Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8451) sxxorp válasza Lars (#8450) üzenetére


sxxorp
őstag

Itt a 2 telefon egymás mellett, de azért nem ilyen ordító a méretkülönbség. A súlyát szokom nehezebben.
Majd kötsz kompromisszumot az árban. Azért szép lesz 3* annyit költeni ugyanazért a funkcióért... Na, én biztos nem vennék el ennyi pénzt egy elég gyorsan avuló eszközre. Egyébként itt a Xiaomi 12X nyitó árként 265k-ért, esetleg jön a Google Pixel 6a.

(#8452) eron009 válasza Roppy (#8447) üzenetére


eron009
tag

Hát ezt nagyon sajnálom, akkor szinte biztos hogy váltok, S21 FE-re vagy iphone 12.
A xiaomik így felejtősek nekem, nem tudok hosszú távra tervezni velük :(

(#8453) Lars válasza sxxorp (#8451) üzenetére


Lars
őstag

Árak mindenképpen felfelé mentek, ez sajnos így van. Pont az a53 cikkben van most a mobilarénán, hogy az a52 mellett semmi esélye. És volt egy mobilaréna video is Bog-al, ott kifejtette mizujs. Én is ezt a 3x szorzót próbálom megemészteni, elég nehéz. Azzal vigasztalom magam, hogy ha kibír 5 évet, akkor egy évre vetítve nem is annyival több :F
Google pixel normálisnan boltban esélytelen, és ha mondjuk valami baj van vele, lehet vívni a bolttal. És állítólag van gond a pixelekkel gazdagon :U
No mindegy, egyelőre bánkódom hogy vége a jólétnek, és addig is agyalok hogyan tovább.

(#8454) thomasa válasza Lars (#8453) üzenetére


thomasa
senior tag

És mondjuk egy Xiaomi Redmi Note 11 vagy 11S ?
Magasság: 159.9 mm
Szélesség: 73.9 mm
vs
Mi9 SE
Magasság: 147.5 mm
Szélesség: 70.5 mm

Kicsit több, mint 1 cm-el magasabb, és alig fél cm-el szélesebb, ez még elfér egy kézben.

[ Szerkesztve ]

(#8455) mekker válasza Lars (#8450) üzenetére


mekker
őstag

Vegyél valami kényelmes bluetooth fülest

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#8456) mekker válasza thomasa (#8454) üzenetére


mekker
őstag

Mi A1-et használtam. Nem volt jó fogása, de súlyra és méretre is szörnyű volt.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#8457) Lars válasza thomasa (#8454) üzenetére


Lars
őstag

Biztos hogy nem lesz xiaomi. Pont most szívtam meg ezzel is hogy a készülék még jó, de a szoftvert kihúzták alóla ...
Egyébként a fél centi az elég sok, barátnőm redmi note 8t-je is már nagy, nem akarok akkora telefont. És jelenleg a reputációjuk is elég véleményes a szememben. A redmi kamerája pedig pont annyival rosszabb, hogy már nem választanám. Sajnos ez van, én vagyok az a szűk réteg, akinek kis telefon kell, és akár sokat is fizet érte :U

(#8458) Lars válasza mekker (#8455) üzenetére


Lars
őstag

Füles van, nem mindig opció. Meg el is szoktam felejteni :B

(#8459) xcsabo válasza Lars (#8457) üzenetére


xcsabo
senior tag

Asus zenfone 8? Szinte mindenben kiváló. Talán asszem csak a IP nincs benne még a vezetékmentes töltés.
Vagy Huawei p30. Egy a baj csak ezekkel. Már nem mai csirkék. Ellenben jó készülékek nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#8460) xcsabo válasza xcsabo (#8459) üzenetére


xcsabo
senior tag

Van IP menősítés. Bocsi.

(#8461) Lars válasza xcsabo (#8459) üzenetére


Lars
őstag

Néztem a Zenfone-t, még az játszhat esetleg, bár a kamerája nem a legjobb. Huawei nem játszik, már volt nyomorított store-os telefonom, lásd 4 év Windows Phone :D Amúgy jó készülékek voltak, imádtam a rendszert, de hát túl későn, túl kevés ...
Bütykölés nem az én világom, azért sem akarnék Huawei-t. Első sorban telefonként használom, aztán még a fényképezés, a jó üzemidő, a kis méret ami számít. IP annyira nem lényeges. Csak amikor mondjuk egyik kezeddel egy korlátba kapaszkodsz, és egy kézzel kéne telefont kezelni, az lapáttal nem megy, ezért a méret ilyen határozottan nem lehet nagyobb, igazából már a mi9se is kis kompromisszum volt, de ezzel még elzsonglőrködök. Tablet laptop van, telefonon nem nézek semmit, ezért nem is vonz a nagy kijelző. Nem játszok, arra is csak jobb megoldások vannak számomra :) Szóval igen, Zenfone, Galaxy s22, Iphone ... erre jutottam már fél évvel ezelőtt is. Amúgy tényleg sajnálom a kis Mi9Se-t, nem volt még olyan okos telefonom ami ennyi idő alatt egyszer sem akartam falhoz csapni :D

(#8462) Lars válasza xcsabo (#8459) üzenetére


Lars
őstag

Ja a Huawei ráadásul kevésbé friss mint a Xiaomi, szóval azt eleve el is vetném.

(#8463) xcsabo válasza Lars (#8461) üzenetére


xcsabo
senior tag

A p30cal mi baj? Nekem p30 pro van. Tökéletes teló. A sima p30 sem rosszabb. Csak a zoom kamera nem 5x vanem 3x. Plusz a méret miatt kisebb az akku. Teljes Google támogatás van. Még kapjuk a frissítéseket.

(#8464) Lars válasza xcsabo (#8463) üzenetére


Lars
őstag

Kb egy annyi idős telefon mint a mostani, nem cserélek gyakran, hosszú távra már nem terveznék vele.

(#8465) xcsabo válasza Lars (#8464) üzenetére


xcsabo
senior tag

Ez igaz. Jogos.

(#8466) sbe561


sbe561
tag

Üdv! Jelenleg Redmi 7A-t használok mert nekem a méret és sajnos az ár is fontos. Terveztem egy használt Mi 9se-t venni a közeljövőben. Egy kicst vissza olvastam itt, és láttam, hogy megszünnek a gyári frissítések. Ez miben tud problémát okozni?

(#8467) konczy3 válasza sbe561 (#8466) üzenetére


konczy3
senior tag

Biztonsági frissiteseken kívül annyi hogy az esetleges MIUI újításokat nem kapja meg, tehát sokmindenben nem jelent hátrányt, viszont még mindig iszonyat ára van, nem gondoltam volna.

Never Settle

(#8468) Roppy


Roppy
tag

Azért érdekes, mert öcsém Redmi Note 8T-jére most dobta fel a 12.5.4-es ROM-ot, idei februári biztonsági frissítéssel együtt :F

(#8469) konczy3 válasza Roppy (#8468) üzenetére


konczy3
senior tag

Jó fél évvel fiatalabb, de akkor is fura hogy ennyire el lettünk felejtve, 1 éves biztonsági frissítésünk van.

Never Settle

(#8470) Bogyó bá' válasza konczy3 (#8469) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

...meg 4 éves telefonunk... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#8471) konczy3 válasza Bogyó bá' (#8470) üzenetére


konczy3
senior tag

Inkább 3, de nem ez a lényeg, hanem hogy be volt ígérve a MIUI 13, de aztán amennyi ideig semmi nem jött, gondoltam hogy nem is fog már.

Never Settle

(#8472) vottokar


vottokar
senior tag

És a méltóságos xiaomi urak akkor akkor eddig támogattak talán? Merthogy ugye nálam is a biztonsági frissítés 2021.04.01-es dátummal szerepel. Akkor legalább kiadhattak volna egy utolsó friss biztonsági frissítést , mielőtt lehúzzák a rolót. Egyre inkább úgy vagyok, hogy ha veszek is valamit, az nem xiaomi lesz. Dehát a méret... (és ár) :W

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#8473) sxxorp válasza vottokar (#8472) üzenetére


sxxorp
őstag

Ezért lett Samsung A52s. Nem releváns, de hangyányival kisebb, mint több tepsi. Viszont a méretért most már a Xiaomi-nak is fizethetsz többszörös felárat - de ugyanezt megteheted a Samsung-nál is.

(#8474) vottokar válasza sxxorp (#8473) üzenetére


vottokar
senior tag

Az utolsó samsungom a hírhedt Omnia volt. :W Hát.... Amúgy én is néztem amúgy az A52-őt. Még kb. szimpatikus is. De várok még egy kicsit...

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#8475) vince válasza sxxorp (#8473) üzenetére


vince
őstag

Én az A52S mellett a Realme GT Master Editiont nézem, kb. azonos méret (persze jóval kevésbé kompaktak, mint a Mi 9 SE :((( ), de a Samsungnál olvastam rosszat az ujjlenyomat olvasóról. Nálad jól működik?

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#8476) sxxorp válasza vince (#8475) üzenetére


sxxorp
őstag

Nekem ezek mellett a Xiaomi 11 Lite 5G NE volt a pakliban. Majdnem akkora a súlya (159g), mint az Mi 9 SE-nek (155g; A52s: 189g) majdnem az lett!
Aztán ránéztem a biztonsági patch 'korára', mostanában volt szülinapos... Mióta megvettem az Mi 9 SE-t a mobilon megjelent a bankom app-ja, a Revolut, Paypal, Metatrader4, EMAG, Alza, stb. Egyszerűen nem engedhetem meg ezt a slendrián hozzáállást.
Ujjlenyomat-olvasó: én is néztem, hogy páran hisztiztek a topikban. Személyes tapasztalatom: jobb, mint az Mi 9 SE, ami az egyik legjobb volt megjelenésekor a korai képernyő alattiak közül, és ma is elfogadhatóan működik. Van néhány trükk beállítás, amitől még jobb lett: [link]
Esetleg várd meg az utódját a 12 Lite-ot, vagy jövő hónapban a Pixel 6a-t, de vedd figyelembe a lenti válaszom:
vottokar: Köze nincs a kettőnek egymáshoz. Egyébként A52s, nem A52, van különbség. Ne húzd az időt, a samsung.com-on, és a Telekom-nál már kifogyott, ahonnan 120k-ért elhozható volt. Normális helyről 130k, amíg van. Az utód A53 gyengébb, drágább.

[ Szerkesztve ]

(#8477) Lars


Lars
őstag

Nálam biztos hogy ennyi volt a xiaomi. Ígértek frissítést, nincs. Akkor van másik gyártó, főleg hogy az árelőny az utóbbi 3 évben eltűnt. Para ez a biztonsági frissítés is. Lehet eladom amíg kapok érte normális árat, aztán nézek valami időtállót :U

(#8478) bunnyhu válasza vottokar (#8472) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Szerintem már se a méret se az ár nem szól az xiaomi mellett. Nekem se valószínű, hogy tőlük lesz a következő telefonom, elszaladt velük a ló. Konkrétan vicc az árazásuk, és hát a minőség se meg semmi nem indokolja igazából. Egy jó átlagos telefon régen jó árral.

https://divecenter.hu

(#8479) vince válasza bunnyhu (#8478) üzenetére


vince
őstag

Méretét tekintve a 12X azért elég klassz lett, csak hát az árazása... :U

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#8480) Andris246


Andris246
tag

Sziasztok

Hogy tudom felrakni a TWRP hogy fent is maradjon?
Mert most az első újraindításkor bejön utánna újra inditom a rendszert és már a gyári köszön vissza :W

twrp-3.6.1_9-0-grus.img
MIUI 12.5.1 global

Válaszotokat és segítségeteket köszönöm :R

(#8481) vince válasza Andris246 (#8480) üzenetére


vince
őstag

Nekem csak úgy sikerült feltennem (hogy fent is maradjon), ha közvetlenül a telepítés után fastboot boot twrp.img helyett hangerő fel + bekapcsoló gombbal indítom újra.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#8482) Andris246 válasza vince (#8481) üzenetére


Andris246
tag

Próbáltam de nem sikerült.

Esetleg twrp verziót mondanál vagy linkeltél?

Köszi :R

(#8483) vince válasza Andris246 (#8482) üzenetére


vince
őstag

#8327-ben linkeltem az általam használt TWRP-t.

Upsz, most látom, hogy az ott lévő linken már nem letölthető az a verzió, amit én használok, ha gondolod, felteszem valahova.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#8484) Andris246 válasza vince (#8483) üzenetére


Andris246
tag

Ezzel működik :DDD

twrp-3.5.2_9-1-KudProject-grus.img

(#8485) thomasa válasza sxxorp (#8445) üzenetére


thomasa
senior tag

Mi9 SE alternatívaként említésre került Realme GT Master. Mi a vélemény a kameráról? A saját fórumjában nem sok jót írtak, na de hozza a minimum elvárt Mi9se kamera szintet?

(#8486) vince válasza thomasa (#8485) üzenetére


vince
őstag

Nem pontos válasz lesz a kérdésedre, én végül két készülékre szűkítettem a lehetséges utódokat. A Realme GT Master Edition és a Samsung A52s közül pedig az alapján választottam az utóbbit, hogy az ígéretek szerint hosszabb ideig fog kapni kurrens szoftvert (majd ezt követően hibajavításokat), mint a Realme. Kamera tekintetében mindkettő kielégíti az én igényeimet, nekem ez nem volt vízválasztó.
Volt a kezemben egy Euronics üzletben a Xiaomi 12X, nagyon korrekt mind a mérete, mind a tapintása, minősége, de nevetségesen drága, ha ennyi pénzt adnék egy telefonért, az szinte biztosan nem Xiaomi lenne (mondom ezt úgy, hogy eddig csak tőlük volt okostelefonom és a családban is mindenkinek Xiaomi telefonokat vettünk).

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#8487) sxxorp válasza thomasa (#8485) üzenetére


sxxorp
őstag

Örültem, hogy az MM Árkádban élőben meg tudtam tapintani, nemhogy kamera-tesztet végezzek rajta :) Még addig sem jutottam, hogy a fórumát nézzem, csak néhány teszt szólt mellette. De nem volt olyan ütős érv az oldalán, mint a Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE mellett a könnyűsége, vagy a Samsung A52s mellett a frissítések, IP-védelem, szoftver (Bixby-rutinok, csak 85%-ig tölthetőség stb.).

[ Szerkesztve ]

(#8488) Addel


Addel
senior tag

Képzeljétek ma hogy jártam, beragadt a bekapcsoló gomb és emiatt megállás nélkül folyamatosan újraindult a telefon mintha valamiféle bootloopba került volna. Először megijedtem, mert azt hittem tönkre ment, de addig nyomkodtam, míg elindult, majd még ugyan ezt 2x eljátszotta, majd miután megtakarítottam a bekapcsoló gombot és környékét izopropil-alkohollal azóta nem csinálta. (remélem így is marad) :)

[ Szerkesztve ]

(#8489) thomasa válasza vince (#8486) üzenetére


thomasa
senior tag

Köszönöm nektek a tapasztalatokat. Samsung A52s ízlelgetem még ezt a lehetőséget.

(#8490) emilll


emilll
tag

Valakinek sikerült már akkut cserélnie úgy, hogy a cserével a telefon lényegesen tovább bírja szusszal? Ha igen, akkor hol és mennyiért?

(#8491) xabolcs válasza emilll (#8490) üzenetére


xabolcs
őstag

miuiszerviz.hu - digojr viszi.

Erdeklodj telefonon, hogy tud-e es ha igen, mennyiert segiteni!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#8492) emilll válasza xabolcs (#8491) üzenetére


emilll
tag

Köszi. Látom a honlapon, hogy 12ezer a csere. Nem mai telefon, gondolom vannak, akik cseréltek akkut (talán olvastam is itt valamikor, hogy valaki valahol cseréltetett és nem lett jobb), szóval érdekelne, hogy valaki itt (vagy máshol) cserélt-e és mi a tapasztalat, érdemes-e, látható, ~12ezret megérő-e a javulás.

(#8493) Addel válasza emilll (#8492) üzenetére


Addel
senior tag

Ez engem is érdekelne, pont most gondolkodok én is akku cserén.

(#8494) xbrbiz


xbrbiz
tag

Én kicseréltem az akkut egy aliexpress-es Nohon-ra. Azt nem hozza amit a gyári tudott új korában, de másfél nap üzemidő nekem meg van. A gyári az én felhasználói szokásommal 2 nap körül volt.

(#8495) seadrone


seadrone
őstag

Az mi12 X olyasmi lehet most,mint anno a mi9se, de árban dupláztak. Pár mmrel magasabb, nyilván fejlettetbb is, de vajon megér ennyit?

(#8496) Bogyó bá' válasza seadrone (#8495) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Van az az ár háromszoros is..... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#8497) emilll


emilll
tag

Nem tudom volt-e már szó az akku kímélő üzemmódról.
Eddig az akku egy töltéssel 12 óra alatt merült kb. 70%-ot, de mióta bekapcsoltam az akku kímélő üzemmódot, azóta hasonló használat mellett fele annyit merült (35%-ot). Nem tudom mit csinál az akku kímélő (állítólag a háttérben futó alkalmazásokat leállítja), de nem vettem észre semmi hátrányát. Az email automatikus szinkronizálást kikapcsolta, de azt visszakapcsoltam, szól ha emailt kapok, és így is sokkal kevesebbet, mint korábban. Úgy látom így akár 2 teljes napot is kibírhat a telefon egy töltéssel.
Szóval akinek hamar merül, annak ajánlom kipróbálni. Olcsóbb és egyszerűbb, mint az akku/telefon csere :)

(#8498) konczy3 válasza Bogyó bá' (#8496) üzenetére


konczy3
senior tag

Ismerősöm múlt héten vett 8/128as X-szet 200ért 2 év garival, szóval dupla sincs egészen.

Never Settle

(#8499) aytukabozs válasza konczy3 (#8498) üzenetére


aytukabozs
addikt

Attól függ milyen áron vetted a Grust. :)
(Én két éve a telekomnál már csak 70k-t fizettem érte.)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#8500) konczy3 válasza aytukabozs (#8499) üzenetére


konczy3
senior tag

Ja hát enyém már elmúlt 3 :) 105000

Never Settle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.