Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) gyulavezir válasza Honkydoo (#249) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Szia, igen, azzal az IPvel próbálkozom, de a jelszóig sajnos már el sem jutok. :O

(#252) Honkydoo válasza gyulavezir (#251) üzenetére


Honkydoo
őstag

Oké.

Amit találtam:
1. Nyiss egy parancssort: start menü -> cmd
2. Navigálj abba a mappába ahol a putty telepítve van: cd "c:\Program Files\PuTTY"
3. Add ki a következő parancsot: putty.exe -cleanup
4. Nyomj egy igen-t

Valszeg utána jó lesz...

Fontos! Ez vissza állítja a putty-t alapállapotba, vagyis minden beállítás és mentett kapcsolat törlődik!

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#253) jlight válasza gyulavezir (#250) üzenetére


jlight
csendes tag

Nagyon köszi, írtam privátba.

[ Szerkesztve ]

(#254) wwhy


wwhy
veterán

Sziasztok, pár kérdés R2-vel kapcsolatban:
- van kupon/kuponok hozzá? :)
- milyen (radiros) ceruzát érdemes rendelni hozzá, és honnan, vagy inkább az eredetit?
-. doc-ot megnyit/ lehet jegyzetelni vele?
- (bőr) tokot honnan lehet rendelni?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#255) gyulavezir válasza wwhy (#254) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Írtam PM.

(#256) auth.gabor


auth.gabor
tag

Offtopic, de vannak itt is Boox tulajok... :D

--

Tools for Boox v1.4.0-00, friss és ropogós. :)

Aki még nem látta:
- Paraméterezhető template generátor
- Közösségi template letöltő
- TeamDrawer, többen is rajzolhatnak ugyanarra az oldalra
- Kanban board, erősen kísérleti még

Aki már látta, új feature:
- Firkálható daily planner naptár (fejlesztés alatt)

Letölthető innen: https://github.com/gaborauth/toolsboox-android/releases/latest
És innen: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.toolsboox

Boox Note Air a teszteszközöm, más eszközökön lehetnek bajok.

https://iotguru.cloud

(#257) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Ha valakit érdekel, eladó a ReMarkable radíros tollam plusz a leg alapabb folio kihasználatlanság miatt.

privátban vagy a hardver aprón lehet érdeklődni :)

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#258) wwhy


wwhy
veterán

"Normális", hogy egy éjszaka alatt csak 52%-ot tölt az RM2 :F
Nem saját kábelével, de akkor is :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#259) FefeeX válasza wwhy (#258) üzenetére


FefeeX
veterán

Nálam a Samsung Note 20 Ultra gyári töltőjével nem is kompatibilis valamiért... Az USB-C szabványnak valami mostohagyerekét ismeri csak

(#260) wwhy válasza FefeeX (#259) üzenetére


wwhy
veterán

Akkor lehet ez e baj, hogy Huawei gyorstöltővel próbáltam... Megprobalom egy sima töltővel, hátha

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#261) CB


CB
senior tag

A héten megérkezett az Onyx Boox Nova Air típusú ebook.
Jelenleg kinyitható tokot keresek hozzá, kevés sikerrel.
Maga a felhasználói felület pazar. Nem számítottam ilyen gyorsaságra, amit tud.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#262) konyvi válasza CB (#261) üzenetére


konyvi
csendes tag

Nekem szerdán lett meg az Air 2. Én ezt rendeltem hozzá: https://digipont.hu/boox-case-cover-103-note-air-2-onyx-ebook-tok-103-grey-74752?keyword=Air%202%20tok

[ Szerkesztve ]

(#263) CB válasza konyvi (#262) üzenetére


CB
senior tag

Én is találtam mágneses tokot, de arany áron.
16e Ft-ba fájt szállítással................még jó, hogy lehet kapni. :O

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#265) DingirInanna


DingirInanna
friss újonc

Sziasztok, egy ideje gondolkodom egy RM2 vásárlásásán. Hétfőn valami cyber monday volt, arról lecsúsztam, de mintha itt a régi tagok tudnának kupont,kódot, esetleg elcsóbb beszerezhetőséget. Hálásan megköszöném, ha kaphatnék valami kedvezméynes lehetőséget. Mostanában sokat járok képzésekre, sokat jegyzetelek, illetve a párterápiás munkám során külön füzetek vannak a klienseknek, ezt jelentősen megkönnyítené egy ilyen eszköz..... Köszönöm előre is....

(#266) syradann válasza DingirInanna (#265) üzenetére


syradann
friss újonc

Küldöm privát üzenetben.

[ Szerkesztve ]

(#267) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Megjelent a Kindle Scribe.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#268) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Ezt most találtam. Interaktív templatek bármely eink táblagépre...

A videó Kindle -re készült, de Remarkable 2-őn is működik. :)

Az oldalra érdemes ráengedni egy google fordítót, hogy angol legyen a szöveg.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#269) gyulavezir válasza Honkydoo (#268) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Öööö... És te ezt próbáltad RM2-n? Meglepne ha működne.

(#270) gyulavezir válasza gyulavezir (#269) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Revidiálnám az előző hozzászólásomat, ez tényleg működik, a kandzsiktól eltekintve egészen jól néz ki. Csak nagyon el lehet tévedni a jegyzetek között. De nagyon frankó, köszönöm!
:R :R :R

(#271) taranis


taranis
addikt

Sziasztok, rendelt itt már valaki cégre? Kicsit kaotikus a számlázás, egyrészt 537 EUR-t fizettem, aztán a számlán 572,23 van, valamint a DHL-től kaptam a vámügyintézés során egy "commercial invoice"-t, ezt elvileg nem kell nekem átadniuk, de érdekességképp ezen meg 576.99 van. Én nem tudom, hogy a könyvelő mit fog tudni ezzel kezdeni.
Amúgy gondolom most már senkit sem lep meg, de a csomag Hong Kong-ból érkezik, ott gyártják a tabletet, még ha norvég is a cég.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#272) Boldi Bácsi


Boldi Bácsi
friss újonc

Kedves Rolandg ! Nagyon figyelmesen olvastam írásaidat, tapasztalataidat. Másfél éve küzdök magammal, hogy vásároljak egy rM2-t. Segítség kérdésem Tőled : A kézírást rendben van, felismeri megtanulja írásjegyeidet és átfordítja leírja "gépelve ". De megtartja a te kézírásodat ,vagy az végleg elveszik??

Üdvözöllek, várom válaszod

(#273) rolandg válasza Boldi Bácsi (#272) üzenetére


rolandg
tag

Kedves Boldi!

Két éve használom lassan a kütyüt, és igen pozitívak a tapasztalataim továbbra is. Közben lett egy Onyx Book Air 2, amit utálok, mert nehézkes konyhai robotgép, mindent tud, de semmit nem tud jól. Állandóan megakadnak funkciók, az egyik frissítés után például nem tud gépelt szöveget konvertálni.

És a válasz: igen, amíg nem törlöd ki, megmarad a kézzel írt szöveg is. A kézírásból egy e-mailt generál. Alapvetően a kézzel írt jegyzetek azok, amelyek mindig megmaradnak. Ezeket egyrészt az asztali gépes és a telefonos appal is megnézheted, de én például rendszeresen felcsatolom google drive-ba, és onnan osztom meg másokkal. Szóval egy nagyon klassz kis eszközről van szó.

(#274) tsilver válasza rolandg (#273) üzenetére


tsilver
aktív tag

Ez erdekes nalam a note vajsima mindennemu megakadas nelkul, gyors es jol teszi s dolgat, lehet kellene egy reset

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#275) rolandg válasza tsilver (#274) üzenetére


rolandg
tag

Lehet. A reMarkablenál nem kell. És nem, nem akarok úgy használni egy ilyen eszközt, mint a 2010-es évek első felében az android telefonomat, vagy 2000-ben a Windowst. Főleg, ha van jobban működő alternatíva.

(#276) taranis válasza taranis (#271) üzenetére


taranis
addikt

Akit érdekel, írtam a supportnak, másnapra küldtek egy pontos számlát.

colorizer.net

(#277) tsilver válasza rolandg (#275) üzenetére


tsilver
aktív tag

mint írtam nem kell úgy ...... használni, nálam tökéletesen megy, azért mert nálad valami nem kerek nem kell leszólni, másra való egy kicsit más funkciókkal. mindkettő elfér a saját piacán

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#278) neksztpro


neksztpro
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, nincs-e valakinek jelenleg kedvezményes kupon kódja amire jelenleg nincs szüksége. Nagyon hálás lennék ha kaphatnék egyet.

Előre is köszi,
Nobit

(#279) Szaky


Szaky
tag

Sziasztok,

Segítsetek légyszíves megérteni, a Connect előfizetés nélkül, a remarkable cloudjából törlődnek az 50 napnál régebbi note-ok, de ha google drive-ra backupolok, akkor ott megmarad ugye? Vagy rosszul értem?

(#280) Hedgehog9780


Hedgehog9780
tag

Sziasztok!
Úgy döntöttem, hogy beruházok egy RM2-be. Kaphatnék én is egy linket a kedvezményes vásárláshoz? Hálás köszönet előre is :))

(#281) Ranagol78


Ranagol78
csendes tag

Sziasztok!
Ma kipróbáltam egy rm1-et élőben, felcsigázott vele a barátom!
Esetleg és is kaphatnék jó beszerzési lehetőséget privátban!
Köszi

(#282) gyulavezir válasza Ranagol78 (#281) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Remélhetőleg fogsz kapni privátban linket

(#283) johndoo1000


johndoo1000
tag

Sziasztok,

esetelg van már valami alternatíva, vagy még mindig a Rm2 a legjobb e-notes ?

(#284) kisskd válasza johndoo1000 (#283) üzenetére


kisskd
tag

Szerintem "legjobb" nincs, vannak alternatívák, van felhasználás, amire az RM2 jobb, van amire más. Én Onyx Note Air 2 Plus-t vettem, a tervezett felhasználásra jobbnak tűnt, egyelőre bevállt mindkét Onyx a végfelhasználóknak.

(#285) johndoo1000 válasza kisskd (#284) üzenetére


johndoo1000
tag

Szia,

köszi. Nekem napi szintű jegyzetelésre kellene.
Mi az amiben az RM2 jobb mint a note air 2 plusz?
köszönöm a segítséget

(#286) rolandg válasza johndoo1000 (#285) üzenetére


rolandg
tag

A családban van mindkettő. Az Air2-t én nem szeretem. Talán azért, mert nagyon megszoktam a RM2 letisztult, egyszerű, kézre illő dolgait. Most, a legutóbbi frissítésnél ezt kicsit árnyalták :), de ettől még nagyon szeretem. A másik azzal, hogy több mindenre való, egy android rendszer van alatta, és próbáltak egy többfunkciós készüléket alkotni, kicsit instabilabb nekem, meg olyan, "xiaomis" :). Ha jegyzetelésre kell, én a RM2-t választanám, ha jó lenne egy monokróm tablet is, akkor az Air2-t.

(#287) FefeeX válasza rolandg (#286) üzenetére


FefeeX
veterán

Csak nem arra gondolsz, hogy "véletlenül" átméretezi az oldalt jegyzetelés közben? Az valami ótvar feature, és ráadásul nincs egy gomb az ablak visszaállítása normál nézetre, hanem utána egy percig méretezgetni kell... :O

(#288) rolandg válasza FefeeX (#287) üzenetére


rolandg
tag

Meg ez a görgetős baromság. Nem, nem akarok szabványtalan oldalakat a jegyzeteimbe. Inkább legyen "fluid" a lapozás, mint ha magát a lapot görgetnénk. De ahogy nézem a visszajelzéseket, fognak ezen módosítani :D.

(#289) kisskd válasza johndoo1000 (#285) üzenetére


kisskd
tag

Ez nekem nem jó kérdés, én eddig a Note Air-t választottam. RM2 mellett szokott szólni, hogy kicsit jobb a kijelző/karakterfelismerés/"röcögésmentesség", de ezekkel nekem nem volt gondom az Onxy-nál sem eddig, cserébe örülök az előfizetésmentességnek, meg a sokkal nagyobb szabadságnak.

Ami nekem még nagy megoldandó problémám Onyx-on (és ennek bevallom őszintén nem néztem utána, nem tudom RM2-n milyen), az a kézírás struktúrált (!) szöveggé alakítása. A karaktereket szépen felismeri, de eddig vagy okádék kinézetű, szerkeszthetetlen PDF-et tudtam belőle generálni, vagy plaintext TXT-t. Nem várom, hogy kiadványszerkesztőket megszégyenítő, tördelt szöveges fájl adjon vissza, de mondjuk egy word, amiben legalább a különböző bulletpointok, meg behúzások megvannak, nem volna rossz.

(#290) rolandg válasza kisskd (#289) üzenetére


rolandg
tag

Behúzásokat nem tud a karakterfelismerő, viszont sokkal jobban kezelhető nekem, mint a Onyx. Az rM2 is txt-t generál, de a sortörések, a bekezdések, a felsorolásjelek rendben vannak. Nyilván nem találja ki, hogy ha wordben szerkeszteném, hogy szeretném látni, de nagyon jól (sokkal jobban ) kezelhető a végeredmény. És az eredeti mindig megmarad. Ami most nekem plusz, hogy a kézzel írt szövegekbe az alkalmazásukban bele tudok gépelni, tudom szerkeszteni a szövegeket.

(#291) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Megérkezett a Type Folio a Remarkable 2-höz.

A Good E-reader már le is tesztelte.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#292) gyulavezir válasza Honkydoo (#291) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Indokolatlanul meg is kívántam.

(#293) tnt7878


tnt7878
friss újonc

Sziasztok!
Köszi a sok hasznos infót az rm2-ről.
Esetleg én is kaphatnék jó beszerzési lehetőséget privátban?
Köszi

(#294) Mátélele


Mátélele
csendes tag

Sziasztok! Pár kérdés az rm2-ről.
-Mennyire életképes ebook-ként?(nagyon sok helyen szidják amiért kevés formátumot támogat.)
-Mennyire lenne “visszalépés” egy Lamy tollal használni a sajátja helyett?
Én is megköszönnék egy kedvezményes linket! :)

(#295) gyulavezir válasza Mátélele (#294) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Lamy toll teljesen jó. Pont van egy nálam eladó. :D
Ebooknak nagyon menő. :C

(#296) Mátélele válasza gyulavezir (#295) üzenetére


Mátélele
csendes tag

És nem ütközöl gyakran akadályba a formátumok miatt?

(#297) gyulavezir válasza Mátélele (#296) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Hát, eddig nem volt ilyen jellegű gondom. Bár nyilván azért is lehet, mert csak pár formátumot szoktam használni...

(#298) FefeeX válasza Mátélele (#296) üzenetére


FefeeX
veterán

Calibre-t használok az asztali gépen. Amit nem támogat a RM, azt átnyomom epubba pár sec alatt. Alapvetően a borítók miatt is át szoktam futtatni a programon a könyveket, nem szeretem a nem tökéletes munkákat :)

(#299) micimacko


micimacko
aktív tag

Sziasztok,

Kuponnal mennyivel olcsóbb az eszköz, mint anéllkül?
Saját tollal érdemes megvásárolni, vagy inkább a fórumon említett Lamy toll az ajánlott?

Köszi,
Robi

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#300) rolandg válasza micimacko (#299) üzenetére


rolandg
tag

40-50 euro a kedvezmény kuponnal.
Én nagyon szeretem a radíros tollát. Odatapad erősen az oldalára, nem kell vigyázni rá külön, és nagyon jó a fogása is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.