Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Majkee84


Majkee84
aktív tag

Sziasztok. Nyitottam a bootloadert, majd telepitettem a recoveryt és letöltöttem a legfrissebb xiaomi.eu romot, de valamiért nem találom a recoveryben ott ahol ki lehetne választani. Ötletek?

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#752) Karavik válasza Majkee84 (#751) üzenetére


Karavik
veterán

Azért mert encryption (titkosítás) miatt TWRP nem fér hozzá a belső tárolóhoz. Megoldás: Format data (ez eltávolítja az encryption-t és törli a data partíciót belső tárolót is beleértve) > reboot to recovery > másold fel a ROM-ot a belső tárolóra > Install > ROM kiválaszt > swipe to install > reboot to system

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#753) jana87 válasza mgTerminator (#735) üzenetére


jana87
tag

Egyáltalán lehet valahol kapni kéket és fehéret? Én úgy tudom, hogy még csak feketét lehet kapni... Kék fehér csak álom! :))

(#754) Majkee84 válasza Karavik (#752) üzenetére


Majkee84
aktív tag

Megyek neked egy sörrel! :D

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#755) mgTerminator válasza tibcsi0407 (#749) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én ezekkel mind tisztában vagyok, szóval fölöslegesen írtad le ezt a regényt :D
Ja egyébként Mi4i, global dev-ről beszéltem. Ott valamiért a data partíción van, szóval egyszerűen eltávolítható...

(#756) mgTerminator válasza jana87 (#753) üzenetére


mgTerminator
veterán

Van már kék, azt lehet rendelni, viszont ezüst szerintem még mindig nem nagyon van...

(#757) tibcsi0407 válasza mgTerminator (#756) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ezüst, ha lesz is akkor is limitált széria lesz.

https://utdetailing.hu/

(#758) jana87 válasza mgTerminator (#756) üzenetére


jana87
tag

Akkor kérlek segíts nekem! Kelet honnan lehet rendelni, ahol van is raktáron? Köszi

(#759) Karavik válasza jana87 (#758) üzenetére


Karavik
veterán

Spemall pl: [link]

"MI6 6+64G black, 6GB+128GB black, 6GB+128GB blue, 6GB+128GB caramic version in stock for immediate shippment"

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#760) sbazsi válasza Karavik (#759) üzenetére


sbazsi
veterán

Hibás a link!
Mi6@spemall
Ez a kereső találata a spemall oldalon a mi6 kulcsszóra.

Viszont én is szeretnék egy fekete mi6-ost, 128gb tárhellyel, official global rommal, OTA update, magyar nyelvvel, raktárról, nem 2-4 hét múlva történő szállítással :))
Tudtok valami megbízható forrást?
:U

[ Szerkesztve ]

(#761) mgTerminator válasza sbazsi (#760) üzenetére


mgTerminator
veterán

Spemall.

(#762) jana87 válasza Karavik (#759) üzenetére


jana87
tag

És olyanra van bármi esély, hogy cégre veszem a telefont és adnak nekem számlát róla? :) jó lenne, ha igen....

(#763) tibcsi0407 válasza jana87 (#762) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azt hiszem, hogy van céges számla. Viszont Áfát csak akkor tudsz leírni, ha vámkezeled. Egyébként azt ők fogják Hollandiában.

https://utdetailing.hu/

(#764) sbazsi válasza mgTerminator (#761) üzenetére


sbazsi
veterán

Link?

(#765) beyruth82


beyruth82
veterán

Ez ciki [link]

(#766) batabe válasza beyruth82 (#765) üzenetére


batabe
senior tag

Na jó, de a 8 giga ram a 6 ellen... Ugy lenne fair, ha azonos verzió lenne egymás mellett szerintem

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#767) beyruth82 válasza batabe (#766) üzenetére


beyruth82
veterán

Gyorsaságot nem befolyásolja a ram mérete csak a már megnyitott alkalmazások újboli előhívását.Az első megnyitásoknál(ahol a ram mérete semmit nem jelent)is szinte mindig gyorsabb az oneplus.Mivel a processzor ugyan az ezért csak egyetlen oka lehet ennek a különbségnek.Az optimalizáltság.

(#768) tibcsi0407 válasza beyruth82 (#765) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Itt látszik a tiszta Android előnye.

https://utdetailing.hu/

(#769) beyruth82 válasza tibcsi0407 (#768) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen pontossan :)

(#770) Fejvadi válasza beyruth82 (#769) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Meg is fizeted ezt a különbséget.

(#771) tibcsi0407 válasza Fejvadi (#770) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Annyival nem drágább azért a Oneplus, mint amennyivel jobb is. Jobb a kamera, jobb, stabilabb, pörgősebb a rendszer, nyílt forráskódok, óriási community. Normális nemzetközi support.
Szépen elmentek a Xiaomi mellett.

https://utdetailing.hu/

(#772) frenk1 válasza tibcsi0407 (#771) üzenetére


frenk1
aktív tag

jo a one plus 5 csak szerintem a kijelző nagy

(#773) beyruth82 válasza frenk1 (#772) üzenetére


beyruth82
veterán

5,5" nagy?Jó vicc...

(#774) tibcsi0407 válasza beyruth82 (#773) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez a szubjektív véleménye, nem érdemes ezen vitatkozni. Nagyon sok embernek az 5" is csak kényszermegoldás, mert nincs kisebb (normális).

https://utdetailing.hu/

(#775) zsolt320i válasza frenk1 (#772) üzenetére


zsolt320i
senior tag

nekem is az 5.2 az ideális minél kisebb body-val párosítva...

[ Szerkesztve ]

(#776) Karavik válasza beyruth82 (#765) üzenetére


Karavik
veterán

Úgy tűnik Mi6 Plus lesz a Xiaomi válasza a OP5-ra: [link]

...meg az én köv telóm is egyben. :))

5.5-5.7 col az optimális kijelzőméret számomra kiemelkedő screen to body ratio-val természetesen...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#777) tibcsi0407 válasza Karavik (#776) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Biztos remeg a térdük. Carl Pei most alsógatyát cserél a hír hallatán :DDD
Főleg, hogy még mindig csak nagyon pletyka, továbbra is a legutolsó official info, hogy Lei Jun tagadta, hogy tervben lenne a Mi6 Plus.

https://utdetailing.hu/

(#778) Fejvadi válasza tibcsi0407 (#771) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Lehet szerinted jobb, szerintem nem. 1Ft-al sem ér többet, de nem ennyi a különbség, hanem 30K körül lehet. Már sokat javult a kamera és még fog is. Pörög a fapad? Elég gáz lenne, ha még az sem pörögne. Szerintem stopperoljad a tizedeket, századokat, naponta, aztán egy hónapon keresztül, hogy legyen egy megfelelő átlag és vetítsd ki éves szintre. Remélem a kapott időt hasznosan tudod majd eltölteni, persze ha egyben kapnád meg. Annyi értelme biztosan lesz, mintha mérnéd, hogy mennyi energiát használsz el egy pislogásra. Összeadva biztos eltudnál húzni egy egész vonatszerelvényt, amúgy meg nulla. Újabban a Xiaomi lassúsága miatt, tömegek késik le a buszokat. Stabilabb? Nem tudom a sok év alatt miket csinálhattál a Xiaomi telefonjaiddal, de lehet kevesebbet kellene mókolni és nincs annyi gond. 4 éve használok Xiaomi-kat, de egyetlen fagyás, vagy restart nem volt. Kell is az a szupport, mert vannak bajok. Azért ott még nem tartanak, hogy elmentek a Xiaomi mellett,de eljöhet, hiszen a az anyuka el van eresztve rendesen, aztán még is csak ennyi telik tőlük.

(#779) beyruth82 válasza Karavik (#776) üzenetére


beyruth82
veterán

Sajnos nem lesz Mi6 plus

(#780) tibcsi0407 válasza Fejvadi (#778) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért ez nem ennyire egyszerű. Az elmúlt egy évben szépen végignéztük, ahogy a MIUI megy lefelé a lejtőn és még ennek nincs vége. Sorra sz*rják ki a telefonokat, egyre több és több van, az érdemi támogatás pedig mint fogalom megszűnik létezni a Xiaomi-nál. (nem lepődnék meg, ha a MIUI 9 közelebb lenne az AOSP-hoz, mint eddig valaha)
A Mi Note 2, ami szintén nem volt egy olcsó darab volt életem egyik legrosszabb vétele, míg a középkategóriás Xiaomi-k pedig szuperül remekelnek a családban, azokat el is ismerem, hogy jó telefonok, de a csúcskategóriában sosem tud a Xiaomi akkora átütő sikert felmutatni, amitől világhírnévre tenne szert.
Nem is az az alapvető probléma, hogy nem üti meg a valódi flagship szintet, hanem az, hogy a Xiaomi a régi Mi szériákkal úgy égett be a köztudatba, hogy valós alternatíva volt a nagyokkal szemben, de ma már nincs meg az az érzés, viszont a marketinggépezet pedig az ellenkezőt próbálja mutatni.
A Mi Note 2-nél is hasonló érzésem volt, jó-jó, de voltak hiányosságai. Főleg a kamera terén, mert egy 50-60 ezer Ft-os telefon is jobban teljesít.
A Oneplus kiegyensúlyozottabban kínál jót és ez fontos. Az is fontos, hogy nyitottak az EU népe felé. Sőt, több országban már a szolgáltatóknál is lehet kapni.
Xiaomi miért nem lépi ezt meg? Folyamatosan visszatáncolnak, meg apró, pici lépésekben mennek előre, pedig mögöttük is ott van a kínai állam. (ami azért valamivel nagyobb, mint a BBK)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#781) Karavik válasza beyruth82 (#779) üzenetére


Karavik
veterán

Dehogynem! Újabb híresztelések szerint lesz. Amiket linkeltem azok pár perces új hírek, mint ez is: [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#782) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Srácok, most próbáltam kollégámnak Mi5s-re feltenni a global stablet fastboot módban, mert ugye neki is MIUIHU van fent, és egyszerűen nem sikerült... Letöltöttem a fastboot romot, kicsomagoltam, MI flash-be betallóztam, de nem látja a telót. Rádugtam az enyémet és az enyémre sem reagált? Mit csinálok rosszul?

(#783) tibcsi0407 válasza mgTerminator (#782) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Driverek rendben vannak? Ha egyikőtökét sem látja, akkor a gép oldalán kell keresni a problémát.

https://utdetailing.hu/

(#784) davidkm2 válasza mgTerminator (#782) üzenetére


davidkm2
tag

Nézd meg, hogy a Mi Pc Suite felismeri-e a telót.
Ha nem, akkor a tákolt rom miatt van ez.
Nálam is ez a szituáció, mint meghajtó megjelenik a teló, de a pcsuite nem ismeri fel.

Ha nem megy semmi, akkor deep flash cable.

(#785) mgTerminator válasza davidkm2 (#784) üzenetére


mgTerminator
veterán

A mi PC suite sem ismeri fel, csak háttértárként.
Driverek szerintem lehet rendben vannak, de lehet hogy mégsem... Honnan tudnám leszedi?

(#786) tibcsi0407 válasza mgTerminator (#785) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Miflash elvileg fel tudja Neked telepíteni. De megpróbálhatod a 15 seconds fastboot installert is.

https://utdetailing.hu/

(#787) mgTerminator válasza tibcsi0407 (#786) üzenetére


mgTerminator
veterán

Igen, azzal próbáltam, 3x is, de semmi.... ötlet, mit honnan szedjek le?
Mostmár magamnak akarom felrakni a Global stabilt, arról gondolom devre átállni már nem nehéz...

[ Szerkesztve ]

(#788) tibcsi0407 válasza mgTerminator (#787) üzenetére


tibcsi0407
félisten

15 seconds installer-rel? Még megpróbálhatod a minimal fastboot driver-t is.
Valamint még azt, hogy a Windows-t speciális rendszerindítással indítsd úgy, hogy a eszközillesztő aláírások ellenőrzése ki legyen kapcsolva.
Egyből global DEV-et tegyél fel, mert úgy is tiszta telepítés kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#789) mgTerminator válasza tibcsi0407 (#788) üzenetére


mgTerminator
veterán

Global dev még nincs Mi6-ra. Linkeket esetleg tudnál dobni meg hogy mivel kezdjem stb. Esetleg cseten meg tudnánk beszélni? Nem biztos hogy érdekel ez mindenkit :D

Azt írja amúgy hogy "A megadott típuskonverzió érvénytelen".

[ Szerkesztve ]

(#790) tibcsi0407 válasza mgTerminator (#789) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor addig nem érdemes a stable-t sem felraknod, mert úgy is mindent lezúz a dev telepítése. Összeakadhatnak a dolgok, ha nem tiszta a telepítés.
Én mindig ezt szoktam ajánlani: [link]
Milyen Windows? 10? Speciális rendszerindítás

https://utdetailing.hu/

(#791) Fejvadi válasza tibcsi0407 (#780) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Lehet, hogy a MiNote2 az elvárásaidhoz képest alul multa magát fényképezés terén, de a MiNote és Pro, viszont annyira jó volt ezen a téren, hogy a nyomdász is csak lesett. Azt mindenki tudja, aki ismeri már a Xiaomi-t, hogy amikor kijön egy új modell, általában csapnivaló a MIUI rajta. Mindjárt az elsők között beszereztél egyet és hamar le is cserélted. Lehet azóta már rendbe tették a kamerát, hiszen hetente jön ki frissítés. Nekem volt MiNote-m és minden téren elégedett voltam vele. Miért megy a MIUI lefelé a lejtőn? Minden héten frissítem a Xiaomi telefonjaimat és nem látok semmi lejtőt. Szerintem egyre jobb és elég sokszor üti fel a fejét benne valami újdonság. Engem nem zavar, hogy nem évi egy telefont adnak ki, hogy a paraszt elhiggye, hogy micsoda értéket kapott, ami jól tartja az árát. Nem úgy veszek telefont, hogy majd a név egy év múlva is jól eladja. Nem kell bemutatni O+ -t, volt már nekem is, igaz 14 óra után már unalmas lett és ment a piacra. Nem értem mi ez az EU elvárás részedről a Xiaomi-val szemben, amikor pontosan tudod, hogy nem annyira akarnak ebbe az irányba nyitni és nem is ide szánják főként a termékeiket. A termékekről jut eszembe, hogy nem csak évi egy telefont tudnak lemásolni, hanem rengeteg cuccot gyártanak a telefonok mellett. Mi az a OP5-ben amire azt mondhatja, hogy na ez megpróbáltuk. Megrendeli az alkotóelemeket, lemásol egy tokot és feltesz rá egy Google-t. Ehhez nem kell semmi csak pénz.Teljesen egyszerű összeszerelő üzem, semmi több.

(#792) Fejvadi válasza mgTerminator (#789) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Szedj le egy Kínai nyelvű MiFles-t, azzal csináld.

(#793) tibcsi0407 válasza Fejvadi (#791) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Meg van még a Mi Note 2, a feleségem használja. :)
Nem rosszabb a kamerája, mint a Mi Note 1-nek, viszont az akkori mezőnyhöz képest a Mi Note 1 nem volt akkora elmaradásban kamera terén, mint a Note 2 a vele azonos mezőnyhöz képest.
Igazad van, a konstans teljesítmény valóban nem lejtő. A naptár és a kalkulátor alkalmazáshoz adott nagyon hasznos funkciók komoly mérnöki munkát jelentenek a háttérben. :DDD
Tudod, amikor egy rendszer menetel felfelé, mindenki azt akarja használni, mert annyira jó, addig nincs gond. Viszont újabban egyre gyakoribb, hogy mindenki CM-re megy át, vagy AOSP-ra, mert elege van a MIUI-ból. Nekem nem volt vele bajom azon kívül, hogy érdemi (motorháztető alatti) fejlődés nem történt.
A kamera pedig még mindig ugyanolyan a Mi Note 2-n. Bár arra is fogadni mernék, hogy annak a kódjában egy byte-ot sem módosítottak a megjelenés óta, mert azóta kijött még vagy 10 telefon és azokra kellett koncentrálni.
Sokkal jobb volt az az idő, amikor csak néhány telefont adtak ki egy évben, de azokat komolyan támogatták. Számomra az, hogy jön egy semmilyen update hetente, ilyen humbuk changelog-gal, az kevés.
Úgy sem fogunk ezen szerintem közös nevezőre jutni.

https://utdetailing.hu/

(#794) Fejvadi válasza tibcsi0407 (#793) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Na jó, abban akkor meg állapodhatunk, hogy nem annyira gáz a kamera, csak te nagyobb elvárást támasztottál vele szemben. Ez így rendben van.
A MiNote széria, én úgy látom, mindig is egy mostohagyermek volt a Xiaomi számára, mert nem igen törődött vele. Ezek szerint ez a 2.-ra is érvényes maradt.
Ahogy olvastam ezt a bejegyzésed, felmerült bennem egy kérdés.
Áruld el nekem, szerinted miért vesznek olyan emberek Xiaomi-t, amit, nem Európának szánnak és ráadásul a MIUI-t sem szeretik? Szeretik szívatni magukat? Aki az egyszerűt szereti, annak nem igazán ez a jó választás.
Nem baj az, ha nem mindig értünk mindenben egyet, mert lehet pont abból tudok tanulni.

(#795) mgTerminator válasza tibcsi0407 (#790) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nem baj ha letúr mindent, az egész tárhely fent van a felhőben, van ami 2 helyen is, szóval nem érdekel, csak az hogy végre felmenjen már :D

(#796) mgTerminator válasza tibcsi0407 (#790) üzenetére


mgTerminator
veterán

Feltettem, de sajnos még mindig nem jó, tegyem fel csökkentett módban is?

(#797) Le Klein válasza mgTerminator (#796) üzenetére


Le Klein
tag

Miflash-nek mi a verzió száma? Lehet egy régebbivel menne egyből. 2016.12.22.0 az megy tökéletesen, ami a legfrissebb azzal nekem is ugyan ez szokott lenni.

(#798) tibcsi0407 válasza Fejvadi (#794) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azt azért Te is tudod, hogy egy szűk réteg vesz Xiaomi-t. Az EU konzumer piacának maximum a 0.1%-a, de még ez is lehet túl sok. Az, hogy itt a PH-n egy általános márka, az egy dolog, egy másik dolog a valós fogyasztói társadalom, akikből a gyártók megélnek.
Egyébként én sem éreztem a kamera dolgot, amíg nem lett meg a Honor V9. Ég és föld. Az EMUI-ról nem is beszélve. De tényleg nem húzgálom tovább a bajszod, én ezt nem vitának, inkább eszmecserének szánom.

(#796) mgTerminator

Illesztőprogram aláírás ellenőrzését próbáld meg kikapcsolni. Most fejből nem tudom hányas szám lesz.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#799) Karavik válasza mgTerminator (#796) üzenetére


Karavik
veterán

Ezzel az MiFlash-el menni fog: [link]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#800) tibcsi0407 válasza Karavik (#799) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Olvass vissza, a Mi5S-t sem látta a gép valamiért.

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.