Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #78687232


#78687232
törölt tag

(#53) 30z.Samu válasza gejala (#52) üzenetére


30z.Samu
félisten

Látom ráálltál a meme témára. :D

Sic Parvis Magna

(#54) Fitzgerald válasza 30z.Samu (#48) üzenetére


Fitzgerald
veterán

DX11-en van, 12 alatt rengetegszer esett 60 alá, úgyhogy aki nvidiás, az ne is próbálkozzon DX12-vel szerintem. Talán a Battlefield 5 az egyetlen olyan játék, ahol nem lett elszarva a DX12 nvidián.
Látványbeli különbség meg ugye nincsen.

@gejala

Jaja, a Resi 7 is egészen szépen futott anno, akkor még i5-öm volt 1070-el, de ugyanúgy 1440p-n nyomtam maxon, 100 körüli framerate-el. Ott mondjuk azért voltak még kicsit borostás textúrák, de az összhatás tökre rendben volt.
Jó lenne ezt a motort még viszontlátni más játékokban is.

Én azt vettem észre, hogy amikor kilövök egy raccoon figurát, akkor arra a fél pillanatra mindig beakad.

[ Szerkesztve ]

(#55) 30z.Samu válasza Fitzgerald (#54) üzenetére


30z.Samu
félisten

Annyiszor mondjátok hogy pillanatokra beakad hogy lehet inkább hagyom PS-en a fenébe. :DDD
A Resi 7-et a minap néztem meg a jelenlegi gépemmel..hát az idő szépítette a dolgokat. A házon belül korrektül néz ki, de az erdő ritka csúnya szerintem. Nem egészen erre emlékeztem... :Y

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#56) ΞΔGLΞ válasza gejala (#52) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nagyon jók :), de a harmadikra tudom a választ.

Egyszer hátrafordultam és ezen a folyosón vagy 10 méter ugrott a nyalóka, tehát azt nem Mr. X dobta, csak itt elvétette.
Egy ilyen ugrásnál pedig nagyon nagyot sebez. Sárgán voltam és döglöttem is, mint annak rendje, mikor eltalált.

(#57) Fitzgerald válasza 30z.Samu (#55) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Végül is tökre érthető a dolog, bizonyos értelemben véve ez is egy kompetitív játék (pl. no damage végigjátszás során fontos lehet, hogy ne akkor essen le a framerate, amikor a Bojler Gyula épp a seggedbe készül beleharapni).

Igen, a susnyák az nem volt valami szép, illetve valami olyasmire emlékszem, hogy valamiféle furcsa filterrel próbálták elrejteni a low res textúrákat.

[ Szerkesztve ]

(#58) 30z.Samu válasza Fitzgerald (#57) üzenetére


30z.Samu
félisten

"Igen, a susnyák az nem volt valami szép, illetve valami olyasmire emlékszem, hogy valamiféle furcsa filterrel próbálták elrejteni a low res textúrákat."

Inkább hagyták volna úgy, ahogy van...de mindegy is, mert az erdőben max 5 percet vagyunk, a házban már szép a game. :)

Egyébként PC-n nálam úgy is az játszana, hogy belock-olom 60fps-re a játékot és csókolom. Nekem az untig elég. :B Demo alapján sima liba, de a véglegesben azért több beállítási lehetőség van.

Sic Parvis Magna

(#59) ΞΔGLΞ válasza 30z.Samu (#58) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

60-ra lőttem én is be (nekem is elég), de én 3620X1527 (pontosan a game szerint) felbontással nyomom kimaxolva. Egyszer esett be 48 fps-re, ami furcsa is volt, mert semmi oka nem lett volna rá... . konfig az adatlapomon, ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#60) 30z.Samu válasza ΞΔGLΞ (#59) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mondjuk azért az korrekt, hogy a Te gépeddel sem képes tartani a 60fps-t. Oké, 1080p-n tuti tudná tartani, de a 1080Ti-t alapvetően nem 1080p-re veszi az ember. :N

Nálam a demo az adatlapomon lévő konfiggal 50-60 között volt max beállítás mellett, DX12-vel már sűrűbben dropolt.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#61) ΞΔGLΞ válasza 30z.Samu (#60) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mint írtam egyszer fordult elő, de az tuti bug volt, mert semmi olyasmi nem történt egy sötét zárt folyosón, ami miatt ezt kellett volna csinálni. Esik az eső, körben ég minden, zombie-k jönnek, na ott beeshetett volna, de simán tartotta a 60 fps-t.

(#62) 30z.Samu válasza ΞΔGLΞ (#61) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egyébként azon a felbontáson elég durván nézhet ki. :D Ami pozitívum a PS verzió mellett nálam, hogy a Gold füles tudja a 7.1-et, így kicsit nagyobb az élvezeti faktor. :) PC-re kötve "csak" stereo-t tud.

Sic Parvis Magna

(#63) Imilenni


Imilenni
addikt

Valószínűleg a Denuvo-nak köszönhető az "okanincs" drop.
Ahogy látom már elbántak vele, remélem kiadják Denuvo nélkül, talán akkor javul a helyzet drop téren :)

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#64) 30z.Samu válasza Imilenni (#63) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ámen, mert filózom rajta, hogy másodjára már PC-n nyomnám az ipart. :K

Sic Parvis Magna

(#65) Imilenni válasza 30z.Samu (#64) üzenetére


Imilenni
addikt

Én most vásároltam meg, sajna Ps4-en szenvedek a célzással ;]
Ennyit megér, hátha valóban elkészül a 3. REMAKE verziója is :R

Press "F" to pay respects.

(#66) 30z.Samu válasza Imilenni (#65) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem a célzással különösebb gondom nincs hála Istennek. Oké, nem olyan, mint egérrel, de nem is olyan vészes.
Nagyon pletykálják a 3 remake-et, szerintem lesz. :K

Sic Parvis Magna

(#67) Fitzgerald válasza 30z.Samu (#66) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Szerintem nem kell már sokat eladni a 2-ből, hogy bejelentsék a 3-at (jah, rebesgetik már jó ideje, hogy meg is kapta már rég a zöldet), ráadásul lesz egy rakás asset, amit újra lehet hasznosítani, mert ugye a Resi 3 egy jó része ugyanott játszódik, ahol a 2. Aztán ha az is siker lesz, akkor majd nyilván jön a 4 is valamikor.
Ezzel nekem nincs is bajom, ha ehhez hasonló minőségben készülnek majd a felújítások, és nem a CoD szellemiségében.
Legalább 2 évig még nem is akarok Resi 3 remake-et látni, tolják csak a tartalmat a kettőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#68) ΞΔGLΞ válasza Imilenni (#65) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Elővettem én is a kontrollert, de mire becéloztam egy zombie fejét, kb kis túlzással mások kibeleznek. Egyszerűen nem megy. Olyan, mintha ez direkt bill+egér párosra készült volna. Nyilván meglehet tanulni azt is, de nekem ez áll kézre. Gyors, pontos, takarékos célzás és lövés az egyik főszabálya ennek a játéknak.

[ Szerkesztve ]

(#69) ΞΔGLΞ válasza Fitzgerald (#67) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

+1, ilyen minőségben jöhetnek remake-k minden mennyiségben. :)

----------------

(#62) 30z.Samu

Hát elég durva, van amikor csak nézelődök. Pl Claire rendőrségről való távozása az esőben, roncsok, kosárpályán át és a többi....hát valami eszméletlen, ahogy kinéz, persze ez egy a sok közül.

[ Szerkesztve ]

(#70) Imilenni válasza ΞΔGLΞ (#68) üzenetére


Imilenni
addikt

Igen.
PS4-en a 1 shot demo-t végig sem tudtam vinni, PC-n meg 22 perc alatt sikerült.
Szerencsére találtam itt aprón egy kedvező ajánlatot a PC verzióra, be is húztam :B

Azt bánom hogy gép előtt kell játszani, inkább ágyból szoktam. :DDD

Press "F" to pay respects.

(#71) CptAdamica válasza Fitzgerald (#54) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nekem is folyton droppolt 2070-el, jó mondjuk nem vészesen, de 2k 75fps-ről néha leesett 60fps-re. Viszont DX11 alatt stabil, csak az interrogation szobába esett le, nem tudom, hogy ott milyen okból. :)

Megyen!

(#72) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ghost Survivors teaser, szigorúan csak erős idegzetűeknek, és semmiképpen sem evés közben!

@san01

Igen, én is megfigyeltem dropokat egy-egy szobába történő belépéskor is.

(#73) CptAdamica válasza Fitzgerald (#72) üzenetére


CptAdamica
veterán

:D Ez a Ghost Survivors miről fog szólni?

Megyen!

(#74) Fitzgerald válasza CptAdamica (#73) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Elvileg 3 halott karakter (alternatív) sztoriját meséli majd el.

(#75) cocobanana


cocobanana
tag

Sziasztok!

Kitoltam én is a játékot (PS4 PRO) többször is nagyon jó. 4 db trófea(Minimalist, Frugalist, az 14e lépésből szaladj végig, és a Hunkkal játszd végig az extra modeban) hiányzik a platinához, ezeket hétvégén megfogom csinálni. Nekem nagyon tetszett a játék, főleg hogy nem játszottam a 98-as Resi 2-vel. Minden új volt számomra. Ha negatívumot emelnék ki, az mindenképpen a storyban való gikszer.

Spoiler következik:

Pl elkezdesz egy új végigjátszást (A) Clairerrel és utána elkezded Leonnal a new game 2runt (B), ami elvileg egy időben játszódik a két karakter. Hiszen Leonnal már eleve a temetőnél kezdesz, meg a rácsos ajtó háta mögött tele zombikkal, ott beszélget ugye Clairerel. Addig oké elején jön Tyran. Na de végén Leonnál már semmi keresni valója nem lenne, sőt boss harcolni sem szabadna, hiszen Claire A végigjátszásban ugye William kettévágja Tyrant a liftnél. Viszont a B végigjátszásban Leonnal ugyanúgy történik minden mintha Leon A végigjátszását játszanád. Ez eléggé negatívum számomra. Szóval igazából B végigjátszásban ugyanazok a boss harcok és cutscenek menne le mint az A végigjátszásban, csak annyi, hogy elején máshol kezdesz meg máshol vannak az itemek és más a medálok szimbóluma. A másik meg azért érdemes végigjátszani a new game 2runt bármelyik karakterrel, mert az adja meg a valódi befejezést (stáblista utáni jelenet után William még nem hal meg) és még egy utolsó boss harcot a vonatban.

(#76) Habugi


Habugi
addikt

PC-n (Steames) rájött már valaki hogyan lehet exclusive fullsreenre rábírni a játékot?

Annyira utálom ezt az igénytelenséget amikor nem csinálják meg rendesen a fullscreent, alt+tabra kib@ssza ablakba oszt' jóvan'.., ahelyett h minimizedben tálcára tenné és nem dolgozna addig a VGA.. :U

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#77) gejala válasza cocobanana (#75) üzenetére


gejala
őstag

Az eredetiben sokkal jobban összeillett Leon és Claire kampánya. Az események is, meg például nem ugyanazokat az itemeket kellett összegyűjteniük és így az útvonal is jobban különbözött. Ráadásul az eredetiben csak a B runban volt Mr. X, amikor már megismerted a mapot.
Nem volt jó ötlet feleslegesen bütykölni ezekkel a dolgokkal.

(#78) gejala


gejala
őstag

Puzzle Cheat Sheet egy képben összesűrítve. Kényelmes nagyon.

(#79) 30z.Samu válasza CptAdamica (#71) üzenetére


30z.Samu
félisten

Van egy olyan sejtésem, hogy fog kijönni PC-re egy patch, ami a stabilitást fogja kicsit helyrehozni. :D Legalábbis jó lenne, konzolon nincs ilyen, vagy legalábbis nem olyan mértékű hogy az embert zavarná. Slim-en 40-55 fps között mozog belső mérések alapján.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#80) CptAdamica válasza 30z.Samu (#79) üzenetére


CptAdamica
veterán

Remélem ezeket még javítják, a DX12-höz sem kéne sok. :)

Közben a Denuvo megint széttárta a lábait. Nem tartott sokáig.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#81) ΞΔGLΞ válasza CptAdamica (#80) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egy tetves hetet nem bír ki a denuvo, monnyanakle!

(#82) 30z.Samu válasza ΞΔGLΞ (#81) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egyszer kiismerik, onnantól kezdve "gyerekjáték". Hátha kiveszik és jobban fog menni a game. :D

Sic Parvis Magna

(#83) gejala


gejala
őstag

Na most, hogy megvolt Leon/Claire, elmondhatom, hogy Claire sokkal jobb és könnyebb.
Leon alapból lassabb és az irányítása is tankosabb. Mr. X is többet zaklatja. Cserébe a fegyverei is gyengék, egyedül a magnum jó. A shotgun semmit nem ér, max zombikat közelről fejbe lőni, a lángszóró meg haszontalan, amíg nincs meg lab upgrade, hogy kevesebbet fogyasszon. Alap 9 mm pisztolyokból meg úgyis Weskerét kell használni mindenkivel, az a legjobb a játékban. Ja, és még a minigun is sokkal nagyobb fun, mint a raksi.

Más.
Pár speedrun tipp.

1. Amikor leteszed a C4 detonátort, a visszaszámlálás közben fuss vissza a könyvtárba és állj meg a nyitott ajtóban. Ilyenkor nem fog az ajtó elő dőlni a polc és használhatod ezt a sokkal rövidebb útvonalat visszafelé.
2. Claire-nél amikor visszafelé jössz a Kennelben, az egyik licker ugye a folyosó közepén lesz, és nem tudod kikerülni. Itt az a trükk, hogy odasétálsz elé, amíg meg nem szagol. Utána visszahátrálsz az ajtóhoz, kimész a folyosóra, de úgy, hogy az ajtó nyitva maradjon. Ekkor resetel a licker és visszamegy a falra. Utána simán elsétálsz mellette.
3. Első találkozás Mr. X-el, amikor felemeli a helit. Ha visszamész a tetőre és beállsz az ajtó bal oldalára, Mr. X aggro módból visszaáll keresésbe. Megvárod, hogy kinyissa az ajtót, te meg átfutsz rajta a folyosóra. Animáció közben nem tud mit csinálni.
4. Csatornában G-Adultok. Amikor a teteje kilátszik a vízből, odamész olyan közel, hogy még ne aggrozzon. Egyet belelősz pisztollyal, erre kijön a vízből és elnyomja a grab animációját. Vársz 1 mp-et és átfutsz rajta, nem tud elkapni.
5. Birkin az alagsorban. Ha sokat nyomogatod az előre-hátra gombokat, akkor szereti csinálni a rádugrós támadását. Ezt könnyű kikerülni és olyankor szabad préda a weak spotja. Spórolsz legalább egy gránátot.

[ Szerkesztve ]

(#84) ΞΔGLΞ válasza 30z.Samu (#82) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az ok, de a sokadik eset után és ráadásul újból elég hamar, kb nem ér semmit, akkor minek a denuvo-nak fizetni? :)

(#85) ΞΔGLΞ válasza gejala (#83) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem ártana ide egy SPOILER gomb.

(#86) CptAdamica válasza ΞΔGLΞ (#81) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én sem értem, hogy miért teszik bele, amikor már számtalanszor elbukott. :D

Megyen!

(#87) 30z.Samu válasza CptAdamica (#86) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az a baj, hogy az is szív vele, aki tisztán játszik.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#88) Fitzgerald válasza CptAdamica (#86) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Azért, mert sokan nem bírják ki, és meg fogják venni az eladások szempontjából kritikus első héten.
Ezek a scene csapatok sokszor már az első nap kész vannak a töréssel, de ha tényleg nagyon jó a játék, és megérdemli hogy jól fogyjon, akkor nem teszik elérhetővé egy darabig.

Ettől még abban nyilván van igazság, hogy a jó játékok DRM nélkül is jól fogynak, a szar játékok meg azzal sem.

[ Szerkesztve ]

(#89) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt legközelebb kipróbálom A zombie nem tud lépcsőzni. :DDD
Videó onnét indul...

(#90) Kupszi válasza CptAdamica (#86) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Addig a pár napig, sok ember "rákényszerül" megvenni a játékot. :B

Mondjuk így már a Metro játék is bajba lesz.

Szerintem már sokkal jobban nem fog futni a játék, így se használja nagyon a CPU-t.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#91) cocobanana


cocobanana
tag

Sikerült kiplatináznom a Re 2. Hát az utolsó trófea Grim Reaper azaz Hunkkal meneküljél a csatornából ki az utcára eléggé nehézre sikerült. Egyfajta speedrun de ugyanakkor taktikáznod is kell. Fix itemjeid vannak, nem tudsz semmit se növelni. Amíg meg ki érsz az utcára addig a játék felvonultatja neked az összes zombit ami eddig a játékban szerepelt. Ennek a trófeának a megszerzése, jobban megizzasztott mint a hardcore végigjátszása vagy bármelyik másik trófea. Még lehet funból neki állok a hardcore S rank speedrunjanak ,meg megvárom az ingyenes DLC-t aztán eladom a játékot.

(#92) CptAdamica


CptAdamica
veterán

A "B" küldetés mi is a két karakternél? Most befejeztem Claire küldetését is, itt a vége?

Megyen!

(#93) gejala válasza CptAdamica (#92) üzenetére


gejala
őstag

A 2nd run a B kampány. Menüben new game [2nd run] néven fut. Rövidebb, de nehezebb.

Más.
Ez a Mr. X AI zseniális lett. Ezen a videón hatalmasat nevettem. Szegény zombi mekkorát kapott, pedig nem is volt útban. :D

[ Szerkesztve ]

(#94) Imilenni


Imilenni
addikt

Lóhere kulcs, 3 medál nélkül (gliccs)

Press "F" to pay respects.

(#95) Habugi válasza gejala (#93) üzenetére


Habugi
addikt

Pont tegnap találkoztam vele először, nem tudom elrontottam-e valamit de szinte semmi lőszerem nincs és mindenhova jön utánam, szóval az idevonatkozó kérdés, a lickereket is lecsapja?! :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#96) 30z.Samu válasza Habugi (#95) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem kell lőni, csak menekülni előle. :) Nagyjából fogod tudni merre van, mert trappol mint egy elefánt. :)

Sic Parvis Magna

(#97) ΞΔGLΞ válasza Habugi (#95) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem csapja le, de a nyalókákhoz késsel menj, azzal hamar szét lehet szabdalni őket, persze előtte nem árt seggbe durrantani, pl egy sotival, hogy megfeküdjön, aztán kés elő és fel sem tud kelni. Vagy dobsz egy villanót előtte aztán közben szétszabdalod...
Ha futsz, akkor meg X úr biztosan megtalál fél percen belül. Egyébként kár, hogy ebben a játékban nem lehet settenkedni. A Mr X részek a legtöbb helyen egyébként is bugos, mint az Istennyila. Van amikor simán elmész mögötte, mellette. De a szekrény mögött meg meglát.

(#98) ΞΔGLΞ válasza Imilenni (#94) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez elég gáz bug... :U

(#99) Kupszi válasza Imilenni (#94) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Én poén kedvéért 2x próbáltam de nem sikerült. :P

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#100) CptAdamica válasza gejala (#93) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszi, meglesem ma. :)

Amúgy Claire sokkolója annyira betegül megvan csinálva. :D Szénné süti a zombikat meg az Ivy-ket is. :D

Megyen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.