Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) sellas válasza bojtix (#799) üzenetére


sellas
tag

Az akkut nem szokták dícsérni, de gyakorlatban teljesen jó, olyan nincs, hogy ne bírna ki egy napot, ha nem egész nap játszol.
Itt találsz beltéri, és éjszakai képeket is:
Link
Nekem jól sikerültek a beltériek, de most nem tudok még feltölteni, mert emberekről csináltam. Illetve fentebb van egy, plázás.
Mi 8 éjszaka jobb:
[link]
Ilyen árért viszont nem tudom van-e jobb kamera (legalábbis sokkal jobb biztos nincs), én amikor keresgettem, nem nagyon találtam. Mi A2, legújabb Redmi Note (nem a még meg nem jelentre gondolok, azt még nem tudjuk, lehet jobb lesz mint a lite) hasonló lehet, bár elvileg az Mi 8 Lite-nak jobb ezeknél sokkal az optikája, csak a szoftver nem az igazi. Alapvetően úgy látom, elég sokat néztem mostanában ezeket, hogy láthatóan jobb képekért csúcsmodell szükséges, de akkor meg már jobban jársz egy csúcskompakt géppel.
A jó képekhez hozzá kell tenni, hogy amik igazán jók, nálam is, és ezen az orosz oldalon is, azok nem feltétlenül az elsők. Én próbálgattam a beállításokat is, most direkt nem csak point és shoot nyomtam. De rossz kép kifejezetten nem lett, csak annyi, hogy a legjobban sikerülteket töltöttem fel.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

(#802) sellas válasza sellas (#801) üzenetére


sellas
tag

Legalábbis most ez a helyzet, de a 2-3-4-5 ki tudja hány lencsés telókkal már tényleg az lesz, hogy drágább kompakt fényképezőgépet se érdemes venni. És ezek középkategóriába is bejönnek. Szerintem 1-2 éven belül komoly fejlődés várható.

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

(#803) Drughi válasza bojtix (#799) üzenetére


Drughi
addikt

Engem fotózásban nem győzött meg, szerintem az A2 vagy a Note 5 jobb képeket lő, pedig lejebb sorolt készülékek.

A note 7 csak egy felskálázott 12mp-es kamerát fog kapni, amin nagyon jól mutat a 48mp, de csak humbuk.
Talán az árakat kicsit lenyomja majd, de lesz vagy március mire itt is kapható lesz.

(#804) bojtix válasza Drughi (#803) üzenetére


bojtix
tag

Nem is csodát várok a 4x12Mp-től hanem esetleg több fényt. 12Mp is elég egy használható családi fotóhoz az albumba. A kb 13 éves olympus 7Mp fényképezőgépem a nagy lencsével töbrinye "győz", pedig igazából a fizika győz a több fénnyel... :)
Éppen az a pláne, ha 3 gyerekkel mész ide-oda, akkor már az ember nem akar még külön gépet is cipelni magával, ezért akarok olyan telót amit előveszek és lövök pár képet...

xiaomi 12X; MI8; MI2S

(#805) starr válasza bojtix (#804) üzenetére


starr
őstag

Ne is mondd. A gyerekek már két fényképezőgépet összetörtek, nem veszek másikat. :DDD

(#806) Drughi válasza starr (#805) üzenetére


Drughi
addikt

Nekem csak 1 gyerkőc van, de felér kettővel ;)
Eddigi méeleg nálunk: Mobiltelefon - gyerkőc 0-2

(#807) rellif válasza bojtix (#804) üzenetére


rellif
senior tag

Ezzel az apró szenzorokkal és optikával még csoda, hogy ilyen képek készülnek. Amúgy elég fényerős ez is a maga 1.9-es optikájával.

(#808) morge válasza bojtix (#799) üzenetére


morge
tag

Beltérben ilyen:

[link]

[link]

[link]

[link]

(#809) enginev3.0 válasza morge (#808) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ennyi pénzért ez tökéletes, mondjuk ez mind álló kép, nincs rajta nagyon mozgás, pedig mozgó célpont többször előfordul

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#810) rellif


rellif
senior tag

Resurrection Remix v7.0
ROM OS Version: 9.x Pie
ROM Kernel: Linux 4.x
Status: Stable

(#811) starr


starr
őstag

A hátlapi másodlagos kamera képét valahogy meg lehet jeleníteni, vagy azzal fotózni?
Kíváncsi lennék rá.
Csak azért, hogy portré módban könnyebben szétkenje a hátteret szerintem luxus... :DDD

(#812) hunaqua


hunaqua
addikt

Az RR ment fel tegnap,igaz csak rövid időre.Nagyon ígéretes lesz. A legnagyobb gond,hogy nem lehet egy mentést csinálni avval a nyomorult TWRP-vel.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#813) rellif válasza hunaqua (#812) üzenetére


rellif
senior tag

Mentést próbáld meg,hogy a Data,System,Boot legyen bejelölve és a backup name ne auto legyen,hanem nevezd el.(A legelső kínai/angol TWRP így megcsinálja a mentést)

(#814) starr


starr
őstag

Globál stabilon frissítés elérhető :10.2.2.0

(#815) bucihost válasza starr (#814) üzenetére


bucihost
senior tag

Már megy is fel. :) Bár lassan már pie updatenak is jönni kellene nem? :F

(#816) hunaqua válasza rellif (#813) üzenetére


hunaqua
addikt

köszi,lesz időm nézem. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#817) novinyul válasza starr (#814) üzenetére


novinyul
veterán

Letöltés indult :))

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#818) starr válasza bucihost (#815) üzenetére


starr
őstag

Nekem szombat már este jön, amikor végre nyithatok, és felrakom az EU romot :DDD

(#819) starr válasza rellif (#813) üzenetére


starr
őstag

A korábban linkelt, legelső TWRP-ről van szó?
Más dolgok jól működnek rajta? pl zip-ek, image-ek flashelése?

Láma kérdés vagy nem, de felszeszem :DDD:

Korábban (Redmi 4x-en) szívtam azzal, hogy treble custom romot tettem fel, amire a TWRP-m már nem tudta feltenni a Magisk-et, mert valami vendor partíciót nem tudott. Treble komtaibilis TWRP kellett.
A Pie már mind treble? És ha felteszem a Pie alapú EU romot, azt már fogja tudni kezelni?
(Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem tudom mi az a "treble". Többször elolvastam, de akkor sem értem :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#820) hunaqua válasza starr (#818) üzenetére


hunaqua
addikt

Az EU Rom szerintem, jó cucc,illetve az RR is jónak tűnik eddig.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#821) rellif válasza starr (#819) üzenetére


rellif
senior tag

Igen a legelső TWRP-ről van szó.zip-ek,img.-ek rendben települnek.
Custom rom telepítése előtt a MIUI Eu rom alapnak sok esetben meg kell lennie.
Install MIUI Pie based : MIUI.EU v9.1.10
Szerintem ezek még nem treble rom-ok,legalábbis nem jelzik külön.

(#822) starr


starr
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Az Anti-Rollback védelem érvényes az EU romra is?
Ha túl bug-os lenne valamelyik, visszatérhetek egyszerű TWRP flash-el az előzőre?
Redmi-n számtalanszor csináltam ilyet, de az Nougat volt, és nem volt Antirollback.
Ha pl. Pie-on vagyok, akkor nem mehetek vissza Oreo-ra, de egy korábbi Pie-ra visszamehetek?

[ Szerkesztve ]

(#823) rellif válasza starr (#822) üzenetére


rellif
senior tag

Nincs anti-rollback védelem az eu rom-nál.(mi8 lite-nál)

(#824) rellif válasza hunaqua (#820) üzenetére


rellif
senior tag

Az eu rom nem ébresztgette a telefont nálad?
Kb 20-30 percenként bekapcsol a kijelző, pedig semmilyen értesítés nem jön.

(#825) hunaqua válasza rellif (#824) üzenetére


hunaqua
addikt

:N

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#826) GuruZone válasza starr (#814) üzenetére


GuruZone
őstag

Köszi, nem jelezte ez a csücstechnika

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#827) GuruZone válasza GuruZone (#826) üzenetére


GuruZone
őstag

"csücs" :))

10.2.2.0
- Note 5 már kéthete megkapta ezt a csomit

- szóval még mindig oreo,
- megjöttek az új navbar gombok,
- alkalmazásváltó tetején Tisztító, Mélytisztitás gyors elérése (kikapcsolható),
- lebegő értesítések nálam végre most visszatértek.

Bluetooth hangerőt picit növelhetnék, remélem a pités update-ben bekövetkezik.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#828) morge válasza starr (#814) üzenetére


morge
tag

Nekem sehol semmi.

Más: Az a nyamvadt stabilizátor szivatott a videónál. Szerintem lebutitja 720p.-re. Nélküle gyönyörű éles videót lehet csinálni. Ti hogy vagytok vele?

(#829) starr válasza GuruZone (#827) üzenetére


starr
őstag

Próbáld meg a biztonság appban megnézni az akku merülés grafikont. :DDD

(#830) GuruZone válasza starr (#829) üzenetére


GuruZone
őstag

most vettem le töltőről, a biztonság appból nem értem el.

Grafikon: Beállítások > Akkumulátor és teljesítmény > Fogyasztás

Mire gondolsz? :))

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#831) starr válasza GuruZone (#830) üzenetére


starr
őstag

Hát ez az.
Biztonság, rábökök az akku ikonra (mert már szöveg sincs mellette), egyből elindul valami optimalizálás, az lefut, majd nincs olyan gomb, amire a megszokott fogyasztás, grafikon stb előjönne. :(
Eddig a redmin legalább a quick shortcut maker-rel ki tudtam rakni, de ezen az oreón már az sem megy.
Esküszöm a Miui8 volt eddig a legjobb android 6-tal. Azóta egy csomó funkciót kivettek, amiket megszoktam.

[ Szerkesztve ]

(#832) starr válasza starr (#831) üzenetére


starr
őstag

Pl. Automatizált feladatok,
Lezárás után x perc utáni pin kód kérés, képernyőzár kikapcsolása egyből pin kód kérés.
De hogy jót is mondjak, szupergyors az arcfelismerés, és megbízható az ujjlenyomatos feloldás is ezen a telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#833) rellif válasza starr (#831) üzenetére


rellif
senior tag

A beállítások menüben nincs ilyen?

Mert innen el lehet érni a grafikont.

[ Szerkesztve ]

(#834) starr válasza rellif (#833) üzenetére


starr
őstag

Megvan. Köszi!

(#835) dchard


dchard
veterán

Nalam feldobta a frissitest, majd ujrainditas utan a twrp-ben kotottem ki. Ilyenkor mit kell csinalni?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#836) viktorhu válasza dchard (#835) üzenetére


viktorhu
veterán

Ilyenkor nem az van, hogy letöltötte a zipet, és azt kellene telepíteni? Nekem más kínai telefonon volt ilyen, hogy root után így lehetett update-et telepíteni.

(#837) dchard válasza viktorhu (#836) üzenetére


dchard
veterán

Nagyon érdekes ami történt:

Első alkalommal amikor feljött az update, rányomtam hogy töltse le, reboot. TWRP-ben kötöttem ki, de semmi nem történt. Nyomtam TWRP-ből egy reboot-ot.

Második alkalommal megint letöltöttem (ugyanazt) a frissítést (OTA), reoobot. Megint TWRP-ben kötöttem ki, de most teljesen magától elindult egy ZIP install (gondolom ez volt a frissítés). Sikeresen fölment, reboot megörténik, frissített rendszer elindul. Root eltűnt, TWRP szintén.

Csodálatos...

Az önbeteljesítő jóslat: a gyári OTA elkúrja a TWRP-t, ezért lófasz nem fog frissíteni (és újra telepítgetni TWRP-t, root-ot) minden szájbalökött frissítés után, ergó az unlock/root veszélyes, mivel nem frissítik az emberek a root-olt telefonot...

Ha valaki indítana csoportos pert, szívesen beszállnék. A legkomolyabban. Pénzzel is.

Egy kurva hónapja van meg a telefon, de már a halálba idegesít.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#838) starr válasza dchard (#837) üzenetére


starr
őstag

Nem kib@szas hidd el, így működik az android.
A frissítés nem más, mint a "/system" partíció teljes felülírása a bezippelt adatokkal.
Ezután minden egyes alkalommal fel kell twrp-zni a Magisk-et vagy supersu-t, és végre kell hajtani minden hekkelést,amit csináltál root-tal. Pl camera2API. build.prop átírása.
Ezért Magisk-et használok nem superSU-t. A beavatkozásokat lehetőleg Magisk modulokkal csinálom.
Frissítés után csak úja kell rootolni. A hekkeléseket megcsinálják automatikusan a Magisk modulok.

EU rom-mal:
OTA "Frissítés" appot letiltom, mert csak ünnepnapokon működik úgyis. Lesem, hogy van-e frissítés, letöltöm a zip-et, majd TWRP-vel installal felrakom, de rögtön utána a Magisk-et is. Így mind helyreáll.

A bloatware-eket nem letörlöm, hanem letiltom, mert mindenfrissítésnél visszajönnek, hiszen azok is a /system-re vannak telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#839) starr válasza starr (#838) üzenetére


starr
őstag

A nyitott bootloader, és a twrp megmarad frissítés után, azzal nem kell bajlódni. Csak root tűnik el, az meg annyi hogy twrp-ből felinstalálsz egy zip-et.
A twrp csak akkor tűnik el, ha miflash tool-lal kell helyreállítani a rendszert. A bootloader akkor is nyitva marad.

(#840) viktorhu válasza dchard (#837) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez az első androidod?

(#841) rellif válasza dchard (#837) üzenetére


rellif
senior tag

Azt jó lenne tudni, hogy melyik Rom-ról frissítettél.
Eu rom-ot pl. nem így frissítünk...

(#842) bezke


bezke
csendes tag

A videofelvétel során készült videok 1-2 másodpercig nagyon erősen recsegnek. Másnál is igy van? Ui: nem csak a gyári, a gcam felvevője is ezt csinálja....😠

(#843) starr válasza bezke (#842) üzenetére


starr
őstag

Minden Xiaomi modell közös jellemzője a videófelvételek pocsék hangminősége. :(

(#844) rellif válasza bezke (#842) üzenetére


rellif
senior tag

Video-ra inkább Open camera-t próbáld ki.Vagy ajánlott a "fizetős" FiLMiC Pro.
Sőt úgy néz ki fotózásra is ajánlott lesz az Open Camera,csak jól kell belőni. ;)

(#845) bezke válasza rellif (#844) üzenetére


bezke
csendes tag

Sajnos mind recseg...3-4 recsegés az első 2 másodpercben. Lehet, hogy egyéni probléma?

(#846) rellif válasza bezke (#845) üzenetére


rellif
senior tag

Recsegni nem recseg,de elég ratyi minőség :O

(#847) starr


starr
őstag

Megvolt a nyitás, fent van a twrp, EU rom, Magisk.
Köszönöm mindenkinek az egész heti segítséget!

(#848) dchard


dchard
veterán

starr:

"A nyitott bootloader, és a twrp megmarad frissítés után"

Nálam nem maradt meg a TWRP sem (global stable).

"így működik az android"

Bármilyen linux distro így működne, egy kurva ember nem használná őket. Továbbra sem vagyok biztos abban, hogy amit művelnek, az egyáltalán törvényes. Ha a google ennyire ki akarja zárni a felhasználót, akkor minden GPL szoftvert hagyjon ki, fejlesszen saját kernelt és akkor majd azt csinál, amit akar. Ameddig viszont nincs így, inkább azzal foglalkozzon, hogy ne ezer éves szar kernelekkel tolják a gyártók a frissítéseket, legyen normális minőségű opensource driver stb. Volna mit csinálnia a google-nek, dehát az nem nagyon megy, így marad a felhasználó baszogatása. Pontosan azt csinálja, amiért az Apple-t meg a Microsoftot gyűlölik az emberek.

viktorhu:

1.6 óta használok Androidot, így meglehetősen jó rálátásom van a fejlődésére, meg arra is hogy honnan hová jutott el. És nem nagyon tetszik amit látok. Nem meglepődésből írtam, csak rohadtul nem tetszik. De hogy más megközelításből válaszoljak a kérdésedre: ez az első (és amennyire tudom a világon az egyetlen) linux distro, amiben csak komoly hekkeléssel tudsz root jogosultságot szerezni, és cserébe a készülék frissíthetősége is rémálommá válik. Ha valóban ezen múlna a biztonság, vajon a többi 100+ distroban miért nem csinálják ezt?

Olyan érzésem van, mint amikor a béka alatt lassan melegítik a vizet, az meg halálra fő. Itt mindenki elfogadja tényként, hogy az Android ilyen (pontosabban egyre ilyenebb, nem mindig volt ez így), és ezt kell szeretni. Sőt, meg is magyarázzák maguknak, hogy ez tulajdonképpen tök normális.

rellif:

MIUI Global Stabe 10.2 van most, amiről frissítettem az is global stable volt. Valami kis 70 megás patch volt egyébként, tehát nem valami major upgrade csomag.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#849) starr válasza dchard (#848) üzenetére


starr
őstag

Igazad van.

(#850) starr válasza rellif (#742) üzenetére


starr
őstag

Ezért óriási köszönet! :R
Melyik Google Camerát érdemes felrakni?
Eddig kettőt próbáltam, de nem működnek megfelelően.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.