Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Protezis


Protezis
őstag

Addot egy gép. Részei:
Abit NF7 alaplap (pontosabban sajnos nem tudom)
Athlon XP 2600+ Sempron
Geforce 4 MX440
30 GB Maxtor
80 GB Gianni-féle WD
256 MB DDR RAM
Sony DVD-olvasó
Nec DVD-író
A maxtoron van a telepített legális, tanárnak adott (tanárok kaphatják meg oktatás, fejlesztés vagy mi célból) Windows XP Prof HUN SP1 v 2.
Nemrég rajtam keresztül vett a tulaj egy WD hdd-t. Most vett egy régi videokarit a másik gépbe, így minden adott, hogy a 2. gép is életre keljen. Feladatom volt a Maxtor áthelyezése a 2. gépbe, és az oprendszer átvarázsolása a WD-re.
A WD hibátlanul működött XP-ben, használták is.
Norton Ghostot használtam partition copyval. A rendszerpartíciót átmásoltam vele a WD elsődleges partíciójára. Maxtor kivesz, gép indul. Rendszer indítása sikertelen.
Mivel van ilyen topic, hogy a ghotolós rendszerpartíció-másolás másik hdd-re nem szokott működni, gondoltam XP reinstall, nem volt nálam semmi egyéb progi.
Bebootolok az XP cd-ről, törlöm az első partíciót, majd létrehozok egyet, NTFS teljes formattálás. Ezután elkezdi a fájlokat másolni, végül újraindulás. Újraindul. ''Kérem nyomjon meg egy billt a cd-romról való bootoláshoz....'' nem nyomtam meg, mondván folytatódjon a telepítés, ilyenkor már hdd-ről bootol. ''A rendszer indítása sikertelen''.
Ezután kismillió variációt kipróbáltam. Slavere kötöttem, kiköttem a DVD-olvasót, cmos reset, biosban fail-safe default settings, (virus warning disableden van!), próbáltam az xp javítás módo is. Nem installra megyek, hanem j betűt nyomok, másolja a fájlokat, kész, újraindul, és a szokásos hibaüzi.

A gépet kb 3 hónapja vette (alaplap, proci, ram), akkor is én telepítettem ugyanezt az XP-t, csak akkor a Maxtorra. Akkor nem volt ilyen gond.

Valakinek valami ötlete? Látott már valaki ezt a hibaüzit?

(#2) Protezis


Protezis
őstag

Senki se?

(#3) Protezis


Protezis
őstag

Senki sem tud segíteni?

(#4) Protezis


Protezis
őstag

Mai utolsó UP. Valaki legalább nyögjön egy passzt! :(

(#5) Protezis


Protezis
őstag

Első mai up! :DDD
Na tényleg, legközelebb majd reggel lesz, úgy 9-10 körül. Feltéve, ha akkor se lesz válasz a kérdésemre. :(

(#6) ollie válasza Protezis (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A ram 1 db modul? Ha nem, akkor szedd ki az egyiket úgy próbáld telepíteni. Ha igen, tedd be egy másik slotba. Egyébként letesztelted? Esetleg még megpróbálhatnál egy linuxot telepíteni, azzal mit kezd.

***

(#7) Fauszt válasza Protezis (#1) üzenetére


Fauszt
senior tag

fixmbr és társai, ha nem megy, akkor állítsd biosban a hdd hozzáférési módját lba-ra (jelenleg valszeg auto-ra van állítva).

(#8) Protezis válasza ollie (#6) üzenetére


Protezis
őstag

Igen, 1 modul. Megpróbálom majd másik slotban, bár kezdetek óta ugyanabban van.
Nem teszteltem le.

[Szerkesztve]

(#9) Protezis válasza Fauszt (#7) üzenetére


Protezis
őstag

A fixmbr az XP része? Hogy indítsam el? A xp cdről bootolva a javítási konzolban?
Mik a társai? De a bios felismeri annak, ami. Kiírja, hogy 80 GB, a maxtorról bootolt xp-ben is tökéletes. A lemezkezelőben írja, hogy az első partíció kifogástalan és rendszer.

[Szerkesztve]

(#10) Protezis


Protezis
őstag

Valakinek valami ötlete még?

(#11) morzsa


morzsa
aktív tag

Teszteld a memóriát!

https://linktr.ee/wbteam21

(#12) kav15 válasza Protezis (#1) üzenetére


kav15
csendes tag

OEM?

(#13) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Nem lehetséges, hogy az a gond, hogy amikor törölted a particiót, és ugy kezdted el megint a telepítést, akkor az XP már csak kiterjesztett particiót hajlandó létrehozni, elsődlegest nem.
Régebben ebből származhattak problémák, valamint abból is, hogy ha a bootolandó partició nem az első 8Gb-on kezdődött.
Ahhoz, hogy újból elsődleges particióra tudjad telepíteni a rendszert, sajnos az összeset törölni kell, és úgy létrehozni egy elsődlegest az XP telepítővel. ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#14) Protezis válasza oregcsóka (#13) üzenetére


Protezis
őstag

Igen, ilyet is csináltam. Lett egy 80 GB-os használatlan lemezterület, abból csináltam egy 15-öset, formáztam NTFS-re, de a hibaüzi hasonló :(

(#15) Protezis válasza kav15 (#12) üzenetére


Protezis
őstag

OEM?? Az XP? Nem. Valami tanári verzió. Amúgy aktiválási problem nem lehet, ugyanis nem kell aktiválni. De egy HDD változott csak, ettől még az OEM-et is lehetne újraaktiválni. Asszem 3 fontosabb hardver változása után nem lehet aktiválni OEM XP-t.

(#16) Fauszt válasza Protezis (#9) üzenetére


Fauszt
senior tag

A fixmbr az XP része? Hogy indítsam el? A xp cdről bootolva a javítási konzolban?
Igen.
A társait egyelőre hagyjuk. Szóval ghostolás után fixmbr. Ha nem indul el a rendszer akkor állítsd be biosban az lba-t, ne hagyd auton, függetlenül attól, hogy minden jónak tűnik!

(#17) ollie válasza Protezis (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem is OEM XP van, és én már az egész gépet kicseréltem vagy 2x (1-2 dolog kivételével), és csak 1x kellett újraaktíválnom.

***

(#18) Protezis válasza Fauszt (#16) üzenetére


Protezis
őstag

Oks. De a friss XP reinstall miért nem mehet? RAM-hibán kívül lehet még valami más is?
Csak jan 7-e körül tudom kipróbálgatni az általatok ajánlott dolgokat, mivel csak akkor érek rá ezen ismerősöm gépére ránézni. Addig is gyűjtöm az információkat, ötleteket. Még mielőtt valaki lehurrogna, hogy b@szok megcsinálni akármit is :)

(#19) Protezis válasza ollie (#17) üzenetére


Protezis
őstag

Igen? Bevallom, ehhez nem értek, de édsanyám irodájában az egyik gépre most vettünk XP home editiont, és azt mondták, hogy ha az alaplap, proci, hdd, ram meg még hasonló fontos (mást nem tudtak mondani, kb azt, hogy stb.), a számítógép alapjául szolgáló hardverelemek közül 3 db kicserélésre kerül, akkor nem lehet többször aktiválni.
Mindig tanul az ember :)

(#20) ollie válasza Protezis (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát én azóta már cseréltem alaplapot, vettem új hdd-t (bár az egyik régi még benne van), kicseréltem a ramot, a procit, a videokártyát (2x is), és ezen idő alatt csak 1x kellett újraaktíválnom.

***

(#21) Fauszt válasza Protezis (#18) üzenetére


Fauszt
senior tag

Oks. De a friss XP reinstall miért nem mehet?
Mehet az is...

(#22) bcs


bcs
aktív tag

biosban megpróbáltad már a vinyót lba-ra állítani? win2k pl. csak úgy volt hajlandó működni. ide kábel hány eres?

(#23) Protezis válasza bcs (#22) üzenetére


Protezis
őstag

Fauszt javasolta már, ki fogom próbálni. Kábel a laphoz adott 80 eres.
Nincs itt valami NF7-es huncutság?
Lehet megbeszélem ismerősömmel, hogy hozza el a gépet, és tudom tesztelgetni stb. Meg persze tudok válaszolgatni a tippekre.

(#24) Protezis válasza Fauszt (#16) üzenetére


Protezis
őstag

Kipróbáltam. Az lba-val megoldódott a probléma. Miután megváltoztattam a beállítást a biosban, elsőre sikerült mindenféle fennakadás nélkül telepítenem az XP-t. Köszi :)
Csak azt nem értem, hogy lehetnek ilyen problémák egy alaplappal 2005-ben :F
Másik gépben volt már dolgom ugyanilyen WD vinyóval (ez is az is Gianni-féle), de ott nem volt gond. Pedig ha jól emlékszem az is nForce 2-es.

(#25) mateo


mateo
csendes tag

Bárki hasonló probléma, az LBA és a normál ide kábel segített nekem is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.