Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#952) mjani1172 válasza Aryon87 (#945) üzenetére


mjani1172
addikt

"Most ismét magamra borítottam 2 topikot, mert megint kérdőre mertem vonni a Samu kameraképességét"

Ne foglalkozz másokkal, tarts ki a véleményed melett.
(Bár ebben szerintem sincs igazad) :-)
Viszont eladtad az s7 et mert féltél a sérüléstől. És veszel s8 at ami még sokkal sérülékenyebb és drágább. Ebben nem látok logikát.
A sérülékenységgel egyébként egyetértek, én is ezért nem vettem ezeket.

(#953) OPiiPO válasza mjani1172 (#952) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Viszont eladtad az s7 et mert féltél a sérüléstől. És veszel s8 at ami még sokkal sérülékenyebb és drágább. Ebben nem látok logikát"
- én ezt már megsem mertem említeni, de :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#954) Aryon87 válasza mjani1172 (#952) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem kitottem biztositast a 7re. A 8ra mar kotok ertelemszeruen..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#955) mjani1172 válasza Aryon87 (#954) üzenetére


mjani1172
addikt

Nekem nincs előfizetésem,így nem tudok kötni.Pedig itt tényleg hasznos.

(#956) mgTerminator válasza mjani1172 (#955) üzenetére


mgTerminator
veterán

A médiában lehet ha ott veszed :D

(#957) sbazsi


sbazsi
veterán

Na megvan a kicsike.
Reggelig töltőn hagyom.

Kérdés: van a kocsiban egy quickcharge2.0 töltőm. Ezt érdemes qc3-ra lecserélni, vagy mivel autóban úgyis 12V van, így kb lényegtelen.
Itt azt írja:
QC2: 5/9/12V
QC3: 3,2-20 dynamic
mindkettő 18w

(#958) mgTerminator válasza sbazsi (#957) üzenetére


mgTerminator
veterán

Minek hagyod reggelig? Korán meg akarod ölni az aksit? Egyébként megéri QC 3.0-ra váltani, nekem az van és kurva gyorsan tölti!

(#959) sbazsi válasza mgTerminator (#958) üzenetére


sbazsi
veterán

Miért akarnám korán megölni az akksit?!
Kicsit olyan ez, mint az ételeknél, vagy nem? Amit az egyik kutatás kimutat, a másik megcáfol. 10-20 éve azt mondták, hogy a vajnál egészségesebb a margarin. Aztán láttuk, hogy a hangyák rá se mozdulnak a margarinra, csak a vajra. VAJon hol az igazság? :D :D :D

A Qrva gyorsan mit jelent?
Most mi4c van. A régi töltővel jöttem fel a Balatonról, és ment a Waze. Az annyit ért, hogy nem merült, pontosan annyi % volt, amennyi induláskor. Aztán megjött a QC2.0 töltő, és az egy 20 perces úton, Waze mellett rátolt kb 20%-ot.

(#960) mgTerminator válasza sbazsi (#959) üzenetére


mgTerminator
veterán

Mert nem jó egész éjszaka töltőn hagyni, sőt, 90% felé tölteni, de te tudod....

Autóban navival együtt a töltés más tészta... Szélvédőn süti a nap, megy a kijelző, GPS, stb melegszik... Plusz kap egy kis töltést és mégjobban melegszik. Ha az aksi eléri a 40 fokot elkezd visszavenni a töltésből. Erre 3 megoldás van!

- Ha sok km-en keresztül nem kell kanyarodni, kinyomod a kijelzőt.
- A klímát a szélvédőre tolod, lehetőleg maxon.
- Szellőzőbe csíptethető autós tartó, és nyomod rá a levegőt, klímát, de ha lefagyasztod az se jó... (egyébként ez a leghatásosabb szerintem)

Ha hűtve van a teló akkor a sima 2A töltő is jó (QC 3.0-al kb 10perc alatt tölt vagy 15%-ot), ha nincs akkor teljesen mindegy mire dugod rá...

Egyébként én is Mi4c-ről váltottam :D

(#961) Aryon87 válasza mgTerminator (#960) üzenetére


Aryon87
félisten

Ha befejezte a toltest, lekapcsolja magat.
Este felteszem, 2 oran belul feltolt, vagy 3-4 orat log rajta uresben. Semmi baja nem lesz.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#962) sbazsi válasza mgTerminator (#960) üzenetére


sbazsi
veterán

Akkor vegyem le a töltőről? :F

A Mi4C-ben cseréltem akksit. Azóta érdekes...
Van, hogy 3 óra után kikapcsolt. Nyilván gagyi akksit sikerült rendelnem. De már lényegtelen...

Autóban a klíma szellőzőnyílása előtt van a telefon. Nyáron. Szóval van hűtés.

(#963) mgTerminator válasza Aryon87 (#961) üzenetére


mgTerminator
veterán

Akkor reggel ha leveszed a töltőről hány hány %-on van?

(#964) Aryon87 válasza mgTerminator (#963) üzenetére


Aryon87
félisten

100%

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#965) mgTerminator válasza Aryon87 (#964) üzenetére


mgTerminator
veterán

Akkor ha lekapcsol miért van 100%-on?
Töltő nélkül mennyit merül éjszaka? 0%?

(#966) sbazsi


sbazsi
veterán

Na most akkor hagyjam a töltőn, vagy sem?! :U :U :U :U

(#967) Aryon87 válasza mgTerminator (#965) üzenetére


Aryon87
félisten

Toltes nelul merul azert. Abbol gondolom hogy lekapcsol, hogy a kis led nem vilagit mar olyankor. Tolteskor meg vilagit.

sbazsi: Sztem semmi baja nem lesz. Tudtommal a mai akksik es toltujuk mar joval jobb vedelemmel vannak ellatva.
En nem szoktam levenni, lefekszem, aztan az tolt meddig kell, mikor felkelek, leveszem. :))

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#968) mjani1172 válasza sbazsi (#966) üzenetére


mjani1172
addikt

Akkor mondom a frankót: Ez egy örök vita. Szerintem nem jó ha a töltőn hagyod, de őrült nagy baja nem lesz. Van amikor én is ott hagyom,elalszom és reggel veszem le.Ez egy tárgy nem lehet mindent a kedvére tenni,ha tudod akkor ne hagyd rajta feleslegesen.

(#969) mgTerminator válasza sbazsi (#966) üzenetére


mgTerminator
veterán

Lefekvés előtt tölts rá, a QC3.0 amúgy is gyorsan tölt, meg reggel készülődés közben is és kész...

Aryon87: Tehát nem kapcsol le, csak nem világít a LED... De te töltsd úgy ahogy szeretnéd, aki meg kímélni szeretné, az ne töltse éjszaka!

[ Szerkesztve ]

(#970) Aryon87 válasza mgTerminator (#969) üzenetére


Aryon87
félisten

:K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#971) Karavik válasza mjani1172 (#968) üzenetére


Karavik
veterán

Mindig vannak városi legendák, de ettől függetlenül semmi baja nem lesz az akksinak, ha a teló egész éjszaka rajta marad a töltőn. Évek óta így használom minden telón és ami az akksi hatékonyságát illeti, soha semmiféle lefelé mutató tendenciát nem tapasztaltam...Mi2S-emben is eredeti akksi van, még mindig hibátlanul teszi a dolgát (4,5 éves)...

Amire ügyelni kell, hogy ne merüljön 0-ra, ill ha 0-ra merül és kikapcsol a teló, akkor lehetőleg legkevesebb időt maradjon ebben az állapotban - mert ez viszont valóban árthat az akksinak

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#972) rolika52


rolika52
csendes tag

Tanácstalan vagyok egy dologgal kapcsolatosan, mutatom:
http://ebay.com/itm/USB-C-Type-C-to-HDMI-Adapter-USB-3-1-Cable-For-MHL-Android-Phone-Tablet-Black-/322544291682?hash=item4b19234f62%3Ag%3As8cAAOSwZKBZNguB&_trkparms=pageci%253A5616d8f2-6354-11e7-9be0-74dbd1a0979a%257Cparentrq%253A1ec7216215d0a994b522fbd5ffefb927%257Ciid%253A9

Ezt a kis kütyüt rendeltem mert szeretnék tvn játszani, rámerjem dugni majd a mi6ra? Attól félek, hogy ha valami gagyi cuccot fogok ki belőle, tönkreteszi a teló type c bemenetét.

[ Szerkesztve ]

(#973) Karavik válasza rolika52 (#972) üzenetére


Karavik
veterán

Wireless display (Miracast screen mirroring) nem egyszerűbb?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#974) han_lev válasza Karavik (#971) üzenetére


han_lev
senior tag

Nekem épp nemrég (ma) irta ki értesítésben, mikor rádugtam a telóra a töltőt, hogy ne felejtsem, a hosszan töltőn hagyás, káros, inkább kisebb adagokban töltsek mindíg rá. Ez urban legend? :F

MI9 6/64

(#975) Aryon87 válasza han_lev (#974) üzenetére


Aryon87
félisten

Nalam ilyet nem ir. Igaz nem a sajatjaval toltom, mert azsiai toltofejem van.
De amit hasznalok az QC3.0-s

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#976) Karavik válasza han_lev (#974) üzenetére


Karavik
veterán

Ugyan, nem jelenik meg ezzel kapcsolatban semmilyen értesítés, max a "real time charging monitor" feature dob random "okosságokat" (hints) a képernyőzáron a töltéssel kapcsoltban, itt láthattad szerintem (lásd lejjebb képernyőmentések legalsó, de ettől még urban legend szvsz). Túltöltés, mint olyan, nem létezik, az elektronika megakadályozza a túltöltést, ami eleve progresszív töltöttségi szinttől függően és 100%-nál pedig csak szinten tartás van.

Az akksinak az a gáz, ha kisütött (0%) vagy túlmelegedett állapotban van tartva huzamosabb ideig...

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#977) rolika52 válasza Karavik (#973) üzenetére


rolika52
csendes tag

Sajnos nem, egyik ismerősöm pontosan ezzel a módszerrel szerette volna kivitelezni, de késett a kép. Játszani alkalmatlan ezzel a technológiával.
Amúgy itt a link, csak telón voltam és úgy nem engedte: [link]
Végül is külön árramforrást kell neki adni, de félek, hogy hosszútávon beadja a derekát a mi6 type c bemenete.

(#978) Aryon87


Aryon87
félisten

Tesztelgettem a kamerat:


[link]


[link]


[link]


ilyen
olyan


[link]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#979) Aryon87 válasza Aryon87 (#978) üzenetére


Aryon87
félisten

3 video
Ketto 4K felvetel egy pedig FHD. A 4k-s videozasok kozben a telefon vegig huvos volt, egyaltalan nem emelkedett a homerseklet.

Driveba toltott videok:

[link]

[link]

[link]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#981) Aryon87 válasza lorant68 (#980) üzenetére


Aryon87
félisten

Telenoroskent nem hianyzik nekem a B20, stabil 4g-m van. Metron esik le neha 3g-re.

Van benne OIS :K

Kezdek rajonni hogy is kell ezzel fotozni, fe meg nem az igazi. Ha a kamerat rendbe rakjak ahogy nekem kellene, akkor megtartom. Nagyon durva hogy nemnlangyosodott antelo mig 4k-ban videoztam. Megbugy amugy sem. Bar most kivetel volt a dtive-s feltoltesnel melegedett csak.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#983) Aryon87 válasza lorant68 (#982) üzenetére


Aryon87
félisten

S8 mindenkeppen lesz.
Meg meglatom a tovabbiakat..

Videokat toltsetek le, a drive lebutitja..
A 4k-sok csak 1080p, mig az FHD csak 360p jatsza :W

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#984) mgTerminator válasza Karavik (#976) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nem is a túltöltéstől kell félni, hanem a "magas feszültségtől". elvileg a 4.4V-ot már annyira nem szereti, és amíg töltőn van azon a szinten tartja. Anno a Samsung kicsit elszállt vele az S4-nél hogy nagyobb legyen az aksi kapacitása és elég gyorsan el is haláloztak az aksik.

(#985) Aryon87


Aryon87
félisten

Sracok, tud adni nekem egy forrast, ahonnan le tudnam szedni azt a romot, amit hetente csiszolgatnak kinai barataink?
Abban remelem a jamera jobb minoseget. Bar a tegnapiak mar jobbak lettek amiket csinaltam.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#986) Karavik válasza Aryon87 (#985) üzenetére


Karavik
veterán

Minden MIUI ROM-ot kicsi kínaiak csiszolgatnak global és custom MIUI ROM-okat is beleértve (csak utóbbi még tovább van csiszolva ;) ) Melyikre gondolsz konkrétan?

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#988) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy Mi6-os telót, érdekelne pár részlet.
Magyar nyelv van az oprendszerben, előlapi kamerája milyen képeket csinál, kínai appokat le lehet takarítani, google play van rajta, ez a töltőnhagyás miért nagy gond?
Köszi!

(#989) Aryon87 válasza Karavik (#986) üzenetére


Aryon87
félisten

On:
Amelyik hetente tolja a csiszolasokat. Elvileg nekem a havi verzios van fent.

Off:
Lorant: csere volt a G6-al.
Nem emlekszem a szamla hova szol, de magyar szamlas.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#990) Karavik válasza Aryon87 (#989) üzenetére


Karavik
veterán

Tessék friss ropogós, benne a legújabb official miui fejlesztéssel:

xiaomi.eu Mi6 7.7.7: [link]

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#991) Aryon87 válasza Karavik (#990) üzenetére


Aryon87
félisten

Koszonom :R

Letoltom, es a frissitonel a jobb felso sarokbol kell telepiteni ugye?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#992) Karavik válasza Aryon87 (#991) üzenetére


Karavik
veterán

Ha Global stable-n vagy jelenleg, akkor először BL-t kell nyitni majd TWRP-t feltenni aztán TWRP-ből feltelepíteni.

Factory reset javasolt TWRP-ből telepítés után

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#993) elf16 válasza Karavik (#992) üzenetére


elf16
tag

ez a global beta rom? :))

Xiaomi Mi6

(#994) mgTerminator válasza elf16 (#993) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nem, Xiaomi.eu.

(#995) elf16 válasza mgTerminator (#994) üzenetére


elf16
tag

Köszi :) és béta lesz majd rá a közeljövőben? :F

Xiaomi Mi6

(#996) Aryon87 válasza Karavik (#992) üzenetére


Aryon87
félisten

Jaj, a macerasabb utvonal :))
Akkor nem piszkalom inkabb :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#997) Karavik válasza Aryon87 (#996) üzenetére


Karavik
veterán

Van Global beta (dev) 7.6.30 kiadásom is (flashelhető zip) de stabilról devre történő váltás itt sem egyszerű. Ide is kell ideiglenesen TWRP majd TWRP-ből telepítés és végül factory reset.

Ezt csak privátban osztom meg akit érdekel mert zárt Global beta csoportból van tehát nem publikus kiadás...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#998) Aryon87 válasza Karavik (#997) üzenetére


Aryon87
félisten

A marad ez ahogy van. Koszi

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#999) mgTerminator válasza Aryon87 (#998) üzenetére


mgTerminator
veterán

Pedig megéri felrakni. A kamera valami fenomenális :P Ja és stabil mint az atom!

(#1000) Aryon87 válasza mgTerminator (#999) üzenetére


Aryon87
félisten

Akkor kernem a leirast rola. Ha valoban jobb a kamera, mar megeri

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.