Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Uraim, noha az utóbbi 20-25 komment színvonala valóban magas, a téma érdekes és bőven lehet róla beszélni, de próbáljunk inkább a telefonhoz, mint termékhez visszatérni, ha lehet. Köszönöm.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#202) tibcsi0407 válasza Bog (#201) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sorry!
Annyiban talán picit ide is tartozik, hogy a Xiaomi-nak mit kellene jobban csinálni. Nyilván ezt nem olvassák, meg ha olvasnák sem érdekelné őket, viszont érdekes téma.
Na de akkor itt be is fejezem, nem szeretném tovább szemetelni a topikot.
A Mi6-ot pedig továbbra is figyelem, hátha a MIUI 9-cel a kamera is javul egy kicsit, mert minden más téren meggyőzött engem a készülék. :)

https://utdetailing.hu/

(#203) mjani1172 válasza tibcsi0407 (#197) üzenetére


mjani1172
addikt

Mit hallok és pont tőled!
Azért egy éve nem fogadtam volna erra de akkor még a Le Tv- t nyomattad! :-)

(#204) tibcsi0407 válasza mjani1172 (#203) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor is a Samsung volt a szememben a top. :) Nyilván ár-érték arányban nincsenek top-on, de ez megint más téma. :)

https://utdetailing.hu/

(#205) .DLL válasza tibcsi0407 (#197) üzenetére


.DLL
veterán

Ezt én sem firtattam, az S széria tudásban a top, kiegészítve a Note-okkal. :K

A teszt alanyánál maradva tényleg csak a kamerán bukott el nálam is, és sajnos a Xiaomi-nál a gyártási szórás sem alacsony, tehát lehet, hogy amit itt láttunk a teleoptikás szenzorral, az csak egyedi lágyság, egy másik példánynál élesebb lenne. A nagylátószögű kameránál meg az optika még rendebn volt csak szoftveresen sok volt a gyurmázás rajta.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#206) tibcsi0407 válasza .DLL (#205) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem szoftveresen sokat javulhat. A gond az, hogy az átlag közösségi developer ezen sokat nem tud javítani, ez a Xiaomi dolga lesz/lenne. Gondolom ők is látják, hogy ez nem egy flagship kategóriás kamera.

https://utdetailing.hu/

(#207) _cHAos_ válasza Karavik (#154) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Mi lenne akkor,m ha csak simán működne, tudna magyarul, hazai support is lenne? :DDD
Túl sok featuret szeretnék... tudom. ;]

(#208) TTTotya válasza r00r1 (#150) üzenetére


TTTotya
senior tag

Ha szépen kéred és megígéred, hogy vigyázol rá, lehet, hogy kölcsön adja a szombat esti partyra..... :DDD :D

Az is lehet, hogy van neki egy másik, ami még szebb, ne dönts elhamarkodottan, inkább nézelődj csendben.

[ Szerkesztve ]

(#209) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Szoftver javulni fog, Mi5 nálam lassan 1 éves, és az akkori és a mostani romok között óriási a különbség.

(#210) Karavik válasza <Adamsky> (#199) üzenetére


Karavik
veterán

en.miui.com-on nemrég volt egy szavazás jellegű felmérés "preferred screen size" témában és a többség jelentős fölénnyel az 5.5 colra szavazott.
Továbbá aki egyszer már megtapasztalta az ~5.5 col kijelző nyújtotta vizuális élményt az nem igen vágyakozik kisebbre szvsz...

...nők többsége is hasonlóképpen áll méret kérdéshez, amíg nincs viszonyítási alap addig jó a kisebb ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#211) pumpa007 válasza kovbandi82 (#209) üzenetére


pumpa007
tag

De a kamera szoftver nem igazán javult... :D

(#212) Karavik válasza pumpa007 (#211) üzenetére


Karavik
veterán

Az nem javult semmit de Mi5 így is jobb képeket készít, mint Mi6

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#213) Karavik


Karavik
veterán

Xiaomi szigorított kicsit a bootloader nyitás folyamaton, ami a következőt jelenti: annak ellenére, hogy már megkaptuk az engedélyt Mi fiókunkhoz, új teló beszerzése esetén most már nem lehet egyből nyitni, hanem a teló Mi fiókkal történő összekapcsolása után felhasználói szinttől függően várakozni kell a bootloader nyitásra, ami legrosszabb esetben 72 óra, de esetemben is MIUI Beta Team member-ként 6 óra várakozást jelent....

Várakozási időn belül bootloader nyitási kísérlet "Could not unlock binding time is too short" hibaüzenettel elutasításra kerül!

Gondolom nem árt ha tudjátok, ha egyáltalán lesz itt olyan user aki nem fake global ROM-al akarja használni Mi6 telóját ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#214) Blizzardking válasza Karavik (#213) üzenetére


Blizzardking
őstag

Lehet hogy érdedemes berendelni már most pár okosító kábelt... ;]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#215) Karavik válasza Blizzardking (#214) üzenetére


Karavik
veterán

Hát igen, de deep flash kábellel csak fastboot ROM telepítése oldható meg zárt bootloader alatt (ezután a bootloader még zárva marad) és minden ilyen telepítés esetén a belső tároló is gyalulásra kerül.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#216) beyruth82 válasza <Adamsky> (#199) üzenetére


beyruth82
veterán

A kijelző méretnövekedések nem ezt igazolják.Az egy dolog,hogy a te ismeretségi körödben sokan keresik az 5" vagy az alatti telefonokat de a nemzetközi trend nem ez.Pont a fordítottja.A samsung idei kijelzőméretnövekedését is nyílván alapos piackutatás előzte meg nem csak próba szerencse alapon adták ki az 5,8 és 6,2-es telefonokat.

(#217) Blizzardking válasza Karavik (#215) üzenetére


Blizzardking
őstag

Én arra gondoltam, hogy ahhoz kell a deepflash kábel, hogy a webshopos fake romból átállj egy olyanra amiből hivatalosan nyitható. Mert ezt írtad, hogy "ha egyáltalán lesz itt olyan user aki nem fake global ROM-al akarja használni Mi6 telóját"
Egyébként ahogy néztem, egy ilyen kábel kb 500 Ft-ból összehozható, de alin picit többért lehet kapni. Szóval aki elfelejt szólni a webshopnak, hogy ne tegye rá a sajátját, annak is van kiút, erre értettem. :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#218) Karavik válasza Blizzardking (#217) üzenetére


Karavik
veterán

Ez így igaz!

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#219) atikó válasza Karavik (#213) üzenetére


atikó
őstag

Jól értem, ha spemall-ról rendelném akkor célszerű origonal rom-mal kérni?

(#220) tibcsi0407 válasza atikó (#219) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jobban jársz. Nyitási kérelmet mindenképpen érdemes kérni, ha később global-t raknál rá. (ha még nincs engedélyed)

https://utdetailing.hu/

(#221) atikó válasza tibcsi0407 (#220) üzenetére


atikó
őstag

értem köszi. tetszik a MI6 de inkább a mi note 2 pro-n agyalok, mert ott van nemzetközi verzió (b20 a lényeg)

(#222) Karavik válasza atikó (#219) üzenetére


Karavik
veterán

Mindenképp, amennyiben nem akarsz későbbiekben problémákat hivatalos global MIUI vagy custom MIUI kiadásra történő átállás esetén, ha egyáltalán van ilyen ambíciód...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#223) GoldhandRent válasza tibcsi0407 (#151) üzenetére


GoldhandRent
őstag

+ @sheratan

Mivel is kezdjem... Egysegsugaru Ur nem kinabol fog telefont venni.. Akkor se, ha van magyar nyelv. Egysegsugaru Ur inkabb bemegy a kozeli T-Vodanor-ba, es uj, vagy regi csonagja melle kedvezmenyesen vasarol a nagyon kiforrt, atomstabil hazai hüvei, samu, hTC, elgé keszuleket.
Ezzel az egysegsugaro kategoria kilove, marad a verpista. Verpista tudja, hogy minden ami kinabol jon, minimum egy fless. Igy keszul fel az uriember a csomagjara.

Jobb esetben Verpista Ur tud angolul, igy nincs igenye magyaritasra. Emiatt a webshopbol ugy rendeli a keszuleket, hogy "ki ne nyissad b@zdmeg a dobozt, mert megy a penzvisszaterites ferdeszemukem".
Adott a lehetoseg, hogy a keszuleked doboza gyari foliaval erkezzen meg. Igy tettem en is. Innentol fogva minden mokolt romos teszt haszontalan, irrevelans, es ferditi a valosagot. Nekem ez a velemenyem.
Egy szakmai oldalon pedig erdemes, celszeru, es minimum lenne gyari rommal, leheto legszakmaibban letesztelni a keszuleket. Azert igy, mert ez adja vissza a telefon eredeti kepessegeit. Aki megrendeli, legyen az akar verpista, akar egysegsugaru, tudja, hogy mire szamithat.

Ami pedig a szerzot illeti:
Ne kovezzetek meg, de ahogy olvastam a cikket valami fura volt. Forgattam a szemem, nem ertettem a kovetkezteteseket. A masodik oldal aljan mar nem birtam, megneztem ki irta a cikket. Ekkor vilagossa valt szamomra minden. Lehet csak en vagyok vele igy, de egyszeruen az o irasain fennakadnak az agytekervenyeim. Semmilyen mas esetben nem nezem meg olvasas kozben, h ki irta (esetleg Abu es az AMD eseteben ;] ) az adott cikket. Sosem akadok bele az olvasasba, mindig minden lepest, kovetkeztetest ertek. Kiveve itt. De ez egyeni eset...gondolom...
Mindegy,

A lenyeg akkor is az, hogy ez a teszt igy nem kerek. Mintha egy luxus sportauto lenne tesztelve 4 potkerekkel, amibol 3 lapos.

-

(#224) tibcsi0407 válasza GoldhandRent (#223) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha tudnád, hogy hány ember kér naponta privátban segítséget ROM csere ügyben, aki Kínából vásárol...

https://utdetailing.hu/

(#225) GoldhandRent válasza tibcsi0407 (#224) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Tudom, en is igy kezdtem...
De inkabb maradok angolnal, megkonnyitve masok es a sajat eletem is :D
Ugyse hoz semmit a mokolt rom.. Meg a magyar se (legalabbis az utolso amit hasznaltam, az helyenkent meg rosszabb volt mint a kinai)
Aki meg ciánmodot akar rarakni, olvasson specifikus forumot

[ Szerkesztve ]

-

(#226) Bog válasza GoldhandRent (#223) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Te teljesen el vagy tévedve, főleg abból a szempontból, hogy ki és mit vásárol Kínából.

Az meg kezd irgalmatlan unalmas lenni, hogy képtelen vagy leszállni arról, hogy nem bírod értelmezni a szerző mondatszerkesztését.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#227) no more


no more
addikt

Gyönyörű szép telefon, de az a kamera borzalom... Sőt, annál is rosszabb. És még Jack sincs.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#228) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Camera in-depth review.
Rossznak semmiképpen nem mondanám, de a gyenge fényviszonok mellett még nem az igazi.

https://utdetailing.hu/

(#229) Fejvadi válasza no more (#227) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Van a dobozban adapter, akinek kell.

(#230) no more válasza Fejvadi (#229) üzenetére


no more
addikt

Ilyen kamerával szerintem senkinek sem kell. :DD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#231) tibcsi0407 válasza no more (#230) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Természetesen mindenkinek csak a Samsung kell. :K

https://utdetailing.hu/

(#232) *Mukeey* válasza no more (#230) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nagyon fèlkèsz ez a teló...szoftveresen katasztrófa,kell egy 3-4 honap,mire rendberakják.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#233) gergejly


gergejly
aktív tag

Ilyen lesz 007-nek a következő Bond-filmben?

(#234) no more válasza tibcsi0407 (#231) üzenetére


no more
addikt

Senkinek sem kell az a szar! Inkább ez 160 ezerért, ilyen Dodgee, meg Vernee thor meg a többi kínai izé szintű kamerával! Ez sokkal jobb! Kinek kellene pl. S7 140 ezerért újonnan, vagy 170-ért S7 Edge, ha kaphat ilyet!? :U

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#235) Swinegod válasza no more (#234) üzenetére


Swinegod
őstag

Akinek kell az IPS, akinek kell az Infra, akinek kell a Miui, akinek kell a sokkal erősebb SoC, akinek kell a hosszabb támogatás, akinek kell a több tárhely, akinek kell a 6gb RAM, akinek egyszerűen ez tetszik, mert mondjuk jobban néz ki vagy egyszerűen csak nem szereti a Samsungot, stb. Van ám más komponens is egy telefonba, mint a kamera

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#236) tibcsi0407 válasza no more (#234) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Te nagyon elfogult vagy, már nagyon sok topikban láttam. Csak azért reagáltam a szokásos "büfidre"(igen, büfi, amit minden Xiaomi hír és teszt alatt bedobsz a fórumba), mert már unalmas. Nem csak Samsung van a világon, de nem is csak Xiaomi.
Esetleg arra nem gondoltál, hogy valakinek nem jön be a Samu, akkor mást szeretne venni (szerencsére elég nagy a választék) ? :U

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#237) Zamasun


Zamasun
aktív tag

Azt mondja meg nekem valaki, hogy mi az a plusz, amiert valaki erre vált mi5-ről? Miui memoriakezelese szempontjabol tokmindegy, hogy 3 vagy 6 gb ram van benne,a snap 20 vs 35-öt sem látom oriasi kulonbsegnek. Tenyleg erdekel a dolog.
Mi2S, Mi4C es Mi5 tulaj vagyok egyebirant, az Mi6 eddig nem fogott meg.

[ Szerkesztve ]

(#238) davidkm2 válasza no more (#234) üzenetére


davidkm2
tag

Én mondjuk megvettem. És akár hiszed, akár nem, nekem megérte.

A kamera nekem bőven jó, remek esti partyfotókat tud lőni, a nappali minőségre nem panaszkodom.

Miuit szeretem, még ha picit lusták is, az infra nagyon jól jön, ha lusta vagy és a távirányító nincs a közelben.

Az, hogy neked nem jön be vagy nem tetszik, még nem jelenti azt, hogy másnak nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#239) tibcsi0407 válasza Zamasun (#237) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mi2S és Mi4C-ről sem érné meg váltanod, ha nem lenne a Mi5? :)

https://utdetailing.hu/

(#240) Zamasun válasza tibcsi0407 (#239) üzenetére


Zamasun
aktív tag

A kerdesem az mi5-mi6-ra valtas miertje ☺️

(#241) tibcsi0407 válasza Zamasun (#240) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor nem volt egyértelmű a kommentem. :)
Arra akartam rávilágítani, hogy Mi5-ről nem igen éri meg (kivéve, ha vérfan vagy, mint a fenti Samus kolléga...), de a régebbi Mi telókról megérheti.
Egyébként a Snapi 835 egyáltalán nem hozott akkora változást a 820-hoz képest, mint a 820 a 810-hez képest.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#242) Zamasun válasza tibcsi0407 (#241) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Igy mar ertelek ☺️. Nekem mi2s-rol mi4c megjelenésekor jott el az ido, de az mi2s-t is megtartottam mert még mindig nagyon gyors es kis kompakt keszulek, amibol ma keves van. Mi5 meg dizajnban es teljesitmenyben tetszett meg igazan. Vartam a mi6-ot de sajnos az eddigi tesztek alapjan marad az mi5, lineage os-el.

(#243) tibcsi0407 válasza Zamasun (#242) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Teljesen megértelek.
Ez olyan dolog, hogy lehet racionálisan is dönteni ilyenkor, meg megvenni, ha kell ha nem. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#244) Atomgeszi válasza davidkm2 (#238) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"az infra nagyon jól jön, ha lusta vagy és a távirányító nincs a közelben."

Enélkül már én sem tudnám elképzelni a következő telóm. Vicc, hogy az S8-ban nincs. 280+-ért már legyen benne minden, ha használom is, ha nem.. (ha már divat fikázni a Xiaomit, meg a Samut is, akkor legyen legalább egy plusz pont mindegyik oldalon :D )

(#239) tibcsi0407 Nekem 4c-ről egy kis ingerem sincs, hogy 6-ra váltsak, pedig nagy reményeket fűztem hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#245) tibcsi0407 válasza Atomgeszi (#244) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ne mondd biztosra, mert 1-2 hónap múlva lehet egészen más képet fest majd a telefon. Az összes product launch döcögős a Xiaomi-nál.

https://utdetailing.hu/

(#246) davidkm2 válasza Atomgeszi (#244) üzenetére


davidkm2
tag

Nah, én csak egy extra fícsört emeltem ki :D. Jó ez a Mi6 ennyi pénzért nekem, valahogy meg sem fordult a fejemben az S8-S8+, és nem az árcédula volt a döntőtényező :D.

(#247) Atomgeszi válasza tibcsi0407 (#245) üzenetére


Atomgeszi
veterán

B20 úgysem lesz, nálunk vidéken meg csak úgy csorog a negyedik generáció.

(#246) davidkm2

Akkor a következő negatív pont az egy színű LED-nek a Mi6-nál, Samunál az AOD-nak plusz pont..

;]

(#248) Fejvadi válasza no more (#230) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Dehogynem, nekem. :D
Pont nem érdekel, több mint egy éve fényképet se csináltam mobillal.
Mióta mindenki mobillal fotóz, tele a net retek képekkel.
Azt mondod évek óta mindenki Mi6-al fotóz? :)

(#249) Majkee84


Majkee84
aktív tag

Üdv! Az én Mi6-om is úton van (Mi5 3/32 Gb-ról váltok). :)) Annyi kérdésem lenne, hogy az unlock kérelem az telóhoz van kötve?

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#250) tibcsi0407 válasza Majkee84 (#249) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem, fiókhoz.

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.