakterével.
Hogyan tovább? Kicsit összezavarodtam, hogy van másik karakter, meg ha jól olvastam, akkor A és B szcenárió.
Mivel járnék a legjobban a folytatásban, ha az a célom, hogy a legtöbb eltérést / újonságot lássam és minél kevesebb ismétlést / azonosságot?

Köszi előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.