Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 4A/Pro

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) emre


emre
veterán

Nálam 7.12 andriod, és 10.2.1 a miui.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#5952) sunavlys válasza Aurig@ (#5950) üzenetére


sunavlys
senior tag

9-es mi???

Android vagy Miui?

Mert nem mindegy :(

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#5953) Aurig@ válasza sunavlys (#5952) üzenetére


Aurig@
őstag

MIUI
Nem Androidról beszéltem.

(Mivel, ahogy írtam az egyiken 8.5.4.0 van a másikon meg 9 valahányas, szerintem értelemszerűen nem Androidról van szó).
A 8.5.4.0-ás telefonon hatos Android, a másikon 7-es Android.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#5954) internetezoo válasza duo (#5944) üzenetére


internetezoo
senior tag

Activity Launcher könnyebben megoldja. "Minden tevékenység", "Beállítaások", "Alkalmazások kezelése". Kíválasszuk a listából a letiltani/törölni kívánt appot.

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher

[ Szerkesztve ]

(#5955) emre


emre
veterán

Tegnap leállt az óra a telcsimen. Időt mutat, de sem ébresztő sem időt nem tudok állítani rajta. Esetleg valami javaslat?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#5956) ÁrPi2


ÁrPi2
senior tag

Tud valaki ajánlani alkatrész elérhetőséget ,egy mikrofonos alsó panel szorulna cserére, az amelyiken az usb-s töltő csati is van?

(#5957) Bdanyy válasza emre (#5955) üzenetére


Bdanyy
addikt

Ismerős telefonján is ugyanez van :) Tudsz rá valami megoldást esetleg?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#5958) emre válasza ÁrPi2 (#5956) üzenetére


emre
veterán

például

(#5957) Bdanyy

Nem, tettem fel egy óra appot, azon működik az ébresztő. Lehet majd kap egy visszaállítást.
Ezekhez nem értek,hogy belepiszkáljak, mondjuk amit régebben linkeltem kijelző tapipad, hátfal még mindig nem építettem be. Lehet majd minden hibáját egyszerre fogom megoldani. Ez viszont megnyugtatóbb lenne akkor ha már a kezemben lesz az utódja.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#5959) Lui04 válasza emre (#5955) üzenetére


Lui04
aktív tag

Ugyanez a probléma nálam is. Próbáltam törölni az óra tárolt adatait, nem használt. Felraktam a google óra appját, megadtam neki minden jogot, az működik.

[ Szerkesztve ]

(#5960) gyulaszu válasza ÁrPi2 (#5956) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Küldök privit...

gyulaszu

(#5961) cstibi73 válasza Lui04 (#5959) üzenetére


cstibi73
tag

Nálam is ez van. Global 10.2.3 stabil rom van telepítve? Mintha azóta lenne a probléma...

(#5962) Lui04 válasza cstibi73 (#5961) üzenetére


Lui04
aktív tag

Az van igen, tegnap települt nekem és azóta nem is jó az óra.

(#5963) cstibi73 válasza Lui04 (#5962) üzenetére


cstibi73
tag

Köszi. Reméljük hamarosan javítják és kiadnak egy újabb frissítést.

(#5964) trebrona válasza cstibi73 (#5963) üzenetére


trebrona
nagyúr

Olvastam ilyen hibáról, most nem találom. Lényeg az, hogy frissíteni kell az alkalmazást, ha jól rémlik.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5965) lakomester


lakomester
csendes tag

Nekem is ugyanez volt a probléma. Óra alkalmazást nem tudod frissíteni, mert nincs újabb verzió.
Lényegében az a 150 megás Miui frissítés tönkrevágta az ébresztőt. Legalább is a grafikus felületét, mert másnap reggel ébresztett ugyanúgy, szundira is tudtam nyomni, de a beállításaihoz nem fértem hozzá. Adatainak törlése nem segített.
Ha aktív volt valamelyik ébresztésed, nem tudod kikapcsolni, és minden alkalommal ébreszt a telód, amikor eljön az ideje.
Én visszaraktam a rendszerszoftver előző verzióját, és megtanultam, hogy azonnal nem fogok többé frissíteni. Várni kell, míg jönnek a fórumokra ilyesfajta visszajelzések, hogy jól sikerült e az update, és akkor mehet majd fel.

Így frissítettem vissza előző verzióra, ha esetleg valaki követni akarja a példámat:
- innen letöltöttem a Recovery Stable ROM-ot: [link]
- zip fájlt nem kell kicsomagolni, csak SD kártyára menteni
- aztán a rendszerfrissítésnél kiválasztani a fájlt
(Kicsit lentebb az oldalon képekkel bemutatják. Ha nem találod a lehetőséget a kis menüben, tapogasd meg 10-szer a MIUI logót, és megjelenik.)
- a teló problémamentesen visszaáll a régi rendszerre, az ébresztő újra működni fog.

Telepítés előtt rákérdez, hogy akarok e teljes adattörlést, mert régebbi verzióra frissítek vissza. Én igent nyomtam, ezért rakhattam mindent újra a telón, de meg lehet próbálkozni a törlés nélküli módszerrel is. Lényegében a legújabb frissítés csak a telefonkönyvben módosított valamit.

Természetesen csak saját felelősségre, vagy vársz amíg kijön a frissítés javítása, ha nincs kedved vacakolni vele.

Üdv.:
Laci

(#5966) st6969


st6969
őstag

Ja, ezért jöttem vissza a fórumra, hogy bekérdezzek, hallott-e már valaki ilyenről, hogy "óra alkalmazás leállt" gyárilag visszaállított és frissített telefonon...de most már látom, hogy nem egyedi hiba. :)) :C :(((
Hát akkor várunk a következő frissítésig (a két vásárolt telóból az egyik még használatban van). Könnyen lehet, hogy inkább a készüléket fogom frissíteni (mondjuk egy Redmi note 7-re).

(#5967) AcCEsS válasza st6969 (#5966) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Nekem is tegnap este szólt az asszony, hogy elszáll az óra, így ma reggel itt a fórumon kezdtem! :))

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#5968) kuglinya válasza AcCEsS (#5967) üzenetére


kuglinya
újonc

9.2.17.1
Ez az új verziója, ez jó
Apk-t találtam vhol

[ Szerkesztve ]

(#5969) st6969 válasza kuglinya (#5968) üzenetére


st6969
őstag

Régebbi, mint az utolsó frissítés? :F
És OTA-n miért nem jön, ha ez jó? :F

(#5970) kuglinya válasza st6969 (#5969) üzenetére


kuglinya
újonc

Nekem 9.2.16.1 volt a hibás óra

(#5971) cstibi73 válasza st6969 (#5969) üzenetére


cstibi73
tag

Jó kérdés, de ezzel tényleg működik. Én is felraktam.

(#5972) borges7


borges7
aktív tag

Ha elázik a telefon(tegnap éjjel elkapott minket a zápor), mit kell tenni? Kivettem a tokjából és kiraktam a napra száradni, de nemtom ezen felül kell-e vele valamit csinálni? Este is működött amúgy, és most is jó.

(#5973) pimi50 válasza borges7 (#5972) üzenetére


pimi50
aktív tag

Mivel szétszedni lehet, de nem túl egyszerű, én árnyékos(!) helyen sokáig szellőztetném, egyebet nem túl sokat tehetsz. Hallottam olyat, hogy rizs közé tenni, esetleg meg lehet próbálni.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#5974) Lui04 válasza kuglinya (#5970) üzenetére


Lui04
aktív tag

Egy másik topikban megtaláltam a megoldást az óra hibára. Át kell állítani a nyelvet angolra, én az Egyesült Királyságra állítottam és akkor elindul az óra app. Utána vissza lehet állítani a telefont magyar nyelvre.

(#5975) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Be akarom kapcsolni az usb telepítést, erre kell hozzá mi account... :W

Jól van, akkor csináljunk mi accountot. Telefon megad, biztonsági kódot kiküldi, beírom (5x ellenőriztem), érvénytelen. Kikérem újra, megint érvénytelen. Erre letilt és várjak 24 órát. :F :W

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#5976) tesz-vesz123


tesz-vesz123
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni! Van itthon egy Redmi 4a, és egyik pillanatról a másikra nem működik az ébresztés rajta. Meg úgy en bloc az óra app crashel folyamatosan, amikor meg szeretném nyitni.

java.lang.RuntimeException: Unable to start activity... És még vagy 50 sor hibakód. Mi lehet a baj? App adatok törlése, cache törlése sem oldotta meg a problémát.

(#5977) nonsen5e válasza tesz-vesz123 (#5976) üzenetére


nonsen5e
addikt

Lásd pontosan két hozzászólással feljebb.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#5978) tesz-vesz123 válasza nonsen5e (#5977) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Oh, bakker! Nem olvastam a hsz-eket, elnézést! 😅

(#5979) AcCEsS válasza Lui04 (#5974) üzenetére


AcCEsS
senior tag

És utána a magyar nyelvi beállítással már hibátlanul működik? Vagy pl. az ébresztési időpontok módosításánál mindig át kell állítani angolra?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#5980) nonsen5e válasza AcCEsS (#5979) üzenetére


nonsen5e
addikt

Én akinek csináltam, annak utána működött magyarul.
Telefonrestart meg ilyesmi nem volt azóta, természetesen az lehet, hogy elrontaná, de nem tudom.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#5981) AcCEsS válasza nonsen5e (#5980) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszönöm, kipróbálom az asszony mobilján! :R

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#5982) Duwad


Duwad
tag

Sziasztok,

egy olyanban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ismerősöm telefonján egyik napról a másikra "meghalt" az óra. Eddig ébresztett, meg lehetett nyitni, mindent csinált, aztán másnap, amikor rá akart menni, azóta azt írja ki, hogy "Óra- az alkalmazás leállt", az ablak alján mégse, vagy jelentés küldése. Volt gyári beállítások visszaállítása, újraindítás, semmi. Töltött óra alkalmazást, de azért nonsense, hogy azt kéne használni a gyári helyett, mert csak úgy meghal ... Valakinek volt hasonló, vagy ötlete ? /A beállításoknál az óra adatok is törölve voltak már/

Előre is köszönöm a segítséget !

(#5983) -ZeeZee- válasza Duwad (#5982) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Lásd egy kicsit feljebb. 5955-től olvashatod a megoldást is (2 is van.)

[ Szerkesztve ]

(#5984) Duwad válasza -ZeeZee- (#5983) üzenetére


Duwad
tag

Nem olvastam vissza, az én hibám, bocsánat !

Köszönöm a segítséget ! :)

(#5985) gogantibi


gogantibi
csendes tag

Sziasztok!
Ha kiszakadt az antenna kábel [link] mit tudok csinálni? Mivel tudnám pótolni? Valami SOS megoldást tudtok?

(#5986) mazda83


mazda83
csendes tag

Sziasztok!
Nem lehet a kamerát használni,mert SD kártyát kér. Meg letölteni se tudok semmit ezért. Amikor benne volt SD kari ,akkor is ezt írta ki.
Eddig: gyári visszaállítás 3szor
Twrp újra rakva 1szer
Legfrissebb rom 2szer
Találkozott már valaki ilyennel?

(#5987) szucstom válasza mazda83 (#5986) üzenetére


szucstom
őstag

Ahoy

Ha jól emlékszem a 3rd parti appokat elég nehéz feltelepíteni. Formáztasd le a készülékkel a kártyát és állítsd be úgy, hogy egybe érzékelje a tárterületet, ne külön (vhol az SD kártya gyökerén belül találod, de pontosabb helyet nem tudok).

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#5988) Duwad válasza Lui04 (#5974) üzenetére


Duwad
tag

Ezt tartottam a legegyszerűbb megoldásnak .. Sajnos nem működött, vagyis angol nyelven gond nélkül elindult, de amint visszaállítottam magyarra, ismét kidobta a hibát :(

(#5989) Qwen válasza Duwad (#5988) üzenetére


Qwen
tag

Én [ezt] a frissebb verziót telepítettem, és jó lett.
Ha régebbi verziód van,akkor próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#5990) mazda83 válasza szucstom (#5987) üzenetére


mazda83
csendes tag

Szia
Végül sikerült javítani,de nem tudom mitől javult meg Régebbi verziót raktam fel,talán miui 9 kezdetűt. Ekkor sorba dobta a hibaüzenetet sms, galéria ,stb leállt vagy vmi ilyesmi.
Utána a miui 10es T raktam fel,ekkor már jó lett
Most a legfrissebb van rajta,
Köszi a segítséget

(#5991) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Gyerkőc 4A PRO-jának a belső tárhelye megtelt, átrakattam vele az összes általa készített, letöltött képet, videót, zenét a memóriakártyára. A huszonhét általa telepített alkalmazásból a legnagyobb 1,29GB (ebből 157MB alkalmazás, 1,14GB adatok, 760KB SD kártya), a többi, ami gyárilag volt.
Most azt írja (a "telefonról" szekcióban), hogy 8,42GB szabad a 32GB-ból.
A fájlkezelőben viszont azt mutatja, hogy
Tárhely 17,27GB/25,69GB (67%);
SD-kártya 8,06GB/31,27GB (25%)

Hogyan tudom megnézni, hogy mi is foglal ennyi helyet a belső tárhelyen, s hogy ami ezután készül, töltődik le kép, vidéo zene, az mindig a kártyán landoljon?
Úgy gondoltam, hogy mindent helyesen állítottam be, hogy így legyen, de ha 30%-nál is több helyet tudott felszabadítani az átrakásokkal, akkor valami felett átsiklottam.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5992) HoTaZo válasza HoTaZo (#5991) üzenetére


HoTaZo
őstag

Jó tanács az alábbira?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5993) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!

Egy érdekes dologra lettem figyelmes:
A családban van két ilyen készülék. Egy 4A Pro (ez a 32GB-os verzió) és egy 4A. Nos a Pro verzióban (MIUI 8.5.x.x) van VoLTE kapcsoló, a sima 4A-ban (MIUI 9.5.4.0) viszont nincs. Egyik telefonban sincs aktiválva szolgáltatói részről a VoLTE, ezért gondoltam, hogy aktiváltatnám.
Ez mitől függ, hogy van benne vagy nincs?
Mindegyik gyári rendszer, semmi mókolás nincs a telefonnal.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#5994) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Aksit honnan érdemes rendelni?

(#5995) bb71 válasza DrojDtroll (#5994) üzenetére


bb71
őstag

Én ezt vettem: [link]

akkor még 8,15USD volt...

(#5996) DrojDtroll válasza bb71 (#5995) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Gondolom megfelelően üzemel :F

(#5997) bb71 válasza DrojDtroll (#5996) üzenetére


bb71
őstag

Menni megy, de lányom telója és nem kaptam komolyan értelmezhető visszajelzést...

(#5998) pimi50 válasza bb71 (#5997) üzenetére


pimi50
aktív tag

Te építetted be?

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#5999) bb71 válasza pimi50 (#5998) üzenetére


bb71
őstag

Igen.
Van egy pár videó a youtube-on, hogy kell szétszedni. A hátlap műanyag, finoman le kell pattintani, lecsavarozni a felső műanyag nyák fedőt (az is pattintós - még finomabban).
A mienk több mint 2 éves készülék, a két fül, amivel a ragasztó csíkot ki lehetett volna húzni az akksi alól, a megfogástól a kezemben maradt - a vége...
Nagyon finoman - ha van műanyag - késsel feszegettem fel az akksit - ebből kuka lesz, mert eldeformálódik, azért a ragasztócsíkok annyira fogják...

Vissza pofon egyszerű, be sem ragasztottam az újat a hozzá adott két csíkkal, mert egy kicsit szorult a helyén.

(#6000) DrojDtroll válasza bb71 (#5999) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nálam egy rohadt nagyot esett, amikor rájöttem, hogy "levehető" a hátlapja. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.