Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) sxxorp válasza konczy3 (#7700) üzenetére


sxxorp
őstag

Hm, lehet, hogy nem erény, jók leszünk tesztegérnek ;]

(#7702) Nandivagyok válasza bunnyhu (#7698) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

Nálam az alábbi változat van még fent, mert ebben a telegram csoportban egy magyar srác (aki szerintem simán itt lehet a fórumban is) rommá konfigolta és meseszép képet csinál mindhárom optikával. Az általa megadott xml-t kell betenni a gcam mappába és az alkalmazásban betallózni. Vannak újabb változatok de ami nem romlott el, nem akarom megjavítani.

GCam_7.2.010_Burial-vC_release14.03.20
És
BurialvC_Mark_V5_Mi9SE_SwapAux.xml-re rá tudtok keresni, van használati útmutató, troubleshooting, stb.

(#7703) Bogyó bá' válasza konczy3 (#7700) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Már érdemes volt ma felkelni. :DD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7704) Bogyó bá' válasza konczy3 (#7700) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Érdekes, hogy ezen a listán még csak nem is szereplünk viszont: [link] :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7705) vince válasza Bogyó bá' (#7704) üzenetére


vince
őstag

A kínai fejlesztői verzión alapuló xiaomi.eu rom múlt héten váltott 12.6-os miui-ra, a 12.5 átkerült a stabil ágba minden készülék esetében.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#7706) balazsbence válasza Nandivagyok (#7702) üzenetére


balazsbence
senior tag

Mark1998 itt van

(#7707) xcsabo válasza Nandivagyok (#7702) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nincs telegram-om sajna.

(#7708) sunnyboy123


sunnyboy123
csendes tag

Szisztok!

Nemrég az AccuBattery nevű app segítségével lemértem, hogy mennyi az akkumulátorom kapacitása, és 71% körüli a gyári állapothoz képest(2190mah/3070mah) A telefon most lesz két éves, számítotam is valahol erre, sajna érezhetően csökkent a képernyőidő az utóbbi időben, az egy nap használat nem is nagyon jön ki egy töltéssel. A Xiaomi szervíz weboldalán láttam, hogy 12k-ért vállalnak akkumulátort cserét. Szerintetek megérné most lecserélni az akksit, vagy várjak még vele mondjuk egy-két hónapot?

Kicsit attól félek, hogy mire rászánom magam a cserére, már alkatrész sem lesz a telefonhoz... (Nem tudom mennyire valós félelem ez.)

(#7709) Lordus válasza sunnyboy123 (#7708) üzenetére


Lordus
senior tag

a kérdés inkább az sztem, hogy most eredetit kapsz-e hozzá...
sajna én korábban több xiaomi akksit vettem, és első blikkre mind olyan volt mint az eredeti, közelebbről nézve azonban már látszottak az utángyártás (másolat) jelei.
én már most sem hiszem, hogy kapsz hozzá eredetit...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#7710) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

a kamerák üvege belül poros, főleg a tele.
hogyan lehet azt szétszedni, és megtisztítani?

ennyi lenne hogy hajszáratóval lemelegítem róla?
de hogyan ragasztom vissza, ha megtisztítottam, mivel?

[link]

itt mondjuk ki is szedi, de itt is újat rak rá, nem a régit, nekem meg nincsen újra szükség, csak tisztításra

[link]
köszi

[ Szerkesztve ]

(#7711) matti70


matti70
tag

Sziasztok, egy-két hónapja elkezdett torzítani, berezonálni a beszédhangszóró telefonálás közben. Van tipp, hogy mi okozza, és van-e rá megoldás?

(#7712) seadrone válasza matti70 (#7711) üzenetére


seadrone
őstag

szia!

próbáld meg finoman kitisztítani ki egy puha fogkefével, mint lejjebb pár10 hsz-sal többen tettük, lehet neked is segítene.
bár nekem halk volt, mert eltömte a sok kosz meg fülzsír, lehet a torzítás nem attól van, de lehet van benne szerepe.

(#7713) balu1977 válasza seadrone (#7710) üzenetére


balu1977
senior tag

Vidd el mobil szerelőhöz...

(#7714) buvez


buvez
tag

Egy korábbi hozzá szólásomra reagálnék. Huawei p30 VS xiaomi mi 9 se. Nem jobb a kamerája, egyáltalán nem csinál szebb képeket, videóban rosszabb is. Hangban sem jobb, dolby atmos jelenléte semmit nem tesz hozzá. Kijelzője rosszabb, mint a mi 9 se nek. Mondjuk az ujjlenyomat érzékelés az jobb. Nem annyira testreszabható, mint egy miui. Egyedül hardverben erősebb, ebben nem igazán kell kompromisszum. Bár rejtélyes okokból a Telekom tv go alkalmazást nem szereti a p30.

Billentyűzet hiba! Folytatáshoz nyomjon F1-et! [HOT]<buvez>

(#7715) xcsabo válasza buvez (#7714) üzenetére


xcsabo
senior tag

Van mindkettő a családban. Igaz pro van nem sima P30. Szerintem a fényképezője a pronak sokkal jobb. Főleg este. De az ois is sokat hozzátesz az általános minőséghez. Közelről is jobb. Illetve a bokeh sokkal fejlettebb. A kijelzője kb. ugyanaz. Egy Samsung klasszisokkal szebb sajnos. S7-tel S8-ccal hasonlítottam. Gondolom a jókat megtartják maguknak. :(((

(#7716) TunerJoe válasza xcsabo (#7715) üzenetére


TunerJoe
senior tag

A Pro alapvetően elég kameracentrikus volt és a marketing nagy része is arra épült (legalábbis emlékeim szerint), úgyhogy nem meglepő, hogy lealázza a Mi 9 SE-t.
Egyébként a P30 Pronak is sávosodik a kijelzője színátmeneteknél?

instagram.com/albert__gyorgy

(#7717) xcsabo válasza TunerJoe (#7716) üzenetére


xcsabo
senior tag

Szerintem nem savosodik. De nem vagyok mervado mert zöld színvak vagyok kb.

(#7718) buvez válasza xcsabo (#7715) üzenetére


buvez
tag

A pro az más kategória :K

Billentyűzet hiba! Folytatáshoz nyomjon F1-et! [HOT]<buvez>

(#7719) lenonx


lenonx
csendes tag

Üdv. Ez ma este érkezett.
[link]
Változások: márciusi security patch.
Ehhez képes itt februári patch szerepel.
[link]

(#7720) Zorro(hun)


Zorro(hun)
tag

Sziasztok, Gondolkodom.az új készülék vásárláson a MI9-SE után. Jelenleg a Mi11 Lite és a.Poco F3 Pro között hezitálok. Ha jól tudom itthon még egyik sem.kapható. Ti melyiket választanátok ezek közül?

(#7721) Zorro(hun)


Zorro(hun)
tag

Sima Poco F3 nem a Pro, de már kicsúsztam a szerkesztési időből.

[ Szerkesztve ]

(#7722) rvgy75 válasza Zorro(hun) (#7721) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Mi 11 lite már kapható a Xiaomi.hu-n 115 000ft az 5g 150 000ft.

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#7723) bsanya válasza Zorro(hun) (#7721) üzenetére


bsanya
aktív tag

Akármelyiket is választod, méretileg nagy ugrás lesz...
Jól írtad, az F3 Pro lesz az, ha egyáltalán lesz belőle global verzió, akkor nálam is az váltja majd a M9-t :DD
A sima F3 is jó választás, olvasgatva a teszteket róla ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#7724) balu1977


balu1977
senior tag

Nálam meg úgy néz ki hogy az 5g 11 lite 8/128.

(#7725) zzz03 válasza balu1977 (#7724) üzenetére


zzz03
őstag

+1 én is erre tervezem cserélni a kis SE-t. :D
Habár nem vagyok benne 100%+ig biztos h megéri e lecserélni.

(#7726) l!nk87 válasza balu1977 (#7724) üzenetére


l!nk87
aktív tag

+1 a jelenlegi felhozatalból valszeg én is ilyenre cserélném :DD olykor-olykor el is kacérkodok a gondolattal,hogy hajrá, aztán rájövök, hogy még nincs 2 éves az SE, semmi problémám nincs vele, az aksi is jól bírja, annyi pluszt pedig nem adna a mi11 lite :)

(#7727) sxxorp válasza l!nk87 (#7726) üzenetére


sxxorp
őstag

+1 Szinte biztos, hogy nem jelentene számottevő felhasználói élmény javulást, cserébe elég nagy, bár nagyok közt érezhetően kisebb. Ha most kellene pótolni:
- ha számít a kompaktság: Pixel 4a
- ha beállok a sorba, de mégis valamivel kisebb, és legalább könnyű: 5G 11 Lite
- kategória ugrással, később: a közelgő Asus Zenfone 8 Mini.
Egyelőre nem sok minden indokolja a váltást, talán ez eddig a legjobb telefonom, ráadásul úgy, hogy az első, amit nem buheráltam még.

(#7728) konczy3 válasza lenonx (#7719) üzenetére


konczy3
senior tag

Lehet vissza is vonták, azóta se dobta fel nálam.

Never Settle

(#7729) Bogyó bá' válasza konczy3 (#7728) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nálam ugyanez a helyzet.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7730) odani


odani
tag

Sziasztok!

Értesítési problémák - most lett elegem, megkérdezlek titeket, hátha van valami okosság erre. Eddig csak a Messengerrel tapasztaltam, hogy néha egyszerűen nem értesít az app, csak akkor látom, hogy új üzenet van, amikor megnyitom.
Ma viszont a Naptár (a Google-féle) is eljátszotta ugyanezt: tudtam, hogy meg kellett volna már jelennie egy értesítésnek egy közelgő bejegyzésről. Megnyitottam a Naptárat és abban a pillanatban megjelent az értesítés is .. kösz.. :W

Egyik esetében sincs korlátozva az akksihasználat, a Messengernél már töröltem minden adatot (igaz, el még nem távolítottam, de a minden adat törlése úgyis egyenértékű ezzel, nem?).

Van esetleg ötletetek, mit lehet tenni? Csak azt ne mondjátok, hogy phone factory reset, mert eret vágok. :O

(#7731) TunerJoe válasza odani (#7730) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Nagyon sok megoldás nincs erre, próbáld meg azt, hogy megnyitod azokat az alkalmazásokat, amiktől fontos értesítést vársz, hosszan rányomsz, rányomsz a lakat ikonra, és próbáld a többi alkalmazást bezárni amiktől nem vársz értesítést.

instagram.com/albert__gyorgy

(#7732) TunerJoe válasza TunerJoe (#7731) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Mármint az alkalmazásváltóban nyomsz rá hosszan ezt elfelejtettem írni

instagram.com/albert__gyorgy

(#7733) odani


odani
tag

Köszönöm, jó kis workaroundnak tűnik, sosem használtam még ezt az app lockolást. Pár nap múlva lehet visszajelzek, hogy mit értem vele!

(#7734) TunerJoe válasza odani (#7733) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Amikor még MIUI volt a telefonomon akkor is ritkán használtam, mert túl sok változást nem vettem észre, de hátha neked beválik. Igazából nem olvastam sehol, hogy ez működik, csak gondoltam hátha orvosolni tudja a problémádat.

instagram.com/albert__gyorgy

(#7735) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Volt már?
https://www.gizchina.com/2021/04/22/xiaomi-releases-miui-12-5-stable-version-seven-devices-now-getting-the-update/

ITT már kint is van ha jól látom.
(A telóm még nem jelzett)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#7736) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Sziasztok, akksi ügyben lenne kérdésem. Szeretnék akksit cserélni a telefonban. Eredeti akksit hol tudnék venni? Cserélt már valaki akksit? Sajnos a legtöbb akksi hamisítvány, a gyárit megközelítő teljesítményű nagyon nehéz találni.

Oneplus 8T 8/256

(#7737) konczy3 válasza ruszi_tomi (#7736) üzenetére


konczy3
senior tag

Xiaomi BM3M a hivatalos neve, így próbáld keresni, persze kérdés hogy így is eredeti lesz-e vagy átmatrizácázott.

Never Settle

(#7738) aytukabozs válasza aytukabozs (#7735) üzenetére


aytukabozs
addikt

Heh, az a china stable volt a linkemen. :)
sry

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#7739) Bogyó bá' válasza aytukabozs (#7738) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na hát ez az! :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7740) miztyc


miztyc
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.
Adott a telefonom, ami tegnap pofára esett és elszállt a képernyő. Nincs kép, nem érzékel. Be van kapcsolva, gomb működik, hangot kiad, stb...
Szeretném az telefonon lévő adatok, de legalább a képeket, fájlokat lementeni.
Két gyenge próbálkozásom volt szoftveres úton, de USB debugging nincs engedélyezve, ez nem sikerült.
Valami ötlet, hogyan lehetne ezt kivitelezni?
Illetve egy ilyen javítás mennyibe kerülhet? Van ezzel vkinek tapasztalata?
Előre is köszi! :R

(#7741) balu1977 válasza miztyc (#7740) üzenetére


balu1977
senior tag

1 válasz sehogy. A másodikat meg remélem sose tiudom meg. :)

(#7742) ruszi_tomi válasza miztyc (#7740) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Szia, én most cseréltem kijelzőt, Kínából rendeltem, felbontás, színek, ujjlenyomat olvasó minden remek. 27-30 a kijelző, munkadíjam nem volt. Azóta minden szuper a telefonon......

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8T 8/256

(#7743) aytukabozs válasza miztyc (#7740) üzenetére


aytukabozs
addikt

Próbáld ebben vagy ebben a topicban megkérdezni.
Hátha.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#7744) miztyc válasza ruszi_tomi (#7742) üzenetére


miztyc
csendes tag

Kicsit elkeseredtem én is, de nekem is ez jutott eszembe, ha a képernyő panelt cserélik (gőzöm nincs pontosan mit kell) attól a tárhelyhez nem nyúlnak, adatok maradnak? :F
Megér e 20-30K-t az elmúlt egy év? :D

Köszi a segítséget! #7742, #7743

(#7745) TunerJoe válasza miztyc (#7744) üzenetére


TunerJoe
senior tag

A hátlapot lemelegítik, aztán szétszerelik a telefon belét, a szalagkábeleket kihúzzák, aztán a kijelzőt lemelegítik a keretről (vagy nem, ha alapból kerettel együtt jön a kijelző), majd felragaszták az újat. Ezután újra visszarakják a kamerákat, alaplapot, aksit (ha kivették), USB-C csatlakozót és a hangszórókat tartalmazó elemet, majd a hátlapot is visszaragasztják. Az alaplapon lévő tárhely chiphez viszont felesleges nyúlni és nem is nyúlnak.

instagram.com/albert__gyorgy

(#7746) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Sziasztok, túl vagyok az akksi cserén, magyarországi, számlás helyről rendeltem, eredetinek mondott akksit (Eredetinek is néz ki, de ki tudja.....). Az akksira gyártási dátum 2020. 02. hó van írva. Hát sajnos a hozzá fűzött reményeket nem nagyon váltotta be, kezdem azt hinni, hogy szoftveresen van valami gubanc.Gyenge használtam mellett, reggel nyolcltól 14 óráig 40%-on áll a telefon. Nyilván az okosóra is húzza, de nem használtam sokat. Kikapcsoltam a miui optimalizációt, sokat nem javított, illetve akksi kímélőt is bekapcsoltam. Eddig csalódás a dolog sajnos..........

Csak azért írom, hogy hátha van valakinek ötlete. Nekem ami furcsa, azaz android rendszer, illetve a képernyő fogyasztása. Valahol olvastam, hogy sokan panaszkodnak az új miui-ra, hogy nagyon meríti az akksit, lehet szándékos a Xiaomi részéről, volt már ilyen a világtörténelemben. Kicsit dühítő, mert ez előtt Mix 3-m volt, ott is ezt volt a gond, nagyon gyenge volt az akksi és fél napot sem bírt ki a telefon. Sajnálom a dolgot, probálom kideríteni mi lehet, mert szeretem ezt a telefont, más panaszom nincs rá, de ez az akksi használat ez nagyon gyenge......... Esetleg a 12.5-ös Miui javulhat, vagy malad a stock Android rá. :/

Oneplus 8T 8/256

(#7747) balu1977 válasza ruszi_tomi (#7746) üzenetére


balu1977
senior tag

Lehet hogy csak sokat nyomkodod...

(#7748) Nandivagyok válasza ruszi_tomi (#7746) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

Vagy inkább lehet, hogy kell pár ciklus amíg az akksi beáll. Nem tudom ez a jelenség mivel magyarázható, de úgy vettem észre létezik. Nekem 85%os az akksim több mint másfél év használat után és stabil 5-6 óra kijelzőidőt hoz 1 napos töltési ciklusonként Bliss romon szeptember óta minden egyes nap.

(#7749) matti70 válasza seadrone (#7712) üzenetére


matti70
tag

Köszi, először gyurmaragasztót tapicskáltam a rácsra, ahogy egy videóban láttam plusz fogkefe, utána pedig alkoholba mártott fültisztító pálcika és meging fogkefe. Kicsit szkeptikus voltam, mert sokkal inkább a torzítás volt a baj, mintsem az elhalkulás, de szerencsére megjavult tőle :)

(#7750) pane


pane
tag

Attól kérdezem aki már cserélt ezen a telón kijelzőt. Hogy könnyebb cserélni, ha van frame vagy frame nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.