Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:29:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A2 Lite (kódnév: daisy) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Dr.NX válasza vegyszer (#550) üzenetére


Dr.NX
addikt

A teszt szerint " Van viszont Quick Charge 3.0 szabványú gyorstöltés", de lehet hogy copy-paste hiba, mert más oldalak specifikációiban nincs ez.
https://www.mi.com/en/mi-a2-lite/specs/

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#552) rin33 válasza gzbotii (#548) üzenetére


rin33
senior tag

Igaz, de 2x is összehasonlítottam egy Redmi Note 4-el (PE 8.1 majd PE 9.0 ROMmmal) és gyorsabban nyílt az appok 70%a.
Resetelni érdemes, nál simább lett (lehet h már írtam)

(#553) flash- válasza vegyszer (#550) üzenetére


flash-
veterán

talán nem viszont annyira lassan nem tölt,
https://www.youtube.com/watch?v=GmOdmHv0J0Y

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#554) CoolBoy323 válasza Dr.NX (#551) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Töltésnél is kiírja, hogy gyorstöltés... Mondjuk csak sima 2A-es ASUS töltőm van... De gyorsan feltölti vele.

(#555) Louis1 válasza flash- (#549) üzenetére


Louis1
tag

Szerintem is van gyorstöltés, legközelebb lemérem mennyi ideig tart. Volt már P20 Lite-om, szerintem az A2 Lite egyáltalán nem visszalépés, csak árban.

Üdv.: Louis1

(#556) Dr.NX válasza CoolBoy323 (#554) üzenetére


Dr.NX
addikt

Mert a Quick Charge 1.0 (2013-as) szabvány szerint a 5V/2A is gyorstöltés.
https://en.wikipedia.org/wiki/Quick_Charge
Csak azóta van még 3 verzió, a köznyelvben a QC 2.0 és 3.0 a gyorstöltés. 5V/3A vagy 9V, 12V.

Elfogadom a sütiket.

(#557) CoolBoy323 válasza Dr.NX (#556) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Gyári töltője lehet olyan... Ki se bontottam :U

Nekem elég gyors ez is, éjszaka feltölti :P

(#558) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!

Arra van valami lehetőség, hogy a zároló gomb kétszer megnyomása ne nyissa meg a fényképezőt?
Köszi

(#559) Louis1 válasza tomszli11 (#558) üzenetére


Louis1
tag

Igen, ki lehet kapcsolni:
Beállítások > Rendszer > Kézmozdulatok > Kamera megnyitása

Üdv.: Louis1

(#560) calamites válasza Louis1 (#559) üzenetére


calamites
őstag

Köszönöm, nekem is jól jött.

(#561) Louis1 válasza calamites (#560) üzenetére


Louis1
tag

Nagyon szívesen. Szép napot! :)

Üdv.: Louis1

(#562) Misi61


Misi61
tag

Sziasztok. Tudnátok segíteni hogy merre tudom kikapcsolni a helymeghatározást? Lehet hogy vaksi vagyok,de a lehúzható menűnél nem látom.

(#563) Viktor0610 válasza Misi61 (#562) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tartózkodási hely.
Hosszú nyomásra finomhangolni tudod, mennyire legyen pontos a helymeghatározás.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#564) calamites


calamites
őstag

Ha valaki tudna bizonyosan scrub-os, tehát homok szerű felületű tokot (pl: MSVII, Imak cowboy egyebek) kérem ne tartsa magában.

(#565) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Ha valaki szintén úgy járt, mint én és összetörte a kijelzőt valamint sokallja a 27-30 ezres díjat meg a 2-3 hetes átfutási időt annak ajánlom ezt a videót: Replace A2 Lite LCD Screen. Ezt az egy step by step, teljeskörű, részletes videót találtam csak. Kézügyesség az kell, de így 8 ezerből megúsztam. A hőlégfúvós résztől sem kell tartani, elég egy hajszárító. Valami közepes, átlagos fajta, csak tartsd közel szintén 1 percig ahogy a videó írja.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#566) artid válasza calamites (#564) üzenetére


artid
aktív tag

Ilyenre gondolsz?

Ez mennyire lehet vastag? Olyat keresek, ami nem csúszik, de nem is karcol. :)

Ilyet használt már valaki?

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#567) flash-


flash-
veterán

Hali
Ha telenor os vagyok akkor is érdemes b20as telefont venni?
Gondolkodok hogy redmi 6 pro vagy a2 lite legyen...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#568) Viktor0610 válasza flash- (#567) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bármelyik szolgáltató ügyfeleként is célszerűbb B20-képes telefont vegyél.
A Voda előnye a jobb 3G-lefedettség, de a teljes 4G-eléréshez náluk is kell a B20.
Ha a MIUI is fontos, akkor fontold meg a Redmi 5 Plust, Redmi Note 5-öt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#569) flash- válasza Viktor0610 (#568) üzenetére


flash-
veterán

rednben köszi!
nem feltélten ragaszkodok a miui-hoz ha ez a telefon ezzel az alap androiddal is jól megy-menek az értesítések, fitnessz appok,stb.. akkor teljesn jó lesz,de még átgondolom,

látom üzemidőben gsmarena alapján redmi 5 plus-al kb egy szinten van,ami jót jelent mindkettő az élmezönyben van sőt a2 lite picit még jobb is

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#570) gzbotii válasza flash- (#569) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem 7-9 óra SoT szokott lenni, és két napos üzemidő. Ilyen szempontból hibátlan szerintem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#571) flash- válasza gzbotii (#570) üzenetére


flash-
veterán

Hát az tok jó!

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#572) nobela


nobela
senior tag

Lehet hogy az app topicban jobb helyen lenne a kérdésem, de mivel Mi A2 Lite-on jelentkezik ezért itt is felteszem:

A tárcsázóban ha elkezdek beírni egy telefonszámot, automatikusan elkezdi kilistázni a hasonló számokat. Tehát ha beírom mondjuk hogy 06205... akkor azonnal elkezdi kilistázni az összes így kezdődő számot a telefonkönyvből, és ilyenkor mindig megakad egy kicsit az app (sok számom van).

Rohadtul idegesítő hogy nem tudok folyamatosan beadni egy telefonszámot mert minden egyes számjegy beírása után elkezd keresni :(((

Nem igazán szeretnék másik dialert felrakni, nem lehet ezt kikapcsolni valahogy?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#573) CoolBoy323 válasza nobela (#572) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Mennyi az a sok? Nekem villámgyors. Én imádom ezt a funkciót, mert nevekre gyorsan rá lehet keresni.

(#574) nobela válasza CoolBoy323 (#573) üzenetére


nobela
senior tag

Ha nevekre akarok keresni akkor azt teszem :)

Viszont ha elkezdek beírni egy telefonszámot azt azért teszem mert tutira nincs benne a névjegyzékben. Így tehát ez a funkció teljesen felesleges, és nagyon zavaró.

Amúgy nem olyan rengeteg számról beszélünk, talán 5-600 van a névjegyzékben. De mondjuk a 0630 után akkor is megakad egy pillanatra, mert a hülyéje elkezdi kilistázni az összes 0630-cal kezdődő számot... :(((

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#575) Viktor0610 válasza nobela (#572) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

És ez miért baj? Vagy nem olvastam elég figyelmesen? :U

Óh, hogy megakad az app. Ezt szerintem más tárcsázóval tudod megoldani csak.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#576) nobela válasza Viktor0610 (#575) üzenetére


nobela
senior tag

Igen, first world problem :D

Viszont tényleg nagyon zavaró amikor egymás után több számot is fel kell hívnom, és minden bepötyögésnél megakad...

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#577) -oli-


-oli-
aktív tag

Sziasztok!

Feleségemnek szeretném ezt a mobilt.

Gondolom a P8 lite után ég és föld. Főleg az akkuval volt gondja és a gyorstöltés se fog rosszul jönni. A micro USB-t megszoktuk, bármekkora szemét(bár nem értem mi múlik egy csatlakozón, nem azért találták ki a C-t, hogy lecseréljük a eddigi elmebeteg USB csatikat? :F )

Gondolom ennek is le van kerekítve a kijelző széle, így az üvegfólia kilőve(nagy baromság szvsz, ezzel is együtt kell élni)

Ha jól tájékozódtam, a Redmi 6 pro, csak a MIUI-ben különbözik? Talán ezt is kibírjuk, nem egy nagy telefonguru - telefonál, egy kis fészbúk, böngésző, stb.

Ha tud valaki jobb ár érték arányú telefont 4000-es akkuval ne tartsa magában :DDD

(#578) Toth_Jani válasza -oli- (#577) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem rossz mobil igaz a MIUI után kicsit buta, hiszen ezen csak azok lesznek amit az Áruházból rárakunk, alapból még a Google összes szemetét sem rakja fel.
Az "üveg" fóliák jók rá csak annyi a követelmény hogy tokban legyen , a sima tok széle majdnem a kijelzővédőig ér, és úgy olyan egyben lévőnek tűnik.
A töltése nem olyan rossz, bár tényleg csak 2 amperrel tölt de azért haladós, jó töltővel 2-3 óra alatt meg lehet etetni.

(#579) Sgr_A válasza -oli- (#577) üzenetére


Sgr_A
addikt

Méretet nem írtál így a redmi note 5 szerintem jobb választás

(#580) -oli- válasza Sgr_A (#579) üzenetére


-oli-
aktív tag

Nem írtam valóban. Maradnánk a 150×71-72mm-nél, kb akkora, mint a mostani P8, csak kicsit nyúlánkabb a mai trendek szerint, ami nagyobb szerintem elveszik egy női kézben(magamnak se kéne nagyobb). Redmi 5 158mm, túl nagy. Marad a Mi A2 lite, a jobb kamera miatt lehetne az Mi A2 is, de kár, hogy csak 3000-es akksija van.

(#581) calamites válasza -oli- (#580) üzenetére


calamites
őstag

Az is nagyobb ráadásul.

(#582) -oli-


-oli-
aktív tag

Már csak az a kérdés honnan rendeljem meg...A Xiaomishop-ról nincsenek jó hozzászólások :F

(#583) Toth_Jani válasza -oli- (#582) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ha esetleg van FirstPhone üzlet a közelben, akkor oda személyesen be tudsz menni és akár megtapogatni a készüléket az ára: 3/32-es 47 900 a 4/64-es 55 900.
Legalábbis a Web oldaluk szerint, ha meg nem annyi a boltban, akkor meg kell rendelni és aGLS vagy a posta házhoz viszi a szállítás ingyenes.

(#584) -oli- válasza Toth_Jani (#583) üzenetére


-oli-
aktív tag

Vidék, csak csomagküldés jöhet szóba.

(#585) Dr.NX válasza -oli- (#580) üzenetére


Dr.NX
addikt

Redmi 5 kifutó, Redmi 6 az aktuális, ami még kisebb is:
147.5 x 71.5 x 8.3 mm

Elfogadom a sütiket.

(#586) gzbotii válasza -oli- (#584) üzenetére


gzbotii
veterán

Turbado nézd meg, milyen árban van - nekem jó tapasztalatom van velük

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#587) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy lenne egy A2 Lite 4/64-es telefonom, eddig minden okés volt vele, de az elmúlt időben sokan panaszkodtak rá, hogy nem tudnak elérni, mert olyan mintha kilenne kapcsolva a telefon és amikor hívnak csak kisípol. Néha kapok róla SMS-t, hogy volt nem fogadott hívásom, de valamikor az se. Találkozott már valaki ilyennel?! 2db sim van benne egy 20-as (sajátom) és egy 70-es ami hordozva lett a telenorhoz (céges) . Mind a kettő sim produkálja a fenti hibát, nem mindig, de az elmúlt napba senki se tudott elérni :(

Válaszokat előre is köszönöm! :R

" Just remember Manchester is RED! "

(#588) devilzero


devilzero
tag

Sziasztok!
Az imént vásároltam egy Mi A2 Lite telót és a következő a kérdésem:
Két sim kártyával használom és az a probléma, hogy miközben az egyik SIM kártyával telefonálok, akkor a másik SIM kártyán nem csörög ki, csak ha leteszem utána jön egy SMS hogy van egy nem fogadott hívásom. Ez az első dual sim-es telefonom. Ez alapból ilyen, vagy be lehet állítani hogy csörögjön ki a másik SIM kártyáról jövő hívás.
Köszi!

(#589) CoolBoy323 válasza devilzero (#588) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ez ilyen, a dual simes telcsik 95%a dual standby.

Hívás átirányítás a két kártyán egymásra a megoldás

(#590) Sgr_A válasza CoolBoy323 (#589) üzenetére


Sgr_A
addikt

Inkább 100%-ot mondanám 2016-ban a honor8 p9 páros volt az utolsó dual aktív teló

(#591) attiati


attiati
veterán

átnyergeltem én is A2 lite-ra.

Tudtok mondani minőségi és szép tokot, ami bevált?

(#592) razzorr válasza -oli- (#577) üzenetére


razzorr
őstag

Pont én is az asszonynak venném, de még mindig nem tuti hogy ez vagy a note 5 :F
Neki inkább a kamera fontos, mert a gyerek elég gyors mozgású és a 4A kis vacakja sohasem volt acélos ilyen fronton (sem). Szóval melyiket ajánljátok jobban?
Őszintén, neki mindegy hogy miui vagy sem, gyors legyen, szép a fotója és tudjon netezni, telefonálni.
Nekem vmiért szimpibb az A2lite, talán a frissítések miatt.
De döntsön a fotó inkább.

(#593) calamites válasza attiati (#591) üzenetére


calamites
őstag

Én minden xiaomi telóra MSVII tokot vettem, sajna erre még nincs scrub, tehát homokszórt felületű, de a mostani sem mondható nagyon csúszósnak.

Razzorr: fotóban szerintem jobb a Note 5, viszont az elég nagy.

[ Szerkesztve ]

(#594) razzorr válasza calamites (#593) üzenetére


razzorr
őstag

Épp nézegetek külföldi teszteket is és igen hangyányival jobb a note 5, de azért tényleg nem egy apróság :)

(#595) SárkánySzív válasza razzorr (#594) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Pontosan e két telefon között pro, és kontra osztogatom az észt magamban.
A note 5 felé hajlok a MIUI felület miatt, de az meg hatalmas, legalábbis nekem.
Lélektanilag hatalmas nekem.
Ámbár ahogyan CoolBoy323 kolléga mentalitását ismerem,
addig nem nyugszik míg meg nem oldja a dolgot.
Már ha lesz erre a telóra MIUI ROM, és előbb vagy utóbb csak lesz.
Mindenesetre még várok, hátha lesz a Mi A2 Lite telóra is MIUI felület.
Jelenleg egy 3 éves Redmi 2 Pro van velem, eredeti aksival,
De még van egy gyári 0 kilométeres aksim is.

[ Szerkesztve ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#596) attiati


attiati
veterán

Az mitől van, hogy egyes programokban sokkal magasabban kezdődik a képernyő alja?

Konkrétan nem látszik opera böngészőben az alsó böngésző sáv !!

A telefon alsó böngésző sáv felett még marad 2cm-nyi fekete sáv.

[ Szerkesztve ]

(#597) Viktor0610 válasza attiati (#596) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

MIUI alatt van kapcsoló a teljesképernyős módra.
Keress ilyen vagy ehhez hasonló beállítást.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#598) attiati válasza Viktor0610 (#597) üzenetére


attiati
veterán

Nem találok ilyet.

Neten több helyen reklamálnak, hogy a 18:9es keparanyt nem tudják az appok.

Tényleg nem lehet ezt megoldani? Egy opera mini böngészőrol van szó.

(#599) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Én ilyen tokot használok, nekem tetszik a szövetes megoldás. [link]

(#600) calamites válasza attiati (#598) üzenetére


calamites
őstag

Operát használok, ott tökéletes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.