Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) szimi57 válasza Landsmann (#1200) üzenetére


szimi57
őstag

Nem ad frissitést, már régiót is állitottam.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#1202) twollah1976


twollah1976
őstag

Akkor nalam valami felremehetett a frissitesnel.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1203) kgymac válasza twollah1976 (#1202) üzenetére


kgymac
őstag

Korábban nálam is bedobta a droid9-est, de én akkor kihagytam, mert egy app, ami nekem fontos, nem megy 9-esen. Azóta egy 8.1-es frissítés volt, mást már nem jelzett.

(#1204) Landsmann


Landsmann
addikt

Mondjuk ezt az automatikus fényerőszabályozást azóta sem tanulta meg a telefon rendesen. Gyakorlatilag a sötétebb helyeken van probléma. MÉg mindig leveszi a minimumra, vagy közel a minimumra a fényerőt. Ha kikapcsolom az automatikát, az sem jobb, mert sötétben kiégeti a szemem,. világosban meg nem látom a kijelzőt. Szóval intelligencia ide vagy oda, ezt szuerintem teljesen elfuserálták. Az akkukímélő viszont rendesen működik, a nem használt programokat szépen kilövi a memóriából. Nem kell kézzel bíbelődni. De valahoigy ezzela fényerőszabályozással nem vagyok elégedett. Van, hogy naponta többször is állítani kell. Úgyhogy az vastagon hazugság, hogy 2 hét után már csak a korábbi esetekhez képest 20 %-ban kell hozzányúlni a fényerőhöz. Nekem szinte ugyanannyiszor.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1205) twollah1976 válasza Landsmann (#1204) üzenetére


twollah1976
őstag

Nekem is pont ez a problemam a fenyero allitassal.
Kicsivel sotetebb helyen annyira leveszi a fenyerot, hogy nem latni semmit, napos helyen meg nem veszi fel annyira, hogy rendesen lassan a kepernyot.

A latasommal meg nincs akkora problema (szemuveges vagyok), hogy ne lassam a kijelzon levo dolgokat ha nincs feltekerve csutkara a fenyero.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1206) Ernesto78 válasza kgymac (#1203) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

hmm én még mindig mindig nem kaptam 9-es android frissítést, nem értem,......

(#1207) kgymac válasza Ernesto78 (#1206) üzenetére


kgymac
őstag

Akkor érthetőbben: most már nekem sem jelez 9-es frissítést, bár korábban (1-2 hónapja) jelzett.
Egy hónapon belül volt egy frissítés, de az maradt 8.1, a biztonsági szint időpontja lett frissebb.

(#1208) Cyrin válasza Ernesto78 (#1206) üzenetére


Cyrin
addikt

nálunk se jött meg...

(#1209) szimi57 válasza twollah1976 (#1205) üzenetére


szimi57
őstag

Automatikus fényerő állitásra a MacroDroidot használom.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#1210) Ernesto78 válasza kgymac (#1207) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

értem, nekem egyáltalán nem jelzetz droid 9 frissítést. Amúgy ez a xda-developers oldalon található frissítés mennyire megbízható?

(#1211) kgymac válasza Ernesto78 (#1210) üzenetére


kgymac
őstag

Passz. Van a xiaomi-nak saját rom oldala, ha mindenképpen fel kéne tenni valami ok miatt a doid9-et, én onnét tenném (korábban linkelte itt valaki), ha nem jelez hivatalos frissítést a gyári upgrade app.
Az, hogy elérhető volt korábban, most pedig nem, számomra azt jelenti, hogy lehet/van a redmi6 droid9-ében valami gikszer. Persze, az nagyobb nyilvánosságot kap, ha a s@mu/s@nyi adja ki majd vonja vissza. Lehet, hogy nem is igazán komoly hiba, de ha gariztatni kellett pl. az eu-ban miatta, ami a gyári bolthálózatnak nagyobb probléma, mint ha egy kínai webshop (gearbest,banggood, stb) intézné kínában.

(#1212) Ernesto78 válasza kgymac (#1211) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

oké, köszi 🙂

(#1213) Landsmann válasza kgymac (#1211) üzenetére


Landsmann
addikt

Ha valami programhiba, pontosabban nem EU kompatibilis dolog került bele, én azt nem bánom, mert ezek az idióták több funkciót sem engednek használni az EU-s változatokban. Példának olkáért, árulja már el valaki, hogy az arcfelismeréses telefonfeloldás ugyan milyen módon séreti a GDPR-t? Ezt a hülyeséget nem kellett volna bevezetni, mert ez csak lépten-nyomon keresztbe tesz mindenhol. Aki annyira bújkálni akar, meg retteg mindentől, akkor ne másszon az internetre és bújjon el egy barlangban. Egyébként meg nem kell olvasatlanul kattintgatni mindenre. :) Ha valami programhiba, pontosabban nem EU kompatibilis dolog került bele, én azt nem bánom, mert ezek az idióták több funkciót sem engednek használni az EU-s változatokban. Példának olkáért, árulja már el valaki, hogy az arcfelismeréses telefonfeloldás ugyan milyen módon séreti a GDPR-t? Ezt a hülyeséget nem kellett volna bevezetni, mert ez csak lépten-nyomon keresztbe tesz mindenhol. Aki annyira bújkálni akar, meg retteg mindentől, akkor ne másszon az internetre és bújjon el egy barlangban. Egyébként meg nem kell olvasatlanul kattintgatni mindenre. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1214) Landsmann válasza twollah1976 (#1205) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem világosban oké, ott feltekeri teljesen napsütésben. A szürkületben és a sötétben vannak a gondok. Pedig már az első perctől fogva tanítgatom, de nem úgy tűnik hogy tanult volna valamit. Bár lehet én voltam a hibás. Ugyanis a fényerősztabályozást leggyorsabban a redőny lehúzásával lehet elérni. Ott a csúszka. De lehet az csak a ténbyleges fényerőt módosítja, a tanulásba nem játszik bele. Most ha nem oké a fényerő, bemegyek a beállításokba és ott állítom. Hátha azt már magáévá teszi és megjegyzi, hogy mit is szeretnék. De akkor is azt vallom, túlbonyolították ezt és nem is kicsit. Teljesen jól működött az abszolut fényerőn alapuló szabályozás.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1215) sajby válasza kgymac (#1211) üzenetére


sajby
senior tag

Nálam ma jelzett a teló,hogy elérhető :)

(#1216) twollah1976 válasza Landsmann (#1214) üzenetére


twollah1976
őstag

Kezzel szoktam utana allitani ha nagyon alacsony a fenyero.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1217) Landsmann válasza twollah1976 (#1216) üzenetére


Landsmann
addikt

Én is, de a Beállításoknál, vagy a redőnyt lehúzva látható szabályzóval?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1218) twollah1976 válasza Landsmann (#1217) üzenetére


twollah1976
őstag

A redonnyel lehuzhatoval szabalyozom, vezetes kozben nem pont eppen a hosszu elet titka a beallitasokban matatni.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1219) bumi


bumi
tag

Nekem is ma jött meg a 9-es.

[ Szerkesztve ]

(#1220) Landsmann válasza twollah1976 (#1218) üzenetére


Landsmann
addikt

Én is itt állítgattam, de lehet ezért nem volt hatásos. Most a beállításoknál állítom.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1221) bumi


bumi
tag

Mióta frissült a 9-re a telefon, ha böngészek az interneten, bekapcsol a Bluetooth. Kikapcsolom-bekapcsol, kikapcsolom-bekapcsol és így tovább. Van erre valami megoldás, hogy kikapcsolva maradjon?

(#1222) twollah1976 válasza bumi (#1221) üzenetére


twollah1976
őstag

En eddig nem tapasztaltam ilyet.

Milyen bongeszot hasznalsz?
WiFivel netezel vagy mobilnettel?

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1223) szimi57 válasza bumi (#1221) üzenetére


szimi57
őstag

Engedélykezelőnél az egyébb engedélyeknél kiválasztod a böngészőt és letiltod a BT használatát.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#1224) twollah1976 válasza szimi57 (#1223) üzenetére


twollah1976
őstag

Azzal csak egy baj van, hogyha egyszer BT-on keresztul osztjak meg neki a netet es bongeszni szeretne akkor nem fog tudni bongeszni a tiltas miatt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1225) szimi57 válasza twollah1976 (#1224) üzenetére


szimi57
őstag

Szerintem nem fog BT-os megosztáson keresztül netezni, ha mégis, akkor engedélyezi.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#1226) Ernesto78 válasza bumi (#1219) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Magyarországi régión vagy? Én is várom már a 9-et. :DD

(#1227) bumi


bumi
tag

Mindegy milyen netet használok, chrome-al.

szimi57 - nincs az egyébb engedélyeknél a Chrome

Ernesto78 - Magyarországi régió

(#1228) szimi57 válasza bumi (#1227) üzenetére


szimi57
őstag

Itt kell, hogy legyen: Beállitások_Alkalmazáskezelő_Engedélykezelő_Egyéb engedélyek. Itt kell kiválasztanod a böngészőt, amit használsz.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#1229) sajby válasza Ernesto78 (#1226) üzenetére


sajby
senior tag

Nálam magyarországin volt.Pár napja már fent van az új.Fényerő kezelés tényleg problémás.PLussz szerintem az alkalmazásváltó scrollozása is cseppet darabosabb lett.

[ Szerkesztve ]

(#1230) bumi válasza szimi57 (#1228) üzenetére


bumi
tag

Igen, igen, ott nincs a Chrome. Most próbálgattam, nem is az kapcsolja be, hanem a nagy G betűs google. Ha az nyitja meg a Chrome-ot, akkor kapcsol be a Bluetooth. Lehet hanyagolni fogom, akkor jó lesz. Egyébként az sincs az engedélykezelőben.

(#1231) szimi57 válasza bumi (#1230) üzenetére


szimi57
őstag

Valóban nincs ott. Én Operát használok, az nem rendszeralkalmazás és le lehet tiltani a BT-ot. Alapból egyébként nincs engedélyezve.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#1232) bumi válasza szimi57 (#1231) üzenetére


bumi
tag

Azért köszi.
Átnéztem, nem találok sehol sem olyan beállítást, ahol kikapcsolhatnám. :O
Mindegy, ha csak a Chrome-ot használom nem kapcsolódik be.
Így marad.

(#1233) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

hát az utolsó miui frissítéssel elcseszték a képetnyő billentyű érzékelést mert hiába a betűre koppintok más jelenik meg. grrrr Soha töbé xiaomi. Inkább LG

(#1234) twollah1976 válasza Ernesto78 (#1233) üzenetére


twollah1976
őstag

Az szerintem GBoard hiba, nem a rendszer frissites tehet rola.

Amugy en minden kepernyo billentyuzettel felre gepelek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1235) Landsmann válasza Ernesto78 (#1233) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem nincs gond a billentyűzettel, pedig többször is frissült. Más gond lesz ott.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1236) twollah1976 válasza Landsmann (#1235) üzenetére


twollah1976
őstag

Lecsokolbasz meretu ujjai vannak.

Nincs itt semmi latnivalo, tessek kerem oszolni!

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1237) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

haha :P épp most fogytam. Majd biztos javítják de addig is kihúllik a hajam ha gépelni kell. Addig is várom a 9-es droidot :C

(#1238) twollah1976 válasza Ernesto78 (#1237) üzenetére


twollah1976
őstag

Nem a billentyuzettel van a baj.

Probaltal mar masik billentyuzetet hasznalni vagy a gboardban a billentyuzet nagysagan allitani?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1239) Landsmann


Landsmann
addikt

Reseteltem ezt az adaptív fényerő beállítást. Mármint amit állítólag eddig megtanult, mert egyre botrányosabban viselkedett. Most a gyári beállításban megy, hát kíváncsi vagyok. MÉg adok neki két hetet, ha nem tér észhez, kikapcsolom a francba az egészet. Nem győzöm sötétben húzgálni a fényerőt.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1240) twollah1976


twollah1976
őstag

Hogy lehet leresetelni?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1241) Landsmann válasza twollah1976 (#1240) üzenetére


Landsmann
addikt

Beállítások/Alkalmazáskezelő és itt a keresés sorba beírod: Device healt és kilistázza a Device healt services-t. Katt rá, Tárhely/Adattörlés/Tárhely kezelés és itt van Az alkalmazkodó fényerő visszaállítása ... Alkalmazkodő fényerő visszaállítása
Ahogy olvasgatom a külföldi fórumokat, ez a funkció nem igazán működik rendesen semmilyen telefonon. Remélem ezt javítani fogják. Bár vannak kétségeim, hiszen ez már több mint egy éve kint van és még mindig nem javították. Utána indítsd újra a telefont, biztos ami biztos.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1242) Ernesto78 válasza twollah1976 (#1238) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

még nem de megpróbálom. Melyik billentyűzetet ajánlod még?

(#1243) konzi válasza Ernesto78 (#1242) üzenetére


konzi
aktív tag

Nekem nol mukodik a gyari is :)

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#1244) twollah1976 válasza konzi (#1243) üzenetére


twollah1976
őstag

Neki virsli ujjai vannak.

En meg csak felregepelek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1245) konzi


konzi
aktív tag

Kérnék kell S segítséget. Hogyan tudom beállítani a chromot alapértelmezett böngésző nem ?
Köszönöm.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#1246) dave987 válasza konzi (#1245) üzenetére


dave987
aktív tag

Beállítások\Alkalmazáskezelő\jobbról fent 3 pötty\Alapértelmezett alkalmazások. :)

(#1247) konzi válasza dave987 (#1246) üzenetére


konzi
aktív tag

Koszonom szepen !

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#1248) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok, egy ismerősöm annó az én tanácsomra vett telót, természetesen minél olcsóbban akart és akkor ez volt az itt ajánlott best buy. Jól is működik neki, de állandó gond, hogy ha metrón van vagy villamoson, akkor gyakorlatilag nem hallani a hangját, mármint amit ő mond. Van erre esetleg vmi zajszűrés vagy ilyesmi beállítás, amit ki kéne kapcsolni vagy ellenkezőleg, bekapcsolni? Sajnos nem ismerem a telót, nekem nincs, ezért érdeklődöm itt... előre is köszi a választ!

(#1249) twollah1976 válasza Orgi (#1248) üzenetére


twollah1976
őstag

Nem lehet, hogy a szolgaltatonal van a problema?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1250) Ernesto78 válasza twollah1976 (#1244) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

inkább kolbász :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.