Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) carr válasza carr (#8100) üzenetére


carr
őstag

hű, ez érdekes írás lett. Telefonról, jól felbosszantva. :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#8102) vince válasza carr (#8100) üzenetére


vince
őstag

Nocsak, újabb Redmi 4X volt tulaj :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#8103) sxxorp válasza carr (#8100) üzenetére


sxxorp
őstag

Akku-csere. Ha ők adják mindenütt 12eFt.
Az Accubattery app is elég jó becsül sztem.
Nekem nem érte meg. Amit én küldtem, az érintetlen global-Rom-on belakva is végrehajtható. Az mondjuk érdekes, hogyha ROM-olásról kérdezgetsz, akkor miért lakod be (de egyébként milyen mértékű belakás ez, szűk 1 nap alatt... ;))

(#8104) carr válasza sxxorp (#8103) üzenetére


carr
őstag

Vince. Köszi. Nem csoda ... Ez a redmi 7 iszonyú fárasztó...
:DD :R
Sxxorp Gyk. Át költöztem a 7ről. Majdnem 100 sikerült mindent átpakopni. Plusz a mi felhőből a mentéssel simán áthúzott mindent. Szóval ...
Muszáj voltam . Melóhoz használom. Szinte mindig telefonálok.
Első Xiaomi aminek nincs panasz a hangminőségre a másik féltől. Sem Bt sem rendesen telefonálva. :))
Igazi felüdülés ez a teló. Jó hogy csak 45e volt. :DDD
:R
Akkut melyik forrásból? 5k körül számok rá. 4x AliExpress-es majdnem tudja a gyári kapacitást. A 7be már nem tettem be sem.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#8105) carr


carr
őstag

Sirály ez a kicsi teló. Simán beszélek ott ahol eddig térerő sem volt. :B

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#8106) aytukabozs válasza carr (#8100) üzenetére


aytukabozs
addikt

Én amúgy custom rom párti lennék, de ezt a telefont romolni kb olyan mint egy üres konyhában nekiállni főzni. :)
Szerintem a Mido-ra a mai napig nagyobb a választék mint erre a kis nyavajásra.
Néha valmi bug miatt elkap az inger, körülnézek XDA-n, vagy a Telegram csoportjában, aztán a pangás miatt el is megy rögtön a kedvem.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#8107) Lordus


Lordus
senior tag

utolsó (15.9.21) xiaomi.eu rom kicsit megkavarta a hangokat a telefonomon.
az sms jelzése egy kis "prty" lett, amit nem tudok átállítani. Ha bemegyek a hangokba, akkor a "ring7" van bellítva, de ha megint rákattintok, és megint alkalmazom, ennek ellenére még mindig a prty szólal meg. Ami azért is fura, mert egyébként ezt a hangot nem is találom a hangok között! :Y

vince, esetleg nálad (vagy bárki másnál) is okozott ilyet? sikerült visszaállítanod normális sms jelzésre?
köszi

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#8108) vince válasza Lordus (#8107) üzenetére


vince
őstag

Én még a 21.9.1-en vagyok, mert a múlt hetiben nem volt alapértelmezett sim választási lehetőség kontaktonként (itt írtam erről bővebben), így ment vissza a korábbi, azóta meg még nem foglalkoztam vele, de beszámolok, ha feltettem.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#8109) konczy3


konczy3
senior tag

Alkalmazásokban van a galéria, 3,5 GB felhasználói adatot ír, lehet azt valahogy 0-ázni? Alap global rendszert használok.

Never Settle

(#8110) mekker


mekker
őstag

Sziasztok!

Már régóta tervezek venni egy ilyen készüléket.
Support mennyire van rá? Android 12-t gondolom már nem fogja megkapni, de mi a helyzet a biztonsági update-ekkel, meg a MIUI-val?
Jó a MIUI-s android rá, vagy valami mást használtok? Személy szerint nem rajongok az ötletért., hogy MIUI-t használjak.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#8111) Bogyó bá' válasza mekker (#8110) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez egy két éve kifutott készülék, anno 9-es androiddal jött, és 11-ig jutottunk el. Nagyon sok mindent "kaptunk" már rá, de szerintem ma már nem szabad ilyet venni (pláne használt, gyenge, rossz akkuval...)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#8112) sxxorp válasza Bogyó bá' (#8111) üzenetére


sxxorp
őstag

Nem véletlenül fontolgatom, hogy megtartom, nincs olyan, amiért szívesen adnék pénzt, és nem lenne olyan pontja (többnyire méret), ami miatt húznám a szám.
Mint minden ez is kontextusfüggő: mi volt az előző telefon, mennyiért sikerül hozzájutni az ehhez a példányhoz? Az akku cserélhető 12eFt-ért.

(#8113) Nandivagyok válasza mekker (#8110) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

Én a csendes kisebbség vagyok, de szvsz egy jó állapotú használt 9SE még mindig a párját ritkítja alapvető igényekre.
Nálam még android 10 alapú Bliss rom fut és a kíváncsiság miatt szívesen cserélném újabbra, de egyszerűen bombabiztos, atomstabil, villámgyors, egy éve minden töltési ciklusra ugyanannyi kijelzőidőt tud, nem akad be semmi.
Kamerában a már régebben taglalt Gcammel és egy jó konfiggal körberöhögi a mai mezőny 90%-át.
Még folyik kvázi-értékelhető fejlesztgetés, Pixel experince és egy Aosp szerű rom tuti elérhető (néhány buggal). Mondjuk a dicséret ellenére egy-másfél évnél tovább én se terveznék már vele.

(#8114) kmiki21 válasza Lordus (#8107) üzenetére


kmiki21
újonc

Sziasztok!
Nekem global 12.5.1-nél csinál hasonlót, csak én a csengőhangot nem tudom megváltoztatni. :F

(#8115) sxxorp válasza Lordus (#8107) üzenetére


sxxorp
őstag

Én most állítottam át a Too Hot to Handle 'mesterséges AI' bejelntkező hangjára :D

(#8116) mekker válasza Nandivagyok (#8113) üzenetére


mekker
őstag

+Bogyó bá'
+sxxorp

Köszi a segítséget!
Így néz ki egy nagyon alap szűrés eredménye 2021-ben:

Mit váltana? Samsung A40-en tegnap megpuszilt egy kavicsot, a backup telefonom egy Mi A1.
A1 is már túl sok volt nekem - a nyers adatok: Xiaomi Mi A1, 155.4 x 75.8 x 7.3 mm, 165 g - na, a mostani középkategóriában ez már a pehelysúly.

Jelenleg nálam a használt S10e játszik a használt Mi 9 SE ellen.
S10e miben nyújtana többet? Jack, IP68, jobb vas, hivatalos LineageOS, biztos Android 12 update. Cserébe az akkuval vannak gondok, és hát.. nem fizetnék többet egy nem teljesértékű telefonért.

Most így jobban átgondolva lehet, hogy marad a kijelzőcsere, és később meglátjuk.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#8117) mekker


mekker
őstag

Másik kérdés: USB-n tud olyat, hogy erősített jelet küld a jackre? Tehát hogy a telefon DAC-ja hajtja a fülest, nem egy aktív átalakító.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#8118) carr


carr
őstag

Van valakinek tippje honnan rendelhető 100% gyári akku ehhez? :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#8119) sxxorp válasza mekker (#8116) üzenetére


sxxorp
őstag

Hát szerintem ebben illetékes vagyok: a párom A40-ét is én menedzselem :) Gratulálok a türelmedért, az A40-en sokkal jobban látszik a kor, eléggé várakozós élmény a kezelése... Biztos, hogy nem költenék rá.
Én anno új korában versenyeztettem a kettőt (S10e vs Mi9SE), de nem emlékszem, hogy olyan sokkal jobb lett volna a vas - de mind2 sokkal jobb, mint az A40,, nem releváns szempont. Jack nem érdekel, egy tws füles után nem néz vissza az ember. Régen nagy szám volt a frissebb Android fő verzió, de pár éve marginális a jelentősége.
De 1 szó mint 100: ezeknek a kompakt mobiloknak a gyenge pontja az akku. Ebben jóval gyengébb volt az S10e, nálam emiatt (és az ár) bukott is. Ez sokak jobban kijön használtan, de ha cseréled is, továbbra is jóval elmarad az Mi 9SE-től.
Esetleg A41?

(#8120) bunnyhu válasza Nandivagyok (#8113) üzenetére


bunnyhu
senior tag

MI ez a Bliss rom, még csak nem is hallottam róla. Gugli a cyanogen oldalra dob, ez az ő romjuk átnevezve?

https://divecenter.hu

(#8121) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

És mi vele a tapasztalat, mennek pl. a banki alkalmazások és hasonlók? Kamerát jól kezeli, mindhárom módot? Stb.

https://divecenter.hu

(#8122) Lordus válasza kmiki21 (#8114) üzenetére


Lordus
senior tag

nálam megoldódott, nem egyszerűen felül kattintasz a csengőhangra / sms hangra, hanem legörgetsz és úgfy választod ki. teljesen értelmetlen, de így sikerült...

sőt, lehet, hogy simenként kell állítanod a hangot... azért nem reagál a sima beállításra... küzdöttem ilyennel is anno, de erre hamarabb rájöttem, mint az sms-re...

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#8123) Nandivagyok válasza bunnyhu (#8120) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

Egy a sok 3rd party rom közül. A mi telefonunk esetében azért volt nagy szó, mert egy brutál profi fickó dolgozott rajta hogy újraírja és optimalizálja a kernelt, de kirabolták év elején és ő azóta nem foglalkozik vele. Van más,de nem egy kategória.
Safetynet oké, banki appok magisk hide-dal mennek, netflix is oké.

(#8124) bunnyhu válasza Nandivagyok (#8123) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Root kiherélhető belőle? Megmondom az őszintét Maunika, hogy mióta mi9se van gyári rommal egyetlen egyszer nem hiányzott, és csak a kockázat meg a nyűg.

https://divecenter.hu

(#8125) Nandivagyok válasza bunnyhu (#8124) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

Gondolom ha nem flashelsz magisket, nincs root.

(#8126) carr válasza Nandivagyok (#8125) üzenetére


carr
őstag

Help! Az miért van hogy mikor telefonálok egyáltalán nincs net 99% ?
Beszélek akkor se wifi,, se mobil adat, semmi... Egy tetves weboldal se jön be. :W
Még nem a legfrissebb a sw. Gyári egyébként. Van beállítás hogy legalább a wifi menjen? :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#8127) mekker válasza sxxorp (#8119) üzenetére


mekker
őstag

Alapvetően az A40 számomra élhető kategória, csak a Samsung szoftnak nem elég a 4GB, dobálja ki a folyamatokat a memóriából.
A41 nem tud annyival többet, hogy pénzt költsek rá, pláne használtan. Azoknak jó vétel lehet, akik 5 éves telóról váltanak.
Jack hiánya nagy dilemma számomra, mert ha eladom a fülesemet, majd veszek egy vele egyenértékű BT-set, akkor a különbözetből már kijön az S10e. Ha USB-ről tudom hajtani passzív átalakítóval, akkor ez a dilemma semmissé válik.

S10e-ről kezdek lemondani. Veszek egy 9 SE-t októberben.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#8128) sxxorp válasza mekker (#8127) üzenetére


sxxorp
őstag

Pár hete néztem a Telenornál, akkor még volt új A41. Csak arra gondoltam, ha meg tudtál élni A40-en akkor az még egy alternatíva lehet - az A42 már batár :)
Az átalakítózás elég körülményes, ha jól emlékszem többen panaszkodtak, hogy nem teljes értékű. Első körben vegyél egy belépő szintű TWS-t és meglátod milyen kényelmet ad a vezeték hiánya.
S10e = gyenge akku, ha cseréled újonnan is. Ennyi.

(#8129) Lordus


Lordus
senior tag

root nelkul melyik reklammentesitot ajanlanatok? persze ami hatasos...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#8130) sxxorp válasza Lordus (#8129) üzenetére


sxxorp
őstag

Adguard, bétában megvolt 1 évig a pro, de immár 2 éve az ingyenes is még egyes appokat is reklámmentesít (pl. VLC Remote).
Böngészők külön is rámennek: nekem a Kiwi (használhatod az asztali Chrome add-onjait is).

(#8131) vikla007 válasza Lordus (#8129) üzenetére


vikla007
aktív tag

Beállítások/kapcsolat és megosztás/privát DNS: dns.adguard.com

(#8132) sxxorp válasza vikla007 (#8131) üzenetére


sxxorp
őstag

Volt már, hogy megfeküdtek, alap beállításnak nem tenném meg + van amikor engedélyezni akarod (van olyan honlap ami nem enged tovább, vagy játékban), sokkal kényelmesebb az app kapcsolója.

(#8133) vince válasza Lordus (#8107) üzenetére


vince
őstag

21.9.15 végül kimaradt, most tettem fel a .22-t. SMS hang nálam is elmászott, de legfelül kiválasztva is jó lett, kontaktoknál alapértelmezett sim kiválasztási lehetőség van, ölömbódottá :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#8134) Lordus válasza vince (#8133) üzenetére


Lordus
senior tag

jaja, en is frissitettem, mukodik ;)

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#8135) carr válasza carr (#8126) üzenetére


carr
őstag

?
és akku, gyárit itthon hol nézzek? :) Vagy mind hamnisítvány amit nem a gyártáskor raknak bele?
Köszi
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#8136) Nandivagyok válasza carr (#8126) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

Sajnos nem tudom...
Volt valami bluetooth interferencia téma, ami a hasonló hullámhosszok miatti jelromlást taglalta, ha aktív kapcsolat van pl okosórával, de az még lehet hogy a Mi A1 topikban volt. Másik tipp, azt hiszem ha nincs engedélyezve a VoLTE, akkor ugye visszaválthat hívás közben 2g-re, de ez nem magyarázza hogy a wifi miért nem megy.
Nekem nem volt soha ilyen problémám és nem vagyok szaki.

Gyári akksi kérdése engem is érdekelt már, de nincs külföldi fórumokon se egyértelmű válasz se a 100% eredetiségről, se beépítés után teljesítménymérésről. Cserét végző magyar cégtől érdemes érdeklődni.

(#8137) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Hogy tudok elocsalni regebbi SMS üzeneteket? Szerintem a legutolso nagyobb frissites ota van ez hogy nem tudok visszamenni honapokkal, max 1 honappal kb.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#8138) Lordus válasza ReFleXx (#8137) üzenetére


Lordus
senior tag

sms backup and restore... én mindig elmentem/visszatöltöm a híváslistát és sms-eket.
2012-óta minden megvan.
én nem bízom a véletlenre :N

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#8139) mekker


mekker
őstag

Tudtok ajánlai fóliát?
Ez síküveges, vagy 2,5D?
Legutóbb rákaptam a Bestbyte-os műanyagfóliára (nagyon tartós), úgyhogy nem muszáj, hogy üvegfólia legyen.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#8140) carr válasza vince (#8085) üzenetére


carr
őstag

telt egy hónap, milyenek a tapasztalatok? :D :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#8141) vince válasza carr (#8140) üzenetére


vince
őstag

Szépen mutatnak a fiókban a dobozukban :DDD
A fiam az üvegfóliát már itt-ott összetörte a telefonján, lassan csereérett lesz (szerinte jóazmég), lesz majd gyakorlati tapasztalat is vele :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#8142) carr válasza vince (#8141) üzenetére


carr
őstag

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#8143) carr válasza carr (#8126) üzenetére


carr
őstag

Ide kérek helpet. :/ felettébb frusztráló. a másik redmi 7 is csinálta. amiről migrálva lett minden. lehet csak beállítás? De akkor hol, mit? :)) :R
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#8144) ReFleXx válasza Lordus (#8138) üzenetére


ReFleXx
addikt

oke de az hol segit hogy a telefon nem jeleniti meg a korabbi smseket? :DD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#8145) Lordus válasza ReFleXx (#8144) üzenetére


Lordus
senior tag

sajna azt nem tudom...én a mi fiókban sem bízom (ugye oda is szinkronizálható), hanem lementem.
sztem nem fogod tudni visszahozni :( , de a jövőre nézve használd ezt a progit! :K

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#8146) ReFleXx válasza Lordus (#8145) üzenetére


ReFleXx
addikt

hasznaltam regen amúgy ezt a progit, pl amikor migraltam egyik telóról a masikra vagy csináltam egy reset to defaultsot.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#8147) ReFleXx válasza Lordus (#8145) üzenetére


ReFleXx
addikt

gyorsan megneztem, egy mostani sms backup fajlban ott az összes sms, csak a telo keptelen megjeleniteni mindet...

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#8148) Lordus válasza ReFleXx (#8147) üzenetére


Lordus
senior tag

lehetetlen, nekem majd 20E sms-em van 2012 óta, mindet megjeleníti, simán vissza tudom keresni a 9 éveseket is!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#8149) ReFleXx válasza Lordus (#8148) üzenetére


ReFleXx
addikt

par honapja meg megtudta nyitni honapokkal visszamenoleg erkezett SMSeket, most meg max 1-et , szal korabban kepes volt ra.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#8150) carr válasza ReFleXx (#8144) üzenetére


carr
őstag

felhőből nem húzza vissza?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.