Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) endib válasza twollah1976 (#700) üzenetére


endib
tag

Nálam vagy 2 hete ez van és semmi baja

(#702) Ernesto78 válasza twollah1976 (#697) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Hát a minősége nem túl biztató, de belépőszintű telefonnak elmegy. Azt hiszem az LG G2 telóm jobb képeket lő. Talán keddre megérkezik a kicsike.
Köszi a megosztást.

[ Szerkesztve ]

(#703) szimi57 válasza twollah1976 (#700) üzenetére


szimi57
őstag

Menni fog a leirtak szerint. Nálam sokkal egyszerübb volt, TWRP-s felrakás.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#704) twollah1976 válasza Ernesto78 (#702) üzenetére


twollah1976
őstag

Par helyen elment a fokusz, amugy annyira nem rossz.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#705) twollah1976


twollah1976
őstag

Van valakinek tapasztalata, hogy milyen beallitasokkal lehet a legjobb kepeket, videokat kesziteni a telefon kamerajaval?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#706) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Feleségemnek néznék ilyen telefont. Kérdésem lenne, hogy napfényben mennyire látszik a kijelzője?
Általánosságban jó véleménnyel vagytok róla (akinek van)?

Nekem egy redmi 5 plus van, azzal elégedett vagyok, de a feleségemnek egy kicsit kisebb kellene, ez pedig árban is jónak tűnik.

(#707) twollah1976 válasza szimi57 (#699) üzenetére


twollah1976
őstag

Leszedtem a legujabb stabil ROMot (miui_HM6Global_V10.2.4.0.OCGMIXM_f662ddbe15_8.1.zip).
Atmentem a kovetkezo oldalra (flashing guide) es kivalasztottam a local update leirast.
A letoltott ROMot szamitogepen keresztul bemasoltam a gyoker konyvtarban talalhato downloaded_rom konyvtarba.
Utana rendszer frissites stb, stb, kivalaszottam a harom pottyot a jobb felso sarokban es az istennek se akar megjeleni a choose update package felirat vagy annak a megfeleloje magyarul.
Gondoltam naivan akkora tusko vagyok, hogy nem ismerem fel az angol szoveget magyarul es atallitottam a telefon nyelvet angolra.
De akkor se jelent meg a choose update package felirat.

Ezek utan nem tudom eldonteni, hogy bennem van a hiba (user error) vagy a telefon makacsolta meg magat.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#708) endib válasza twollah1976 (#707) üzenetére


endib
tag

A frissítő ablakban 10szer koppints a 10es számra és láss csodát :)

(#709) twollah1976 válasza endib (#708) üzenetére


twollah1976
őstag

Ezt valahogy elfelejtettek emliteni...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#710) netreg


netreg
tag

Redmi 6-ot érdemes még venni? Vagy van jobb ajánlat? 1 hónapja vettünk egyet külföldön (ahol élünk), nagyjából meg vagyunk elégedve vele. A Redmi 3 és a 4X is szebb szerintem, de ez korszerűbb, újabb Android, jobb kamera. Az akksi kicsit gyenge. Most Magyarországon kellene egy rokonnak valami ütős csoda Sony Xperia Z3 Compact után, ami nagyon jó teló, csak a kijelzője eltörött.

Ha nincs jobb (ár/érték arányban), hol van jó áron most 6-os?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#711) dzsi23


dzsi23
addikt

Valaki nem tudja véletlenül, hogyan lehet eltüntetni ezt az értesítést? Nekem fontos a messengeres chat-fejek használata, de ez értesítés folyamatosan elfoglalja az értesítési terület felét...

(#712) szimi57 válasza dzsi23 (#711) üzenetére


szimi57
őstag

Hosszan nyomj rá az értesitésre. Erre elő kellene jönnie a megoldásnak.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#713) dzsi23 válasza szimi57 (#712) üzenetére


dzsi23
addikt

Sajnos nem ilyen egyszerű. :( Az AutoNotification appal el tudom tüntetni, de nem örülök, hogy hozzáférést kell kapnia az értesítésekhez.

(#714) MineFox54 válasza dzsi23 (#713) üzenetére


MineFox54
őstag

Ha nincs jogosultsága az értesítéskezeléshez, akkor nem tudja eltüntetni sem :)

(#715) dzsi23 válasza MineFox54 (#714) üzenetére


dzsi23
addikt

Nyilván. Ezért lenne jó, ha nem kellene hozzá app. A1-en simán el lehet tüntetni, R6-on nem.

(#716) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Emberek!

Hogy kellene a negatívból átváltani a képernyőt fotómódban?

(#717) Skillet válasza eddie17 (#310) üzenetére


Skillet
addikt

Pls help ME :DD megkésve, de kellene az infó, hogyan tudom csitítani a Vibert, ha előtérben van. :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#718) netreg válasza netreg (#710) üzenetére


netreg
tag

Ugyan nem jött válasz, de megkérdem újra, érdemes még venni Redmi6-ot? Ha igen, hol van a legjobb áron? 32GB/3GB Global érdekelne.

Megj. Mit is kell nézni? B20 legyen benne?

Az egyik leírásban (itt) ezt találtam:
2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 CDMA 800 & TD-SCDMA
3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
4G bands LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)

Akkor gondolom ez nem jó.

[ Szerkesztve ]

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#719) Cyrin válasza netreg (#718) üzenetére


Cyrin
addikt

redmi note 5 vagy A2 lite-ot néznék most, kicsivel drágább, de jobban megéri sztem most, ráadásul az A2 Lite fizikai mérete ugyanakkora mint a redmi 6. Eustock.eu-n néznék.

(#720) netreg válasza Cyrin (#719) üzenetére


netreg
tag

A2-t néztem. Nem rossz. Kicsit nagyobb azért, de elvileg jobb konfig. Memória több, de a proci azonos. Akksi nagyobb, de nincs jobb üzemideje a teszt szerint. Érdekes.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#721) Cyrin válasza netreg (#720) üzenetére


Cyrin
addikt

most vettünk a céghez, itthon meg van redmi6 , én az a2 lite-ot választanám.

(#722) dzsi23 válasza netreg (#720) üzenetére


dzsi23
addikt

Alig észrevehető a méretkülönbség. Én az A2 Lite-ot választanám, leginkább azért, mert az nem MIUI-s.

(#723) twollah1976 válasza netreg (#720) üzenetére


twollah1976
őstag

Vagy a Mi a2 Lite vagy ha van egy kicsivel tobb penzed akkor Mi A2.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#724) dzsi23 válasza twollah1976 (#723) üzenetére


dzsi23
addikt

Mindig lehet több pénzért jobbat ajánlani, de úgy vettem észre, hogy fontos a kis méret, ezért ajánlottam inkább az A2 Lite-ot. Ellenkező esetben még az A1 is szóba jöhetne (bár sajnos nem esik az ára, hiába van forgalomban az A2, szinte ugyanannyiba kerül az A1), én nagyon elégedett vagyok vele. Most próbaképp R6-ot használok, de sokszor hiányzik az A1, szal tuti vissza fogok térni arra.

(#725) twollah1976 válasza dzsi23 (#724) üzenetére


twollah1976
őstag

Volt Mi A1-em, van Redmi 6-om es Mi A2-m.

Ha valasztani lehetne akkor inkabb a Mi A2, mert fejlettebb benne a hardver.

A Redmi 6 nekem tetszik, csak az a MIUI vagy mi a franc ami szamomra kaotikus es sok benne a root nelkul kiirthatatlan bloatware.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#726) Ernesto78 válasza twollah1976 (#725) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Nekem ez a bloatware új, mert 2014 óta nincs okostelefonom és nem emlékszem, hogy az LG telefonomban lett volna egyetlen is. Most rendeltem a redmi 6-ot. Szóval akkor ez tele van szemetelve minden haszontalan programmal? Ki lehet irtani belőle? Nem örülnék, ha kémkedne vagy egyáltalán telepítene programokat.

(#727) twollah1976 válasza Ernesto78 (#726) üzenetére


twollah1976
őstag

Root nelkul nem lehet leszedni azokat a vackokat.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#728) endib válasza Ernesto78 (#726) üzenetére


endib
tag

Nem telepít semmit magától és nem kémkedik jobban mint bármelyik más gyártó készüléke

(#729) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Értem, akkor nehezen, de lehet törölni. Remélem pár nap és meglátom, hogy milyen a teló. Köszönöm

(#730) MineFox54 válasza Ernesto78 (#729) üzenetére


MineFox54
őstag

Attól függ, mit értünk haszontalan program alatt. Rendes bloatware nincs (Global stable), tehát nem rak fel gagyi játékokat, vagy dobál popup értesítéseket etc. Viszont rengeteg gyári app van.

[ Szerkesztve ]

(#731) Landsmann


Landsmann
addikt

8 napja vettem egy ilyen telefont. Úgy gondolom, 95 %-ban már testre szabtam. Esetleg még apróbb beállítások lehetnek, amikre még ez után találok rá. Azt kell mondjam, nagyon tetszik. :) Az elmúlt 8 napban rengeteget volt nyomkodva és eddig minden hiba nélkül ment. Nem volt lassulás, akadás, fagyás.
Telenortól vettem, de szerintem független a készülék. Nem mintha különösebben jelentősége lenne, mivel mindkét SIM telenoros. A készülékben az égvilágon semmi nyoma, hogy a Telenor belepiszkált volna. Se egy csengőhang, se egy logó, kép, még csak a MyTelenor app sem volt rajta. Globál verzió, ha jól értelmezem, akkor ez a legjobb. Vettem hozzá fekete tokot. A szilikonos átlátszó nagyon gagyi benyomását keltette, igaz az árban is csak 2000, ez meg 4000 Ft volt. Kapott üvegfóliát is, a hölgy készségesen fel is rakta ott előttem. Tökéletesen sikerült. Látszott, hogy nem először csinálja.
Teljesen elégedett vagyok a készülékkel. Végre nem 3, hanem 2 telefont húzgálok magammal. Konkrét üzemidőt még nem tudok mondani, mert az átlagtól többet nyüstölöm egyelőre, de így is elment 2,5 napig. Akkor is 17 %-on állt az akku mikor töltőre tettem. Wifi folyamatosan bekapcsolva, mobiladatforgalom 4G-n keresztül. (az 1-es SIMen van aktív mobiladat, a 2-esen nincs) Itthon és melóhelyen wifin lóg. Még első este csináltam egy rendszerfrissítést. Viszonylag gyorsan megvolt. A letöltés hosszabb időt vett igénybe a 5 mbites interneten mint a frissítés. NÉhány ikon megváltozott. Hoyg konkrétan még mik, azt nem tudom, hiszen előtte pár órával hoztam el.
Úgy veszem észre, általában kevesebb adatot forgalmaz. Természetesen az appok amikor frissülnek, az adott dolog. DE például a Google fiókba kevesebbet generál. A helyelőzményekhez ritkábban küldi a pozociót mint az előző telefon. Mondjuk minek is, ha egy helyben van?
Azt hiszem, jól döntöttem mikor ezt a készüléket választottam. Én úgyis hosszútávra tervezek mindennel. Gyakorlatilag egy 11 éves Sony Ericsson K850i-t váltott le, ami napi rendszerességű használatban volt. A másik, egy okostelefon volt, amit 4 évig használtam. Egy kicsi ZTE V795-ös. Szerintem már akkor is kifutó volt mikor megvettem, mert nagyon olcsón adták kártyásan. Ezt a két készüléket váltotta le. A ZTE-ben lévő kártyát aktívan nem használtam, azt a telefont kizárólag netre használtam. Novemberben lett számlásra váltva az ahhoz tartozó szám és így vált a fő kártyává, a másik megmaradt kártyásnak, másodlagosnak. Az a telefonszám augusztusban lesz 20 éves. :) Mindenhol azt ismerik, így azt kártyásként megtartom.
Külön tetszik, hogy a hívószám nélküli hívásokat likvidálni lehet. Bújkáló hívásokat nem fogadok. Ezen túl majd csak értesítést kapok, hogy volt ilyen is. Az ujjlenyomat olvasó a másik dolog, ami nagyon tetszik. A képernyőzár feloldása csak egy érintés kérdése. Nem kell rajzolgatni, meg húzogatni.
Automatikus fényerőre állítottam be. A teljes sötétben beálló fényerőt én kevésnek éreztem, ezért azt feljebb tornáztam. Így mindjárt olvashatóbb lett a kijelző.
Egyedül a korábbi telefonon rendben működő IGo-t nem tudtam működésre bírni, állandóan a felbontásra panaszkodott, hogy nincs olyna méretű skin, vagy a felbontás nem támogatott. Mindegy, helyette ott a Google útvonal tervezője. Teljes Magyarország és a határmenti területek egy része két részletben offline térképként a telefonban van. Így net nélkül is használható. Mondjuk az jó kérdés, hogy offline térképek megléte esetén online módban használva mennyi mobiladat forgalmat generál. Figyelembe veszi-e, hogy a teljes térkép a telefonban van, azt nem kell letöltenie, csak a cullangot. (sávinformáció, forgalmi információk, stb)
Összességében eddig csak pozotív tapasztalatom van róla.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#732) twollah1976 válasza Landsmann (#731) üzenetére


twollah1976
őstag

Ha nem a Telenortol vetted volna, sporoltal volna legalabb 10-15 ezer forintot...

A kameraja olyan, amilyen arra boven eleg, hogy kattintson parat az ember.
Ennyi penzert boven vallalhato a telefon.
Majd az ido eldonti, hogy mennyi ideig marad hasznalhato.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#733) Landsmann válasza twollah1976 (#732) üzenetére


Landsmann
addikt

38990 Ft volt. 5000 kezdő részlet és 11x3090 ft.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#734) Skillet válasza Skillet (#717) üzenetére


Skillet
addikt

Erre valaki toljon infót ha tud.
A Viber pittyeg akkor is ha némítva van a teló (DND).
De csak akkor pittyeg az okos, ha benne vagyok épp a csevegésben, vagyis aktív a Viber csevegés ablaka, üzenet jön és pittyeg. Régi telómon ez nem volt. Asszony telója sem csinálja.
Nem tudok vele mit kezdeni.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#735) punky10 válasza Skillet (#734) üzenetére


punky10
addikt

Pont az ilyenek miatt töröltem vlglegesen a Viber-t.Anno egyforma készülékünk volt a feleségemmel(Xiaomi Redmi 3S Prime)szinte azonos beállításokkal.Tényleg,a különbség csak annyi volt,hogy az enyém szürke,az övé pezsgő színű volt.És akkor sem akart ugyanúgy működni... :N Egyszer neki nem akart jelezni,máskor én nem tudtam némítani...stb...
Elegem lett,töröltem.Úgy látszik ezeket a furcsaságait azóta sem nőtte ki.Tudom,hogy ez nem az a válasz,amit vártál,csak azért írtam,hogy ne csodálkozz,ha ha másnál nincs ilyen,vagy ha senki sem tudja rá a megoldást... :U

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#736) jambiyya válasza Ernesto78 (#729) üzenetére


jambiyya
őstag

Nem kell semmit törölni róla. Amihez root kéne, azt nem is baj ha nem törlöd, a 3rd partykat meg engedi törölni. Volt rajta pl. FB alkalmazás, de simán törölhető.

(#737) dzsi23 válasza jambiyya (#736) üzenetére


dzsi23
addikt

Oké, hogy sok dolog nem törölhető, de más rendszereken legalább le lehet tiltani az ilyeneket, ha törölni nem is. Ilyen pl. a Drive, Fotók, Play Zene, Play Könyvek, stb. Itt tiltani sem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#738) Skillet válasza punky10 (#735) üzenetére


Skillet
addikt

Köszönöm, remekül hangzik.
Múltkor mintha találtam volna vibernél olyan menüpontot, ahol van ilyesmi állítási lehetőség. Rég volt, lehet álmodtam.

Más. A honor band 4 karkötőmmel is szívok. Az értesítések megjönnek rá, de az értesítések tartalma csak sms esetében. Asszonynál viszont minden korrektül müködik. De az ugye moto E4. Itt viszont tuti a miui túlkomplikálása lesz a gond... Szerintem.
Nem találom a megoldást.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#739) dzsi23 válasza Skillet (#738) üzenetére


dzsi23
addikt

Számomra a MIUI-nak több hátránya van, mint előnye. R3S esetén még csak sejtettem, hogy a MIUI-val vannak gondjaim, és nem az androiddal vagy a telefonnal, de most már tudom. És már abban sem vagyok biztos, hogy a tesztidőszak után oda merem adni apámnak az R6-ot. Bár amik engem zavarnak, talán őt nem érintenék, szal valszeg maradni fog, de nagyon érik bennem, hogy inkább eladom, és keresek neki másik telefont. :U

(#740) punky10 válasza dzsi23 (#739) üzenetére


punky10
addikt

Anyósom a 3 S Prime-t kapta meg,gyári MIUI-val.És csípem az öreglányt,tehát nem kib@szásból....
Édesanyamnak a Note 4-et adtam,szintén MIUI-val.Semmi problémájuk.A MIUI szerethető,bár az is igaz,hogy kibontás után még tuti nem áll készen a napi használatra.Kell belefektetni pár óra beállítást,és utána már használható.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#741) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Ha minden jól megy kedden megjön a teló. Meglátom hogy a LG telefonom után, hogy fog tetszeni. Biztató számomra a hozzászólások! :R

(#742) dzsi23 válasza punky10 (#740) üzenetére


dzsi23
addikt

Tudom, hogy van, aki szereti, sőt, sokan szeretik, ezért kezdtem a mondandómat azzal, hogy "számomra". Andoid One telót használom, az aztán végképp nem alkalmas napi használatra a dobozból kivéve, szintén igényel egy kis törődést kezdetben, de utána teszi a dolgát, és úgy, ahogy én szeretném. :) Nekem az nem fér bele, hogy MIUI kilövi a számomra fontos appokat (pl. a hívásrögzítőt, amit régóta használok minden telón). És az sem, hogy root nélkül ne tudjam eltüntetni (sem törölni, sem tiltani) a zavaró appokat.

(#743) punky10 válasza dzsi23 (#742) üzenetére


punky10
addikt

A MIUI optimalizációt kikapcsolva,az alkalmazást védetté téve nekem nem volt ilyen jellegű problémám.Bezzeg az EMUI-n... :O
A Pie óta javult valamit a helyzet,már csak az AdGuardot és a MiFit alkalmazást lövi ki,bármit is bűvészkedem... :D
Viszont mindkettőben alapból vannak olyan dolgok,amik miatt már nem szeretnék stock androidot.
Nem vagyunk egyformák,de szerencsére mindenki megtalálhatja a neki megfelelő rendszert.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#744) dzsi23 válasza punky10 (#743) üzenetére


dzsi23
addikt

Minden utat végigjártam MIUI-n... minden zsákutcát.

(#745) punky10 válasza dzsi23 (#744) üzenetére


punky10
addikt

Akkor ez van.Az usankás nyúl nem kedvel Téged... :D

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#746) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Halló!
A fogadott sms-t hogy lehet törölni?

(#747) szimi57 válasza Tacsika (#746) üzenetére


szimi57
őstag

Ha hosszan rányomsz?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#748) dzsi23 válasza Tacsika (#746) üzenetére


dzsi23
addikt

Siess, nehogy az asszony meglássa! ;]

(#749) Tacsika válasza szimi57 (#747) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Akkor szerintem visszaküldi pl. ("utoljára 1 Perce")
Hát én nem tudom de az eddigi telóimon volt ugye: jó pár választási lehetöség hogy mit csináljak vele...

[ Szerkesztve ]

(#750) dzsi23 válasza Tacsika (#749) üzenetére


dzsi23
addikt

Talán az volt a baj, hogy szimi57 kérdésként fogalmazta meg a megoldást... nyomj rá hosszan! Ekkor alul megjelenik a törlés opció (többek között).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.