Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Real időjárásjelentés

Hozzászólások

(#2351) student válasza SzalaiG (#2350) üzenetére


student
őstag

egész kellemes helyen lehetsz mer fehérváron vagyok öreghegyen és 2fok van ;] jah és nincs nap

[Szerkesztve]

(#2352) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Fejér megyében mennyire volt hideg úgy hajnali 4 körül? Mert állítólag matton rohangáltam pólóban kb. 1 órán keresztül...érzem is, hogy nehezen működnek a kezeim..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2353) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Alakul az idei tél:
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2354) Motion_Blur válasza Sárpac (#2353) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Igen, de a csapadék nagyon hiányzik :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2355) Sárpac válasza Motion_Blur (#2354) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jah akkor -20ig meg se állna!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2356) Geli


Geli
senior tag

Lehet fura lesz a kérdés, de nem találtam jobb helyet neki, új topicot meg nem akartam ezért nyitni. :)
Van olyan oldal, ahol hónapokra előre meg lehet nézni a körülbelüli időjárást? Konkrétan arra lennék kiváncsi, hogy mennyivel tolódik el most a tél, hogy ilyen későn kezdődött?Vagyis mikor lesz már meleg?? :D

(#2357) Bash válasza Geli (#2356) üzenetére


Bash
őstag

Nem kell ahhoz hónapokat várni. Jelenleg még reggel 8 sincs, de már 21°C van 91% páratartalommal. Délután 2 körülre 30°C-t mondanak. Szerintem egész elviselhető.

http://bashtravel.com/

(#2358) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

[link]
Itt már ''Holnapután'' van.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#2359) várnarancs válasza Sárpac (#2355) üzenetére


várnarancs
addikt

Az bnem lenne rossz. Ideális a tunningnak:DDD

Solymár: viszonylag hideg, esik vmi, a hó és az eső keveréke:DDD

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#2360) Geli válasza Bash (#2357) üzenetére


Geli
senior tag

hehe :DDD amerikába....csak nem nálunk :( :O

egyetem után megyek ki én is ;] ....eddig nem akartam a tengerentúlra vándorolni, de barátokon kívül nem tudok más okot, ami ellene szól :(

egyébként: kispest, sötét, hideg, de legalább nem esik.

[Szerkesztve]

(#2361) fokukac


fokukac
nagyúr

Egy óriási ciklon miatt késik a tél
2007. január 4. Turcsán Tamás - FigyelőNet-összeállítás

Sosem látott meleg Finnországban, szokatlanul enyhe szibériai időjárás és tavaszias tél a Kárpát-medencében. Németh Lajos meteorológus szerint egy az Atlanti-óceán térségében örvénylő hatalmas ciklon miatt nem változik hetek óta időjárásunk. A brit szakértők a globális felmelegedés gyorsulásáról beszélnek.


[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2362) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Néhány ibolya kinyílt a kertemben. Kellemes, napos, enyhe idő van. Sosem éltem még át ilyet január elején. Februárban igen, volt már részem csalóka kora tavaszban, de ez a mostani idő nem nevezhető tavaszinak, hisz még nem volt tél! November 2-5 közötti hideg betörés nem igazán nevezhető annak.
Hol késik a tél?
Aggódva figyelem a kertem fáit, fel ne ébredjenek a nyugalmi időszakból!
Azonban nemcsak nálunk furcsa az időjárás, hanem másutt is.
[link]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#2363) tkazmer válasza Algieba (#2362) üzenetére


tkazmer
addikt

Itt solymáron meleg, napsutéses idő van. Kicsit fúj a szél, de egy rövidujjú póló így is elég kintre:D

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2364) Bash


Bash
őstag

A tél mifelénk sem akar jönni, nem is baj. :)
Sarasota, FL: 28°C, 73% páratartalom. Szép napos, kicsit felhős idő, síri csend.

http://bashtravel.com/

(#2365) PazsitZ válasza tkazmer (#2363) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szeged, napsütés ezerrel, legalább 10 fok. El se hiszem hogy január 11 van :F .

- http://pazsitz.hu -

(#2366) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Salgótarján, gyengén felhős ég, szélcsend, 8,5°C.
Kellemes májusi este..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#2367) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#2366) üzenetére


BlacKSouL
addikt

14 órával később felhőátvonulások, gyenge-közepes É-Ny-i szél nagyobb széllökésekkel, 8°C
Remek áprilisi időjárás..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#2368) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hmm...1 évvel ezelőtt laza 33 fokkal volt hűvöseb az időjárás. Érdekes..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2369) Sárpac válasza Motion_Blur (#2368) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Semmi gond majd februárban:
Érdemes az uccsó képeket megtekinteni mi is jön jan 29-től!:(
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2370) SzalaiG válasza fokukac (#2361) üzenetére


SzalaiG
addikt

Aztán Holnapután... :(((

(#2371) lorcsi


lorcsi
veterán

(#2372) Motion_Blur válasza lorcsi (#2371) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ezt bírom...

Leesik 10centi hó, vagy kicsit megindul a szél, és már napokkal előtte elkezdődikl a parasztvakítás + a rémísztgetés. Kár, hogy a tornádónál nagyobb baromságot már nem lehet mondani, különben mondanának...

Félre ne értsd! Nem neked írtam, csak a cikkre reagáltam.

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2373) Spirit válasza Motion_Blur (#2372) üzenetére


Spirit
őstag

Sajnos most nincs igazad, egyébként egyetértek Veled. Nyugat-Európában jégesők, viharok, és 120-160km/h-ás széllökéseket mértek, iszonyatosak a károk, eddig 10 halálos áldozat. Igaz,mire ideér, kicsit gyengülni fog, de azért féltem a cserepeket a házon, nincs kedvem tetőt javítani. A vihar hajnalban fog ideérni, de nem hirtelen, hanem folyamatosan fog erősödni a szél, és holnap estig folyamatosan döngetni fog...Azért a kocsival elálltunk a fa alól :D

[Szerkesztve]

(#2374) ALI_G


ALI_G
veterán

Gondolom sokan hallották már:

Figyelmeztető előrejelzés:

Egy markáns viharciklon mozdult el a Brit-szigetektől Dánián keresztül a Balti-tenger irányába. Hatására a következő órákban a délnyugati szél egyre többfelé viharossá (65-80 km/óra) fokozódik.
Az éjféli óráktól országszerte (!*) 80-100 km/órás széllökésekre számíthatunk.
Várhatóan péntek kora hajnalban, kora reggel az említett ciklon intenzív hidegfrontja néhány óra leforgása alatt átvonul hazánkon, amely mentén záporok, zivatarok is kialakulhatnak, néhol jégeső, jégdara kíséretében. A front mentén az északnyugatira forduló szelet a országszerte(!*) 90-110 km/óra között kísérik, de intenzív záporok, zivatarok környezetében(!**), helyenként az észak-magyarországi, észak-alföldi, közép-magyarországi, a közép-dunántúli, és a nyugat-dunántúli régió egyes részein átmenetileg orkánerejű (110-130 km/óra) széllökés is kialakulhat.
A front mögött a délutáni órákig - a délnyugati országrész kivételével - többfelé a legerősebb széllökések időnként a 90-105 km/óra-t is elérhetik északnyugati irányból. Nagyobb valószínűséggel az ország keleti, északkeleti részén helyenként zápor, vagy esetleges zivatar környezetében átmenetileg 105-110 km/óra széllökések is kialakulhatnak.
(!* megjegyzés: Az éjféli és a reggeli órák közti időszakban az ország egyetlen településén sem lehet kizárni 90-110 km/óra közötti széllökés kialakulását, emiatt került az előrejelzésbe az országszerte kifejezés. Nem lokális jelenséggel, hanem az egész országot érintő szélviharral kell tehát számolni.) (!**) megjegyzés: Lokális jelenség, amely a (!*) megjegyzésben leírt szélsebességre tevődhet rá, de csak egy adott helyen.
(Forrás: OMSZ)
Készült: Csütörtök 19:52

Az OMSZ oldala nem jön be, lehet sok a lekérés, vagy a szél kidöntötte :D nemtom. Szegeden más csakpod a szél, de még nem túlzottan erős.

(#2375) raczger válasza ALI_G (#2374) üzenetére


raczger
őstag

felső 2 hsz-bej erről van szó

egyébként itt már kezd fújni a szél, de még messze van a 100km/h-tól, no majd reggel kíváncsi mi lesz ebből:) de lehet h éjjel fel fogok kelni a nagy szélre:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2376) SzalaiG


SzalaiG
addikt


Fejér megye: Brutális szél. 4fok. :Y

(#2377) atuci


atuci
senior tag

Bp III.ker Óbuda, baromi erős a szél, csak úgy zörög a redőny!

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#2378) Motion_Blur válasza atuci (#2377) üzenetére


Motion_Blur
félisten

''csak úgy zörög a redőny!''

:DDD

Fejér megye. Fújdogál, 11fok ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2379) eddie17


eddie17
addikt

Fejér megye: Közepes szél, kellemes idő...lenne ha nem fújna:) néha pár csepp eső.

(#2380) RexpecT


RexpecT
addikt

Hajdu-Bihar :
Csepereg és fujdogál. 23 fok (idebennt) :) !

(#2381) Chili7


Chili7
őstag

Párizs, szikrázó napsütés...(bocs, már biztos volt)
Szóval: Budaörs, egy-két széllökés, azóta semmi.
Ennek sztem a füstje nagyob lesz mint a lángja.

(#2382) Bubee82


Bubee82
őstag

Mosonmagyaróvár:

Fújdogál már a szél, a hőmérsékletet nem tom :)

(#2383) Spirit válasza Chili7 (#2381) üzenetére


Spirit
őstag

Budaörs szintén(óváros), folyamatosan fújdogál, néha 1-1 erősebb széllökés..Ezt az oldalt javaslom követni:
[link]

(#2384) tildy válasza Chili7 (#2381) üzenetére


tildy
nagyúr

Valószínűleg azért haltak meg Csehországban is már ... Egyébként időkép azt írja, pont errefelé tart :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2385) fps8 válasza Bubee82 (#2382) üzenetére


fps8
senior tag

Budapesttől északra 35Km-re Vác.
A szelet már forgó ventilátor melett is hallom odakint, nincs hideg de már elkezdett pakolni néhány cuccot az udvaron. Dolgozik a kicsike :) Találtam egy jó kis képet az Origón, biztos sokan látták már, de azért bemásolom ide is.
[kép]

Holnap reggel így megyek dolgozni az úton :)) jobbra ballra :)

"War... war never changes"

(#2386) fps8 válasza fps8 (#2385) üzenetére


fps8
senior tag

Ja a kép valahol Nyugat Európában készült, arról a viharról ami most felénk tart. :DDD

"War... war never changes"

(#2387) EQMontoya


EQMontoya
veterán

miskolc, totál csend, szélcsend, szarok a hajamra

mod: első komolyabb széllökések megérkeztek :)

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#2388) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Goo aludni, én ilyenkor szeretek a legjobban :)

Reméljük nem lesz semmi baj, aki meg éjjel korong részegen mászkál a fasorban...szal az meg is érdemli...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2389) Kobe


Kobe
veterán

itt komlón egész délután tombolt a heves szél, kicsit meg is viselte a redőnyömet, de én inkább faterom miatt aggódok, éppen amikor megérkezett a vihar ferihegyre akkor indult a gépe

(#2390) EQMontoya válasza Motion_Blur (#2388) üzenetére


EQMontoya
veterán

Reméljük nem lesz semmi baj, aki meg éjjel korong részegen mászkál a fasorban...szal az meg is érdemli... Emléxem vkire, aki hasonló módon hagyott el egy samsung d600at, és taposta meg a virágágyást... lefraggelve az összes virágot benne.

Same rules apply!

(#2391) Motion_Blur válasza EQMontoya (#2390) üzenetére


Motion_Blur
félisten

De akkor szélcsend volt :DDD

kabbe :P

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2392) EQMontoya válasza Motion_Blur (#2391) üzenetére


EQMontoya
veterán

az lehet, de még úgyis majdnem kipurcantál :D

Same rules apply!

(#2393) fps8 válasza Motion_Blur (#2391) üzenetére


fps8
senior tag

Egyre hangosabb itt kinn a cucc. Ha felkelek rá akkor kimegyek és csinálok képeket. Majd feltöltöm ide a tényállást, ha valakit érdekel, és nincs kedve kiszambázni megnézni :) Hajnalban várhatóak a képek, amennyiben lesz valami komolyabb hangzavar odakinn :DDD

"War... war never changes"

(#2394) Motion_Blur válasza EQMontoya (#2392) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jóvannamá' :D

fps8: ment privi :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2395) Nimrod


Nimrod
addikt

Szigethalom, a szél szeretne bejönni az ablakon.

(#2396) tildy válasza Motion_Blur (#2388) üzenetére


tildy
nagyúr

És aki munkából megy haza?:U

Nimrod: szeretek repülni, szélben is, csak nem akkorában, mint ami elvileg készülődik:D

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2397) Nimrod válasza tildy (#2396) üzenetére


Nimrod
addikt

Száááálj velem :DDD

(#2398) EQMontoya válasza tildy (#2396) üzenetére


EQMontoya
veterán

felhőmentes szélcsendes időben viszonylag ritka a termik :)

mod: ilyen oldalszélbe földön is menne a dobott orsó :D

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#2399) tsar


tsar
aktív tag

Bécsben 18,9 fok van :Y és 106km/h-ás szél.

(#2400) tildy válasza EQMontoya (#2398) üzenetére


tildy
nagyúr

JAja. Párom mesélte, hogy annak idején a nyíregyi reptéren kerekedett egy kis vihar, hirtelen jött, megláttál a viharfelhőket, elkezdtek pakolni, kb 5-10 perc múlva oda is ért az orkán erejű szél, pont , mikor az utsó gépet vitték a hangár felé. Ha jól tudom, az is dobott ott helyben egy orsót, vagy ha azt nem is, de egy szárnytörés befigyelt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Real időjárásjelentés
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.