Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:29:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A2 Lite (kódnév: daisy) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) margithid válasza Richoo44 (#100) üzenetére


margithid
veterán

Nem értem én sem, ott az alsó baromi nagy káva, felül meg a notch. Persze értem, ez a trend...
Redmi Note 5-öt csak ajánlani tudom, nem bántam meg, 68k volt spemalltól, 2 év magyar garival a 4/64-es változat.
Nekem akkor lenne elgondolkodtató, ha S636 lenne a MIA2 Lite-ban is!
Igy egyértelműen Note 5!

(#102) NemMo válasza ottoyes (#97) üzenetére


NemMo
őstag

Minek vennél gyengébb telefont kisebb akkuval? Az android one nem tesz annyit hozzá szerintem. Neked inkább az a2 lenne való, ha már váltani akarsz

(#103) cuccos19


cuccos19
tag

Ugyan ezt a telefont nem nekem találták ki (MIUI kedvelő vagyok és maradok is), de ezt a tripla tálcát jó ötletnek tartom és "alapfelszereltségként" igenis beletehetnék minden mobiljukba végre. :U Jó, talán a legfelső kategóriánál nem (volt?) divat, de azzal sem engem céloztak meg.

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#104) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

A Shop-ban járkálva nézegettem a telefonokat, és felmerült bennem egy kérdés: A notch-os Xiaomi telóknál van lehetőség "eltüntetni" a sávot szoftveresen? (Mint pl. Huawei és Honor telefonoknál.)

B.Cs.

(#105) Viktor0610 válasza bollokcs80 (#104) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze.
Tegnap valamelyik (talán a Poco) volt a kezemben, és nem látszott a notch.

Samsung Galaxy A54

(#106) Dr.NX válasza Csepy (#64) üzenetére


Dr.NX
addikt

Most, hogy hülyét csináltál magadból, azért az lenne a korrekt, ha bocsánatot kérnél a szerzőtől. :(((

Elfogadom a sütiket.

(#107) bollokcs80 válasza Viktor0610 (#105) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Fura, mert a menüben bóklászva nem láttam opciót....persze lehet, hogy nem jó helyen keresgéltem.

B.Cs.

(#108) kelly416 válasza bollokcs80 (#107) üzenetére


kelly416
veterán

Én ennél jóval parasztosabb módszert választottam, a kinézett háttérképem tetejére húztam paint-tel egy 88 pixel magas fekete csíkot, és minden rendben. Ok, néhány alkalmazás, mint a messenger meg a gmail kimegy a szenzorsziget két oldalára és a saját színére festi a hátteret, de ezen túl tudok lépni.

(#110) roli543 válasza Freiherr (#76) üzenetére


roli543
őstag

A stílusodon van mit változtatni, én legalább beismerem ha tévedek, mert most tévedtem, te viszont kőbunkó módon vagy képes válaszolni :) grat

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#111) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Jó kis telefon lett ez ennyi pénzért. Az A1-ben a 625 SOC sem érződött gyengének, nem hinné hogy itt gond lenne vele. A Type-c port meg szerintem nem akkora veszteség, valahol spórolni kell. Az A1 anno 85e áron nyitott.

Laci

(#112) Freiherr válasza roli543 (#110) üzenetére


Freiherr
őstag

Pihenj szépen, máskor tedd offba az ilyet, senkit sem érdekel a téma.

XXX

(#113) K0vasz válasza Zvezda (#70) üzenetére


K0vasz
aktív tag

nekem csak annyi a bajom a sima micro USB-vel, hogy egy idő után bekoszolódik, és akkor muszáj kipucolni, különben egyszerűen nem lehet bedugni a kábelt - viszont nem tudom, hogy ez a hiba az USB-C-nél nem jelentkezik-e ugyanúgy (mivel az is egy elég aprócska csatlakozó, ezért ott is biztos felgyülemlik a kosz egy idő után)

viszont USB-C-s töltője meg alig van valakinek - végre eljutottunk oda, hogy egységesítették a töltőt, erre most megint van 3 különböző fajta csatlakozó...

(#114) kelly416 válasza K0vasz (#113) üzenetére


kelly416
veterán

Hogy a fenébe koszolódik el Nálatok a csatlakozó? Bár, ha jobban belegondolok, nálam általában a zsebem nyílása felé mutat a töltőnyílás, mert úgy ésszerű zsebre tegyem, hogy gyakorlatilag fejjel lefelé áll a telefon a zsebemben, de a jack sem szokott telimenni semmivel.
De nyugi, ugyanaz a zsebpiszok ugyanúgy belemászik a type-c csatiba is, ha a microUSB-be bele megy. Én megoldottam, vettem vagy 3 kábelt (USB - type-c, type-c - type-c) Faternak, meg kapott 2-3 microUSB female, type-c male csatlakozót is. 60+ már, de több, mint egy év alatt nem sokat panaszkodott, hogy nem tud tölteni bárhol is. A kábelek otthon, autóban, melóhelyen vannak, az átalakítok meg ahol szeretné, azokat sosem látom, de gondolom el vannak téve szintén a megfelelő helyekre. Mellényzseb, autó tárolórekesze...

(#115) Gusztáv válasza kelly416 (#114) üzenetére


Gusztáv
addikt

A type-c csati ebből a szempontból még rosszabb, mert nincs meg a 2 karmocska, mint a microusb-nél. Én már vittem szervizbe Galaxy A5-öt, mert kb minden kábel kiesett belőle, a végén csak a csatlakozót kellett kipucolni.

Laci

(#116) fank70


fank70
csendes tag

Retro.

"Our honor is more important than our wealth"

(#117) Viktor0610 válasza fank70 (#116) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, a micro USB miatt. Akkor a telefonok 99%-a szintén retro? :P

Samsung Galaxy A54

(#118) Klara_ válasza kelly416 (#99) üzenetére


Klara_
őstag

Gyakorlatban 5GHz-en mire kepes a WiFi (sebesseg)?

(#119) kelly416 válasza Klara_ (#118) üzenetére


kelly416
veterán

Passz. Sosem méregettem ezt sem, mint oly-sok minden mást sem. De ezt kivételesen le sem tudnám mérni, asszem. Kénytelen leszel más válaszát megvárni. Bocsi.

(#120) janeszgol válasza Dr.NX (#106) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem becsmérelte a szerzőt. Többször is átolvastam, mert hiányzott a megszokott anyázás, a cikkíró elmeállapotának gyors felmérése. Mondom "elromlott" a betűkészlet*, újra rakom a Wint. De telefonon megnézve is ugyan ezt mutatta. :D

*a betűkészlet formát aláhúzza a Win, de betű készlet formában nem. Érdekes.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#121) Dr.NX válasza janeszgol (#120) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az "ugyan ezt" nem húzza alá? ;)
10-ből 8 ember az 2 ember nem tudja leírni azt a szót, hogy "ugyanaz", "ugyanúgy".
Tény, hogy meglehetősen árnyalt formája az ócsárlásnak, amit művelt, de az üzenet ott van.

Elfogadom a sütiket.

(#122) janeszgol válasza Dr.NX (#121) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem húzza alá. Se egybeírva, se külön, mivel mindkettő jó. De lehet egybe kellett volna írnom ott, mivel a tagmondatok közötti kapcsolat határozza meg és ott nem volt tagmondat. .

"UGYAN!
Az ugyanaz, ugyanúgy, ugyanakkor, ugyanannyi, ugyanide, ugyanő stb. szavakat egybeírjuk.
Lehet persze két szóba is írni, de akkor már mást jelentenek.

Ez ugyanaz a ruha, mint ami a múltkor volt rajtad?
Ez ugyan az a ruha, de azóta kitisztíttattam.

Ugyanúgy szeretem a fagyit, mint a csokit.
Én ugyan úgy szeretem a fagyit, hogy kicsit olvadt, de a többiek ezt nem kedvelik, ezért alkalmazkodom hozzájuk.

Biztos, hogy ugyanannyit dolgoztál ma is, mint máskor?
Én ugyan annyit dolgoztam, mint máskor, mégis úgy tűnik, mintha hamarabb eltelt volna az idő."

Ez az FB Napi helyesírás szösszenetekből van idézve.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#123) hattrickuser


hattrickuser
tag

Megérkezett ma a telefonom, 2 apró beállítást nem találok. A google keresősáv eltávolítására van lehetőség root nélkül? Illetve az akkumulátor százalékos értékének kijelzését hol tudom beállítani?
Előre is köszönöm!

(#124) Saccco válasza hattrickuser (#123) üzenetére


Saccco
nagyúr

A százalékot nem tudod beállítani a notch miatt.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#125) Louis1


Louis1
tag

Azt esetleg tudja valaki, hogy melyik az a tesztben is említett app, amivel működik a 4K videofelvétel?

Üdv.: Louis1

(#126) AliceWake válasza Louis1 (#125) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Az Open Camera volt. Felteszem amúgy, mással is működhet, érdemes kipróbálni.

Non omnis moriar.

(#127) azbest válasza AliceWake (#126) üzenetére


azbest
félisten

A gyárinál vajon digitális stabilizálás miatt engednek kisebbet? Gondolom 4k remegősebb lesz.

(#128) Louis1 válasza AliceWake (#126) üzenetére


Louis1
tag

Köszi a választ :R

Üdv.: Louis1

(#129) Doki42 válasza Klara_ (#118) üzenetére


Doki42
őstag

Én mértem, effektíve 433mb/.....gyakorlatilag egy 1.5 gb es film 4-6perc😎

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#130) Dr.NX


Dr.NX
addikt

EUstocknál 60e-ért lesz a fekete 4/64 szeptemberben. Más szín vagy 3/32 nem várható, azokra ott a Gearbest.

Elfogadom a sütiket.

(#131) Klara_ válasza Doki42 (#129) üzenetére


Klara_
őstag

Akkor az kb annyit tud mint a Redmi Note 2-m AC-s WiFije. Eddig tetszik. ez a 180g tomeg tart kicsit vissza, nem nagyon kenyelmetlen ekkora sulyal hasznalni Tudom ez relativ, de megis..

(#132) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Először fordult elő, hogy a teszt megjelenése előtt vásárolok meg egy telefont. Örömmel nyugtázom, hogy jól döntöttem. :C Amúgy a Feleségem elégedett az akkuidővel. 2 nap 15 órája volt az utolsó töltés és 39 %-on van(napközben, munkaidőben ritkán nyúzza). Ár/érték arányban max csak házon belül van riválisa.

(#133) kelly416 válasza hattrickuser (#123) üzenetére


kelly416
veterán

A google keresősávot elméletileg a google alkalmazás tiltásával tudod eltakarítani.

(#134) kelly416


kelly416
veterán

Nem egy nagy teszt, de pár összehasonlító kép Galaxy A3 2017 és A2 lite tekintetében.
Minden kép úgy készült, ahogy az automatika jónak találta, egyikbe sem nyúltam bele.

(#135) Doki42 válasza Klara_ (#131) üzenetére


Doki42
őstag

Note 2 sajnos nem ismertem, szerintem ez a sebesség bőven elég..

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#136) nobela válasza Dr.NX (#130) üzenetére


nobela
senior tag

A francért nem hoznak ezek sem 3/32-őt, nem értem... :F

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#137) szetib


szetib
tag

Lehet erre (és a többi A szériára) MIUI-t tenni? Vagy az csak a kínaira van alapból? Pont a MIUI miatt vettünk és vennénk Xiaomit, nem a gyári android miatt.

(#138) azbest válasza nobela (#136) üzenetére


azbest
félisten

csak tippelni tudok, de lehet, hogy különböző selejt %-okat garantál csak a gyártó és aszerint ad árat, nagyobb rizikóval olcsóbbat.

Ha a forgalmazók maguk kezelik a garis problémákat, akkor maguknak kell megvenniük a csere készülékeket és alkatrészeket cserébe az olcsóbb beszerzési árért. Úgy pedig könnyen kijöhet az, hogy az ilyen csak memóriában és flash méretben különböző készülékek legtöbb alkatrésze azonos, ugyanannyi költség az olcsóbb készülékét is cserélni, mint a drágábbét. Szóval kisebb rizikó, ha csak a drágábbat árulják. Az olcsó változat bevételéhez képes a javítás ugyanolyan drága, mint a nagyobb változatnál.

Vagy szimplán csak az olcsóbb készülékkel is ugyanannyi munka van, de sokkal kevesebb a profit, ezért inkább nem árulják.

Persze ez csak az én agymenésem.

[ Szerkesztve ]

(#139) joey04 válasza szetib (#137) üzenetére


joey04
titán

Akkor ne A szériát vegyél.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#140) kelly416 válasza nobela (#136) üzenetére


kelly416
veterán

Mert állítólag nem éri meg senkinek, 2-3 ezressel lenne csak olcsóbb, annyi pénzért meg már mindenki a nagyobbat választja, így csak a nyakukon maradna.

(#141) kelly416 válasza szetib (#137) üzenetére


kelly416
veterán

Ez most komoly? Minden nyüves készülékükön MIUI van, az "A" széria eddigi összesen 3 darabot számoló teljes palettáján kívül. Ti meg vennétek egy "A"-s Xiaomi-t pont csak a MIUI miatt? Legalább a tesztek címét elolvastátok vásárlás előtt? Ajánlom körülnézni a MI széria és a Redmi széria készülékei között, mielőtt vásároltok.

[ Szerkesztve ]

(#142) cuccos19 válasza K0vasz (#113) üzenetére


cuccos19
tag

Lehet ebayen, aliexpressen kapni ilyen szilikon gumidugókat, én is azt használok a normál microusb csatlakozóba. Tizesével adják, microusb és jack csatlakozót párosával, "microusb silicone plug" keresőszavakra tuti kidob ilyent.

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#143) nobela válasza kelly416 (#140) üzenetére


nobela
senior tag

Nézd meg a külföldi árakat, jóval nagyobb a különbség.

Egy-két sufni boltban (ahol elvileg van 3/32) szintén jelentősen olcsóbb.

Az összes többi modell esetén is komoly árkülönbség van a különböző kiszerelések között...

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#144) artid válasza kelly416 (#134) üzenetére


artid
aktív tag

Köszi!
Inkább ide illik a téma, a videó is hasonló különbségű?

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#145) kelly416 válasza artid (#144) üzenetére


kelly416
veterán

Nem tudom. Nem mondom, hogy sosem videózom telefonnal, de annyira ritka, hogy talán évente egyszer-kétszer. Passz. Majd legfeljebb csinálok egy videó-összehasonlítást is, de nem ígérhetek semmit.

(#146) alexandrosz válasza hattrickuser (#123) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Nova launcher alatt ki lehet nyírni a keresősávot, azt hiszem.

(#147) kelly416 válasza alexandrosz (#146) üzenetére


kelly416
veterán

Ja? Hát ha launcher csere esélye fenn áll, akkor minden megoldott. Szinte bármelyikben kiiktatható. :K

(#148) alexandrosz válasza kelly416 (#147) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Nekem minden készüléken Nova van/volt ;)

(#149) artid válasza kelly416 (#145) üzenetére


artid
aktív tag

Köszi.
Nem fontos annyira. Elvileg holnap megjön a készülék. :)
Köszi mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#150) OberMotz válasza rbenjami (#11) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Szvsz mert akkor ki venné meg a csúcskategóriás telefonjaikat? Én egy Mix2-t használok, pedig a Redmi Note 5 is bőven elég volna (van egy a családban), de abban nincs NFC.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.