Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 9T (kódnév: davinci) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) sandró60 válasza jdeutsch (#12543) üzenetére


sandró60
addikt

És hány évig használsz egy mobil telefont?
Általában 2-3 évente cserélik,de lehet,hogy előbb
Annyit meg kibír.:D

[ Szerkesztve ]

(#12552) zsolt501 válasza sandró60 (#12551) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És miért is cserélnek átlagban ilyen sűrűn telefont?
Én a kivételek közé tartozok, ha a telefon hibátlan én nem cserélem divat hóbortból.
Az előző telefonjaim is szépen kiszolgáltak 5-6 évig, az előző is csak mikrofon hiba miatt lett cserélve, a családban van már olyan telefon ami 12 éves igaz már az akku benne nem az igazi.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12553) sandró60 válasza zsolt501 (#12552) üzenetére


sandró60
addikt

Én 72-éves létemre cseréltem Note4-ről.Amit kb 2-évig használtam.
Azelőtt egy Samsung Gio-volt-azt kb 6-évig.
Haladni kell a korral-előttem a jövő :D

(#12554) zsolt501 válasza sandró60 (#12553) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha az a jövő hogy így cserélgessük a telefonunkat az kissé meredek kijelentés, ha valami az elvárásaimat kiszolgálja, és hibamentes azt nem fogom lecserélni új verzióra, ennyi erővel asszonyt is cserélgethetünk évente, mert van újabb verzió és még "szebb és modernebb" IS.
Viccet félretéve nem hiszem hogy a lakosság túlnyomó része velem ért ebben egyet, mert a piaci trendek sajnos feléd billentik a mérleget, de azért ez kezd az utóbbi pár évben megváltozni bizonyos területeken.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12555) jdeutsch válasza sandró60 (#12551) üzenetére


jdeutsch
tag

Szép napot Neked, és mindenkinek!
Veled ellentétben,- én e hónapban leszek 73 éves (ha megérem) ,- vallom azt, hogy minden ilyen jellegü beruházás / hardver / a legrosszabbak közé tartozik, és akkor kell váltani ha már nem elégíti ki azt a célt amire használni kívánod! Pusztán azért váltani "mert másnak jobb van" ostobaság, és soha nem is tettem. (felesleges a gyártók, kereskedők "zsebébe tömögetni " a pénzt, )de természetesen tiszteletbe tartom az elvet: mindenki arra költi a pénzét amire akarja!
Az előd telefont (Redmi 4A Pro) 4,5 évig használtam, és azért cseréltem le, mert nem kívántam kivárni az akku csere esedékességét. Eladáskor olyan volt mint a gyári új!
De meg van még, és hibátlanul "üzemel" /1 akku cserével / a Redmi 1S is, ami közelit a 7. évéhez!
Üdv: DJ

(#12556) Krisztianson válasza jdeutsch (#12555) üzenetére


Krisztianson
tag

Na, gondoltam akkor én is hozzászólok, reprezentálva egy fiatalabb véleményét (25). Én 7 éves korában cseréltem le a Sony Xperia Z1-et, erre az Mi 9T-re. Megélt 1 akksi cserét, hangszoró cserét. Mindent én csináltam ebay-ről rendelve. 7 év alatt költöttem rá 8ezer ft-ot vásárlási áron kívül. Sajnos mostanra nagyon lassú lett és sok a gond vele. Pedig még most is azt használnám, ha nem lenne gond vele, legyen akármi is a trend.
Egy szó, mint száz..szerintem szélesebb fogyasztói körben inkább Mi vagyunk többségben..legalább is én azt látom, hogy aki nincs oda a tech cuccokért az elvan évekig azzal amije van, ha működik. :R

(#12557) slászló65 válasza Krisztianson (#12556) üzenetére


slászló65
tag

Rajtad múlna...még a fán ücsörögne az emberiség. Egyik végletből a másikba.... :))

(#12558) gabor9991 válasza eddie17 (#12121) üzenetére


gabor9991
őstag

Ki lett cserélve végül a hibás telefon?
Nekem is most cserélt a turbado egy telefont de azt mondták az új készülékre már nem lehet a prémium szolgáltatást megrendelni, mert megszűnt náluk ez a lehetőség(gondolom nem kevés telefon lett így cserélve javítás helyett)
Azt mondták ez után csak a 2 éves bolti garancia marad.

(#12559) jdeutsch válasza slászló65 (#12557) üzenetére


jdeutsch
tag

Ugyan nem nekem válaszoltál, de engem és gondolpm még sokan másokat is sért a megjegyzésed! Krisztiánson forumózó társunk csupán a véleményét (meggyőzódését)
közölte, írta le, nem sértett meg sem Téged, sem pedig másokat! (Ő ,- Veled ellentétben, -a józan eszére hallgatva döntött)
Hozzászólásod Téged "minősit" a fa tetejére! "Kezdő"-ként büszke lehetsz magadra!
Legyen szép az estéd!
Üdv: DJ

(#12560) eddie17 válasza gabor9991 (#12558) üzenetére


eddie17
addikt

Oh, ez egy hosszú történet, röviden szólva nem.
Hosszabban meg majd leírom. :)
Lényeg hogy most már egy Alza-s teló van nálam... :U

(#12561) mizoli válasza slászló65 (#12557) üzenetére


mizoli
addikt

És ha rajtad múlna, hol ücsörögne az emberiség? A fán még mindig jobb, mint a gyökéren. Fentről van kilátás ;]

(#12562) R a y válasza andrys83 (#12548) üzenetére


R a y
senior tag

Lassan nekem is egy éves lesz a teló, de én kezdettől fogva gesztusvezérlést használok. Egyébként én nem emlékszem, hogy itt valakinek beégett volna a telefonja.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#12563) zozyk válasza zozyk (#12514) üzenetére


zozyk
addikt

Valaki? :B

(#12564) kidnou válasza zozyk (#12514) üzenetére


kidnou
senior tag

igen

(#12565) Krisztianson


Krisztianson
tag

Valakinél előfordul még itt, hogy különösebb ok nélkül merülésbe kezd éjszaka a telefon?
kb. 23:00 körül ágy mellé lerak, repülő üzemmód be, majd 5:00 körül kelek és látom, hogy 67%-ról 54%-ra merült, android rendszer fogyasztás 46% körül. :F :F
Miui optimalizációt kikapcsolva javulhat ez?
Vagy érdemes lenne rakni rá valami jobb ROM-ot?
Kissé tanácstalan vagyok :D

(#12566) R a y válasza Krisztianson (#12565) üzenetére


R a y
senior tag

Néha nekem is szokott magas lenni az android rendszer, de ilyen max 20-23% ami nem vészes. Nálam a fő killer az a play services, amikor 50-60-70%-kal eszi az akkut....1-2 havonta szokott előjönni nálam.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#12567) kelly416 válasza R a y (#12562) üzenetére


kelly416
veterán

Én nem használom a gesztust, mert szerintem km-ekkel jobb a samsung féle gesztus, ezt nem tudtam megszokni, de nem égett be semmi és nem is tegnap vettem a telefont. Eléggé bevezetés táján jutottam hozzá én is elmékeim szerint.
Szerk.: Tavaly október végén vagy november elején vettem.

[ Szerkesztve ]

(#12568) Krisztianson


Krisztianson
tag

Na jó..én személy szerint a feladás határán vagyok.
3 órája vettem le a töltőről, 100%-on volt..most 92% 1 perc 40mp képernyőidővel.
Cella készenlét 58%
Android rendszer 26%
Google Play Services 15% körül

Konkrétan hozzá sem nyúlok a telefonhoz és ilyen ütemben merül.
Úgy érzem, így nem sokáig leszek Xiaomi tulaj :W

(#12569) wwenigma válasza Krisztianson (#12568) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Gyári beallitasok visszaallitasa, reseteld le.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12570) Krisztianson válasza wwenigma (#12569) üzenetére


Krisztianson
tag

Hétfőn vettem, akkor factory reset után kezdtem el belakni..Most alig 1 hétre rá újra reseteljem? :F :Y

(#12571) wwenigma válasza Krisztianson (#12570) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ne brennold, ne kapcsolgass opciokat, ne tedd repulo uzemmódba ejjelre , ne kurogasd hanem hasznald ugy ahogy megteremtette az Úr.

Neztem hozzaszolasaidat, miui optimalizacioval nem tudom jatszottal-é illetve ejjelre a Digitalis Jollet alkalmazasban hasznald az alvó módot.

R a y : nem jelent ilyen merulest ha ugyvan alapból. Leginkabb valami alkalmazas cseszteti amit hasznal.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12572) R a y válasza Krisztianson (#12568) üzenetére


R a y
senior tag

Kína frekvencia keresés át van állitva?

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#12573) Krisztianson válasza R a y (#12572) üzenetére


Krisztianson
tag

Nem tudom, hol lehet megnézni?

(#12574) Krisztianson válasza wwenigma (#12571) üzenetére


Krisztianson
tag

Nem kapcsoltam még ki az optimalizációt, mert nem találtam róla érdemben semmit, hogy javítana-e az üzemidőn.
Éjszaka repülő üzemmód van, ezen kívül semmi extra. Wifi megy mindig, semmi BT, semmi Mobilnet.
Nem vagyok heavy user, ezért bosszant, hogy tétlen állapotban ennyire merül. Amúgy a SoT remek..de nem sokra megyek vele, mert nem nyomkodom folyton :D

Viber, Messenger Lite, Whatsapp, Gcam, fordito, eredmények, 9gag, 1db játék, nespresso...ennyi app van fent*

[ Szerkesztve ]

(#12575) wwenigma válasza Krisztianson (#12574) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ébren van a telefon? Szomszed topikból aktualis, nezd meg: [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12576) jUUh válasza wwenigma (#12575) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Pont ezt akartam küldeni.

Samsung Galaxy S23+

(#12577) Krisztianson válasza R a y (#12572) üzenetére


Krisztianson
tag

Köszönöm, megoldottam. Átváltottam LTE/WCDMA-ra.
Egyből csökkenésnek indult. Pillanatok alatt ment le 36%-ról 17%-ra és még araszol lefelé.

Ma még figyelni fogom, hogy ébren tartja-e valami.
Köszönök minden tanácsot, segítséget!

(#12578) BlacKSouL válasza Krisztianson (#12577) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Érdemes beszerezni konnektorba dugható fogyasztásmérőt, és abba dugni a töltéskor. Amikor tölt, akkor felvehet 15-19 Wattot. Ha eléri a 100%-ot, akkor még mindig tölt, kb.1,5-4,0 Watt között. Majd amikor végképp nem tölt már, akkor 0,2-0,4 Wattot fogyaszt. Tehát amikor azt írja ki, hogy, 99 majd 100%, akkor még nincs teljesen feltöltve.
Tapasztalataim szerint ha 90-99(100) százalékig töltöm, akkor meredekebben merül a telefon, terheléstől függetlenül. De ha hagyom a valóban teljes töltésig, akkor sokkal lassabban merül.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#12579) Kemenesfalvi válasza Krisztianson (#12577) üzenetére


Kemenesfalvi
csendes tag

A további beállítások/adatvédelem/különleges alkalmazás-hozzáférés/akkumulátoroptimalizálás/Xiaomi service framework optimalizációja is sokat segít.

(#12580) R a y válasza Kemenesfalvi (#12579) üzenetére


R a y
senior tag

Én azt debloatoltam mert rengeteget evett nekem is.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#12581) Krisztianson


Krisztianson
tag

Frekvenciát átállítottam LTE/WCDMA-ra, optimalizációt bekapcsoltam a Xiaomi Service Frameworkon, illetve én még a MIUI kezdőképernyőn is, mert ott sem volt és amúgy is Nova-t használok, nem tudom végső soron számít-e.
Egyelőre úgy néz ki, hogy ezekkel megoldódni látszik a dolog, mert délelőtt feltöltöttem még egyszer 100%-ra, miután hirtelen merült majdnem 20%-ot mire munkába értem.
Állítgatások után most 99%-on van 3 óra 46 perc töltés óta eltelt idő után.
MIUI optimalizációt továbbra sem piszkáltam, nem nagyon tudom mire jó az :D

(#12582) bl4ze válasza Krisztianson (#12581) üzenetére


bl4ze
veterán

Most nálam is eléggé merül, első fogyasztó az Android System, Cell Standby majd Play Services.
Le tudod írni lépésről-lépésre mit-hol állítottál át?
Másnak is hasznos lenne, én is lecsekkolnám ezeket.

.:. bl4ze .:.

(#12583) Krisztianson válasza bl4ze (#12582) üzenetére


Krisztianson
tag

Tárcsázóba beütöttem ezt a kódot: *#*#4636#*#*

Ez megnyit egy rejtett menüt, itt beállítottam mindkét SIM-re ezt: LTE/WCDM
Így csak európai hálózatot keres majd vagy mi :D
Ez eddig úgy fest megoldotta a magas Cell Standby fogyasztást, mivel már nem próbál többé nem létező kínai frekvenciára kapcsolódni.

Másik; Beállítások -> További beállítások -> Adatvédelem ->Különleges alkalmazás -> Hozzáférés -> Akkumulátoroptimalizálás-> Xiaomi Service Framework optimalizáció bekapcsolása.
(Illetve én még ugyanígy bekapcsoltam az optimalizációt itt a MIUI kezdő képernyőre is, mert láttam, hogy alapból nem volt és én a NOVA Launcher-t használom, így nem láttam értelmét, hogy menjen. Nem tudom ez hozzátett-e vagy sem :DD )

Valamint, ha elérhető a fejlesztői beállítás menüpont, ott ki lehet kapcsolni a MIUI Optimalizációt. Ezt én nem tettem meg, mert nem találtam elég infót róla és amit igen, az megosztó. Van akinek csak anomáliákat okozott, van akinek mivel csak Google cuccokat használt javult az üzemideje. Ez a része sajnos még homály nekem :DD

Ezek után úgy fest most nekem, hogy 6 óra 11 perc töltés óta eltelt idő, kb. 30 perc SoT és 97%.
Ez így szerintem impozáns.
Cell Standby lement 15% alá.

Ui.: Ugyanez a sorrend nálam is fogyasztásban, Android, Cell, Play Services...Play Services-nél töröltem a cache fájlokat, ennyi tippet találtam hozzá, sok változást nem láttam egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#12584) bl4ze válasza Krisztianson (#12583) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi. LTE/WCDMA van - gondolom arra gondoltál.
Mindkét SIM-re beállítottam azt.
Úgy tudom azonban ez elszáll egy ki-bekapcs után, nem marad meg.

Ez nem volt optimalizálva most bekapcsoltam optimalizálást : Xiaomi Service Framework optimalizáció bekapcsolása.

.:. bl4ze .:.

(#12585) szabi__memo válasza Krisztianson (#12583) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Miféle anomáliákat okozhat valaminek a kikapcsolása aminek nem is kéne lenni???

(#12586) Krisztianson válasza bl4ze (#12584) üzenetére


Krisztianson
tag

Igen...visszadobta az eredetire :F

(#12587) Krisztianson válasza Krisztianson (#12586) üzenetére


Krisztianson
tag

Sőt...most nézem, hogy mindent amit beállítottam visszadobott eredetire és megint merülésnek indult..valamint már azt sem írja rendesen mióta van leszedve töltőről vagy mennyi a SoT...semmit nem értek már.
kb. 6 és fél órája vettem le a töltőről erre most azt írja 20mp-e..SoT-ra meg a mostanra kb. 1 óra helyett ír 1 percet..ja és a legutóbbi kommentem óta merült 3%-ot.... :W :W

(#12588) porse válasza Krisztianson (#12587) üzenetére


porse
senior tag

Nagyon ráfeszülsz azokra a százalékokra. Ha újraindítod a telefont meg magas akkuval akkor le szokta nullazni, mintha onnan indulna minden, ezért látod ezt. Meg egy restart mindig belekerül pár százalék merülésbe szerintem.

Amúgy pont tegnap találtam meg ezt a menüt én is, és kerestem mire allítsam, a fórumban volt is róla szó még ezek előtt is. Mert nekem is sok sárga és piros csík van ha itthon vagyok, végül reggel átnyomtam LTE/wcdma ra.
Néztem xda n is megy a sírás miatta, mert visszaáll restart után, bár én már egy hónapja legalább kínai használtam.
De a vicc hogy megnézem a poco f1en is a kínai beállítás van és megis full zöld neki a hálózat egész nap. Pedig ugyan ott voltunk ma pl.
Enyém a fekete kép, GPS előtt és után vagyok itthon, de az is jobbnak tűnik azért így mint szokott.

link. link

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#12589) pluhm válasza porse (#12588) üzenetére


pluhm
aktív tag

LTE/UMTS auto (prl)-re kell állítani, így mindig a legoptimálisabb toronyra áll rá. Az umts tul.képpen ugyan az mint a wcdma.

(#12590) bl4ze válasza pluhm (#12589) üzenetére


bl4ze
veterán

Csak sajnos minden ki-bekapcs esetén elszáll , nem tartja meg :(

.:. bl4ze .:.

(#12591) pluhm válasza bl4ze (#12590) üzenetére


pluhm
aktív tag

Ez így van, sajnos global stable romon minden újraindítás után be kell állítani. Sőt akkor is, ha két kártyát használsz, és mondjuk az egyikről átállítod a másikra az adatforgalmat, na ilyenkor is újra be kell állítani. Én már rutinszerűen, újraindításkor (kb. két hetente) rögtön ezzel kezdem.

(#12592) zsolt501 válasza bl4ze (#12590) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azért kíváncsi lennék, hogy a beállított értéket miért nem jegyzi meg, ez valami szoftveres sajátosság vagy hiba?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12593) pluhm válasza zsolt501 (#12592) üzenetére


pluhm
aktív tag

Ez nem hiba. Ezek a dolgok különböző rendszerfájlokban vannak elmentve. Ha te ebben a szerviz menüben átállítod, azzal a rendszerfájlban nem írod át az erre vonatkozó értékeket, ergo, ha újraindítod a telefont, a rendszerfájlból, az ott beállított értékekkel fog betölteni az operációs rendszer. De egyébkét ennek a dolognak (is) a szakértője crok fórumtárs a Redmi Note 4 topikban, ott ezt a témát is részletesen kifejtette.

(#12594) csiziktomi


csiziktomi
senior tag

Tök fura ,felraktam a COD mobile-t ,elindul és kilép (mindig ) hibaüzenet nélkül.. :( Gyenge lehet a vas?

(#12595) Golyo69 válasza csiziktomi (#12594) üzenetére


Golyo69
senior tag

Regen próbáltam, mondom most hogy írtad elinditottam es tökéletesen megy. Semmi hiba

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#12596) R a y válasza Golyo69 (#12595) üzenetére


R a y
senior tag

mióta megjelent hivatalosan, (tavaly október) azóta nyomom mi 9t-n

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#12597) csiziktomi válasza Golyo69 (#12595) üzenetére


csiziktomi
senior tag

Akkor nem értem

(#12598) Anthony111


Anthony111
csendes tag

Sziasztok,
Ti melyik kamera beállítást használjátok?
9:16, vagy a full-t?

(#12599) BlacKSouL válasza Anthony111 (#12598) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mivel a 16:9 (és a full is) nem a széleit szélesíti ki, hanem a tetejét alját vágja le, ezért ha a téma nem kívánja direkt úgy, akkor a 4:3-at. Régi telefonokon 16:9-et használtam, de igazából látószöget vesztettem vele

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#12600) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, kicsit OFF-os de lehet tudtok benne segíteni :

Családban elromlott egy okostelefon : cserélni kellene.
Mi most Xiaomi telefonokból ami best buy - ár/érték arányban itthoni vásárlással ?
Egy idősebb embernek lenne, de aktív nethasználó - fényképezni is szeret, nem kell DUAL sim, de ha DUAL sim ajánlat az is jó, természetesen.
Tudnátok ajánlani valamit ami most akciós, ajánlott, best buy ? Köszi.
:C

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.