Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Atomgeszi válasza tibcsi0407 (#270) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link]

Ha lenne belőle végre egy 128GB-os verzió, meg kijavítanák a Honor 8 kamerás/videós hiányosságokat, meghagyják az infrát és a 3,5mm jacket, engem megvettek. :K

(#352) tibcsi0407 válasza Atomgeszi (#351) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jack-et meghagyják, ezt már megerősítette a CEO. Infra lesz szerintem, nekem van a V9-en. 128-as az kérdéses, V9-ből van, szerintem ebből is lesz.
Engem is nagyon érdekel, a Nubia Z17-tel együtt. :)

https://utdetailing.hu/

(#353) ThorsHUN válasza tibcsi0407 (#352) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Igen engem is ez erdekel.

Egyik oldalon az ar, a snapi rpoci, az univerzalis gyorstoltes, a jobb uzemido jatszik
a masikon a b20, hazai gari, jack dugo, jobb kameras kepessegek

ha a p10-re alapozunk.

(#354) tibcsi0407 válasza ThorsHUN (#353) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért a Kirin 960 egyáltalán nem hátrány. Snapi 821-ről váltottam erre és az igazat megvallva nem érzem visszalépésnek. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#355) ThorsHUN válasza tibcsi0407 (#354) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Itt van egy battery teszt.
Erdekes:)

A snapi elonye a quickcharge univerzalitasa pl. Az energiatakarekosabb mukodes es az univerzalitas. Erosebb a proci jatekoknal is es a legtobb dolgot erre optimalizaljak.

De ez csak egyeni velemeny:)
A mindennapos hasznalatban nem utkozik ki annyira

(#356) tibcsi0407 válasza ThorsHUN (#355) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Annyira overkill már a Snapi 820 is, hogy onnan fölfelé tökmindegy, hogy milyen SoC dobog a gépben, mert úgy sem használja ki semmi egyelőre. :)
A rendszer optimalizálása pedig a Kirin esetén egyértelmű, hiszen házon belül van minden. Qualcomm viszont nem ad ki telefont. :) :))

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#357) Karavik válasza tibcsi0407 (#336) üzenetére


Karavik
veterán

Igen, mint ahogy azt is tudom, hogy nem megfelelő fényviszonyok mellett minden telóba integrált kamera elvérzik, sőt kompakt, bridge fényképezőgépek legnagyobb többsége is.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#358) Atomgeszi válasza tibcsi0407 (#352) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Hmm ez a Nova 2 is elég tetszetős lett. :K Mondjuk ez a fekete keret a kijelző szélén körbe nekem még mindig nagyon gagyi hatást kelt. Remélem lesz valami más színű előlappal is. :)

(#359) tibcsi0407 válasza Karavik (#357) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nyilván elvérzik, csak a kérdés az, hogy az eredmény használhatatlan, vagy elfogadható. A Xiaomi sajnos a használhatatlan képeket produkálja és ez baj. Mosott, élettelen képeket készít.
Nem kell ezt itt túlmagyarázni, a lényeg az, hogy az árkategóriában nem 1-2 olyan mobil van, ami jobb fotós képességekkel rendelkezik.
A Xiaomi-nak az idióta launcher és alkalmazásfoltozások helyett a mérnökeit a valós problémákra kellene ráállítania, mert a hardver az nagyon is jó, ami a telefonban van.
Az a baj, hogy az ilyen dolgokat személyes sértésnek veszed, pedig csak egy telefonról van szó. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#360) Karavik válasza <Adamsky> (#346) üzenetére


Karavik
veterán

Letöltöttem pár képet random, dng kiterjesztésű képek (Digital Negativ Image) tehát konvertált képekről van szó, de felnagyítva ez is mosódik és itt elvesznek a részletek. Természetesen számomra is megfelelő ez a minőség, amire hivatott arra bőven megfelelő, de 11 napos fiamról már Nikon D5600-al készítem a képeket :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#361) tibcsi0407 válasza Karavik (#360) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A DNG a nyers, RAW kép :B
Azt barmolják szét sok esetben az algoritmusok.

https://utdetailing.hu/

(#362) Karavik válasza tibcsi0407 (#359) üzenetére


Karavik
veterán

Eddig még nem jutott eszembe sértésnek venni :)
Lényeg, hogy nekem nincsenek nagy elvárásaim egy telefonba integrált borsónyi mérető kamera modultól. Amire hivatott arra megfelel szvsz, jó minőségű képek készítésére nekem van más alternatíva...

(#361) tibcsi0407:

Ezek szerint Huawei P10 esetén a RAW alapból támogatott képformátum?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#363) tibcsi0407 válasza Karavik (#362) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Na és most jutottunk közös nevezőre szerintem. :) Az utolsó mondatban mondtad ki a lényeget. Mert amíg Te szeretsz másik gépet hurcolászni magaddal, vagy annyira magasak az igényeid, addig másnak jó egy olyan telefon is, ami telefonos berkekben jónak számító képeket készít. Ez az, amit a Xiaomi nem hoz sajnos, így sok ember számára kiesik.

https://utdetailing.hu/

(#364) Majkee84 válasza tibcsi0407 (#323) üzenetére


Majkee84
aktív tag

Felajánlották, hogy Royal mail-el küldik, illetve vám biztosítással és a különbözetet kifizetik. Így lehetnek buktatók/extra költségek?
Szerk.: köszi, akkor küldetem így.

[ Szerkesztve ]

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#365) tibcsi0407 válasza Majkee84 (#364) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem, ha nem gond, hogy a vámkezelés sokáig eltarthat bizonyos esetekben. (utána visszafizetik természetesen az ÁFA+ vámkezelés díját)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#366) <Adamsky> válasza Karavik (#360) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Letöltöttem pár képet random, dng kiterjesztésű képek... "

Honnan? A mobilról (a Mi5 tud ilyet)?

" ... tehát konvertált képekről van szó ... "

Konvertált? Miért lenne az? Ezek - ahogy azt tibcsi0407 is írta - nyers képek. Aki ért hozzá ill. elég ügyes, az ebből tud a legtöbbet kihozni.

" ... de felnagyítva ez is mosódik és itt elvesznek a részletek."

Akkor ott valami gond van. Vagy a képek rossz minőségűek vagy a szoftver, amivel megpróbáltad megnyitni nem kezeli rendesen a formátumot. Nyers képen a színek lehetnek látványosan másak (a velük párhuzamosan készült JPEG-ekhez képest), ill. a zaj lehet több, mert zajszűrés ezeken ugye nincs.

D5600? Az meglehetősen új szerzemény lehet. Esetleg nézd meg majd annak a raw képeit (ha az is életlen, és a JPEG éles, akkor megeszem a kalapom).

(#367) Zsozsoka 74


Zsozsoka 74
senior tag

Bizony én is vadászok egy olyan mobilra min. 5.2" amely jó fényképeket és videókat csinál akár gyengébb fényviszonyok között is...
Tovább gondolva gondolom az sem mindegy egy beltéri gyengébb fényben hogy van beállítva a fénykép illetve a videó kamera menüje is, például ezt hol találom meg hogy melyek az optimális beállítások ezen esetekben?

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#368) tibcsi0407 válasza Zsozsoka 74 (#367) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Van manual mód a Xiaomi gyári alkalmazásában. Az optimális beállítások (ISO, záridő, fehéregyensúly, manuális fókusz) több tapasztalatot igényelnek. Ezért is fontos, hogy egy átlagos felhasználó kezében az automata mód is jó képeket készítsen.

https://utdetailing.hu/

(#369) Karavik


Karavik
veterán

FYI:

múlthéten utaltam rá, hogy Mi6 esetén kivételesen nem kell majd sokat várni a magyar nyelvű ROM-ra. Ez pontosan egy hetet jelentett, mert a mai xiaomi.eu 7.5.25 kiadásba máris integrálásra került.
XIAOMI.EU Mi6 5.7.25 letöltési link:[link]

@Tibcsi figyelsz?? ;]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#370) han_lev


han_lev
senior tag

A fényképezés a telefon 3. vagy 4. funkciója. Embere válogatja, hogy kinél milyen súlyal esik latba. A proceszorteljesítmény, a kijelző, a netképességet, a hangképességek, az akksi (a kinézetet nem is mondtam) versenyez még az elsőbségért. Persze ha ezekben kiegyenlített a készülékek közötti különbség, akkor a kamere is lehet a döntést meghatározó rész.
Értelmetlen úgy vitatkozni, hogy másnak más az elsődleges. Aki egyéb tulajdonsága miatt választ egy készüléket, hajlamos más tulajdonságbeli hiányosságait elnézni, vagy felnagyítani. Ez is alapot képez a vitára (b20) Aki megveszi, és összeségében elégedett, az elégedett lesz a kamerájával is (legalább kibékül vele),vagy a b20nélküli nettel, vagy az akksival, vagy a kijelzővel.
Nekem a processzor/ram teljesítmény az legfontosabb. Ezért a MI6 szerintem suerethető lesz. :C
:R :R

MI9 6/64

(#371) tibcsi0407 válasza Karavik (#369) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Úgy látszik hamar sikerült tesztkészüléket szerezni. ;]

(#370) han_lev

Nálam sem az elsők között szerepel, viszont ha az a legnagyaobb negatívuma, akkor zavar. A Mi Note 2-nek sem tudtam elnézni, hogy az azonos árral rendelkező Honor V9 jobb képet készít és semmi másban nincs elmaradva, ezért is váltottam le.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#372) Rawulf


Rawulf
őstag

Alapbeállításokkal, azaz semmit sem variáltam, csak mindkét telefonnál hagytam, hogy az updater a legfrissebb firmware-re frissítsen:

Smartisan Nuts Pro 128GB VS Xiaomi Mi6 64GB

És akkor valaki árulja már el nekem, hogy mégis minek állította be a Xiaomi, hogy alapértelmezés szerint belevésse a képbe a telefon, hogy "SHOT ON MI6 MI DUAL CAMERA"?

"Please state the nature of the medical emergency."

(#373) Swinegod válasza tibcsi0407 (#371) üzenetére


Swinegod
őstag

Nagyon off:
A te szakértelmed kérném, szerinted mennyire jó a Redmi Pro kamerája? Szerintem jobb, mint a 6s, Mi Note 2-nek nem gondoltam volna, hogy ennyire szutyok
[link]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#374) tibcsi0407 válasza Swinegod (#373) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem az árához képest nagyon is jó. A Xiaomi középkategóriában olyan kamerás teljesítményt nyújt, ami ott tökéletesen megállja a helyét. A gond ott kezdődik, hogy felső kategóriában nem nyújtanak sokkal többet.
Low light-ban azért a Mi Note 2 egy fokkal jobb, mint a Redmi Pro, de igazából egyik sem túl acélos. Az apró részletek még jobban kivehetőek, pl nézd meg a dolláron a szöveget, vagy a fekete csipkét azon a piros "izén".
A Mi Note 2 egyébként nappal piszok jó képeket készít, van pár a blogomon a Mi Note 2 tesztemben, de például a lakásban már nem tudtam olyat készíteni lámpafénynél, ami ne lett volna nagyon zajos.

https://utdetailing.hu/

(#375) Swinegod válasza tibcsi0407 (#374) üzenetére


Swinegod
őstag

Én gyakorlatilag csak a metró hálózatot nézem + a mellette lévő cuccot nézem, ami nem tudom mi.
Még mindig várom, hogy a Xiaomi kiadjon egy telefont ami messze veri még az aktuális Samu és iPhonet kamerában csak hogy senki se tudja mondani, hogy milyen fosok a kamerái. Mondjuk valószínűleg sose fog megtörténni :(

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#376) tibcsi0407 válasza Swinegod (#375) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A kamerák nem fosok igazából, hiszen minőségi szenzorokat használnak, sok esetben OIS is van. A szoftver gyenge, de az nagyon.
Jó lenne, ha alapból lenne Camera 2.0 API RAW támogatással, szívesen megnéznék 1-2 nyers fotót. Szerintem közel sem lenne ennyire rossz az eredmény.

https://utdetailing.hu/

(#377) Swinegod válasza tibcsi0407 (#376) üzenetére


Swinegod
őstag

Hát, én nagy reményeket fűztem a Mi 5s kamerájához, hiszen látom, hogy Google Pixel szenzor, aminek világrekorder kamerája van (volt mikor kijött?), erre... Hát, szokásos. 300$-os árszegmensben még jónak jó, de azért egy IMX 378 ennél többre képes, rá kéne tényleg erre a szoftverre gyúrni egy kicsit, de egyenlőre mindegy nekem, Redmi Pro kamerája nekem tökéletes, utána meg a legjobb Helio X30-as telefon vagy egy Mix váltja

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#378) ThorsHUN válasza Swinegod (#377) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Szerintem a mi5s-el ha nem a gyari kamera alkalmazast hasznalod, akkor mar lehet talan jo kepeket loni

(#379) tibcsi0407 válasza Swinegod (#377) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Itt jön vissza azt, amit senki sem ért meg, hogy miért szoktam azt mondani, hogy visszavehetne már a Xiaomi a telefonok piacra dobálásából.
Annyi telefont kidobtak mostanában, hogy lehetetlen lesz magas színvonalon tartani az optimalizációt mindenre. Ennek az egyik áldozata a kamera.

https://utdetailing.hu/

(#380) Rawulf válasza tibcsi0407 (#379) üzenetére


Rawulf
őstag

Azért remélem, hogy a rizsfőzőjüknél nincs ilyen probléma. :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#381) tibcsi0407 válasza Rawulf (#380) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem elég éles a rizs? :D

https://utdetailing.hu/

(#382) Rawulf válasza tibcsi0407 (#381) üzenetére


Rawulf
őstag

Nem lenne jó, ha túlfőzné vagy nem főne meg eléggé benne.
Persze a legfontosabb az lenne, hogy a légtisztítójukkal ne legyen ilyen gond. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#383) Rawulf válasza tibcsi0407 (#381) üzenetére


Rawulf
őstag

Kérdezted, hogy lehet-e fotózni, meg videózni.
Íme egy szemérmetlen videó az előző heti Xiaomi nyílt napokról, ahova betolakodtam.
A Xiaomi-s kislány nagyon furcsálta, hogy minek videózom le a kiállított Mi6 bemutató példányt, ha már ott lapul a táskámban egy zsír új, bontatlan (mivel a sorbanállás után rögtön odadurakodtam):
https://youtu.be/I6zLMwtPaKA

"Please state the nature of the medical emergency."

(#384) tibcsi0407 válasza Rawulf (#383) üzenetére


tibcsi0407
félisten

:DDD
Hogy elszégyellte magát. :))

https://utdetailing.hu/

(#385) Rawulf válasza tibcsi0407 (#384) üzenetére


Rawulf
őstag

Nem tudom miért... Az egy dolog, hogy keveset aludhatott, mivel kora reggel össze kellett dobniuk a standot, de aranyos volt így is.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#386) tibcsi0407 válasza Rawulf (#385) üzenetére


tibcsi0407
félisten

:) Hamu alatt lapul a parázs. ;]

https://utdetailing.hu/

(#387) Karavik válasza <Adamsky> (#366) üzenetére


Karavik
veterán

PC-ről töltettem le, de most újra megnéztem amit linkeltél és már mindegyik kép jpg lett

RAW image viewer -el nyitottam meg semmi gond ezzel a szoftverrel.

RAW képek nyersen nekem nem jönnek be, időm meg sincs utómunkálatokra...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#388) Karavik


Karavik
veterán

Viszonyításként Mi5Pro-val lőttem pár képet Camera2 API támogatással RAW+JPG formátumban:

JPG
RAW

+ össze lehet hasonlítani a tegnap hasonló körülmények között készített képekkel gyári camera appal auto módbanl

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#389) mgTerminator válasza Karavik (#388) üzenetére


mgTerminator
veterán

Sziasztok! Ha minden jól megy akkor jövőhéten rendelem meg a Spemallról! Valakinek van tapasztalata hogy mennyi idő alatt jön meg?

(#390) Karavik válasza mgTerminator (#389) üzenetére


Karavik
veterán

Nekem legutóbb 12 nap alatt szállították ki eu express shipping-el

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#391) mgTerminator válasza Karavik (#390) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ú az elég sok :/

(#392) tibcsi0407 válasza mgTerminator (#389) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Még mindig győzködöm Őket, hogy legyen a magyar raktárban is. Nem könnyű de szerintem majd sikerrel járok ;)
Ha elég sok ember igényelné, akkor egy szállítmányt lehet küldenének.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#393) <Adamsky> válasza Karavik (#388) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi! Érdekes ez a dng, megküzdöttem vele (mosott volt, és a színekkel is volt valami gond). Végül - crop-olást követően ez lett belőle (érdemes letölteni, és gépen összehasonlítani, mert a Drive képnézője nem az igazi).

No, közben megjelent a review a GSMArena-n: [link]
Még csak átfutottam, de úgy látom, hogy elégedettek voltak vele. Ami meglepett (és nekem fontosabb, mint a kamera) az a jó audio minőség (fülesen keresztül). Bár csak mégis jönne az a B20-as ...

(#394) tibcsi0407 válasza <Adamsky> (#393) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Type-C audio minőségen semmi meglepő nincs. A LeEco Le 2 Pro-m olyat szólt, hogy lerobbant a fejem. A sok jack-huszár ezt nem érti meg alapvetően..

https://utdetailing.hu/

(#395) <Adamsky> válasza tibcsi0407 (#394) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Lehet tévedek, de a GSMArena-sok a Type-C - jack átalakítóval mértek. Szóval a végeredményhez a csatlakozóknak semmi köze. A Type-C-nek akkor jön elő az előnye, ha az ember egy jó minőségű Type-C-s fülest használ hozzá. Ugyanis tudomásom szerint a DAC a fülesben van. Vagyis egy jó Type-C-s füles minden telefonon egyformán fog szólni.

Egyébiránt nekem nem a feltétlen a Type-C-vel van bajom, hanem a ténnyel, hogy nem lehet a telefont egyszerre tölteni és zenét hallgatni róla.

(#396) Rawulf válasza <Adamsky> (#395) üzenetére


Rawulf
őstag

Szerintem is ha már kifingatják a jack csatlakozót a telefonról, akkor legalább lehessen már egyszerre madzagos fülest és egy power bankot is rápattintani.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#397) mgTerminator válasza tibcsi0407 (#392) üzenetére


mgTerminator
veterán

Már a kollégám is erre gyúr :D Nekem meg jövő hónap elején jó lenne ha megjönne, haverom már nagyon várja hogy megkapja a Mi4c-met. Az ő telója szarakodik, konkrétan telefonálni alig tud :U

Amúgy nem tudnál szólni nekik hogy legalább egyet küldjenek (nekem) a magyar raktárba?

(#398) frenk1


frenk1
aktív tag

giztop web oldalon ismét esett 50 dollart az mi6 ára. gizchina oldalon is lassan esnie kéne szerintem

(#399) Rawulf válasza frenk1 (#398) üzenetére


Rawulf
őstag

Az az 50 dollár az extra hasznuk volt.
Egyébként például a kínai helyi kereskedők átlagosan 500-700 jüanos extra haszonnal dolgoztak eddig.
Van még rá egy hónapja a Xiaomi-nak, hogy nagyot csökkentsenek. Sajnos még mindig ugyanazt a hivatalos árcímkét látom.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#400) Karavik válasza <Adamsky> (#393) üzenetére


Karavik
veterán

Köszi, jól sikerült a cropolás, dinamikusabb színek, nagyobb kontraszt, élesebb és több a részlet, de nekem nem éri meg erre időt fordítani meló + 12 napos fiam mellett :) Az eredeti jpg is megfelelő minőséget nyújt számomra arra amire használom.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.