Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#731) Landsmann


Landsmann
addikt

8 napja vettem egy ilyen telefont. Úgy gondolom, 95 %-ban már testre szabtam. Esetleg még apróbb beállítások lehetnek, amikre még ez után találok rá. Azt kell mondjam, nagyon tetszik. :) Az elmúlt 8 napban rengeteget volt nyomkodva és eddig minden hiba nélkül ment. Nem volt lassulás, akadás, fagyás.
Telenortól vettem, de szerintem független a készülék. Nem mintha különösebben jelentősége lenne, mivel mindkét SIM telenoros. A készülékben az égvilágon semmi nyoma, hogy a Telenor belepiszkált volna. Se egy csengőhang, se egy logó, kép, még csak a MyTelenor app sem volt rajta. Globál verzió, ha jól értelmezem, akkor ez a legjobb. Vettem hozzá fekete tokot. A szilikonos átlátszó nagyon gagyi benyomását keltette, igaz az árban is csak 2000, ez meg 4000 Ft volt. Kapott üvegfóliát is, a hölgy készségesen fel is rakta ott előttem. Tökéletesen sikerült. Látszott, hogy nem először csinálja.
Teljesen elégedett vagyok a készülékkel. Végre nem 3, hanem 2 telefont húzgálok magammal. Konkrét üzemidőt még nem tudok mondani, mert az átlagtól többet nyüstölöm egyelőre, de így is elment 2,5 napig. Akkor is 17 %-on állt az akku mikor töltőre tettem. Wifi folyamatosan bekapcsolva, mobiladatforgalom 4G-n keresztül. (az 1-es SIMen van aktív mobiladat, a 2-esen nincs) Itthon és melóhelyen wifin lóg. Még első este csináltam egy rendszerfrissítést. Viszonylag gyorsan megvolt. A letöltés hosszabb időt vett igénybe a 5 mbites interneten mint a frissítés. NÉhány ikon megváltozott. Hoyg konkrétan még mik, azt nem tudom, hiszen előtte pár órával hoztam el.
Úgy veszem észre, általában kevesebb adatot forgalmaz. Természetesen az appok amikor frissülnek, az adott dolog. DE például a Google fiókba kevesebbet generál. A helyelőzményekhez ritkábban küldi a pozociót mint az előző telefon. Mondjuk minek is, ha egy helyben van?
Azt hiszem, jól döntöttem mikor ezt a készüléket választottam. Én úgyis hosszútávra tervezek mindennel. Gyakorlatilag egy 11 éves Sony Ericsson K850i-t váltott le, ami napi rendszerességű használatban volt. A másik, egy okostelefon volt, amit 4 évig használtam. Egy kicsi ZTE V795-ös. Szerintem már akkor is kifutó volt mikor megvettem, mert nagyon olcsón adták kártyásan. Ezt a két készüléket váltotta le. A ZTE-ben lévő kártyát aktívan nem használtam, azt a telefont kizárólag netre használtam. Novemberben lett számlásra váltva az ahhoz tartozó szám és így vált a fő kártyává, a másik megmaradt kártyásnak, másodlagosnak. Az a telefonszám augusztusban lesz 20 éves. :) Mindenhol azt ismerik, így azt kártyásként megtartom.
Külön tetszik, hogy a hívószám nélküli hívásokat likvidálni lehet. Bújkáló hívásokat nem fogadok. Ezen túl majd csak értesítést kapok, hogy volt ilyen is. Az ujjlenyomat olvasó a másik dolog, ami nagyon tetszik. A képernyőzár feloldása csak egy érintés kérdése. Nem kell rajzolgatni, meg húzogatni.
Automatikus fényerőre állítottam be. A teljes sötétben beálló fényerőt én kevésnek éreztem, ezért azt feljebb tornáztam. Így mindjárt olvashatóbb lett a kijelző.
Egyedül a korábbi telefonon rendben működő IGo-t nem tudtam működésre bírni, állandóan a felbontásra panaszkodott, hogy nincs olyna méretű skin, vagy a felbontás nem támogatott. Mindegy, helyette ott a Google útvonal tervezője. Teljes Magyarország és a határmenti területek egy része két részletben offline térképként a telefonban van. Így net nélkül is használható. Mondjuk az jó kérdés, hogy offline térképek megléte esetén online módban használva mennyi mobiladat forgalmat generál. Figyelembe veszi-e, hogy a teljes térkép a telefonban van, azt nem kell letöltenie, csak a cullangot. (sávinformáció, forgalmi információk, stb)
Összességében eddig csak pozotív tapasztalatom van róla.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.