Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) MineFox54 válasza KIA Ceed (#498) üzenetére


MineFox54
őstag

Le is kell húzni, nem mutatja felül a sávban ikonként.

(#502) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!
"Kamera alkalmazás sajnos leállt" hibaüzenet előfordult nálatok? Volt pár MIUI a kezem alatt, de ilyet még nem láttam. App adatok törlése, gyári visszaállítás meg volt, 3rd party appra is ezt dobja. Ötletetek van esetleg?
Köszi előre is!

(#503) MineFox54 válasza helixP (#502) üzenetére


MineFox54
őstag

Hardver tesztre nézz rá (Beállítások/A telefonról/Kernel verzió tapicskolás), ott működik a kamera? Talán meghalt a kamera modul :(

(#504) szimi57 válasza Skillet (#500) üzenetére


szimi57
őstag

:Y

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#505) Skillet válasza szimi57 (#504) üzenetére


Skillet
addikt

Van rajta egy nillkin tempered glass, és egy fekete zokni tokban hordom.... Nem karcos. Jól bírja!

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#506) Skillet


Skillet
addikt

Ti észrevettetek fényerő szabályzós anomáliákat?
Az tiszta, hogy kétszer lehet fényerőt állítani. Egyszer automata fényerő bekapcsoláson kívűl, egyszer pedig közben. Nálam néha nem működik az automata közbeni utánállítás. Most pl automatán van. Húzom jobbra-balra a csúszkát, de semmi. Tartja a fényerőt.
Most zseblámpával rávilágítottam a szenzor részre... Azonnal összekapta magát. Az automata lejjebb húzta a szintet, a szürke szobába indokolatlan volt a korábbi fényerő színt. De most azt is hagyja, hogy a csúszkával finomhangoljam, felülbíráljam.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#507) MineFox54 válasza Skillet (#506) üzenetére


MineFox54
őstag

Igen. Mindig is volt probléma vele.

(#508) J.Pinkman


J.Pinkman
tag

Panaszkodik az asszony, hogy reggeltől estig nullára merül a teló, minimális használat mellett. Rájöttem, hogy ha rendszeralkalmazást (Zene, Phone, stb.) akar automatikusan frissíteni, akkor annak a letöltése szakad meg, de a telefon folyamatosan próbálja letölteni.
Ha törlöm a Letöltések közül, akkor tudja csak újra leszedni és frissíteni saját maga.
Le tudom valahogy tiltani, hogy ne is próbálkozzon a frissítésekkel?
Ez Play Store-tól független mizéria.

[ Szerkesztve ]

(#509) Mateosz válasza J.Pinkman (#508) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Igen, le lehet tiltani:
Beállítások > rednszeralkalmazásfrissítés > fogaskerék > automatikus frissítések

*** Be prepared! ***

(#510) J.Pinkman válasza Mateosz (#509) üzenetére


J.Pinkman
tag

Köszi.

(#511) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Mennyit ér használtan ez a teló,Cégesnek venném meg .3/32-es.
Bírja a hideget?Télen,most zsebben van kint mikor 10 perceket kint vagyok a kocsinál.

(#512) Flashy


Flashy
veterán

van egy Redmi 6 legújabb global firmware-rel, MIUI 10-es. két dolgot nem találok, ami a saját régebbi telefonomban még megvan: az automatizálás a Biztonság alatt (pl este 10-kor tegye repülőbe), és az alvó képernyőnél alvóba tehető wifi valahol a wifi beállítások környékén. ezek már nincsenek sehol? nehogy az ember egy hajszálnyival jobban ki tudja használni az aksit amikor tényleg nincs szükség a fogyasztásra?...

(#513) joci86 válasza Flashy (#512) üzenetére


joci86
senior tag

Úgy emlékszem, hogy az automatizálást a MIUI 9-essel kivették a Biztonság alkalmazásból.
Nekem is hasonló okok miatt hiányzott... (R4A)

(#514) szimi57 válasza Flashy (#512) üzenetére


szimi57
őstag

Automatizálásra megoldás az E-robot. Magyar fejlesztés.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#515) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Megjelent egy új TWRP a telefonhoz:
https://twrp.me/xiaomi/xiaomiredmi6.html
Próbálta már valaki?

*** Be prepared! ***

(#516) szimi57 válasza Mateosz (#515) üzenetére


szimi57
őstag

Gondolom ez csak arra jó, ha le akarjuk cserélni a gyári romot. Utána tudjuk csak kihasználni a lehetőségeit.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#517) aprokaroka87 válasza szimi57 (#514) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az e-robot magyar, viszont a topikját olvasva a fejlesztő mintha már nem nagyon fejlesztene.

Esetleg ott a Tasker, vagy a Macrodroid, mindkettőnek van PH! Topikja :)

(#518) szimi57 válasza aprokaroka87 (#517) üzenetére


szimi57
őstag

Az E-robot nekem jobban bejön. Rendkivül tiszta logikával felépitett program.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#519) Skillet


Skillet
addikt

Van időzített kikapcsolás. Amikor eljön az idő, visszaszámol 15 másodperctől... Eleve ezt sem nagyon köti az orrodra, nem tolja az arcodba, csak ha tudod, figyelsz rá, akkor van esélyed rábökni, vagyis oldalra húzni az értesítést, ahol el lehet halasztani egy órával a kikapcsolást. És ilyenkor mi történik? Kikapcsol a telefon :DD sírok. Ez most a kedvencem :K :C

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#520) Mateosz válasza szimi57 (#516) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Elvileg gyári rom mellett is jó, pl.: nandroid backup-ot tudsz csinálni, vagy épp rootolni tudod a telót.

*** Be prepared! ***

(#521) szimi57 válasza Mateosz (#520) üzenetére


szimi57
őstag

Felraktam az új twrp-t, de sajnos a data particiót ez sem látja. Változatlanul jelszót kér.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#522) szimi57


szimi57
őstag

Leformáztam a rendszer és adat particiókat, igy már nem kér jelszót a twrp és van már adat partició is. Az eu rom telepités végig megy, de sikertelen.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#523) Mateosz válasza szimi57 (#522) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatod!

Nekem az előző twrp-vel azt a hibát dobta, hogy miután twrp-ben telepítettem az eu-s rom-ot, utána újraindításkor mindig csak a recovery-be (vagyis a twrp-be) töltött be. A rendszert sosem tudtam elindítani.
Ha fastboot-ból probáltam eliindítani az új rendszert (continue paranccsal), akkor kiírt egy security hibaüzenetet.

Így egyelőre belaktam a global stable rom-ot (gyári recovery-vel). Mivel így nem tudok nandroid backup-ot csinálni, ezért egyelőre nem kísérletezgetek az eu-s rommal.

*** Be prepared! ***

(#524) szimi57 válasza Mateosz (#523) üzenetére


szimi57
őstag

Több megoldást próbáltam. Olyan is kisült belőle, mint nálad, a recovery jött be a rendszer helyett. Pl. akkor, amikor az eu-s romból átraktam a system.new.dat.br-t a globálba. Ehhez valszeg hozzá kellett volna igazitani a scatter.txt-t és még ki tudja mit. Viszont előzetesen készitettem mentést a készülékre a gyári megoldással és meglepően jól vissza tudta állitani.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#525) Mateosz válasza szimi57 (#524) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Milyen gyári mentést csináltál?

*** Be prepared! ***

(#526) szimi57 válasza Mateosz (#525) üzenetére


szimi57
őstag

További beállitások-Biztonsági mentés és visszaállitás-Mentések a készüléken.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#527) Mateosz válasza szimi57 (#526) üzenetére


Mateosz
aktív tag

És mi a tapasztalatod, menti az alkalmazásadatokat is?
(visszaállításkor megvannak a beállítások, jelszavak, játékállások?)

*** Be prepared! ***

(#528) szimi57 válasza Mateosz (#527) üzenetére


szimi57
őstag

Részletesebben nem néztem meg, de ment adatokat, beállitásokat is. Pl. az OTP gk. nyeremény appba visszakerültek a bevitt sorszámok.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#529) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!
Jól sejtem, hogy az a fólia, ami felmegy a 6A-ra, az jó lesz a sima 6-ra is?
Köszi.

(#530) dave987 válasza jambiyya (#529) üzenetére


dave987
aktív tag

Szia. Bizonyára igen,mert mm-re ugyanazok a méretek és ugyanaz a ház a kamerát és az ujjlenyomat olvasót leszámítva.

(#531) netreg


netreg
tag

Vehető ez a ketyere még? Vernee Thor-t váltana.

A családban van 3+ és 4X mindkettő octa és 3/32-es, gondolom annyit ne várjunk tőle.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#532) jambiyya válasza netreg (#531) üzenetére


jambiyya
őstag

Amíg begépelted, kb. meg is nézhetted volna. ;)

Eustockon, xiaomishopban, és a hivatalos shopban is kapható 40k körül, no és persze Kínából is.

(#533) Sgr_A válasza netreg (#531) üzenetére


Sgr_A
addikt

Igaz hogy mtk procis de joval takarékosabb és erősebb mint a snap435 lehet a kisebb akkuval is hozza azt az üzemidőt
Kustom romok nem biztos hogy lesznek rá

(#534) Skillet válasza netreg (#531) üzenetére


Skillet
addikt

Annyi mit?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#535) dave987 válasza netreg (#531) üzenetére


dave987
aktív tag

Ez is octa,3\32es, és erősebb a 3+, 4x-nél.

(#536) dzsi23 válasza netreg (#531) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem is értem ezt a gondolatmenetet... beírod google-be, hogy "Redmi 6", és kidob millió találatot, az elsők között az árukeresőt, ahol kapásból kapsz 86 ajánlatot 3/32-es változatra, sőt, még néhányat a 4/64-esre is. Ráadásul a teszt topikjában teszed fel a kérdést, a tesztben meg le van írva minden tulajdonsága.
Mellesleg az, hogy 8-magos a proci, nem jelent semmit, sok 8-magost láttunk már csúnyán elhasalni 4-magosakkal szemben. :U

(#537) netreg válasza jambiyya (#532) üzenetére


netreg
tag

Megnéztem. Nem az volt a kérdés, hogy kapható-e, hanem, hogy vehető-e azaz érdemes-e még megvenni vagy van jobb ajánlat ennyiért...

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#538) netreg válasza Sgr_A (#533) üzenetére


netreg
tag

Jó nekem a gyári verzió, csak legyen stabil és bírja sokáig. :)

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#539) netreg válasza Skillet (#534) üzenetére


netreg
tag

Két dolog jutott hirtelen eszembe, de lehet van más is: 4000mAh, többszínű értesítési led.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#540) netreg válasza dave987 (#535) üzenetére


netreg
tag

Szuper! Gyakorlatban is? Próbáltad is mind a hármat?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#541) netreg válasza dzsi23 (#536) üzenetére


netreg
tag

Úgy látszik tényleg rosszul tettem fel a kérdést. Persze, hogy megnéztem hol és mennyiért kapható, valamint a tesztet is elolvastam kétszer. Ennél azonban többet ér, ha gyakorlati tapasztalatokat, tanácsokat kaphatok olyanoktól, akik próbálták az említett telókat. Nekünk van 3+ és 4x, de még nincs 6. A Redmi 6 nem a legújabb modell már, ennek van egy előnye, hogy már kiderült, ha vacak és egy hátránya, hogy már lehet van jobb, ennyi pénzért.

Akkor nekifutok +1x.

Szóval Redmi 3+/4x-hez hasonló tudású, 5" körüli dual teló kellene nagy akksival, elfogadható kamerával. A Redmi 6 megteszi vagy van jobb ajánlat a 40e- Ft sávban?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#542) jambiyya válasza dzsi23 (#536) üzenetére


jambiyya
őstag

Közben rájöttem, hogy val'szeg nem ezt kérdezte, csak félreérthető volt. A kérdés jó eséllyel az volt, hogy elég jó-e ez a teló 2019-ben. Szerintem. :)
Erre a kérdésre igen a válaszom egyébként (anyukámnak vettem).

szerk: netreg: 40k környékén szerintem nincs jobb, vagyis én nem találtam

[ Szerkesztve ]

(#543) regos


regos
tag

A nejem Redmi 6-ja vagy 2 napot bír,ez reális?
Nagyon alkalmi wifi,gyári rendszer,semmi extra,alíg telefonál..

(#544) Skillet válasza netreg (#539) üzenetére


Skillet
addikt

Nem tud, csak fehéren villogni. Ezek a mAh-ák nekem mindig magasak. Engem nem érdekel, csak, hogy a gyakorlatban mennyit bír, mennyi a SOT. 6-10 órát ki lehet belőle hozni, használat függő.

(#543) regos
Szerintem a napok száma egy dolog.
SOT a lényeg. Akkumulátor menü alatt sok infót be lehet gyűjteni, mi volt a fő fogyasztó.
Én most 54%-on vagyok, van 3 óra SOT-om. De ebben rengeteg waze navigáció van és főleg mobilneten lógtam.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#545) dzsi23 válasza jambiyya (#542) üzenetére


dzsi23
addikt

Én sem találtam jobbat. Talán a Redmi 5 jobb valamivel, de a Redmi 6 kompaktabb, ami akkor is nagy előny, ha csak kicsit kisebb. Ami eldöntötte a dilemmát, az az volt, hogy a Redmi 6-ot el tudtam hozni flottás előfizura 19k-ért.

Amúgy én sem magamnak vettem (apámnak), és másnak csak olyat veszek, ami tényleg jó. Ha magamnak sz@rt veszek, túlélem, én azzal is elboldogulok (vagy eladom), de ha másnak sz@rt veszek, az gáz neki is, és gáz nekem is, szal nem kockáztatok. A Redmi 6-ot simán be mertem vállalni ajándéknak, teljesen jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#546) dzsi23 válasza regos (#543) üzenetére


dzsi23
addikt

Első okostelefon? Vagy másik okostelefon jobban bírta szuflával nála?

(#547) Cyrin válasza dzsi23 (#545) üzenetére


Cyrin
addikt

én a gyereknek és apámnak is ilyet vettem, anyámnak valami legalább dupla ennyibe kerülő samsung csoda van (amoled az jó benne), és tesóm aki iphone-t használ, ő állította be apámnak, és azt mondta, hogy jó ez a telefon, és sokkal jobb mint a samsung...

a gyerek meg nyöszteti rendesen, lövöldözős játékokkal is, meg minden egyébbel, és semmi gondja vele.
tegnap benéztem az A2 lite fórumába, ahol azt találgatják, hogy vajon hogy lehet hogy a miui-s telefon jobban megy mint az android one?

(#548) dzsi23 válasza Cyrin (#547) üzenetére


dzsi23
addikt

"vajon hogy lehet hogy a miui-s telefon jobban megy mint az android one?"

Úgy, hogy a miui aktívabban üríti memóriát.

Szerk.: Vagy az eladásszámokra érted, hogy "jobban megy"? Az meg úgy lehet, hogy olcsóbb. Meg amúgy sokan szeretik a miui-t.

[ Szerkesztve ]

(#549) Cyrin válasza dzsi23 (#548) üzenetére


Cyrin
addikt

nem, a működésére, azt írták, hogy alap dolgok is akadnak:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#550) dzsi23 válasza Cyrin (#549) üzenetére


dzsi23
addikt

Akkor a memóriakezelés miatt, ahogy írtam. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.