Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) scope2007


scope2007
addikt

Király cucc

Én is nemrég vettem ilyesmit
Telefonról vezérelhető, wifis

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#2) XtremLor válasza scope2007 (#1) üzenetére


XtremLor
őstag

Valoban nem rossz, nekem mindig ugy alakult hogy amikor vasarolni akartam akkor akcios volt az orvibo coco igy ebbol van itthon tobb darab, minosege kivalo. Egyetlen egy problema van ezekkel amit meg kell emliteni, olyan eszkozt nem lehet csatlakoztatni aminek foldeles kell.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3) scope2007 válasza XtremLor (#2) üzenetére


scope2007
addikt

Amúgy xiaomi termékkel mi is el vagyunk látva itthon :)
2x powerbank, powerbankhoz ventilátor, led lámpa
Telefon redmi 3s prime
Szóval gyűlnek a xiaomi termékek, hamarosan talán egy Bluetooth hangszóró is befigyel majd

Na az lemaradt, nekem is coco van

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#4) XtremLor válasza scope2007 (#3) üzenetére


XtremLor
őstag

Igy allok en is valahogy, powerbankok, es tartozekok detto, telefon megint MI, merleg, miband, YI a kocsiba, van valahol meg mikey is, bar ezt nem hasznalom a viber ugy erzekeli mintha belenne dugve a fules....jah igen Piston 3 reddot, es Hybrid is van, ahogy szep szines AA, AAA elem is! :DDD Markahuseg nem mondanam, a javaresze eleg jo aron jott, mondhatnam nem lett volna olcsobb ha mast veszek se!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#5) Robert07


Robert07
aktív tag

En a Redmi Note 3 melle par napja vettem egy Mi felhallgatot, azt, ami az elso kepen is rajta van, es szerintem teljesen megerte az arat. Igaz, hogy ez mar nem a legolcsobb kategoria, de az rahoz kepest nagyon jo hangja van, jol osszeraktak, egyedul a design nem jon be tulsagosan, de annyira nem zavar, hogy otthon mivel hallgatok zenet, mert ezt a nyitottsaga miatt ugyis csak ott hasznalom.

Ezen kivul van meg egy hybrid fulhallgatom, az in-ear pro, egy yi es egy 5000-es powerbank, ami most valamiert nem akar mukodni, pedig eredeti. Egyszeruen wp%-ot tolt a telefonon es lemerul, kozben pedig elegge felmelegszik, ugyhogy szerintem majd megy vissza gariba, mert nem hasznaltam sokszor, csak 10-15 alkalommal, foleg csak a taskamban volt, hogy ha napkozben lemerul a telefonom, akkor fel tudjam tolteni.

(#6) cintula187


cintula187
addikt

Nem rosszak a Blitzwolf cuccok, de a fejjel lefelé is bedugható USB töltőkábel pár hónap alatt behalni készül. Mondjuk nem is csoda.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#7) citkar


citkar
addikt

Jól értem a kínai aljzatba be lehet nyomni átalakító nélkül az Eu kompatibilis eszközök dugaszát, csak nyilván földelés nélkül használható, vagy átalakítót használtok?

(#8) XtremLor válasza citkar (#7) üzenetére


XtremLor
őstag

Nem kell hozza atalakito, us- uk eu mind a 3 fele csatlakozoju kabel hasznalhato. A sok dzsunka eszkozhoz sokszor nem eu-s csatlakozot/ toltot kapunk igy nagy elony.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9) citkar válasza XtremLor (#8) üzenetére


citkar
addikt

Akkor kipróbálok én is egyet. De ugye, amit a hálózatba dugsz, az kínai, ahhoz kell egy adaőter, hogy áram alá helezzem a cuccot?
Már csak egy NAS-t, illetve néha egy mobil WiFi router + power bank kombinációt hiányolok :D

[ Szerkesztve ]

(#10) body007


body007
addikt

Én nemrég vettem egy xiaomi víz tesztelőt. Azt nem tudom megmondani, h minek de megvettem :DDD

Egyébként nálam is minden xiaomi, nagyon meg vagyok vele elégedve. Két drágább dolgot szeretnék még tőlük. A robot porszívójukat és a légtisztítót

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#11) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

(Féloff.)
Én egy Xiaomi okosizzóval (ledes) szemeztem tegnap, de végül nem vettem meg.
Valakinek tapasztalata van ilyennel? :)

Samsung Galaxy A54

(#12) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Azokról az adapterekről is megvan a véleményem. Három van otthon, egyiken nincs föld, a másikon van, de nem érintkezik rendesen, a harmadikon a fázis nem érintkezik. Kuka mind.
Nem értem miért nem lehet mindent IEC kábellal gyártani.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#13) MineFox54 válasza Blindmouse (#12) üzenetére


MineFox54
őstag

IEC
Schuko

asszem te az utóbbira gondoltál :)

[ Szerkesztve ]

(#14) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Woz, a nagy varázsló szereti a cég termékeit"

Stivi meg forog a sírjában. Meg kell vallani, Woz nem éppen az alma reklámarca a Nexus 5X-ével, és ezekszerint Xiaomi apróságaival :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Napfénysüti

Jó kis hosszabbító. Annak ellenére hogy van otthon két Xiami Mi4C telefon, két MiBand meg egy Hybrid fülhallagtó a márkából mindig meglepődöm hogy még mennyi minden mást is gyártanak. :B

Més que un club!

(#16) Blindmouse válasza MineFox54 (#13) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nem. Gyártsák a dolgokat IEC bemenettel, ne pedig beépített kábellel.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#17) fi:zi'k válasza Napfénysüti (#15) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Helyesen: mennyi minden mást is brandelnek :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18) nemlehet


nemlehet
őstag

Én is filóztam ezen az elosztón, de igazából nincs rá szükségem jelenleg.

Amúgy én tökre örülök, hogy brandelnek egy csomó mindent, mert kínában szart és minőséget is gyártanak, csak így pár ezer km távolságról egy gagyi webshopos leírás keresztül ezt nehéz eldönteni. A Xiaominál meg elég jó a minőségkontroll, nekem még semmiben sem kellett csalódni amit brandeltek. Mind koncepciójában mint minőségében jó cuccokat adnak és alig-alig drágább mint a noname. Így legalább nem fürdik be az ember ha "tőlük" rendel.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#19) fateless válasza t72killer (#14) üzenetére


fateless
veterán

Én mindig jobban szerettem a két Steve-böl Wozniak-ot, közelebb állt hozzám, ő volt a gyík

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#20) szabi1987XM


szabi1987XM
tag

Pont ilyenünk van, imádom :) Aki kínai telókat vesz, akkor elengedhetetlen szerintem :)

When Life Gives You Questions, Google has Answers

(#21) szabi1987XM válasza citkar (#7) üzenetére


szabi1987XM
tag

Az aljzatba belemegy az eu / cn / us adapter nélkül. Nekem két kínai töltő + egy eu ébresztő óra van bedugva állandóan

When Life Gives You Questions, Google has Answers

(#22) wallee86 válasza scope2007 (#3) üzenetére


wallee86
csendes tag

Nekem is ilyen orvibo van. Jó kis cucc :)

(#23) NandoXXL válasza XtremLor (#8) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nincs földelés az itthoni szabványokhoz, de használjátok ész nélkül mert olcsó mindenes.


(#24) XtremLor válasza NandoXXL (#23) üzenetére


XtremLor
őstag

"Egyetlen egy problema van ezekkel amit meg kell emliteni, olyan eszkozt nem lehet csatlakoztatni aminek foldeles kell."
A kommenteket a legelejetol olvasd el, 2hsz-nel mar leirtam. Ki hasznalja esz nelkul? Honnan tudod nekem mi van racsatlakoztatva? Ne irjal valotlant, adapterek vannak rajta amiknek amugy se kell fold. Beke.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#25) NandoXXL válasza XtremLor (#24) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nem véletlenül van szabvány. Magyarországról volt szó, ha itt élsz inkább fogjátok be a szátokat. Ha valaki a környezetedből rádug egyszer egy földelt készüléket, és meghibásodik, baleset történik az a TE-Ti lelketeken szárad. Mint gyerekkori barátom édesanyja, addig öntözte a virágot a tv tetején amíg sikerült félre öntenie mondván ha x éve nincs gond nem is lesz.

(#26) XtremLor válasza NandoXXL (#25) üzenetére


XtremLor
őstag

Normalis hangvetelt jo lenne ha megutnel, vegyel vissza kicsit. Ne szemelyeskedj ertelme sincsen, nem tizeneves kolykok vagyunk. Tema lezarva reszemrol, felesleges szelmalomharc.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#27) sagit


sagit
addikt

Olyan hosszabbítót nem tudtok ami wifi ről vezérelhető, földelés is van illetve 2-4 usb is?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28) Gusztáv válasza NandoXXL (#25) üzenetére


Gusztáv
addikt

Képzeld, én pont olyan lakásban lakom, ami 80 körül épült és a szobákban alapból nincs földelt konnektor. Persze aminek kell a földelés, azt megoldottuk, a PC-nek a fürdőből van táp hozva. Nekem is van ilyen hosszabbítóm és nyilván olyan dolgokat dugok bele, aminek nem kell földelt csatlakozó (telefon, tablet töltő, éjjeli lámpa, led világítása, akku töltő. De pl a tv-nek, vagy hifi cuccnak sem kell földelés, vagy a régi dell notebook töltőknek sem.

Laci

(#29) XtremLor válasza sagit (#27) üzenetére


XtremLor
őstag

Igy egyben nagyon nem lattam meg, de reszenkent konnyen osszerakhato: vezerlo sonoff-eloszot pl egy kontaset-usb pl egy 2-5 portos blitzwolf

"Legen...Wait for it...Dary"

(#30) fateless válasza NandoXXL (#23) üzenetére


fateless
veterán

Ugye az világos, hogy rengeteg elektronikai termék villásdugója nem rendelkezik külön földeléssel?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#31) MaCS_70 válasza fateless (#30) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan. A PC-től, illetve a nagy teljesítményű konyhai-fürdőszobai gépektől eltekintve gyakorlatilag nincs földeléssel védett készülékünk. A hálószobában, illetve a teljes lakótérben egyedül a tévé megy földelt csatlakozóról.

Úgyhogy ez az elosztó a földeletlen csatlakozási lehetőségével semmilyen kockázatot nem jelent egy hálószobában.

Az viszont nagyon pozitív, hogy egy vonalban vannak a lyukak, nem pedig 45 fokos szögben, amitől idegbajt kapok.

MaCS

UI: Bár tudom, hogy mire és mennyire fontos a védőföldelés, tucatnyi régi építésű belsárosi bérházról tudok, ahol egyáltalán nincs földelés, legfeljebb a fürdőszobában a vízvezetékre kötve, ami talán még rosszabb, mint a semmi.

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32) sagit válasza XtremLor (#29) üzenetére


sagit
addikt

Az a baj hogy ha az elosztó elé rakok vezérlőt akkor az az egészet kapcsolgatja, vagy minden dugóhoz kell vezérlőt vegyek ami úgy azért nem olcsó plusz sok helyet is foglal.

Arra kellene hogy mindenhol eltüntessem a kapcsos elosztó halmokat:

-nappaliban, tv állvány mögött az erősítő,subláda,chromecast usb-n, egy ventillátor szintén usb-n, wii u+ gamepad töltő, egy laptop töltő, egy óra plusz a vászon motorja csatlakoztatva legyen.

A wii u+vászon mindig ki lenne kapcsolva, csak akkor kapnának áramot ha kellenének. A többire időzítőt raknék, és ezt csak úgy tudnám megoldani ha külön lehetne kapcsolni a dugókat. Vagy olyat nem tud egyik se? Amúgy csak az erősítő földelt, az összes többi nem.

-számítógép asztalnál, pc,monitor,hangfalpár,egy lámpa. a pc és a monitor egy szünetmentesbe csatlakozik, annak kell csak földelés. A lámpát és a hangfalat szeretném kapcsolgatni wifiről. USB-nek is örülnék, lenne végre töltőm az asztalnál.

-nappali 2, projektor, robot porszívó dokkoló, router, telefon töltő (2-4 port)
itt a porszívót éjjelre időzítővel kikapcsolnám, router mindig menne, projektor pedig kér földelést.

Legegyszerűbb megoldás ilyesmire?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#33) XtremLor válasza sagit (#32) üzenetére


XtremLor
őstag

Amire gondolsz hogy dugonkent kulon vezerles, az olcso kutyuknel nincs, de itt egy alternativa: [link]
[link] itt az app hozza lathato portonkent vezerelheto.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#34) sagit válasza XtremLor (#33) üzenetére


sagit
addikt

Köszi a választ, ez lenne az igazi de ebből 3 db már 90k amit azért sajnálnék kiadni rá. :DDD
Még gondolkodok a lehetséges megoldásokon, lehet hogy tényleg az lenne a legjobb ha a meglévő elosztóimhoz vennék külön portonkénti vezérlést :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#35) XtremLor válasza sagit (#34) üzenetére


XtremLor
őstag

Nagyon nem mindegy tudom en is, 10-15$ a kinai halozati eloszto, jo nem portonkent kapcsolhato, de ha nem kell fold akkor nagyon jo ar, ha megnezed hany darabot veszel egy revogi aran.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#36) Robert07 válasza sagit (#34) üzenetére


Robert07
aktív tag

Esetleg csinalhatsz egy DIY megoldast relekkel es egy Raspberry Pi-vel, ha van idod hogy megepitsd. Nem tudom, hogy mennyire jonne ki a vege, de szerintem mindenkepp olcsobb lenne, mint az, amit linkeltek.

(#37) vidra1221


vidra1221
tag

Ez a termék már megfelelne a földelés témának???: [link] mert ha jól látom akkor igen.
Első ránézésre ez sem tűnik rossz cuccnak, de hátha akadnak itt olyan fórumozók akik kiszúrják ha valami nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#38) Robert07 válasza vidra1221 (#37) üzenetére


Robert07
aktív tag

Ez jónak tűnik, földelt csatlakozói vannak, azt viszont nem tudom, hogy az USB töltője az rá van-e kötve a kapcsolójára, vagy mindig áram alatt van.

(#39) vidra1221 válasza Robert07 (#38) üzenetére


vidra1221
tag

Ami annyit jelent, hogy ha nincs rákötve a kapcsoló akkor folyamatosan fogyasztja az energiát? De hiszen egy sima klasszik elosztó is ilyen, nem ? Be van dugva akkor áram alatt van. Vagy rosszul gondolom?

(#40) MaCS_70 válasza vidra1221 (#39) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miért fogyasztana áramot terhelés nélkül?

Persze nyilván fogyaszt, de az üresjárati fogyasztása valahol 0,1 watt körül illik, hogy legyen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41) body007 válasza XtremLor (#33) üzenetére


body007
addikt

Jó ez a conrad, válogatott kínai cuccokat árul (most a válogatottan azt értem, h minőségi) csak 2-3x-os áron mint kintről.
Revogi smart socket USB charging socket WiFi mobile phone remote control remote control timing switch Hongyan
Egyébként szeretem a katalógusukat, jó belőle válogatni ;)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#42) XtremLor válasza body007 (#41) üzenetére


XtremLor
őstag

Nekem is jar a katalogus en is imadom sok vacakot rendeltem mar nekik hala ebay-rol, ez a revogi viszont kint is 100$ korul mozgott, nem is kapni nagyon szerintem mar nem gyartjak....az alis linken egy 3 eladas utan 80% ertekelesu tag van, ami uk dugoval szerelve.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#43) body007 válasza XtremLor (#42) üzenetére


body007
addikt

Rákérdeztem az eladótól, h van-e neki EU-s csatival, majd jelentkezik de szerintem ennyiért nem rossz (már ha eredeti). Egyébként a cég ekte kínai - ahogy láttam az oldalukon - csak valamiért van irodájuk usankában és japánban is :) Mindegy is, én szerintem berendelek egyet, majd látom mit tud.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#44) fateless válasza body007 (#41) üzenetére


fateless
veterán

Az a középső bumszli nem akadályoz abban, hogy bedugj pl egy porszívót a csatlakozóba? Úgy néz ki, mintha kiállna...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#45) TheCloWn25 válasza Viktor0610 (#11) üzenetére


TheCloWn25
csendes tag

Nekem van. Mire vagy kíváncsi?

(#46) body007 válasza fateless (#44) üzenetére


body007
addikt

Én is úgy látom, h kiáll. De ha földelt cuccot dugsz bele ahhoz úgyis kell átalakító, az meg kiemeli. Ha meg EU-s dugaszost veszel akkor meg úgy dugod be, h kifele álljon a mazzag :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#47) shiftac


shiftac
aktív tag

Maga a cucc jó, de szükségem nem igazán lenne rá. Egyedül az USB port tetszik rajta, mert megesik, hogy egyszerre kell töltenem a powerbanket (szintén Xiaomi), e-cigit, Bluetooth vevőt, mp4 lejátszót.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.