Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Drughi válasza dchard (#749) üzenetére


Drughi
addikt

Ezért nem kell mókolni.

(#752) dchard válasza rellif (#750) üzenetére


dchard
veterán

És ezt korábban miért nem sikerült megosztani? Már bocs, de hetek óta beszélünk az unlock/root témakörről, de ezt a burtális szarságot nem tartottad fontosnak leírni?

Drughi:

Ha normális hozzáférésem lenne a tetves telefonhoz, nem is mókolnék.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#753) rellif válasza dchard (#752) üzenetére


rellif
senior tag

Egy korábbi rom-nál találkoztam csak ezzel a hibával és csak egy alkalommal.
Meg sem tudnám mondani,hogy eu vagy valamelyik dev volt e az.
Nem hiszem,hogy ez az Én hibám lenne. :W

(#754) Drughi válasza dchard (#752) üzenetére


Drughi
addikt

Csak érdeklődés képp, mihez kell teljes hozzáférés, ami ennyire fontos.
Nem véletlenül nincs egyik gyártónál sem.
A xiaomi ebből a szempontból még laza is.

(#755) dchard válasza rellif (#753) üzenetére


dchard
veterán

Nem a te hibád (a Xiaomi hibája ez az egész elbaszás amit művelnek ezzel), de azért leírhattad volna. Nem kell azon gondolkodni, hogy kinek lesz hasznos. Ha egyszer ezt tapasztaltad, ezt kell leírni.

Tovább libbentem a TWRP-re, természetesen az sem működik a leírás szerint:

Próbáltam a másik (multi) TWRP image-et is, ugyanez.

Ilyenkor a sikertelen fastboot flash után megjelenik egy 4-es betűmérettel kiírt üzenet a telefon bal felső sarkában hogy "any key to shutdown".

Drughi:

Már leírtam korábban, hogy méréshez használunk androidos telefonokat, és ahhoz hogy a mérőszoftver hozzáférjen a telefonban lévő modem diagnosztkai portjához, kell a root. Összehasonlítás képpen - csak hogy érezd mekkora nonszensz ez az egész - ez olyan, mintha Windows-on fognál egy USB modemet, bedugnád a gépbe, majd ahhoz hogy megfelelően működjön, a Microsoft-nál, vagy a Dell-nél kéne könyörögnöd, hogy beléphessél a saját gépedbe rendszergazdaként.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#756) dchard


dchard
veterán

Na sikerült eljutni egy másik gépen a TWRP (multi) felrakásáig, sikerült bebootolni recovery-be, ahol jelszót kér... Természetesen minden jelszó, ujjnyom stb. ki van kapcsolva (a leírásnak megfelelően).

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#757) rellif


rellif
senior tag

Ha minden fontos dolog le van mentve,akkor ajánlott tiszta lappal indulni.
Formázd le a telefont és valószínűleg még a fájlrendszert is át kell majd konvertálni.

(#758) dchard válasza dchard (#756) üzenetére


dchard
veterán

Tévedtem. Első reboot után eltűnik a TWRP, és megint minden adatot be kell pötyögni a telefonba.

A farkam kezd már telelenni, de nem mondhatom hogy meglepődtem: a Note 3 SE-nél pont ugyanez volt. Egyetlen egy leírás sem működött annak megfelelően, ahogyan az le volt írva. Egy sem.

rellif:

Újabb hiányzó információ... Sehol nincs leírva.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#759) rellif


rellif
senior tag

TWRP telepítése automatikusan.Alapesetben fejlesztői beállítások--->usb hibakeresés bekapcsolva
A letöltött mappában található install bat parancsra települ a TWRP.
Ha mégsem sikerül,akkor telefont fastboot módban kell újraindítani és így kattintani az install bat-ra.
Ha még így sem sikerül akkor megkeresni fájlkezelőben a mappát (ahova le lett mentve a recovery installer) és a fejlécben kiadni a CMD parancsot.Ezután mehet az install bat.

[ Szerkesztve ]

(#760) dchard válasza rellif (#759) üzenetére


dchard
veterán

Linket tedd be legyél olyan kedves.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#761) rellif válasza dchard (#758) üzenetére


rellif
senior tag

Formázás TWRP-n belül--->Format data menü--->majd yes beírása után kezdődik a formázás.
Ha piros hibaüzeneteket kapunk,akkor a következő a megoldás.
Wipe > Advanced Wipe > Data, and choose Repair or Change File System.
>Change File System, choose Ext2>Ext4-re alakítjuk a partíciót.

(#762) rellif válasza dchard (#760) üzenetére


rellif
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#763) juve600 válasza rellif (#761) üzenetére


juve600
nagyúr

Elég egy twrp restart is ha piros

(#764) starr válasza rellif (#762) üzenetére


starr
őstag

Köszi!
Pont egy ilyen bat-osat kerestem.Amit ez felrak, az egy jó, megbízható TWRP?
Még egy hetem van a nyitásig, addig próbálok minden infót összegyűjteni.

(#765) dchard válasza rellif (#761) üzenetére


dchard
veterán

Na sikerült nagy nehez a téma. Amit leírtál, azok közül minden lépésre szükség volt, mindenhol piros hibaüzeneteket kaptam (resource busy, unable to mount etc.). SuperSu lett a root megoldás (SR5-SuperSu_v.2.82), működik szépen. A TWRP telepítés alatt többszöri újraindításra volt szükség az egyes formázási/wipe-olási lépések között!

A tanulság az, hogy senki egy pillanatig ne higgye el, hogy egy 5 tőmondatos idelinkelt tutorial-lal ki lesz segítve TWRP vagy root témában, mert a sokadszorra az derül ki, hogy nem.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#766) morge


morge
tag

Erről a sávról eltűnt pár dolog, nem tudom lejjebb húzni. Mit rontottam el?

(#767) starr válasza morge (#766) üzenetére


starr
őstag

Lapozd el balra

(#768) morge válasza starr (#767) üzenetére


morge
tag

Köszi :C Mindent, de úgy látszik ezt nem próbáltam :D

(#769) rellif válasza starr (#764) üzenetére


rellif
senior tag

Ez a legelső TWRP ami készült a telefonhoz.
Jól működik...kivéve azt,hogy biztonsági mentés nem megy végig.(Nemrég volt szó róla)
Van már multi is belőle (már erről is beszéltünk mostanában)

dchard
Jó esetben nem kell minden héten TWRP-t telepíteni.
Root egy gombnyomás,azt nem lehet elrontani.
A lényeg,hogy sikerült és még egyszer már nem lesz szükség ezekre a lépésekre.

(#770) hunaqua


hunaqua
addikt

Semmi gondom nem volt a nyitás után. Telepítettem a TWRP-t,és róla az EU Rom-ot. Simán tudtam wifi-re csatlakozni,utána megadtam a jelszót.Belépett,belaktam,ennyi.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#771) starr válasza rellif (#769) üzenetére


starr
őstag

Köszönöm, akkor azt fogom felrakni.
A Root megy Magisk-kel is? Supersu-t emlegetik többet.

(#772) rellif válasza hunaqua (#770) üzenetére


rellif
senior tag

Jó esetben így történik :C ...bár redmi note 3,4...stb bele lehetett futni érdekes dolgokba és nem minden leírás működött úgy ahogy le volt írva.

starrIgen.Ma raktam fel újra,mert Pie alatt már van működő modul az előlapi kamerához.
SuperSu-t tartalmazza a TWRP.Magisk-et pedig zip-ből tudod felrakni.
Magisk-hez várhatóan egyre több modul fog megjelenni.(4K 60fps,lassított felvétel 960fps :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#773) dchard válasza rellif (#769) üzenetére


dchard
veterán

Pedig legfrissebb gyári stabil ROM-ról próbáltam a TWRP-t felrakni.

Root-tal valóban nem volt probléma. Működik is a mérőszoftver.

Figyelj, a következőt javaslom: egy ilyen teljesen szájbarágós, minden tapasztalatodat tartalmazó leírást készíthetnél a Logout-ra, azt meg be lehetne linkelni és lehetne ez az első eleme a még meg nem született összefoglalónak :)

viktorhu:

Ma volt időm kicsit rendbe kalapálni a hálózatot, végre működik, úgyhogy ha minden jól megy, hamarosan lesz sáv-kombináció lista :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#774) starr


starr
őstag

A bootloader unlock az "internal storage"-ot is törli?

(#775) dchard válasza starr (#774) üzenetére


dchard
veterán

Nálam törölte. A microSD-t nem. Utóbbit azért írom le, mert már láttam erre is példát...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#776) starr válasza dchard (#775) üzenetére


starr
őstag

Két éve csináltam ilyet a Redmi-n, de akkor nem törölt semmit.
Nyitás, TWRP fel egy bat-tal, majd supersu fel, és ment tovább ugyanúgy, csak root-tal.
Nem igazán értem miért gyalul le mindent.

(#777) dchard válasza starr (#776) üzenetére


dchard
veterán

Erre egyébként az unlock előtt fel is hívja a figyelmet a szoftver, talán kétszer is.

Én sem értem, hogy erre mi szükség van. De hát a 330 órát, meg egyáltalán eezt az egész tortúrát sem értem, szóval miért pont ez lenne kivétel :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#778) rellif


rellif
senior tag

Gondolom "gyári" stabil rom van még a készüléken.Mentés után(az új rom telepítése előtt) továbbra is ajánlott a formázás.Sok esetben kevés a tiszta telepítés.
Ha már törlődik minden jobb tiszta lappal indulni. :)

(#779) hunaqua


hunaqua
addikt

Igen,fontos a tiszta telepítés. Ez sokszor kimarad ,és ekkor szoktak jönni az "egyéni" hibák.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#780) starr válasza hunaqua (#779) üzenetére


starr
őstag

Formázás alatt Wipe: system, cache, data , esetleg internal storage-t értetek?
Az előzőekből még azt nem értettem, hogy miért kell a data-t ext4-é alakítani, alapból az szokott lenni.

(#781) hunaqua válasza starr (#780) üzenetére


hunaqua
addikt

"Formázás alatt Wipe: system, cache, data , esetleg internal storage-t értetek"

Igen

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#782) rellif válasza starr (#780) üzenetére


rellif
senior tag

A teljes formázásra gondoltam. Legalább az első alkalommal érdemes megcsinálni. Később már elég a tiszta telepítés.

(#783) juve600 válasza dchard (#758) üzenetére


juve600
nagyúr

twrp telepítés :

gépről : fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img
utána ugy bejön a twrp,ekkor bemásolod a gépről a telóra twrp.img fájlt majd a twrp alól telepíted a twrp.img-t,majd restart recovery,így megmarad a twrp

(#784) dchard válasza juve600 (#783) üzenetére


dchard
veterán

"ekkor bemásolod a gépről a telóra twrp.img fájlt majd a twrp alól telepíted a twrp.img-t"

Újabb hiányzó pont. Lassan csak eljutunk oda, hogy 10 különböző hozzászólásban meglesz a teljes infó :)

OTA vajon fog menni TWRP mellett? Tualjdonképpen már azzal kibékülnék, ha recovery--vel lehtne úgy frissíteni, hogy nem tűnik el a TWRP legalább... De már Note 3 SE-nél is csak úgy működött, ha beletörölt az ember a ZIP-be és úgy rakta fel. A root-ot is újra kellett csiálni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#785) juve600 válasza dchard (#784) üzenetére


juve600
nagyúr

OTA megy természetesen
ha úgy csinálod ahogy írtam akkor a twrp sem tűnik el

[ Szerkesztve ]

(#786) rellif válasza dchard (#784) üzenetére


rellif
senior tag

És sajnos ez még mindig hiányos leírás.
Most dolgozom, de holnap nekiesek és leírom lépésről lépésre. Pedig bíztam benne, hogy inkább az automata telepítést fogja mindenki választani :U

(#787) juve600 válasza rellif (#786) üzenetére


juve600
nagyúr

XDA topic : [link]

1- shutdown your device completely
2- boot into fastboot mode by pressing and holding the power button + volume down button until you see xiaomi's mi bunny with a blue "fastboot" text underneath it
3- connect your device via your usb cable
4- on your pc check if you have fastboot configured properly and your device recognized by typing
Code:

fastboot devices

if it's detected then you're good to proceed to the next step.
5- flash the twrp recovery image by using the usual fastboot commands
Code:

fastboot flash recovery recovery.img

in our case it should be something like
Code:

fastboot flash recovery recovery-TWRP-3.2.3-1003-XIAOMI8LITE-CN-wzsx150.img

6- i tried using "fastboot reboot recovery" command to reboot to recovery but it did nothing
so i used this command instead
Code:

fastboot boot recovery-TWRP-3.2.3-1003-XIAOMI8LITE-CN-wzsx150.img

7- if you rebooted successfully, you should be at TWRP splash screen
you will be greeted with a slider slide it and continue
when i first booted into twrp it was in chinese so i used my nexus 5 twrp as a guide to change the language xD
press the third entry down on the right to open the settings, press the last tab on the right with the globe icon and choose english then
press "set language".
8- back to the main menu of TWRP, go to "Install"
choose the magisk zip file you downloaded and flash it, when done reboot the device.
9- congratulations friend, you're now rooted and have TWRP as your recovery

[ Szerkesztve ]

(#788) rellif válasza juve600 (#787) üzenetére


rellif
senior tag

Végül is nekem mindegy, ki melyik leírás alapján cserél recoveryt. Xda-s leírás szerintem még nem volt elérhető amikor én csináltam. Ha működik ez a módszer, akkor maradjon ez alapnak.

(#789) dchard válasza juve600 (#787) üzenetére


dchard
veterán

Pontosan e szerint a leírás szerint próbáltam elsőre, és vastagon nem működött (erre céloztam amikor az "öt tőmondatos" leírások értéktelenségét emlegettem). Utána derült ki az adalékokból, hogy formázni, wipe-olni és még valamit csinálni kellett, hogy működjön a dolog.

Félreértések elkerülése végett nekem teljesen jó egy angol leírás is (ha nagyobb közönséget céloznál meg), nem ragaszkodom a magyar verzióhoz :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#790) sellas


sellas
tag

Felmerült, hogy nem jó a kamera, és valaki ezért adta el. Szerintem ezek 70-ért vállalhatók teljesen. Aki írta, hogy "látszik, hogy mobilos", látszik talán tényleg néha a házak "formájában" hogy olyan fura szögben vannak, vagy nem tudom, hogy magyarázzam el.
A képekre ráraktam egy kis digitális utómunkát (azaz szórakoztam a Photolemur progival), ezért nem Fototrendre töltöm. Ezért vannak túltolva a színek, de ez "divatos" manapság. Tehát mint érdekesség töltöm fel a képeket.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

(#791) sellas válasza sellas (#790) üzenetére


sellas
tag

Ezek pedig az eredetik, ahogy kijött a telefonból (minusz a fórum tömörítése): Ezek mentek fototrendre is.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

(#792) starr válasza sellas (#790) üzenetére


starr
őstag

A fényképezője tökéletes, mindig a szoftverrel van a baj. Túl sok zajszűréssel szétkeni. A Redmi-m is pocsék képeket csinált, amíg fel nem raktam a gcam-ot. Azért a dng-ken előtte is látszott, hogy tűéles a sarkokban is. Egy hét a nyitásig, aztán ráugrok én is a témára :DDD

(#793) sellas válasza starr (#792) üzenetére


sellas
tag

Én is tervezem majd felrakni, de a linkelt orosz cikkben akkora hatalmas különbséget nem láttam, ezért nem sietem el, utómunkával elérhető az a szint. Redmimmel össze sem hasonlítható a kamerája, sokkal jobb az Mi 8 Lite-é. Az Mi 8 Lite pedig majdnemhogy hozza az Mi 8 szintjét, nappal teljesen hozza, aminek nagyon dícsérik a kameráját, dxomarkon is jó pontszáma (van, olyan is, aki mondjuk nem dícséri).

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

(#794) rellif válasza starr (#792) üzenetére


rellif
senior tag

Végre valaki akit érdekel a kamera :D
A 6-os sorozatú gcam-ok elég ígéretesek, rengeteg finomítasi lehetőséggel és végre lehet menteni a saját beállításokat is. A Mi A2-re portolt gcam-ok többnyire jól működnek a Mi 8 lite-on is.

(#795) starr válasza rellif (#794) üzenetére


starr
őstag

Majd akkor temázunk. A Redminél 10-et is fel kellett rakni, mire 1 működött. Aztán idővel lett 1-2 egész kiváló.
Gcam nem tudom hogy csinálja, de ott bemozdulás sosem volt, és minden kép éles lett, még sötétben is.

[ Szerkesztve ]

(#796) starr válasza sellas (#793) üzenetére


starr
őstag

Ha szeretsz utómunkázni, akkor dng-ből tedd :)
Csak hát ahhoz is c2api kell, ahhoz meg root, de legalább egy twrp. :)
Egy ideig csináltam, de meguntam.

[ Szerkesztve ]

(#797) sellas válasza starr (#796) üzenetére


sellas
tag

Jaja, rawból gondoltam :)
MInőségre még visszatérve: szerintem nappal tökéletes általános felhasználásra. Nézegetem a sztárkompakt fényképezőgép Sony RX100 (1. generáció) képeit, nézem a többi telefonnal a képeket a fotorenden, egyáltalán nem mondanám, hogy rossz ez a kamera, sőt (persze nem Mate 20 Pro, vagy S7 Edge, de alattuk ott van).

[ Szerkesztve ]

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

(#798) morge válasza sellas (#791) üzenetére


morge
tag

Igaz nem sztárfotók, de ha már kisütött a nap, kipróbáltam én is:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#799) bojtix


bojtix
tag

Mi 8 lite-n vacilálok, mert elvérzett a huawei P8-m...
Játszani nem szoktam és inkább a kamera illetve az akku számít. Mivel családot és nem magamat fotózom a hátsó kamera érdekel. P8 alá nem mennék. A fórumra beküldött és a tesztben szereplő nappali képek teljesen jók a nyaralásra, játszótér stb...
Kevesebb fénynél, ha megy le a nap vagy beltérben csak a lámpák égnek (pl.:szülinapi ajándékbontogatás, esti dáglesz stb.) menniyre "fekszik meg" a 8 lite kamerája? Tudom, hogy nincs optikai képstabilizátor, de a MI 8 közel dupla ára nekem annyit nem ér...
Esetleg érdemes kivárni a redmi note 7-t? Abban nagyobb az akku és a gyors tesztek alapján a kamera sem tűnik rossznak, de a puding próbája....

xiaomi 12X; MI8; MI2S

(#800) sellas válasza morge (#798) üzenetére


sellas
tag

Már megijedtem, aztán láttam hogy van ilyen, hogy load full resolution :) És úgy jók.

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.