Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) MineFox54 válasza bgyg1 (#299) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem hinném. Volt egy időszak, amikor én is mindig így jártam.
Esetleg, azt tudja tenni, hogy amikor felveszi a túlsó fél a hívást, megnyomja a lezáró gombot. Persze, ezt meg kell szokni.

[ Szerkesztve ]

(#302) bgyg1 válasza MineFox54 (#301) üzenetére


bgyg1
aktív tag

Egy hülye kérdés, hol találom a hardver tesztet? Köszönöm eddigi segítséged.

(#303) MineFox54 válasza bgyg1 (#302) üzenetére


MineFox54
őstag

Beállítások -> A telefonról -> Kernel verzióra tap sokszor

(#304) kalmanahos


kalmanahos
tag

Haliho! A messenger akkor is pittyeg uj uzenetrol, ha abban a beszelgetesben vagyok benne, amelyikben kapom. Ez ellen mit lehet tenni? Koszonom

(#305) Nagya21 válasza kalmanahos (#304) üzenetére


Nagya21
addikt

Mikor jött üzenet, akkor az értesítési sávon ráböksz az üzenet sávára és bejön a beállítások menü.
Ott némitod.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#306) Skillet válasza eddie17 (#290) üzenetére


Skillet
addikt

Nem igazán értem. Kikapcsolni a belső hangokat? De ezt minden alkalommal, amikor nem akarom, hogy jelezzen?
Aztán, ha véletlenül lenémitva hagyom, akkor elkerülnek az üzenetek? :B
Én ilyet még sosem hallottam egyik telefonomnál sem. Remélem van megoldás.
A némítás az némítás. Akkor az összes appnak csitt!!
Nem értem, ez miért pittyeg. Rendszer hiba?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#307) Graphics válasza kalmanahos (#304) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem telefonspecifikus probléma, ez a Messenger dolga. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#308) Alarikman


Alarikman
senior tag

Mindenki Eustock-on vette a telót, vagy van aki máshonnan? Asszonynak gondolkodom rajta, csak nem fekete kellene. Mi a megbízható bolt még? Firstphone? Ami olcsó persze. Ha jól emlékszem Black Friday alatt tavaly nem akcióztak xiaomit szinte semmit. Csak a "nagy neveket"(direkt kisbetű).

(#309) Viktor0610 válasza Alarikman (#308) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az eleve nyomott árakon nemigen van mit akciózni. ;]

Samsung Galaxy A54

(#310) eddie17 válasza Skillet (#306) üzenetére


eddie17
addikt

Nem nem, félre értesz. :)
Amúgy jelez a messenger ha nincs előtérben, csak azokat a prüntyögéseket lehet külön kapcsolni ha benne vagy az applikációban. Ami akkor is prüntyög ha éppen DND-ben vagy.
Sőt, nekem például ha megy a youtube és DND aktív akkor a rendes értesítés is hangosan jön nem némítva. :)
Nem rendszerhiba, a Redmi Note 3-nál és most az LG G6-nál is így csinálja.

Alarikman: Mi a csodás nevü likestore-ról vettük, olcsóbban mint ha az eustock-ból vettük volna, és volt fekete készleten. Pár nap alatt megjött. Global verzió, global stabil szoftverrel.
Féltem a garanciától de ugyanúgy a Wayteq-hez szól, szóval teljesen okés.

[ Szerkesztve ]

(#311) kalmanahos válasza Nagya21 (#305) üzenetére


kalmanahos
tag

Es itt pontosan hol? Van ezer opcio.
Ertesitesek jelzese
Alkalmazasikon
Ertesitesek, azon belul chatek es hivasok, csoportos chat emlitesek, tortenetek, egyeb
Tevekenyseg mutatok, azon belul hivas,hely,aktiv chatfejek
Egyeb, azon belul nincs kategorizalva
Alkalmazasbeallitasok

Ha a chatek es hivasoknal leveszem a hangot, akkor soha nem fog ertesiteni, akkor sem, ha nincs eloterben a program vagy nem is hasznalom a telefont.

(#312) molnardenes válasza Jeami (#283) üzenetére


molnardenes
tag

Szia. Mekkora a sebesség különbség a note 5 javára? Érezhető a mindennapi használatban, ha az ember nem játszik vele?

(#313) Skillet


Skillet
addikt

Megjött a nillkin tempered glass. Ma végre fel is raktam.
Kicsit megnyugodtam... Még egy tok (1 & 2) kellene, vagy egy ILYEN cuccos.
A hátsó kamera üvegre pedig valami ILYESMI.
De tudni kellene, hogy tuti minőségű, mert különben sokat ronthat a fotók minőségén.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#314) Jeami válasza molnardenes (#312) üzenetére


Jeami
tag

Kicsi a különbség, ha nem egymás mellett használod őket fel se tűnik.

" Középmagas, középbarna, balkont hordó férfi..."

(#315) molnardenes válasza Jeami (#314) üzenetére


molnardenes
tag

Köszi :)

(#316) Franklin válasza Alarikman (#308) üzenetére


Franklin
addikt

Pl. Smartshop? Van rendes boltjuk is, meg is nézhetőek a telefonok.

(#317) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Kari van...…..
Megjött a bumper tok, + üvegvédőüveg :D
A bumper tokon hátul a kameránál van vastagítás, és nem ér le az optika az asztalra.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#318) Skillet válasza Nagya21 (#317) üzenetére


Skillet
addikt

Ha te is úgy gondolod, toljál linkeket, hátha ötletet tudunk meríteni.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#319) Nagya21 válasza Skillet (#318) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Bumper

Üveg

Az üveglap teteje nem illen, hanem teljesen takarja a felületet, és az érzékelők-hangszóró helye van kivágva.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#320) gvass válasza gvass (#300) üzenetére


gvass
tag

Sikerült megcsinálni :))
MI Flash pro, a megoldás, fel kell tenni az MTK drivereket, látja is a telót, majd Recoverybe rakni elindítani a MIassistant üzemmódot, és a MIFlash Pro-ban a recovery menüpontban mehet is móka.
Van öröm és boldogság.

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#321) pozanos válasza gvass (#320) üzenetére


pozanos
tag

Na szuper! Örülök hogy sikerült megoldani. :D

(#322) Denny


Denny
csendes tag

Sziasztok!

Samsung SM-G361F készülékemet szeretném lecserélni, mert eljárt felette az idő (behalt a digitizer, amit cseréltem kínai utángyártottra, de az meg pontatlan, lassú és méretben is kilóg a keretből, sokat romlott a GPS pontossága valamint a telefon is egyre lassabb, hiába kapott új akkut).

Ami nekem fontos:
- legyen pontos a GPS, mert sokat vezetek Waze használatával (ezért a beépített iránytű nálam alapelvárás)
- ne feküdjön ki a Waze-től és ne is forrósodjon fel tőle (a Samsung csak úgy bírta, ha a klímát direkt rátoltam)
- legyen látható a kijelzője autóban akkor is, ha rásüt a nap (emiatt aggódom a hsz-ket olvasva)
- legyen annyira stabil az oprendszer, hogy lehessen Gmail-ezni, Calendart használni, Opera mini és Chrome böngészőket akadás mentesen használni.
- legyen erős (hangos) a csengőhang és rezgetés
- a beszédhangszóró és mikrofon legyen jó minőségű, sokat telefonálok
- ne legyen fizikailag nagy a készülék (a Samsungom 4,5", ami még éppen kezelhető volt számomra. Sajnos ebben a méretben nem találtam elfogadható készüléket, ezért az alapból elutasított 5" és e feletti kategória kizárását kénytelen voltam feladni.)

Ami nem fontos és nem is kell:
- nem fogok fényképezni/videózni
- nem fogok zenét/rádiót hallgatni
- nem fogok játszani

Ezen preferenciák mellett érdemes 40eFt-ot rászánni erre a készülékre, teljesíti fogja az elvárásaimat?

[ Szerkesztve ]

(#323) joci86 válasza Denny (#322) üzenetére


joci86
senior tag

Ezeket az elvárásokat még egy (jóval gyengébb) Redmi 4A is teljesíti.:)
Ki kellene próbálnod egy Redmi 6-ot, hogy a fényerő elegendő-e számodra, mert a teszt és hozzászólások alapján valóban ez lehet a szűk keresztmetszet.

(#324) Nagya21 válasza Denny (#322) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Navigációnak a Here-vel használom, teljes napfénynél is látható, most szeptemberi melegekben sem volt probléma, nem vettem észre, hogy melegedett volna.
Kellően hangos.
Sztem nyugodtan megveheted.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#325) Skillet válasza joci86 (#323) üzenetére


Skillet
addikt

A tulajdonosok szerint hibátlan a fényerő, csak a többiek kárognak.
A telefon nagyon jól teljesít a mindennapokban. És egyáltalán nem melegszik.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#326) nobela válasza Skillet (#325) üzenetére


nobela
senior tag

Többek között azért NEM lettem tulajdonos, mert nekem sz*r a fényerő.

Ennyit a "károgásról"

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#327) Mezcal


Mezcal
addikt

Nem értem a fényerős mizériát, teljesen jól használható napfénynél is a készülék.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#328) nobela válasza Mezcal (#327) üzenetére


nobela
senior tag

Nyilvánvalóan mások az elvárásaink.

Én kézbe vettem, kipróbáltam, nekem fakó volt a képernyő és alacsony volt a fényerő.

Aki velem volt, tőlem függetlenül ugyanezt állapította meg (Lurdy).

Ettől függetlenül nekem nem fáj ha másnak megfelelő, de azért a számok is azt támasztják alá hogy ez (főleg az elődjével összevetve!!!) nem egy minőségi kijelző.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#329) Skillet válasza nobela (#328) üzenetére


Skillet
addikt

100-ból talán 10 embert zavar a fényerő. Ebből a 10-ből pedig 9 a teszt alapján mondja, hogy sz@r :K
Fakó? Ezt meg szerintem eddig csak te mondtad.
Akkor legyen úgy, hogy aki szeretne ilyet, az lesse meg élőben.
Ezek szerint nagyon megosztó a kijelző.
Szerintem bőven elegendő a fényerő, hacsak nem a fényerővel akarsz valakit kinyírni. És kicsit sem fakó, teljesen rendben van.
Egyébként a teszthez hozzátenném, hogy már más is írta, hogy valami félre mehetett... Asszony moto e4-e sacc 100 nittel feljebb vizsgázott, mégis, ha max fényerőn egymás mellé teszem a két telefont hasonló tartalommal, a 6-osnak nagyobb a fényereje. Akkor ez most, hogy is van?
:F

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#330) Cyrin válasza Skillet (#329) üzenetére


Cyrin
addikt

Na egy ilyen egymás melletti fényképet kéne ide betenni.

(#331) Skillet válasza Cyrin (#330) üzenetére


Skillet
addikt

Próbáltam fotózni, de iszonyat nehéz. Próbálkozom még vele.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#332) Skillet válasza Skillet (#331) üzenetére


Skillet
addikt

Lehetetlen. Iszonyat csalóka. Az e4 kijelzője sárgásabb, ettől halványabbnak tűnik. Ugyanazt a telibe fehér képet nyitottam meg mindkettőn. Én a redmi-t picit erősebbnek érzem, de lehet, hogy az e4 sárgássága miatt. Egy biztos, egymás mellett figyelve a két telefont sem lehet hatalmas különbségeket észlelni. De simán lehet, hogy más meg mást látna. Szóval bizonygassa tovább, aki akarja :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#333) Denny válasza Skillet (#329) üzenetére


Denny
csendes tag

Budapesten hol lehetne élőben megnézni egy 6-os Redmit?

(#334) pozanos válasza Denny (#333) üzenetére


pozanos
tag

A Lurdyba van a xiaomi shop, én ott vettem, lehet nyomkodni. Fényerő nekem is oké de tényleg a kijelző ízlések és pofonok kérdése, mindenki döntse el magának, megfelel-e, ezen felesleges vitatkozni. Nekem ez minden tekintetben megfelel. Mondom ezt úgy hogy használtam már jóval erősebb kijelzőket is (márkának belül és kívül is, 2k kijelzők) tehát van viszonyítási alap.

[ Szerkesztve ]

(#335) Mezcal válasza nobela (#328) üzenetére


Mezcal
addikt


Teljes fényerőn lévő G4 mellett alig maradt el.

Az, hogy megnézted egy áruházban, nem ugyanaz, mint naponta használni.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#336) Cyrin válasza Skillet (#331) üzenetére


Cyrin
addikt

délután melléteszek egy Redmi 4X-et, kíváncsi vagyok.

(#337) nobela válasza Mezcal (#335) üzenetére


nobela
senior tag

Ez az "alig" mondjuk annyit jelent hogy ami az egyiken fehér az a másikon szürke :DDD

De felesleges tovább folytatni, többször is megnéztem a saját szememmel, az elődjéhez képest sokkal gyengébb lett a kijelző. Nekem így nem megfelelő, más vegye nyugodtan, engem nem zavar.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#338) Cyrin


Cyrin
addikt

Redmi 6 vs Redmi 4X

Hozzáfűzni való:
- a 4x a sárgás kijelzős sorozatból való
- a 4x-et soha nem használom ekkora fényerővel

(#339) nobela


nobela
senior tag

Szerintem mind a két kép engem igazol :D

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#340) namegin válasza Cyrin (#338) üzenetére


namegin
tag

Automata fényerő kapcsoló a R6-on ki volt kapcsolva?
(Azt tapasztalom, hogy az automata fényerőállítás más készülékekhez mérten kissé spórolósan bánik a kijelzővel/akkuval.)

Amúgy csatlakozom azok táborához, akiknek semmi bajuk a készülék fényerejével.

(#341) Mezcal válasza nobela (#337) üzenetére


Mezcal
addikt

Pont annyi a különbség, amennyit a képen látsz. A valóságban sem több. A többi szimpla kukacoskodás tőled, akinek nincs ilyen telefonja, csak ránézett. :D

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#342) Cyrin válasza namegin (#340) üzenetére


Cyrin
addikt

ki.

(#343) joci86 válasza Skillet (#325) üzenetére


joci86
senior tag

Mint a későbbi hozzászólások is igazolják, relatív, hogy kinek mi a megfelelő.:)
A kolléga sokat utazik, GPS-ként használva a szikrázó nyári napsütés vicces tud lenni, ezért is javasoltam, nézze meg élőben, és úgy döntsön.

Egyébként MM-ban is kint van a polcon:)

(#344) DonCosta válasza joci86 (#343) üzenetére


DonCosta
tag

Nálam naponta megy a Waze. Az automata fényerő is. Semmi gondom nincs vele. MIUI 10 alatt pedig újra működik az, hogy az automata fényerő ellenére lehet módosítani annak mértékét, ha fentről lehúzod a csúszkát. Néha esti vezetésnél szoktam fel vagy le módosítani, de alapból középen használom.

(#345) Skillet válasza joci86 (#343) üzenetére


Skillet
addikt

Kiszállítok, jövök, megyek... ;) GPS nálam alap. És semmi gond vele, napsütésben sem. De ezt is már leírtam párszor. De teljesen jogos, hogy mindenki nézze meg magának. Amúgy meg túl nagy a felesleges hangulatkeltés a kijelzővel kapcsolatosan. Nem erről kellene szóljon ennek a remek telefonnak a topikja.
Más telefonokhoz van hasonlítva a max fényereje... Feleslegesen. Azt a maximumot az ember a büdös életben nem használja, hacsak nem egy csarnokot akar korom sötétben bevilágítani.
Felrakom majd én is a képeket, mit mutat az e4 ellen.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#346) Cyrin válasza Skillet (#345) üzenetére


Cyrin
addikt

"Azt a maximumot az ember a büdös életben nem használja"

Na pont ezt írtam én is, maxon a 4X már kiégeti a szemem. Anno kb ilyesmi volt a különbség a kétfajta 4X kijelző között is, egymás mellé rakva. De ebből a mindennapi használat sokán semmi nem vehető észre...

(#347) joci86 válasza Skillet (#345) üzenetére


joci86
senior tag

Mindettől függetlenül, ha az R4A-m cserélném, valószínűleg R6 lenne a következő, mert megnéztem élőben, és testszett. A hasonló árú, sőt valamivel drágább készülékeket is körberöhögi.
A tesztben ugye volt egy mérés, ami elvileg objektív (hacsak nem lett elszúrva), míg az, hogy az egyes emberek számára mi a kevés/elegendő/megfelelő/jó, erősen szubjektív. Haveromnak emlékeim szerint S7-ese van, számomra bántóan magas a fényereje (persze ezen lehet segíteni a csúszkával lefelé), de egy hasonló kijelzőhöz szokott szemnek bizony lehetséges, hogy egy átlagos, a többség számára teljesen OK fényerő is csalódást okoz.
Megoldás: aki bizonytalan, próbálja ki élőben, így az elégedetlenkedők választhatnak az igényeiknek megfelelőt, akik pedig rendben találják, boldogan használhatják ezt az egyébként remek telefont. :)
Písz :)

(#348) nobela


nobela
senior tag

E témában utoljára írok: nem csak a fényerő, hanem a kijelző minősége (elsősorban a kontraszt) is klasszisokkal rosszabb mint a közvetlen előd Redmi 5 esetében. Ez pedig egyértelmű visszalépés egy olcsóbb, igénytelenebb irányba.

Ez volt az eredeti kiinduló pont, és ezt továbbra is tartom :)

Téma részemről lezárva :D

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#349) Skillet válasza nobela (#348) üzenetére


Skillet
addikt

:C :R
Én örülök neki, ha utoljára írsz erről, tényleg pezsgőt bontok :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#350) Zwiebi


Zwiebi
tag

En is csinaltam egy kis osszehasonlitast egy 2 eves Lenovo K3 Note-al (ph teszt szerint 431 nit). Fenykepen nem tudom mennyire jon ki, de a Redmi 6 erezhetoen nagyobb fenyereju. Mindketto max-on volt, automata szabalyzas kikapcsolva. Az persze kerdes, hogy a K3 Note mennyit veszitett az ujkori teljesitmenyebol...

Az biztos, hogy van jobb kijelzo, de szerintem egyaltalan nem olyan a szituacio, hogy kihangsulyozando negativum lenne. Semmi gyakorlati problema nincsen a fenyerejevel.
Aztan lehet, hogy en kaptam a legjobban sikerult darabot. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.