Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Amit nem találtam meg és akartam már kérdezni, hogy hol hagytam el...
Szóval, SLS 60 Claire pisztolyához az erősebb töltényt nem tudtam berakni, mert kell hozzá egy erősítés, az hol van? :F

(#102) 30z.Samu válasza ΞΔGLΞ (#101) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nálam még bőven van rejtély. :D A vége fele járok, de vannak megválaszolatlan kérdések számomra... :D

Sic Parvis Magna

(#103) ΞΔGLΞ válasza 30z.Samu (#102) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha a vége felé jársz, akkor szerintem már te is otthagytad valahol. :) Állítólag ez a kis lófütty pisztoly, az erősebb tölténnyel (már ha megvan hozzá az erősítés), hasonló erőt képvisel, mint Leon Magnum-ja. :)
Na most én ezt nem találtam meg, a tkm tudja hol lehet, talán a Treatment room safe-ben, mert azt nem nyitottam ki. :U

(#104) 30z.Samu válasza ΞΔGLΞ (#103) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem, én még Leon-nal vagyok. Ott a Magnum meglett. :D Másra gondoltam, csak nem akarok spoiler-ezni. :D

Sic Parvis Magna

(#105) ΞΔGLΞ válasza 30z.Samu (#104) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Írtam a SPOILER miatt a modkerbe, remélem hamarosan bekerül ide. :)
----------

Jah, azt hittem, hogy már Claire-el nyomatod és már a második végén vagy... :)

[ Szerkesztve ]

(#106) 30z.Samu válasza ΞΔGLΞ (#105) üzenetére


30z.Samu
félisten

Áá nem, sajnos annyi időm nincs, mint amennyit szeretnék játékra szánni. :D Majd talán egyszer... :) Ha holnap lesz rá időm, tolom tovább, de még van amit meg kéne szerezni a továbbjutáshoz.

Sic Parvis Magna

(#107) ΞΔGLΞ válasza 30z.Samu (#106) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Már én is kinőttem abból a korból. Nagyon ritkán játszom, legutoljára 2 éve a Biohazard-ot toltam ki.
Csak vannak olyan címek, mint pl ez is, amit bűn lenne kihagyni és amire nagyon kíváncsi vagyok, mert anno "gamer" koromban szinte megszámolni nem tudom hányszor toltam ki.
Van család, feleség és 3 kislányom is :), plusz meló, ezért csak éjjel tudtam nyomni, de nem akartam lemaradni róla. Gépem ugyan erős, de én munkára használom leginkább.

(#108) 30z.Samu válasza ΞΔGLΞ (#107) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én nem nőttem ki, valószínűleg már nem is fogom. :D Csak mint ahogy Te is írtad vannak kötelességek is, ahogy van idő és kedv nyomom az ipart. Valamikor többet, valamikor kevesebbet. :)

Sic Parvis Magna

(#109) Fitzgerald válasza ΞΔGLΞ (#101) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nekem megvan az az upgrade, óicánibmok a avrí nav aráladlo za kenima, tlov nebfézs ővél nabánrotasc a.
Visszafelé olvasd, és akkor nem lesz elspoilerezve a többieknek.

[ Szerkesztve ]

(#110) ΞΔGLΞ válasza Fitzgerald (#109) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Gondoltam, hogy ott lehet csak! :R

(#111) 30z.Samu válasza Fitzgerald (#109) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hű de leleményes.. :C

Sic Parvis Magna

(#112) gejala válasza ΞΔGLΞ (#103) üzenetére


gejala
őstag

"talán a Treatment room safe-ben, mert azt nem nyitottam ki"
Eltaláltad. :DDD
És igen, az magnumot csinál abból a borsólövőből.

Én tegnap vittem ki az első B runomat és tényleg el lett szúrva eredetihez képest. Azt hiszem, nem fogok sietni ezeknek a Hardcore S+ rankjával.

[ Szerkesztve ]

(#113) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Srácok!

SPOILER gomb bekerült, Köszi a moderátornak!

(#114) ΞΔGLΞ válasza gejala (#112) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem betöltöm onnét azt a mentést, mielőtt onnét lelépek és végig viszem a végéig. Ki akarom próbálni...xD

(#115) 30z.Samu válasza ΞΔGLΞ (#113) üzenetére


30z.Samu
félisten

Zsííír! Köszi! :D Na akkor szóval ott tartok, hogy... :D

Visszamentem a rendőrségre, hogy minek azt még nem fejtettem meg. Viszont mivel már kinyírtam mindenkit, így a fejtörőkkel behoztam a lemaradást. :D Széfeket nyitottam, portable safe-eket kinyitottam, ilyesmi. A szív kulcs kell még nekem, de azt még nem találtam meg. Ne írjátok le hol van, én akarom megtalálni. :D Gondolom valahol lent van és azért kellene visszamenni, hogy az ajtókat ki tudjam nyitni, csak hogy még nincs meg a kulcs. :D Egyébként amikor mentem vissza drukkoltam hogy Mr X ne legyen ott megint, mert Adánál ismét felbukkant és csak annyi volt a reakcióm, hogy "Ne mááár!" :D Egyszerűen idegesítő. :D Meg egyáltalán hogy került oda, ha egyszer már meghót? :D Ja meg odalent kellenek még a sakk bábús kapcsolók vagy relék vagy mik azok. :D De gondolom abból is lesz fent, majd kiderül. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#116) Kupszi válasza 30z.Samu (#115) üzenetére


Kupszi
aktív tag

MR X nem hal meg, az csak a látszat. Szívós egy jószág az.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#117) cocobanana


cocobanana
tag

Akit érdekel Re 2-ből már többen nyomnak világrekord speedrunokat. Érdekes tippeket lehet felfedezni, mivel lehet bizonyos dolgokat könnyebben és gyorsabban megcsinálni.Standardban van a verseny.

Világrekord speedrun [link] jelenleg ő a 2. helyezett, de neki van kamerája, meg lehet látni a chatelést is.

Egészen egyszerűen brutális hogyan játszanak így. Minden egyes animációt tudnak, szinte tizedmásodperc pontossággal mennek el a zombik mellett, vagy dobnak rájuk gránátot. Kipróbáltam milyen, hát gyakorolni kell rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#118) 30z.Samu válasza cocobanana (#117) üzenetére


30z.Samu
félisten

Gyakorlatilag ezzel kelnek meg fekszenek, mint az e-sportolók. :) Sokan akarnak úgy játszani, mint Ők, amivel alapvetően semmi baj nincs. Csak azt elfelejtik,hogy Ők napi több órát gyakorolnak akár csak egyetlen apró dolgot és nem két óra alatt váltak az adott játék "mesterévé". Gyakorlás a kulcsa mindennek.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#119) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Ez a túlélő mód kemény. Ha eljutok a rendőrőrs nagy terméig, ott hol tudok kimenni a helihez?

Megyen!

(#120) cocobanana válasza CptAdamica (#119) üzenetére


cocobanana
tag

Végig kell menned a west officen majd föl a 2 emeletre ott végig menni a folyosón, kimenni a könvytárból,átfutni a waiting roomba, utána balra fordulni ahol a redőnyös ajtó fel van engedve, felszaladni a lépcsőn, az a ajtón át kimenni a tetőre, majd a létrán lemászni, bemenni az ajtón, majd a lépcsőn leszaladni és ki a rácsos kapun, ott végig futni a lépcsőn le, majd a lépcsőn föl és ott a nagy kapu.

[ Szerkesztve ]

(#121) CptAdamica válasza cocobanana (#120) üzenetére


CptAdamica
veterán

Most látom, hogy ez még csak a fele, ahol jártam. Köszi. :D

Ennek a Tofunak mi a története amúgy? Elég vicces. :D

Megyen!

(#122) CptAdamica válasza CptAdamica (#121) üzenetére


CptAdamica
veterán

Na, így másodjára 10:36, néztem egy videót, ahol a gyerek lenyomta ~9:20 alatt, próbáltam kerülgetni a zombikat, de engem feszt nyakon akart harapni egy. :D

Megyen!

(#123) cocobanana válasza CptAdamica (#122) üzenetére


cocobanana
tag

A profi speedrunosok 7:30 perces időket mennek. Nagyon komoly. Sztem a Tofu egy fun a Resiben ,de akik jobban ott vannak a loreban azok hátha tudják pontosan mi hogy van. Mentem most egy hardcore speedrunt Leonnal (A) funból, hát az eléggé izzadós volt egy két jelenetnél. S meg lett, 2 óra 20 perccel, kaptam érte a végtelen gépfegyvert. Viszont S+ az valami brutális max 3 mentéssel lehozni hardcoreban és csak az alap fegyokat lehet használni.

(#124) gejala


gejala
őstag

Kicsit érdekesen sikerült azért a programozás.
Először az volt, hogy magasabb fps mellett gyorsabb és jobb a kés. 120 fps-nél már stunlockolva lehet késelni az alagsori bosst.
Most meg az derült ki, hogy Claire gyorsabban fut caution kondícióban, mint fine-ban. :F

[ Szerkesztve ]

(#125) Imilenni válasza cocobanana (#123) üzenetére


Imilenni
addikt

Hogy nyomjátok olyan gyorsan végig a játékot? :Y

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#126) KoNZoLik@ válasza Imilenni (#125) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ezt én is szeretném tudni, főleg hardcore-on :F

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 811 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#127) gejala válasza KoNZoLik@ (#126) üzenetére


gejala
őstag

A Hunk módra gondolnak, nem a kampányra.

(#128) KoNZoLik@ válasza gejala (#127) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

A felettem író a játék egészére gondolt, legalább is ezt írta!
Én is erre reagáltam, hogy hardcore-on miként lehet 2:20 alatt végigvinni?
Mivel cocobanana ezt írta, hogy ennyi alatt tolta le S rankra hardcore-on...
Én is végigvittem már hardcore-on no de nem ennyi idő alatt😀
2 óra alatt én még a csatornáig sem jutottam el😏
Na de biztos én vagyok a béna...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 811 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#129) gejala válasza KoNZoLik@ (#128) üzenetére


gejala
őstag

Ja, én a 10 percesekre gondoltam.
Egyébként 2:30 sima ügy a kampányra, csak ki kell hagyni minden felesleget és dodge-olni kell ellenségeket is. 1 óránál már a csatornában lehet lenni. Van aki ennyi idő alatt végez is. :DDD Elsőre nehéznek tűnhet, de közel sem annyira az, mint hiszed. Claire ráadásul még könnyebb a gránátvető miatt.

Vannak már nagyon jó írott guide-k is redditen, hogy pontosan milyen útvonalon kell menni, mit kell felvenni, mennyi helyet hagyni, stb. Pl. Claire A. Ezen felül csak meg kell tanulni kikerülni mindent, azokra én is írtam jó pár trükköt korábban.

[ Szerkesztve ]

(#130) ΞΔGLΞ válasza CptAdamica (#121) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A Tofu, egy tök finom Kínai kaja, de hogy milyen céllal került a RE2-be, anno a PSX verzióinál sem értettem és a mai napig rejtély számomra.

[ Szerkesztve ]

(#131) ΞΔGLΞ válasza gejala (#124) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most meg az derült ki, hogy Claire gyorsabban fut caution kondícióban, mint fine-ban. :F

Én nem vettem ilyet észre, hogy gyorsabb lenne, de nem is lassúbb talán...

(#132) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha az Albert pisztolyt megveszem [link], akkor az benne lesz a ládában?

(#133) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#132) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Válaszolok is magamnak...
Igen, benne lesz a ládában azonnal. Nem kell hozzá új game.

(#134) Kupszi válasza ΞΔGLΞ (#133) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Gondolom már meg akartad venni, és nem bírtál várni addig míg valaki megírja. :P

Egyből bekerül minden cucc amit veszel, a ruhák is. ;]

Mivel a játék jól sikerült szeretettel várjuk a 3.rész Remake-jét is.

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#135) ΞΔGLΞ válasza Kupszi (#134) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem jól gondolkozol a kinyújtott nyelv ellenére sem.

Tehát nem, vagyis mindenképp megvettem volna! Csak egy kérdés volt, hogy az azonnal bekerül-e, vagy, mint a biohazard-nál csak új játék indításakor kerül a ládába.

[ Szerkesztve ]

(#136) gejala válasza ΞΔGLΞ (#131) üzenetére


gejala
őstag

Szemre nem is látod, de lemérték, hogy ugyanannyi idő alatt nagyobb utat tesz meg. Leonnál viszont nincs különbség.

A ládába minden azonnal bekerül. Amikor meglett az utolsó Mr. Raccoon, rögtön meg is kaptam a végtelen kést a ládába.

[ Szerkesztve ]

(#137) gejala válasza gejala (#15) üzenetére


gejala
őstag

Pár extra tipp néhány nehezebb helyhez.
Persze kicsit spoileres, de nem tagelem, hogy láthatóbb legyen.

Spoilerek innentől.

11. A C4 részhez adalék.
A lelógó zombit már előre el lehet intézni és nem fog zavarni. A licker viszont scriptelten aggrozva jön, nem lehet elsétálni mellette. Claire-el persze el lehet lőni rá egy acid roundot, de van pazarlásmentes megoldás is. Felveszed medalliont és futsz kifelé. Amikor licker leesik, megállsz. Megvárod, hogy sikítson és akkor elkezdesz futni könyvtár felé. Ilyenkor oda fog ugrani, ahol álltál és 90%-ban nem talál el.

12. Mr. X-hez általános kikerülés.
Hátrafelé sétálsz és amikor feléd üt, megnyomod a futást. Nem fog eltalálni soha.

13. Ha Mr. X zaklatna a könyvtárban a könyvespolcok tologatása közben.
Egy flashbang stunolja addig, amíg befejezed a puzzlet. Nem érdemes futkározni vele, mert megy az idő.

14. Csatornában a king/queen plugokhoz vezető pithez tipp.
Az első G-Adult kilátszik a vízből, meglövöd pisztollyal, vársz 1 mp-et és balról átfutsz rajta. Aztán sprint tovább, balról jön a következő, balról kikerülöd. Utolsó jobbról csúszik be, nem fog zavarni.
Visszafelé a létra előtti már könnyű. Rögtön felmászol jobbra a szárazföldre és amikor elnyomja valamelyik animációját, szabad az út.

15. Amikor csatornában visszakapcsolod powert és be leszel zárva a G2 bossal és a benyúló kezeit kell kerülgetni.
Csak futkározol, amíg abba nem hagyja. Utána odaállsz kijárat elé kicsit balra. Amikor betöri az ajtót, simán átfutsz mellette bal oldalt az ajtóban.

[ Szerkesztve ]

(#138) Imilenni válasza gejala (#137) üzenetére


Imilenni
addikt

Köszi!
Éppen most próbálok valami Speedrun szerűséget!

Közben PC-n is elkezdtem HC módban, Leon A. Kár hogy nem lehet beletenni Standard nehézségre ezt a ribbonos megoldást. Faja lenne :P

Press "F" to pay respects.

(#139) ΞΔGLΞ válasza gejala (#136) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha így van ez elég gáz. Gyorsan itt lenne az ideje egy patch-nek más szempontból is.

(#140) ΞΔGLΞ válasza gejala (#137) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Spoilerek innentől.

És miért nem rakod abba? Direkt lett csináltatva ide SPOILER.

(#141) gejala válasza ΞΔGLΞ (#139) üzenetére


gejala
őstag

Na ja, engem is kezd zavarni, hogy sok helyen a Screen Space Reflections úgy néz ki, mintha grafikai bug lenne. Főleg a Main Hall és a labor. Labor bejárata vagy Greenhouse Control előtti mentési hely kimondottan gáz.

[ Szerkesztve ]

(#142) cocobanana válasza Imilenni (#125) üzenetére


cocobanana
tag

A kulcs az, hogy megállás nélkül céltudatosan kell futni a mapon. Zombikkal meg nem foglalkozni. Tehát előre megtervezett legrövidebb útvonalon kell menni, és a zombikat se szükséges megölni elég, ha rálősz 2 -3 a fejre, hogy kicsit megszédüljön és rohansz tovább vagy direkt a lábát kilőni és futás ugyanúgy. Mindig csak azokat az itemeket kell felvenned amire szükséged lesz, többivel nem érdemes foglalkozni. Sima késsel simán szétlehet vágni elején Williamet, amíg az animációja tart, addig durván sebzi a késelés vagy bármelyik bosst, amikor éppen földre van térdelve. Továbbá a kézi gránátokkal eléggé jó sebzést lehet kiosztani , ha direkt dobod a bossra és nem counterattackolva használod. Amúgy ha megnézel pár világrekord speedrunnert, akkor sok mindent eltudsz lesni tőlük egy-egy dolgot,(könyvtárban nem kell egyenként tologatni a szekrényeket, elég ha legelsőt megtolod azzal automatikusan a többit is tolod. Vagy pl csatornában lévő William bossnál, amikor felülről támad a kezével, elég ha dobsz egy gránátot a lehúzott redőny ajtóra és akkor abbahagyja a fenti támadást és egyből az ajtót töri be.) meg látod hogyan csinálják. Persze gyakorlatban más lesz amikor te játszol, nyilván nem hozol olyan időt , de annyi elég lesz, hogy játékon belül megtudod csinálni az s rankot hardcoren.

[ Szerkesztve ]

(#143) gejala válasza cocobanana (#142) üzenetére


gejala
őstag

Utolsó két Claire bosshoz még egy kis tippet hozzátennék.

G3-nál acid round nagyon jó, stunolja és sebzi is. Utána SMG mehet a szemeibe.
G4-nél gránátvető semmit nem ér, mert direktben kell eltalálni a szemeit. Viszont jól dobott gránát rengeteget sebez rajta, ilyen 6 db-tól meg is hal a minigun nélkül is. Minigun után 2-3 elég bele vagy spark gun is nagyon hatásos, ha maradt. No meg a magnum ammo az SLS-ből.

[ Szerkesztve ]

(#144) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Skacok eszembe jutott valami. :D Gondoltam megkérdezlek Titeket, elég egy igennel vagy egy nemmel válaszolni. :D Érdemes Leon-nal keresni a szív kulcsot? Nem, még nem kezdtem el keresni csak ez valamiért bevillant hogy lehet nem is Leon-nál lesz az a kulcs.

(#145) gejala: :R

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#145) gejala


gejala
őstag

Még egy dolog eszembe jutott, ami kikészített.
Claire utolsó bossnál van az az acsi, hogy lődd le a falról.
Én azt A runban vagy fél órát próbáltam mindenféle szögből meg fegyverrel, de nem sikerült. Nem vagyok biztos benne, hogy egyáltalán lehetséges ott. Aztán a B runban elsőre meglett csak annyival, hogy ugrás előtt felé lőttem egy minigun sorozatot. Gondolom a több/nagyobb weak spot miatt lehet.

(#144) 30z.Samu:
Leonnál nincs Heart Key. Ugyanígy Claire-nél sincs Club Key.

[ Szerkesztve ]

(#146) Chalez


Chalez
őstag

Most kezdtem el a játékot, már az elején, az esőben kiábrándító az SMAA, csillog villog minden mint a tücsök ….ja, ha meg átkapcsolom TAA+FXAA-ra, úgy elmos mindent, hogy nem igaz. Ja, a felbontás 1080p... Valakinek valami tippje esetleg? :F

(#147) Kupszi válasza Chalez (#146) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Ezeknek amiket leírtál végülis ez a jelentősébe. A Fűrészfogas részeket csak kicsit "homályosítva" tudják kiküszöbölni. Nekem konkrétan nem volt bajom a TAA+FXAA-val azzal érdemes használni amúgy.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#148) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát, megszenvedtem érte, mentségemre legyen mondva, hogy nem sokan maradtak utánam és majdnem mindent be is gyűjtöttem.

(#149) gejala


gejala
őstag

Na, fél órányi próbálkozás után találtam pazarlásmentes módszert G2 (konténeres) bossra. Egy lövés vagy kés sem kell hozzá.
Onnan indulunk, hogy vezérlőpult mellett állsz. Beindítod és szemben állsz konténerrel. Ahogy csak lehet elindulsz túloldalra a platformon, ha nem indulsz azonnal, megüt a boss. Átfutsz platform legszélén túloldalra és megfordulsz megnézni mit csinál boss. Vársz addig, amíg csak lehet, hogy konténernek legyen ideje teljesen kimenni. Ha már elég közel ért a boss, elindulsz a létra felé futva, majd visszafordulsz balra, teljesen a pálya legszélén. Ha körbeértél vissza a pulthoz, meg is nyomhatod már és kezded elölről a kört. Boss a nyomodban lesz, nem üt meg és pont akkor ér vissza konténer, amikor már biztonságban vagy. Nagyon fontos, hogy a kör közben ne nézz hátra, folyamatosan kifelé nézel a fal felé és a szélhez tapadva futsz a lehető legnagyobb körben. Először én is paráztam, mire készül mögöttem a boss, de semmi baj nem lesz. :D
Ha megütne boss, miközben jön vissza a konténer, akkor sincs nagy gáz, kisebb körben kanyarodsz vissza a végén, hogy visszaérj.

[ Szerkesztve ]

(#150) d@vee


d@vee
őstag

Nos, Leon kör letudva. 6 és fél óra egyhuzamban, csak wc-zni álltam fel a gép elől :D Nagyon tetszik, csak kár, hogy rövid. Várom a Nemesis remaket.
Claire majd délután, így hajnalban már nem indítom el.
A game rohadt jól van optimalizálva, 80 fps körül szaladgált 1080p-ben, high körüli beállításokkal.
A 2.nd run Claire-al hosszabb vagy rövidebb?

Ja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.