Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Progbalu69


Progbalu69
csendes újonc

Sziasztok!
Szerintetek ez így tényleg működik?

http://quadkopter.blog.hu/2017/09/01/dronok_es_egyeb_nagy_erteku_dolgok_afa_es_vam_mentesen

Elméletileg lehet Mi6-t is venni így!

(#1902) han_lev válasza Kornel (#1900) üzenetére


han_lev
senior tag

Hát, ha minden jól megy rajta, akkor nincs. :R
Viszont valakinek kell a ROT, az meg nem megy vele.
Nekem a MI5nek szarakodott a kamerája. Szerintem csak legyalulva javult meg. xiaomi.eu-val.
Ezért lehet valakinek jobb, ha van OTA
Valakinek még jobb ha van ROOT. És ezért feladja az OTA-t.
:R :R :R

MI9 6/64

(#1903) gbela


gbela
senior tag

Hello,
akkufogyasztás nálatok hogy néz ki? Azt vettem észre, hogy nemigazán az elvártakat hozza nekem, elkezdtem monitorozni. Egy éjjel (7 óra) megeszik 13-17%-ot, úgy hogy Mi sync, Google backup ki van kapcsolva, Wifi megy. Android OS és Android system eszi mindig a legtöbbet. xiaomi.eu rom.

Fenti képeken az látszik, hogy töltés után még este játszottam több mint egy órát, két eléggé akkuevő játékkal, ehhez képest a rendszer simán többet evett mint a két játék együtt. Igazából a Kernel már este lefekvés előtt a két játék előtt volt, kb 2 órával a töltés után, amiből 1 óra játék volt.
Azért írok, hogy megkérdezzem másnál hogy alakulnak ezek a számok? Tudom, hogy a kernelben csomó package van, van valami mód ennél részletesebben látni, hogy melyik package eszi? Vagy hogy mitől aktiv mindig éjjel? mert a grafikonon az látszik, hogy szinte folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#1904) Karavik válasza CSAVI38 (#1889) üzenetére


Karavik
veterán

Van sok más előnye is, itt van listázva (első hsz alul): [link]

Kiemelném az alábbiakat, kedvenceim:

- Google bloatware mentes: Google play, Google app, Google keyboard kívül nincs más előtelepítve
- Választható ikon home screen grid layout 4x5, 4x6, 5x5, 5x6
- Toggle layout 5x3
- SafetyNet check pass (tisztán Root és Magisk nélkül)
- Google play store certified
- Android Pay támogatott (Úgy tudom Magyarországon még nem működik ezért én a Simple app-ot használom contactless fizetséhez)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1905) Atomgeszi válasza Progbalu69 (#1901) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én mondjuk nem telefont vettem, hanem Xiaomi porszívót, de áfamentes volt valóban. 10-12 nap kb rendeléstől kézhezvételig.

(#1906) frenk1


frenk1
aktív tag

V8.5.1.0.NCAMIEG (MIUI8) telepitettem majd kiváncsi leszek hpgy mi javult mennyivel jobb.

Egy hiba javult, méghozzá a telefon alapbeállításában most már be lehet állítani a hívás kijelzést, nem fogadott hívás értesítést, és hívás várakoztatást.

3-ik töltésnél járok több mint 2 nap lassan beáll az akksi

[ Szerkesztve ]

(#1907) AaronOS


AaronOS
tag

Sziasztok,
Majd a Spemallról terveznék venni egy Mi6-ost. Hiányzik kicsit a Xiaomi világa. :)
Tudtok esetleg valamilyen kupon kódot? 128GB-osat terveznék rendelni kínai garanciával (mert az EU-sat nem hiszem, hogy többet érne) ill. EU Express szállítással.

So Long, and Thanks for All the Fish

(#1908) gF


gF
senior tag

A héten megérkezett az én telefonom is. Még Aliexpressről rendeltem június végén a Xiaomi Online Store-tól. Pont belefutottam egy akcióba így 370 dollár volt, viszont készlet hiány miatt csak 1 hónappal később küldték el. Nagy meglepetésemre nemzetközi változatot küldtek. Bontatlan fóliás angol dobozban/angol leírással. A dobozban gyárilag EU-s töltőfejjel. A telefon hátulján sincsenek kínai írásjelek. A telefonon gyárilag global stabil fw volt, ami frissült is OTA-n v8.5.1.0.NCAMIEG-re. Közben találtam erről egy postot XDA-n (vannak fotók is): [link]
Ezen kicsit meglepődtem, mert azt hittem csak kínai változat van a telefonból. Egy nyugdíjas Oneplus One-t vált. Finoman szólva nagy a különbség gyorsaságban, pedig a maga idejében kifejezetten jó telefon volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#1909) Atomgeszi válasza AaronOS (#1907) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Kuponok csak EU Garival mennek, illetve, ha sokan nem választják azt mellé, akkor megszüntetik a kuponokat is.

(Mondjuk nem tudom, hogy mennyiből tartana átszabni a webshopot,hogy ha valaki nem EU garit választ, akkor kiírja, hogy érvénytelen kupon és kész)

(#1910) fcbarca válasza gF (#1908) üzenetére


fcbarca
őstag

Érvényes eu garival volt ennyi, vagy kínai garival?

(#1911) gF válasza fcbarca (#1910) üzenetére


gF
senior tag

Ott nincs EU gari.

(#1912) frenk1


frenk1
aktív tag

V8.5.1.0.NCAMIEG tapasztalat:

Eltűnt memória kilővésnél a jelzés, hogy mennyi memória van szabadon, szabad memóriát nem látom sehol

gyorsabb.

akumlétor led ki-be kapcsolás ha ki van kapcslva akkor is jelzi a töltést, és ha feltöltött a led kikapcsol.

Akoor mi a funkciója a led ki-be kapcsolásnak töltés esetén, ha ez a funkció ki an kapcsolva?

Bbekapcsolásnál hamarabb bebotol.

Kiváncsi leszek az üzemidőre.

(#1913) frenk1


frenk1
aktív tag

melyik a 64 gb-os vagy a 128 gb-os. ha nincs itthon gari szerintem hiába volt olcsóbb az a lényeg hogy rai legyen magyarországon alin csak két hétig lehet reklamálni, és utána ki tudja hogy a garit rendzeni fogják-e

(#1914) gF válasza frenk1 (#1912) üzenetére


gF
senior tag

A memória kijelzés állítható: Beállítások/Kezdőképernyő: Memória állapot kijelzése

(#1915) frenk1


frenk1
aktív tag

köszönöm még egy észrevétel több szabad ram maradt, kb. 200-300 mb-tal több jobban kezeli a ramot ezek szerint.Az akksi sem merült 99%-ra bekapcsolás után gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#1916) fcbarca válasza frenk1 (#1915) üzenetére


fcbarca
őstag

200-300 mega nem kevés az? Nem akadozik a rendszer miatta?

(#1917) tibcsi0407 válasza frenk1 (#1915) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A több szabad RAM nem feltétlenül a jobb memóriakezelésre utal.

https://utdetailing.hu/

(#1918) frenk1 válasza fcbarca (#1916) üzenetére


frenk1
aktív tag

200-300 mb-tal több odaírtam 3.8 gb van most szabad memória

[ Szerkesztve ]

(#1919) Progbalu69 válasza Atomgeszi (#1905) üzenetére


Progbalu69
csendes újonc

Köszönöm!

(#1920) han_lev válasza frenk1 (#1915) üzenetére


han_lev
senior tag

MIUI ramkezelést 3 fokozatban állítható ( ha a fejlesztői lehetőségek be van kapcdolva ) nekem a legengedékenyebb verzió van: "alacsony memória optimalizáció" így is marad 3 GB RAM. És jól pörög.
:R

MI9 6/64

(#1921) elf16


elf16
tag

hogy is lehet az órát átállítani, a meglévő témák óráinak bármelyikére? múltkor ment, de elfelejtettem. :))

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi6

(#1922) Karavik válasza elf16 (#1921) üzenetére


Karavik
veterán

Attól függ, hogy MIUI9 vagy MIUI8 alól szeretnéd...
MIUI8-nál: Enter edit home screen mód > tap on edit gomb a clock widget jobb felső sarkán > kiválasztod az új órát 3rd party témák órái között

MIUI9-el ez nem lehetséges

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1923) elf16 válasza Karavik (#1922) üzenetére


elf16
tag

én is így csináltam múltkor, de most nincs a jobb sarkában semmi :( lehet az új frissítés miatt?
miui 8 global stable alatt

Xiaomi Mi6

(#1924) Karavik válasza elf16 (#1923) üzenetére


Karavik
veterán

Developer (Beta) vonalon 7.7.6 frissítéssel vették ki ezt a funkciót. Stable esetén nem tudom mi a helyzet, de ha nem találod akkor a stabilt is életre ez a sors.
Egyébként csak az egyik (alapértelmezett) clock widget-en jelenik meg az edit gomb amikor belépsz home screen szerkesztés módba... Próbáld ki mind a három clock widget-vel, ha nem megy akkor annyi! MIUI9-ben sem lesz benne sajnos....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1925) elf16 válasza Karavik (#1924) üzenetére


elf16
tag

megvolt mindegyikkel. akkor sajnos nincs már a funkció, de azért köszi!

Xiaomi Mi6

(#1926) Atomgeszi válasza gF (#1908) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Volt rá áfa vám fizetésed, vagy ez is anglián keresztül áfázik?

(#1927) AaronOS válasza Atomgeszi (#1909) üzenetére


AaronOS
tag

Ha jól tudom akkor van egy állandó 3%-os kupon is, az is csak EU garival megy? A Spemall FAQ részben nem láttam ilyen korlátozást. Ill. rendelni engedné kínai garival és 3%-os kupon kedvezménnyel, csak akkor azt érvénytelenítenék?

So Long, and Thanks for All the Fish

(#1928) gF válasza Atomgeszi (#1926) üzenetére


gF
senior tag

Volt vám. Ma már szinte mindent megfognak.

(#1929) frenk1


frenk1
aktív tag

egy kérdésem van otan jelzet a redmi 4 orime telo rom frissítés végett. a teélefon nyitva van, és a twrp is telepítve van. rányomva a ftrissítésre letelpitette a romot, de rendszerhib a miatt nem települt a rom. majd később észrvettem, hogy megváltozott a rom száma 8.2.1.0 ból 8.2.4.0 lett
hogy lehetséges ha nem települt a rom, vagy mégis otan tud frissülni a rootolt telefon?

(#1930) tibcsi0407 válasza frenk1 (#1929) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Van, hogy lefrissül OTA-n a rootolt rendszer is, de lehetnek belőle problémák, nem csak a root és TWRP tűnhet el.
Nem ajánlott.

https://utdetailing.hu/

(#1931) frenk1


frenk1
aktív tag

redmi 4 prime tlót nem tudom összekötni pc-vel mert nem tudom az usb drivert telepiteni, kiirja hogy nem ismeri fel a telefont. Mit tegyek honnan töltsem le a drivert, és hogyan telepitsem?

(#1932) Atomgeszi válasza AaronOS (#1927) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ezt nem tudom.
Magában a spemall csoportos rendelés "szabályzatában" van benne, hogy EU-s gari a kötelező, különben, ha sok visszaélés lesz, akkor megvonják az összes kupont..
Mondjuk tényleg nem értem, hogy miért nem lehet szimplán a rendelés végén egy "kupon érvénytelen" szöveget odarakni, ha valaki kínai garival akar rendelni. Az oldal engedte? Engedte. Akkor érvényes.. Nem engedte? - Nem érvényes.. :U

(#1933) gbela


gbela
senior tag

Aptx-et használja valaki aktivan? Nemsoká érkezik BT fülesem, gondoltam rákeresek settingsben van e valami beállítás rá, de nem találok, aztán google-ztem és ott találtam guide-ot ami alapján azt külön telepíteni kell bootloaderből. Aki használ aptx-es fülest fel tudna világosítani mi is a teendő?

(#1934) tibcsi0407 válasza gbela (#1933) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mi6 egyáltalán rendelkezik AptX licensszel? Mi Note 2-ben nem volt.

https://utdetailing.hu/

(#1935) gbela válasza tibcsi0407 (#1934) üzenetére


gbela
senior tag

Anno gsmarena tesztben azt írták igen, most mindjárt akkor researchölök:)

Edit: Hja, hivatalosan nincs, nem tudom akkor miért rakták a tesztbe. És így már világos miért találtam guide-ot, hisz a hardver képes rá, csak külön kell feltenni a drivert, amit akkor meg is teszek ha megjön a füles.

[ Szerkesztve ]

(#1936) frenk1


frenk1
aktív tag

V8.5.1.0.NCAMIEG (MIUI8) rommal kapcsolatos észrevételek ? Ki mit tapasztalt, nálam tökéletesen működik.

(#1937) fcbarca válasza frenk1 (#1936) üzenetére


fcbarca
őstag

Hibátlan.. Egyenlőre

(#1938) frenk1 válasza fcbarca (#1937) üzenetére


frenk1
aktív tag

mennyi szabad ram van ? nálam most 3.3 gb múltkorában 3.6 gb-3.7 gb volt ugyanazokkal az alkalmazásokkal.

Üze,idő hogy alakul ?
mikor jön a miui 9?

akijilezőn s a hátlapon gorilla 5 van egy cikkben olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#1939) gF


gF
senior tag

Előző héten váltottam telefont. Pár gondolat így néhány napos használat után (V8.5.1.0.NCAMIEG ROM):

+Oneplus One után baromi gyors.
+Ujjlenyomat olvasó szintén baromi gyors.
+Akku idővel nekem nincs gond (>7 óra SoT).
+Push notification megjönnek, kivétel nélkül. A memória optimalizálás ki van kapcsolva.
+Gránit Pay alkalmazás működik, simán tudtam fizetni a telefonommal.
+Vezetékes fülest szépen szólaltja meg a telefon.

-A zenelejátszó hangereje szeret meghülyülni ha valami értesítés jön. Elhalkul a zene értesítés alatt, de utána mindig max hangerővel folytatja.

Kamerával még nem volt időm foglalkozni. Mondjuk számomra nem ez az elsődleges.
Ha minden alkalmazás nyitva van amit használok ~1GB szabad memória marad.


[ Szerkesztve ]

(#1940) frenk1 válasza gF (#1939) üzenetére


frenk1
aktív tag

köszönöm csak 1 gb szabad rm akkor jól megpkoltad a telót alkalmazásokkal, programokkal. lassan kiderül már 6 gb sem lesz elég. kiváncsi leszek miui 9, és oreora mennyivel kezeli majd jobban a ramot.

(#1941) Kornel válasza frenk1 (#1940) üzenetére


Kornel
veterán

Ne kezelje jobban, az a lényeg, hogy minden ami kell, benne legyen, ne lapozza ki...

(#1942) Karavik válasza tibcsi0407 (#1934) üzenetére


Karavik
veterán

Nem rendelkezik

(#1939) gF:

Az jó mert akkor nem lövi ki a háttérben futó alkalmazásokat ha kell, ha nem....azaz jobb multitasking...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1943) gF válasza Karavik (#1942) üzenetére


gF
senior tag

Azt miből gondolod, hogy nincs aptX?
Other audio improvements on the Snapdragon 835 platform include lower power and lower latency USB Type-C audio output than the previous generation. And for the first time, Qualcomm aptX and aptX HD are now integrated on the Qualcomm Hexagon 682 DSP so your Bluetooth audio are even lower power, compared to earlier generations.
Qualcomm Aqstic and Snapdragon 835

Nincs is gond a multitaskinggal.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1944) tibcsi0407 válasza gF (#1943) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért mert az aptX egy külön kifizetendő licensz, ahogy a QuickCharge is például. Nagyon kevés gyártó fizeti ki.
AptX készülékek listája: [link]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1945) Karavik válasza gF (#1943) üzenetére


Karavik
veterán

Abból gondolom amit Tibcsi már leírt előttem, de könnyen megoldható aptX HD csak az itt található zip-et fel kell flashelni TWRP recoiveryből és kész: [link]

Vahy itt vannak még különboző aptX HD codec portok, ebből is lehet csemegézni: [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1946) gF válasza Karavik (#1945) üzenetére


gF
senior tag

Nekem annyira nem fontos mert mindig vezetékes fülest használok.

(#1947) mgTerminator válasza Karavik (#1945) üzenetére


mgTerminator
veterán

Esetleg azt leírná valaki hogy mi is az az AptX?

(#1948) tibcsi0407 válasza mgTerminator (#1947) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Röviden tömören: F@sza minőségű hang Bluetooth-on keresztül.

https://utdetailing.hu/

(#1949) Karavik válasza tibcsi0407 (#1948) üzenetére


Karavik
veterán

Szakszerűen fogalmazva :DD :))

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1950) mgTerminator válasza tibcsi0407 (#1948) üzenetére


mgTerminator
veterán

Akkor kell nekem is! Én már évek óta csak Bluetooth-on keresztül hallgatok zenét! Hallgató a különbség amúgy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.