Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Zsozsoka 74 válasza Atomgeszi (#247) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Remélem azért lehet esetleg valami appal orvosolni hogy ne csak egy színben ragyogjon az értesítési led?

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#252) <Adamsky> válasza Karavik (#213) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... ami legrosszabb esetben 72 óra ... "
Ez most melyik viszonteladót és miben is gátol? Már megint a felhasználót szopatja a Xiaomi.... szerintem.

(#216) beyruth82
" ... a nemzetközi trend nem ez.Pont a fordítottja."
Sajnos nehéz úgy versenyeztetni két dolgot, hogy az egyik (5" vagy alatti "prémium" - Android(!) - telefon) gyakorlatilag megszűnt létezni. Mondjuk én szívesen megnéznék egy iPhone SE, 6s, 6 Plus összehasonlítást.
"A samsung idei kijelzőméretnövekedését..."
A Samsung-ot hagyjuk, mert hiába 5,8"-as de a 2:1-es képarány miatt teljesen más (értsd: jobb) kézbe venni, mint egy 5,2"-est.

(#244) Atomgeszi és (#238) davidkm2
Srácok, de itt most "buta" infráról beszélünk, ugye? Vagyis nem tanítható...

(#251) Zsozsoka 74
" ... azért lehet esetleg valami appal orvosolni hogy ne csak egy színben ragyogjon az értesítési led .. "
Amennyiben nem rgb led van benne, akkor biztos várni kell egy kicsit. Leghamarabb a jack csatlakozó meglétét előhozó sw. frissítés után jöhet majd. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#253) Atomgeszi válasza Zsozsoka 74 (#251) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szerintem fizikailag egy színű csak. Ami vicces, mert egy 30-50k-s telóba is tudtak rakni RGB LED-et. Nem is vicces, inkább szánalmas.

(#252) <Adamsky>

Olyanról beszélünk, amit a TV/Projektor/Klíma/Erősítő/ felé irányítva, a készüléket irányíthatjuk. Ez az S8-ban nincs, míg az Én 2 éves 4c-mben, de még anyám 40 ezres R3P-jében is van. :K

(#254) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Nem akarok szőrszálhasogatni, meg visszatérni a kamerára, de érdemes megnézni a harmad annyiba kerülő 4X képeit(tudom Mi6-nál sokkal erősebb volt a napfény :( )

[link] 4X vs [link] Mi6
[link] HDR 4X vs [link] HDR Mi6

(#255) <Adamsky> válasza Atomgeszi (#253) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a TV/Projektor/Klíma/Erősítő/ felé irányítva, a készüléket irányíthatjuk."
Amennyiben a távvezérlős szoftver ismeri azt az eszközt. Viszont, ha tanítható (infra vevő is van benne), akkor bármit vezérelhetünk. Tipikusan a set-top box-ok olyanok, amivel a legtöbb multi-s távvezérlő nem tud mit kezdeni.

(#256) enginev3.0 válasza Atomgeszi (#254) üzenetére


enginev3.0
félisten

Elég "szomorú" (?)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#257) beyruth82 válasza Atomgeszi (#254) üzenetére


beyruth82
veterán

Ez most komoly?

(#258) Viktor0610 válasza beyruth82 (#257) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én azért megvárom majd a GSMArena tesztjét.
Csak nem annyira rossz a kamerája ennek.

No, nem mintha nem épp' egy fele-/harmadannyiba kerülő Redmi 4 Prime-ot nyúznék. :D

Samsung Galaxy A54

(#259) Atomgeszi válasza <Adamsky> (#255) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ok, köszi :)
Szerintem amúgy a gyári Mi Remote alkalmazás elég sok mindent felismer.. Egyedül egy 153 éves daewoo SD TV-t nem tudtam eddig irányítani. De kocsmákba TV, Klímát stb. mindent sikerült. :)

És még mindig inkább legyen, mint ne legyen, mert sosem tudhatod, hogy mikor jön jól. Ezért utálom az ilyen spórolást, meg szemétkedést. Had döntsem már el, hogy kell vagy sem. Ha már ennyi pénzt kifizetek, akkor igen is legyen benne. Mint autónál is, ha már egy flagship autót veszek, akkor legyen hátul is ülésfűtés hűtés, még akkor is, ha nem használom, mert high end, mert felső kategóriás, mert az az Alfa.. és nem csonkítani.
Na mindegy.

(#260) Fejvadi válasza Atomgeszi (#254) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Fog az még sokat javulni (bízom benne, bár nem érdekel a fotózás, de azért legyen megfelelő, hátha véletlen kell), csak várni kell amíg megoldják. Mindig így kezdődik.

(#261) Karavik


Karavik
veterán

Mi6 teszt GSMArena aspektusból: [link]

Teljes tesztre még várni kell, de ez mindenképp jó ómen:

"The main camera uses Xiaomi's 4-axis optical image stabilization. We're still testing it but for now we're impressed."

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#262) Drenadar válasza Karavik (#261) üzenetére


Drenadar
veterán

néztem ezeket a sample képeket... és... az jutott eszembe, hogy olyan érzés kinagyítva ránézni mintha egy nagyon szép részletgazdag olajfestményt néznék... de semmiképpen sem fényképet :(

(#263) Karavik válasza <Adamsky> (#252) üzenetére


Karavik
veterán

Csak a "bér"-bootloader nyitásotokat akarják ezzel megakadályozni ill. csökkenteni.

Amúgy a bootloader nyitás engedély megszerzésének átfutási ideje közben a kezdeti 10 napról 1 napra csökkent. Ha ehhez hozzáadjuk 0 perces Mi user 72 órás várakozási idejét, ami a telefon MI fiókkal történő összepárosítástól kezdődik (ez a legrosszabb eshetőség), akkor a várakozási időt tekintve a bootloader nyitás kezdeményezhetőségéig összességében így is javult a helyzet...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#264) tibcsi0407 válasza Drenadar (#262) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ilyen távoli képeken mit vártál a nagyítástól? Ez nem egy műhold vazzeg. :D

https://utdetailing.hu/

(#265) eustock


eustock
tag

Kedves fórumozók!

Friss információt kaptunk a Xiaomitől, 1-2 hónapon belül érkezik az Mi 6 International verzió.

A készüléket mi is forgalmazzuk majd, de részleteket sajnos még nem tudunk mondani.

[ Szerkesztve ]

(#266) Atomgeszi válasza eustock (#265) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:R

Csak sajnos a gyártói kapacitás csökkenése miatt, hónapos csúszás várható. Köszönjük Xiaomi. Bár ne legyen igazam, peace srácok! :) :R

(#267) SamiCsillag válasza eustock (#265) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Akkor szeptember környéke. Addig megjelenik a Honor 9 is.

(#268) <Adamsky> válasza SamiCsillag (#267) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ja, csak az 5,5"-ös lesz, nem? Tudom, valakinek a hét is páros, de nekem pl. nagyon nem mindegy a kijelző a fizikai méret. Egyébként ezzel a húzással nagy bajba hozott a Xiaomi. Rühellem őket, hogy "kioptimalizálták" a jack csatlakozót, mivel viszont a B20-at se támogatta, megnyugtattam magam, hogy ez nem az én telefonom. Erre tessék! :)

[ Szerkesztve ]

(#269) Atomgeszi válasza <Adamsky> (#268) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nagyon remélem, hogy maradnak a Honor 8 jelenlegi méreténél..

(#270) tibcsi0407 válasza Atomgeszi (#269) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Biztosan maradnak. Nagyobb méretet igénylőknek ott a 8 pro.

https://utdetailing.hu/

(#271) Rawulf


Rawulf
őstag

Mivel ez a legfrissebb Mi6-os topik, ezért ide írom be.
Xiaomi dolgozótól kaptam az infót, hogy megkezdték a kerámiatokos 128GB-os forgalmazását is.
Azt mondták, hogy ez a kerámika dolog ugyanaz a módi, mint a Mi Mix-nél.
Illetve előző héten elfelejtettem megkérdezni, de természetesen a sima (fényes) feketéből is árulták már a 128GB-osat.
Hétvégére kiteszem a videót, amit a hétvégi Xiaomi standnál készítettem Hongshan-nál (Sencsenben).
Igyekszem összevetni a Mi6 kameráját a Smartisan Nuts Pro-éval is.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#272) han_lev


han_lev
senior tag

Na, akkor most, hogy már megvan a teszt, gondolom ez a topik marad. :DDD
Csak hogy tudjam követni az eseményeket, és alkalmanként szerény, de annál nagyobb bölcsességemmel megörvendeztessem fórumtárssim sivár, de annál élménytelenebb (virtuális) életét. :U
:R :R

MI9 6/64

(#273) kriver


kriver
tag

Jön a B20 verzió! :DD

[ Szerkesztve ]

(#274) frenk1


frenk1
aktív tag

áruljátok már el az ujjnyomat olvasóval lehet hívást fogadni mint a huawei telóknál ? A nemzetközi verzió tartalmaz b20-at ?

[ Szerkesztve ]

(#275) Keil Walker válasza eustock (#265) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Zsír. Már tudom mit kérjek karira :D

(#276) frenk1 válasza kriver (#273) üzenetére


frenk1
aktív tag

megelőztél a kérdésemmel köszönöm lesz B20. hurrá . Biztos az eu stocnál olcsóbb lesz jóval.

(#277) tibcsi0407 válasza frenk1 (#274) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem adod fel? :D

https://utdetailing.hu/

(#278) frenk1 válasza tibcsi0407 (#277) üzenetére


frenk1
aktív tag

nem adom fel kérdésem után jött a válasz nyugodj meg kérdezni lehet azért van a topik.

(#279) tibcsi0407 válasza frenk1 (#278) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az ok, de már legalább 20 helyen elmondták Neked, hogy a MIUI-ban nincs ilyen funkció.

https://utdetailing.hu/

(#280) frenk1 válasza tibcsi0407 (#279) üzenetére


frenk1
aktív tag

nem olvastam nem találtam kérdésemre a választ nincs mindig időm vissza olvasni több oldalt ne kommentálj légyszi

(#281) tibcsi0407 válasza frenk1 (#280) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kérdés 1 --> Válasz 1

Kérdés 2---> Válasz 2

Kérdés 3--> Válasz 3

Reakció 1
Reakció 2

Azért pár sor visszaolvasásába még nem halt még bele senki. Nekem sincs időm sok mindenre, de ha valamit meg szeretnék tudni, akkor nem vagyok lusta pár kommentet elolvasni.

https://utdetailing.hu/

(#282) frenk1 válasza tibcsi0407 (#281) üzenetére


frenk1
aktív tag

ok köszi vita lezárva utána fogok olvasni

(#283) beyruth82 válasza tibcsi0407 (#281) üzenetére


beyruth82
veterán

Ez tényleg nem semmi :D

(#284) han_lev válasza tibcsi0407 (#281) üzenetére


han_lev
senior tag

.... És nem lehet beletenni.... :F
;]

MI9 6/64

(#285) Zsozsoka 74 válasza tibcsi0407 (#281) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

... vagy esetleg egy app amivel működne?
Olyan sincs? :)

[ Szerkesztve ]

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#286) tibcsi0407 válasza Zsozsoka 74 (#285) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem tudom, egyébként sem látom értelmét ennek a funkciónak. :)

https://utdetailing.hu/

(#287) Zsozsoka 74 válasza tibcsi0407 (#286) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Mondjuk engem inkább a kamera izgat... Remélem azzal tudnak valamit kezdeni mert nem flagship - hez méltó...
Vagy esetleg várok egy másik xiaomi telót amibe talán már figyelnek arra is hogy hasonló legyen a kamerája mint mondjuk egy s7 - nek...

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#288) tibcsi0407 válasza Zsozsoka 74 (#287) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sosem volt még olyan Xiaomi telefon, ami flagship-szintű kamerával rendelkezett. Az árához képest viszont általában jót nyújtott.

https://utdetailing.hu/

(#289) Zsozsoka 74 válasza tibcsi0407 (#288) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Hát igen.. a kamera miatt inkább most a Honor 8 - at nézegetem a redmi note 4 helyett... hátha jobb a kamera videó felvétel gyengébb fényviszonyok között...

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#290) SamiCsillag válasza Zsozsoka 74 (#289) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Én meg a Honor V9-et. De az is lehet, hogy megvárom a Honor 9-et. Ha már úgyis várni kell a Mi6-nál a nemzetközi verzióra...

(#291) tibcsi0407 válasza Zsozsoka 74 (#289) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Biztos, hogy jobb.

https://utdetailing.hu/

(#292) han_lev válasza SamiCsillag (#290) üzenetére


han_lev
senior tag

Arra lehet jó sokat kell majd várni... :C

MI9 6/64

(#293) Atomgeszi válasza han_lev (#292) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mondjuk nem is lenne baj, ha nem adnának ki ilyen sűrűn új telót.. Csak az a baj, régebben nem volt ennyi kompromisszumos teló. Régen megvettem a W800i-met, és 4 évre kiszolgált. Most meg kb. 3 havonta jelentenek be új telót, új proci, új izé, új az..
Most megnézed a kínálatot: Ennek kicsi az akksija, túl széles, ebben nincs infra, gagyi a kamerája, nincs benne B20.. A másikban van B20, de nincs benne ez, nincs benne az.. :( És csak várok és várok és csak nem jön el az, amire várok.

Jobb lenne,ha az akksira gyúrnának rá már végre a gyártók, mert ez gáz, hogy power bank nélkül el sem kell indulni 1 napos kirándulásra.

(#294) han_lev válasza Atomgeszi (#293) üzenetére


han_lev
senior tag

Nos igen, a legutóbb olyan telóm ami egy évnél tovább bírta, az a Lenovi P780-as volt, vagy 4 éve, elötte a HTC desire vagy 8 éve. A többi nem bírja 1 évnél tovább, mert valamiért mindíg úgy érzem, hogy le kell válltani. Próbáltam egy ideig a "nagyakksis" megoldásokat (P780,P70, RN3pro) de előbb, utóbb gyenge lett a teljesítmény. Ezért szántam rá magam egy erősebbre a MI5, aztán most itt a MI6, az ár-érték, no meg a ram miatt nincs 5 hónapos az előd, és váltom. :W
Szal nagyon egyett tudok érteni, remélem most megállok, se a RN3 akksija (a P780-asról meg be is beszéljünk) hiányozni fog, az biztos... :(

MI9 6/64

(#295) Karavik


Karavik
veterán

Ezt a B20 LTE Global version Mi6-ot nem tudom honnan vettétek. Hivatalos forrásból nincs megértettve, de amúgy sem látok sok esélyt rá, hogy valaha is lesz egyáltalán, mint ahogy eddig egyik Mi flagshipből sem született B20 verzió...

...de azt kívánom ne legyen igazam

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#296) <Adamsky> válasza Karavik (#295) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Mr eustock spoilerezte el: #265
Mondjuk azt nem írta, hogy B20 is lenne benne, de abból kiindulva, hogy ők is forgalmazni fogják, többen erre a következtetésre jutottunk.

[ Szerkesztve ]

(#297) frenk1 válasza <Adamsky> (#296) üzenetére


frenk1
aktív tag

eu stock írta, hogy lesz benne B20 ezért lesz náluk kapható majd a teló

(#298) beyruth82 válasza frenk1 (#297) üzenetére


beyruth82
veterán

Olyan telefont is forgalmaztak már amiben nem volt b20.Csúcskategóriás telefont pedig még soha nem forgalmaztak.Ezt csak érdekességképpen írtam.

[ Szerkesztve ]

(#299) gbela


gbela
senior tag

Követem a forumokat, mert egyik kiszemelt készülék, soha senki nem erősített meg B20-at. Egyszer randombember beírta ide, de ha lenne tervben valsz már hallotunk volna. EUstock sem írt ilyet. Ami pedig még meggyőzőbb az egyik kolléga aki konkrétan Kínában beszélt Xiaomi dolgozókkal: Hozzászólás másik topicból

Szóval tök örülnék ha egyelőre maradnánk abban, hogy nincs és nem is lesz, és nem kéne minden másnap erről olvasni:)

(#300) Rawulf válasza <Adamsky> (#296) üzenetére


Rawulf
őstag

A 265-ös hozzászólás gyakorlatilag az, amit eddig is több helyről lehetett olvasni, hogy legkésőbb 1-2 hónapon belül lesz global firmware.
Mondjuk ennek a B20 kavarásnak pont előző héten volt számomra egy újabb érdekes momentuma. Nem is kis céggel beszéltem itt Shenzhenben és komolyan azt hitték, hogy a B20-asság csupán firmware frissítés kérdése pl. egy Xiaomi Redmi 4x telefon esetében.

Egyébként fél év múlva a Xiaomi hivatalos webshop/bolt áránál jóval olcsóbban is meg lehet majd szerezni a Mi6-ot majd Kínában. Ezt csak azért mondom, mert komolyan elgondolkodtam rajta, hogy e miatt én még egyszer nem veszek olyan telefont, ami nincs fél éve a piacon.

"Please state the nature of the medical emergency."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.