Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:29:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A2 Lite (kódnév: daisy) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) kisskd


kisskd
tag

Hát ez nem hangzik jól, nem lesz boldog a gazdája. Fájl szintű mentésre sincs esélyem vmilyen trükkel?
A flashelést még egyáltalán nem próbáltam, nehogy az egye meg "fölöslegesen" az adatokat. Törlés nélkül merre kéne próbálkoznom?

(#4002) zombei válasza kisskd (#4001) üzenetére


zombei
aktív tag

[link] az érintkezőket rövidrezárva dugod rá a gépre, és mi flash-el az adatok megörzését bepipálva ráflasheled az a fastboot-os romot ami feltételezhetőleg rajta van. Ha így is bootlop, akkor szerintem csak a clean flash fogja életre kelteni.

(#4003) szetib válasza kisskd (#4001) üzenetére


szetib
tag

Fastbootot nem is próbáltad? Adb kell hozzá, és parancssorral ujra tudod inditani.

(#4004) kisskd válasza szetib (#4003) üzenetére


kisskd
tag

Ha eljutok a fastboot logóig, 10-20mp, és újraindul. EDL-be raktam a pin-ek összezárásával, felismeri COM- portnak a MiFlash, de a flashelés nem fut végig. Nem vagyok benne biztos, h azonos verziószámmal próbálkozok. Van valami trükk, amivel EDL módban ki tudom deríteni a fent lévő verziót? Néztem QFIL-t is a letöltött image mbn-jével, de némi futás után az is hibára fut, akár a partoició kezelőt, akár mást nézek.

(#4005) zombei válasza kisskd (#4004) üzenetére


zombei
aktív tag

Ha újraindul fastboot-ban, akkor rossz driver van fent, ha pedig a mi flash végig megy, de hibát ír a végén mégis újraindul a telefon, akkor jól rakta fel. (nem tudom ilyet miért csinál, de volt nekem is ilyen) Ha így végigfut, és sajátmagát újraindítva bootlop-ol megint, akkor clean install kell neki.

(#4006) kisskd


kisskd
tag

Rájöttem, hogy elég esélytelen hiba nélkül reagálni, itt szakad meg az EDL-es flash:

[17:31:45 COM7]:Image ...\images\sec.dat transferred successfully,elapse 00:00:00.0230626
[17:31:45 COM7]:Write file ...\images\lksecapp.img to partition[lksecapp] sector 506
[17:31:45 COM7]:write file legnth 57352 to partition 506
[17:31:45 COM7]:program cmd: <?xml version="1.0" ?><data><program SECTOR_SIZE_IN_BYTES="512" num_partition_sectors="113" start_sector="506" physical_partition_number="0" /></data>
[17:31:45 COM7]:resdump:<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><log value="start 506, num 113" /></data><?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><response value="ACK" rawmode="true" /></data>
[17:31:45 COM7]:resdump:<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><log value="Read back verify failed at sector 36,num sectors 506" /></data><?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><log value="Finished sector address 506" /></data><?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><response value="NAK" rawmode="false" /></data>

[ Szerkesztve ]

(#4007) kisskd válasza zombei (#4005) üzenetére


kisskd
tag

Míg írtam, közben válaszoltál, így tudok talán egyértelműen reagálni.
Hogy érted, hogy "rossz driver"? Ha sikerült gomb-kombinációval fastboot-ba tenni a telefont, akkor akár van rajta gép, akár nincs, 10-20mp közt újraindul a telefon, és onnantól megint végtelenül próbál betölteni.
Így a MiFlash-nek fastboot módban esélye sincs végigfutni. EDL-ben nekikezd, akkor jön a fenti hiba.

(#4008) zombei válasza kisskd (#4007) üzenetére


zombei
aktív tag

Keress másik drivert, amivel fastbootban gépre dugva úgymarad, és nem indul újra. (küldeni nem tudok, mert már én se tudom honnan szedtem le) Szerintem ez lesz a hiba oka.

(#4009) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Ma reggel úgy döntött a telefonom, hogy újraindul és nyom egy gyári visszaállítást. Más is járt így?
Kezd nagyon elegem lenni ezekből a hülyeségekből. Van most valami sláger rom?

(#4010) kisskd válasza zombei (#4008) üzenetére


kisskd
tag

Köszi, próbálkoztam, nem nyertem, feladtam, nézek egy hozzáértőbbhöz került a feladat!

(#4011) Orlin


Orlin
addikt

Meddig jön még biztonsági frissítés?
Vagy már nem jön?A márciusi kimaradt.
Bár sokat nekem nem változtatott... :D
Erre az évre még jó lesz a telefon.
Decemberben kipróbálom valamelyik Realme-t.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#4012) kopepe válasza Orlin (#4011) üzenetére


kopepe
aktív tag

Nekem még jövőre is jó lesz az a teló.... :D

(#4013) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok! Ismerős telójáról kellene valahogy lementenem az adatokat, mert egyszer csak nem lehet bekapcsolni...

Ennyit ír (a könnyebb kereshetőség miatt az egészet bemásolom):

Android Recovery
xiaomi/jasmine/jasmine_sprout
10/QKQ1.190910.002/V11.0.17.0.QDIMIXM
user/release-keys
Use volume up/down and power.
Cannot load Android system. Your data may be corrupt. If you continue to get this message, you may need to perform a factory data reset and erase all user data stored on this device.

Try again
Factory data reset

Try againra ugyanez jön be.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#4014) Bdanyy válasza Bdanyy (#4013) üzenetére


Bdanyy
addikt

törölhető, rossz topic, ez egy A2, pár éve ugyanez volt vele...

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#4015) zoltay14


zoltay14
csendes tag

Olyanban kérném a segítségeteket, hogy meghalt a közelség érzékelő, így hívás közben ha elveszem a fülemtől a telefont nem kapom vissza a kijelzőt, tudtok erre valami beállítást vagy appot? Ha olyan megoldást tudtok ami más appok alatt is működik az még jobb lenne, mert appon(3CX) keresztül is telefonálok és így nem tudom letenni... :) Kösziii
(próbáltam egy jó párat, de egyik sem működött)

(#4016) hifikus válasza zoltay14 (#4015) üzenetére


hifikus
tag

Up :K

(#4017) Skel91 válasza zoltay14 (#4015) üzenetére


Skel91
csendes tag

Csak tipp, de abban igazad lehet hogy nem hardware probléma van. A legutóbbi frissítés óta nekem is csinál ilyet mondjuk a hívások harmadánál, de fontos hogy nem mindig. Első körben próbáld meg hogy mondjuk naponta újraindítod a telefont. Ha így jó, akkor a custom ROM lehet a megoldás, ennek mikéntjéről van irodalom fentebb.
Az események hevében néha sikerrel járok ha nem jön vissza a képernyő hogy kikapcsolom majd visszakapcsolom azt és az értesítéseknél le tudod tenni a hívást (mondjuk 3CX-et nem használok, de gondolom ott is hasonlóan működhet). Lényegében azon múlik hogy az egész rendszer befagy-e, vagy csak bizonyos funkciók.

(#4018) szetib válasza zoltay14 (#4015) üzenetére


szetib
tag

Kipróbáltad Whatsapp/Viber hivásnál is? Ott is ezt produkálja?

(#4019) fanci


fanci
tag

Sziasztok!
Tizes droidra telepíthető a Gcam! Esetleg tudna valaki egy "szájbarágós" leírást linkelni?

(#4020) zombei válasza fanci (#4019) üzenetére


zombei
aktív tag

Ha van hozzá patched boot file akkor igen, de szerintem legfrissebbhez nincs. (meg bugos is 10-el,, a 9-el tökéletesen működő verziók)

(#4021) zoltay14 válasza Skel91 (#4017) üzenetére


zoltay14
csendes tag

Bocsánat, de kifelejtettem, hogy a kijelző teteje elkezdett besárgulni és por is ment be alá, valószínűleg az érzékelő előtt is az van, így hardveres lesz a probléma. Beszéltem szervizzel, de kérdéses nekik, hogy szét tudják-e szedni úgy, hogy a kijelző egybe marad. 20-25 ezret pedig eddig nem volt szívem rákölteni, így gondoltam van valami app ami meggátolja az elalvást.

@szetib igen, Viber sem jó.

(#4022) zombei válasza zoltay14 (#4021) üzenetére


zombei
aktív tag

Ali-ról kb. 8 ezer egy kijelző kerettel, amit nem olyan nagy művelet kicserélni.

(#4023) kisskd válasza kisskd (#4010) üzenetére


kisskd
tag

Végeredmény a telefonos adatmentéssel foglalkozó úriembertől: a memóriachip kiszerelve sem olvasható. Felismeri a gép, de a töménytelen mennyiségű "szektorhiba" miatt adatot nem sikerült kinyerni. :(

(#4024) zombei


zombei
aktív tag

Ha valaki mostanában összetörte volna a telóját, akkor lenne egy kijelzőm kerettel együtt. :U (9 ezer forintért, nagyjából kintről is ennyi, így nem a pénz keresés a célom vele.)

[ Szerkesztve ]

(#4025) tamas1985 válasza zombei (#4024) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Két kérdésem lenne:
1. Hogyan tudom az alkalmazások, ikonok nevét kiíratni?
2. A lenti "vissza" gombot át lehet helyezni a másik oldalra?

(#4026) vasszarvas


vasszarvas
tag

Sziasztok,
Miui romot szeretnék tenni a telóra, és hibával leáll a telepítés a TWRP-ben, így néz ki:
Mit rontok el? Nem találok sehol megoldást. Mindent úgy csinálok mint az egyik youtube videóban. Már kipróbáltam vagy 3 romot, de ugyanaz a baj. Valami a slotokkal talán? Nem tudom, segítség kellene....

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#4027) zombei válasza vasszarvas (#4026) üzenetére


zombei
aktív tag

Lehet a slot váltással van valami. Stock rommal megy rendesen a teló ?

(#4028) tudos4 válasza vasszarvas (#4026) üzenetére


tudos4
tag

https://forum.xda-developers.com/t/detailed-installation-guide-for-custom-roms-mi-a2-lite-daisy.4142637/

Én ez alapjána guide alapján flashaltem a custom romot probléma nélkül.

(#4029) Lacopapi


Lacopapi
addikt

Üdv mindenkinek,most jutottam hozzá egy 4/64 -es kicsikéhez....egyelőre ismerkedünk,az első benyomások jók :DD

(#4030) Apa+Fia


Apa+Fia
aktív tag

Van frissítés 26.10MB

Apa csak 1 van!

(#4031) Orlin válasza Apa+Fia (#4030) üzenetére


Orlin
addikt

Itt is.
Azt gondoltam már nem kapunk többet. ;]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#4032) kopepe


kopepe
aktív tag

(#4033) Som@ válasza kopepe (#4032) üzenetére


Som@
őstag

Ez a telefon melyik alkatrésze?🙄

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#4034) kopepe válasza Som@ (#4033) üzenetére


kopepe
aktív tag

Kicsit félrement :D

(#4035) sicc33 válasza Som@ (#4033) üzenetére


sicc33
aktív tag

Ez egy xiaomi okos láncfűrész :DD

(#4036) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! A lányomnak vettem egy A2 lite 4/64 telefont.Folyamatban van rajta az eddigi appok telepítése.Xiaomi RN5 van nekem évek óta,azt hittem ismerős lesz a rendszer,de tévedtem. A főkapcsoló fizikai gombján kívül ezen lehet állítani menüben,hogy a kijelzőn lévő 3 gomb közül valamelyik a kikapcsolást intézze?

Üdv: Attila

(#4037) szetib válasza tillatrilla (#4036) üzenetére


szetib
tag

A képernyő kikapcsolást? Vagy a miui féle lebegő gombra gondolsz?

(#4038) tillatrilla válasza szetib (#4037) üzenetére


tillatrilla
senior tag

A képernyő kikapcsolásra gondolok. Szeretném a kijelzőn lévő kerek gombot beállítani,hogy hosszan nyomva kikapcsoljon a képernyő. Remélem jól fogalmaztam....

Üdv: Attila

(#4039) Lacopapi válasza tillatrilla (#4038) üzenetére


Lacopapi
addikt

Jól fogalmaztál,de véleményem szerint ilyen nincs a ONE-ban. Én másik launchert használok - van néhány a Play-en -, abban van pl. kétkoppos lezárás.

[ Szerkesztve ]

(#4040) kopepe válasza tillatrilla (#4038) üzenetére


kopepe
aktív tag

Screen Lock Én ezt használom évek óta,Teljesen jó !
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simi.screenlock
Semmi flanc,mondjuk ez külön APP...

[ Szerkesztve ]

(#4041) tillatrilla válasza kopepe (#4040) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Köszönöm a válaszokat,akkor app-al fogom megoldani. Biztosan lesz még kérdésem,akkor jövök. Persze napközben már nekiálltam olvasni az elejétől a hsz-okat.

Üdv: Attila

(#4042) Apa+Fia


Apa+Fia
aktív tag

Megérkezett a frissítés 11.23 MB.

Apa csak 1 van!

(#4043) Sztui


Sztui
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom ki hogy van vele, de nekem már nagyon elegem van belőle, hogy naponta újra kell indítanom a telefont, mert belassul. Nincs valami szájbarágós step-by-step cikk (legjobb lenne ha videó) arról, hogy hogy lehet visszaállítani az eredeti Android 9-es verziót? Csak az a baj, hogy én annyit értek a telefonokhoz, hogy fel tudom venni, ha hívnak, ez meg gondolom nem egy egyszerű művelet azért.... :(

Már majdnem 1 éve van ez a probléma, hihetetlen, hogy nem tudják kijavítani. Minden frissítésnél reménykedek, de semmi nem változik... :((( :W

(#4044) kopepe válasza Sztui (#4043) üzenetére


kopepe
aktív tag

Az enyém is igényelte a napi reboot-ot,de volt rá egy külön progi,
és be lett állítva, hogy hajnal kettőkor tegye meg.
Egészen addig tuti volt a dolog,(1 évig kb.) amig egy reggelre téglásította magát!
Most android 10-et kapott júni 1 -es csomaggal,elég stabil,és mindene műkxik...
Az öcsém a nagy király ebben ,de még ő is kinlódott vele két-három órát,mire életre keltette :(((
Nem tudjuk mitől pusztult el ilyen szinten az oprendszer....de most újra heppi minden.
Az ilyen esetektől eltekintve is megtartom a telót,mert szeretem !
Évente egy új oprendszer pont belefér.Ha gyári ha nem. Kit érdekel..működjön!

(#4045) Som@ válasza kopepe (#4044) üzenetére


Som@
őstag

És milyen romot raktatok rá?
Most szemezek a Havoc android 10-s rommal.
A mostani gyári rom SOT-ja elég gyenge...

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#4046) kopepe válasza Som@ (#4045) üzenetére


kopepe
aktív tag

Az aksit is nagyon jól kezeli,mostanában sokat pihen a töltő.

[ Szerkesztve ]

(#4047) Som@ válasza kopepe (#4046) üzenetére


Som@
őstag

???
Miről van szó?
Egy nagy behajtani tilos táblát látok a hozzászólásodban.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#4048) kopepe válasza Som@ (#4047) üzenetére


kopepe
aktív tag

Nálam betölti a képet :U

(#4049) zombei válasza kopepe (#4048) üzenetére


zombei
aktív tag

Nálam sem tölti be, úgyhogy itt a feltöltéssel van valami gond.

(#4050) kopepe válasza zombei (#4049) üzenetére


kopepe
aktív tag

Most jó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.