Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tomboy0013 válasza Pipszi01 (#98) üzenetére


tomboy0013
veterán

Hogy mi? Hogy jön ide az iPhone?
MI8 SE-ről beszélek, az Apple-nek saját procija van nem használnak snapdragon-t.

(#102) takysoft


takysoft
tag

"a kompakt és filléres Xiaomik kikoptak – cserében anyagminőségben és szoftvertámogatásban már nem nagyon csúszik be hiba."

Nem koptak.... és eddig se csúszott be hiba.... Bone.... komolyan....

I will live forever or die trying

(#103) Atomgeszi válasza tomboy0013 (#101) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nézd meg mire válaszolt. A hangminőségre...

(#104) som_ati


som_ati
csendes tag

Sziasztok! Nekem is van egy ilyen telefonom. Ami problémába én ütköztem az az AndroidAuto program. Az autóm kijelzőjén nem látszik az alsó vezérlő sáv, így pedig használhatatlan a program. Esetleg van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, javaslata? (honor 8, miA1, huawei m2 tablet ezekkel jól müködik!)

(#105) Pipszi01 válasza Clander (#100) üzenetére


Pipszi01
tag

Igaz. Azt benéztem :D Bár nekem az amúgy se kell :D

(#106) Joe63


Joe63
tag

Asszonynak 2 hete van meg, Leeco Le Pro 3-at váltott.
Egyenlőre nagyon tetszik neki.

• Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.

(#107) Griff55


Griff55
senior tag

Ha nem lenne most a rendes Mi8-am, akkor simán választanám a lite verziót. Jól sikerült darab lett

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#108) dragonfx


dragonfx
veterán

ez jó telo ahogy egy tucat társa idén a gyártótól.nehéz felállítani sorrendet.
notch miui ,mezőnybne elég best.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#109) -conrad-


-conrad-
addikt

Akkuhasználatról van pár képem, felrakom nemsokára csak összevágom 1 képre.

(#110) logitech1 válasza hegedis (#29) üzenetére


logitech1
tag

8 hónapos? 2 hónapja jött ki :C

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#111) Atomgeszi válasza -conrad- (#109) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ha a beállításokban kikapcsolod a noccst, akkor a statusbar egész lesz és kiférnek az értesítések?

(#112) tomboy0013 válasza logitech1 (#110) üzenetére


tomboy0013
veterán

A Mi Mix 2 szerintem nem 2 hónapos...

(#113) Pipszi01 válasza tomboy0013 (#112) üzenetére


Pipszi01
tag

Hat az nem, ne nem is cserelnem le azt az ilyen mi8 litera :D Eleve az a SD 835 biztos h jobb jóval mint az SD 660. Az egy k.va jo telefon. A MI MIX2. Csak kb amig nem lett meg a MI A1-em addig tul draga volt nekem, most meg mar nem erne meg valtani :D

[ Szerkesztve ]

(#114) -conrad- válasza -conrad- (#109) üzenetére


-conrad-
addikt

Bocsi a képet csak most tudtam ősszerakni: [kép]
10%-on illetve 8%-on van a teló amikor a kép készült szóval szerintem teljesen jó a SOT.

#111: Nem, csak elsötétíti a felső sávot, az óra akku stb ugyanott maradnak csak fekete az a rész és ezért nem látszik a notch.
Hely lenne az ikonoknak, szerintem balra az óra mellé kényelmesen kiférne 5 ikon (FB, email, messenger, viber, stb) és erre van is megoldás de nem tudja alapból a miui. (sztem idő kérdése)

[ Szerkesztve ]

(#115) Pipszi01 válasza -conrad- (#114) üzenetére


Pipszi01
tag

Teljesen jó üzemidő ez :)

Nekem ezt tudja a Mi A1 /csak hasonlításnak/ Egy Mi Band 3 eszi a kb 0% kékfogat még +ba :)


[ Szerkesztve ]

(#116) -conrad- válasza Pipszi01 (#115) üzenetére


-conrad-
addikt

Pedig pont az maradt le, béna vagyok, sok volt a meló... szóval itt az üzemidős kép!

(nekem annyi az összegzés a "teszt" után, hogy eddig a mobilarena cikkek alapján vettem telefont - így lett a redmi note 5 pro is - de ezek után fentartásokkal fogom kezelni a cikkeket, és nagyon örülök, hogy előbb vettem meg a telefont mint ez a cikk megjelent, én külföldi oldalakon néztem utána)

[ Szerkesztve ]

(#117) Pipszi01 válasza -conrad- (#116) üzenetére


Pipszi01
tag

Hát nálam ezt a 2 napot lehetetlen lenne kihúzni. Ezen élek. Melóba folyamat 4G ezért van a telenor sim, a korlátlan 4G miatt, a voda meg a korlátlan beszélgetés. Nekem ennyit tud ez, ilyen 18 órát maximum. Pedig a 625 elég energiatakarékos :) Jah igen, 2 SIM-el használom :D

Itt az elmúlt pár évben csak hülyeségeket olvastam ilyen telefon teszteken meg máson is szóval én kb ránézek pár user rewiev-ra vmi külföldi oldalon, árukeresőn, stb. és megveszem a terméket, kb. ennyi :D

[ Szerkesztve ]

(#118) rellif válasza -conrad- (#116) üzenetére


rellif
senior tag

2 SIM-el használva sajnos ennyit nem lehet elérni.

(#119) rellif válasza Pipszi01 (#117) üzenetére


rellif
senior tag

Ezek a tesztek lassan annyit érnek mint a filmeknél az IMDB értékelés. :DDD

(#120) Atomgeszi válasza -conrad- (#114) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Vicc.. Remélem orvosolják a következő rom-okban alapból.

(#121) Wolf-15


Wolf-15
tag

Nekem teljesen jó az akku idő, egyébként BlitzWolf QC 3.0 töltővel 30%-80%-ra félóra a töltés. A fotós képességeiről: teljesen jó, hozza a tavalyi csúcs modellek szintjét. Egyébként a teszten érezni, hogy Bone123-nak nagyon nem volt kedve ehhez a teszthez, ennek megfelelően nem is lett reális. Nem értem ezt a nocss fóbiát sem. Ok, van akinek nem tettszik, de ez ízlés kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#122) -conrad- válasza Wolf-15 (#121) üzenetére


-conrad-
addikt

Notch: idegenkedtem tőle, de szerettem volna nagyobb kijelzőt. Megrendeltem és meglepő volt, hogy kisebb mint a redmi note5 pro úgy, hogy nagyobb a kijelzője. A "felesleges" infót teszi fel oda ami eddig kitakart a képernyőből. A notch nem minden telefonon ilyen kicsi, van ahol buta nagy ezért nincs benne az infobar ikon pedig beférne, én ezt gondolom. (ugye nem telefonra szabott a rendszer) Be lehet moddolni, de ha egy widgettel ki lehet dobni a főoldalra úgy, hogy egy diszkrét kis kockában van mindegyik én elvagyok vele. Linkeltem megoldást is, hogy notch+infobar is legyen, csak nem akarok még ennyire belemélyedni.
A teszten én is azt érzem, hogy itt egy újabb telefon, nem is érdekel, használom egy napig írok valami 5/10 tesztet ami nem billenti semerre a mérleget és nem lesz az, hogy miattam veszik/nem veszik.
Sajnálom, lehetett volna olyan embernek adni akit tényleg érdekel. (az érdektelenség jele az is, ha valaki nem ír be a cikke topicjába szerintem - én biztos elolvasnám a visszaigazolásokat)

Lehet, hogy egy különleges példány járt a szerkesztőségben de ezeket a problémákat (lassú töltés, alacsony üzemidő, rossz hangminőség, fotós problémák, miui akadás) eddig még senki nem igazolta vissza. Az árat megértem, szponzorált teszt, de legalább nem hegyezném ki az árra a cikket ilyen esetben, elsumákoltam volna, ha a szponzornál 20 ezerrel drágább mint máshol.

(boltkérdés: volt, aki megvette a 2 év gari miatt a xiaomi webshopban. Ott le van írva, hogy 1 év gari van! A smartshop pl. szintén egy év garit ad, de +6000 forintért van plusz egy év, ebből 2x lehet venni tehát lehet 3 év garit összerakni egy telefonra. de ha nem a gari a kérdés, akkor meg ott van a gearbest, stb.)

Nem akarom, hogy olyan érzése legyen amit írtam, hogy én ezt vettem ezért ez a legjobb telefon.
Ezért is próbáltam érvekkel cáfolni a leírtakat. A hangminőséget nem tudom mérni de képeket kérésre készítek, töltést lestopperezem ha kíváncsi valaki, akadást pedig szintén nem tudom mérni, lévén nálam ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

(#123) TIT


TIT
veterán

Ha az 1-es simről akarok telefonálni akkor azt úgy lehet ha a 2-est letiltom?

(#124) rellif válasza TIT (#123) üzenetére


rellif
senior tag

Vagy beállítod alapértelmezettnek vagy hívás előtt kiválasztod melyik SIM-ről indítod a hívást.

(#125) Pipszi01 válasza TIT (#123) üzenetére


Pipszi01
tag

Van olyan beállítás a SIM ekre, h melyiket mire akarod, vagy rákérdez hívás előtt. Nekem ez utóbbi opció van beállítva, szóval mielőtt hívok rákérdez, h vodafone vagy telenor. Klikk rá és hív is :)

(#126) hegedis válasza logitech1 (#110) üzenetére


hegedis
tag

Ezt nem értem, csak meglattad mibe kothetsz bele és rögtön írtál ? :D Előző hozzászólásokban van a macska elrejtve (mi mix 2 ről volt szó). Sőt nem sokkal később tisztázva lett, mert más se olvasta el az előző hszeket.

(#127) morge válasza -conrad- (#122) üzenetére


morge
tag

Úgy látom használsz redmi note 5-t is. A teszt alapján nagyon gyenge a Mi 8 lite-nak a kijelzője /410 nit fényerő, 1300 a kontraszt/, a note 5-nek meg 500 nit, 2940 a kontrasztrarány. Valóságban is ennyi a különbség, mert adatok alapján úgy tűnik? Én a Média marktban fogtam a kezembe redmi note 5-t, és meglepően gyönyörű volt a kijelzője, semmivel se láttam rosszabbnak egy amoledes a8-tól, de a Mi8 lite ennyire gyenge kijelzőt kapjon, ez hihetetlen. Pedig pont vásárlás előtt állok.

(#128) novinyul válasza morge (#127) üzenetére


novinyul
veterán

Jobb a kijelzője a MI 8 Lite-nak, Note 5 volt előtte.

Pixel 8 - Samsung Fold 3 - Retro telefonok

(#129) Pipszi01 válasza morge (#127) üzenetére


Pipszi01
tag

Pont erről beszéltünk fentebb, h ez egy semmilyen tesztnek nem nevezhető vmi ami ide kikerült.... Valszeg az adatok sem fedik a valóságot, és több oldalt is olvasgattam tegnap erről a telóról és nem írnak ilyen badarságokat róla,h gyenge hang, gyenge kinelző. Lehet a kedves tesztelőnek a hangerőt meg a fényerőt is fentebb kellett volna húzni nem automata módban használni :D
Szerintem nézz meg egyet személyesen, jobban jársz, mint, h erre az írásra támaszkodj! :)

[ Szerkesztve ]

(#130) nyisziati válasza zdanee (#41) üzenetére


nyisziati
veterán

Azt tudtad, hogy a TechAltar-os fickó magyar? :))

(#131) TIT válasza rellif (#124) üzenetére


TIT
veterán

Köszi megnézem,mondjuk semmi ilyen beállítást nem találtam.

Pipszi01: Köszi megnézem,mondjuk nekem mind2 kari vodás :)

Más? MM-be néztem az összes xiamiaunak gyenge volt a fényereje,mondjuk ez nem volt csak a régebbiek.
Beállítottam nagyobbra erre levette,valszeg az automata leszabályozza.

Más xiaomi tesztnél is írták a gyenge hangszórót,ha ilyen vacak lenne többnél senki nem venné,mondjuk nem is teljes hangerőn kell üvöltetni mert akkor persze,hogy torzít+káros.
Erősítőt se fullon hallgatunk mert elszáll a végfok.

[ Szerkesztve ]

(#132) szegabapuci válasza Atomgeszi (#14) üzenetére


szegabapuci
tag

Srácok. Ebbe utólag nem lehetne beletenni egy nagyobb üzemidőjű aksit? Mondjuk 4000-est vagy nagyobbat?

(#133) novinyul válasza szegabapuci (#132) üzenetére


novinyul
veterán

Neked a Note 5 vagy Note 6 Pro való esetleg ha belefér a Poco F1
TIT: Note 5 beszéd hangszóró elég jó volt, de nem volt elég telt(nekem legalább is) A MI 8 Lite viszont sokkal jobb lett, meg van a teltség a hangszóróban, illetve a kihangosító hangszóró is sokkal jobb lett. Asszony S9 mellett nem érzem rosszabbnak, persze ott a stereo hangzás jobb, de egy pöppet drágább is :))

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 - Samsung Fold 3 - Retro telefonok

(#134) TIT válasza novinyul (#133) üzenetére


TIT
veterán

Köszi akkor megnyugodtam.Nekem is elég teltnek tűnik a hangszóró.
Hát igen a stereo nem lenne rossz,főleg,hogy a one minim is az,de már a htc is elfelejti sajna,de végülis nem annyira észrevehető.

(#135) rellif válasza TIT (#131) üzenetére


rellif
senior tag

SIM-kártyák és mobilhálózatok-->alapértelmezési beállítások

(#136) novinyul válasza TIT (#134) üzenetére


novinyul
veterán

Mellé rakod a HTC-nek és meg fogsz lepődni, sokat fejlődtek a hangszórók, persze ha full stereo lenne akkor lenne nagyon jó. De még így is baromi szépen, tisztán szól, van teltség benne. A Poco F1-m sem szólt rosszul(besegített a beszéd hangszóró) de annyival nem volt jobb hogy ez itt hátrány lenne, sőt itt jobb lett.

Pixel 8 - Samsung Fold 3 - Retro telefonok

(#137) bach66


bach66
tag

Üdv!

Megörültem a tesztnek, mert korábban elég mérvadó voltak számomra a mobliaréna tesztjei.
Olvasás közben azonban egy idő után azon kezdtem gondolkodni, hogy jól tettem-e, hogy megvettem a Gearbesten kb. 60 ezerért.
De örülök ennek a fórumnak, mert a felhasználók már jóval pozitívabb képet festenek a telóról, úgyhogy kicsit megnyugodtam. :-)

Most már csak azt várom, hogy végre elmozduljon a szállítás állapota a "The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically" státuszról. (Tehát ha jól értem, még el se indult Kínából...)

(#138) morge


morge
tag

novinyul, Pipszi 01

Köszönöm, ez megnyugtató. Én is úgy éreztem, hogy valamiért nem jött be a tesztelőnek ez a telefon. Pedig mindig a mobilarénás tesztben bíztam eddig ha venni akartam ezt azt. Elvesztettem a bizalmam ezután. Marad a Youtube.
Egyébként a Youtube-n a Mi 8-cal összehasonlítva azért kijött a különbség az amoledhez képest, de csak oldalról nézve, szemből tök ugyanolyan fényerős volt és kontrasztos.

Vásárlás előtt állok, honnan érdemes rendelni. Kék kellene, és ha lehet 2 év gari, de 1-el is beérném ha lenne jó árban 6/128.
A Gearbest az nem magyar oldal, ezt olvasom mindenhol hogy onnan érdemes. Ha gond van vele , garancia hogy működik? Ha tudnátok ajánlani megbízható magyar oldalt, megköszönném.

(#139) novinyul válasza bach66 (#137) üzenetére


novinyul
veterán

Nekiálltam az összes tesztet elolvasni, de köze nincs egyiknek sem az itteni tesztben leírtakhoz. Sajnos ez így nem ad hiteles képet a telefonról.

Pixel 8 - Samsung Fold 3 - Retro telefonok

(#140) Flexy90 válasza bach66 (#137) üzenetére


Flexy90
senior tag

Neked legalább már becsomagolták, nekem még mindig payed státusz a 18/11/2018 17:24:19 vásárlás. :)
Viszont türelmes vagyok mert 68eFt volt a 6/128 :)

Xiaomi Fan

(#141) New Bluestar válasza bach66 (#137) üzenetére


New Bluestar
tag

Én is akkor rendeltem :)
Feladták már, csak nem látszik a nyomkövetés, csak akkor fog látszani, ha Németországba ér.
Aztán ott lehet izgulni, mert állítólag sok csomag ott eltűnik. De ha ott lesz onnan már egy héten belül megjön, ha minden rendben megy.
Számításaim, meg a többi megrendelt csomag statisztikái alapján olyan dec 10-e körültől lehet számítani, hogy megjelenik a trackingban, hogy németeknél van.

(#142) morge válasza novinyul (#139) üzenetére


morge
tag

Igen, Gsmarena.com-on már 468 nit a fehér fényerő, 1453 a kontraszt, szemben a mobilarénás 410 nit/1367 kotraszt. Mondjuk a kontrasztnál jelentéktelen az eltérés.
Viszont írtad hogy a Redmi note 5-nél jobb a kijelzője, pedig ott 2941 a kontraszt, vagy azt is elírták? Picit magas ez az arány szerintem. P20-nak is csak 1190.

(#143) GuruZone


GuruZone
őstag

Téma-összefoglaló írására hol kell jelentkezni? Belevágnék szívesen.

Más: 1 hónapja használom a telót, szóval ha mindenképp negatívumot kell keresni, az az icipici beszédhangszóró.
Nekem sokszor elcsúszik az ideális pozícióból hívás közben, és már nem is hallok semmit. így lett hát pici a noccsunk.

Morge: van otthon Note 5 is, én is meglesem este és nappal is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#144) novinyul válasza morge (#142) üzenetére


novinyul
veterán

Tuti el lett írva, jobb a Note 5-l a kijelző. Ami hiányzik az a 4000-s akkumulátor, a jack és az infra. De ezeket a hiányosságokat tudomásul vettem mikor ezt választottam.
De kárpótol a jobb kamera, kijelző, hangszóró, proci(mondjuk itt nincs nagy különbség) a telefon külső.
GuruZne: szerintem keresd meg Bodrikot privátban. Amúgy nekem nincs gondom a beszéd hangszóróval, nem csúszik el semerre.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 - Samsung Fold 3 - Retro telefonok

(#145) hegedis


hegedis
tag

Hova akarsz ezzel a kerdessel kilyukadni?
Mert ha ezzel azt mondod, hogy az sokkal drágább volt megjelenésekor, akkor máshogy értsük a dolgokat. Arra írtam a hozzászólást, hogy kb annyi a mix2 most, mint a mi 8 lite, de mix 2 szerintem jobb értéket kepvisel. Sd835,nfc

[ Szerkesztve ]

(#146) TIT válasza rellif (#135) üzenetére


TIT
veterán

Köszi.
Ott csak a hangot és az internetet lehet megadni.
Ezt a fehér keretet vagy mit hogy lehet eltüntetni mert így olvashatatlan pl.Mégse és ok,és az ok iszonyat vastag fehér kerete van.

novinyul: Igen sajna a méret is számít.

[ Szerkesztve ]

(#147) novinyul válasza hegedis (#145) üzenetére


novinyul
veterán

2 teljesen más kategóriás telefont akarsz összehasonlítani! A MIX 2 flagship kategóriás telefon volt megjelenésekor, persze hogy jobb tudásilag. A MI 8 Lite meg egy felső középkategóriás telefon, nem lehet összemérni a tudásukat. Persze azért kamerában simán hozza a MIX2 szintjét :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 - Samsung Fold 3 - Retro telefonok

(#148) hegedis válasza novinyul (#147) üzenetére


hegedis
tag

És szerinted melyik lenne a jobb vétel most?
Nekem innen eredt a hozzászólásom.

(#149) morge válasza GuruZone (#143) üzenetére


morge
tag

Várom!

novinyul: A felhasználó meggyőzött, és megnyugtatott :)

(#150) Pipszi01 válasza TIT (#131) üzenetére


Pipszi01
tag

El tudod nevezni őket ahogy akarod. Mittomén munkahelyi, Otthoni. Vagy ahogy akarod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.