Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-10 10:51:36

LOGOUT.hu

Ár-érték arányban verhetetlen a Xiaomi Mi2, napjaink egyik legerősebb hardvere mellett a MIUI is jobb, mint valaha. Ha kérdésed van a készülékkel vagy a használatával kapcsolatban, kérlek előbb olvasd el ezt az összefoglalót.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) ginola válasza Attipapa (#15599) üzenetére


ginola
addikt

Pár órával ezelőtt ezer éves 4.1.1 fejlesztőivel flasheltem, majd a CWM 6051-et updite.zippé neveztem át és mirecoveryből tettem fel a telóra, akkor már a CWM-ből az R11-et, majd a ROM-okat, és a visszaállításokat, így is jó?

[ Szerkesztve ]

(#15602) Attipapa válasza ginola (#15601) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Miért pont egy ezerévest raktál fel. 3 perces keresés után bármelyik miui oldalon megtalálod a legújabbakat.a 4.12.5-e előtti 4.1.1-es nem jó a Lolli alá,vagy ez kell vagy ettől későbbi V6 4.4 vagy V6L

(#15603) ginola válasza Attipapa (#15602) üzenetére


ginola
addikt

Hirtelen hivatalos oldalon ezt találtam, nekem nem kell Lolli MIUI, ennyire számít, hogy mi a fastboot ROM, mit befolyásol?

[link]

Mi Two 4.11.21 fastboot(4.1)ezt tettem fel.

(#15604) Attipapa válasza ginola (#15603) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Bocsi de tényleg nincs rá időm,hogy újra elmondjam. Többször írtam már róla,de a xiaomi.eu oldalon a romoknál le van írva,hogy melyik verzió alá milyen alap kell. A Lollihoz ezt írja:
" For first installation of Mi2S v6 Android 5.0
- You have to be on latest 4.12.5 MIUIv5 or 5.3.27 MIUIv6 Special Edition"

[ Szerkesztve ]

(#15605) Karavik válasza ginola (#15603) üzenetére


Karavik
veterán

Azért számít, hogy mi az alap ROM, mert az AOSP ROM-okban nincs Baseband (Radio) ami a GSM és WiFi vételért felel, ezért az AOSP ROM azt a Baseband verziót használja, ami előzőleg a MIUI ROM verzióval feltelepült. Lollipop alapú AOSP-hoz pedig Lollipop Baseband kell.

Egyébként Attipapa 4 hsz-el ezelőtt linkelte neked a MIUI 5.4.10 fastboot.tgz-t: [link]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15606) Karavik


Karavik
veterán

A pénteki miui 5.5.29 frissítéssel jött egy új feature aminek nagyon nem örülök! Eddig ha hívott valaki végig a kicsörgés alatt aktív volt a kijelző, most pedig pár (4-5) csörgetés után feketére vált, és ha nem veszem fel időben, akkor kell egy power gombot is nyomnom, hogy felébredjen a kijelző.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15607) Zamasun válasza Karavik (#15606) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Ennek gyakorlati hasznát nem igen értem én sem.

(#15608) Disque válasza Karavik (#15606) üzenetére


Disque
aktív tag

Én meg már megijedtem, hogy rossz a közelség érzékelőm, de akkor ez miatt volt sötét a kijelző, remélem ezt kiveszik.

(#15609) DrKapocs válasza Karavik (#15606) üzenetére


DrKapocs
őstag

Ezt még olvasni is erős. Vajon aki ezt kitalálta szokott telefonálni is vagy csak netezni használja a telefont?! Nálam egy ilyen dolog miatt egyből repülne a rom.

(#15610) Karavik válasza DrKapocs (#15609) üzenetére


Karavik
veterán

Hát én is szívesen elbeszélgetnék azzal aki ezt kitalálta az biztos! De szerencsére most kiderült, hogy ez nem feature, hanem Xiaomi bug, eu oldalról nincs mit tenni...

Tegnap viszont (5.6.1 ben) megoldották a Hangouts FC és DND problémát. Most már DND módban működik a program mód és már minden app néma lesz DND módban (ez előtt pl. a Viber hívások és üzenetek simán átjöttek DND mód alatt...)
Végre nem kell már manuálisan ki-be kapcsolgatnom eset és reggel a néma üzemmódot...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15611) tib78


tib78
tag

És a tárcsázóból miért került ki a fényképes megjelenités?

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#15612) Disque válasza tib78 (#15611) üzenetére


Disque
aktív tag

Benne van, csak vissza kell kapcsolni.
Beállítások, kapcsolatok, egyszerű mód ki

(#15613) Karavik válasza tib78 (#15611) üzenetére


Karavik
veterán

Az nem került ki szerencsére, csak kapcsold ki az egyszerű módot a kapcsolatok beállításokban

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15614) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Olvasgattam kicsit az smiui-ról. Ezt a cpu frekvencia állítási lehetőséget hogyan kell elképzelni? Nagyjából úgy, mint ahogyan a v5-ben volt? (kapcsoló - conserve, normal, performance mód)

Ez főleg azért érdekes, mert navigációhoz bőven elég a conserve mód is (nem melegszik nagyon a tel, jobban bírja az akku).

[ Szerkesztve ]

(#15615) Jack@l


Jack@l
veterán

https://sg.hu/cikkek/112679/indul-a-xiaomi-europai-online-boltja

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#15616) Attipapa válasza Disque (#15612) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Ez minden verziónál így működött.Alapból soha nem volt fotó!
Ja és nem Neked szólt! :-) tib78-nak!

[ Szerkesztve ]

(#15617) ginola válasza <Adamsky> (#15546) üzenetére


ginola
addikt

Gravitibox apk-t merre találok, ezzel milyen funkciókat állíthatok be pluszban?
Pl, szeretem az értesítő sávot egyujjal lehúzni, mint CM 12-ben is állítható, de Ivanéban nem....

(#15618) Disque válasza Attipapa (#15616) üzenetére


Disque
aktív tag

Ez igaz, de akinek be volt kapcsolva a kép megjelenítése, annak is kikapcsolta a legutóbbi frissítés.

(#15619) tib78 válasza Attipapa (#15616) üzenetére


tib78
tag

Eddig egyik frissítés után sem kellett vissza állítanom.
Ráadásul a hívásbeállítások közt emlékeztem, hogy van, ezért nem találtam.

Viszont valamiért a jelzőfény nem működik rendesen, nálatok minden ok?
A beállításokban be van kapcsolva, ha állítok, hogy más szín legyen, akkor jelez rendesen, de amúgy nem.

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#15620) vornia


vornia
senior tag

Szevasztok!

Reggel óta full kihangosítva megy minden hívás készülékről, ez miért lehet?
Ellenőriztem az kapcsolót offline volt, nem értem mi a gond..

(#15621) <Adamsky> válasza ginola (#15617) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Használd a keresőt! ;) Ehun ni!
Nekem csak a GravityBox van fenn, de ne kérd, hogy felsoroljam, mi mindent lehet át-, ill. beállítani.

" ... az értesítő sávot egyujjal lehúzni ... "
Úgy érted, hogy a quick settings jöjjön le rögtön, nem? Mert alapból azt csak "kétszerre" tudod megcsinálni. A gravity-ben természetesen ez is benne van. Nekem speciel úgy van beállítva, hogy ha jobb oldalt húzom le, akkor a quick settings-et bontja ki (egyébként a notifications jön be).

[ Szerkesztve ]

(#15622) Karavik válasza tib78 (#15619) üzenetére


Karavik
veterán

Azzal nincs gond nálam, minden értesítéskor jelez a led az app-hoz rendelt színnel. Én a floating notification-t is bekapcsoltam üzenetekre (sms, viber whatsapp, hangouts, tapatalk...stb), + nem fogadott hívásokra is, így képernyőzárról egyből betudom hívni az értesítést küldő alkalmazást...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15623) bojtix


bojtix
tag


Nem tudom mit csináltak, de elég jónak tűnik az új eu multi üzemideje, igaz csak 2G- n megyek és wifin, mert néha a 3G-n csúnyán melegszik...

[ Szerkesztve ]

xiaomi 12X; MI8; MI2S

(#15624) ginola válasza <Adamsky> (#15621) üzenetére


ginola
addikt

Igen, pont erre gondoltam, CM12-ben ez benne is van, de vhogy a hangminősége nekem az Ivánnak jobban tetszik, ráadásul CM12 repülőgép módban nem ébreszt, amit nem értek. Ivan modify frissült már máj. 7. óta?

(#15625) <Adamsky> válasza ginola (#15624) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én nem a modified-et, hanem az összevont partíciósat használom, de eddig nem jött update. Oly nagy szükség mondjuk nincs is rá. Teszi a dolgát. ;)

(#15626) Attipapa válasza <Adamsky> (#15625) üzenetére


Attipapa
aktív tag

A miui.com-on azt írták,hogy nem volt olyan visszajelzés,ami miatt kellene újabb verzió.Ezzel én is egyetértek,nekem sem volt vele semmi problémám,pedig lassan egy hónapja használom. A puritánságán meg nem akar változtatni Ivan,mert az AOSP verzió az ilyen. Nem is nagyon kell,hisz az xposed-al elég jól átszabható. A hang sokkal jobb mint a CM 12.1-é, ami számomra érthetetlen,hisz az is Ivan kernelt használ.

(#15627) tib78 válasza bojtix (#15623) üzenetére


tib78
tag

Nálam viszont pont ellentétes a helyzet. 50perc telefonálás, 1 óra képernyő, 16 óra wifi, és 45%-on vagyok. Ráadásul repülő módban miért esik 4%-ot? Egyedül ez, ami miatt tervezem a vissza térést.

A régebbi romokkal simán 3-4 naponta töltöttem, most max 3, de általában inkább 2.

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#15628) Attipapa válasza tib78 (#15627) üzenetére


Attipapa
aktív tag

"A régebbi romokkal simán 3-4 naponta töltöttem" Melyik ROM-al lehetett ilyen fantasztikus időt elérni? Szerintem a 2 nap is nagyon jó!

(#15629) ginola válasza Attipapa (#15626) üzenetére


ginola
addikt

A "hanggal" maximálisan egyetértek, és én sem értem, hogy lehet ez, mindegy a jobbat használom!

(#15630) coal56 válasza Attipapa (#15626) üzenetére


coal56
csendes tag

CM 12.1-hez (a MOKEE verzió, osztott partíció): 1,5 napig volt fönn, ezalatt 3x omlott össze. Visszatettem az AOSP-ot, azzal 2 hét alatt 0 restart és 0 FC volt...
"A régebbi romokkal simán 3-4 naponta töltöttem" - én 3000-es akksival használom, de 2,5 napnál tovább nem húzta nekem sem. Legalábbis AOSP, V6K, V6L esetén.
@tib78:
A V6L (sMIUI) nálam csinált olyat, hogy egyszerűen nem ment le Deep sleep-be. Restart megoldotta.
Nézd meg CpuSpy-al, hátha ez a gond nálad is. DS battery saver esetleg segíthet még.

[ Szerkesztve ]

(#15631) vornia válasza Attipapa (#15628) üzenetére


vornia
senior tag

Gondolom V5...pl wiui volt ilyen nekem, oké szinte minimális használattal, de ugyanolyan használattal az L, tényleg 2 napot se nagyon bír

(#15632) ginola válasza coal56 (#15630) üzenetére


ginola
addikt

Az Smiui nálam is szarakodott, hanyagolom is!

(#15633) coal56 válasza vornia (#15631) üzenetére


coal56
csendes tag

Kb. fél évig használtam WIUI-t (V5 JB majd V5 KK) aztán váltottam sMIUI-ra.
Komoly különbséget viszont nem tapasztaltam akkuidőben egyiknél sem.

[ Szerkesztve ]

(#15634) Karavik


Karavik
veterán

Akku fogyasztásban az utolsó Special Edition ROM verhetetlen. 6 óra kijelző időt tudtam vele elérni normál akksival. Itt közzé is tettem anno az eredményt. A többi ROM ezen a téren a közelében sincs. Bár engem a funkcionalitás, testre szabhatóság jobban izgat...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15635) Attipapa válasza Karavik (#15634) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Ez az 5.3.27-es? Van egy 5.4.2-es verzió is fenn a miui.com-on,( miui_MI2Beta_5.4.2_b44344c52f ) erről tudsz valamit? Én is azt hittem,hogy nem volt több verzió és ott mégis van és letölthető: innen

(#15636) Karavik válasza Attipapa (#15635) üzenetére


Karavik
veterán

Igen. Én úgy tudom, hogy az 5.3.27 volt az utolsó Special Editon MIUI6-KK ROM (ennek van brutál jó akksi fogyasztása). Az ez utáni 5.4.3 kiadás pedig már Lollipop alapon volt. Nem is tudtam, hogy volt egy közbenső 5.4.2 release is...erről nincs semmi infóm)

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15637) <Adamsky> válasza Attipapa (#15626) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Azért a Camera FV-5 még mindig nem megy. meg tudok lenni nélküle, de jó lenne, ha menne ...
A gond, hogy nem tudom, hogy hogyan kéne ezt Ivan-nak jelezni. Ezt az egy dolgot leszámítva tényleg tipp-topp (főleg az Xposed-al :) )

[ Szerkesztve ]

(#15638) Attipapa válasza <Adamsky> (#15637) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Már jelezték mások, de sajna nem mozdult rá. Annyit írt,hogy több programmal még nem működik együtt ez a ROM. Na ezt kellene javítania! Miért is olyan jó ez a kamera? Szebb fotót csinál? Nekem a google play-es kamera van fenn,és elégedett vagyok vele. Ez már tud panorámát is.

(#15639) <Adamsky> válasza Attipapa (#15638) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Szebb fotót csinál?"
Nem feltétlen. Inkább úgy mondanám, hogy adott esetben jobbat. Tényleg nagyon sok mindent tud, megfelelő ROM + készülék páros esetén pedig szinte minden (pl. blende, zársebesség), állítható. Én most így hirtelen két dolgot emelnék ki.
AE-L: az expozíciós beállítást lehet "lock"-olni. Alapból minden kamera szoftver folyamatosan méri a fényt, és attól függően, hogy mi van beállítva a programba (pl.: mátrix, középre súlyozott, szpot) elemzi a képet, és állítja be az expozíciót. Ezzel és az expozíció korrekcióval (általában +/-5 Fé) lehet játszani, hogy ne "égjen be" a kép vagy ne legyen túl sötét. Ezzel szemben én azt szoktam csinálni, hogy szpotra állítom a fénymérést, és a kijelzőn az ujjammal kijelölöm azt a pontot, amihez viszonyítva á rendszernek a expót állítania kell. Ilyenkor ez lock-olódik is. Az egész hasonló módon működik mint a szabad kézzel kijelölt "fél-automata" fókusz.
AWB-L: Ugyanez, mint az előző csak a fehéregyensúllyal. Meg tudom "mutatni" a szoftvernek, hogy mi a fehér a képen. Erre ugyan ritkábban van szükség, de amikor igen, akkor "életet ment".
Az egész persze egy kicsit overkill egy ilyen kameránál, de én néha - ha tehetem - szeretek ezzel "játszani". Persze van rendes fényképezőm is, de talán pont ezért szeretnék itt is valamilyen szofisztikáltabb alkalmazást használni.

[ Szerkesztve ]

(#15640) Attipapa válasza <Adamsky> (#15639) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Na ezekhez nem értek,és nem is nagyon érdekel a fotózás,csak ne legyen elmosódott a kép és nekem az már jó! :D Ehhez képest Te professzor vagy :R

(#15641) Karavik


Karavik
veterán

A heti új feature preview video: [link] :)

...és a MIUIv6 5.6.4 changelog (nem rossz... ;) ):

[System]
Optimization - Reduced battery consumption when WiFi is not connected (06-04)
Fix - System reboot caused by some third party apps (06-04)
Fix - WiFi could not be connected automatically when screen was turned off (06-04)
Fix -Phone got heat/high power consumption issues in some situations (06-04)
Fix - When connected to some portable WiFi devices, turning off the screen caused it to disconnect (06-04)

[Lockscreen, Status Bar, Notification Bar]
New - Added unlocking gesture recognizing mechanism to avoid unlocking caused by misoperation (06-02)
Fix - Sometimes Mi Band could not unlock screen (06-01)

[Gallery]
New - Added Face album to help manage images with human face(s) in them (06-02)
Optimization - Optimized Cloud albums arrangement method (06-02)
Optimization - Optimized cloud albums list UI when choosing to add an image to a cloud album (06-02)
Fix - 'Unselect all' option could not be chosen after choosing 'Select all' in start page (06-02)

[Weather]
Fix - Sometimes raining animations did not change directions according to gravity sensor (06-02)
Fix - RAM leak caused by sharing weather conditions (06-02)

[Settings]
Fix - Text box popped up repeatedly after entering incorrect WiFi password (06-01)

[Market]
Optimization - Network diagnostic feature is moved to Feedback page (06-01)
Optimization - Optimized system performance during apps downloading/installing process (06-01)
Fix - Sometimes entering App store caused FC error (06-01)

[Calendar]
Delete - Removed Snooze button for events notification reminders (06-02)

[Data Usage]
Optimization - Added settings button on lockscreen notifications page (06-01)
New - Support viewing network permissions after testing network condition (06-02)
Fix - Setting DNS when testing network might cause FC error (06-02)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15642) Zamasun válasza <Adamsky> (#15639) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Együtt érzek, én az MI2S-es pályafutásom (3 év) végig MIUI-t használva használom a Camera FV-5-öt, mert élesebb, szebb képeket készít a gyárinál. Azonban amióta lollis a MIUI, a Camera FV-t elindítva az előlapi kamera képét mutatja és változtatni sem lehet. WTF??!!! :F. A gyári kamera szoftver puritán mivolta és elkészült képeinek minősége messze elmarad a Camera FV-től.
Kíváncsi lennék van-e másnak ezzel tapasztalata.

(#15643) <Adamsky> válasza Zamasun (#15642) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Azonban amióta lollis a MIUI, a Camera FV-t elindítva az előlapi kamera képét mutatja és változtatni sem lehet ... "
Óóó! Annyira rövid ideig volt anno fenn a 6-os Miui, hogy nem is próbáltam rajta a Camera FV-5-öt. Azt hittem, hogy ott nincs vele gond, és ez csak az Ivan féle AOSP gyengesége. Ezek szerint tévedtem, és ott se megy. :( Pedig aLollipop egyik nagy újdonsága / erőssége a komolyabb kamera vezérlés lett volna. Kár ...

(#15638) Attipapa
"Már jelezték mások, de sajna nem mozdult rá."
Fenébe! Hol / melyik fórumba olvastad? Kicsit push-olni kéne ... ;]

"Annyit írt,hogy több programmal még nem működik együtt ez a ROM."
Nofene! Mi nem megy még? Akkor én még lehet szerencsés vagyok, hogy csak ez a kamera app. nem megy?

(#15644) Karavik válasza Zamasun (#15642) üzenetére


Karavik
veterán

"Azonban amióta lollis a MIUI, a Camera FV-t elindítva az előlapi kamera képét mutatja és változtatni sem lehet."

Camera FV-5 tökéletesen működik lollis MIUIv6-5.0 alatt és simán lehet váltogatni a front/back camera között oda vissza. Ha állítva tartod a telót akkor felső széltől lefelé kell egyet swipe-olni! That's all! ;)

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15645) Karavik válasza <Adamsky> (#15643) üzenetére


Karavik
veterán

"Óóó! Annyira rövid ideig volt anno fenn a 6-os Miui, hogy nem is próbáltam rajta a Camera FV-5-öt. Azt hittem, hogy ott nincs vele gond"

Jól hitted mert nincs vele gond! Ezt használom, tökéletesen működik ;)

Itt van hogy kell váltani a front/back camera között: [link]

Hogy használtátok a Camera FV-5-öt, ha ezt nem tudtátok?! Költői kérdés....

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15646) <Adamsky> válasza Karavik (#15645) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A nem "lehet"-et én úgy értettem, hogy nem megy (FC, nem csinál semmit, stb.). Ez akkor jó hír! Húzok egy strigulát a Miui mellé. :)

(#15647) tib78 válasza Attipapa (#15628) üzenetére


tib78
tag

Még az első KK WIUI volt sokáig nekem fent, mielőtt váltottam pár hete V6-ra.

Minden kikapcsolva, csak ha szükség van rá, éjjel repülőben, reggel wifi-ről frissítés, szinkronizálás.
Nap közben 30-40 perc telefonálás, böngészés.

A szokásaim nem nagyon változtak, de az akksi idő rosszabb.

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#15648) Karavik


Karavik
veterán

Skacok légyszi nyomjatok CONFIRM-et, hogy minél hamarabb javítsák a hibát: [link]

Minél több a Confirm annál jobb! (anal egyébként is jobb :DDD )

Köszi!

Ectoplasm is én vagyok ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15649) Karavik válasza Karavik (#15648) üzenetére


Karavik
veterán

Köszi látom valaki már írt kommentet, ez sajnos nem élég, rá is kell kattintani a CONFIRM gombra! Gyakorlatilag ez számít csak, mert azt figyelik hány confirm gombra kattintás érkezett és azzal foglalkoznak első sorban amit a legtöbben confirmáltak...köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15650) <Adamsky> válasza Karavik (#15649) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Igaz, hogy én nem használom (még) a 6-ost, de a "CONFIRM" jár. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.