Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) balu1977 válasza CsabaSteel (#8050) üzenetére


balu1977
senior tag

Nem vagy nyomon valahogy. Itt senki se akar tepsi telefont. Te szeretnél és nem értjük miért amikor az egyik legkisebb telőd van most.

(#8052) seadrone válasza balu1977 (#8051) üzenetére


seadrone
őstag

a minap voltam egy mm-ban megnézegetni mik vannak most piacon, ott kiállítva.
odamértem a telók mellé a 9se-t, és láttam, hogy továbbra sem nagyon van konkurencia :D

(#8053) sxxorp válasza seadrone (#8052) üzenetére


sxxorp
őstag

Barátkozz a tepsikkel, a középkategóriás Pixel is elbukott: [link]

(#8054) seadrone válasza sxxorp (#8053) üzenetére


seadrone
őstag

veszek még pár 9 se-t, hogy legyen tartalékban, nem téma :D
az iphone is ilyen kicsi, ha nem lesz androidos teló, akkor majd olyat veszek

nem értem, -nem tudom elképzelni, hogyan vinném magammal biztonságosan ezeket a mostanában nagyobb telókat kényelmesen. valahogy csak hordják ezeket ma is az emberek

(#8055) balu1977 válasza seadrone (#8054) üzenetére


balu1977
senior tag

Én már megszoktam a 11 liteot. Még szerencse hogy könnyű és vékony.

(#8056) sxxorp válasza seadrone (#8054) üzenetére


sxxorp
őstag

Övre csatolható bőrtokom van, praktikus bringázásnál - gondolhatod. Egyelőre inkább akkucserében gondolkodok több, mint tucat mobiltelefon után először, most olyan 80% körül van, és a nyaraláson el tudtam volna képzelni kitartóbb telefont (itthonm mindegy).
Volt, aki már cserélt(etett) akkut? Van bárkinek ilyen irányú tapasztalata?
balu1977: igen legalább az, de elég tepsi. Ha nem lesz jobb ajánlat, még a válaszotttad a legjobb. De lehet, hogy jövőre már azt a méretet is bottal kereshetjük.

(#8057) seadrone válasza sxxorp (#8056) üzenetére


seadrone
őstag

Jövőre majd 10 colos tablet lesz nálunk hátizsákban :))
Nyaralásra minek a teló?
Fotózni fényképezővel lehet jobb is, ja leesik a kis kompakt a földre,akkor jöhet a teló,nem?

(#8058) sxxorp válasza seadrone (#8057) üzenetére


sxxorp
őstag

Tengerparton tanultam vele, letöltöttem egy rakás videót egy tanfolyamról azt is néztem a teljes ellazulás közben :) Nem volt gond, mert első bevetésén egész jól teljesített ez: [link], de akkor is.

(#8059) vince válasza seadrone (#8054) üzenetére


vince
őstag

Én is pont tegnap voltam MM-ban és ha már ott voltam, átfutottam a telefonos részt, kis telefont keresve. iPhone 12 pont akkora, mint a Mi 9 SE, a 12 mini meg még kisebb, azzal szerintem ki tudnék egyezni :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#8060) bunnyhu válasza vince (#8059) üzenetére


bunnyhu
senior tag

És az árával?

https://divecenter.hu

(#8061) sxxorp válasza vince (#8059) üzenetére


sxxorp
őstag

Meg azzal, hogy külön meg kellene vásárolgatni mindent, amit Androidon már megvettem, csak többet, és drágábban? Ahogy a dolgok állnak néhány év előnyért, mert ott is csak nő a méret?

(#8062) emilll


emilll
tag

Sziasztok! Majdnem 2 év után, pár napja megbolondult a telefon kamerája és ha fényképezni akarok, akkor "couldn't access SD-card"-ot ír ki és nem hajlandó fényképezni. Nem találtam itt a fórumban ezt a hibát. A neten se nagyon találtam rá megoldást. Akinek volt már ilyen problémája, az hogyan tudta megoldani (tudom: másik app... de a gyári app nekem jó, ha lehet megtartanám és inkább a hibát javítanám ki)

(#8063) seadrone válasza emilll (#8062) üzenetére


seadrone
őstag

Milyen sd kártya? :D

(#8064) vince válasza bunnyhu (#8060) üzenetére


vince
őstag

Hunyorítva talán azzal is :D

#8061 sxxorp
Igen, ez már fogósabb kérdés :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#8065) konczy3 válasza emilll (#8062) üzenetére


konczy3
senior tag

Próbáld meg minden adatát törölni az appnak, illetve nézd meg hogy van-e engedélye hozzáférni a belső tárhelyhez.

Never Settle

(#8066) emilll válasza konczy3 (#8065) üzenetére


emilll
tag

Köszi a tippet, de sajnos nem oldotta meg a problémát. Van engedélye, nem változtattam semmit az engedélyeken. Olvastam a neten is több fórumon erre a hibára panaszkodókat, de egységes, mindenkinek működő megoldást nem találtam.
Először újraindítás után működött, aztán már az újraindítás se segített. Úgyhogy más kamera appot használok, azzal működik.

(#8067) kmiki21


kmiki21
újonc

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy más is tapasztalt a csengőhanggal problémát? A 12.5.1 van a telefonomon, hiába állítok be csengőhangot, mindig a mi(remix) szólal meg híváskor. :W
Ha a névjegyhez rendelek csengőhangot, akkor működik. Nincs kedvem minden névhez normális csengőhangot beállítani.

(#8068) Mecy_Lacee válasza kmiki21 (#8067) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Nekem nincs ilyen problémám.

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#8069) balu1977


balu1977
senior tag

Lesz egy eladó ha kell. :D

(#8070) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Nekem sincs ilyen problèmàm.

Csé

(#8071) ReFleXx


ReFleXx
addikt

megint elromlott a PH! app? :DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#8072) vince válasza ReFleXx (#8071) üzenetére


vince
őstag

Úgy fest, hogy igen, valószínűleg ismét változott valami a weboldal kódjában, majd javítják.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#8073) vince válasza ReFleXx (#8071) üzenetére


vince
őstag

Kijött a 4.0.1 verzió. Hozzászólás írása közben mondjuk folyamatosan hibákat dobál, de legalább működik :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#8074) ReFleXx válasza vince (#8073) üzenetére


ReFleXx
addikt

ja lattam, este lefrissult
nekem hibat nem dobott most

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#8075) vince válasza ReFleXx (#8074) üzenetére


vince
őstag

Nekem ez jelenik meg folyamatosan
link

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#8076) gibdj válasza gibdj (#8007) üzenetére


gibdj
csendes tag

Sziasztok!

Helyzetjelentéssel jöttem. :))

Végül elvittem a telefont szervizbe, ahol mondták, hogy ebből akksi csere lesz. Így is történt. A probléma továbbra is fenn állt, így konzultáció után visszavittem a telót tesztelésre, alaposabb átnézésre. Lepucoltak mindent a telefonról (a sima gyári visszaállítással én is próbálkoztam előtte), majd használták a telefont, hogy rendben van-e. "Hibátlanul működik", kaptam az értesítést, így újfent elhoztam a telefont. No hát nálam továbbra is újraindulgat, kikapcsolgat. Próbáltam SIM nékül is, másik kártyával is, a neten fellelhető szinte összes tippet kipróbáltam (milyen funkciókat kapcsoljak ki/be stb.), de a telefon továbbra is újraindulgat. Azt mondták az alaplapcsere nem lehetséges (rákérdeztem, hátha...).

Szerintetek most akkor kukázzam a telefont, vagy mi a fenét csináljak? Egy apró hiba sincs rajta, patika telefon, sajnálnám kidobni.

(#8077) aytukabozs válasza gibdj (#8076) üzenetére


aytukabozs
addikt

Szar ügy. :/
Ha már nem garis, én megpróbálnék egy custom romot feltenni, hogy azzal is csinálja-e.
(Bár benne van a pakliban hogy az végképp kinyírja, ha mondjuk a memória halódik).

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#8078) sxxorp válasza gibdj (#8076) üzenetére


sxxorp
őstag

Ez nem hangzik jól, nem is nagyon volt eddig ilyen eset itt...
Mennyi volt az akku / akkucsere? Bár nem tűnik sikertörténetnek: kikhez vitted?

(#8079) gibdj


gibdj
csendes tag

#aytukabozs
Már nem garis. De azt el is elfelejtettem írni, hogy ha ki van kapcsolva a telefon, felrakom töltőre, akkor ugye megjelenik az akksi képe a kijelzőn, hogy töltés alatt van a telefon. Na még ilyen állapotban is újraindulgat.:\

#sxxorp
A xiaomiszerviz.hu-hoz vittem, és 12.000 forint volt az akksicsere. Kár, hogy nem az volt a probléma. Csak azt nem értem, hogy náluk miért működik a telefon, vagy miért mondanák ezt, ha nem működött volna. Semmi értelme. (Lehet rajtam látni, hogy nem fogok a 12.000 forinton rugózni, ha esetleg azt mondják, hogy továbbra is rossz a telefon, és nem az akksi volt a gond.)

[ Szerkesztve ]

(#8080) sunnyboy123


sunnyboy123
csendes tag

Ha már akksicsere és xiaomiszervíz.hu.. Nagyon gondolkodom egy akksicserén, főként a zavaróan rövid üzemidő miatt (2,5-3 óra képernyőidő), az AccuBattery app szerint 72%-os az akkumulátor állapota. Szerintetek megérné cserélni 12 ezerért, esetleg valakinek van tapasztalata ilyen téren? Jobb alternatíva híján nem szeretném lecserélni a telefont, ameddig működik :D

(#8081) sxxorp válasza gibdj (#8079) üzenetére


sxxorp
őstag

Köszi! Megnéztem valamennyit lehet optimalizálni az áron, ha én veszem az akkut, de akkuval együtt mindenütt nagyjából ennyi.Nem tudom mikori a telód, de nekem 79%-os állapotban van az AccuBattery szerint, ami annyira nem is gáz, lehet, hogy a kevésbé mozgós telet kibírja még.
sunnyboy123: akárhogy nézem olyan hatalmas fejlődés, javulás nincs, ami miatt feláldoznám ezt a méretet, amiben viszont 2,5*ös áron tudnék előrelépni (Asus Zenfone 8). Elfogadható árban a lassan kiutó Google Pixel 4a van, de ott eléggé spórolt a Google, nem jelentene jelentős előrelépést (talán a támogatottság és a fotós képességek a jelentős plusz). A Samsung A41 egyértelmű visszalépés lenne. A legközelebbi még a Xiaomi Mi 11 Lite 5G, de csak kicsivel kisebb (de legalább jóval könnyebb), mint a legtöbb jól meghízott tepsi.
Egy szó, mint 100 nekem is nagyon úg álly, hogy cseréltetni fogok akkut. Mikori a telód, hogy csak 72%?

[ Szerkesztve ]

(#8082) sunnyboy123 válasza sxxorp (#8081) üzenetére


sunnyboy123
csendes tag

Most 2 éves és 1 hónapos. Már nyár elején is majdnem kicseréltettem az akkut, csak végül elbizonytalanodtam, hogy a gyakorlatban mennyi javulást hozna, ha egyébként akár szofteres oka is lehet a gyors merülésnek/nem-e utángyártott, gyengébb minőségű alkatrész kerülne bele a csere során. Azóta túl vagyok egy gyári visszaállításon, és mivel érdemben nem változott az üzemidő, ezért most megint nagy a csábítás.. :))

(#8083) sxxorp válasza sunnyboy123 (#8082) üzenetére


sxxorp
őstag

Az enyém 2 éves 4 hónapos asszem :). Soha nem volt igazán nagy az akku, így pl. itt nem tudtam betartani, hogy nem 100%-ig töltöm, ami pl. jót tenne neki... Lehet, hogy a 72%-ot egy utángyártott is hozza már.

(#8084) Wovbagger


Wovbagger
tag

Sziasztok,

használ valaki ilyen edzett üveg kijelzővédőt a telefonján?

[link]

A jelenlegi sima fóliám kezd nagyon elhasználódni, és ennyi pénzért ez nem tűnik rossz megoldásnak - ha csak le nem beszéltek róla ;)

(#8085) vince válasza Wovbagger (#8084) üzenetére


vince
őstag

Ennyi pénzért nagy elvárásaim nincsenek vele szemben - rendeltem kettőt, köszi a tippet :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#8086) sxxorp válasza Wovbagger (#8084) üzenetére


sxxorp
őstag

Ha jól emlékszem ezt a márkát sikerült kifognom, mikor gyorsan először kellett védelem a teló megvételre után, és pár héten belül elkezdett leválni.

(#8087) Wovbagger válasza sxxorp (#8086) üzenetére


Wovbagger
tag

Köszönöm a választ! Sima kijelző (és kamerasziget) védő fóliából milyet ajánlanál (ajánlanátok)?

(#8088) gibdj


gibdj
csendes tag

No kénytelen vagyok venni egy új telefont, nem tudok a 9SE-vel mit csinálni. Tegnap voltam telefonokat nyomkodni, hát szomorúan tapasztaltam, hogy a 11 Lite is már valóban nagyobb, nincs már a középkategóriában kisebb telefon. :( Ez van.

(#8089) Lordus válasza gibdj (#8088) üzenetére


Lordus
senior tag

egy teljes gyalu és fastboot rom felrakás (lehetőleg nem olyan, ami fent volt, tehát ha gyári volt, akkor xiaomi.eu, vagy fordítva) megvolt?
ez annyira szoftveres gondnak tűnik, hogy nagyon...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#8090) gibdj válasza Lordus (#8089) üzenetére


gibdj
csendes tag

Hát, a szervizben azt mondták, hogy nem sima gyári visszaállítást csináltak, gondolom valami olyasmit, ami Te is írsz. Süket vagyok ehhez, honnan tudjam, hogy melyikkel kellene próbálkoznom? Ezt látom jelenleg: MIUI-verzió: MIUI Global 12.5.1 Stabil 12.5.1.0(RFBEUXM)

(#8091) sxxorp válasza gibdj (#8088) üzenetére


sxxorp
őstag

Szabadon próbálj meg mindent, amit lehet.
A Pixel 4a még kapható (hardveraprót ajánlják, ha nincs német/osztrák MM kontakt)

(#8092) Lordus válasza gibdj (#8090) üzenetére


Lordus
senior tag

ez gyári rom, sztem nyitni kellene a bootloadert és felrakni egy xiaomi.eu romot.
akkor kiderül - ha ugyan azt csinálja, akkor kampec. ha nem, akkor mák.
sajna a bootloader nyitáshoz 1 hetet várni kell.
illetve el kell olvasni faxán a leírást, és akkor nem nagyon tudod elrontani.
ha a bootloadert feloldottad, jelezz és írom a linkeket, ahol le van írva lépésről lépésre a rom telepítése.

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#8093) balu1977


balu1977
senior tag

Ha visszaállítás után se jó akkor kár szenvedni más romokkal. Nem lesz az jó sehogy sem. Engedd el.

(#8094) aytukabozs válasza balu1977 (#8093) üzenetére


aytukabozs
addikt

Úgyis mindegy alapon egy próbát megér.
De az hogy kikapcsolt állapotban, töltőre téve is újraindulgat, nem sok jóval kecsegtet.
Én azért tutira feltennék valami custom romot.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#8095) emilll


emilll
tag

A Gcam-en hogyan lehet váltani a kamerák között? Sokan azt ajánlják a gyári kamera app helyett, de a Gcam-on csak digitális zoom-ot találtam, nem tudok váltani a nagylátószögű és a tele lencsék között, míg a gyárival lehet. Van másik olyan app, ami kezelni tudja a 3 lencsét?

(#8096) carr


carr
őstag

Sziasztok!

A napokban fogom kézhez kapni a kicsit használt telefont, ha minden igaz. :))
Azt szeretném tudni, hogy olyan lehetőség van-e custom rom fronton, hogy kigyomlált, optimalizált miui-t tegyek rá?
Jó lenne ha átköltözés, és xiaomi fiók tudna működni, de pár dolog felesleges. pl chrome.
illetve, hogy a 6/128 mennyire acélos mostanában?
Jack hiányt megoldom valahogy, de a romolásnak hol kezdjek neki, hol vannak ilyen romok?
Köszönöm.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#8097) carr válasza carr (#8096) üzenetére


carr
őstag

lejárt a szerk.
Ezt találtam. Hasznos? Sanszos? :)
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#8098) carr válasza gibdj (#8090) üzenetére


carr
őstag

gsmarena-n olvastam, hogy a szeptemberi frissítés egy ilyen mi9se telefont kukáz. Ebből mi igaz? Lehet downgrade-ni, ha az újat úgy kapom? :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#8099) sxxorp válasza carr (#8096) üzenetére


sxxorp
őstag

Én nem igazán látom előnyét a ROM-ozásnak. Mondtam, hogy gariidő után majd ihaj, de nem érzem, hogy megérné. A gyári ROM is kigyomlálható a feleslegtől ezzel: XiaomiADBFastbootTools.
De ha ragszkodsz hozzá vannak ROM-olók :)
Amit linkeltél tök érdekes, ilyet még nem láttam, jó lenne, ha vki kipróbálná :)
A 6/128 felhasználói szokásaidtól függően mindenre elég.
Én nem tudok szeptemberi frissítésről, de az utolsóval sem volt túl sok gondja a többségnek

(#8100) carr


carr
őstag

Oké. 45e volt de ilyen mértékű elhasználódás csak akkor van ha emberünk 0ra merítette és 100ra töltötte mindig szerencsétlen telefont. 0ra merítettem direkt majd 100ig töltöttem. A kütyü pontos4 egy redni 4x et új akkuval 0-100 3970re tippelt. Szóval közel pontosan tud határozni. 4100mah a gyári annak. Ennek 3070. Fene. Majd 40% kuka. Sebaj, a csere legalább nem nagy kaland. :R
Romolni nemtom megéri e. Amit küldtél, jónak tűnik. Mondjuk belaktam, úgy nehezen esek neki. De a mi mover legalább majdnem működött teljesen. Google és mi fiókkal jobban ment. Vagy kiegészítette a másik programot.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.