Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ChatBacsi válasza Magnat (#48) üzenetére


ChatBacsi
újonc

Ja, félre értettél engem hidegen hagy ez az 5G mizéria. :D Csak a netmegosztásra írtam, hogy azért akad jó pár ember aki viszonylag sűrűn oszt netet magának, társaságban a többieknek...stb. Azt nem állítottam, hogy a 4G erre nem alkalmas. Nekem speciel nem volt még olyan, hogy annyian használták volna a netemet, hogy azt érezzem használhatatlan és lassú.

(#52) Magnat válasza LosBlancosRM (#49) üzenetére


Magnat
veterán

Egyszer megnéztem valami videót az 5g előnyeiről, ilyen bullshiteket emlegettek, h annyira gyors, h lehet vele online műteni úgy, h távolról vezérled az eszközöket, meg felgyorsul a gyárak logisztikája a nagyobb átviteli sebesség miatt, illetve az önvezető autók adatátviteléhez is nagyon jó lesz ... lefordítva: lakossági igényt még a marketingesek sem tudtak hozzá kitalálni. :U

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#53) Magnat válasza ChatBacsi (#51) üzenetére


Magnat
veterán

Jaja így értem, én egyébként mindig abból indulok ki, h az átlagosnak vagy annál picivel jobbnak mondható 10GB-os adatkeretem 100mb-es sávszélen terhelve kerek 800mp, azaz 13 perc alatt fogyna el, ez egy mondjuk 500mb-es 5g-n már 3 percnél is gyorsabban fogyna el, ergo nekem nincs rá szükségem :) Persze valszeg idővel egyre többeknek lesz igénye rá, de sztem az még kicsit odébb van.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#54) pusszycat válasza LosBlancosRM (#50) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van h elmegy a kábelnet, gondolom szerelik vagy mi, olyankor magammal osztom meg a netet a laptopra. Ez már elég sokszor előfordult.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#55) ChatBacsi válasza Magnat (#53) üzenetére


ChatBacsi
újonc

Nos igen. Nekem éppen korlátlan netem lett pár hónapja így nem érdekel ki mennyit zabál le a netemből, de igen ahogy látom ismerősi körben is alig van pár embernek korlátlan.

(#56) gombasm válasza janeszgol (#31) üzenetére


gombasm
aktív tag

"Ha a developer menuben kikapcsolod a MIUI optimalizaciot, akkor ez a 10 masodperces AoD valtoztathato?"

Nem kell semmit ki- v. bekapcsolni ehhez. Az AOD menüjében ott van 3 lehetőség: 10 mp, állanódó, ütemezett. Innen senki nem használt még amoledes xiaomit új rendszerrel?

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#57) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Mozi 12.5.2.stabil . Nálam ez van fent most .

(#58) Magnat válasza gombasm (#56) üzenetére


Magnat
veterán

De pont az volt a kérdés sztem, h 10-től eltérő értéket lehet-e vmi trükkel állítani.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#59) Bog válasza ChatBacsi (#45) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hát ez nekem nem sikerült, pedig azért csináltam már egy-két makrót, ha böködtem, akkor is homályos lett egy csomó alkalommal betartva az előírt 5-8 centis távolságot. Szóval ha van benne AF, akkor bizony szar :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#60) janeszgol válasza Magnat (#52) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez mind baromsag. En is lattam azt a videot. Muteni a mostani halozat is jo (termeszetesen nem a nyilt halozat), a gyarak most is uzemelnek.

LosBlancos, FWA, GaaS, 4k videok (hamarosan johetnek a 4k-s kijelzok, bar most pont a felbontascsokkentes a divat, de szerintem a 4k-s kijelzok meg nem lefutottak), sokkal jobb terheleselosztas. Meg meg amire nem gondolunk.
Az elozo halozatokban nemigen volt tartalek. Csak azert volt stabil, mert kevesen hasznaltak. (Es azt sem allandoan.)
De a tavalyi pandemia megmutatta, hogy a full digjtalis vilagot nem tudja kihasznalni a meglevo infrastruktura.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#61) janeszgol válasza gombasm (#56) üzenetére


janeszgol
félisten

Koszi. Paran mar kerdeztek azt, hogy csak 10 mp lehet, mas nem? Itt a valasz.
Nekem csak ips paneles Xiaomi teloim vannak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#62) janeszgol válasza janeszgol (#60) üzenetére


janeszgol
félisten

Kiegeszitem magam. Ugy nem tudja kiszolgalni, hogy sokal kabellel csatlakoznak a nethez (nyilvan van kozos csatorna is).
Es akkor hol van az a vilag, amit Jobs almodott meg 2007-ben (full webapp kornyezet), illetve amire az MS is keszul, hogy nem telepitunk OS-t, hanem az is kiterjesztett lesz, azaz minden eszkozunk egy vekonykliens lesz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#63) Magnat válasza janeszgol (#60) üzenetére


Magnat
veterán

LosBlancos, ezt még sosem hallottam, rákeresve a Real Madridot hozza de gondolom nem arra gondoltál :)
FWA mondjuk tényleg nem (lenne) rossz dolog, meg persze nyilván van(lesz) egy csomó előnye, én abban a kontextusban érzem egyelőre haszontalannak, amiből az egész thread kiindult, hogy telefonon ebből mi érezhető ... a 4k meg sztem szimplán azért nem akkora divat már, mert a userek jó része még a 720p meg a 1080p között sem tud különbséget tenni 5-6-7 inchen, nemhogy a 4k meg a fhd között. 1szer még valami nem tech oldalon volt vmi 4g-vel kapcsolatos cikk (nem a megjelenésekor, bőven elterjedt már) és a kommentekben az egyetlen dolog amit a pártolói fel tudtak hozni a 3g-vel szemben, hogy ott már nem akadnak a HD Youtube videók ... persze nyilván ez is olyan dolog lesz mint tv-ben a 4k, ma ha bemész a boltba, csak azt tudsz venni, hiába lenne elég neked az fhd ... szóval nyilván erre megy a világ, ami tök jó, de mondom még egyszer, per pillanat telefonon főleg a mostani díjcsomagok mellett nulla hasznát érzem.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64) janeszgol válasza Magnat (#63) üzenetére


janeszgol
félisten

LosBlancos a kotozkodo forumozo.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#65) Noukoum válasza Magnat (#63) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért azzal nehéz vitatkozni hogy ma egy átlagfelhasználónak teljesen felesleges hogy 5g-s telefonja legyen. Ez jelenleg arról szól hogy van egy hangzatos fícsör amivel van plusz egy indok hogy miért cseréld a régi készülékedet. Az hogy 5 év múlva mi lesz azt nem tudhatjuk, de mivel ezek a készülékek nem 10-20 évre lettek tervezve így tényleg megkérdőjelezendő hogy a jövőállóság miatt nyomják-e ennyire az 5g-t.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#66) johnny500 válasza LosBlancosRM (#50) üzenetére


johnny500
tag

Aha van nekem is olyan ismerősöm aki el van nélküle. Megosztani is szoktam masnak a laptopjara a netem ha neki már kevés van pl.

(#67) muszi0521


muszi0521
aktív tag

A gyors tültés mennyire vágja agyon az aksit ?

(#68) Füleske válasza janeszgol (#61) üzenetére


Füleske
addikt

Nem az amoled - től vagy az új rendszertől függ. Szvsz csak a Xiaomi - n múlik a dolog. Nekem Poco F2 Pro - n működik, másnak Redmi Note 10 Pro - n meg nem. (12.5 rendszer, legfrissebb AOD) Szóval készüléklottó. :F

(#69) Magnat válasza muszi0521 (#67) üzenetére


Magnat
veterán

Állítólag a QC 3.0 már eléggé kímélő módon tölt (egyszer olvastam erről vhol, de azért ne vedd kp-nek) ... én jellemzően azt szoktam csinálni, h van egy 1.4A-s töltőm meg 2 QC-s, a telefonomat meg a tabletemet is kezeli mind, ha gyorsan kell a kraft akkor vmelyik QC-sre teszem, de ha északára teszem fel tölteni bármelyiket, akkor az 1.4-esre.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70) Duree válasza muszi0521 (#67) üzenetére


Duree
veterán

Az a legjobb megoldás, hogy be kell iktatni lassú ciklusokat is, akár éjszakáa a töltön hagyni lassú töltése. Így használv az akku sokáig fogja bírni.

duree54

(#71) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Akinek sok a 120Hz.
[kép]

(#72) muszi0521 válasza Duree (#70) üzenetére


muszi0521
aktív tag

Köszönöm !!

(#73) Fall-N válasza janeszgol (#60) üzenetére


Fall-N
veterán

Én ipari vagy kórházi környezetben inkább optikai vezetékes szolgáltatói internetet tudok elképzelni nem 5G-t, de valószínűleg így is lehet manapság. Lakossági szinten meg ameddig nincs korlátlan csomag, addig az a párszáz mega vagy 2-3 GB lófing, amit adnak a szolgáltatók itthon.

(#74) Docci


Docci
senior tag

Korrekt ajánlat ez a telefon, aki Snapdragon 888-ra hajt. Mégis azt mondom, hogy a MI 11 nekem jobban bejön.
WQHD+, 10 bit, DC dimming, 120 hz...az a kijelző parádés. Az más kérdés, hogy az akksit eszi rendesen.

Poco F3 szerintem jobban megéri összegében, akinek egy jó telefon kell. S870 is elég kb. mindenre. Kijelző kb. ugyan az mind2 telefonban. Kamera meg jó képeket készít már az F3-ban is.
Viszont ha nagyobb a büdzsé, akkor sima MI 11.

Remélem majd jövőre olcsóbb készülékekben is jelen lesz a MI 11 kijelzője. MI 12 kijelzőjére kíváncsi leszek, nem tudom hogy ezt hogy lehet még fokozni. 4K?...2 óra SOT... ;]

Erőt s erényt!

(#75) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Makró márpedig AF-es és kiválóan működik szuperközelről. [kép]

(#76) Kolondrum válasza Docci (#74) üzenetére


Kolondrum
félisten

A facen nekem jött valaki, hogy minek akarok sok kijelzőidőt ha ma már minden extra gyorsan tölthető. Látványosan mennek el a gyártók abba az irányba, hogy kicsi akku, gyors töltés. Ez két okból jó nekik: Akku 2 év és kileheli a lelkét, vesz másikat. A másik, hogy már összeszereléskor is olcsóbb. Mert sztem az akku drága tétel. Minden mAh amit nem raknak bele az zsebben marad, mert neked nem olcsóbb az fix. Az én elvárásom: napi legalább 6-8 óra sot 90-20% akku között. :C

(#77) RoBos válasza Kolondrum (#76) üzenetére


RoBos
senior tag

"...Az én elvárásom: napi legalább 6-8 óra sot 90-20% akku között..."

Sztem vegyél magadnak egy ilyet és teszteld le mit bír... ;) :DDD

(#78) Kolondrum válasza RoBos (#77) üzenetére


Kolondrum
félisten

A poco f2 pro közel hozza, vagyis legalább melóban nem merül le.

(#79) LosBlancosRM válasza janeszgol (#60) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Lehet, hogy félreértettél. Én nem az 5G létjogosultságát vitatom, hanem, hogy egy TELEFONT nem veszel meg azért, mert nem 5G képes. Én annyi előnyét látom az 5G-s telóknak, hogy nagyobb aksit raknak bele, aztán le lehet kapcsolni a kevesebbet fogyasztó 4G-re.

Alapból kell még pár év, mire eléri a 4G lefedettségét az 5G, 4K-s telefon se nagyon van(nem is értem, hogy minek kéne), netet meg nem osztom meg a fél országgal. Nem egyszer ment már 1 laptopra + 1 telóra a megosztásom és még én is nyomkodtam, nem volt gond. Előbb jelentett problémát az akksi terhelése és melegedése... :DD

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#80) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Dear all, elég sokat pofáztam a MA!gazin több adásában is arról, hogy mire jó az 5G. Mondjuk itt.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#81) hallerlaller válasza LosBlancosRM (#79) üzenetére


hallerlaller
addikt

Mi ezen a meglepő, én sem vennék már 5G nélküli telefont nem öt év hanem egy év alatt annyit fejlődött, hogy már az öregapámnál erdőkertesen 8e fős nagyközség is ott virít az 5g.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#82) pusszycat válasza hallerlaller (#81) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs már nagy különbség árban sem, akkor meg minek 4G-t venni. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#83) hallerlaller válasza pusszycat (#82) üzenetére


hallerlaller
addikt

Na meg próbálj meg fél év múlva 2022-ben eladni 4g-s telefont, kutya nem fogja megvenni.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#84) Noukoum válasza hallerlaller (#83) üzenetére


Noukoum
veterán

Pont ez a baja sokaknak, megy megint egy hype aminek a gyakorlatban még most kevés (vagy szinte nincs is) haszna. Az átlagemberek meg csak annyit látnak hogy ami 4g, azt már meg sem szabad venni mert sokkal rosszabb mint a 5g. Ja meg váltani kell, mert hiszen abban már 5g van és az mennyivel jobb. Pont a hozzáértő személyeknek lenne az a feladatuk hogy elmondják a jelenlegi helyzetet és a várható közeljövőt.
Az elég gyenge érv egy "eldobható vacaknál" hogy majd 5-10 év múlva már mennyivel jobb lesz a helyzet, mikre lehetünk képesek 5g-vel. Mert én nem az 5g-nek az értelmét kérdőjelezem meg, hanem a jelenlegi hasznát egy átlagfelhasználó szempontjából egy okostelefonnál.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#85) Füleske válasza hallerlaller (#83) üzenetére


Füleske
addikt

Biztos ? : [link] :D

Noukoum : arról nem is beszélve hogy 5-10 év múlva ugyanezt eljátsszák majd a 6-7 stb. G - vel. [link]

[ Szerkesztve ]

(#86) Kolondrum válasza Füleske (#85) üzenetére


Kolondrum
félisten

Teeeeh :C küldöm is tovább, kollégám ossza ezeket a tanokat. :Y

(#87) Noukoum válasza Füleske (#85) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez amúgy hogy maradhat meg a Youtubeon? Ez nem rémhírterjesztés?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#88) Dave™ válasza Noukoum (#87) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem, ez standup, bár kicsit túltolta a performanszot helyenként.

(#89) Magnat válasza Dave™ (#88) üzenetére


Magnat
veterán

:DD

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#90) Fall-N válasza Noukoum (#84) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez tényleg csak hype. Ha itthon is az alap előfizetés mellé járna legalább 20-30 GB keret akkor lenne valami értelme, ha már korlátlan nincs. De még akkor is csak azért lenne jogosultsága, mert maximum gyorsabb a hálózat, egyébként bőven elég még most is a 4G. Ugyan ki akar mobilinternettel játszani például vagy okosotthont vezérelni? Főleg oda kell állandó kapcsolat, nem egy korlátozott adatkeretű valami.

Egyedül az új okosított autóknál látom értelmét, mert nyilván egy mozgó járműnél csak ez marad lehetőségnek. De sok idő mire tömegesen elterjednek és az nem most lesz, meg irreleváns a mobil oda, mert az autónak kell tudnia.

Sokkal több értelme lenne inkább a Wi-Fi "6" azaz az AX szabvány elterjedésének a mobilokban, főleg az olcsóbb kategóriában. Na az tényleg értelmes fejlődés lenne, mert router már van elérhető áron, de minek ha a legtöbb telefon még nem támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#91) Magnat válasza Bog (#80) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, nekem ebből sem az jött le h nekem 5g-s telefon kéne, inkább h az is jó ha másnak lesz :B

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#92) janeszgol válasza Fall-N (#90) üzenetére


janeszgol
félisten

Sokan a szolgaltatotol kapott modemet hasznaljak. Abbol is van mar ax-es (wifi6)?

+LosBlancos: mobilon egyelore a szelesebb csatornat tudom mondani, ami elony lehet. De ki tudja mit hoz a jovo.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#93) Kolondrum válasza janeszgol (#92) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha van is szörnyű jelerősséggel. Adóteljesítmény korlát ezerrel.

(#94) klaya86


klaya86
senior tag

Az átlag felhasználónak az 5g totál értelmetlen. A mai 4g lefedettség és sebesség kb mindenre elég. Arra biztos, amire az emberek 95% használja napi szinten a telefonját . Abban is biztos vagyok, hogy 10-ből 10 megkérdezett ember nem tudna választ adni arra a kérdésre: Mondjon csak 3 dolgot, amiben az 5g számára fontos és pluszt tud nyújtani. Nem fog tudni.... Egyenlőre ez még nagy marketing xar,mintsem valós szolgáltatás és előny. Bár ahogy írtam,ha adott lenne már most az 5g teljes lefedettség, akkor sem használná ki az emberek döntő többsége. Mert mire?...

(#95) Fall-N válasza janeszgol (#92) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem hiszem (bár nem ismerem a kínálatot a szolgáltatóknál), viszont ki lehet kapcsolni a router részt és rá lehet kötni egy megfelelő (nem szolgáltató által adott) routert. Már 10-12 ezer Ft körül vannak TP-Link, Mercusys, Xiaomi AX-es routerek, de telefon ami támogatja annál kevesebb. Ezért is írtam, hogy az 5G mellett vagy olcsóbb szegmensben helyett kellene inkább a WiFi 6 támogatás, de arról hallgatnak.

A másik probléma, hogyha venne is az ember előre egy ilyen routert, akkor csak ideiglenesen az N sáv amit lehetne használni, mert az N mellett dual bandben az AC helyett megy az új AX, nem mellette. Úgyhogy még mindig jobb addig az AC-s régi router.

Egyébként hosszabb távon ahogy írtam az operációs rendszerrel felszerelt új hagyományos és elektromos autóknál lehet értelme az 5G-nek. Vagy nyugatabbra az okos autópályáknál, ahol kommunikál az autó vagy autók a pályán kiépült hálózattal. Mondjuk ilyet Japánban látni.

[ Szerkesztve ]

(#96) pusszycat válasza klaya86 (#94) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor sem vesszünk ujonnan elavult hardware-t, még akkor sem ha nem használjuk ki. Mert mért ne. PL. a RAM is mindig kevésnek bizonyul. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#97) klaya86 válasza pusszycat (#96) üzenetére


klaya86
senior tag

Ha maga a hardver a döntő, az más. De csupán csak az 5g miatt telefont választani, vagy cserélni full értelmetlen.

(#98) Noukoum válasza pusszycat (#96) üzenetére


Noukoum
veterán

Veszünk több rammal ellátott telefont azért hogy ugyanúgy kidobálja az alkalmazásokat a háttérből mint az előző. :DDD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#99) Kolondrum válasza klaya86 (#94) üzenetére


Kolondrum
félisten

4G lefedettség, gyere el oda ahol lakom. 4G éppen van, de tőlünk pár száz m-re 2G a max, onnan kicsit lejjebb ohne hálózat. Majdnem ott vettünk házat, végül nem :))

(#100) klaya86 válasza Kolondrum (#99) üzenetére


klaya86
senior tag

Ennek kb semmi köze az 5g-hez és az azzal járó "előnyöknek". Ha szerinted a már alapnak számító 4g sincs mindenhol, akkor szerinted mikor lesz országos lefedettségű 5g, és a mellé szükséges megfizethető előfizetéses csomagok? 🙂 Segítek.. nem 1-2 év. A mostani 5 g telók addigra be lesznek zuzva hulladéknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.