Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:29:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A2 Lite (kódnév: daisy) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) leslien válasza Jenka (#200) üzenetére


leslien
nagyúr

de meddig? mert mekem a Pixel 2 XL ezt írja..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#202) Dr.NX válasza leslien (#201) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ez a Pixeleknél van, ott tömörítésmentesen kapod az extra tárhelyet a dátumig.
Tömörített képeknél nincs ilyen dátum, max. amíg a Google meg nem változtatja.

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#203) leslien válasza Dr.NX (#202) üzenetére


leslien
nagyúr

gondoltam.. Android One programba beleférhetne.. köszi..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#204) Dr.NX


Dr.NX
addikt

(#205) snecizero


snecizero
senior tag

Hát éppen ez az ! A xiaomit éppen azért szeretjük, mert miui rendszerrel van ellátva. Meg azért is meg olcsó. :D Ebben egy sima alap android van. Ha ez is miui rendszerrel lenne gondolkodás nélkül megvenném. Így sajnos felejtős. Xiaomi redmi note 5. 4/64 kényszerültem venni. :Y

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#206) Saccco válasza snecizero (#205) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pont azért vettem a sima A2-öt, mert nem MIUI van rajta.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#207) calamites válasza Saccco (#206) üzenetére


calamites
őstag

Nekem tök mindegy, egy két feature meg a böngésző hiányzik aztán kb használni tudom ezt is azt is.

(#208) azbest válasza snecizero (#205) üzenetére


azbest
félisten

de hát az a2 lite a redmi 6 pro hardverével egyezik* meg, a normál a2 pedig a 6x-szel. Szóval megveheted azzal. Lehet mégis gondolkodni kéne ;]

*: a miui változatok azt hiszem nem tudnak b20at, ez különbség.

[ Szerkesztve ]

(#209) atike válasza snecizero (#205) üzenetére


atike
nagyúr

Már aki. A kollégáim is azért vettek előbb A1-et majd A2-őt mert gyári Android van rajta. :U

(#210) mzsombor válasza azbest (#208) üzenetére


mzsombor
tag

Ez azért elég nagy különbség.

(#211) mrbego


mrbego
aktív tag

Hol tudnám ezt (meg az A2-t is) megnézni "élőben" is erre vad keleten?
MM-ban még nem láttam...

Üdv, P

(#212) matger válasza mrbego (#211) üzenetére


matger
csendes tag

Pesten a Lurdyban, az új Mi Storeban biztos ki van állítva mindkettő.

(#213) loosht válasza LaliPapi (#50) üzenetére


loosht
senior tag

Opps, nem ide. :B

[ Szerkesztve ]

(#214) calamites válasza matger (#212) üzenetére


calamites
őstag

Laptopszalon.

Rossz helyre címeztem bocs.

[ Szerkesztve ]

(#215) Worm40000


Worm40000
csendes tag

A nyugdijazott Honor 7-em nagyjabol 3 ora kepernyoidot tudott felmutatni. Mondhatni meg vagyok elegedve az uzemidovel :D

(#216) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Breki találata:
Banggood kuponok

Xiaomi Mi A2 Lite Global verzió 3GB+32GB

Kupon: BGA2L3312th
Kedvezményes ár: $155.99 (kb. 44.300 Ft)

Xiaomi Mi A2 Lite Global verzió 4GB+32GB

Kupon: BGA2L4312th
Kedvezményes ár: $169.99 (kb. 48.300 Ft)

Xiaomi Mi A2 Lite Global verzió 4GB+64GB

Kupon: BGA2L4612th
Kedvezményes ár: $179.89 (kb. 51.700 Ft)

Áfamentes szállítás
Ft471 via Priority Direct Mail
Ft791 via European Direct Mail

Elfogadom a sütiket.

(#217) #95763968 válasza Dr.NX (#216) üzenetére


#95763968
törölt tag

Sziasztok!

Ha valaki innen (bangood) rendel, akkor lehet itthon gariztatni?

Köszönöm a választ! :R

(#218) tomatos válasza #95763968 (#217) üzenetére


tomatos
aktív tag

Külföldi rendelésnél nincs magyar garancia! Tehát vissza küldöd aztán vársz. Szerintem 8000et megér a magyar garancia.

[ Szerkesztve ]

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#219) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok, egy hét után a tapasztalataim a telóról (4/64, Mi Store):

Elsősorban azért vettem ezt mert bíztam abban hogy az Android One program miatt normálisan fog működni.

HATALMAS TÉVEDÉS !!!

Az email értesítések kezelése egyszerűen BOTRÁNYOS!

Többnyire csak 10-15 perc késéssel kapom meg az emaileket, de előfordult már olyan is hogy csak EGY ÓRA MÚLVA jelzett, de akkor is csak azért mert bekapcsoltam a képernyőt.

De most például egyszerűen csak fogta magát és egyáltalán nem jelzett, rá kellett frissítenem a Gmail alkalmazásban, és akkor megjelenítette az új üzenetet. De értesítést nem küldött.

Ez teljességgel botrányos és elfogadhatatlan, a 4 éves Alcatel Pop S9-em (4.3) minden esetben azonnal (szó szerint AZONNAL) jelzett ha emailt kaptam.

Van erre valamilyen megoldás? Mert ez a telefon így nekem konkrétan sz*rt sem ér.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#220) Saccco válasza nobela (#219) üzenetére


Saccco
nagyúr

Állítsd be, hogy minden üzenetnél kérsz értesítést.
Gmail -> beállítások -> emailcímed -> értesítés beérkezett üzenetekről -> értesítés minden üzenet esetén

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#221) calamites válasza nobela (#219) üzenetére


calamites
őstag

Nos nálunk a családban 2 db ilyen készülék van lassan 2 hete.

Vásárlási szempont volt, hogy nem lehet tepsi, Xiaomi legyen, és legyen benne B20.

Tapasztalatok:

Redmi 4 prime után felüdülés, hogy van B20. Nálunk semmilyen probléma nem merült eddig fel. Sőt pont az ellenkezőjét tapasztalom. MIUI rendszer alatt, előfordult, hogy messenger értesítés csak akkor jött meg, amikor feloldottam a képernyőt, Miband 2-vel is egy kész tortúra volt csatlakozni, és gmail is előfordult, hogy csak akkor jött meg, ha beléptem és frissítettem.

Ennél a telónál abban a percben megkapom a gmailt, amikor küldik.

3 apróság van mindössze:
--Hiányzik a MIUI magyar böngészője (ezt majd beszerzem).
--Nem lehet egy koppintással lezárni úgy, hogy feloldásnál elég legyen az ujjlenyomat.
--Ha a zsebemben csörög a telefon, és automata a fényerő, akkor amikor előveszem világos helyen, akkor (miután a zsebemben sötét volt) nem látom ki hív.

[ Szerkesztve ]

(#222) kelly416


kelly416
veterán

Ha elindítom a PUBG-ot, egy idő után kilövi a memóriából a MiFit és MiBandage párost is, így a MiBand2-m nem jelez hívásnál, üzenetnél. Ezt lehet-e valahogy orvosolni? Mármint hogy mindenképpen memóriába maradjon a MiBandage meg a MiFit?

(#223) ironbed válasza kelly416 (#222) üzenetére


ironbed
aktív tag

Ha MIUI lenne rá, akkor egyértelműen ezt ajánlanám átnézni, de itt valami hasonlót kellene keresni.

(#224) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

Sikerült valahogy átállítanom az értesítési sávot sötétre. hol lehet visszaállítani világosra?
Tudtok segíteni?

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#225) nobela válasza Saccco (#220) üzenetére


nobela
senior tag

"Állítsd be, hogy minden üzenetnél kérsz értesítést"

Ennél egy picit vegyük komolyabban egymást ha kérhetem :D

Természetesen MINDEN beállításnál be van jelölve hogy értesítést kérek minden beérkező üzenetről.

Ettől függetlenül előfordul hogy csak 10-15 perc késéssel értesít, de az is hogy csak akkor amikor bekapcsolom a képernyőt.

Két gmail fiókom van, egy szaros 4 éves Alcatel azonnal és hiba nélkül szinkronizálta mind a kettőt.

Ez egy hatalmas és elfogadhatatlan hiba! Számomra ez a készülék így közel használhatatlan. Én már megbántam hogy megvettem.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#226) kelly416 válasza ironbed (#223) üzenetére


kelly416
veterán

Nagyon szépen köszönöm, de sajnos ezeken már túl vagyok. :(

(#227) Viktor0610 válasza nobela (#225) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ne vegyél S8-at sem, mert annál is hallottam panaszkodni többeket a Gmail appra. ;]
Az eszedbe sem jut, hogy esetleg a droidos Gmail kliens rossz?

Samsung Galaxy A54

(#228) atike válasza nobela (#219) üzenetére


atike
nagyúr

...használatba vétel előtt (vagy épp a hiba észrevétele óta) csináltál gyári adatok visszaállítását már...? :U

(#229) Klitschko válasza Viktor0610 (#227) üzenetére


Klitschko
tag

Ha a droidos Gmail kliens rossz, az se jó hír. Igaz, akkor nem a teló hibája.

Más valaki tapasztalta ezt a hibát?

[ Szerkesztve ]

(#230) ironbed


ironbed
aktív tag

Tulajdonosok kipróbálnák, hogy mennyire igaz, amit az eustockon írnak? (hogy 4G-n tényleg csak az egyik kártya lehet?)
Köszi!

(#231) nobela válasza Viktor0610 (#227) üzenetére


nobela
senior tag

"Az eszedbe sem jut, hogy esetleg a droidos Gmail kliens rossz?"

De, eszembe jut.

Csakhogy pont azért vettem (jókora felárral) Android One készüléket, hogy minden gyári app lehetőleg hibátlanul működjön.

Ez így átb*szás, vehettem volna fele ennyiért egy Meizu M6 Note-ot, arra ugyanígy nem jönnek meg az értesítések.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#232) nobela válasza atike (#228) üzenetére


nobela
senior tag

"..használatba vétel előtt (vagy épp a hiba észrevétele óta) csináltál gyári adatok visszaállítását már...? :U "

Gyári új készülék, és az első perctől így működik. Minden beállítást kipróbáltam már.

Valószínűleg általános Google/Gmail hiba, de egy Android One készüléken ez teljességgel elfogadhatatlan.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#233) Ricardo válasza artid (#224) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez automatikusan változik. Alkalmazkodik a háttérhez. ha sötét a háttér akkor a "redőny" is sötét. Ha világos háttérképet választasz, akkor fehér lesz.

(#234) Klitschko válasza nobela (#232) üzenetére


Klitschko
tag

https://support.google.com/mail/troubleshooter/2650727

https://support.google.com/nexus/answer/6212917?hl=hu

Gmail androidos alkalmazásával fellépő szinkronizálási hibák javítása. Talán segít....

[ Szerkesztve ]

(#235) azbest válasza nobela (#232) üzenetére


azbest
félisten

Ha már mindent kipróbáltál, akkor nem árt visszaállítani alapértelmezettre a kavarodás helyett.

Tippek:
- nincs bekapcsolva adatforgalom csökkentő, ami valsz annyit tesz hogy az adat átmegy valami külső szerveren, ami törmöríti (mintha egy vpnre kapcsolódnál)
- a saját internet kapcsolatoddal nincsen valami gebasz? Wifin és mobilneten is probléma?
- ugyanolyan internetre kapcsolódik a két teló vagy más tarifacsomag is lett?
- régi telód lehet nem tud ipv6-ot, de az új meg igen, aztán abból is lehet gebasz, főleg hogyha a wifid és/vag netszolgáltatód valami kókány megoldást használ 6-ra.

[ Szerkesztve ]

(#237) artid válasza ironbed (#230) üzenetére


artid
aktív tag

Helló,

Hivatalos oldalon ez van fent:
Two 4G networks cannot be used simultaneously.
When using two SIM cards, 4G support is only available for one card at a time.

Vagyis jól írják.

Gyakorlatban nem próbáltam, csak egy kértyét használok.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#238) CoolBoy323 válasza artid (#237) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Dual SIM - dual standby

(#239) artid válasza Ricardo (#233) üzenetére


artid
aktív tag

Valóban!
Köszi!

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#240) gzbotii válasza snecizero (#205) üzenetére


gzbotii
veterán

LOL. Ott a Redmi 6 Pro, amit ugyan ez, MIUI-al.
Meg az A szérián kívül minden más azt a UI-t kapta. :DDD

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#241) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Hogy ON is legyek: ma rendeltem meg én is egy A2 Liteot, ha minden igaz csütörtökön érkezik.

Nekem a döntésben az játszott főként szerepet, hogy stock android van rajta és 9-es verzió is várható hamarosan :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#242) Jenka válasza nobela (#219) üzenetére


Jenka
csendes tag

Én az Outlook-ot használom, az nálam értesít azonnal. 2 email van rajta beállítva nálam. Egy hotmail és egy gmail. Értesít egyből. Nekem is hasonló gondom volt a Gmail appal. Egyébként van még pár e-mail app, ha az Outlook nem jön be neked.

(#243) atike válasza nobela (#232) üzenetére


atike
nagyúr

Csinálj egy gyári adatok visszaállítását akkor. A vadonat új, frissen kibontott készülékeknél is javasolt. Főleg ha bármilyen hibát tapasztalsz... :U

Azt nem merem kijelenteni, hogy tutira megoldja a problémát, de megoldhatja. Annyit bőven megér.

(#244) Viktor0610 válasza CoolBoy323 (#236) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

99%, hogy nem MIUI.

Valakivel (talán veled) beszéltük, hogy erre nincs MIUI. Hivatalosan biztosan nem max. portolják a 6 Pro (vagy bármely más) ROM-ját.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#245) artid


artid
aktív tag

Sziaztok,

Akksinak nem árt a lassú töltés?
Sokszor van, hogy reggel felteszem tölteni, kb 50%-ra felmegy a gyári töltővel, s utána melóban USB-re teszem, amíg nem használom. Lassú töltést ír ki, ami kb 10% per órát jelent ebben az esetben.

Kamerán esetleg lehet javítani valami beállítás változtatással?

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#246) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok, köszi a tippeket a Gmail szinkronizálással kapcsolatban. Sajnos egyik sem nyert...

Mindent kipróbáltam/leteszteltem/visszaállítottam. Minden maradt ugyanúgy, mobilneten és wifin is ugyanaz a probléma :(

Az Outlook appot még lehet hogy kipróbálom, de milyen egy el****szott helyzet lenne amikor direkt azért vettem Android One készüléket hogy minden Google app hibátlanul működjön, erre 2 Gmail fiókhoz Outlookot kellene használnom ??? :Y Azért ez perverz.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#247) alexandrosz válasza nobela (#246) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Nyilván teljesen hülye kérdés részemről, hogy a gmail "push" üzemmódban van-e, ill. a szinkronizálás on állásban van a beállítások közt.
Nekem eddig ilyen gond sosem volt, legutóbb a szintén AO eszközön se (MI A1).
Fura.

[ Szerkesztve ]

(#248) nobela válasza alexandrosz (#247) üzenetére


nobela
senior tag

"Nyilván teljesen hülye kérdés részemről..."

Az :DD

De a legnagyobb gond egyébként hogy néha megjön azonnal az értesítés, néha csak 10-15 perc múlva, és néha csak akkor ha bekapcsolom a kijelzőt.

Természetesen ugyanazokkal a beállításokkal.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#249) gzbotii válasza artid (#245) üzenetére


gzbotii
veterán

Szia,

Nem árt a lassú töltés, inkább az, ha sokat van töltőn (éjszak berakod és töltőn van egész éjjel nem a legjobb neki) és ha sokat van alacsony feszültségen (10% alatt és 90 felett nem a legjobb a Li-Pol aksinak)

(#247) alexandrosz: tudtommal a legelső Androidos Gmail app is tudta a push notit, de az 1.6 már biztos.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#250) alexandrosz válasza gzbotii (#249) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Igen, ezért furcsállom a dolgot. Bőséges Stock és AO kaland során sosem volt gondom az értesítésekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.