Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) klampfer válasza Victoryus (#50) üzenetére


klampfer
tag

Ez nem routerenként egyedi file kellene hogy legyen? Ez nem csak a te routeredhez jó?

Udv, G.

(#52) Victoryus válasza klampfer (#51) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A fájl az közös, az ssh felhasználói név+jelszó egyedi.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#53) klampfer válasza Victoryus (#52) üzenetére


klampfer
tag

Akkor adott file a te felhasználóneveddel és jelszavaddal megy ha jól értem?

Udv, G.

(#54) hege8888


hege8888
aktív tag

Mi van, ha HDD-t szeretnék benne cserélni?
Másikkal elindul, vagy itt is zsonglőrködni kell?
Kicsit csalódás ez a cucc, azt hittem végre valami jobb született, de nem; mint anno az Asus WRT-700gE, jó az ötlet, de faragás nélkül csak félkarú óriás.. :(

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#55) Victoryus válasza hege8888 (#54) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Gyári rendszerrel szerintem nem fog elindulni másik hdd-vel, az enyémen csak a piros led világított mikor kivettem belőle. merevlemezről fut a gyári firmware. Tomatoval megy hdd nélkül is.
Gyári rendszerrel másik merevlemezt használni: szerintem klónozni kéne a particiókat ahhoz, hogy működjön.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#56) esicyhun


esicyhun
tag

Sziasztok!

Az alábbi Tomato file való a routerhez ugye?

http://tomato.groov.pl/download/K26ARM/140-MultiWAN/tomato-R1D-ARM--140-Custom-64K.zip

Köszönöm!

(#57) Victoryus válasza esicyhun (#56) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Szerintem igen.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#58) yozks


yozks
csendes tag

Sziasztok! Én is szeretnék tomato-t telepíteni az R1D-mre, de elakadtam a CFE webserver telepítésénél. Az SSH működik, de nem tudok továbblépni. Ha jól értem a CFE edit-ben meg kell adni a MAC címem és legenerál egy .bin fájlt. Idáig jutottam... Tudnátok segíteni, hogy milyen parancsokkal, vagy pontosan hogyan lehet feltenni a CFE webservert? :F

(#59) yoshi77


yoshi77
csendes tag

Tud valaki segíteni, hogy ha applikáción keresztül érem el a routert, akkor miért csak az utolsó 30 fényképet engedi megnézni.

Köszi

(#60) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

Köszi a tesztet!
Az lenne a kérdésem, hogy milyen funkciókat nyertél a Tomato-val, és mi az ami jobb volt az eredeti rendszerben? Ha tudnál írni egy rövid összefoglalót az megkönnyítené a döntést hogy megéri-e nekem is frissíteni :)

(#61) Victoryus válasza DiceBlade (#60) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Tomato: normális torrent kliens, nem tölt fel semmit a kínai felhőbe, megy hdd nélkül amit másra lehet használni vagy akár eladni,, az usb-s merevlemezt lekapcsolja ha nem kell, nem kínai minden.
Hátránya, hogy nem elérhető mindenhonnan, (elvileg megoldható, nem próbáltam) meg kell küzdeni a telepítéssel.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#62) DiceBlade válasza Victoryus (#61) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

Köszönöm a válaszodat :R
A megy hdd nélkül velejárója hogy le tudja állítani a beépítettet amikor nem használja, vagy ez csak a külsőleg csatlakoztatottra igaz? Vagy Tomato-val hogyan használható a belső hdd?

[ Szerkesztve ]

(#63) Victoryus válasza DiceBlade (#62) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem használom csak külsővel. Úgy rémlik a beépített hdd-t is simán felismerte, de nem nagyon állította le. Merevlemeztől is függ szerintem, hogy támogatja e a leállásokat. Az usb-s hdd-m direkt nas-ba való wd red.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#64) DiceBlade válasza Victoryus (#63) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

Rendben, köszönöm :R

(#65) DiceBlade válasza yozks (#58) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

Nekem tegnap este sikerült a cikk és ez a leírás alapján
Ha esetleg elakadnál szólj, és megpróbálok segíteni

És mégegyszer köszönet Victoryus-nak a kiváló cikkért, nélküle biztosan nem kezdtem volna neki :R

[ Szerkesztve ]

(#66) Victoryus válasza DiceBlade (#65) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

szívesen! Azt hiszem anno én is ez alapján csináltam, csak utána már nem találtam meg.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#67) Papamaco


Papamaco
tag

Sziasztok.
A mai naptól én is elkezdem eme router használatát,de szeretnék egy kis segítséget kérni már az elején.
Fel szeretném rakni rá a Tomato rendszert holnap,de elakadtam már a legelején.
Holnap napközben,ha esetleg valaki tudna segíteni privátban,szájba rágósan,hogy mit és hogyan,azt megköszönném!!
:R :R

(#68) Papamaco


Papamaco
tag

Sziasztok.
Ma beüzemeltem a routert,egyelőre a saját szoftverével,viszont valami nem teljesen kerek,a 2,4ghz és a vendég hálózat az ok,de az 5G (bár a router azt mutatja,hogy megy) nem látja egyetlen készülékem sem.
Valaki találkozott már ilyennel?
A másik gondom,hogy a telefonos app sem tud kapcsolódni vele,pedig látja,de amint beírom a jelszót kis gondolkodás után kiírja,hogy nem tud kapcsolódni.

[ Szerkesztve ]

(#69) wocsok


wocsok
tag

Tomatora frissítés esetén a belső winyó törlődik? Csak mert akkor nem frissítem, ha elvesznek rajt az adatok...

(#70) Victoryus válasza wocsok (#69) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem törlődik, mi is veheted.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#71) Papamaco


Papamaco
tag

Sziasztok.
Boldog új évet mindenkinek!
A hozzá értőktől kérdezném,hogy valaki tudna segíteni a Tomato firmware felrakásában?

(#72) DiceBlade válasza Papamaco (#68) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

Szia.
5G-hez ac wifi képes vevő készülékek kellenek, valószínűleg ezek hiánya lesz a gond.
Telefonos app-al nem tudom mi lehet a gond, nálam az simán ment, aztán átálltam Tomato-ra.
Tomato-ra frissítéssel kapcsolatban pedig itt pontosíts mit szeretnél tudni, hátha később másnak is segít.

(#73) Papamaco válasza DiceBlade (#72) üzenetére


Papamaco
tag

Szia.
Nos az 5G sávot természetesen olyan eszközökkel próbáltam,ami tudja az 5G-t (Macbook Pro,Xiaomi Mi Max 2),de egyik sem látta.
Fórumokat böngészve,megtaláltam a hiba okát,a csatorna alapból 145-re volt álítva,azt kellett levinnem 36-ra és már működött is.
Az az igazság,hogy kisssé láma vagyok ehez az SSH dologhoz,ezért keresek segítséget.

(#74) ablack


ablack
senior tag

Üdv!

Transmission-nal maximum milyen sebességgel lehet torrentezni hogy még az internet használható sebességű maradjon mellette böngészésre? Illetve ha ezt nem szempont mi a maximális letöltési sebessége?

[ Szerkesztve ]

(#75) Victoryus válasza ablack (#74) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én hagytam az alap 6 megán, az nálam ok. 100/50 megabites digi net. Teszteltem max sebességgel is, azt is tudja, csak akkor már nem jut a többi eszköznek.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#76) Papamaco


Papamaco
tag

Sziasztok.
Valaki megtudná mondani,hogy mi van a miwifi ssh oldalával,nem tudok kapcsolódni rá sehonnan,így jelszavat sem tudok kapni.
:W

(#77) Papamaco


Papamaco
tag

Sziasztok.
Van e esetleg köztünk Nyíregyházi vagy ahhoz közeli,aki tudna segíteni ebben a Tomato firmware felrakásban?
Természetesen nem ingyen kérném.
:F

(#78) Victoryus válasza Papamaco (#76) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az ssh oldal engem se enged be. Volt már ilyan, akkor 2-3 hónapig nem lehetett belépni. Ha jól tudom akkor csak azzal az ssh jelszóval enged be a router, amit ezen az oldalán lehetne kérni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#79) adorjant válasza Victoryus (#78) üzenetére


adorjant
senior tag

Vagy ezen az oldalon generál a szériaszám beírásával :)
És akkor csak az SSH fájlt kell elkérni,aki már letöltötte korábban.
forrás

[ Szerkesztve ]

(#80) Szoszo94


Szoszo94
őstag

A https:// marad le a linkből, ami az SSH letöltésénél a hibát okozza. Az én leírásomnál (R3G) is feljött a fórumban ez és a megoldás csak annyi, hogy a link elé beírjuk a https-t :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#81) Papamaco


Papamaco
tag

Köszönöm,közben sikerült megcsinálnom,igaz segítettek egy páran.
Külön köszönet Szoszo94-nek a segítségért!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#82) Papamaco


Papamaco
tag

Próbálta már valaki,hogy Tomato firmware után vissza rakja a gyári firmwaret?Mi a menete ennek?

(#83) Jancsi


Jancsi
aktív tag

Leírom hogy jártam egy reset után, hátha valakinek segít majd.
Addig állítgattam a routing-ot Tomato alatt, hogy a végén be sem jutottam a routerere. No sebaj a reset majd megoldja. Nem oldotta meg.
Sárga LED és nem történik semmi, wifi hálózatok nem láthatók, kábelen sem mutat semmi aktivitást, csak néha villannak egyet a LED-ek a csatlakozók mellett.
Szétbontottam a routert, beforrasztottam az serial port-ot. ( merev lemez felül, jobbra lehet kihúzni a lemezt, TX GND RX üres, majd nem sokkal arrébb a LED https://www.dd-wrt.com/phpBB2/files/img_20150105_105843_478.jpg (nagy méretű kép), 115200 N 1)

El is sírta bánatát, miszerint:
Boot program checksum is invalid
flash0.0: Device not found

Majd enek örömére folyamatosan újra indította magát, console-t nem lehetett elővarázsolni.
A flash szerepkörét a Macronix gyártmányú 128Mb-es SPI-t támogató MX25L12835F tölti be. Ő adta fel a harcot vagy sérült a tartalma. Az megint egy jó kérdés, hogy hardware hiba miatt vagy csak rossz helyre írt valami.
Hasonló rendszereknél előfordul, hogy az NVRAM tartamával akadnak gondok, amire azt tanácsolják, hogy állítsuk a flash-t reset állásba, vagy tiltsuk he a ship select-el. Nálam ezek egyike sem oldotta meg a dolgot.
Nincs más hátra újra kell írni a flash-t. Mivel nincs olyan hogy valami nem sörnyitó SPI programozó, így meg lehet oldani LPT port-on (Windows XP kell hozzá), vagy Arduino-ból is lehet készíteni (feszültség szintekre vigyázni!). Vagy venni egyet az eBay-en 2-3.000Ft-ért.
Ha megvagyunk a chip kiforrasztásával és programozóba helyezésével jöhet a következő kihívás, a tartalma. Nem sikerült megtalálnom a teljes 128Mbit-et tartalmazó image-t. (pedig még a tyúklábas oldalakat is végigböngésztem)
Végül ezt az image-t találtam [DD-WRT Forum Xiaomi R1D Stock Firmware miwifi-stock.bin] ez kerek 384KB-al kisebb mint maga a chip. Ezzel a map-el kiegészítve [link] már összeállt a kép. A hiányzó 384KB-ból 256 a boot loader, az image előtt 128 pedig az NVRAM utána. Közéjük kell beírni az image-t. Remélve, hogy ezek nem sérültek.
Image beírva, ic visszaforrasztva és dobpergés. Az eddigi sárga fény helyett pirosat kapunk ami jelen esetben jót lehet, hiányolja a merevlemezt. Mivel a fórumokból már tudni, hogy legyalulja a merevlemezt ha nem a saját rendszere van rajta így olyan lemezt kell betenni aminek a tartalmát nem sajnáljuk.
Lemez be, egy FAT32-es pendrive-ra fel kell másolni a firmware-t ami elérhető update-ként a Xiaomi oldalán. Induláskor a reset gombot nyomva tartva el is kezd kerregni a merevlemez és kialakítja magának a rendszert.
Miután végzett újraindul és ugyanaz az állapot fogad minket mit amikor kibontottuk a dobozából.

Források:
http://right.com.cn/forum/thread-200404-3-1.html
https://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=276130

[ Szerkesztve ]

(#84) esicyhun


esicyhun
tag

Sziasztok!

Tomatot használok az R1D-n, de sokat használva 100 fok feletti CPU hőmérsékletet is jelez a web interface. A venti megy, megnéztem. Mit lehetne vele tenni?

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#85) esicyhun


esicyhun
tag

Sziasztok!

USB-n Freshtomatoval vajon kezel a router egy 4 TB-os HDD-t? használja valaki külső HDD-vel? 4K HDR filmek lejátszásához kellene.

(#86) Victoryus válasza esicyhun (#85) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én végig külső hdd-vel használtam. Azt nem tudom, kezeli-e a 4TB-os lemezt. Nálam évek óta szét van szedve, és ez szép nagy hűtőborda van rajta, amit 12cm-es ventivel hűtök. Nem szép, de hűs.
Én most pont új Tomtatót keresek rá, mert a cikk óta nem frissítettem.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#87) Szokenesz válasza Victoryus (#86) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Nálam is detto szétszedve, egy régi proci hűtő rárakva, de venti nincs, így 70 fok környékén szaladgál, közel 2 éve.
FreshTomatora frissítettem nem olyan régen, de lényegében semmi különbség, ami a régiben bugos volt, azaz ujban is az nálam :DDD

(#88) Victoryus válasza Szokenesz (#87) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

smb_v1 miatt kérdem, van-e rá valami frissebb rendszer, mert ez a egy régi protokoll, és az új Win10-ben már alapból nincs is bekapcsolva. Pont ma szívtam vele, hogy vajon mi a bánatért nem látja a "nast"? Ezért. Most így, hogy bekapcsoltam, újra látja az R1D-s vinyót.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#89) Szokenesz válasza Victoryus (#88) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Igen, azzal egy win10 újratelepítésnél megszívatott engem is.
File Sharing menüben nem látom, hogy ebben hanyas verzió lehet, nálam sem a legfrissebb verzió fut: FreshTomato Firmware 2019.3.118 -beta, azóta kijött két újabb, de ami működik, azt nem javítom meg. :D

(#90) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!
Szert tettem egy ilyen routert, mi fiókot nem sikerült beújítani, mi3g-vel már volt és nincs meg a jelszó. Az ssh-hoz szükséges jelszót a mir3g- nek egy orosz oldalon lehet generálni. A kérdésem, hogy v.kinek meg van-e az eredeti és esetleg tudna egyet készítettni hozzá, hogy ugyan azt állítja-e elő. (az oldal címét keresem, ha kell hozzá )

Gyurka

(#91) Victoryus válasza Gyurka6 (#90) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Beírom ide is: a d.miwifi.com/rom/ssh... oldal továbbra is működik, csak mindig elé kell írni az url-nek a https-t!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#92) Gyurka6 válasza Victoryus (#91) üzenetére


Gyurka6
őstag

Kiegészíteném, hogy az r1d-hez nem enged/készíti el az ssh-hoz kellő fájlt..., legalább is nekem nem. Itt is megadom az adatokat sn: 5610/00386535. Megköszönöm, ha megkísérled, siker esetén kérlek értesíts. Egy régebben letöltött is jó lenne, elvileg ez azonos mindnél, jelszót lehet talán a ru4 oldalon generáltatni hozzá.

Gyurka

(#93) Victoryus válasza Gyurka6 (#92) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az 50.hsz-ben van egy ssh fájl. Délután nekem engedte letölteni, de ott is elé kellett rakni a https-t. Most nem vagyok gépnél.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#94) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Kösz, letöltöttem, meglátjuk....

Gyurka

(#95) wocsok


wocsok
tag

Sziasztok!
Most tettem fel a Tomatot, de jelerősség mind 2.4-en és 5 GHz-en drasztikusan csökkent a gyári rendszerhez képest. Ti milyen beállítást használtok, hogy nagyjából hozza a gyári értékeket?

[ Szerkesztve ]

(#96) Victoryus válasza wocsok (#95) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem tapasztaltam. Fent van a szekrény tetején a router, panelben 2 falon át még használható mindkettő. Nálam inkább a másik 20 2.4-es wifi a gond, így áttértem 5ghz-re...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#97) Vismajor17


Vismajor17
csendes tag

Sziasztok,
Ha le szeretném cserélni a gyári HDD-t egy SSD-re, illetve kipróbálnám a tomato-t is, akkor mi a telepítési sorrend? Vagy csak kövessem a [link] leírást és utána kicserélhetem a HDD-t?
Illetve a tomato alatt miként lehet torrentezni? Van erről valami leírás? Illetve tomato, vagy freshtomato? Vagy mi az utolsó verzió erre a rooterre?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#98) Victoryus válasza Vismajor17 (#97) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ha jól emlékszem a gyári rendszere a hdd-ről ment, a nélkül nem is működött a router. Lehetne klónozni ssd-re talán.
Tomato az a router flash memóriáját használja, így megy hdd nélkül is. A Tomato valami linux szerűség, ahogy a gyári rom is, a torrent egy szolgáltatás. Webes felületen keresztül éred el, a fájlokat meg Sambával. Talán Transmission van rajta.
A gyári rendszere is tud torrentezni, csak nem seedel. Legalábbis nekem nem seedelt a szemét, kaptam is bant miatta.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#99) boldcsong


boldcsong
friss újonc

Sziasztok,
kapható még valahol ez a készülék? Vagy tudnátok ajánlani hasonló alternatívát?
Előre is köszi!

(#100) technoboi válasza boldcsong (#99) üzenetére


technoboi
tag

Szia, nekem van egy eladó ha érdekelne, írj pm-t

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#101) bzsolt1983


bzsolt1983
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudja mondani valaki hogy a R1D-hez az akutális Stable ROM-ot honnan tudom leszedni? https://mirom.ezbox.idv.tw/en/miwifi/R1D/ 2.26.5 de innen nem engedi letölteni.
Valakinek nincs meg esetleg elfekvőben? Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.